DOor COmbinatie Sterk speelt 15 jaar tafeltennis TENNISCOMPETITIE KOMT IN BESLISSEND STADIUM CINE-BEAT-BAL LUIDDE RUSSISCHE FILMWEEK UIT ZATERDAG 14 MEI 1966 DE LEIDSE COURANT Opgaande lijn Morgen, zondag 15 mei, gaat de Leid- se tafeltennisvereniging Docos haar der de lustrum vieren. De Sleutelstad ls de laatste jaren een tafeltenniscentrum van belang geworden door de sportie ve prestaties van de Scylla-spelers Ge rard Bakker (oud-Docoslid overigens) en Bert van der Helm, maar anderzijds eveneens dankzy de organisatie door Docos van de wedstrijden om de NTTB- Cup en de Interland NederlandBelgië. De ontoereikende huisvesting van de jubilerende vereniging heeft de laatste jaren een toeneming van het ledental onmogelijk gemaakt. Docos is onge twijfeld niet de enige vereniging en ta feltennis niet de enige sport die met zaal- moeiiykheden kampen, maar aan de wei nig ideale toestand van dit ogenblik zal spoedig een einde moeten komen, wil een dreigende terugval te weinig aandacht kan worden besteed aan de jeugd worden voorkomen. Dit is dus een minder rooskleurig aspect, beho- Jacques v. Veen: klubtitel ln viervoud. rend by een overigens gezonde en levenslust blakende vereniging. Drie heren die ln 1951 de eerste stoot gaven aan de oprichting van Docos zfln thans nog volop actief^ te weten N. Cassel (de huidige secretaris), W. Ver hoef en C. Kreffer. G. Friethoff neemt over enige weken afscheid als penning meester na 10 jaar trouwe dienst. De eerste klubtitel werd in 1953 be haald door Th. v. d. Berg, die nadien nog enkele jaren de le viool bleef be spelen, totdat Docos in 1956 kwalita tief (Bakker, v. Steenbergen) en kwan titatief aanmerkelijk werd versterkt door een fusie met „De Sleutels". Van dat moment af begon onder voorzitter schap van de heer H. Huylng die nog altijd deze functie bekleedt - opmars naar de hogere regionen ln het Nederlandse tafeltennis. Handhaven. Na Bpannende promotiewedstrijden met o.m. de Treffers bereikte het drie tal Bakkerv. SteenbergenA. Grim bergen in 1958 de hoofdklasse. Sindsdien heeft het le team zich ln deze op één na hoogste klasse kunnen handhaven, ondanks het vertrek van de sterke Bak ker. Dit seizoen werd zelfs, met steun van de „nieuwe" T. l'Ami eer plaats behaald. Het afgelopen seizoen was voor Do cos toch buitengewoon gunstig, want rpet 2e nieuwe eerste klassers en 3 naar de 2e klasse gepromoveerde teams is een opgaande lijn te pakken. In de tabel van klubtitels valt de prestatie van Jacq. v. Veen op, die in de periode 19601964 liefst 4 maal ze gevierde. Docos zal zondag met haar 70 le den, donateurs en oud-leden, geestdrif tig de bereikte 15 jaar vieren. Zorgen baart naast de gebrekkige zaalaccom modatie, de financiëe positie van de vereniging die wel enige versterking kan gebruiken. Maar ook deze proble men zullen zeker worden opgelost door deze met optimisme in de toekomst „blikkende" tafeltennisvereniging. Zondag zal na de H. Mis, die wordt opgedragen in de kapel van het Bona- ventura Lyceum, een feestelijk ontbijt plaatsvinden, 's middags krijgt de Jeugd attractie aangeboden, terwijl des avonds een gezellige avond voor de se nioren en donatuers wordt gehouden. Herstel van Roomburg en LLTC Na een vlot verlopen eerste compe titiehelft begint men morgen reeds aan het tweede gedeelte. Hoewel de belangrijke Daviscupwedstrijd tegen iZuld-Afrika deze week de hoofdscho tel van het