Burgem. G. F. W. van Berckel van Noordwijk overleden Inzegening St. Antoniuskerk werd groots parochiefeest Key Five Combo uit Leiderdorp winnaars Brasemconcours Mgr. Jansen herdacht mgr. Bekkers MAANDAG 16 MEI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Zondagavond om tien uur is in het Academisch Zie kenhuis te Leiden op 59-jarige leeftijd overleden: mr. G. F. W. van Berckel, Burgemeester van Noordwijk, welke functie hij sedert 1 november 1946 vervulde. IN MEMORIAM Mr GERARD FRANS WILLEM VAN BERCKEL Delfts milieu van regenten stuurders en studeerde in Leiden, waar hij in 1933 doctoraal examen rechten AMBTENAAR Na een volontairschap van 1933 tot 1938 ter secretarie van Rijswijk, volg de op 1 juni 1938 zijn benoeming tot burgemeester van Voorhout. Op 1 no vember 1946 verwisselde hij de ge meente Noordwijk voor Voorhout. Aan zijn 12 y,-jarige werkzaamheid burgemeester van Noordwijk op 1 mei 1959 herinnert de bank O/d Oude Zee weg (t.o. Ozon en Panorama), welke de burgers hem bij die gelegenheid schonken. BETEKENIS VAN NOORDWIJK De betekenis van Noordwijk als bloe- menbadplaats was hem bij zijn komst onmiddellijk duidelijk en niemand heeft meer gestreefd haar nationale en internationale bekendheid te geven, niemand meer, dan hij, heeft gestreefd haar tot Europese badplaats te maken. Met grote ijver bevorderde hij projec ten die de roem van nu zouden kun nen verhogen. Wij behoeven slechts te denken aan de totstandkoming a de organisatie, de financiering en i gebouw der VW of aan uitbreiding verplaatsing van de naar zijn diepste overtuiging, voor de gemeenschap misbare golfbaan tot een van 18 holes. (De oude was door de oorlog terugge vallen op 9 holes) of de vestiging het ruimtevaart-laboratorium ESTEC in de gemeente, doch ook aan de vele zaken, die de gemeente rechtstreeks betroffen, waaraan hij zich met de inzit van zijn volle liefde voor de ge meente geheel gaf. Getroffen werden we door de vasthoudendheid die hij toonde in sommige gevallen wij denken aan VVV en golf waarin hij ook een schijnbaar verloren zaak kon vasthouden, beïnfluenceren en tot nieuw leven wekken. Als voorzitter van de raad wai onverwoestbaar in zijn beleid de te leiden tot een juiste beslissing, on danks verschil van inzicht. Hij was de volkomen van alle politiek gespeende voorzitter, die met geest en humor en grote slagvaardigheid de moeilijkhe den van een bepaalde beraadslaging wist te overwinnen of^té onderdruk- inzet van zijn gehele persoon het be lang van de Noordwijkse gemeenschap heeft gediend en behartigd, geduren de zijn bijna 20-jarige werkzaamheid in die gemeente als burgemeester. Wij staan nog wat onwennig tegen over de gedachte hem niet meer te zullen ontmoeten en niet meer te zul len spreken om te genieten van zijn sprankelende geest, die vele kanten van het denken van de mens beheers te. Gevormd als jurist, had hij belang stelling voor filosofie en theologie, maar in 't bijzonder voor de kunst en al wat daarmede verband hield. Zesjarige wielrijder te Aarlanderveen ernstig gewond bij aanrijding Zaterdagavond omstreeks 17.50 uur vond op het Zuideinde te Aarlanderveen >en verkeersongeval tussen een perso nenauto en een 6-jarige wielrijder plaats, waarbij deze zo ernstige lichamelijke letsels opliep, dat hjj in een ziekenhuis moest worden opgenomen. hij PATRICIëR Gesproten uit e eeuwenoud regen tengeslacht was hij als burgemeester en bestuurder geneigd een sterke De personenauto, die bi] het ongeval persoonlijke stempel op dat bestuur hotrAWror, het Zuideinde te zetten. De kennismaking met de s betrokken, reed in de richting Nieuwkoop. Toen de be- Btuurder ervan, de heer C. T. M. van 't W., wonende te Nieuwkoop, passeerde, stak de 