Dominicanessen van Huize Bijdorp vierden 125-jarig bestaan congregatie DE LEIDSE COURANT MAANDAG 23 MEI Mevr. Otterspeer, 25 jaar in Stadsgehoorzaal, ontving zilveren Horeca-onderscheiding Ter gelegenheid van 't heuglijk feit, dat menwerking tussen de jubilareese en zy zaterdag 25 jaar In algemene dienst van de Stadsgehoorzaal was, is mevr. T. Otterspeer-du Mortier zaterdagmor gen In de receptiekamer door de exploi tant, de heer I. Milikan, door het ge meentebestuur, bij monde van wethou der C. J. Plena en door bet personeel op harteiyke wijze gehuldigd. de overige personeelsleden. Zij bood mevr. Otterspeer een zilveren koek- schaal als herinneringsgeschenk aan. Het jubileumgeschenk van de heer en mevr. Milikan bestond uit een fraai bewerkte driearmige zilveren kande laar. dat de jubilaresse met enkele toe passelijke woorden werd overhandigd door hun dochtertje Joyce Milikan. Mevrouw Otterspeer sprak een kort dankwoord voor de vele waarderende woorden en geschenken. In zijn felicitatietoespraak tot de ju bilaresse, die vergezeld was van haar echtgenoot, zoon en schoondochter, me moreerde de heer Milikan allereerst 't feit, dat voordien meerdere personeels leden w.o. ook de heer Otterspeer 25 jaar in dienst van de Stadsgehoor zaal waren, doch aan hun jubileum om welke reden dan ook geen aandacht werd besteed. Hij vond dit een niet ge ringe nalatigheid, te meer omdat vanuit het bedrtjfs-technisch oogpunt gezien een 25-jarige dienstverband in een HO- VOORHOUT MANNENKOOR "ONDERLING ZANGGENOT" PROMOVEERDE Het bekende Kouderkerks koor "Onderling Zanggenot" bestaande uit ruim 20 zangers, heeft jl. zaterdag onder leiding van hun prima dirigent de heer C. v.d. Molen, groot succes ge boekt in het door de Kon. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen ln Ne derland en de AVRO, georganiseerd Ne derlands Koorfestival 1966 gehouden ln Hilversum in de AVRO-studio. Het koor behaalde 339 punten in de afdeling C mannenkoren, en promoveerde door dit succes naar afdeling B. Ned. Invalidenbond afd, Leiden vierde in goede gezondheid zijn vierde lustrum noemd. Het is, aldus spr„ nu eenmaal een hard en veel zorgen eisend bedrijf. Mede daardoor verlaten vele perso neelsleden het na een vrij kort dienst verband weer en kunnen dus niet aan een jubileum toekomen. Dat er in het onderhavigge bedrijf ook de nodige aandacht aan een jubileum wordt besteed, achtte de heer Milikan eveneens erg belangrijk omdat, in het licht van de huidige maatschappij ge zien, bepaalde waarderingen alleen in geld worden uitgedrukt en de menselij ke verhoudingen 'maar al te vaak op de achtergrond zijn geraakt. „Gelukkig staat de Ned. Bond van werkgevers in het Horeca-bedrijf op het standpunt, dat de werknemers en werkneemsters niet alleen in geldbedragen maar ook op andere wijzen als medewerkers en medewerksters gewaardeerd dienen te worden", aldus de heer Milikan. 't Deed hem in dir verband dan ook bijzonder veel genoegen, dat hij de zilveren jubi laresse namens genoemde bond de zil veren medaille voor 25 jaar trouwe dienst en het hierbij behorende bonds- diploma mocht uitreiken. Onder grote bijval van de aanwezigen speldde hij hierna zijn medewerkster „Dora" het zilveren ere-metaal op. Wethouder Plena, onder wiens depar tement het beheer van de Gehoorzaal valt, releveerde in zijn toespraakje on der meer, dat de jubilaresse in de oor logsjaren actief had medegewerkt om onderduikers te verzorgen en zodoende behoorde tot degenen, die achter de schermen een niet gering gevaar liepen in het ondergronds verzet tegen de be zetters. Voorts wees spr. er nog gaar ne op, dat zij tijdens haar 25-jarig dienstverband met moeilijke Horeca- vak tot in de puntjes heeft leren kennen en ervoor bekend staat uitstekend met het publiek te kunnen omgaan. Als stoffelijk blijk van waardering hiervoor overhandigde hij de jubilaresse het be kende fotoboek van Leiden. Tot Ieders verrassing trad hierna