KLAVERBLAD KOFFIE TRAAG LZC VERLIEST VERDIEND VAN PSV Docos' derde lustrum werd gezellige reünie een SLEUTELGAT DINSDAG 17 MEI DE LEIDSE COURANT j MINNESOTA NEDERLAND NEEMT UITBREIDING IN GEBRUIK Voor tentoonstelling auto naar 2de verdieping De Nederlandse vestiging van Minne sota gaat 24 mei aanstaande een nieuw gebouw betrekken aan de Rooseveltstr. te Leiden. De 3M company, die in 1961 Leidse betonvormer door vulbak gedood Een arbeidsongeval heeft gistermid dag te Leiden het leven gekost aan de 50-jarige Leidse voorman-betonvormer W. Schouten. De man raakte omstreeks het middaguur op het terrein van Wer- f ninks Beton en Aannemingsmy n.v. aan de Hoge Morsweg by het schoonmaken van een elektrische tegelpers bekneld tussen de vulbak en een stalen bint van de betonsilo. De pers was omstreeks die tijd door andere arbeiders uitgeschakeld in ver band met de aanvang van de schafttijd. De heer Schouten had zijn collega's mee gedeeld, dat hij de tegelpers zou schoon maken en was begonnen met een stoffer de gemorste specie te verwijderen. Vermoedelijk is hij daarbij over een aantal voor de pers liggende latjes ge struikeld en in aarraking gekomen met een knop weiarmee de tegelpers in wer king werd gesteld. Hij werd vlak daarop door de vulbak gegrepen. De borstkas werd ingedrukt en de rechterlong ver brijzeld. De heer Schouten overleed ter plaatse. Het stoffelijk overschot werd door de EHD naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. in Leiden neerstreek, breidde zich zoda nig uit dat een vergroting van de be drijfsruimte noodzakelijk was. De pro ducten van de 3M company worden uit sluitend geimporteerd, in het nieuwe ge bouw zullen daarom de magazijnen over heersen boven de productie-afdelingen. Alleen het schuurpapier dat in rollen van 94 cm. naar Nederland komt wordt tot de in ons land gangbare maten ver sneden. De 3M company begon 65 jaar geleden in de plaats Two Harbors, gele gen in de staat Minnesota, met het ver vaardigen van schuurpapier. Het be drijf is echter enorm gegroeid tot een onderneming met 85 fabrieken die sa men 35 000 verschillende producten ver vaardigen. Het productenarsenaal gaat van heel eenvoudig tot zeer ingewikkeld, van pannenpsonsen tot copieerapparaat. Het voormalige schuurpapierfabriekje in Two Harbors behoort nu tot een van de 100 grootste ondernemingen van de wereld; het aantal werknemers bedraagt 50 000 en de jaaromzet is ruim een mil jard dollar. TENTOONSTELLING Ter gelegenheid van de opening wordt in het gebouw aan de Rooseveltstraat een tentoonstelling georganiseert van ongeveer 2400 van de 7000 artikelen, die Minnesota op de Nederlandse markt brengt. Omdat men ook een aantal ar tikelen voor auto's levert, zoals b.v. schuurpoeder, en kit, wilde men dit graag demonstreren op een auto. Hier voor werd gisteravond een Fiat 850 sport-coupe, die ongeveer 800 kg. weegt, naar de eerste verdieping van het ge bouw gehesen. Op de tentoonstelling zal men dan het effect van de diverse artikelen op de motorkap kunnen de monstreren. Gouden Oranje Nassau-medaille voor A. Hollinga, 40 jaar bij de NZH Aan de heer A. Hollinga, chef de bu reau by de N.Z.H.V.M. in Leiden, is de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. De heer Hollinga kreeg deze koninklijke onder scheiding, omdat htf veertig jaar in dienst van de vervoersmaatschappij is. Het ere-metaal werd hem gistermid dag tijdens een drukbezochte receptie in ,,Het Karrewiel" door de burgemees ter van Leiden, mr. G. C. van der Willi gen, op de revers gespeld. De burgemeester had grote waarde ring voor de jubilaris, niet zozeer om diens trouw, maar vooral om diens aan pak van het werk. Het verheugde hen, dat de heer Hollinga zijn N.Z.H.