overladen tennismenu vormt, zal de strijd in de lagere re- vifi glonen met nog grotere hevigheid wor- eeni den voortgezet, Vele spelers, die in de eerste wed strijd een onverwachte nederlaag te slikken kregen, krijgen nu een mooie kans hun geschonden reputatie weer wat op te vijzelen. Voor de Leidse topteams is deze zondag zo goed als beslissend. Bij een nieuwe zege wor den Katwijk en Unicum praktisch on bereikbaar voor hun tegenstanders, terwijl Roomburg, LLTC en Noord- wijk II bij verlies de deur bijna zien dichtvallen. Alle andere teams kun nen een redelijke plaats in de mid denmoot consolideren, waarbij Fores- cate nog een heel klein kampioens kansje houdt. Vanaf zondagmorgen 10 uur dus volop strijd met een der gelijk hoge inzet dat een bezoek aan de resp. tennisparken een genoegen cal zijn. Roomburg Aan de Kanaalweg gaat Roomburg I proberen de 0-7 tegen Groen Geel te wreken om zodoende de degradatie- dans nog te ontspringen. Wij zien het evenwel ook nu weer geen zege wor den, al zal het weer meespelen van Joly Overdijkink een geduchte ver sterking zijn. Roomburg II, dat in ernstige moei lijkheden verkeert, gaat op bezoek bij Lucky Stroke II. Een „draw" zou al een verdienstelijk resultaat zijn, doch dan rullen Koole c.s. menig zweet druppeltje moeten laten vloeien. Noordwijk Door de grote zege op Egmond a Zee afgelopen zondag zo goed als veilig, gaat Noordwijk nu op het „Casino" proberen kampioenspretendent L"i- monias II een of twee punten afhan dig te maken. Het weer beschikbaar zijn van Josine v. d. Koogh is een aan gename versterking. Noordwijk II gaat op bezoek bij OTC III, dat evenals de Noord wijkers slechts 1 punt vergaarde. Bij winst, en dat is zeker mogelijk, is men vei lig, terwijl een eventuele nederlaag de garantie is voor degradatiewed strijden. Leidse Hout Het jeugdteam van Toeg Hillegers- berg IV komt bij de Leidse Hout I proberen haar laatste kampioenspun- ten bijeen te slaan. De Leidenaars zijn reeds veilig maar zullen alles in het werk stellen om de nederlaag in Rot terdam te wreken. Het tweede, even als alle andere Leidse reserveteams, tot nu toe weinig succesvol, krijgt het zeer moeilijk bij Toeg Hillegersberg VI. For esc ate Ook nu weer zullen de Voorschotena ren het Haagse TC I met een neder laag huiswaarts sturen en behouden •zo hun kleine kampioenskans. Het „tweede" ontvangt Houtrust I en gaat zich revancheren voor de in de eerste wedstrijd geleden grote nederlaag. LLTC o? In Haarlem gaat LLTC I btf WOC II proberen een zo—gunstig mogelijke- score te bereiken. Beter dan vorige keer kan het zeker, want 7-1 is toch wel wat geflatteerd voor „de Leidse". Katwijk Ook tegen Oud Wassenaar II moet het Peter Wills c.s. lukken om ook nu weer ongeslagen te blyven. De over winningen waren tot nu toe niet zo erg overtuigend, zodat „oppassen" toch wel het parool is. De Munnlk Na de fraaie 6-2 van afgelopen zon dag gaat De Munnik I nu proberen eenzelfde resultaat bij Heemstede I te behalen. Winst zit er zeker in, al zal het niet beschikbaar zijn van Agnes Reef de damessector ernstig verzwak ken. De Munnlk II klopt ln Leiderdorp Thor RW XIII en behoudt de kam pioenskant. Unicom Op de Mets, waar ook Nederland-Zuid Afrika wordt gespeeld, gaat Unicum I proberen haar ongeslagen record te gen Metselaars VII te handhaven. De in degradatiegevaar verkerende Ha genaars zullen zeker zo sterk moge lijk voor de dag