1 Door blunder werd Cup-final voor Young zwartste dag van zijn leven Marty ontnam Scholte titel en record HARRY STEEVENS KWAM TERUG EN REED BEUGELS LOS IN RUSH OP DE BERG r EVERTON IN ENKELE MINUTEN WINNAAR ADO-SPARTA Eer gered in slotpartij Tennisploeg faalde op Mets Drie kajakkers verdronken Basketbalploeg dames naar Eur. titelstrijd GABICA HIELD ZEGE IN VUELTA THUIS Pelploeg won negen ritten Leo Duyndam reed naar tweede zege V. d. Horst lachende derde EsL^?Kri. MAANDAG 16 MEI 1966 DE LEIDSE COURANT (Van o e sportredactie) LONDEN. Honderdduizend toeschouwers in het tot de nok gevulde Wemhleystadion (recordrecette van 109.600 pond) zijn zaterdagmiddag getuige geweest van een van de meest dramatische finales om de F.A.- cup die ooit in Engeland is gespeeld. Toen in de elfde minuut na de rust de linksbinnen van de jonge dappere ploeg van Sheffield Wednesday, Ford, zyn team op 20 schoot leek Everton een geslagen ploeg. Niemand in het stadion die voor de kansen van Everton ook maar een penny gaf. Maar binnen tien minuten had Everton zich naast Sheffield Wednesday geplaatst. En zeven minuten later maakte Gerry Young, een van de achterspelers van Sheffield Wednesday, de blunder van zijn leven. Hy kreeg de bal niet onder controle, zag tot zyn ontzetting dat de rechtsbuiten van Everton, de naar roem hakende Temple, zich er meester van maakte en op doelman Springett afstormde. Met al zyn internationale er varing en al zijn flair kon Springett tegen deze situatie niet op. Hij wierp zich wel naar de goede hoek, maar het lage schot van de op tijd schietende Temple kon hy in zyn vaart naar het net niet stuiten. In een minimum van tijd had Everton 20 achterstand in een 32-voorsprong omgezet. En die gaf de ploeg uit Liverpool niet meer uit de handen. Everton kan nu met opgeheven hoofd met kampioen F.C. Liverpool om de gunst van de massa dingen. Held van de middag was de 21-jarige Mike Trebilcock, die met zijn twee treffers als granaten Everton naast Sheffield Wed nesday had geplaatst. Hy was de vervanger van Fred Pickering, die Everton de kapitale transfersom van 80.000 pond een recordtransfer voor Engeland had gekost, maar die in deze cup-final voor manager Harry Catterick niet beschikbaar was. Pickering suk kelde met een knieblessure en de manager van Everton vond het een te riskante zaak om hem tegen Sheffield Wednesday op te stellen. Harry Catterick stond vrijdagmiddag >or een heel moeilijke keuze, maar na veel wikken en wegen viel die op de donkerkleurige Mike Trebilcock, 'n jon ge knaap die Everton voor slechts 14.000 pond van Plymouth had overge nomen en die voor de meesten in En geland een onbekende figuur is. Zijn marktwaarde is door die twee doelpun ten verdrievoudigd. Onmiddellijk nadat Ford de stand op 20 had gebracht voor Sheffield Wed nesday, antwoordde Mike Trebilcock met zijn eerste doelpunt voor Everton. En hij zou ook snel voor de gelijkma ker zorgen, waarmee hij de zege voor het team uit Liverpool inleidde. Het eerste doelpunt van Trebilcock bracht de ommekeer in deze Cupfinale waarin de jonge spelers van Sheffield Wednes day met een lichtvoetige en met speels vernuft uitgevoerde aanvallen de sym pathie van de neutrale kijkers hadden veroverd. Everton had op dat ogen blik niets van zijn reputatie „Cupfigh- waar kunnen maken en de prog noses dat het team uit Liverpool de F. A. Cup 1966 zou gaan winnen, wer den lichtelijk overdreven geacht. Ieder- in