Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! UVS-glorie op de madelieven van het aloude VUC-terrein ZEILERS OP BRAASSEM IN DUELS OM ZELFBEHOUD Inschrijving bleef onder verwachting Oorkonde voor Joop de Mos NEREUS ROEIDE NOG SNELLER DAN AEGIR Zwakke wenkbrauwen weer fataal voor moedige Cooper Successen in Duits concours hippique MAANDAG 23 MEI 1966 DB f.161 HUW COURANT PAGINA 11 STORMWIND DEERDE LEIDENAARS NIET Dertien goed in toto maar geen uitkering NAARDENDe secretaris van de voetbalvereniging Allen Weerbaar uit Naar den, de heer 8. Buursema, oit naast zijn uitkering voor dertien goede uit- f 52.500,- uit de voetbaltoto Toen de heer Buursema de formulieren voor zijn clubgenoten verzamelde, her innerde hij zich nog juist geen formulier zichzelf te hebben ingevuld, wat hij daarna snel deed. Op Hemelvaartsdag bleek hem uit de uitslagen, dat hij drie keer goed gegokt had. Het bleek hem echter ook, dat hij zijn naam niet op het formulier had ingevuld. een bezoek aan Den Haag vrij dag j.l. heeft men het formulier van de heer Buursema inderdaad gevonden en uiteraard kon hij het door hemzelf be houden deel tonen. De notaris besliste echter, dat geen uitkering kon worden gedaan, omdat het formulier niet vol- f was ingevuld. De andere inzender dertien goede uitslagen krijgt hier door nu bruto 105.000,- uitgekeerd. Olavan (half zichtbaar achter de paal) heeft een scherp schot op doel van Désar van richting veran derd en doelman Boerema van VU O is hopeloos geslagen. Ook stopper Buys, s-peciaal voor deze wedstrijd van de reservebank gehaald, kan niet voorkomen, dat UV8 op deze manier de leiding neemt. Thea Duif vloog in kano DE RIJP. Op het Noordhollands Kanaal bij De Rijp zijn gisteren de Ne derlandse langebaankampioensohappen kanovaren gehpuden. De voornaamste uitslagen zijn: Dames K-l, 2.000 meter: 1. Thea Duif (Geuzen) 10.14,6; 2. Mieke Japies (Geuzen) 10.26,3; 3. Tini Telter (Argo- nauten) 11.06,2. Heren K-l, 10.000 meter: 1. Bram Muusse (Quo Vadis) 45.53,9; 2. Paul Bunschoten (Quo Vadis) 45.56,7; 3. Jan Kracht (Geuzen) 46.07,1. Dames K.2, 2.000 meter: 1. Thea Duif i Mdeke Japies (Geuzen) 10.15,2; 2. Tini Helder en M. Blijleven (Argonau- ten) geen tijd. Heren K-2, 10.000 meter: 46-Pxracht en Paul' Bunschoten (Geuzen Quo Vadis) 42.17,5; 2. Jan Helder en T. Lemmea (Argonauten en Viking) 42.42,8. 32-f 5."- (van onze correspondent) Het dreigende noodweer in de slotfase van de ontmoeting VUC UVS bleek gistermiddag niet in staat om de honderden Leidse sup porters rond het terrein te verjagen. Ze wilden hun favorieten de hulde brengen, welke ze verdienden voor hun schitterende spel, dat ze op de met madeliefjes bedekte grasmat hadden gelegd. Men kon er vrede mee hebben, dat rechtsbuiten Zwarts voor de Hagenaars de eer redde en 60 seconden voor tijd de uitslag op 13 bracht, want voordien heeft UVS praktisch de gehele wedstrijd gedomineerd en het aloude VUC volkomen overklast. Met vloeiende combinaties, waarbij de bal van voet tot voet ging, speelde men de Hagenaars volkomen kapot en wanneer zij niet zo'n eminente doelman tussen de palen hadden gehad zou de score veel hoger zijn uitgevallen. Niet voor niets is doelman Boersma aangezocht door de Eindhovense eredivisieclub PSV. Ook de 40-jarige stopper Ruys wist bij tijden wel van opruimen, maar