6-jarige A. van Zoest, vanaf zijn ouderlijke woning, plotseling per rijwiel de rijbaan over. Hij kwam met zijn fiets midden voor de auto. Hoewel de bestuur der, die de tegenwoordigheid van geest behield, alle mogelijke maatregelen nam om een aanrijding te voorkomen, mocht hjj hierin niet slagen. De auto greep de jongen en smakte hem met kracht enige meters verder tegen het wegdek. Het knaapje bleek daarbij een ehrsenschud- ding alsmede meerdere breuken in het rechterbeen te hebben opgelopen. Nadat dr. K. van Gill van Zwammerdam hem de eerste medische hulp had verleend is het ventje per ambulancewagen overge bracht naar het ziekenhuis "Rijnoord" te Alhpen aan de Rijn. Koe veroorzaakt dodelijk ongeval bij Sassenheim problemen van de zich snel wijzigende- aspecten van „zijn" bloeiende bad plaats, deden hem weldra inzien, dat aantal en omvang van de problemen verdeling van de verantwoordelijkheid noodzakelijk maakten en enige jaren geleden werd onder zijn bestuur, en vóór de gemeente naar haar be volkingsgetal daarvoor in aanmerking kwam zelfs een derde wethouder aan het colege van b. en w. toegevoegd, waarmede alleen het gemeentebelang gediend bleek. Onder de verplichtingen van de burgemeester ener gemeente als Noord wijk neemt de representatie en het leggen van contacten met personen en instellingen een grote plaats in. Dit aspect van zijn functie heeft er toe geleid, dat zijn verhouding -tot de individuele burger daaronder enigs zins moest lijden. Wie hem wenste ie spreken kreeg gelegenheid daarvoor en kon rekenen op een willig oor en op een beslissing, gevoelig als de bur gemeester was voor de noden, die hem werden voorgelegd. Maar burgervader mocht hij zich slechts ten dele noe men, daartoe leende zich niet zijn geestelijke structuur en de vele an dere zijden van de taak die hem was opgelegd en zijn tijd bezetten. LIEFDE VOOR DE KUNST Bekend is zijn liefde voor de kunst in al haar facetten. Grote belangstel ling had hij voor de bouwkunst en antiek. Wie zijn woningen waarin hij achtereenvolgens als burgemeester woonde, heeft bezocht, zal getroffen zijn door het gevoel voor kleur, maat en verhoudingen en de fraaiheid en plaatsing van meubelen en gebruiks voorwerpen. De nieuwe bouwstijlen waren, ge zien zijn hang naar oudere stijlen, aanvankelijk bijna onaanvaardbaar voor hem, maar zijn open oog voor utiliteit en zakelijkheid deden hem zijn liefde voor oude dingen wel niet vergeten, maar de betekenis gaven hem de mogelijkheid van het nieuwe en moderne te zien en ook te waar- Het is zeker jammer, dat hij bij de vormgeving en de inrichting van het nieuwe raadhuis, welke plaats eerst on langs tengevolge van zijn ziekte he laas buiten zijn tegenwoordigheid -- door de gemeenteraad is bepaald, zijn gezaghebbend woord niet meer zal kun nen spreken. Zo ergens dan was het hier het onderwerp dat zijn volle aan dacht zou hebben en waarop zijn per soonlijk stempel zou hebben gedrukt. Zo zouden we kunnen doorgaan, maar het is niet de bedoeling een geschiedenis van zijn leven te schrijven, maar slechts enige persoonlijke indrukken te geven bij het verscheiden van de man, die met hart en ziel aan Noordwijk verknocht, als eerste burger haar mee heeft be stuurd en helpen besturen, tot wat zij tot op dit ogenblik geworden is. Diep gevoelen wij het verlies dat zijn vrouw en beide kinderen op dit ogenblik lijden Mogen de liefde waarmede hij aan hen verbonden was en zijn werk in en aan de gemeente en de gemeenschap Noordwijk besteed in het kader van de ver boven plaatselijke en nationale be. langen uitgaande betekenis van de bloeiende badplaats hen troosten. B. IKE, Oud-Gem. Secretaris van Noordw(jk. ZOETERWOUDE H.R. De speeltuinvereniging „Zwieten" heeft zaterdag 14 mei haar plan om een dag per jaar uit te gaan met de kinderen van 6-14 jaar kunnen uitvoeren. Begun stigd door fraai zomerweer kon om 9.15 het vertreksein worden gegeven, en on der grote belangstelling van de zijde van de ouders vertrokken de 135 kinde ren in twee gröte bussen naar de Efte- ling. Via Oudewater ging men eerst naar Kinderdijk via de Linge-IJselroute. In Kinderdijk werd een yerfrissingl 17 £m voeren de wandelaars aangeboden en konden de kinderen de j mooiste wandelpad van geheel Holland vele molens bewonderen. Om ongeveer hetberoemde Oortjespad, 12.45 bereikte men onder groot gejuich1 - - - - - - de Efteling. Hier hebbende kinderen tot 17.00 uur genoten van het sprookjesbos, de speeltuin, de vele tractaties en in het bijzonder het prachtige sprookje „De Waterlelies", dat geschonken werd door koningin Fabiola. Te omstreeks 19.15 uur kwam men moe maar zeer voldaan bij de speeltuin „Zwieten". Hier alweer vele ouders om hun kinderen te ontvangen en naar hun wedervaren te horen over deze heerlijke dag. 3e Meije-wandeltochten over prachtige parkoersen Gratis pendeldienst Zaterdag 21 mei a.s. worden de 3e Meije-wandeltochten gehouden, geor ganiseerd door de wandelclub „De Meije" te Bodegraven. De wandeltoch ten beslaan unieke parkoersen: de kleinere wandelaars lopen 5 km in De Meije, de parkoersen van de 10, 15 en het LEIDSE UNIVERSITEIT Vandaag is het 60 jaar geleden dat mr. G. W. Beeger, geboren te Meester Cornelis en thans wonend te Hilver sum, promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschappen. Modrgen zal het 50 jaar ge,leden zijn dat prof. dr. G. C. Heringa, geboren te Fort de Koek en thans wonend te Midlaren, promoveerde tot dotcor in de geneeskunde. T cntoonstellingen Allemansgeest, Hoflaan, Voorschoten. Schilderijen van Willem T. Breddels. Tot en met mei. De Ruif, Janvossensteeg 59. Tent. H. J. Slijper. Van 14 mei tot 10 juni. Academiegebouw, Rapenburg 73. Tent. Jan Beutenen. Tot 14 juni. Dag. van 9-5 uur. Meijepad gaamd, dat dwars tussen de Nieuwkoopse plassen loopt. Niemand behoeft zich er door te laten afschrikken, dat De Meije op 7 kilo meter buiten de bebouwde kom Bodegraven en Zwammerdam ligt. Er is voor deze dag een speciale pendel dienst ingesteld voor deelnemers die geen eigen vervoer hebben. Tussen het station Bodegraven en het start bureau, de School met de Bijbel, rij den geheel gratis een touringcar en particuliere auto's en wel tussen half twee en tien vóór twee, dus na aan komst van de Citosabussen uit Leiden, Alphen, Gouda, Reeuwijk, Utrecht en Woerden en de treinen uit Leiden en Utrecht. Vorig jaar namen bijna 1000 wande laars aan de tochten deel en zij waren uitermate enthousiast. Ook dit jaar zijn reeds een 600 aanmeldingen bin nengekomen, o.a. verenigingen uit Gou da, Woerden, Alphen a/d Rijn, Leiden, Zevenhuizen, Overschie, Schiedam en Rotterdam. Ook hebben reeds een 30 individuele wandelaars zich aangemeld, o.a. uit Den Haag, Leeuwarden, Lei den en Gouda. ZOETERWOUDE Kaartcompetitie SJZ De klaver- jascompetitie van SJZ is ten einde. De einduitslag van de competitie '65-'66 luidt: 1 J. v. Rossum 47171 p., 2 P. v. Leeuwen 45567, 3 mevr. Berg 44020, 4 H. v. Teilingen 43769, 5 Fl. v. Benten 43550, 6 Th Zandbergen 43361, 7 W. v. Benten 43269, 8 L. Hoogeveen 43171, 9 W. Vlasveld 43031, 10 mevr. de Groot 42641, 11 J. Rodewijk Jz. 42483, 12 D. v. Kempen 42160. LEIDEN ZUID-WEST HEEFT RUSTPUNT WAARIN IEDER ZICH THUIS VOELT. Zaterdagavond omstreeks kwart over 9 vond op Rijksweg 4 ter hoogte van de Menneweg te Sassenheim een ernstig verkeersongeval plaats. Een Simca-personenauto komende uit de richting Den Haag, en bestuurd door mevr. H. M. G. - W. (63) te