-car- rière de jubilaris kwam in 1926 voor het eerst in de Leidse tramremise met zoveel toewijding en met zoveel gevoel voor beleid heel't weten op te bouwen. De burgemeester wees in zijn felicitatietoespraak ook op de talrijke sociale functies, die de heer Hollinga in de afgelopen jaren heeft bekleed. Namens de directie van de N.Z.H. V.M. de heer Hortensius vertoefde in het buitenland bood de heer J. A. L. de Ronde de Jubilaris een gouden draagmedaille aan, behorende bij de koninklijke onderscheiding, alsmede het vererende getuigschrift van de Maat. schappij van Handel en Nijverheid, met de daarbijbehorende gouden draagme daille. De gebruikelijke enveloppe met inhoud werd de jubilaris aangeboden door de heer F. van Randwijk. Ook hij vestigde de aandacht op het vele vak bondswerk, dat de heer Hollin.' i als so-iaalvcelend man jarenlang heeft ver richt. De heer F. C. Jasperse was de tolk van het onderling bijstandsfonds, aan het bestuur waarvan de jubilaris toen hij c hebt al in huis genomen? waard om speciaal te vragen! Mgr. Beukers 90 jaar De oud-pastoor van de St. Petruskerk, mgr. Th. M. Beukers, herdenkt op za terdag 21 mei zijn negentigste verjaar dag in huize "St. Willibrord" te Wasse naar. Mgr. Beukers maakt het nog goed, doch in verband met zijn hoge leeftijd zal de verjaardag in strikt huiselijke sfeer worden gevierd. LEIDSE AGENDA DINSDAG 17 MEI Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Bijeen komst in Rijksherbarium. Schelpen kade 6, aanvang 20.00 uur. Adelbertvereniging Afsluiting winterprogramma met inleiding over „Enige aspecten van de volksgezond- heidsnota". De Doelen, 20.15 uur. Abonnementsvoorstelling Nieuw Rot terdams Toneel Opv. van „Een jaar voor iedere roos" en „Ach. arme Fred". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 18 MEI Kon. Gen. MSB Klasse-avond voor de eerste elektroklassen. Zomer- zorg (Stationsweg), 20.00 uur. Maatschappij der Nederlandse let terkunde Opening tentoonstelling. De Lakenhal, 15.00 uur. Plaatselijk comité bevolkingsonder zoek TBC Vergadering. Gebouw GG en GD, 20.00 uur. Sociale Raadsvrouw Spreekuur. Trouwkamer Stadhuis, van 16.00-18.00 De Nederlandse organisatie voor zui ver wetenschappelijk onderzoek heeft aan de oud-hoogleraar in de Griekse taal- en letterkunde a.an de Rijksuniver siteit te Leiden, prof. dr. B. A. van Gro ningen, en prof. dr. M. David, die hier vergelijkende rechtsgeschiedenis der oudheid doceert en tevens directeur van het papyrologisch instituut is, een subsidie verleend voor de Engelse ver taling en uitgave van het eerste deel der Wisconsin-papyri. De bewerking en vertaling in het Nederlands is reeds eerder door dr. P. J. Sijpesteijn ge schied, die als deskundige indertijd door de universiteit van Madison in de Ame rikaanse staat Wisconsin werd uitge nodigd de 84 papyrusteksten, waarover men aldaar de beschikking heeft, te komen bewerken. „Dank zij een sub sidie van de Nederlandse organisatie voor z.w.o. kon ik hieraan gehoor ge ven", zo vertelde dr. Sijpesteijn in een onderhoud met het ANP. De heer Sij pesteijn heeft de teksten in hun geheel en in details geïnterpreteerd en boven dien voorzag hij ze van aantekeningen. De Engelse vertaling, die onder een zo groot mogelijke groep papyrologica ge bracht