on verwacht burgemeester Van Willigen de receptiekamer binnen, teneinde de jubilaresse persoonlijk te komen com plimenteren. Een geste, die zowel door haar als alle anderen zeer op prijs werd gesteld. Namens het personeel sprak hierna mevr. M. de Kruis-v. d. Steen enkele waarderende woorden over prettige sa- Burgemeester en wethouders van Lel den brengen ter operbare kennis, dat gedurende drie maanden voor een ieder op de gemeentesecretarie, kamer 125, ter lezing is neergelegd, de door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 27 december 1965 vastgestelde Verorde ning op het stads8choon 1965. Deze verordening treedt met ingang van de derde dag na heden in werking. Leiden, 21 mei 1966. (advertentie) Bronzen Hertog voor Joop Pieëte De Leidse amateurcineast Joop Pieëte heeft een zeer groot succes behaald door in Den Bosch tijdens het Benelux- filmfestival Mn de amateurafdeling de grote prijs, de zogenaamde "Bronzen Hertog", in de wacht te slepen. Hij won deze prijs met zijn bijna 9 minuten du rende film "Miroirs", waarmee hij werd uitverkoren uit een veld van 125 mede dingers, van wie er 40 de eindselectie haalden. Leidse Universiteit Kand. ex. Engelse taal- en letterkunde mej. B. M. W. Jurgens (Wassenaar). Doet. ex. Engelse taal- en letterkunde de heer H. B. J. van Santen (Rijswijk). Doet. ex pedagogiek de heer P. M. Ver heul (Scheveningen), Doet. ex. pedago giek de heer C. J. Barendse (Monster) Kand. ex. Duitse taal- eny letterkunde de heer A. J. Pouwels (Den Haagj. Doet. ex. Recht de heer J. A. Walkate (Den Haag), Doet. ex Muziekwetenschap de heer W. F. Zwaan (Voorburg), Seml- arts ex. mej. F. L. Hoogewerff (Katwijk aan Zee). Semi-arts ex. de heer B. Ro bert! (Oegstgeest). Semi-arts ex. de heer H. G. Schmit (Den Haag), Arts ex. de heer G. J. Heederik (Treebeek), ArtB ex. de heer H. Steffelaar (Leiden). R.K. Lyc. St. Bonaventura Tweede toelatingsexamen 1966 De volgende kandidaten werden als leerling ingeschreven: Henk Elsgeest Roelof arendsveen; Anton Hazes Leiden; Kees Hosman Leiden; Lodewijk de Jonk Oegstgeest; Franky Kneefel Noordwijkerhout; Anton Mon- tagne Leiden; Dick Witteman Oegst geest. heeft het bestuur zaterdagmiddag de foyer van „Den Burcht" een zeer druk bezochte receptie gehouden. Vele bloemstukken, geschenken, schriftelij ke gelukwensen en een stroom van receptiegangers gaven blijk van de warme gevoelens, die men in brede kring zowel uit als buiten Leiden voor de jubilerende afdeling en haar be stuur koestert. In zijn welkomstwoord memoreerde de voorzitter, de heer H. Pannekoek, dat de afdeling in maart 1946 op ini tiatief van de heer P. Lepelaar werd opgericht en met 29 leden van start ging. Een van de hoogtepunten in het 20-jarig bestaan was, aldus spreker, ongetwijfeld de oprichting van de zwemschool in 1952, waardoor in sa menwerking met de Leidse afdeling van de K.N.I.B. en de door de Leidse Watervrienden geleverde instructeurs en -trices tot heden ruim 200 minder- validen een zwemdiploma konden ha- Na nog te hebben gememoreerd, dat de afdeling vele malen met succes be- middlede bij het aanschaffen van in validewagens, zeer veel deed op het gebied van de revaliditeit en thans ook teg ensterk gereduceerde prijzen vakantiereizen voor de leden organi seert, bracht spreker het gemeente bestuur tot slot nog hulde voor de steun van het afdelingswerk. Onder de receptiegangers bevonden zich wethouder S .Menken, het hoofd bestuurslid, de heer mr. F. C. R. Dros- saart Bentfort, de voorzitter van de 3 Oktobervereniging, mr. P. J. de Ruij- ter de Wildt, de afdelingsvoorzitter van de N.B.M.O., de heer D. Tegelaar, de afdelingsvoorzitter van de K.N.I.B., de heer A. M. van Wijk, de afgevaar digde van de L.W.V., de heer A. v. d. Berg, de afgevaardigde van de Ned. Blindenbond, de heer F. de Nie, de voorzitter van de Haagse afdeling van de A.N.I.B., de heer C. A. Vreugdenhil en de hoofdinstructeur van de afde lingszwemschool