Naarden, botste op een koe, die op de rijbaan liep. De wagen die aan de voorzijde totaal werd vernield, kwam in de wegberm terecht. De bestuurster en haar mede-inzittende, de 72-jarige mevr. L. C. P. M. v. d. Wal, eveneens uit Naarden, werden ernstig aan het hoofd gewond en liepen snijwonden op. Zij werden in bewusteloze toestand naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht waar de laatste na enige uren overleed. De toestand van de bestuurster was gisteravond redelijk. De koe, eigendom van een veehou der uit Sassenheim werd gedood. Deze was met enkele soortgenoten uit hot weiland gelopen door het hek, dat anders altijd met een touw was afge sloten, maar zaterdagavond open stond. De katholieke gemeenschap van Leiden Zuid-West huist nu in haar nieuwe, definitieve centrum, de kerk, gewijd aan St. Antonius van Padua aan de Vijf Meilaan. Zaterdagmiddag kwam Rotterdams bisschupvutngr M.-A, Jansen, het kerkgebouw inzegenen. Het werd een pa rochiefeest, waaraan de zon stralende medewerking ver leende. I Velen waren getuige van deze eerste plechtigheid in de nieuwe kerk. Men keek er zijn ogen uit op al het nieuwe, dat met vele tra dities heeft gebroken. Maar de meest verstokten moesten toe geven: „Het is toch wel erg mooi sn het valt eigenlijk best mee." De inzegenings-rite was kort en sober. De bisschop maakte een kleine wandeling langs de zuide lijke buitenmuur en betrad ver volgens het gebouw, waarna hij voorafgegaan door assistenten en de schola zich naar het altaar be gaf. Ook de binnenmuren werden besprenkeld en het altaar geze gend, Bij de op de inzegening vol gende viering van. de H. Eucha ristie werd de bisschop geassi steerd door deken W. P. M. Ha ring en de pastoor der parochie, pater N. J. Commandeur ofm. De schola en het dameskoor voer den onder de H. Mis het meer stemmig Te Deum van Hendrik Andriessen uit. Onder de vele ge nodigden bij deze inzegenings plechtigheid bevonden zich o.a. burgemeester mr G. C. van der Willigen, wethouder S. Menken, afgevaardigden van vele katholie ke organisaties en enkele predi kanten. Franse hoofdrol voor Hazerswoudse Parisienne „Katla" Christina van Kranenburg (24), de Hazerswoudse mannequin-fotomodel- tv-en-fllmster, heeft een hoodrol aan. geboden gekregen in een Franse speel film, handelend over Simon Templar (De Saint). Christine, de naam waar onder ze bekendheid geniet in de woon plaats van haar ouders, heeft in deze nieuwe rolprent ais tegenspeler Jean Na reeds eerder in tv-series voor de ORTF en de films „Les Scorpions" en „Masculin, feminin" de vuurdoop onder het oog van de camera's te hebben on dergaan, gaat de in Parijs woonachtige Hazerswoudse (haar ouders wonen in de Van Ruysdaalstraatdeze belang rijke rol vervullen met Christian Jac ques ale regisseur. „Nou beste beatgroep The Key Five Combo uit Leiderdorp heeft het derde Brasemconeours, dat de afgelopen weken in de Pancratiuszaal in Roclofarendsveen werd gehouden, ge wonnen en daarmee voor een jaar be slag gelegd op de Brasemtrofee. Dit jazz-eusemble, bestaande uit het echt- ■paar Mies en Jan den Boeft, Henk Rob bers, George van de Berg en Piet Smit, kreeg van de jury het hoogste punten totaal toegekend van de negen finalisten (accordeoniste Harma Weber uit Leens moest verstek laten gaan). In onze rubriek OOK VOOR JOU hebben we reeds eerder de schijnwerper gericht op deze combo, die in Leider dorps hervormde kerk herhaalde malen moderne, nieuwe kerkliederen instru mentaal vertolkte. Behalve dat leider Jan den Boeft (al jaren jazzmuziek be drijvend met zijn echtgenote) met zijn gezelschap in de kerk de liturgie op luistert in een de jeugd pakkende stijl, vertolkt The Key Five Combo ook bui ten de