Dr. Albering sprak in Alphen over aanpassing KVP aan veranderde wereld Dl LBDSB COURANT ZATBRDAO 14 KB H68 Opheffing van partij thans niet verantwoord Nadat het jongste rapport van de KVP, getiteld „Grondslag en Karkater van de KVP" ln de Alphense werkgroep was behandeld, heeft het afdelingsbe stuur gemeend dat het nuttig zou zfjn de Inhoud van dit rapport ln uitgebreider verband onder de aandacht van de leden te brengen, zy heeft hiertoe een bijeen komst belegd ln de Sint Josephzaal en heeft dr Albering, die zelf een belang rijk aandeel heeft gehad ln de totstand koming van dit rapport, uitgenodigd een nadere toelichting hierop te geven en zo nodig vragen hieromtrent te beantwoor- Behalve wethouder C. M. Deerenberg en de raadsleden J J. van Capel en A. Honout en een aantal mogelijke toe komstige raadsleden, was er ook een deputatie van de Aarlanderveense af deling der KVP aanwezig, alsmede be langstellende leden. Na een korte inleiding van de heer Van Capel, voorzitter der afdeling, be handelde dr. L. A H. Albering, algemeen secretaris van het landelijk bestuur der KVP, zyn rapport, dat tot doel heeft de katholieke politieke party aan te pas- ALPHEN AAN DEN RUN AFSCHEID BIJ PTT Tydens een gisteren in de bestellers kamer gehouden byeenkomst van het gehele PTT-personeel van het kantoor te Alphen aan den Ryn hebben de heren 8. Naber waarnemend directeur te Alphen aan den Ryn, M. van Nlerop hoofd emp. en de heer M. W. A. Knaa- pen eveneens hoofd emp. wegens ver trek naar het hoofdkantoor te Den Haag op hartelijke wijze afscheid geno- Namens het personeel zyn daarby vriendeiyae afscheidswoorden gespro ken tot de scheldende collega's en en kele geschenken aangeboden. Tydens een gisteravond in het club- tuis van de vereniging onder leiding van de voorzitter de heer C. F. J. van Winkel gehouden ledenvergadering van de v.v. „Alphen" heeft de vergadering wegens aftreden van de bestaande elf talcommissie een nieuwe gekozen, die er nu als volgt uitziet: G. de Bruijn, F. van Harskamp, W. Leeuwenhoek, L. Tuinenburg, C. van Heyningen, met als reserve M. Tuinenburg. De heer Van Winkel sprak woorden van dank tot de aftredende commissie. Op deze vergadering werd tevens me degedeeld, dat enkele weken geleden het «00ste Md is ingeschreven en besloten werd op de volgende jaarvergadering met een financiële begroting te komen, die dan ter goedkeuring aan de leden ■al worden voorgelegd Voort» werd beekken tot verhoging ven de eontrlbutile voor de leden. Da heer J. Stapper heeft gisteren zilveren jubileum bij de firma I N.V. te Alphen aan den i hukligd door directie en collega' directeur, de heer R. H. Sam som, ty- peerde de jubilaris als een uitstekend vakman, die bekend staat om zijn rustige, begrijpende benadering van de dingen. De heer Stapper begon als monotype - toetsenbordbewerker en werd later grafisch ontwerper. Als huldeblijk ontving hij het gouden N.SJV.-insigne; bovendien kreeg hij een geschenk onder couvert en mevr. Stapper werden bloemen overhandigd. Verder werd nog het woord gevoerd door de heren H. P. Winkelman, chef reclame en vormgeving, J. Priester, chef van de afdeling vormgeving, wel ke laatste enkele cadeaus aanbood, en W. A. Zijp namens de ondernemings raad. De heer Stapper sprak een dank- DANWBN VOOR „UITHOEK" bi een daartoe feeateiyk ingerichte grote looda, ter beschikking geateld door de Genie te Alphen aan den Ryn, wordt vanavond, in samenwerking met de „tnatutf van Katholiek Jong Alphen" en het comité herbouw „Uithoek" van de katholieke Jeugdbeweging (eertyds afgebrand), een liefdadigheids dana- bljeenkomst georganiseerd. In het Genie-complex zal plaats zyn voor circa 800 personen. Het actiecomité heeft de loods sfeerryk Ingericht en ge zorgd voor een goed dansorkeit. Men hoopt met de revenuen een flink stapje nader te komen tot de totale herbouw som. die op ca. 75.000,- wordt ge- Begunstigd door bijzonder mooi weer heeft het personeel der gemeente gis teren met een der Avifauna 8alonboten een zeer geslaagde boottocht gemaakt naar Amsterdtam en het plassenge- bled. Alles dames en heren hebben van deze tocht byzonder genoten. Aan boord werd al varende 's middags de lunch