vele keren moest ook hij toezien hoe dit UVS-team geen halt toegeroepen kon worden. Het gevaar kwam nu niet alleen van de buitenspelers, want een groot aandeel in deze overwinning moet mede op naam geschreven worden van midvoor Fasel. Zijn uitstekende positiekiezen, zijn af- zwenkeij. naar de vleugels, waarmee hij telkens enkele verdedigers met zich mee trok, zorgde voor de nodige ruimte in het strafschop- HATTRICK VAN GERARD DESAR Désar was ook deze middag weer de afmaker van de aanvallen. Ondanks zijn knieblessure scoorde hij driemaal. Het middenveld was het domein van (Van onze zeilmedewerker) OUDEWETERING Er was een overvloed aan prjjzen ln verhouding tot het aantal deelnemers aan de eerste edi- de Voor-Braassem. Dit kwam ln de eerste plaats omdat de wind de wedstrijdvelden flink uitdunde en om dat vele zeilers eens b(j de oogarts moe ten aanlopen. Men bljjkt by herhaling niet de seinen op de starttoren te zien, maar ook het programma schijnen ve len niet te kunnen lezen, waardoor zij, de start, ln een volgende ronde nog 8 door de finishlijn zeilden. Het te- ruggroepsignaal was moeilyk te horen, zodat de vlag een overtreding aangaf. Duidelijk waren bijvoorbeeld enige Vrij- heidsjachten bij de eerste start te vroeg. Het blijft echter de vraag: zagen zij de vlag niet of negeerden zij hem? Hoe het ook zij, het kostte velen ber gen punten. Het instellen voor de Voor-Braassem een uitvloeisel van de verhuizing van de Hollandia zeilwedstrijden naar het IJsselmeer. Hierdoor moesten enige klassen afvallen en voor deze benadeel den heeft de W. V. „Braassemermeer" de Voor-Braassem ingesteld. De inschrij- Iving was een teleurstelling. Er kwamen negen klassen voldoende in schrijvingen binnen. Het totaal aantal deelnemers bleef heel ver beneden de verwachtingen187. Door deze matige opkomst viel ook de opzet, één wedstrijd op zondag om op tijd de prijzen te kun nen uitdelen, in het water. Het tempo Ivan de wedstrijdleiding bleef overigens toch beneden de verwachtingen, zodat de zeilers pas tegen half vijf hun prijzen in ontvangst konden nemen. Vele zeilers begrepen derhalve niet, waarom zij zon dag geen twee wedstrijden konden zei len. Gelukkig voor de wedstrijdleiding deed de stevige bries vele zeilers een tweede race vergeten. Het spel met de elementen was velen te machtig. Of zij sneuvelden op het veld van eer of zij hielden voet aan wal. Op het Braassemermeer was de strijd om het zelfbehoud vaak groter dan om eerste plaatsen. Ed Hoppe (Valken), Biesot (Pampus), Jan Blonk (Regenboo- gen) en anderen kregen pech onderweg moesten opgeven. De slachting was uiteraard het grootst onder de kleinere klassen. De Soloklasse was beide malen de moeite van het aankijken waard. Hethaaldelijk sloegen zij om en werden dan, doordat zij tamelijk hoog op het wa ter liggen, een speelbal van de wind. Kon de zeiler zijn boot nog grijpen dan zagen de meesten kans hem snel over eind te krijgen en door te varen. Een fout van de leiding was op dit punt, dat men over te weinig boten beschikte om drenkelingen tijdig uit het water te vissen, waardoor wedstrijdzeilers ge noopt waren de strijd te staken om colle ga's aan boord te nemen. Sensationeel was ook de Regenboog klasse. Hevig Blingerend hield telkens de adem in, maar het ging goed. Wel moesten er overvloedige hoeveelhe