komen, zodat een zwaar gevecht verwacht mag worden. Unicum II ontvangt Leeuwenberg IV, dat met grote overwinningen recht op de titel afstormt. Een gelijkspel zou al een zeer mooi resultaat zijn. I CONGREGATIE DOMINICANESSEN VAN VOORSCHOTEN 125 JAAR SCH00LV0ET- EN KORFBAL 24 mei 1841 werd de ff Congregatie van de Zusters Dominicanessen te Rotterdam gesticht door Lucie Pinkers. Zij verstond in haar tijd de roep om sociale recht vaardigheid en wilde zich volledig inzetten voor de verwaarloosde jeugd en voor de be jaarden en zieken, die onverzorgd en eenzaam in hun huizen lagen. 't Eerste officiële kloos tertje werd gesticht aan de Schie te Rotterdam. Al spoedig nam de con gregatie van daaruit de zorg op zich van het Steigerse weeshuis. Steeds verder ging zij in het lenigen van de nood. Na Rotterdam volgden spoedig Schie dam en Amsterdam Waar men kon, bood men hulp. In 1890 trok ken de eerste zusters de zee over om op de Bo venwindse eilanden van de Ned. Antillen de Pa ters Dominicanen in hun werk bij te staan. Op 15 april 1876 werd het Moederhuis te Voor schoten gevestigd. Momenteel telt de Congregatie 680 leden, verdeeld over 20 ver schillende kloosters Naast onderwijs en ver pleging, houden de zus ters zich bezig met de zorg voor bejaarden, kinderbescher ming, sociaal en maatschappelijk werk en catechese. Dit jaar bestaat de Con gregatie 125 jaar. Op zondag 22 mei a.s. zal dit feit op bescheiden wijze en in irrtieme kring worden gevierd in het Moederhuis te Voorschoten. Afgevaardigden van de andere kloos ters zullen hierbij tegenwoordig zijn. Daar de bakermat echter te Rotter dam is, zal op 24 mei, de officiële datum, in de Steigerse kerk een avond mis worden gevierd. Op de Tweede Pinksterdag zal er Deze week is het schoolvoetbal- korfbaltoernooi voortgezet. De jongens en meisjes hebben elkaar weer op sportieve wijze bekampt. Vermeldens waardig is wel de prestatie van hel voetbalelftal van de Bethaniëschool: in 2 x 20 minuten gaven zij de doel man van de Gereformeerde school 19 x het nakijken. De uitslagen en standen van gespeel de wedstrijden op 9, 11 en 12 mei zijn: Lager onderwijs. Voetbal: Park- school-Herv. school 0-0, Beth, school- Fortgenssch. 6-1, Herv. school-Jozef- school 0-3, Geref. school-Beth. school 0-19. tussen 3 en 4 uur gelegenheid zijn te feliciteren in het Moederhuis te Voor schoten. Op de feestdag zal een fol dertje worden uitgegeven, waarin een overzicht wordt gegeven van de ver anderingen die in de afgelopen 125 jaar hebben plaats gehad. De zusters die in het maatschappelijk werk werkzaam zijn, dragen aangepaste kle ding, waardoor zij zich gemakkelijk kunnen bewegen in het drukke ver keer van de grote steden. Deze kleding bestaat uit een grijs uniform met een klein sluiertje. Oratie van prof. dr. N. Speijer Beschouwingen over het zelfmoordprobleem Prof. dr. N. Speijer, hoofd vai afdeling Geestelijke Volksgezondheid de GG GD te 's-Gravenhage, die benoemd is tot buitengewoon hoogleraar in de sociale psychiatrie, heeft gisteren bjj de officiële aanvaarding van zijr ambt in het Groot Auditorium van dt Leidse Universiteit een oratie uitgespro ken waarin de hoogleraar enkele be schouwingen gaf over het zelfmoordpro bleem. In 1960 had prof. Speijer als lector in zyn openbare les reeds zijn visie gegeven de toekomstige ontwikkeling de sociale psychiatrie. Ditmaal heeft hy met een voorbeeld: het