het Wembleystadion had met verbazing gezien hoe gemakkelijk de middenvoor van Sheffield Wednesday in de negende minuut reeds de Everton- doelman West had gepasseerd. West dook naar de verkeerde hoek en zag de bal links van hem in het net verdwij- i. Het feit, dat Sheffield Wednesday zo snel tot scoren kwam, verbaasde temeer daar dit doelpunt van McCal- liog het eerste tegen Everton was na 660 minuten Cupvoetbal. In al die voor wedstrijden voor de F. A. Cup 1966 ge- tpeeld was de defensie van Everton Biet één keer gepasseerd. Dit snelle succes van de tegenstander el tr Advertentie Heeft U genoten van DE ENGELSE CUPFINALE Dan mag U de Nederlandse bekerfinale niet missen. a* BERN De fenomenale prestaties, die de veertigjarige Parijse ex-profes sional Jean Marty, die overigens ook nu nog niet veel anders doet dan biljarten, met zijn ongeëvenaarde techniek in het Casino van Bern heeft geleverd, zijn uniek in de geschiedenis van de biljart- sport. Marty heeft In zijn eerste seizoen als amateur een rode streep getrokken door de wereld van de meesters van het kleine spel. Als enige staat hij ver daar boven. De overigen ook Henk Schol- te, die in Bern zijn Europese titel verde digde en in de finale zelfs de eer van de overwinning opeiste blijven eronder. Dat Marty zich zaterdagnacht, nadat Henk Scholte een onverwachte neder laag had geleden tegen de jonge Zwitser se fabrikant Robert Guyot, reeds de nieuwe kampioen kon noemen, was een feit, wat van de tweede dag af zich reeds aftekende. Toen Marty vrijdagmiddag tegen Gal- vez zijn eerste serie van 400 punten maakte, bleef hij op deze duizelingwek kende hoogte doorgaan. Corin versloeg hij eveneens in één beurt en zaterdag produceerde hij tegen achtereenvolgens Guyot en Spielmann wederom twee re cordseries. Ofschoon Scholte na de tweede dag door een beter algemeen gemiddelde nog leidde Marty's openingspartij van elf beurten tegen Weingartner drukte zijn moyenne aanzienlijk is hij toch al heel spoedig in de schaduw van de Fransman gekomen en ook zijn slotzege kon hem daar niet uit te voorschijn ha len. Toen Marty eenmaal zijn grote troe ven begon uit te spelen, onde—nijnden deze het zelfvertrouwen van de Eindho- Wel won hij royaal van Siegfried Spielmann, maar de zeven beurten die hij hiervoor nodig had, kostten hem de leidersplaats. In de late avonduren ver loor hij van Guyot, die al eerder in het toernooi met een serie van 227 een grote dreiging voor Hans Vultink was ge weest. record algemeen gemiddelde (74.12) aan Marty (94.26) V ijt De finale werd dus een formaliteit. Maar de van zorgen bevrijde Scholte wilde bewijzen, dat hij wel afstand had gedaan van zijn heerschappij maar zijn reputatie niet verloren wilde zien gaan. Ofschoon het hem verre van gemakke lijk afging hij speelde onzeker en daardoor onnauwkeurig kwam hij in zijn eerste beurt tot 212 punten. Toen kwam weer de zwakte van de technisch superieure Marty aan het licht: zijn incasseringsvermogen. serie, die Scholte op tafel had ge legd, had hem dermate geknakt dat hij tot geen tegenstand meer in staat was. Zijn antwoord bestond uit achttien pun- ;n in de volgende vier beurten zou r nog slechts 33 aan toevoegen. Uit de verdediging sloeg de vrijer spelende Scholte in de vijfde beurt onbarmhartig ?n met een serie van 165 bereikte hij de finish. Marty, die toch rolkam pioen was, deed geen moeite meer en legde het hoofd in de schoot. Hans Vultink, die