kerk jazz: „De Westcoast-stljl is favoriet, da's lekker ritmisch", aldus Jan den Boeft. Proefopname Niettegenstaande beat-bands in zeven verschillende variëteiten aan de finale deelnamen, kwamen de Beverwykse Vendelly's met hun vocale prestaties op de tweede plaats. Daarna pas plaat ste zich de Leids-Leiderdorpse beatgroep „Nou gemanaged door de 17-jarlge verkoper Henk Verhoogt. Overigens kreeg deze beatgroep, die maar met Voorzitter van de jury, de heer Joosten, heeft zojuist met z'n assistente de prij zen uitgereikt aan het winnende Leider- dorpse combo. Jammergenoeg waren reeds twee van het uit vijf personen tellende combo vertrokken. De vreugde was er niet minder om, want als een echte winnaar hield de leider de wissel- beker in de lucht. liefst twee touringcars fans naar Roe- lofarendsveen was getrokken, de ver erende uitnodiging een proefopname te maken voor grammofoonmaatschappij Negram-Delta. Dit staat, zoals zaterdag al werd gemeld, ook The Flying Birds, de Oude Weteringse beatgroep, te wach ten. De „Vliegende Vogels" eindigden in deze door talrijke fans van de reap, deelnemers bijgewoonde eindstrijd als vierde. Gemeld zij nog dat de deelnemers weer op kundige wijze werden aange kondigd door Fred Elstgeest. Jurylid Theo Joosten (die zich zondagmiddag als jurylid zag omringd door AVRO's Bram van Erkel, musicoloog Cor de Zeeuw en Negram-Delta-producer Hans Blomsma) reikte de prijzen uit. De eindstand van dit door Egbert Elstgeest en Herman Klein weer uit stekende Lichte muze-evenement, waar de opbrengst voortvloeit naar de van de tafeltennisvereniging De Treffers, ziet er als volgt uit: 1. Key Five Combo 267; 2. The Vendelly's 262; 3 Nou 259; 4. The Flying Birds 256; 5. The Hunks 254,5; 6. The Namby Pambys 250; 7. Barbarossa Group 239; 8. The Deans 229; 9. The Yellow Stran gers 225. The Key Five Combo heeft onder meer de uitnodiging ontvangen auditie ta komen maken voor de AVRO-tv. Mgr. Jansen herinnerde in zijn pre dikatie aan mgr. Bekkers, die hij juist die middag mee had uitgeleid. Hij hail gestaan by het graf van een man, die nog zoveel beloofde. De belofte zal voor altyd een vraagteken zijn. Alleen staat vast, dat mgr. Bekkers zijn boodschap aan deze wereld heeft volbracht. „Dit Is ook met ons allen het geval: we dra gen met ons mee en wij dragen naar buiten uit waartoe wij geroepen en ge doopt zyn. Geen mens sterft voor niets", aldus mgr. Jansen, „wij allen gaan onze pelgrimstocht". De bisschop hield de aanwezigen voor, dat kerkgebouwen moeten worden ge zien als plaatsen waar wij tot rust ko men en waar wij ons bezinnen op God, die ons uitnodigt aan tafel. „Zo gezien is een kerkgebouw van ontzaglijke waarde, die wij niet kunnen missen, ze ker niet in deze tijd van zoeken en tas- tèn". De bisschop sprak zijn geluk wensen uit met dit middelpunt in deze wijk. „Maak van dit eigentijdse kerk gebouw gebruik om onze boodschap weer met moed en kracht op te nemen". Ideale samenwerking Na de H. Mis was er in het nieuwe ontmoetingscentrum gelegenheid om het kerkbestuur te complimenteren. Velen maakten hiervan gebruik. Pastoor Com mandeur sprak hier een welkomstwoord tot de genodigden en herinnerde aan do lange voorbereidingstijd van de kerk. „Wat u hier hebt gezien is mogelyk revolutionair, maar we zyn toch geko men tot iets, waarvan men zegt: kyk, dat had Ik eigenlijk niet verwacht Er is geprobeerd een huis te maken waarin iedereen zich thuisvoelt. En dn» Is niet gemakkelijk In een tjjd als deze De pastoor richtte zijn dank tot allen die aan de totstandkoming van het com plex hadden meegewerkt, in het bijzon der de architect, de heer Campman, het gemeentebestuur, aannemer Geers en de glazenier. Architect Campman gaf