den water geloosd worden, maar verder bleef alles in tact. Bakker kreeg in de eerste race moeilijkheden met zijn spin naker, waardoor hij zijn positie moest afstaan aan Bouw van Wijk, die ruim schoots een zege greep. Hofland zakte door averij af naar een vijfde plaats, achter zijn vroegere bemanningsleden Leen en Hein de Goederen. Imponerend was ook de zondagrace, die echter een bijsmaakje kreeg door 'n fout van Hofland. Zeer ver voor de an dere acht Regenbogen ging Hofland, volgens hem, over de eindlijn en keer de naar de haven. Een afkortingsvlag op de toren had de zorlder bril zeilende Hofland ertoe bewogen de strijd te beëindigen. Er stonden echter klasse borden naast de vlag, die Hofland niet zag. Zo kwam Bakker, die na een moei lijk gevecht aan de greep van Bouw v. Wijk ontvluchtte, aan een zege. Het lot wees Bakker als hoofdprijswinnaar aan daar Van Wijk en Bakker met hetzelf de puntenaantal eindigden. Zeven over Het Valkenveld slonk bij de eerste ra ce al. Van de zesentwintig bleven er ze ven over. Ed Hoppe moest, wegens een scheurtje in zijn enige voorzeil, opge ven. Van Buren was hierdoor een ern stige concurrent kwijt. Snoeck stuurde de „Bounty" van Egon Rolf v. d. Bau- men en werd tweede. Zondag nam Rolf van de Baumen zelf het roer in handen en finishte na een strijd met Hoppe als eerste, waardoor de hoofdprijs in han den van Van de Baumen kwam. Bij de Pampuszeilers was alles ook geen koek en-ei. Biesot kreeg pech door een gebro ken lummelhout en Loo de Wit zeilde zondag zijn mast overboord. Beidrf zei lers kostte dit een goede positie. Biesot kreeg zondag de nekslag toen hij, na een fel gevecht met De Boer, als glunderen de overwinnaar aan de wal stapte. Bie sot bleek te snel van honk te zijn gegaan. De eindzege ging naar De Boer, met op de tweede plaats Pauli en de derde plaats werd toegewezen aan Brinkhorst. Selectie IJsselmeer De uitslagen van de zondag op het IJsselmeer gevaren selectiewedstrijden luiden Flying Dutchmanklasse: 1. Ben Ver hagen: 2. F. Imhoff; 3. J. Schoonevelt; (Zaterdag 1. Verhagen, 2. Imhoff, 3. Bark); totaal: 1. Verhagen, 2. Imhoff; 3. J. Bark. Finjollenklasse: 1. Beek; 2. Hans van Eist; 3. Binkhorst; (zater dag 1. v. Eist; 2. Beek; 3. Hegie), totaal-: 1. en 2. Beck en Van Eist; 3. Binkhorst. Vaurienklasse: 1. De Bie; 2. Henry; 3. Van Toen; (zaterdag 1. De Bie; 2. Meijer; 3. Huizenaar totaal: 1. De Bie; 2. Meyer; 3. Van Toen. STOCKHOLM. De Duitse draver Eminent eindigde gisteren in Stockholm in het Europese kampioenschap voor amateurdravers op de eerste plaats. De Hagenaar J. S. Vink eindigde in een km-tijd van 1.22,2 op de vierde plaats met Zanto. Leget en Kantebeen en beiden legden veelal de grondslag voor de combina ties. Ook de Leidse defensie sloot weer als een bus, alhoewel men, be halve de periode voor rust, waarin VUC de krachtige bries in de rug had en met lange halen een weg tfachtte te zoeken naar het heiligdom van Ver meer, geen al te moeilijke lniddag had. Het heftig aanvallend VUC - team startte overrompelend, want als kan didaat voor de onderste plaats wilde men de puntjes 'graag thuishouden. De snelle linksbuiten Van der Horst werd een paar keer goed afgestopt door Balkhoven en de boomlange mid denvoor kreeg geen speelruimte van koren en Lardé. Na 7 minuten bereikte een pass van v. d. Kaay