onder zijn normale kunnen heeft gespeeld, bereikte met het weekeinde nog de zesde plaats door over winningen op de Belg Corin en de Oos tenrijker Weingartner. tegen de achtergrond van al die nulsco res bleek Everton moeilijk te kunnen verdragen. De ploeg draaide stroef en middenvoor Young speelde te egoïstisch om de Evertonaanvallen inhoud te kun nen geven. Wel kwam Young heel dicht bij de gelijkmaker toen hij was door gebroken en op doelman Springett af stormde. Op hetzelfde ogenblik dat Young de Sheffield-doelman meende te kunnen passeren, kwakte hij hem tegen de grond. Het verbaasde iedereen dat scheidsrechter Taylor dit staaltje van rugby niet met een strafschop hono reerde, maar Taylor zag het niet zo zwaar in en schonk aan de Evertonpro- testen niet de minste aandacht. Terugkeer Het eerste tegenpunt van Trebilcock bracht dus de ommekeer. Ineens was de cadans er bij Everton en de tien duizenden Evertonsupporters begonnen hun mondje te roeren. Hun „roars" zwollen tot een orkaanachtig geluid aan, dat de aanmoedigingen van de even sterke supporterschare van Shef field Wednesday overstemde. „Everton, Everton!" donderde de kreet langs de tribunes, gevolgd door ritmisch hand geklap. En toen Trebilcock vijf minuten later de gelijkmaker scoorde, kende de extase bij de Evertonsupporters geen die de spelers van Real Madrid plachten (Vervolg van de voorpagina) ten draven, stonden gereed. Okker en Drysdale bogen voor het prinselijk paar. Toen begon het spel. En ook hier scheen de zon aanvankelijk voor Nederland. Okker begon met een uit stekende service, elke eerste bal hard in. Nog echter geen winst voor Okker, want Drysdale won tenslotte, 63. In de tweede set zette Okker alles op al les. Zelfs drong hij in de tweede game meteen door de service van Drysdale, die eerst op 4015 achterkwam, nog deuce maakte maar toen met twee prachtig bekeken ballen van Tom Okker werd geslagen. Dat was dus 20 voor Tom Okker. Zelfs op het machtige wa pen van de Zuidafrikaner, de dubbel- handige uit het achterveld geslagen backhanddrive, enorme zwiept s, scheen Okker een antwoord te hebben, al tracht te hij uiteraard zoveel mogelijk Drys dale geen kans te geven dat wapen te gebruiken. Het werd een spannend ge vecht met vaak prachtig tennis. Tom Okker kwam op 30. Drysdale won toen zijn eigen service en knalde meteen door de service van onze landgenoot. De stand kwam gelijk, 33. Drysdale ging onvervaard door, 43, de set scheen ook naar Zuidafrika te gaan. Tom Okker probeerde van alles, maar zijn service werd minder, de eerste bijna steeds in het net, nodeloze energieverspilling. Het werd 6—4 voor de Zuidafrikaan. Ook in de derde set scheer men weer een herhaling te krijgen. De vechtlusti- SAINT DIZIER Bij militaire kajak races in de Franse plaats Saint Dizier zijn zaterdag twee Franse en een Britse mili tair verdronken. Het ongeluk gebeurde toen de deelne mers een gevaarlijke waterval bereikten, waar bij een botsing enige boten omsloe gen Acht militairen konden uit het water worden gered, maar voor drie kwam de redding te laat. ge Okker worstelde zich naar een veel belovende voorsprong, 41. Toen begon Drysdale keer op keer zijn levensge vaarlijke backhand te hanteren, haalde de achterstand in, de zaak scheen ver loren voor onze landgenoot. Maar met het laatste restant energie speelde Ok ker het toch nog klaar deze set te win nen met 64. Het publiek ging ervoor zitten, de vierde