gebruikt, terwyi men het diner ln het paviljoen Avifauna des avonds zich uit stekend liet smaken. Alle hebben zowel van het een als het ander met hun dames zeer genoten, men had een ge slaagde feestdag beleefd. Atletiek Op de nieuwe sintelbaan ln Amsterdam-Oost zyn door leden van de Alphense Atletiekvereniging AAV' 36e uitstekende tyden gemaakt en werd opnieuw een clubrecord verbeterd. Voor de verbetering zorgde Gerry Verkade, die de 80 meter horden voor dames af legde ln de tyd van 13,9 sec. een verbe tering met viertiende seconde van het oude record. Zij behaalde hiermee de eerste plaats. Bij het discuswerpen ein digde ze met 29.22 meter op de vierde plaats. Rein Verkade liep een uitsteken de 3000 meter by de heren A-klassers In de tyd van 8 min. 50,4 sec. bezette hij de derde plaats uit een sterk veld van lopers. Wlm Tuyn liep een 800 me- kade startte eveneens op de 3000 meter ter in de tijd van 2 min. 6 sec. Cock Ver- by de heren C-klassers. In goede *#1 finishte hy als tweede in 9.14,2. sen aan de veranderde wereld Een jaar geleden ls de desbetreffende studiecom missie gestart. Van het behandelde door dr. Albering geven wy de navolgende korte conclusie weer. Uitgegaan is de overtuiging dat de KVP op te heffen om praktische redenen al onmogelijk was. Daartoe heeft de party teveel bin dingen met het verleden, mede op grond van de vele bereikte goede resultaten. De gerealiseerde desiderata acht men niet alleen van belang voor het katho lieke volksdeel, maar óók en evenzeer voor alle groepen en alle lagen der be volking. In het geheel van de thans bestaande verhoudingen Is de opheffing van de ka tholieke party niet verantwoord, terwijl de handharing ervan by het ontbreken van realiseerbare alternatieven als het meest doelmatige middel moet worden beschouwd om het politieke beleid ln de wereld van vandaag en van morgen ln christeiyke geest te biyven beïnvloeden. Dit laatste duldt duldeiyk op het stand punt van de desbetreffende commissie, aldus spreker, dat de KVP ook om principiële redenen onmisbaar geacht moet worden. Deze conclusie onderstreepte de richting waarin de katholieke party zal biyven gaan: zy biyft derhalve een party met een beginsel-programma, dat de chrlste- ïyke menseiyke en maatschappelijke op vattingen tot inspirerende leiding zal strekken. Do KVP blijft een programmaparty met een vooruitstrevende inslag, dienen de tot bevordering van het welzyn van de mens in de gemeenschap. De KVP wil voorts ook een ideologi sche partij biyven, die zich in haar be leid wil laten oriënteren en inspireren door de christeiyke visie op mens en wereld, zoals deze ln het byzonder leeft in de katholieke kerkgemeenschap, zon der overigens in de confessie zelf pas klare oplossingen te zoeken voor de po litieke problemen of deze van enig ge zag te verwachten. In het verleden ken de de KVP in ruime mate een zekere binding aan de uitspraken van de Kerk, welke binding in de katholieke poli tieke party nieuwe styi is prysgegeven. Met dien verstande evenwel, dat de ka tholieke politici in de praktische politiek de kerkeiyke leer zullen toetsen. Dr. Albering onderstreepte het feit, dat de KVP opengesteld is voor niet- katholteken, maar beklemtoonde, dat ten deze gesproken moet worden van de handhaving van deze mogeiykheid, het geen in feite altyd al open heeft gestaan. Nog geen goede naam. De suggestie om de KVP voortaan de chriateiyke volksparty of Christeiyke- Democratische Partij te noemen, is na ampele overwegingen van de hand ge wezen. De KVP wil openstaan voor alle Nederlanders. Voorts koesterde men de vrees, dat die betiteling de continuering van de bestaande goede samenwerking met de christehjke protestansepar tijen ln de weg zou gaan staan. De be naming Katholieke Volksparty acht de commissie evenmin ln alle opzichten juist. Het vinden van een geheel juiste en tot geen enkele misvatting aanleiding gevende benaming is geen eenvoudige zaak. Een beslissing dienaangaande kon de commissie nog niet nemen. De KVP streeft naar synthese en beoogt samen gaan met alle stromingen, groeperingen 'e.d., waarby natuuriyk vele belangen tegenstellingen overwonnen moeten wor den. Zy is voorstander van een grote