de heer W. M. van Kampenhout. Tegen 't eind van de receptie kwam burgemeester Van Willigen ook nog onverwacht zijn gelukwensen aanbie den waarna hij zich geruime tijd met het bestuur onderhield over het vele werk, dat de afdeling in het belang van de leden verrichtte. FEESTAVOND Zaterdagavond kwamen de leden en genodigden in de grote zaal van „Den Burcht" bijeen om met een luisterrijk feestprogramma het 20-jarig afdelings- bestaan te vieren. In zijn namens het hoofdbestuur uitgesproken felicitatie- toespraak, wees de heer Been, alge meen voorzitter, er onder meer op, dat de afdeling Leiden met haar circa 225 leden neit alleen tot de grootste maar ook tot de meest actieve afde lingen van de A.N.I.B. gerekend kan worden. Vooral door haar initiatief tot de oprichting van een zwemschool voor minder-validen en het succes, dat deze school boekte kreeg de jubi laresse, aldus spreker, grote nationale bekendheid. Hij richtte daarom vervolgens een hartelijk dankwoord tot de instruc teurs (trices) van deze school t.w. de dames C. A. van Oosten, M. Passchier- Vink, J. C. Lepelaar, Th. C. van Kuijk en de heren W. M. van Kampenhout, R. Pynaken en A. J. Harteveld, en overhandigde dit zevental als bewijs van de erkentelijkheid, die de bond voor hun heilzaam werk koestert, de bondsspeld van verdienste en de hier bij horende oorkonde. Het dankwoord voor het vele en eveneens belangeloze werk, dat de bestuursleden voor de leden verricht ten en welk dankwoord mevr. R. de Jong-Buitelaar namens de leden tot de bestuursleden richtte, ging verge zeld van een persoonlijk geschenk. Hierna hebben de ieestgangers(sters) zich geruime tijd uitstekend geamu seerd met een gevarieerde non-stop cabaretshow, waarin optraden de con férencier Coos van de Velde, die tevens samen met Emmy Rijnbergen twee geestige schetsjes opvoerde en veel succes oogstte met zijn wonderbaar lijke goochelshow, Henk Baving aan zijn electronisch orgel ,de bekende clown-sneltekenaar Nick Nicholls, het voortreffelijke zang en gitaarspel-duo Anita en Roberto en miss Mirella, die op i haar bekende kogel enkele specta culaire staaltjes van haar evenwicht- kunst ten beste gaf. Bedrijfskorfbal toernooi om De Zilveren Wals' Bijgewoond door een weer groot aan tal aanmoedigende supporters is het jaarlijks korfbaltoernooi voor teams van de Leidse bedrijven, dat zaterdag onder auspiciën van de LKB op het sport complex aan de Montgomerystraat door de personeelsvereniging van de Ned. Rotogravure Mij. werd georganiseerd, wederom zeer vlot en gezellig verlopen. Er werd weer gespeeld in twee poules van elk vijf teams met als inzet de in 1964 door de NRM beschikbaar gestelde "Zilveren Wisselwals", terwijl voor de tweede en derde prijswinnaar weer een fraaie beker stond te wachten. In poule A legde het twaalftal van de Touwfabriek uiteindelijk beslag op een finaleplaats en plaatste het team van De Bink zich voor de strijd om de derde prijs. In poule B eindigden de LOI Wals- houdster), de NRM en de HCW gelijk en moesten strafworpen hier dus de uit eindelijk beslissing brengen. De NRM won het duel gevolgd door de LOI, dat hierdoor dus het bezit van de wissel- prijs kon continueren. Door in de fina- lestrijd met niet minder dan 5-1 over de NRM te zegevieren, legden de Touw- fabriekers op fraaie wijze beslag op het kampioenschap 1966 en de felbegeerde zilveren wals. Het team van De Bink won met 4-1 van de LOI'ers en werd dus derde prijswinnares. De deelnemende be drijven waren: De Lichtfabrieken, de Touwfabrieken, de LOI, de NRM, de Apparatenfkbriek, de Belastingen, de HCW, het Stadhuis, de N.V. "Minnesota' en de drukkerij "De Bink". Zestal inbraken tijdens weekeinde In de nacht van zaterdag op zondag heeft een inbraak plaatsgevonden in restaurant De Vergulde Turk aan de Steenstraat. Nadat een keukenruit was ingeslagen werd een kasregister gefor ceerd. Er wordt tot nu toe niets ver mist. In dit zo drukke weekeinde