de vrijstaande Désar op het middenveld. Bliksemsnel gleed hij langs een viertal Hagenaars en schoot toen schuin voor het doel staande in. Keeper Boersma zou dit schot zeker gehouden hebben ware het niet dat de teruggekomen linksbinnen Clavan de bal een andere richting gaf en UVS leidde met 01. Een tijdlang heeft VUC geprobeerd deze achterstand weg te werken en er deden zich ook wel enige mogelijk heden voor. Zo kreeg Koren een bal verkeerd op zijn hoofd, een Haagse aanvaller hiermee een unieke kans biedend. Het schot miste echter de goede richting. Een harde schuiver van Mak stopte Vermeer voortreffelijk. Met behulp van de buitenspelval wer den vele Leidse aanvallen onderbro ken en verder redde doelman Boersma bij inzetten van Thoeng en Fasel. Geluk hadden de Leidenaren toen een voorzet van de Haagse linksbui ten onberoerd voor het doel langs vloog, en de verdedigers elkaar aan keken wie het leder zou opruimen. Kort voor de thee zagen we een pracht combinatie tussen Désar, Kantebeen en Fasel, welke laatste afsloot met een verraderlijke schuiver, die mili- meters langs de voor UVS verkeerde kant van de paal ging. In het offensief Goed doorgaande was UVS na rust gelijk vfeer in de aanval. Een trekbal van Kantebeen stompte de VUC-goalie over de lat. Kort hierna gingen vele handen op elkaar, toen dezelfde doel man een schitterende safe verrichtte bij een kopbal van Désar. In de 14e minuut was het toch raak. Schitterend sneden Van Schooten, Leget en Kan tebeen door de verdediging van VUC. De laatste schoof de bal keurig door naar de vrijstaande Désar, die de ba] in de touwen joeg en de stand was 0—2 Het spel werd na deze treffer wat harder wat tot gevolg had dat de scheidsrechter nogal eens moest grijpen. Linkshalf Wilbers moest nog naar de kant om een scheurtje vlak onder zijn wenkbrauw te laten be pleisteren. Schaarse uitvallen van VUC waren geen problemen voor de Leidse verdediging. De naar rechts afgezwenkte Fasel trok een bal voor de Haagse veste, doch Van Schooten zag zijn schot naast gaan. Ook een kopbal van zelfde speler vloog rakelings ove lat. Bij een snelle doorbraak kon Boersma nog trappend redden, maai bij de volgende aanval stond ook hij machteloos, toen een aardig driehoek spelletje de wederom naar rechts ge lopen Fasel bereikte en een strakke voorzet volgde. En wederom was de attente Désar, die meteen en heerst inknalde (03). Toen stak er een hevige wind op een wind op en tijdens de eerste regen druppels mocht VUC nog een corner nemen, die zoals boven omschreven i door Zwarts tot de tegentreffer leidde. Eén kandidaat voor sporttoto DEN HAAG. Voor de sporttoto hadden ditmaal J/58.2SS mensen belangstelling, die een bedrag van f 616.939,- inlegden. Voor de eerste prijs (f 111.975.-) was gisteravond één melding binnengekomen, voor de tweede prijs (f61.077) vier en de derde prijs (f30.538,-) meldden zich tien kandidaten. De uitslagen voor de sporttoto luiden: Fortuna '54Sparta 43, Wil lem II—Telstar 2—1, F.C. Twenthe -P.S.V. 17, HeraclesA.D.O. —2, N.E.C.—D.H.C. 5—3, Alk- ïaar—N.A.C. 0—3, Xerxes—Sit- tardia 41, ZwartemeerH.V.C. 2—1, P.E.C.—Vitesse 26, S.V.V. -F.C. Den Bosch 11, Limburgia —Excelsior 31, R.C.H.E.D.O. 4, ElinkwijkAjax 33. De niet uitgespeelde wedstrijd G V.A.V.Go Ahead komt te ver vallen. Daarvoor in de plaats komt de eerste reservewedstrijd Elink wijkAjax. Juist ingevuld zag het totoformulier er als volgt uit: 12 3 Fortuna '54Sparta X G.V.A.V.