zal kunnen worden, zal deel uit maken van de reeks „Papyrologica Lug- duno-Batava"", waarin ook het proef schrift van dr. Sijpesteijn, „Einige Wie ner Papyri", in 1963 verscheen. Inzamelingsactie van het Rode Kruis De afdeling Leiden en Omstreken van het Nederlandsche Rode Kruis houdt van 23 tot en met 28 mei te Leiden haar grote jaarlijkse inzamelingsactie. Metzelfde gebeurt in Leiderdorp op 3 en 4 juni en in de overige gemeenten die tot de afdeling Leiden en Omstre ken behoren tussen 23 mei en 5 juni. Naar ons van de zijde der afdeling voor Leiden ca Omstreken werd medegedeeld bestaat er nog een grote behoefte aan collectanten voor de grote straatcollec te, die op zaterdag 28 mei wordt gehou den. Zij die hieraan willen medewer ken kunnen op vrijdag 27 mei tussen 7 en 8 uur 's avonds en op 28 mei vanaf 8 uur 's morgens bussen in ontvangst ne men in het Jeugdhuis, Breestraat 3^>, Leiden. WATERPOLO Het is de Leidsehe Zwemclub niet ge lukt verder te komen dan 2 punten uit 3 wedstryden. Gisteravond in de Vliet kregen de pupillen van drs. Van der Reyden zeker de kans een punt te ver dienen, maar door traag en dom spel kreeg 't Eindhovense PSV de kans een 32 overwinning te boeken. De gloeilampmakers hadden een vlie gende start. Direct na het eerste fluit signaal van de goed leidende arbiter Jo Brokke was het weliswaar LZC dat de bal veroverde, maar hun aanval werd in de kiem gesmoord en-even la ter passeerde Ab Lindemans een ver blufte Nico van Sittert voor de eerste maal. Nauwelijks een minuut later kwamen de gasten opnieuw tot actie en na een ogenblik van aarzeling in de BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Charlotte Dingena Maria d. v. C. A. van Kampen en P. J, J. van Schie. Erna Jacoba Wilhelmina d. v. J. van Trooyen en W. Flanderhijn. Astrid Maria Antonia d. v. D. J. Bonnet en H. M. A. van der Heijden. Gerrit z. v. G. Tegelaar en R. van der Voort. Mark z. v. A. K. P. Vring en D. Vallentgoed. Astrid Yvonne d. v. P. B. van der Wind en A. de Koning. Judith d. v. S. Osse- voort en B. M. Oostrum. Gertruda Ma ria d. v. A. J. van der Hulst en T. A. Heemskerk. Judith d. v. W. F. Beij en E. Rijsbergen. Sandra d. v. P. Azier en J. H. M. Vermond. Karin d. v. E. La gendijk en M. Courrech Staal. Ronald Jan Paulus z. v. L. H. van Rijn en M. L. Kemfers. Danny Jim Henri z. v. H. R. Buma en E. Sierat. Edwin Cornelis Jo- zephus z. v. G. S. van Dorp en A. T. M. Knijnenburg. Willem Johannes Gerardus z. v. W. Boekkooi en G. Meijvogel. Hen- dricus Hermanus Hubertus z. v. H. H. Langerak en B. A. T. Huigsloot. Corne lis z. v. W. I. Wassink en F. van den Berg. Jacobus Hendricus Franciscus z. v. T. J. F. dé Kievit en M. A. Wil- ming. Marinus z. v. T. J. Buurman en A. C. J. Roodzand. Robbert Mark z. v. K. Kruijer en H. C. Krijgsman. Ferdinan- dus Leonardus z. v. J. E. van Es en C. C. L. Dobbe. Kornelus Philippus Jacques z. v. A. Baars en A. N. A. Juch. Jeroen Frederik Alexander z. v. G. W. T. M. Tomassen en E. H. van der Hoeven. Edwin Peter z. v. A. van den IJssel en M. J. van Wilgen. Marit d. v. P. van der Knijff en H. Sitters. Hendrik z. v. W. Sloot en H. van Houten. Overleden: H. C. R. Marcells 34 j. man. G. C. Ruijs 37 j. dochter. M. R. J. Kruyff 2 dagen dochter. C. W. van Duijn 49 jaar man. M. J. van der Zeeuw 81 j. man. L. Kuiper 76 j. wed. van J. F. Repko. W. A. Stokhuijzen 67 jaar man. M. Klijn 75 jaar echtgenote van J. van Gils. Gehuwd: G. J. Roocfakkers en P. J. F. Rijnhout. Jonkher J. M. de Jonge én