voor inbrekers en aspirant-inbrekers kwam ook een koffiebar in de Haar lemmerstraat aan de beurt. Vermoede- ltjk is men binnengedrongen door een valse sleutel te gebruiken. De kassa werd opengebroken, ongeveer 45,- was de buit. Verscholen tussen het voor jaarsgroen ligt aan de Rijnsburgerweg het barakkencomplex van het consulta tiebureau, in het weekeinde geheel ver laten en derhalve zeer gunstig gelegen voor bezoekers met boze bedoelingen. Aan de achterzijde werd een ruit inge. slagen, het gehele gebouw werd door zocht, gevonden werd er echter niets, al thans niets wat de begeerte der krakers kon bevredigen. In het kleuterverblyf „Margriet" aan de Boerhaavelaan had den inbrekers meer succes. Twee geld kistjes, tezamen ongeveer 80,- inhou dende, worden hier vermist. Geheel ln de stijl van het kleuteronderwijs dronk men na afloop wat limonade en at men enige banen om de geslaagde diefstal te vieren. De barakken van de Belas tingsdienst aan de Rijnsburgerweg ont kwamen evenmin aan het snode stre ven van dieven. De burgers behoeven echter niet bevreesd te zijn, dat hun belastingcentjes een verkeerde bestem ming zullen krijgen: omdat de ambte naren muntjes en biljetjes zo goed heb ben opgeborgen, kon niemand er bij ko men. Nu maar vlijtig doorgaan met be lasting betalen. Tenslotte wordt deze óóka angewen'd voor de bestrijding van dievengespuis. Hiermede zijn we er echter nog niet. In een woning aan de Julianastraat werd ook een bezoek ge bracht door ongewenste bezoekers. Deze inventieve lieden hadden tegen de ach. terzijde van deze woning een schuif- ladder geplaatst en waren via een raam naar binnen geklommen. Kasten en la den werden opengetrokken, verschillen den bescheiden werden medegenomen, geld wordt echter niet vermist. De 21-jarige student J. Lindhout uit Leiden maakte zaterdagmorgen omstreeks kwart over 9 op minder prettige wijze kennis met de betonnen bodem van het zwembad ,,De Vliet", toen hij een duik maakte in het ondiepe gedeelte. Met een gat in het hoofd werd de onfortulnlyke duiker door de EHD naar het Elisabeth- ziekenhuis vervoert. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de Leidse politie twee Leiderdorpers aangehouden, respectievelijk 20 en 18 jaar oud, beidep zonder beroep, terzake van poging tot diefstal van auto's en een autoradio. Twee op het Schuttersveld geparkeerde auto's werden door lostrekken van do bedrading en vernieling van de portie ren beschadigd. LEIDSE AGENDA MAANDAG1 MEI Ver. voor Vreemdelingenverkeer ledenvergadering, restaurant Van der Heyden, 17.00 uur. Nieuw Rotterdams Toneel opvoe ring „Arsenicum en oude kant", Schouwburg, 20.00 uur. DINSDAG 24 MEI WOENSDAG 25 MEI Kath. Vrouwengilde. Lezing over jeugdliteratuur door Miep Dieckman, restaurant Bernsen, '20.00 uur. Ned. Comedie (K. en O.) opvoering „Het Rondschrijven", Schouwburg, 20.00 Speeltuin ver. „Prinses Beatrix". Ledenvergadering, Bevrijdingskerk (Montgomerystraat), 20.00 uur. Leidse Bond van Voikstuindersver- enlglngen. Ledenvergadering, Maria Gijzensteeg, 20.00 uur. Leidse Ver. van Postzegelverzj laars, ledenvergadering gebouw Steen- schuur 6, 20 uur. T cntoonstellingen Allemansgeest, Hoflaan, Voorschoten. Schilderijen van Willem T. Breddels. Tot en met mei. De Ruif, Janvossensteeg 59. Tent. H. J. Slijper. Van 14 mei tot 10 juni. Academiegebouw, Rapenburg 73. Tent. Jan Beutenen. Tot 14 juni. Dag. van 9-5 uur. Tastevin, Beestenmarkt. Wandlap- pen van Caro Buurman. Tot eind mei. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Ingrid Maaike, ,dr van Peters en M. Schreuder, Petrus Nicolaas Hendrik Maria, dr van J. Gordijn er A. M. Riebeek, Roderik Chrlstiaan Pa trick, zn van N. A. Blom en J. C. War mond, Paul Simon, zn van D. H. de Beer en E. Lindhout, Robertus Jacobus Pe trus, zn van J. P. M. Janson en A. M. H. Overdevest, Hillart Johannes, zn vi WagenmalTers en J. T. Kramer, Jan Maarten, zn van J. R. Kranenburg C. B. de Heus, Lucas Anton, zn A. A. v. d. Geest en J. P. Mulder, An- nemarie, dr van J. H. Segaar en H. P. Olivier, Catharina Maria, dr van J. L. J. Persoon en A. C. M vanTSchie, Nicolaas, zn van N. Komen en F. Blinksma, Hona, dr van C. Hoek en M Siera, Freddy, zn van G. van der Vos en J. J. Matters, Elisabeth Maria, dr van P. van Roode en M. van der Poel, Cornelis Maria, zn van B. P. J Hoogeveen en C. C. M. van der Meer, Johanna Elisabeth Miranda, dr van K. van Proosdij en A. Kukler, Onno Frederik, zn van J. G. Matheijsen en J. van den Bos, Femke, dr van M. Beekma en E. de Jong, Jan Cornelis, zn van C. J. Bos en M. van Klaveren, Dirk, zn van C. Vooijs en J C. van den Getrouwd: M. Siera en J. J. M Devilee, L. J. de Wit en C. M. Uitermark, M. Blankenstein en S. C. Schlagweln Overleden: J. W. IJdo, 72 jr., m Spijker, 59 jr., m.; B. Ei Muller, 8' vr.; J. N. Teunissen, 6 dag., zn.; H. A., Peter, 71 jr., m.; A. C. E. Mazurel, 83 jr., w. v. J. W. van Weerden; M. A. Vlaardingerbroek, 70 jr., m. Pater H. Biezenoo.p.: Monopolie van religieus is sterk ingekrompen In intieme kring hebben gisteren de zusters Dominicanessen van Huize Bij dorp het 125-jarig bestaan van hun congregatie officieel de congregatie van de H. Catharina van Siëna gehe ten gevierd. De herdenking begon met een plechtige eucharistieviering door pater F. Waesberge, provinciaal van de paters Dominicanen, met assis tentie van rector J. Hamers. Tijdens deze viering zong het zusterkoor de vaste gezangen van de Paus Joannes- Mis van Jan Verhulst en de wisselende RIJNLANDSE MOLENSTICHTING PRONKTE MET HAAR BEZIT Zaterdag heeft een 40-tal belangstel lenden ln doel en streven van de Rijn landse Molenstichting een boottocht ge maakt door het merendistrict van de Brasem en de Kaag langs een aantal molens, die de Stichting in bezit heeft, al of niet gerestaureerd of in verschil lende stadia van restauratie. De heer Bicker Caarten, voorzitter van de Rijnlandse Molenstichting, ver telde onderweg zo het een en ander van de verschillende molens en het trof dat ook de heer H. Verbij uit Hoogma- de, een expert op het gebied van mo- lenbouw en -reparatie, zich onder de deelnemers aan de trip bevond. Onder hen waren ook de burgemeesters van Alkemade en Woubrugge, resp. de he ren Smolders en v. Wagenlngen, door wier ambtsgebieden de tocht ging en die beiden deel uitmaken van het stich tingsbestuur. Het gezelschap vertrok 's morgens per rondvaartboot vanaf de Wilhelmi- nabrug. Gevaren werd door de Does naar Hoogmade langs de Doeshofmolen, de Doesmolen, de Gros- of Voorofsche molen en de Vlietmolen. De laatste mo len, nog zonder wieken, is geen eigen dom van de stichting, doch wordt wel door haar hersteld. Na de W(jde AA te zijn opgevaren, werd Joop Zoetemelk kwam driemaal iets te kort Joop Zoetemelk van de Rijpweterlng- Swift-combinatie heeft afgelopen week einde tot driemaal toe juist de eerste plaats langs zijn neus zien voorbijgaan. Donderdag moest hij in de ronde van LJsselstein over een afstand van 100 k.m. Wim Emo laten voorgaan, zaterdag was het Harm Ottenbros die ln de door Pleun Verkerk (de vader van Keessie) geor ganiseerde Ronde van Puttershoek net iets sneller was en zondag kon Joop Zoetemelk, die al de nodige kilometers in de benen had, niet voorkomen dat de Voorschotenaar Ton van der Valk ln de ronde van Woensdrecht hem wederom naar de tweede plaats verwees. Woubrugge voor de ochtendkoffie. Over het Brasemermeer werd via Oude Wetering vervolgens koers gezet naar de Kagerplassen langs de Water loosmolen naar de Kaagsociëteit. Hier werd van een welaangerichte brood maaltijd genoten en een wandeling ge maakt naar Oud-Ade om een bezoek te brengen aan de Vrouwe Vennemolen. Hier konden de deelnemers aan de ex cursie zien hoe een wipmolen door de molenaar naar de wind wordt gezet en in werking gesteld. Na de wandeling terug door het prachtige landschap van wei en water werd naar de Boterhuismolen