—Go Ahead Willem n—TelstarX F.C. Twenthe—P.S.V. X Heraole®A.D.O- X N.E.C.—D.H.C- 'X Alkmaa/rN.A.CX XerxesSittairdia 'X ZwartemeerH.V.C'X P.E.C.—Vitesse X S.V.V.—F.C. Den Bosch 'X LimburgiaExcelsior X R.C.H.—E.D.OX ElinkwijkAjax X ZAR op eenzame kunstzwemhoogte DEVENTER. Gisteren is in het Sportfondsenbad van Deventer het Nederlands kampioenschap kunstzwem- gehouden. Hetty Balkenende ver overde voor de zevende maal de titel bij de soli en bereikte bij de duetten met Nienke te Riet eveneens voor de zevende maal de ereplaats. Haar vereniging zegevierde bovendien in de wedstrijd voor oegen. Soli: 1. Hetty Balkenende (ZAR, Am sterdam) 108,26; 2. Nienke te Riet (ZAR, Amsterdam) 101,99; 3. Lucae Bakker (De Meeuwen) 96,19. Duetten: 1. ZAR 1 104,64; 2. Meeuwen 1 92,97; 3. ZAR 2 85,72. Ploegen: 1. ZAR 1 97,98; 2. ZAR 2 >,43; 3. Meeuwen 86,37. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Aan de scheidende bondstrainer van de K.NJli.T.B., de heer Joop de Mos, is vanmorgen in het club huis van het tennispark Mariahoeve door de redacteur van het officiële orgaan van de Bond, Lawntennis, een oorkonde uitgereikt wegens bijzondere verdiensten voor de ontwikkeling van de tennissport ln Nederland. V. D. KRAATS BLEEF FAVORIET (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Twee paarden die zeer verstandig liet krult hadden droog- gehouden, waren zaterdag op Dulndigt beste winnaars. Zilvervos (Van Dooye- weerd) en Coureur Frances (Heskes) lieten de rest maar vechten om de kop em kwamen tegen het einde langs alles heen, beide als experimenten van zuive re kracht en beide versloegen de flyers nog net. Bij de volbloeds was het belangrijkste gebeuren de Sceptreprijs, een ren voor die de stayer miss Willy als grote favoriet had. Henk van der Kraats - heeft zijn favoriet zijn waar kunne maken, maar hij en zijn paard hadden toch alle energie voor nodig. Op de laatste meters kwam Lady Be Good nog heel dicht bij de leidende miss Willy. Dit kon gebeuren omdat miss Willy aan de •as van start af en zodoende welis- de zaak best onder controle had, maar door het lage tempo in het begin toch weer de kans erin hield voor de goede sprinters. Kandy en Happy Jane die aanvanke lijk van dichtbij volgden, zakten terug, Lady won met een zeer sterke sprint nog bijna de koers. Met Blasoon haalde Van Dijk kort daarop zijn revanche. In de ren voor amatrices en amateurs ging Antonio Tatti ver voorop en alleen Cambrousaro kon "hem nog belopen, zij het dat het heel weinig scheelde. De uitslagen van de zaterdag te Duin- ligt gehouden draverijen luiden: Vita Kinleypriie over 2000 m )met auito- dtart)1. Double's Zoon (A Knijnenburg) km-tijd 1.30.3. 2. Dorita Spencer. 3. Colckie vqn ro-Grnvenhof toto winn 3.90, pi. 2.90 Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 De Laa^DDS-comb. was Argo de baas ALPHEN AAN DEN RIJN Het Am sterdamse Nereus Is de grote overwin naar geworden van de Hollandia-roei- wedstrijden, die op het woelige water van de Oude Rijn bij Alphen zijn gehou den. Niet alleen won de glanzende se nior-acht van de Amsterdamse studen ten in recordtijd de junior van Ne reus zorgde enige uren eerder voor een absoluut beste tijd het hoofdnummer