zelfmoordpro- ^lëejp, devwerfcwijze y^n de sqcjalp ppy- ZOETERWOUDE „Sterrit" op 5 juni In het bericht over de Zoeterwoudse rijwieltochten van donderdag is een storende fout geslopen. Als datum is genoemd 15 juni, dit moet 5 juni zyn. VOORSCHOTEN SOLO-TONEEL OP DUIVENVOORDE Woensdagavond 25 mei a.s. des avonds om half negen zal in het kasteel Duiven voorde solo-toneel worden gegeven door T. C. de Bordes Het programma zal be staan uit een verhaal van Marianne Phi lips, „De Concergerie", „Sprookjes" van Godfried Bomans en „Hans Christian Andersen vertelt zijn sprookjes". Dit laatste toegelicht door een korte vertel ling over Andersons leven. IVAT LEZERS SCHRIJVEN Naar aanleiding van de publikatie in uw blad van 10 mei J.I., bevattende kri tiek op het bestuur van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen vinden wij het vermeldenswaard ten bewijze van de onrechtvaardigheid van deze kritiek, ge uit door het huidige bestuur van de speeltuinvereniging Prinses Beatrix. Ondanks onze uitvoerige informatie aan het bestuur van de Prinses Beatrix speeltuinvereniging in het verleden, blykt nu dat dit bestuur nog steeds niet begrijpt hoe het door het gemeentebe stuur van Leiden gevoerde beleid ten aanzien van het stichten van speeltui nen in onze gemeente wordt gevoerd. Het bestuur van de Leidse Pond heeft in het afgelopen jaar aiverse vergade ringen georganiseerd, waarop ondanks onze uitnodigingen vertegenwoordigers van de Prinses Beatrix speeltuinvereni ging steeds weer door afwezigheid schit terden. Ook van de maandelijkse spreek uren op ons bondsbureau maakte men geen gebruik. Genoemde vergaderingen droegen tevens een voorlichtend karak ter ten aanzien van het speeltuinwerk ln Leiden. Hier volgt nu, ter algemene oriëntatie, in het kort de gang van zaken betref fende het stichten van speeltuinen. Na uitgebracht advies van de Leidse Bond en enige gemeentelyke diensten besluit de gemeenteraad op voorstel van b en w. gemeentegrond te bestemmen tot speeltuin Daarna volgt de gebruikelijke proce dure inzake het beschikbaarstellen van de nodige financiën voor de aanleg, rio lering, omrastering etc etc., wat door de raad gevoteerd wordt Na aanbesteding kan dan de speel tuin worden gerealiseerd. Ondertussen tracht het bestuur van de Leidse Bond in de betreffende woonwijk tot de oprichting van een vereniging te komen. Want na oplevering van de tuin dient de vereniging zelf voor de aanschaffing en plaatsing van het noodzakelijke speelmateriaal zoals glijbaan, wippen, schommels etc. te zorgen. Dienaangaan de is het gewenst dat het bestuur van een dergelijke vereniging diverse akties organiseerd met het doel gelden te ver krijgen i.vm. de aanschaffing van voor noemd materiaal De gemeente geeft dan de tuinen in beheer aan het coördine rend lichaam van de Leidse speeltuin verenigingen. de Bond. De Bond geeft, om niet, de tuin in exploitatie aan de vereniging. Deze procedure is het bestuur van de Prinses Beatrix speeltuinvereniging o.i. genoegzaam bekend Wij zijn dan ook verwonderd dat dit bestuur tot het uit gaan van een alleszins onjuiste bericht geving aan haar leden en aan de pers is overgegaan. In het verleden heeft men dit middels de dagbladen al eens meer gepresteerd. Overduidelijk geeft dit be stuur hiermede zichzelf een brevet van bestuurlijk onvermogen. Klaar en duide- lyk constateren wij dat het belang van het speeltuinkind met het gedrag