J. M. de Meijere. G. M. Hakkaart en A. M. J. Martijn. J. Heijnen en M. A. E. van Zandwijk. J. J. P. M. Creyghton en C. W. Klijmeij. B. Kret en W. C. S. M. van der Meer. D. Metselaar en U. M. Rich ter. A. J. Verver en J. M. Heuvelmans. P. C. Muyzert en D. D. M. Heller. Karate-beoefenaren niet genoteerd bij politie In ons verslag van de karate-demon- stratie van sportschool M. Blomsma te Leiden dat 11 mei in ons blad verscheen, werd melding gemaakt van het feit, dat de namen van de leerlingen van de karate-scholen aan de politie doorge geven zouden moeten worden. De Leidse politie deelt ons evenwel mede, dat dit niet het geval is en dat bijgeval geen naam van karate-beoefenaren genoteerd Leidse achterhoede liet Chris Lommers Van Sittert voor de tweede maal vis sen. Hierna kwamen de LZC'ers er wat beter in, maar tot een goed afge werkte aanval kwam het niet, terwijl in de achterhoede vele malen aan de noodrem getrokken moest worden. Dit spelletje sleepte zich voort tot de helft van de tweede periode. Eindelijk kwam er een goede algemene uitval tot stand, die bij de snelle LZC-ploeg zoveel verwarring kan stichten. Ook nu bleef succes niet uit en Hans Parrel bracht de stand op 21. In de derde speeltijd gebeurde er niets, maar dan ook totaal niets. In de laatste periode kwam PSV onder het toeziend oog van Roel Wiers- ma tot wat meer actie. Ab Lindemans won eindelijk weer eens eens worsteling op de vier meter-lijn en met een slim me omhaal scoorde hij 31. Even later scheen het dat PSV een nog grotere voorsprong zou nemen. Lommers wist de strafworp echter niet te benutten, daar hij één van de zeer lange armen van Van Sittert op de weg van de bal Onmiddellijk profiteerde LZC van de teleurstelling van PSV en Parrel bracht de bal snel op. De meegekomen Roland Koedooder zwom handig om zijn tegen stander heen en verkleinde de achter stand tot 32. LZC had echter de ove rige tijd teveel getalmd, en in de res terende seconden lukte het niet meer de stand gelijk te brengen. Kon. onderscheiding voor H, W, Steenbergen bij veertig-jarig dienstjubiieum j Veertig jaar trouwe dienst by Wer- ninks Beton- en Aannemingsmaatschap pij in Leiden vonden gistermiddag voor de heer H. W. Steenbergen (54) hun be kroning in de koninklijke onderschei ding, die burgemeester mr. G. C. van der Willigen hem opspeldde. Voor zijn activiteiten in dit Leidse bedrijf kreeg de heer Steenbergen de zilveren me daille in de orde van Oranje Nassau. ren is hg wesüu* afdeling bouwbe huldigingspleohti in het bedrqflf aan gehouden, werd behaAv© <ioaf burgemeester het woorcT geVOdWl v A. Sitsen algemeen dtraófiessr) «l tfc M. van den Goorbergh (direct* jubilaris ontving naast zijn t de kapel v Lyceum gekomen i ren zondagochtend het Bonaventura- H. Mis offer (met „sportief" epistel Paulus) mee te vieren. De celebreren de priester roerde in zijn predikatie enige ogenblikken de waarde van de sport en de sportvereniging aan. („Het moet een middel zijn, geen doel"). Het feestelijk ontbijt, dat na de H. Mis volgde vormde een gezellige reü nie van leden, ere-leden en oud-leden Na het ontbijt leidde P. v.d. Staak diverse sprekers in, na zelf namens het feestcomité een fraaie vlag met DOCOS-embleem aan de voorzitter te hebben overhandigd. Het woord werd onder meer gevoerd door de voorzit ter, de heer Huying, die voorstelde en hierin grif gevolgd werd door de pen ningmeester, dit jaar aftredend, te be noemen tot ere-lid. Voorts gaf hij een korte beschouwing over de toestand