maar in de officieuze revanche van de Varsity werd Triton overtuigend ver slagen. Voorts moest zelfs de twee zon der stuurman van Aegir zijn meerdere in de Nerelden erkennen. Brinch en Koopmans, die vrijdagavond voor een groot moment zorgden door liet 34 jaar oude record van Laga te verbeteren, zijn nog geen 24 u. recordhouder geweest. Tegenover de 7.39,8 waarmee Aegir vry- dag voor grote vreugde in het Groning se kamp zorgde, stelde Nereus in de fi nale 7.88,2. Ook zaterdag was de wind een tegen stander waarmee de roeiers uiterst moei lijk konden afrekenen op de bochtige, voor roeien weinig geschikte wedstrijd- baan. De stuurlieden konden vaak niet voorkomen dat de boten over het water zwalkten. Voor de stuurmanloze equipes, waarbij de roeriers door de kracht waar mee zij de bladen door het water halen de richting bepalen, waren de problemen van nog ernstiger aard. Bij de dames was het zaterdag over duidelijk de dag van Argo. De Wage- nlngse acht, die in Duisburg verrassend voor zilver zorgde bij de Europese k; pioenschappen 1965, was echter op aantal plaatsen gewijzigd, maar deson danks was Argo weer superieur, 'n Te leurstelling kregen ood de groenwit- ten te verwerken. In het hoofdnummer van de quadruples moesten de Wage- ningse studenten de 1ste plaats aan De Laak, DDS-combinatieaten. Een pach- tige prestatie van de Zuidhollandse coa litie, die als winnaar van het junior- doordrong tot de eindstrijd der Gya's 15.47.0, 3. Laga 2 Óv'ernaadse vieren1. Proteus 1 15.17.0, 2. Nereus 1 en Dudok van Heel 1 belde 15.18.0. 4. Laga 3 15.19 0, 5. Laga 1 15.21.0. 6. Njord 1 15.23.0 Heren (2000 meter) lichte skif: 1. Argo 8.47 0. 2 Triton S.50,1; senior teus 7.35.S, 2 Neutilus 8,02.2- zonder stuurman: 1. Nereus7.38.2 (baan record), 2. Aegir; 1. Net. 6.51.9, 3 Laga 7.01.7; seni. nummer): 1. Nereus 6.08.0 Njord 6.16.6. Dames (1000 meter) senior acht: 1. Argo 3.2S.S (baam-ec-ord). 2 De Vliet 1 3.38.4, 3. Nereus 3.47.6senior vier met stuurman: 1 Argo 4.01,5 2 Viking 4.02.1, 3. Phocas 4.Ö3.0senioren dubbel vier (hoofdnummer)1. De Loalc/DDS comb. 3.54.4. 2 Argo 3.58 0, 3. De Vliet 4.07.0. ROSTOCK. De Nederlandse schoon- sprlngster Marriet Dommers is di1 weekeinde bij de zeer sterk bezette schoonspringwedstrijd in Rostock vierde geworden. De ontmoeting eindigde met een dubbele Oostduitse zege voor Delia Reinhardt (421,30) en Monika Delitzsch (375,15). Derde werd de Russin Natal ja Kuznezova (372,25) en vierde Marriet Dommers met 370,95. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door springsters uit acht landen. CLAY WON NA STAKEN IN 6ERONDE LONDEN Muhammad All alias Cassius Clay heeft zlcli zaterdag in de kleedkamer verre van Ingenomen ge toond met de wijze waarop hij zijn te genstander Henry Cooper in de strijd om de wereldtitel de baas bleef. Ringrech- ter George Smith staakt» in de zesde ronde de strijd nadat Clay met een links-rechtse combinatie een zo diepe snee boven Henri Coopers linkeroog had veroorzaakt, dat de blessure verder boksen onmogelijk maakte. „Ik heb al mijn overwinningen gevierd", zei de kampioen, „maar niet deze. Ik heb niets te vieren". Het was de negentiende maal in 24 professional gevechten dat Clay minder dan het maximum aantal ronden nodig had om overwinnaar te worden. Het einde van het gevecht tegen Cooper kwam zo