van het Prinses Beatrix-bestuur beslist niet is gediend. De speeltuin komt er toch, derhalve dient niet de vereniging te worden opgeheven, maar is het zaak dat er een ander en vooral aktief bestulir komt! Als steeds zal de Leidse Bond bereid zijn het bestuur van elke vereni ging met informatie en steun te dienen. De bond doet dit trouwens al bijna 30 jaar en ten nutte van alle speeltuin verenigingen. Hoogachtend A. H C. ARENDS Secretaris Leidse Bond chlatrie nader belicht. Uitvoerig ging hij in op het belang van een juiste diagnose, d.w.z in hoeverre het mogelijk i9 op grond van bepaalde symptomen vast te stellen, dat een zelfmoordpoging, c.q. een herhaling van een poging te ver wachten is. Achtereenvolgens behandel de h(j het praesuicidale syndroom, de traumatiserende factoren en de psychi sche toestand, waarin de zelfmoordenaar verkeert. Vervolgens gaf hij aan hoe ver dere sociaal-psychiatrische research de diagnose en de prognose kan verbeteren. Zo besprak hij de psychiatrische autop sie, de psychiatrische doorlichting, het sociaal-psychiatrische prqfiel, terwyi hy een nieuw hulpmiddel, de werking van hét milfeudiagrani uiteenzette. Na 'ëen' bespreking van de psycholo gische betekenis van de zelfmoord, be handelde hij de bijdrage, die de sociolo gie en de epidemiologie bij de oplossing van dit vraagstuk kunnen leveren. Uit voerig ging hij in op de eenzaamheids- problematiek, die aan iedere zelfmoord poging ten grondslag ligt. Grote aan dacht besteedde hij aan het probleem van het stijgende aantal zelfmoordpo gingen. Prof. Speijer eindigde zyn rede met te wyzen op het feit, dat in het algemeen sociaal-psychiatrische research slechts kan plaatsvinden, indien er nauwe sa menwerking is met talryke wetenschap pen, zoals bijv. de klinische psychiatrie, de psychologie, de sociologie, de epide miologie, als ook met het maatschappe- ïyk werk. OUDE TEGELS De Commissie voor Volkskunde van de Vereniging Oud-Leiden hield dezer dagen een byeenkomst voor allen, die belangstellen in Nederlandse tegels. De heer Dingeman Korf sr uit Heemstede, schrijver van de boekjes „Tegels" en „Majolica", sprak in z(jn inleiding over het vervaardigen en versieren ervan. De techniek kwam uit het Oosten via Noord-Afrika, Spanje, Italië naar de Nederlanden. De spreker ging uitvoerig in op de versieringsmotieven en -tech nieken. Hy onderscheidde de techniek vvaarby het motief werd uitgespaard van die, waarby het motief werd aange bracht langs de doorgeprikte lijnen van de tekening. De vondsten uit de afvaL put van een tegelbakker te Haarlem illustreerden, welke fouten er bij het bakken gemaakt konden worden. De heer Korf, zelf enthousiast verzamelaar, toonde aan de hand van meegebrachte tegels en van mooie dia's de meest ver schillende types en wees op de overeen komst met majolica-motleven. Vele toe hoorders stelden vragen, die door de heer Korg deskundig beantwoord wer den. De voorzitter van de Commissie voor Volkskunde, dr. W. C. Braat, on der-directeur van het Rijksmuseum van Oudheden, alwaar de avond gehouden werd, dankte de spreker met een harte- lyk woord. Stand: 1 Beth, school 6 p., 2 Jozef school 5 p., 3 Parkschool 4 p., 4 Vliet - school 2 p., 5 Herv. school 1 p., 6 Fort- gensschool 0 p., 7 Geref. school 0 p. Korfbal: Mariaschool-Vlietschool 3-0, Fortgenssch.