christelijke partij-formatie. Landeiyk leeft een goede samenwerking met de AR. Met de CHU, die een unie is, ligt de sampnwerking wat moeilijker. De laatste twintig jaren is de KVP mede dank zij een goede samenwerking met andere partijen, zeer gelukkig ge weest met het bereiken van belangrijke winstpunten. De KVP biyft bereid sa men te werken met de partyen met wel ke samen haar grootste wensen verwer kelijkt kunnen worden. Met voldoening kan men zich ln kathalieke kring reali seren, dat de KVP de laatste 25 jaren de grootste partij in het land ls, maar wil zich desondanks niet de weelde ver oorloven alleen te regeren, omdat zy sa mendoen met anderen een kostbaar ge meengoed beschouwt, in welke positie het landsbelang dan ook het beste ge diend kan worden, met name voor de leefbaarheid van deze wereld en de menswaardigheid van ieders bestaan. KATWIJK SCHOLIEREN NAAR LOWESTOFT Thans zullen weer een aantal leer lingen van de ULO-scholen en Kat- wijkse leerlingen van andere middel bare scholen een bezoek gaan bren gen aan Lowestoft (in Engeland). Om de deelnemers vast in te wijden wat hun straks aan de overkant te wach ten staat werden zij op het raadhuis ontvangen waar o.m. dia's van Lowe stoft werden vertoond. Het bezoek aan Lowestoft zal een week duren. KDC VERGADERDE Onder leiding van voorzitter J. Schoneveld hield KDC haar jaarver gadering. In zijn welkomstwoord heet te de voorzitter inzonder welkom de heer Van Loon uit Hillegom, die de prijzen zou uitreiken. Hij sprak er ook zijn vreugde over uit dat dit de eer ste keer was dat de uitreiking op Kat- wijkse bodem kon plaats hebben. In hartelijke bewoordingen merkte de heer v. Loon op, dat dit de 19de maal was dat dit festijn plaats had. Hij richtte zich tot de winnaar van het 5 dorpentoernooi, KDC. De voorzitter van KDC ontving uit handen van de heer Van Loon een prachtige wissel- beker plus een medaille. De vereni gingen SVD 1. RDC 1 en DVN 1 had den dezelfde punten. Na loting viel de tweede prijs aan SVD, derde prijs aan DNV 1. Allen kregen een mooie medaille. Vervolgens had een snel- wedstrijd plaats waarvoor grote be langstelling bestond. De heer Krom hout werd 1ste, Klinkenberg tweede, van Duyvenbode derde en J. Zwaan vierde. In de verliezersronde werd J. Passchier eerste, Hoek tweede, Ver hoog derde en H. Koelewijn vierde. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Marlnus L. C. z. v. J. P. M. Verdegaal en H. A. C. van den Berg. Ondertrouwd: J. H. Duivenvoorde en H. T. Brama. M. J. de Jong en C. M. Verdegaal. A. C. de Vroomen en M. M. A. de Jong. Getrouwd: M. J. H. Pijnaker en M. A. van der Meer. N. Moor en W. F. M. van Poppel. in Hazerswoude SASSENHEIM Zwembad open Maandag a.s. wordt het Gemeentelijk Zwembad weer voor het publiek open gesteld. De tijden van openstelling zyn van 7 tot 9 uur en van 10 tot 12.80 's mor gens en 's middags van 2 tot een half uur na zonsondergang, 's Zondags vi 12 tot 16.30 uur. HOOFDSTRAAT AFGESLOTEN In verband met de rioleringswerk zaamheden in de Hoofdstraat zijn de volgende verkeersmaatregelen tijdelijk van kracht. Vanaf maandag a.s. is de Hoofdstraat voor alle doorgaand keer gesloten voor de duur van vier maanden. Voor het lokale verkeer is de Hoofdstraat gesloten vanaf maan dag a.s. van de Teylingerlaan tot de Kerklaan voor de duur van circa twee maanden en vanaf circa 1 augustus voor de duur van circa twee maanden van de Kerklaan tot de Wilhelmina- TEYLINGEN - VOLLEYBAL Teijlingen 2 (dames) heeft in de thuiswedstrijd tegen MSV 2 genoegen moeten nemen met een 22 gelijk spel. Een beetje teleurstellend gezien het resultaat in de eerder gespeelde uitwedstrijd toen met 31 werd ge wonnen. In de eerste set leken de groen- witten op een gemakkelijke zege af te gaan. Teylingen gaf de toon aan, ter wijl de Noordwijkse dames voorals nog geen voet aan de grond kregen (15-2). Het zou anders lopen. MSV herstelde zich en bleek niet geïmpo neerd door het eerste Sassenheims sukses. Bij een achterstand van 49 kwam Teijlingen weer terug vooral door enkele fraaie acties van de ta lentvolle Margaret Prins. Bij de stand 12-11 nam MSV het initiatief weer over en behaalde de setwinst (12-15). De derde