onverwacht dat de meer dan 46.000 toeschouwers in het Ar- senalstadion, verstomden van ontzet ting. Rlngrechter Smith liet Cooper nt het oplopen van de wenkbrauw-wond eerst nog doorboksen, maar toen enige seconden later Clay met een rechtse di recte tegen Coopers hoofd weer de blessure raakte, staakte de rlngrechter de partij. Clay verklaarde in de kleedkamer dat hij binnen vijf of zes weken zijn titel op nieuw wil verdedigen, met als mogelijke tegenstander de Europese kampioen Karl Mildenberger, WBA-„wereldkam pioen" Ernie Terrell of Doug Jones. De kans, dat Cooper na zijn moedig gevecht een revanche zal krijgen, is voorlopig bijzonder klein. Cooper, die als hij niet in de ring staat in groenten en fruit handelt, had zich bij de eerste gongslag voorgenomen te proberen Clay te raken met de link die de Amerikaan ook velde toen bei den in 1963 in Wembley tegenover elkaar hadden gestaan. Clay bewoc. zich in die eerste ronde gemakkelijk en licht door de ring, de moeilijkheden omzeilend. Hij werd tweemaal gewaarschuwd omdat hij in de clinch te ruw te werk was ge gaan. De eerste ronde had nog geen verschil in krachten te zien gegeven maar Cooper bracht de tweede ronde op zijn naam door te scoren met een op het hoofd geplaatste rechtse een stoot die hij zelden toepast en een paar strakke linksen op het lichaam. Clay liet zich er niet door van de wijs brengen. (met auto- 1,30.6. 2. Evalier 1 1.60 .45,00. Victrlx V-prijs over 2. start) L El Had ie (E Leeman) 1.25.6. Caruso, 3. Dumas Z toto winn 2.10, pl 1.40 "..60 gek 3.50. cov 4,20. Victory Queenprijs over 2100 m (voor leerling-pikeurs -rijdsters h weke D. 3. 1.50 1 3 Wildfleld 1.40 4.20. gek 3.30'. i 2.50. gek 6.7' i "3.—, pl. 1.20 „prijs 'over 2Ó0Ó m (met auto- art) 1. Coureur Frances (A Heskes) 25.3, 2. Alpenraaf S. 3. Barones Julia H, >to winn 19.pl 4.40 1-90 2.40. gek. 10. )v 4 60, trio 444.50 Vera M-prijs over 2000 m (m. autostart) t 1 Zane Grev (M Bouwhuis) 1.25.1, 2. Bento dead heat, 3 Boy Scotch toto winn 5.40 pl 2 40, gek 11.20. cov 6—. Sceptreprijs over 2000 m; 1. Miss Willy H v d Kraats) 2.12.9.2 Lady Be Good S. Nina, toto winn 1.9Ó, pl 1.10 1.30. gek K'ingwoodp'rijs over 21 0q m: 1. Blason (A - D(jk) 2.18.4, 2. Yum Yum, 3. Blizzard, oto winn 7.60 pl. 3.50 2.40, gek 17.60. cov .20. By Aocldentprijs over 1900 m (voor ama teurs) 1. Cambrousard (G Dekkers) 2.07.3. 2 Antonio Tatti. 3. River Wye, toto winn 3!—, pl 1.30 2.40, kopp 21.10, cov 9.40. Totallsatoromzet 1169.231,50. Hilversum De uitslagen van de gisteren in Hilver- SB?*, j. Bliz, Lady Svlviaprijs ove (W Leeuwenkamp) U 3. Eros Holland! tot 2.20 2—, gek 12.70 ooi Meizoentjeprijs over winn 7.40. pl 2.40 6.60. trio 268.50. 2400 m1. Walter g) 1.22.3, 2. Azalea Jr) 1.24.5. 2. Hanover. 3. C. 3.70, pl 1.40 1.3( Sunsetprijs ov i-s) 1.26 Olivier, 2.30 gek 10.50, cov, Mlchele Meillandi autostart: 1. Deter Jr) 1.24.5, 2. Zaid- winn. l/" Etoile de"*HoilandepriJs Baron Heny (J" Wagenaa Columbus. 3. Adeltraut M, toio wuiu pl 1.30 1.30, gek 3.10, cov 3.60. Suttersgoidprijs over 2000 m le afdeling (met autostart): 1. Clconia S (G. v Eyke- lenborg) 1.24.4. 2 .Alie Belwin, 3. Dominica, toto winn 6.2Ó. pl 2.20 3.20 2.