-Parkschool 0-0, Geref. school-Mariaschool 0-3, Parkschool- Beth. school 0-2. De stand luidt hier als volgt: 1 Mariaschool 5 p., 2 Vlietschool 4 p., 3 Fortgensschool 4 p., 4 Parkschool 3 p. 5 Beth, school 2 p., 6 Herv. school 0 p. 7 Geref. school 0 p. In het voetbal- en korfbaltoernooi voor- de leerlingen avn het u.l.o. middelbaar onderwijs werden de volgende wedstrijden gespeeld: Voetbal: Nassau.ulo-Boschg.ulo 7-0, Emmanuel.ulo-Sem. Beresteijn 4 Korfbal: Smmanuel.ulo-Openb. ulo 6-0, Nassau.ulo-Boschg.ulo 0-3. De volgende voetbal- en korfbal wedstrijden zullen op 16, 17 en 18 a.s. worden Leidse KVP presenteert zich met bal en beat Zaterdagavond 21 mei zal in de foyer van de Stadsgehoorzaal een KVP-bal georganiseerd worden met medewerking van het Leidse Zolder- cabaret en de beatband „The Fellows". Het feest begint om 8 uur 's avonds. De kandidaten voor de a.s. gemeente raad zullen er aanwezig zijn om des gewenst en informeel met belangstel lenden verschillende kanten van de Leidse Gemeentepolitiek te bespreken. Morgen zondag begint men met de kaartverkoop b\j de Leidse kerken. Gedurende de rest van de week kan men ook kaarten verkrij gen bij de studentenverenigingen, als mede van maandag tot en met vrijdag 's avonds van 19 tot 20 uur op de adressen Kapteinstraat 6 en Bilder- dijkstraat 5. De prijs per kaart is 2.50. Met de evrtoning van de beroemde „De dame met het hondje", die voor velen het hoogtepunt van deze film- week betekende, en van de onbekende film „De brief die nooit verzonden werd", van M. Kalatozow, is een einde gekomen aan de Russische filmweek, althans wat de vertoning van de films betreft. Ruim na het middernachtelijk uur begon in De Burcht vervolgens als afsluiting voor een wat breder publiek een Cine-beat-bal, waartussen door via een projector op een levens groot scherm een aantal films werd vertoond. Merkwaardig genoeg bleek deze stunt, hoe toepasselijk ook, een regiefout te zijn, die het tempo van het feest aanmerkelijk drukte, zodat een deel van de bezoekers zijn heil in de foyer op de bovenverdieping zocht. Daar spraken wij geruime tijd met de heer Groenewegen, die zich deze week zeker nog lang zal herinneren. „Dat het een succes zou worden, had ik wel gedacht, maar zo een storm loop, nee sprak hij tevreden. „Ja, ook voor de nachtvoorstellingen had ik meteen grote belangstelling, De heer Groenewegen: Vijfduizend mensen hebben de films van de week bekeken. BOERENBEDROG OF KUNST? IN HET ACADEMIEGEBOUW aan het Rapenburg exposeert op het ogen blik Jan Beutener gouaches en schil derijen. Werk waarvan we ons afvra gen of dit nu gerangschikt moet wor den onder de naam practical jokes, 1 waarby we dan een p.j. niet willen vereenzelvigen met boerenbedrog. En vragen ons dan tevens af waarom zulke knutselarij als kunst wordt ge presenteerd. Laten we het maar ronduit zeggen: het werk van Beutener heeft met kunst weinig van doen, hoe kunstig alles ook bij elkaar geknutseld mag zijn. Men neme een kwast, doopt die in verf-met-'n-rotkleur en rommelt daar- i dan maar wat lukraak op een stuk linnen of een vel papier. Plak daartussen, er overheen of er onder door wat stukken oud behangselpapier een stuk dozenkarton of wat oude ge rafelde lappen (rafels onder aan no zembroeken zijn tegenwoordig in), geef aan het resultaat dan maar een of andere titel en het kunstwerk is Met die titels is het overigens ook •n beetje eigenaardig gesteld. Knip :n stuk van het passe-partout weg, neer op het overblijvende