gevaren. Ook hier liet molenaar Hoogenboom de wieken draaien in de straffe wind en konden de bezoekers het draaiende mo- lenwerk ook eens „binnen" bekaken. Door de Zijl ging het toen verder stad waarts om tegen rond vijf uur het punt van uitgang weer te bereiken. De deel nemers hebben kennelijk van de tocht door water en wind genoten, hoewel niet alle molens, die de Rijnlandse Mo lenstichting in eigendom of beheer heeft, konden worden bezocht. De Stich ting bezit n.l„ behalve de reeds genoem de molens, de Zwanburgermolen onder Warmond, de Nieuw-Groenendljkse mo len langs de Rijn bij Hazerswoude, de „Zelden van Passé" aan de Meerbur- ger Wetering onder Zoeterwoude, de Hondsdijkse molen op het grondgebied van Koudekerk en de Hogewegse mo len bij Noordwflk. Desalniettemin kwamen de tochtge noten onder de indruk van het werk der Rijnlandse Molenstichting: het be waren van de ondergang en de conser vering van de nog overgebleven molens ln het waterrijke gebied van Rijnland. Een streven, dat niet genoeg gewaar deerd kan worden en dat verdient met terdaad te wonden gesteund. gezangen van zondag na Hemelvaart op melodie van Lucien Deiss. De feest predikatie hield pater v. Waesberge. De predikant wierp een blik naar het verleden en richtte het oog op de toekomst. De congregate heeft hoogte punten gekend en dieptepunten, doch op de jubileumdata zag het er vaak somber uit (1916 le wereldoorlog en 1941 (100 jaar - 2e wereldoorlog). Na de H. Mis was 'er een bijeen komst in de aula, waar tijdens de kof fie door zr. Rosario op de piano ge speeld werd fantasia in c moll van W. A. Mozart. Het zusterkoor zong 3- stemmig het lied „lm Frühling" van W. Bargiel. Van de algemeen overste ont ving het moederhuis te Voorschoten als cadeau van alle gezamenlijke hui zen een prachtige staande klok, die een plaats krijgt in de hal van het gebouw. De priorin schonk een fraaie zonnewijzer, die een plaats krijgt in de omgeving van de vakantiebunga low „Ons Uitzicht" en alle „zonnige" uren aangeeft! Hierna hield pater H. Biezeno o.p. een prachtige lezing over het religi euze leven. Pater Biezeno begon zijn lezing met een toespeling op de oude stoel van Moeder Overste Pin kers, die vlak voor hem op het po dium was opgesteld. Moeder Pinkers is de stichteres van de congregatie. De opzet van de orde is actief aposto lisch charitatief en minder comtem- platief. In deze opzet volgde de stihete- res de lijn van de mannelijke gang makers. Het actieve van de congre gatie demonstreert zich in het scho- lenwerk, de ziekenhuisdienst, de dienst verlening in bejaardentehuizen en an dere liefdewerken. De orden en con gregaties worden door de leiding van de Kerk beslist niet in de steek gela ten, doch veel meer door het volk Gods. Het lijkt er wel op of er een hoge drempel voor de kloosterpoorten ligt en of er een aarzeling is bij de jeugd. VOORSCHOTEN SVLV Lustrumtocht Voor de 5e keer in het 10-jarig bestaan van de wandelsportvereniging SVLV organi seert zij een grote wandeltocht en wel op 4 juni a.s. De mooie bossen van „Duivenvoorde" en „Ter Horst" zijn in het programma opgenomen. De tocht wordt georganiseerd onder auspiciën van de ZHWB. De afstan den zijn 5, 10, 15 en 25 km. Inschrijf geld: personen van 8 t/m 15 jaar met herinnering f 1.25, zonder f 0.60; 16 jaar en ouder met herinnering f 1.50, zon der f 0.85. De start is Cultureel Cen trum, Pr. Marijkelaan. Aan groepen van tenminste 11 personen wordt een groepsprijs uitgereikt. Voor sehool- groepen worden bekers beschikbaar gesteld. Inschrijfadressen gaarne vóór 28 mei: A. v. d. Valk. Leidseweg 308, tel. 01717-3556; P. Knijnenburg, Wijn gaardenlaan 58, tel. 01710-4287; en R. Knijnenburg, Rembmndtlaan 93, Voor schoten. Dit zou een bedreiging voor de toe komst inhouden. Het is duidelijk geworden bij het con cilie dat de leek meer op de voor grond wordt geplaatst en dat de reli gieus op de tweede plaats komt. Het monopolie van de religieus