—. gek. 3.90. Sultersgoldprijs over 2000 m 2e afdeling (met autostart) 1. Duinpieper S (G van Eykelenborg) 1 25,9, 2. Cecilia Magowan, 2— pl 1.2o 1.30. gek In de derde ronde 'nam Clay de leiding 'er, al werd hij opnieuw gewaar schuwd omdat hij Cooper naar zich toe trok. Clay, op zijn beurt, klaagde Coopers tactiek in de clinch. Dit alles nam niet weg dat de Ameri kaan rustig zijn gang ging. even ge makkelijk bewegend als een lichtge wicht. Clay plaatste zijn harde stoten op het gelaat van de Brit en ondanks de lui de toejuichingen van het Britse publiek, dat deze eeuw nog geen eigen wereld kampioen zwaargewicht heeft kunnen toejuichen, was- het duidelijk dat het slechts een kwestie van tijd zou worden. In de vierde ronde wist Clay, door steeds zijn hoofd terug te trekken, Coo pers linksen te ontwijken maar bleef de Brit steeds maar weer met stoten naar het hoofd raken. Dit gebeurde ook in de vijfde ronde, de ronde waarin Clay ln 1963 van Cooper won, eveneens door een wenkbrauwblessure. Na de vijfde ronde kwam de donder- speech van Clays manager Angelo Dun dee. De bel voor de zesde ronde luidde het einde van Coopers illussies in. Coo per ging onmiddellijk in de aanval en terwijl hij dit deed legde Clay de grond slag voor zijn overwinning. Wegdraai end voor een harde linkse hoek stootte hij de fatale links-rechtse combinatie op de zwakke wenkbrauwen van de Engels- LUDWIGSBURG Het internationaal concours hippique van Ludwlgsburg is zaterdag voortgezet met de puissance. Frits Ligges, derde bij de Olympische Spelen, bleef als enige zonder strafpun- ten op de 1.90 meter hoge muur en de oxer van 1.80 meter. De uitslag was 1. Ligges (DLD) metVFinette 0 straf- punten; 2. Schmidt (DLD) met Silver- king, Brugman (Ned.) met Skyhigh, Si mon (DLD) met Welfenprinz, Arrambi- de (Braz) met Chlmbote, Velstra (Ned) met Espoir, Anton Ebben (Ned.) met Nabab en Ligges met Freiheit allen 4 fouten. De uitslag van 't jachtspringconcours was: 1. Schridde (DLD) met Kamerad 80 sec; 2. Winkler (DLD) met Saila 88,6 sec.; 3. Velstra (Ned) met Good Luck Op de laatste dag eindigde dè Neder landse formatie bestaande uit Anton Eb ben, Hans Brugman en Tjerk Velstra op de eerste plaats ln het zgn. estafette- springen. Zij maakten een tijd van 179,5 sec. en eindigden voor de Duitse equipe. Gewichthefrecords Chinezen LONDEN. Volgens het persbureau Nieuw-China heeft de Chinese gewicht- heffer Hsiao Mlng-Hsiang een nieuw wereldrecord in de vedergewichtklasse gevestigd door eenmaal 155 en eenmaal 157,5 kilo te trekken. Het oude record stond op naam van Hsiao's landgenoot Tsji Ree-Joean. Doof een totaal van 397 kilo te behalen, evenaarde Hsiao het wereldrecord van de Japanner Josjinoboe Mijake. De Chinese kampioen Teng-Koeo-Jkn heeft het wereldrecord gewichtheffen in het lichtgewicht met een halve kilogram verbeterd. Het oude record stond op naam van de Rus Yevgeny Kaysoera, die op 12 maart in Riga 145 kilogram tilde. Japans badmintonsucces WELLINGTON. Japan, voor de eerste maal uitkomend in het toernooi om de Uber Cup, heeft meteen de hege monie op damesbadmintongebied over genomen van Amerika. In de finale van dit driejaarlijkse landentoernool won Japan in Wellington met 5—2 van de Verenigde Staten. De Japanse meisjes wonnen alle drie de enkelspelen. Daarbij zegevierde de 22-jarige Norika Takagi over de negenvoudige Wimbledonkam. pioene Judy Hashman met 129, 11—7.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11