set gaf een zelfde beeld. De gasten namen tweemaal een voor sprong (0-4 en 7-11) alvorens Teijlin gen tot de tegenaanval overging. Mar- ja Bontje onderscheidde zich in deze fase van de strijd door goed netspel met enkele uitstekende smashes. Teij lingen liep in tot 12-13, maar MSV rook tijdig het gevaar (12-15). Ook in de vierde set liep MSV hard van stapel, via 27 werd het 7-11. Ditmaal slaagden de groen-witten er in niet alleen de achterstand in te lopen, maar tevens door te drukken, mede dank zij goed serveren van aan voerster Hannie Prins in de eindfase (15-11). Teylingen 2 (heren) had weinig moeite met MSV 3. De jongens van Frank Meijer wonnen met 3-0 (15-10, 15-4, 15-10). Opening van Boskoops zwembad Het gemeentelijk zwembad aan de Zijde zal maandag 16 mei a.s. 's mid dags te half twee voor het publiek worden opengesteld. Een groot aantal inwoners heeft reeds van de gelegen heid gebruik gemaakt om abonne mentskaarten te bestellen en deze ook afgehaald. In verband met de le verwachten drukte tijdens het zwem- seizoen is bij de uitgang van het zwembad een zebrapad aangelegd, zo dat de jeugd veilig de drukke ver keersweg, welke de Zijde is, kan over steken. Op de automobilisten en ander gemotoriseerd verkeer wordt een drin gend beroep gedaan ter plaatse de nodige voorzichtigheid in acht te ne- J. Bogaards te Boskoop viert 60-jarig jubileum Zondag 15 mei zal het 60 jaar gele den zijn dat de heer J. Bogaards, geb. 8 mei 1894, in dienst trad by de fa. Gebr. v. d. Geur te Boskoop. In de loop der jaren bleek hij een accuraat en hard werker te zijn, waardoor hij al op betrekkelijk jonge leeftijd ver antwoordelijk werk opgedragen kreeg i en snel uitgroeide tot een all-round i bedrijfsleider. Tot de werkzaamheden van de jubilaris behoren: het leiding geven aan het personeel, adviserend optreden bij de inkoop; het bevorderen van de verkoop en het dagelijks kas beheer. Dit unieke jubileum zal maan dagmiddag in intieme kring worden gevierd in „De Loods". Wanneer de omstandigheden dit toelaten zal het feest ook worden bijgewoond door de 93-jarige moeder van de jubilaris. Overleden: Leonora Carolina Laurier 71 j. e.v. J. Kerver. Christina Barbara Wiegand Bruss 86 J. w.v. W. C. van Kleef. Helena Catharina Mulder 85 j. e.v. J. van de Vliet. Zakensucces Vorig jaar won de heer A. de Roeij, vertegenwoordiger I van de Honda motorenfabriek een eerste prijs, in verband met zyn groot ste omzet. Deze prijs bestond in een reis naar Japan alwaar de Honda- i fabrieken werden bezocht. De reis 1 werd gemaakt met een DC 8 van de j KLM via de Noordpool. Dit jaar was de prijs niet zo hoog, doch de heer De Rooij verdiende nu met een vierde plaats op de ranglijst van de verte genwoordigers een Honda buitenboord- Donderdag 12 mei zijn ze, zoals men dat noemt, in „ondertrouw gegaan", de heer J. Bontenbal en mevrouw H. M. Bontenbal-van der Nagel, en op 25 mei a.s. gaan ze met hun twee kinderen, drie kleinkinderen en grote kennissenkring uit Hazerswoude-Rijn- dijk en Woubrugge hun gouden brui loft vieren. Dicht bij hun al meer dan een eeuw het oude huis-over- het-brugetje; in hun eigen Zwaantje, in het parochiehuis St. Joris om het precies te zeggen, 's Middags tussen vier en vijf uur bestaat er gelegen heid het gouden paar te komen ge lukwensen. De nu 77-jarige bruidegom, die in Waddinxveen werd geboren, sleet een deel van zijn leven in Woubrugge, vanwaar hij in zijn jongere jaren elke dag met de fiets naar de Hazerswoudse Rijndyk trok om er als schilders knecht te werken by het toenmalige bedrijf van de heer J. van de Berg. „Zevenentwintig Jaar heb ik er ge goede dag, toen hij op zijn ziekbed lag: „Jan, het hele bedrijf Inclusief inventaris schenk ik je". Dat is nu negenentwintig jaar geleden en in deze periode beeft Jan Bontenbal, die met de hedrijfsschenklng Hazerswou- der werd, wat afgeverfd! „Nee, tegenwoordig zit ik niet meer in het vak met mijn vrouw geniet ik van de AOW", aldus de bruidegom, die het best naar zijn zin heeft in het Zwaantje. En dat kan ook mevrouw Bontenbal (72) zeggen waarbij ze wel vertelt, dat ze het vroeger een heel offer vond om haar geboorte plaats Woubrugge te moeten verlaten. Alleen: „het zal hier wel erg rustig worden, wanneer de jeugd hier niet meer naar school zal gaan, maar in de Rhynenburch. Maar goed, we zien de jeugd toch nog wel in onze omgeving. Want er komen me wat jongelui bij onze zoon Die zoon staat op 25 mei overigens ook een tikkeltje in de belangstelling, want deze viert met zijn echtgenote rijm 15-jerif huweltffc*- GOUDSE VOETBALBOND VERGADERING VER. BLOKLANDSE EN K0RTERAARSE POLDER In eefé 't Centrum kwamen de Inge landen van de verenigde Bloklandse- en Korteraarse polder byeen onder leiding van de voorzitter, de heer G. v. Harten. Deze herinnerde in zyn openingswoord aan de wateroverlast bi het afgelopen Jaar door de grote regenval. Voor schillende bedrijven In de polder gele gen heeft het schade opgeleverd. Daar naast bedenkende dat de agrarische tor toch al het sluitstuk voor de welvaart Is, kan dat eigeniyk helemaal niet. De secretaris-penningmeester, de heer R. Rozenboom, reikte aan de Ingelanden een uitgebreide jaarrekening uit, die daarna werd besproken. Het jaar 1965 ls een duur jaar geweest, het gaf nadelig slot van ƒ284,80. gelukkig er nog een goed saldo van de vorige dienstjaren, zodat de penningmeester nog kan beschikken over 6 207,08. Dat was voor het algemene beheer. By het byzonder beheer was een saldo van 62,28, gevoegd by het saldo van vorige jaren nu totaal 7 164,89. De begroting voor het jaar 1966 was sluitend met een post voor onvoorzien van 1 776,56. De polderlasten werden als volgt vast gesteld: voor afdeling I 28,- afdeling n 42,- afd. m 33,-- en afd. IV 19,-. Dat betekent vóór afdeling I een ver hoging van 5,— voor afd. II een ver hoging van 7.-- voor afd. m van ƒ7.— en voor afd. TV een verhoging van 5,—. PRIMEUR BOSPEEN Door de kweker F. C. van Veen te Noorden werd vrijdag de eerste bospeen van dit seizoen aangevoerd aan de groenteveiling. De flinke partij werd af genomen door een aantal groentehande laren uit Ter Aar en omgeving voor de prys van 85 cent tot 1,05 per bos. Velllngdagen In de week van He melvaartsdag, dus volgende week, wor den de veilingen als volgt gehouden: maandag 11 uur normaal groenten en exportkomkommera, dinsdagmiddag om 2.30 uur alleen groenten, woensdagmor gen 11 uur alleen exportkomkommers en vrydag 20 mei weer normaal als maandag. EHBO-examen Geslaagd voor het Eenheidsdiploma van de Ned. ver. voor Eerste Hulp By Ongelukken: mevr. Knynenburg, mevr. Lek, mtvr. Roest, mevr. Hofstede, mej. H. Roest. M. van Zaal, M. A. van Zaal, S. Zeljerveld, N. d. Starren, R. Treur en I. Kleyn en de heren W. Reijngoud, F. Valentyn en P. Kelder. Het examen werd afgenomen door de doktoren A. Quartel te Ter Aar v. d. Kluit te Leidschendam, De heer A. de Graaf, reserve wacht meester le klasse der Rijkspolitie heeft wegens het bereiken van de 60-jarige leeftijd afscheid genomen van de reser ve-groep Lisse. De Adjudant bij de Rijkspolitie Lisse, de heer H. G. Hen- drikse, riep de vele opgekomenen een hartelijk welkom toe bij dit afscheid, daar dit de laatste dag was waarop hij het uniform mocht dragen. De instructeur. Opper J. de Ridder, schets- ste de heer De Graaf als een prima kracht bij de reserve-groep. Ruim 11 jaar is hij aan de groep Lisse verbon den geweest. Wij zien U node ver trekken, zei de instructeur. Opper De De Ridder overhandigde hem namens het district een oorkonde en namens de voorzitter van het Sympathiefonds een boekenbon, terwijl de collega's van de reserve hem een mooie pot plant aanboden. De familie Hendrikse gaf als afscheidsgeschenk een mooie kristallen asbak. De heer De Graaf was zeer verrast door zo'n grote opkomst. Hij dankte de groepscommandant en Opper De Ridder voor hun waarderende woor den. De collega's werd dank gebracht voor de gezellige samenwerking ge durende de elf jaar. Hij wenste de Groep Lisse het allerbeste toe voor de toekomst. In 1951 werd door de Solex-maat- schappy een Solex-rally gehouden van uit alle plaatsen ln Nederland naar Schiphol als eindpunt. Dat bracht de Solexrijders by en tot elkaar, hetgeen tot gevolg had, dat zeer vele clubs van Solexrijders werden opgericht. Ook de Bollenstreek richtte een Solexclub op, zulks op initiatief van de heer Joh. de Kooker te