is sterk ingekrompen. Nu is het primair niet belangrijk, dat de religieus werk moet laten schieten, wat ook door de leek kan worden gedaan. Dat is wellicht pijnlijk doch niet het wezenlijke. Dat is de geest, de inspiratie, en dat geeft alle reden tot behoud. De rijkdom ligt in het behouden van de goede geest, de bereidheid zich in te zetten voor het getuigenis van God. Daarom kan de Kerk de religieus niet missen. Zij moet voortgaan met de religieuze geest te bewaren en zo komt wellicht het comtemplatieve weer meer op de voorgrond. De slagzin, die moeder Pinkers haar ordegenoten meegaf: Be ter één dag in Uw huis, dan 1000 in andere" is dan ook nu nog actueel. Moeder Overste en de priorin dank ten pater Biezeno voor de inspireren de lezing, „een toppunt in onze feest viering" en zij heeft ons met nieuwe moed bezield! Teamkampioensch. KNBB - afd. West Bij de te Rotterdam gehouden wed strijden om de gewestelijke teamkam pioenschappen hebben de vertegen woordigers van het district Gouda van de KNBB een alleszins redelijk figuur In de klasse A driebanden, begon Welgelegen al met de pech dat de tegenstander een uur over tijd kwam. Van Rotterdam en Schiedam werd op het nippertje verloren. Twee partijen gingen met één en 1 partij met drie caramboles verloren. Biljartvereniging „Ónder Vrienden" werd hier winnaar, gevolgd door Schiedam, Den Haag en Gouda. De hoogste serie was voor Col- la (Welgelegen, Boskoop) met 7 car. In klasse B, cadre 38/2 werd na een spannend gevecht biljart ver. Ter Gouw uit Qouda winnaar. Delft werd twee de, Den Haag derde en Rotterdam vierde. In klasse C I kon het Goudse Markt- zicht het niet tot de finale'brengen. Hier werd kampioen Maasstad te Rot terdam. In klasse C II kwam het Boskoopse Watertoren wel in de finale, maar kon het tegen Krimpenerwaard niet bol werken. Het verloor met 5-4 en werd daardoor een zeer eervolle tweede. In klasse C n kwam het Goudse Sport in de finale uit tegen KSA van de Bollenstreek en moest een 7-2 ne derlaag incasseren. Ook voor dit team dus een tweede plaats. In klasse C IV werd Gouwe Vrien den uit het Goudse district reeds in de voorronde uitgeschakeld. De finale ging hier tussen HDV te Den Haag en KSA, waarbij HDV de winnaar I werd. JEUGDSPORTDAG IN VOORHOUT De jeugdcommissie van de rksv Fore- holte organiseert voor alle Voorhoutse jongens en meisjes van 8 tot 17 jaar een sportdag, die op zondag 5 juni op de terreinen van het gem. sportpark zal worden gehouden. Het programma ziet er als volgt uit; 1 uur opening met series 60, 80 en 100 m. hardlopen; 1.15 hoogspringen meisjes 1113 jaar. verspringen jon gens 1113 jaar. doeltrappen jongens 810 jaar, kogelstoten meisjes 1417 jaar; 2.00 hardlopen 300 m. jongens van 1113 jaar, finale; 2.15 kogelstoten jon gens 1417 jaar, hoogspringen jongens 810 jaar, verspringen meisjes 1417 jaar, doelwerpen meisjes 810 jaar; 2.30 halve finale 60, 80, 100 m.; 2.45 hardlopen 400 m. jongens van 1417 jaar, finale; 3.00 hoogspringen jongens 1113 jaar, verspringen meisjes 810 jaar, doelwerpen meisjes 1113 jaar; 3,45 hoogspringen jongens van 1417 jaar, verspringen meisjes 1113 jaar, doeltrappen jongens 1113 jaar; 4.00 hoogspringen meisjes 810 jaar; 4.30 hoogspringen meisjes 1417 jaar, ver springen jongens 810 jaar; 5.00 ver springen jongens 1417 jaar, finales 60, 80, 100 m.; 5.15 prijsuitreiking. Zowel voor de jongens als voor de meisjes is er door het gemeentebestuur een prestatieprijs beschikbaar gesteld. Deze prijs bestaat uit een prachtige be- KATWIJK Kinderpony in galop zodat ze de kolder in de bol krijgen. De gevolgen zijn dan, wanneer zo een lief dier op hol slaat, vaak onverwacht groot, gelijk een kalm bergstroompje soms kan zwellen tot een loeiende wa termassa. Dat ondervonden de eigena ren van twee Duitse personenauto's, die hun eigendommen tot hun schrik be schadigd terugvonden. De eerste auto was er nog met schampbeschadigingen vanaf gekomen, maar