set zou nog wel eens iets heel aparts kunnen worden. Het werd jammer genoeg eer deceptie. De hele partij ging als een nachtkaars uit. De kracht van Tom Okker scheen op te zijn. Cliff Drysdale sloeg zich zonder moeite naar een 51. Nog even een op flikkering van Okker, maar toen was het voorbij, 6—2. De nederlaag voor Ne derland in deze tweede ronde stond toen, zaterdag, al vast. Wat betekende zondagmiddag eigen lijk de dubbel nog? Kans op een over winning zat er niet meer in. Werd de dubbel een Nederlandse zege dan stond maandagmiddag stellig nog een neder laag te wachten in een van de twee en kelspelen. Vandaar dat de strijd tussen het duo Jan Hajer en Tom Okker tegen de Zuidafrikaners Diepraam en McMil lan nog als een formaliteit kon gelden. Hajer startte zwak, kwam er echter langzaam maar .r beter in en werd zelfs beter dan de naar een zeer beschei den niveau afzakkende Okker, Fred Mc Millan beheerste de strijd, een razend snelle tweehandige speler. De eerste twee sets waren echter toch nog vol spanning. Bijna was de eerste set voor ons, maar Okker faalde op zijn service, en zo won Zuid-Afrika. In de tweede set liep 't gevecht gelijk op tot 66 vooral dankzij de vechtlust vin Jan Hajer. Maar die was er bij Okker niet, verlies van zijn service gaf weer de doorslag naar Zuid-Afrika. Voor de derde set hadden de Zuidafrikaners slechts kwartier nodig. In de derde ronde komt Zuid-Afrika nu uit tegen Italië. Duitsland won met 4—1 van Zwitser land, Spanje nam een 2—1-voorsprong op Braz lië, Polen won met 41 De Ver. Arabische Rep., Frankrijk met 5—0 van Canada, Tsjecho-Slowakije leidt met 3—0 tegen Israël. Freule Van Riemsdijk golfkampioene EINDHOVEN Jonkvrouwe Van Riemsdijk is zondag op de Eindhovense golfclub Nederlands golfkampioene ge worden door een overwinning met 4 en 3 op mevrouw Eschauzier uit Roosen daal. Freule Van Riemsdijk had zich voor de eindstrijd geplaatst door in de halve finales met 3 en 2 van mejuffrouw Jan maat (Hilversum) te winnen. Mevrouw Eschauzier versloeg daarin met 2 en 1 mejuffrouw Van Lanschot (De Dom mel). Er waren 21 deelneemsters. BREMERHAVEN Nederland er West-Duitsland hebben zich dit week einde in Bremerhaven gekwalificeerd voor het Europees damesbasketbalkam- pioenschap, dat begin oktober in Roe menië wordt gehouden. De Nederlandse dames wonnen zowel van Engeland, Bel gië als van West-Duitsland. Hoewel de beslissing na de zege op België (67-39) al was gevallen, hebben de Nederlandse dames ook in de laatste ontmoeting te gen West-Duitsland met volledige inzet gespeeld. Nederland, dat in Bremerha ven een voortreffelijke indruk achterliet en verreweg het sterkst was, won slotte met 53-35 (21-9). grenzen. Een paar dwaze Evertonfans snelden het veld op en een van hen tor pedeerde van pure vreugde Trebilcock: bobby's kwamen in actie en zetten de in na. Als prooi liet hij zijn colbertje handen van zijn achtervolgers, maar feilloos uitgevoerde rugbyteckel van i andere bobby werd hem noodlottig. Er ging een daverend gelach door het stadion. Maar de ernst van het spel eis te spoedig ieders aandacht weer op. Everton voelde dat het nu of nooit moest zijn. Young had zijn zelfzuchtig spel opgeheven, deelde links en rechts passes uit, die de Sheffielddefensie ont redderde. De wedstrijd die zich al die tijd op een goed peil had bewogen, steeg "naar hoog niveau. De Sheffield defensie kwam herhaaldelijk in moei lijkheden en het werd steeds