Lisse. Het 15-jarig bestaan de Solexclub werd vrijdagavond ln gebouw Salvatori gevierd ln een feeste- ïyhe byeenkomst onder leiding van de tegenwoordige voorzitter de heer J. van Duynhoven. Het wilde toevallig dat de voorzitter in de zilveren bruidsdagen is, waarmede de 2e voorzitter, de heer P. J. Schaap, het voorzittersechtpaar hartelijk com plimenteerde Hij bood mooie geschenken welke onder grote dank werden ge accepteerd. Na het officiële gedeelte werd alle eer gedaan aan 't Inmiddels gereedgekomen diner, waarna men nog enige tyd gezellig byeenbleef. Het bestuur van de afd. Gouda van de KNVB heeft naar aanleiding van de ongeregeldheden bij de wedstrijd Zwervers-Soccer Boys beslist, dat de bereikte stand bij het staken van de I wedstrijd (1-1) als eindstand wordt beschouwd. De vereniging Zwervers wordt gestraft met een boete van f 25 en met het spelen van twee wedstrij den zonder publiek, voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar, m.i.v. 3 mei 1966. Tevens worden twee winst punten in mindering gebracht. Tengevolge van deze beslissing wordt de stand onder aan de ranglijst van de le klasse als volgt: De Toerafdeling van de Ren- en Toer- vereniging ..De Bollenstreek" heef! weer successen mogen boeken. Aller eerst werd door 11 leden deelgenomen meter Namens de controlecommissie rap porteerde de heer J. J. Kroft gunstig ln de nieuwe commissie werden benoemd de heren W. Verkerk, W. C. Kelder en Joh. Dobbe. De slechte toestand van het Oude Kerkpad was de gehele vergadering door een onderwerp van gesprek, maar ook de opgelegde boeten zaten de Ingelanden nogal dwars. De voorzitter wees echter een aanmerking over de gehouden schouw met nadruk van de hand. Voor verbetering van het Oude Kerkpad vroeg de voorzitter nog enig geduld in ver band met de ontsluiting van Korteraar. Het dempen van de wegsloot ln verband met de reconstructie van de Korteraarse- weg, zal geen gevaar opleveren voor funderingen van gebouwen langs deze weg. Een rioleringssysteem zal hiervoor zorgdragen, wel moet de polder zorg dragen voor het wegmalen van het wa ter dat hiervoor wordt gebruikt. In het polderbestuur werden herkozen de heren T. Cats en Th. Pyper. Den Holder (Leiden) huldigt jubilaris In de met bloemen versierde kantine van Machinefabriek Den Holder N.V. ln Lelden was gisteren het voltallig per soneel byeen om de heer J van Berge Henegouwen te huldigen. De heer Van Berge Henegouwen is 25 Jaar ln dienst by het Leldse bedrijf- De directeur J den Holder sprak als eerste de jubilaris toe. „Van Berge He negouwen ls de derdé zilveren jubilaris in ons bedrijf", zei de heer Den Holder, die zyn waardering uitsprak voor het prima vakwerk dat Van Berge Hene gouwen aan de kotterbank levert. „Wy overwegen de aanschaf van een nieuwe kotterbank ter waarde van 200.000 en die durven wy u gerust toe te vertrou wen". aldus de heer Den Holder, die de wens uitsprak dat Van Berge Henegou wen de nieuwe kotterband bij Den Hol der N.V. zou versiyten. Hy overhandigde de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Namens de „Maatschappij voor nyverheid en handel speldde de di recteur hem de zilveren medaille op en overhandigde hy het bijbehorend getuig schrift. Namens het personeel overhan digde de heer Bernhard de Jubilaris een elektrische boor. De oprichter van de machinefabriek sprak vervolgens de Ju bilaris toe, waarby hij de nadruk legde op het vakmanschap van V»n Berge Henegouwen. De Leidse accordeonvereniging „Vi vace" onder leiding van de heer J. J R. Lancel heeft toestemming gekregen met het orkest Vivace en met het orkest De Accordeana's deel te nemen aan het wereldmuziekconcours te Kerkrade, „Vi vace" in de 2de en De Accordeana's ln de lste divisie. Het optreden vindt plaats op 13 augustus a.s. Voor de heer Lancel zal dit een grote voldoening zyn, daar de orkesten geheel geformeerd zyn uit zyn leerlingen. SCHOOLKORFBALWED8TRHDEN Op zaterdag 28 mei a.s. (Pinkster- zaterdag) zullen op het sportcomplex „Roomburg" onder auspiciën van de Gemeentelijke Schoolsportcommissie in samenwerking met de Leidse Korl- balbond weer de traditionele school- korfbalwëdstrijden worden gehouden. Zoals gebruikelijk worden