een soort „verantwoording" van de bouw kerk. „Na het concilie zijn wij pas gaan denken aan de diepte van ons geloof. We zoeken naar de zijnsvorm van God. wy z(jn ons totaal aan het heroriënteren in de Kerk. Dit is een bevrijding en een verrijking", aldus de heer Campman. Het zoeken naar het essentiële In de viering boeit ons en daarmee raken we aan het kerkgebouw. Dit is open van opzet en het vraagt uitnodigend om gebruikt te worden in de samenkomst der christenen. De heer Campman ge tuigde van de ideale samenwerking met pastoor en kerkbestuur bij deze moei lijke opgave. Contactplaats Deken W. P. M. Haring zei niet alleen blij te zijn met deze nieuwe kerk, maar ook niet deze contactplaats voor de hele gemeenschap, wat zo bijzonder goed uit komt in bet ontmoetingscentrum. „Dit is de eerste kerk In Leiden die dit geluk heeft", zei de deken, die voorts de pa rochianen opwekte tot steun aan „uw arme pastoor". Tien jongetjes van de St. Franciscus- kleuterschool, onder leiding van mej. Sondermeier, en „gedirigeerd" door een meiske, kwamen als „de Bolhoedjes", gekleed in rok en met de reuze bolhoed op hun opwachting bij de bisschop ma ken. Het was een alleraardigst toneeltje te horen en zien in declamatie en zang rond „het grote feest van heden". Het optreden liep uit in een uitbundig door alle aanwezigen gezongen: Lang zal de parochie leven Burgemeester Van der Willigen ten slotte stelde zich voor als een „gewone" autoriteit, die verheugd was, dat zo'n modern kerkgebouw in Leiden zijn plaats heeft gekregen. De bouw vond de burgemeester bijzonder snel gegaan. Hij hoopte dat de Antoniuskerk tot ze gen zou mogen zijn voor een heel groot deel van de Leidse bevolking. Met een handdruk wensten de aanwe zigen na de toespraken pastoor Com mandeur en de heren W. v. d. Ruit en P. Brandenburg, leden van het kerk bestuur geluk met deze glorierijke dag in het parochieleven van Zuid-West. LEIDERDORP Onder grote belangstelling hield de Leiderdorps? Muziek school afgelopen vrijdagavond een openbare les In het Dorpshuis. De voorzitter, de heer G. Mulder, verwelkomde In het bizonder burgemeester Gallas en de vertegen woordigers van de culturele raad. In zijn openingswoord zei de heer Mul der verder, dat de school, die thans rond de 300 leerlingen telt, In de afge lopen vyf jaar een geweldige groei heeft gekend. Hierdoor was het noodzakelijk dat het leerkrachtenkorps tot twaalf werd uitgebreid. Zonder de ruime sub sidie van de gemeente zou deze groei niet mogelijk zyn geweest, aldus de heer Mulder. Tenslotte dankte hij na mens het bestuur de directeur, de heer A. J. Hoogenboom en de leerkrachten voor het vele werk dat zij verricht heb- Na de opening kregen de toehoorders een beeld van de vorderingen van de leerlingen. Vooral bij de les van de twee de klas, tijdens welke het maatgevoel, toonladders en zangzuiverheid onder de loep genomen werden, vielen de con centratie en het enthousiasme der leer lingen op. Ook op instrumentaalgebied werden in diverse groeperingen aardige resultaten bereikt. Na de pauze ten slotte werd door de leerlingen indivi dueel instrumentale muziek ten gehore gebracht. Ook de Leiderdorpse Muziekschool heeft nu een comité, „Vrienden van de muziekschool". Men stelt zich ten doel een bredere financiële basis te vormen voor het aankopen van mu ziekinstrumenten om deze aan de leerlingen In bruikleen af te staan. de Kleuter uit Zwammerdam overleden In het Academisch Ziekenhuis is een driejarig meisje overleden aan de ge volgen van een ongeval op 7 mei J1-. waarbij het kind door een bakfiets werd overreden in Zwammerdam. De politie stelt een onderzoek in en kon voorlopig nog geen gegevens verstrekken. Chauffeur uit Noordwijkerliout