duidelij ker dat Ellis, die de geblesseerde Mo^ bley in het centrum verving, in routine tekort schoot om Everton op den duur. te weerstaan. De mistrap van Gerry Young echter hielp Everton aan zijn derde doelpunt, dat door Temple gretig werd gescoord. Gerry Young bleef ge slagen op de grond liggen, zag over de zijn gezicht geslagen armen hoe knap en vastberaden Temple zijn kans benutte. „Ik had echt medelijden met Young toen hij de bal niet onder con trole kon krijgen, maar ik moest deze kans benutten", zo vertelde Temple la ter. Ontroostbaar Na de wedstrijd duurde het nog heel lang voordat Young over zijn verdriet heen was. Hij was in de kleedkamer ontroostbaar. Alan Brown, de manager Sheffield, bekeek zijn tegenslag heel flegmatiek. Zulke dingen gebeuren eenmaal in een Cupfinal, zei hij. Voor de rest was hij zeer tevreden over zijn jonge ploeg waarvan hij nog veel verwachtte. Kentekenend voor de spor tieve sfeer waarin deze Cupfinal in al zijn opwinding en sensaties tussen Everton en Sheffield Wednesday werd gespeeld was, dat de verliezers de Evertonspelers spontaan met hun suc- is complimenteerden. Er werd mannelijk voetbal gespeeld, hard maar niet unfair, doorgaans goed vaak heel goed, zonder de chicanes te maken. Wat door de honderdduizend toeschouwers vooral werd geappreci eerd, was dat Everton en Sheffield Wed nesday niet hun kracht in defensief spel zochten. Zij speelden beide op de aan val. Wat kan het voetbal dan mooi zijn. De finale in het Wembleystadion van zaterdag was in elk geval een prachti ge reclame voor het voetbal in het al gemeen en voor het Engelse in het bij zonder. Scholte nam in het begin het initiatief: 17081 na drie beurten. Op Guyots 118 caramboles in de vierde beurt had Scholte geen antwoord (77): 247199. Precair werd het evenwel voor Scholte toen de Zwitser in de volgende beurt met gedegen spel, een serie opbouwde, die hem naar de finish scheen te brengen. Op 18 punten van zijn einddoel struikel de hij door een mislukte massé. Scholte zag zijn kans schoon, vertrok snel en ging in dit tempo door tot er voor hem na 101 caramboles een onneembare hin dernis opdook: de rode en de witte bal lagen masqué in een lijn met de speel bal over bijna de breedte van het bil jart. Guyot kende toen geen pardon meer. Zijn 400e carambole bleek ook de winnende, want de gelukte acquitstoot kon voor Scholte niet de weg openen naar een krachtsexplosie die hem 'n re mise moest opleveren met behoud van zijn kansen op de titel. De kroon van Europees kampioen, die hij twee achtereenvolgende jaren had gedragen, was overgegaan naar Jean Marty, die dit seizoen al eerder wereld kampioen in het 71/2 werd en Europees kampioen in het libre en het 47/1. De Eindhovenaar raakte ook zijn Europese De drager van de oranjetrui Olympia's Tour J. u. d. Horst still going strong TE ENTHOUSIAST LIVERPOOL Tijdens de triom fale intocht van het elftal van de Everton Football Club, zijn in Li verpool 20 bewonderaars gewond geraakt en 300 anderen flauw ge vallen. Nadat de ploeg van het station naar het stadhuis was ge gaan. trachtte de burgemeester een menigte van naar schatting 100.000 mensen voor het stadhuis en in de straten eromheen toe te spreken. Maar zijn woorden gingen verloren in het gejuich van de massa die naar voren drong. EHBO'ers had den het druk om mensen, die ge wond raakten of flauw vielen, hulp te verlenen. Twintig gewonden moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Weingartnei 400 7 142 57.1 400 2 400 200.01 313 6 213 52.16 400 6 284 66.66 400 2 378 200. Ou 6 183 66.66 100 3 224 133.33 Scholte 400 5 216 80.00 Marty 51 5 26 10.20 De eindstand was: resp. mulchpnt, car., beurten h. serie en alg. gemidd.) 