ook nu de twaalftallen weer in vijf afdelingen ingedeeld en wel als volgt: afdeling I: Lagere Scholen, geoefenden; afdeling 2: Lagere Scholen, ongeoefenden; af. deling 3: Hoofdafdeling (voortgezet onderwijs, geen leeftijdsgrens; afdeling 4: Reserve twaalftallen (geen leeftijds grens); afdeling 5: Adspiranten- twaalftallen (leeftijd tot en met 14 jaar). In de hoofdafdeling zullen de wedstrijden weer worden beoordeeld door een deskundige jury en wel voor de toekenning van de Sportstichting- wisselbeker aan het twaalftal, dat het mooiste spel demonstreert. Deze wis seltrofee kwam vorig jaar in het be zit van de Chr. Kweekschool (tevens kampioen 1965 in afdeling 3). Crescendo Crescendo 1 Ik uitge speeld en staat met 26 punten uit 14 wedstrijden aan de kop van de derde klasse A. De enige concurrente For- tuna (waartegen destijds de enige 2 verliespunten werden genoteerd) staat op de tweede plaats met 2 punten minder doch ook één wedstrijd min- j der gespeeld en wel tegen Velox (Rotterdam). Deze wedstrijd staat j voor zondag a.s. weliswaar op het programma, doch zal hoogstwaarschijn- j lijk op verzoek van Velox een week 1 later plaats vinden. Van de uitslag j van deze wedstrijd hangt dus af of Crescendo de kampioensvlag kan uit steken. Verliest Fortuna in Rotterdam dan zijn de groenwitten kampioen. Wint Fortuna daarentegen (wat ove- rigens zeer waarschijnlijk is), dan zal op een neutraal veld een beslissings wedstrijd moeten worden gespeeld, i, Dat héél Crescendo de uitslag van de wedstrijd Velox-Fortuna met grote spanning tegemoet ziet, l>ehoeft nau- j welijks vermelding. Leid9e korfbalclubs Voor de eer ste twaalftallen staan in het komende weekeinde alleen de navolgende wed strijden op het programma: Swift Zuiderkwartier (zaterdag 16 uur): De RavenKNS (zondag 14 uur). HOCKEY Siseo Het eerste damesteam van Siseo speelt zondag om 12 uur in Rot terdam de tweede promotiewedstrijd tegen Hilligersberg. Gezien de neder laag van 32 in de eerste wedstrijd tegen Hudito moeten de Siseanen in de Maasstad winnen om de kans op de felbegeerde promotie niet te ver spelen. Opgesteld zijn: Rally Wohl, Nel Hoogenboom, Ankie Bark (aan voerster), Joke Aalders, Ank van Put ten, Olga Kruisman, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Joke de Vrind, en Emy van Brussel met als reserves: Joke Beekman en Marian de Wekker. Op donderdag 19 mei a.s. (Hemel vaartsdag) nemen Dames 1 en Heren 1 deel aan het toernooi van Sarto en GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN De raad van Leimuiden kwam gis- slaggevende argumenten. Hij wenste teravond in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van de loco burgemeester, de heer J. den Haan. In deze voltallige zitting deelde de voorzitter mede, dat de grenscorrecties Leimuiden/Nieuwveen nog niet zullen worden herzien. Deze herziening zal op een later tijdstip plaats vinden, maar dan ln een groter verband. Het huis bewoond door de familie J. Kin kel in de Kastanjelaan is volgens een rapport van de Technische Dienst vochtig en heeft een slechte venti latie. De-heer W. Muys is van mening, dat er door de Technische Dienst niet de aandacht aan besteed is, die nood zakelijk is. De reconstructie van de Burg. Bak- huizenlaan (verbreding) zal binnen een maand beginnen. De hoogste in schrijver kwam met 222.600,- en de laagste met 194.700,- uit de bus. De firma Jansen te Lisse zal het werk uitvoeren. Jeugdzwemmen. De jeugd van ons dorp zal dit jaar nog niet kunnen zwemmen in het in- structiebad. G.S. hebben nog geen be slissing kunnen nemen. Integendeel zij hebben het met twee maanden ver daagd. De kinderen kunnen dit jaar zwemles krijgen in het zwembad „De Blauwe Beugel". Aan de Stichting Ned. Astmafonds werd op advies van b. en w. geen sub sidie verleend. Van de heer C. van Wieringen werd 170 vierkante meter grond gekocht voor 1.475,-. Aan de heer KI. Post werd een ter- :in groot 250 vierkante meter, ge legen ten zuiden van het pand Dorps straat 19 verkocht voor de prijs van 15,- per m2 met de verplichting tot ontruiming van de in huur zijnde schuren. Een terrein ter grootte van onge veer 1800 vierkante meter waarop acht woningen gebouwd kunnen wor