deel een lik verf of plak er een stuk behang selpapier op en het schilderij „Buiten kader" hangt voor u. Contra kan ook, aar dan heet het natuurlijk „Bin- Men versta ons goed. Ieder mens heeft het recht een vorm van huisvlijt te beoefenen, die hem goeddunkt. We ontzeggen hem natuurlijk het recht niet om van zijn eigen knutselproduk- ten te denken dat het kunst(ig) is; hij mag dan nog trachten met wat diep- ligheden de kijker te overbluffen als dat lukt zijn werk voor (te) veel geld aan de argeloze man of w te brengen. Maar zy, die zulk werk selecteren voor een academisch- kunstcentrum-tentoonstelling moeten het ons dan echt niet kwalijk nemen, ive niet overal intrappen. Hoewel er altijd wel publiek gevonden zal kunnen worden zoals dat, dat b.v. ook weg is van apenkunst, doch voor deze lieden is dit stukje dan niet geschre Dat zij rustig gaan kijken. Dal kyken is bovendien nog gratis ook, dus daar behoeft men het tot 9 juni niet voor te laten. WPR. GROTE BELANGSTELLINO VOOR GOUDEN SPIKE De door de A.V. „Holland" op Hemel vaartsdag 19 mei te organiseren wed strijd om de Gouden Spike biykt zeer ln de belangstelling te staan van de Neder landse topatleten. Het zal nl. de eerste selectiemogelijkheid zyn voor de samen stelling van de landenploegen, maar bovendien benutten vele talentvolle Jon geren deze wedstryd om hun troeven op tafel te leggen voor een in aanmer king komen voor de Europese Kam pioenschappen, welke dit jaar ln Boeda pest zullen worden gehouden. Zo zal b.v. de damesestafetteploeg 4 x 100 me ter, welke onder leiding van Fanny Blankers-Koen traint, een eerste poging doen een voldoende resultaat te behalen. De snelle Leidse sintelbaan vorig jaar werd het Nederlandse record op de 100 meter geëvenaard blijkt grote aantrekkingskracht uit te oefenen, vooral op het dames- en heren sprin- terskorps. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 1218 mei zyn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Le bonheur (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uui\ Vrijdag 14.30, 19.00 en 21.15 uun „De dame met het hondje" (18J.)j 24.00 uur: „De brief die nooit ver zonden werd" (18 j.) Lido: Lady „L" (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: programma door KFC ontraden. Studio: Zo doen de Zweden het ook nog 'ns een keer (18 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Thunderball (14 Jaar). Ge prolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rexi programma door KFC ontraden. PUNT vooral omdat het in een studentenstad als Leiden nauwelijks een rtol spéélt hoe laat men draait. Hoe later hoe liever zelfs". Gok ,voor een mogelijke andere filmweek ln de toekomst heeft heer Groenewegen uiteraard, met dit succes in herinnering, belangstelling. Wat dat betreft kon perschef Teye Buma van het LAK ons al mededelen, dat in de week van 21-26 november een Franse filmweek op touw gezet zal worden. Gelukkige gezichten dus op het slotfeest, waar de vermoeid heid nog even opzijgezet werd om plaats te maken voor een ongekend dansenthousiasme. Pas om half vijf, met de intrede van de politie, kwam er definitief een eind aan het ge spring, te oordelen naar de gelaats uitdrukkingen van velen net op tijd. De filmweek is voorbij, Leiden kan alleen maar hopen dat het LAK er in de toekomst in zal slagen een derge lijk gebeuren te herhalen. Leidsche Wol verhoogt dividend De raad van beheer der