1. Martv (Fr.) 12 2451 26 4<I0 94.26 2. Schofte (N) 12 2750 33 397 83.33 3. Corin (Belg) S 2156 51 323 42.27 4. Spielmann (W-D) 7 1980 69 318 28.69 5. Galvez (Sp) 6 1833 48 378 38.18 6 Vultink N) 6 1962 60 2*4 32.70 7. Guvot (Zwits) 5 1931 55 227 35.66 8. Weïngai-tner lOost) 0 1188 61 138 18.56 Henk Nijdam liet zich weer eens gelden in de Ronde van Spanje door de zestiende etappe te winnen van Logrono naar Burgos. Rechts de Spanjaard Perurena, die achter Nijdam tweede werd BILBAO Na Rudi Altig, Jacques An- quetil, Raymond Poulidor en Rolf YVolfs- hohl beeft Spanje met Francisco Gabica eindelijk een winnaar van de Vuelta uit eigen land gekregen. De Bask Gabica is geen onbekende in de wielerwereld. Na dat hU in 1961 in de Ronde van de Toe komst als tweede was geëindigd en ln verschillende grote wedstrijden ereplaat sen had bezet, is de zege in de Ronde van Spanje bet grootste wapenfeit van de 28-jarige Spanjaard. Overigens zal de ronde van dit jaar geen grote indrukken achterlaten. De achttien etappes lange wedstrijd had kwalitatief maar weinig goede deelnemers en het was waarschijnlijk een volledig Spaanse aangelegenheid geworden als de ploeg van Kees Pellenaars niet zijn aan deel in het aantal etappeoverwinningen had opgeëist Liefst negen maal finishte een landgenoot als eerste (Nijdam 3 x. Karstens 3 x. Haast 2 x en De Roo 1 x). Bovendien bezetten de Televizieren de eerste en tweede plaats in het punten klassement. Kees Haast, die ook nog de leiderstrui droeg, was in het slotklassement de best- geplaatste Nederlander. Uitslag achttiende en laatste etappe: 1. (Van onze sportredactie) HEERLEN Om precies zes minu- n over vijf zette Harry Steevens gis termiddag aan voor een vernietigende demarrage. Een krachtsexplosie op de pedalen, bedoeld om zieh los te schud den van een figurantenrol en er Dol- plus Beugels steviger in weg te stoppen. Opgezet ook, omdat de cou- 4 die liem vorig jaar meemaakten als Olympia's Toenvinnaar duidelijk erkondigden dat Steevens de Steevens liet meer is. Om zes minuten o.er vijf vergat Harry Steevens de toezegging dal hij geen meter meer zou fietsen. Hij herinnerde zich weinig van de ver rassende uitspraak in Waalwijk „Olym pia's Toer is beslist". Op de „Duivels berg", die met zijn stijgingspercenta ge van bijna 12 procent voor de toe schouwers een uniek punt betekende, demarreerde Harry Steevens. Wéér hing Beugels aan het wiel, zoals hij de hele Olympia's Toer al doet en het zal blijven volhouden tot dinsdagavond in Amsterdam. Harry Steevens lachte erom en spande zijn spieren. In 't snik hete diepe zuiden werd een enorme prestigeslag gestreden. De prolongatie van de zaterdagrit, toen het duo ook geen centimeter van elkaar wilde wij- Beugels en Steevens rukten in die etappe van Waalwijk naar Geleen geza menlijk op naar een kopgroep van tien Hoekstra, Deenen, Kloosterman, Cools, Serpenti, Lotz, Van de Ruit, Ec- kelboom, Holst, Groenewegen). Met hen gingen Duyndam, Den Hertog en Bongers op jacht. Als een der grote verliezers bleef Eef Dolman achter. Door ploegbaas Verveers standpunt dat het ploegenklassement veilig gesteld moest worden, voerden Beugels' ploeg- makkers