van de vereniging, die - zoals bekend - het grootste probleem heeft in het gemis van een goede zaal, geschikt om nieuwe (jeugd)leden op behoor lijke wijze op te vangen. Spreker sprak de hoop uit, dat de gemeente Leiden nu op zeer korte WD GAF VOORLICHTING De afdeling Leiden van de VVD wenste de verkiezingsstrijd die de ko mende weken in alle gemeenten van ons land wellicht zal „ontbranden", niet te beginnen met prograndavuurwerk maar met rustige en gedegen voorlichting over allerlei gemeentelijke zaken. En zo was gisteravond in de foyer van de Gehoor zaal een vrij behoorlijk aantal geïnteres seerde leden aanwezig die luisterden naar inleidingen van de raadsleden dr. Duyverman en mr. Portheine en de ge meentelijke sociograaf drs. Hoek. Zij vertelden iets over de plaats van de ge meenteraad in ons staatsbestel en over zijn samenstelling en werkwijze. Drs. Hoek lichtte de vergadering in over Leiden in de toekomst. Hij deed dit aan de hand van enige kaarten. Na de pauze werden aan de heren Portheine, Duyverman en Hoek vragen gesteld. Klaver j as-festival Clos en Leembruggen Op 13 mei j.l. vond in het kader van het tweehonderd-jarig bestaan van de N.V. Sajetfabriek P. Clos Leembrug gen een klaverjasfestival plaats. Hieraan werd, naast de klaverjasvereniging van deze N.V., deelgenomen door de vereni gingen van de Elam, Van Gend en Loos, NZHVM, V. D. en VWS, elke vereni ging met een twintigtal spelers. De directeur van genoemde N.V., mr. C. J. Leebruggen, opende te ruim acht uur deze feestelijke bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord, waarbij hij 't bestuur dankte voor de voortreffelijke organisatie van dit festival. Vervolgens kreeg de voorzitter van de klaverjasvereniging PC L, de heer Taffijn, het woord, die de directie harte lijk dankte voor de beschikbaar gestelde prachtige prijzen en de directe perso- neelchef en adj. bedrijfleider een her inneringsvaantje aanbood. De medede ling dat de zoon van de directeur het beschermheerschap van de klaverjesver. P. C. L. had aanvaard, gaf reden tot een luid applaus. Hierna namen de wed strijden een aanvang, waarbij elk der 120 deelnemers zijn (of haar) uiterste best deed. Vóór de prijsuitreiking over handigde de voorzitter van P. C. L. de heer M. Lens, de stuwende kracht Mat Matthews te gast in Folk Beat 14: virtuoos op elektronische accordeon In een volle Roomburg-kantine heeft jazz-accordeonist, componist en arran geur Matt Matthews zaterdagavond 't publiek in vervoering gebracht. Mat Matthews die in de vaderlandse muziek- kringen een grote faam als musicus in hart en nieren geniet, heeft met vele jazz-groten in Amerika gespeeld. Na men ais Tlielonicus Monk, Gigi Gryce, Osear Pettelford en Milis Davis zijn voor hem geen namen van musici er gens in de hoogte maar h(j heeft met hen samengespeeld. Matt Matthews kwam samen met bas sist Cris Smildiger en drummer Martin Beenen naar de sleutelstad, een combi natie die goed liep. In het begin liepen de improvisaties van Matt Matthews wat stroef, maar verder in de avond haalde hij steeds betere improvisaties uit de electronische accordeon, 'n uniek instrument. Vooral in 't nummer Sum mertime kwam de virtuositeit van Matt Matthews naar voren, waarbij ook bas sist Cris Smildiger tot uitstekende im- van deze avond, eveneens een vaantje en laatstgenoemde schonk wederkerig de voorzitter een herinneringsvaantje. De uitslag van de wedstrijden luidde: 1 PC L 48655 p., 2 Elam 46700 p., 3 VWS 45498 p., 4 V D 