Leidsche Wol- spinnery N.V. deelt mede dat ln de vergadering van de raad van commis sarissen is besloten aan de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering voor te stel len het dividend over het per 31 maart geëindigd boekjaar 1965/66 te bepalen op twintig procent (1964/65: vijftien procent). Er is reeds een interimdivi dend betaald van zes procent. Hierdoor zal het mogelijk zyn een slotuitkering te doen van veertien procent in con tanten. De jaarlijkse aandeelhoudersver gadering zal waarschyniyk op 5 juli worden gehouden. Terwijl met twee projectoren de con tinuïteit van de filmpjes is verzekerd, speelt de beatband op een zodanig volume dat de „filmmuziek" wel de overhand heeft! KORRELTJE Geen naald is scherp aan beide uit einden. (Chinees spreekwoord) MARKTBERICHTEN TER AAR, 13 mei, GROENTEN Kassnybonen 3.80-4.60, idem stek 2.60- 2.70, peulen 4.50-5.30, idem zwaar 3.00- 3.50, andyvie 28-45, Idem 2. 16-18, spi nazie 24-35, idem B. 12-13, rabarber 26-31, postelein 27-31, idem B. 9-15, komkommtrs krom 48, idem stek 35, aardappelen 36, prei 40 alles per kilo. Sla 1. 29-43, Idem 2. 8-18, komkommers 16-24, bloemkool A. 1.56-1.65, idem B. 93-1.17, Idem C. 50-74 alles per stuk. Bospeen 85-1.13, seldery 10, petersello 5, radys 15 alles per bosje. Aardbeien 83 per doosje. Komkommers export 26- 52 per stuk, idem krom 43 per kilo. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 mei. Groente Waspeen p. kist: A-extra 10.60, Al 7.10-11.80, A2 3 00-8.10, B- extra 16.00, BI 11.80-18.10, B2 1.90- 3.70, Cl 10.70-14.10, C2 1.00-3.90, bloem kool p. st. 1.56-1.68, komkommers p. st. 19-35, prei: I 25-40, II 12-22, rabarber 31-39, spinazie 9-19, tomaten p. bakje a 6 kg 14.00-14.20, radijs p. bos 12-15, peterselie p. bos 8-15, krulpeterselie p..bos 8-12, selderie p. bos 7-18, raap stelen p. bos 4. Aanvoer waspeen 197.000 kg. RIJNSBURG. 12 mei. Bloemen Trollium 400-450, Doronicum 360-400 p. 100, Chrysanten: Stockholf 380-400, Lyona 380-400, Freesia's: White Swan 150-200, Snow Queen 150-200, Kopen hagen 140-150. Stockholm 140-150, Gol den Yellow 100-135, Duizendschoon 140-155, Tulpen: Elmus 100-120, Rijn land 80-110, Irissen: Prof. Blaauw 340, Imperator 200, Van Vliet 140-160, Wedgewood 150 alles p. bos, Am. An jers: Sim rood 38-48, Sim'wit 35-46, Sim rose 35-46 p. stuk. ORANJEFEESTEN ZOETERWOUDE H.R. De Oranjefeesten zijn dit jaar ge steld op donderdag, vrijdag en zater dag 16, 17 en 18 juni a.s. Omdat er geen kermis-exploitant gevonden kon worden op de verjaardag van prins Bernhard was het comité genoodzaakt, de gebruikelijke Oranjefeesten vroe ger te houden. Mede door het huwe lijk van prinses Beatrix draagt het Oranjefeest dit jaar een apart karak ter. Dit zal ongetwijfeld bij de optocht tot uiting komen. Helaas was men vorig jaar gedwon gen de optocht in verkorte vorm te houden. De burgemeester van Zoeter- woude heeft echter toegezegd, dat de optocht dit jaar weer zal gaan zoals het vroeger altijd is geweest: van de grens met Hazerswoude tto de grens van Leiden. Men hoopt ook dit jaar enkele muziekkorpsen te kunnen aan trekken. Collecte Voor het slagen van het feest zullen weer enkele comitéleden in de ko mende week van 16 t/m 21 mei aan de deuren een huis-aan-huiscollecte houden en de kinderdeelnemerskaar ten uitreiken. Het Oranjecomité hoopt op aller medewerking.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9