de tweede, die er vlak achter geparkeerd stond, kreeg hel ponykarretje in volle vaart in de flank geknald. De verzekering dekt de schade. Nachtelijk avontuur van avond-toerders Een dodelijk ongeruste vader belde zaterdagavond de politie van Katwijk met de alarmerende mededeling dat zijn tienjarige spruit met twee makkertjes niet van de fietstocht naar Ijmuiden was teruggekeerd. Ogenblikkelijk wer den de rijkspatrouilles gealarmeerd maar het duurde toch nog tot vijf uur 's morgens voor men de jeugdige avond- toerders in hun avontuur kon stoppen. Dat gebeurde in Noordwijkerhout in de omgeving van het Langeveld, waar een patrouillewagen de rakkertjes, keurig netjes op het fietspad rijdend, aantrof. Bromfietser over de kop Zondagmiddag geraakte een brom fietser in de Zuid-duinen op de grens van Katwijk en Wassenaar met ztjn voorwiel in het rulle zand en sloeg ovei de kop. Zijn vrouw, die op de duo zat, kwam er met enkele schaafwonden van af, maar haar echtgenoot moest mei een gebroken rechter sleutelbeen er vermoedelijk ook een armbreuk, als mede een hoofdwond, naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. LEIDERDORP Geboren: Michelle Desirée Verhoog, d.v. J. Verhoog en J. Oudshoorn; Neeltje Huisman d.v. P. Huisman en A. Mol. Ondertrouwd: Christiaan G. de Groot 20 jaar en Maria J. v.d. Wal 19 jaar; Hugo v.d. Woord 21 Jaar en Margaretha E. Vreedenburgh 18 jaar. Een redactrice van „De Leidse Courant", mej. Leny van Brussel, trad zaterdag In het huweiyk met de heer B. .J. P. Crul, seml-arts. Het was voor de redaktle „het bruidspaar van de dag"! 't Bruidje stapt uit de bruidskoets vóór de Harte- brugkerk, geassisteerd door haar brui degom. OEGSTGEEST AUTO VERLOOR WIEL. Gistermorgen omstreeks tien voor elf verloor op rijksweg 4 onder Oegstgeest een personenauto een wiel. Het wiel kwam terecht onder een andere perso nenauto die op enige afstand achter de eerste reed. De wagen die zijn wiel ver loor kreeg lichte schade door het slip pen. De tweede auto werd aan de onder en voorzijde zwaar beschadigd. De in zittenden liepen geen letsel op. PAUZE DE BIBBER De pauze is ten einde en met een gongslag scheuren de gordijnen van een. De harlekijn buigt als een knip mes om het hooggeacht publiek van de L.C. gunstig te stemmen. En Ageeth Scherphuis flitst er tussendoor en zegt met zacht-overtuigende stem: „Geef hem een applausje ter aanmoediging, want hij bibbert van angst". Daar be hoeft hij zich niet voor te schamen. Arthur Rubinstein, de wereldberoem de Poolse pianist, herdenkt dezer da gen, dat hij zestig jaar geleden voor1 het eerst optrad, in New York, en bekent: „Maar zelfs nü nog, nadat ik voor drie generaties heb gespeeld, lijd ik aan hevige aanvallen van planken koorts". Voor vandaag is het al wel letjes dat we er weer zijn en daar mede, in vlot Italiaans gezeid: „basta!" Rynsburg, 21 emi. - Bloemen. Gerbe- ra 40-43; Am. Anjers, diverse Anjers, Sun rood, Sun rose, Sun wit gemiddeld 20-28; Colvillei 18-23; Violieren 16-20 per stuk; Robinson 500-750; Margrie ten 200-250 per 100; Irissen: Imperator 80-100; Van Vliet 80-90; Wedgewood 70-80; Fresia's: White Swan 100-120; Snow Queen 100-120; Wedgewood 70- 120; Duizendschoon 90-105 per bos. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Geheim agent Cary Grant (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Even afrekenen heren (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: To catch a thief (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Lady „L" (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Viva Maria (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Furie der Apachen (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Hy wilde beslist mee, en wat doe je dan om de ziekenhuis bepalingen niet te overtreden KORRELTJE De voordelen van goede wetten ko men eerst tot uiting wanneer ze goed opgevolgd worden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4