44722 p., 5 vG&L 44122 p., 6 NZHVM 42415. De speler met het hoogste aantal pun ten kwam in aanmerking voor een me daille. Deze eer viel te beurt aan de heer G. A. v. d. Berg (6044 p.). De voorzitter van de NZHVM dankte namens de gastverenigingen voor de ge zellige avond en prees de klaverjasver eniging PC&L met een directie, die waar de weet te leggen aan de sociale verhou dingen in het bedrijf. Na uitrèiking van de persoonlijke prij zen en een uitgebreide verloting bleef het gezelschap nog geruime tijd bijeen en het was reeds ver na het midder nachtelijk uur toen het feest een einde nam, een feest waarop de organiserende vereniging met trots terug kan zien. termijn de financiële zijde kan rond maken, opdat - samen met andere sporten - in het complex van de voormalige Zaalbergfabriek honderden jongeren sport kunnen bedrijven. De heer C. van Teylingen, voorzit ter van DOCOS-voetbal, had veel waardering voor hetgeen de afgelopen 15 jaar was bereikt. Wetende van de niet al te sterke geldelijke omstandig heden van de vereniging, bood hij het bestuur een enveloppe met geldsom aan, te bestemmen voor de aankoop van een nieuwe wedstrijdtafel of om de te maken kosten in de nieuwe sportzaal te bestrijden. Oud-voorzitter en ere-lld, de heep v. Schie, memoreerde even de begin* fase van de vereniging, die hij zeil had beleefd, en gaf DOCOS de raad op de ingeslagen weg voort te gaan. Speltechnisch zag hij gaarne, dat de meeste spelers - met name de hogere teams - zich wat sterker zouden vor men in de aanvaL Tenslotte sprak de geestelijk adviseur, pastoor Comman deur, toch gekomen ondanks grote drukte, een hartig woordje, waarbij hij elk lid tot fikse aktiviteit aan spoorde; een vereniging mag nooit vallen met het vertrek van één man, sprak hij. Zijn ideaal in Leiden is nog immer het tot stand brengen van één grote katholieke sportvereniging, waarbij elke sport is ondergebracht. De junioren-leden kregen des mid dags een aan de fraaie weersomstan digheden aangepast vermaak aange boden in de vorm van een partij mini-golf in Noordwij k. De feestavond vormde een geslaagd afscheid van een bevredigende feestdag. SPONTANE SHAKESPEARE VAN TONEELGROEP CENTRUM schouwburgzaal In geslaagd het predi- caat „blijspel", dat aan Shakespeares „Liefdesloze les" .wordt gegeven, waar te maken. Bijna alle spelers van deze gemiddeld jonge groep speelden met groot enthousiasme en brachten de hoofse teksten zo pittig en flitsend, dat het soms een regelrechte improvisatie leek. Vooral Ina van der Molen als de Franse prinses en haar hofdames, van wie Els van Rooden als Rosaline uit muntte, belaagden elkaar met soms vlijmscherpe tong, hetgeen mogelijk werd gemaakt door de zoals altijd weer sterke vertaling van Evert Straat. De mannelijke hoofdrolspeler, Jules Hamel, als Ferdinand, de koning van Navarre, was eigenlijk de enige die zich in Sha kespeares kunstige taalgebied niet hele maal thuisvoelde. Zijn vertolking was over het algemeen iets te geforceerd, hetgeen vooral in de (lange) monologen op te merken was. Zijn spel miste de spontaniteit, die vooral Jeroen Krabbe als Biron wél bezat. Deze laatste groei de dan ook naar een grote vorm, of beter gezegd, hij wist deze de gehele voorstelling op dezelfde sterkte te hou- Het mobiel kantoor van de ANWB, waarbij men kampkaarten e.d. kan ver krijgen zal op de volgende data in Lei den op de Beestenmakrt gestationneerd zijn: 20 mei, 3 en 17 juni, 1, 15 en 29 juli, 12 en 26 augustus. De auto zal op deze