na botsing overleden In het marinehospitaal in Overveen is vrijdagavond overleden de 39-jarige vrachtwagenchauffeur C. P. v. d. Bosch, vader van vijf kinderen, uit Noordwij- kerhout. De man moest uit zijn wagen worden gezaagd, toen hij vrijdagmiddag met grote snelheid op de Leidsevaart in Vogelenzang tegen het viaduct in de spoorlijn-Leiden-Haarlem reed, Dit via duct heeft een doorrijhoogte van 2.00 m„ maar de hoogte van de vrachtwagen van een levensmiddelengroothandel uit Lisse was 3.40. De man reed bovendien met een hogere, dan de daar maximaal toe gelaten snelheid van 50 km. Zijn bijrijder werd zwaar gewond. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Marcel Abraham z.v. A. L. Noort en C. Schaap; Jan z.v. A. F. Ger- rits en C. Hendriks; Friedhelm z.v. H. Veldhuyzen en S. Weis; Martha Rober- tina Jacoba d.v. D. J. Kruyff en R. Fieman; Anna Maria Laurentia d.v. C. P. Turk en C. M. G. Belt; Wilhelmus z.v. W. v. Oostrum en L. C. v. Huizen; Silvia d.v. J.P.W Stuart en L. E. Kriek. Overleden: C. W. C. Staats 61 j„ e.v. J. v. Zanten; J. H. v. d. Snoek 85 j., m.; J. I. Sturm 66 j„ m.; H. Rietveld 17 j., z.; K. Neels 83 j., m. UNIVERSITAIRE EXAMENS Kand.ex. w. sociologie de heren G. H. Heusden (Lelden), B. G. A. Kempen (Schipluiden). Doct.ex. Franse taal- en letterkunde mevr. L. OuwehandDe Haan (Delft). Kand.ex. Franse taal- en letterkunde mej. A. A. Steenbergen (Den Haag). Doct.ex. II ged. de heren D. W. Th. Smalbraak Blomendaal), M. N. J. Worp (Amsterdam). Semi- artsex. de heer J. Ch. M. Hendrikse (Wassenaar). Artsex. de heren Th. K. de Graaf (Alphen aan den Rijn), A. Joshua (Leiden), J. Wolthuis (Lelden). LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 1218 mei zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Le bonheur (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag 14.30, 19.00 en 21.15 uur: „De dame met het hondje" 18 j 24.00 uur: „De brief die nooit ver zonden' werd" (18 j.) 4 Lido: Lady „L" (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: programma door KFC ontraden. Studio: Zo doen de Zweden het ook nog 'ns een keer (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Tiianon: Thunderball (14 jaar). Ge prolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: programma door KFC ontraden. PUNT Het is veel eenvoudiger tot morgen te wachten en in de krant na te lezen, hoeveel we buitgemaakt hebben! KORRELTJE „Morgen" is een oude bedrieger en het ergst is, dat zijn smoesje nooit afgezaagd raakt. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 13 mei. Bloemen Irissen: Wedgwood 1.10- 1.35, Dominator 1.30-1.35, Van Vliet 1.05-1.35, Prof. Blaauw 2.00-2.45, Gol den Harvest 1.55, Imperator 1.45-1.50, Yellow Queen 1.1-1.40, Witte Iris 1.30, Colvilleis: Spitfire 2.60-3.45, Wilhelmi- na 2.85-3.05, Nymph 5.20-5.30, Robinet- te 1.55-2.15, The B.ride 1.3, Rose Marie 1.70, Alba 1.9, Campanula 1.25-1.30, Freesia's 70-1.20, Lathyrus 60-1.45, Ane monen 35-66, Margrieten 70-1.05, Py- rethrum 1.30-1.45, Duizendschoon 1.15- 1.60, Tulpen: Piccadilly 61-78, Copland 75-93, Fifth Avenue 79-85, Edith Ed dy 46-76, Paris 72-81, Wilmot 1.30, Queen Elizabeth 71-76, Golden Har vest 50-1.05, Algiba 1.06-1.23, Golden Measure 70, Kleurenpracht 70-1.02, Motherday 1.04, Zwanenburg 70-88, Bruidsanjers 88-1.10 p. bos, Am. An jers 24-37, id. geplakte 19-24, rozen: Zorina 17-24. Carol en Garnette 15-23, Baccara 39-60, Coral Princess 15-36, Carla 41-55, Elsbeth 24, Violieren 28- 33 p. st. Groente Aardbeien ingelegd 49- 70, id. 2 ons-doos 68-1.02, Peulen 380.-, Kropsla 21.00-36.00 p. 100. AMSTERDAM, 16 mei. VEE Aanvoer 253 runderen: 3.70-4.90. Han del kalm.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3