in de grote groep regelmatig de snelheid op, zodat er van een ruim verschil aan de meet, waar Duyndam weer met een imponerende rush voor de tweede maal naar de eerste plaats fietste, geen sprake was. Had Beugels mogen koersen, zodat de Trio's zich het peleton rustig hiel den om deze aanval op Jan van der Horst oranjetrui niet in de war te sturen, dat waren Harry Stee vens en hij beslist met gunstige papie ren de laatste dagen ingegaan. Nu liet Beugels zich meezeulen, Steevens geen moment alleen latend. Ook toen de blonde Elsloër kort na Roermond weg glipte. daverde Beugels rustig mee. Duyndam en de Belg Cools volgden. Dit alles zat Harry Steevens niet lekker. In de spurt moest hij genoegen nemen met een derde plaats, want Beugels vormde een constant gevaar, en voluit spurten durfde Steevens amper. Dolman door het feit dat de succesvolle Beugels deel uitmaakt van zijn ploeg duidelijk aan geslagen en uit cadans had zijn af straffing gekregen. Nu Beugels nog. Daarvoor had Steevens het bergcrite- rium gekozen. Hij wilde met een in drukwekkend nummertje fietsen terug naar de top van het klassement. Zondagmiddag, om zes minuten over vijf, werkte- Harry Steevens zich op nieuw op. Onder ongekende jubeltonen zijn Limburgse vrienden, die krij send van plezier toezagen hoe Eddy Beugels hijgend moest afhaken. Harry Steevens ging alleen door, diep gebo gen, een gemiddelde van ruim 40 draai end en seconden van zijn achterstand op Van der Horst goed makend. Onmach tig bleef het peleton via de luidspre kers op de hoogte van Steevens succes volle race. Beugels noch de totaal ont redderde Dolman, zagen kans het tem po zo te dicteren dat Harry Steevens mislukte. Met bonificatie won de solo- rijder 1 min. 55 terug, zodat hij van daag aan de vijfde etappe begon met achterstand van 2.11, opnieuw als kans hebber op de eindoverwinning, al zul len Beugels en Dolman wel alles in het werk stellen om dat te verhinderen. Jan van der Horst behoeft voorlopig elk geval minder te vrezen dan m aan de hand van de tijdsverschillen wel zou denken, want de onderlinge ri valiteit tussen de kopstukken van Trio en Steevens werd weer groter. Jan van der Horst maakt, omdat Steevens de Trio's voor schut zette, 'n beste kans op de eindoverwinning. De deelnemers en volgers van Olympia's Toer hebben zaterdag vóór de start van de vierde etappe in Waalwijk een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan mgr. Bekkers. D« vierde etappe WZsfcejk—4freleen (107 km) had tot resultaat» 1, DuvndaxB (Smiths Aart kt) 4.06.46, met boni é.05.46| 2. Coole Beugels (Trio Bubble Gum) z.t.5. Ha- rings (Locomotief) 4.07.01; 6. Ripfel (Zwe den); 7. Serpenti (Peugeot); 8. Vianen (Caballero)9. Pepels (Bergbeklimmers); 10 Geraeds (Caballero); 11. Ottenbros (Peugeot); 12. Hoogland (Vredestein)13. Hoejlund (Den.); 14. Hansen (Den.) allen z.t. als Harings. Huybregts en BlaettU Rous (Olympia) en Blaettler (Zwitserland) opgaven. De uitslag van het bergcriterlum luidt 1. Harry Steevens (Amstel) 52.8 km »r 1 uur 6 min. en 13 sec. op 55 sec.2. Bol; (Fongers-Rih-Vredestein)3. Van Katwiji (Amstel)4. Duyndam (Smlths-Aclfit)5 (Amstel)4. Duyndam (Sn Wagtmans (Vredestein); 6 Acifk); 7. Kloosterman 0 destein)8. 