data van 1016 uur geopend zijn. Gisteravond omstreeks tien uur vond op de Da Costastraat een aanrijding plaats tussen een 24-jarige Leidse mo torrijder en een personenauto. De mo torrijder reed in de richting van de Haagweg. Uit tegenovergestelde richting naderde een personenauto, bestuurd door 23-jarige Leidenaar. De motorrijder zeker de ster van de avond kunnen noemen. Bijna op een lijn met Krabbé stond een wel zeer goede Ton van Duin hoven, die van de altijd dankbare rol van de Spaanse edelman Don Adriano de Armado een overtuigende interpre tatie gaf en er een bijzonder nadrukke lijk type van maakte. Van de bijrollen moeten Lettie Oosthoek als de page Mot, Fred Sterneberg als Boyet en voor al Broes Hartman als Holofernes de schoolfrik genoemd worden. Met name laatstgenoemde wist zijn rol met alle associaties die men eraan verbindt zo te vertolkeh dat er een prototype van een schoolmeester uitkwam. nodige vrijheid had gelaten om er iets echt leuks van te maken, zodat de lach meestal een échte lach was en men zich niet te zeer in het strakke keurslijf der regie perste waarin zo menig blijspel is gestikt. Dat' het in de scenes waarin de regie voelbaar was juist vaak ob scene scenes betrof deed wat kinderlijk aan, alsof men er op uit was geweest de zaal behalve te amuseren ook nog te choqueren. In het eerste is men volledig geslaagd, zodat het niet erg moeilijk was bepaalde boertigheden op de koop toe te nemen. De decors en de kleurige kostuums van Roger Chailloux gaven aan het geheel een voortreffelijke finl. shing touch. Vanmorgen om 11 uur heeft de India se ambassadeur in ons land, de heer Raskuma Raghunath Sinha, in het Museum voor Volkenkunde een twee tal muziekinstrumenten overhandigd. Het was een Veena, (spreek uit dina), en een Mridangam. De Veena is op de foto te zien, het is een prachtig uit gevoerd snaarinstrument waarop zelfs goud verwerkt is. De Mridangam is een trommel, die bij de Danramdans hem rijdende brom- wordt gebruikt. In het bijzijn van bleef na het passeren op de rertor-magnificus prof. dr. J. de weg rijden. Hij bot- Dankmeijer, heeft de directeur a ste tegen de linkervoorzijde van de auto op en brak daarbij het linkeronderbeen. De EHD bracht hem naar het Acade misch Ziekenhuies. Motor enn auto werden vrij ernstig beschadigd. museum voor Volkenkunde, dr. P. H. Pott, de Veena en de Mridangam uit handen van de heer Sinha ontvangen. Dr. Pott was kennelijk zeer ingeno men met deze nieuwe aanwinsten voor het museum, die een plaats zullen krijgen in de Indiase afdeling. provisaties kwam. Kortom de swing zat er echt weer in. Dit bleek ook uit de vertolking van ondermeer Yester days, Softly as in the morning. Sun Rise, You are too butiful en Gone with te wind. Matt Matthews die pas voor de tweede maal met dit instrument een optreden had, hoefde in Leiden niet te twijfelen aan de goede ontvangst van de improvisaties getuige de stilte tij dens het spelen en het stormachtige ap- Een jamsession zat er afgelopen za terdag niet in. Matt Matthews was zo enthousiast dat hij van geen ophouden wist. Daarop speelde hij samen met het trio Kees Nix, bestaande uit Kees Nix i piano, Ruud Boogaards drums en Rod de Tombe bas, enkele nummers. Later verwisselde Kees Nix zijn I plaats met bassist Cees Smildiger die op de piano ook wel degelijk de weg Wist. Matt Matthews was zeer enthou siast en hoopt spoedig weer een keer in de sleutelstad op te kunnen treden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3