1 9. Van der (Vredestein); 11. Hoejlund (Denemarken); 12. Heijnig (Trio Bubble Gum); 13. Hansen (Den.); 14. Gerrits (Breda Bier); 15. Harings Locomotief-Vredestein16. Van Seggelen (Vredestein); 17. Michielsen (Bel ie); 19 West (Smiths Acifit)20. Luethl Swits.) allen z.t. als Bols. Niet gestart zijn Russens (Co-op; bewusteloos liggen set ziekenhuis ln ludding had het *t volgende resul- (met boni 23.14); ploegentijdrit 19 kilometer 1. Caballero 21 •enemarken 24.19 2125 (24 10i; Smilhs A.-if.t 21.26; 5. Vredestein 24.28. Algemeen ploegenklassement: l. Trio Bubble Gum 46.03 15 2 Amstel Bier 46.03 41 3. Caballero 46 46 2*; t, Vredestein 46.10.39; 5. Locomotief 46.11.38 Puntenklassement1 Steevens 67 pnt. 2. Duyndam en Wagtmans, beiden 53 pnt. 1. Serpenti 56 pnt.; 5 Van Katwijk 49 pnt. Algemeen klassement: 1. Van der Horst (Caballero) 16.19.02; 2. Heijnig (Trio Bubble Gum» 16.19.32; 3. Wagtmans (Vredestein) 16.19.4(14. Serpenti (Peugeot) z.t.5. Holst (Amstel Bier) 16.19.47; 6. Hansen (Den.) 16.20.11; 7. Vlanen (Caballero) z.t.: 8. Steevens (Amstel Bier) 16.20.13: 9. Van Katwijk (Amstel Bier) 16.21.56; 10. Bruin (Locomotief) 16.22.31; 11 Wijdenes (Loco motief) z.t.; 12. Eckelboom (Amstel Bier) z.t.; 13. Brouwer (Trio Bubble Gum) z.t.; 14. Van der Klooster (Trio Bubble Gum) 16.23.14; 15. Duyndam. (Smiths Acrtit); 18 Beugels (Trio Bubble Gum) z.t.; 17. Kloosterman (Locomotief) 16.23.25; 18. Van Seggelen (Vredestein) 16.23.27; 19. Goos- sens (België) 16 23.42: 20. Van Mechelen (België) x.t. Perruvena (Sp) 3.53.37 met boni 3.52.47, 2. San Miguel (Sp) 3.53,31 met boni 3.53.11 3. Castello (So) z.t 4. Karstens (.Ned) 3.53.38, 5. Errandonea ('Sp), 6. Van dei Vleuten (Ned.). 7. Otana (Sp), 8. Memene (Sp), 9. Ferrari (It). 10. Fullana (Sp), 11. Vervolgens het grote peleton in dezelfde tiid als Karstens, met uitzondering van Jo de Roo en Bas Maliepaard, die in laat! de strijd i In de 17e rit (Burgos—Santander 226 km) heeft Nederland zijn negende etappezege behaald. Televizier Gerben Karstens won de sprint van het voltal lige peleton in 6 uur 23 min. 45 sec. Het door Joi 1 Gabica (Sp) (Ned) 78.57.50. 9. Soler (Sp) Errandonea (Sp) 78.58.35. 17 v.d 9.06.43. 21. Karstens 79.14.44' 2' i 79.16,06. 26. Vleuten met een totaal ns eindigde met 5 tweede plaats; 3. Perurena (Sp) 97. Fabri (It) 105 pi 5. Nijdam (Ned) 83. 6. De Roo (Ned) Bergklassement1. San Miguel (Sp) 2. Perurena (Sp) 5S. 3. Diaz (Sp> 38 Soler (Sp) 31. 5. Vele* en Haast 20. Ploegenklassement; 1. Kas 236 38.10, Fagor 236.52.59. 3. Televizier 236.57.36. Ext ra-prijs in toto levert 25 mille op DEN HAAG De cijfers van de sporttoto van het afgelopen weekeinde zijn: deelnemers 572.817inleg 737.640; eerste prijs f 133.882, (200 meldingen met dertientweede prijs f 73.026; derde prijs f 36.513. Voor de twee de en derde prijs waren gister avond reeds een groot aantal mel dingen. Voor de extra-prijs (f 25.000) was een melding bin nengekomen. De uitslagen van de wedstrijden voor de sporttoto luiden: DOSSparta 51 Fortuna '54Go Ahead 04 GVAVPSV 2—0 Willem II—MW 2—0 FC TwenteAjax 0—2 RBCSittardia 13 XerxesVolendam 61 NEC—NAC 0—1 HVCVitesse 23 ZFCVeendam 01 AGOWDe Graafschap 05 Haarlem—FC Den Bosch 13 SW-DFC 3—0 Juist ingevuld zag het totoformu lier er als volgt uit: 12 3 DOSSparta x Fortuna '54Go Ahead X GVAV—PSV x Willem II—MW x FC TwenteAjax X RBCSittardia x XerxesVolendam X NEC—NAC x HVCVitesse X! ZFCVeendam x AGOWDe Graafschap X HaarlemFC Den Bosch x SW—DFC X Extra-prijs: de nummers van de volgende wedstrijden eindigden in een overwinning voor de thuis club: 1-3-4-7-13-14-15.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11