den werd verkocht aan de firma J. Kinkel en Zonen te Leimuiden voor 72.000,-. De heer W. Muys is blij met deze transactie en vond het een groot belang voor de volkshuisvesting, maar de heer P. W. de Graaf vond de kostprijs van deze bouwgrond laag in verhouding tot andere terreinen die door de gemeente als bouwgrond wor den aangeboden. De heer A. Schoenmaker werd ver gunning verleend voor het bouwen uitstel van de beslissing tot een vol gende zitting, waarmede akkoord werd gegaan. De heer L. J. Leef lang wenste een woning met schuur te bouwen op een terrein, waarbij 7 hectare weiland be hoort. B. en w. sprak er van dat hier geen zelfstandige exploitatie door de heer Leeflang gevoerd wordt. Hij heeft mi thans zijn bedrijf in Alphen aan den a» Rijn met in Leimuiden 7 hectare los j.y land. Het werd niet aannemelijk ge- Be acht, dat hij de verlangde woning met be schuur in eigen exploitatie zal nemen. de De heer C. N. v. d. Akker wees er op dat de koopacte in dit opzicht wel dui- i<x delijk genoeg is. (Bedoeld werd de co destijds tot stand gekomen acte). te' Het trottoir in de Dorpsstraat tus- ke sen Raadhuislaan en Goudenregen- rij straat zal behoorlijk worden verbreed, ri( Het wordt 7 tegels is 220 centimeter nil breed. Op de schoeiing zal een hek- werk worden geplaatst. De kosten be dragen 15.000 waarvan 7.500 ten laste van de algemene dienst komt. De heer L. Treur heeft bezwaar tegen het hek. Hij vroeg zich af: waarom in de Dorpsstraat wel en by de Chr. School in de Dr. Stapenseastraat niet L Het Meidoornplein (thans grasveld) is thans in gebruik als voetbalveldje voor de jeugd. Gezien de smalle stra ten en de vele auto's zal het zyn nut als parkeergelegenheid voor auto's zeer zeker hebben, dachten b. en w. De kosten zullen echter 1.500,- be dragen. Thans kost het jaarlijks 700,- aan onderhoud. De heer W. Muys vond het ook een aardig plan. De raadsleden achtten echter parkeerverboden op de straat noodzakelijk. De praktijk zal echter wel uitwijzen wat noodzakeiyk ls. jjf De heer C. N. v. d. Akker dacht meer "jj1 aan de jeugd, want „waar moeten ze nu weer voetballen"? De School met de Bybel kreeg een Al krediet toegewezen van 2.850.- om Btl leerllngensets aan te schaffen. Op een nieuwe aanvraag van de School met de Bybtl voor aanschaffing van nieuwe leermiddelen werd ln beginsel 2.500.- toegezegd. De R.K. Kleuterschool kreeg rü de benodigde medewerking van de raad om een derde lokaal te bouwen, waar- 6E van ,de kostprijs 39.735,- bedraagt. °r Rondvraag- Zwervers ESTO GDS Soccer Boys 14* 28-31 13 27-38 4 23-54 4 13-64 I winstpunten in mindering. Uitstel renpaardenstal. km-sterrit te Soestdijk. Voorts jjjk de bedoeling zyn 2 leden van de club. H. de Zwart uit Noordwyk en A. de Graaf, uit Haarlem, per auto naar België gegaan en hebben de rit NamenBouillon—Namen (200 km.) uitgereden. Beiden hebben deze rit met succes uitgereden. Voorts hebben daarna 5 leden aan de 60 km.sterrlt te Klaaswaal deelgenomen, terwijl 5 andere leden deelnamen aan de 100 km. te Aalsmeer. Ook was daarby de vrou- weiyke deelneemster Dina wyhenke, Noordwyk. Geslaagd. De heer G. Kroes is geslaagd voor het examen buitenge woon geoefend man by de Reserve Ryka- polltle. By dit voorjaarsexamen, was de heer Kroes de beste van net district. Hy werd opgeleid door de Instructeur opperwachtmeester J. de Ridder. In de rondvraag deelde de heer P. van Graas mede, dat hy met vreugde ge constateerd had dat het bouwrijp ma- ken van de gronden (terreinen) bijzon- rkplaats, maar een halve Ider vlot verloopt. Binnen 14 dagen kan achteruit dan oorspronke- begonnen worden met de bouw De heer A. van Êgmond wenste aan de Herenweg een woonhuis met een stal voor renpaarden en daarna een stal voor koeien te bouwen. B. en w. stonden op het standpunt, dat het be drijf te klein is (4"/i hectare) om hier van een renderend bedrijf te kunnen spreken. De heer L Treur vroeg zich echter af of er bezwaar bestaat als iemand een renstal voor paarden wenst te exploiteren. Men kan nu eenmaal niet alleen paarden op een stuk weiland houden. Een combinatie met koeien is gewenst om een goed gewas te krijgen. De heer P. van Graas stond niet afwijzend en had geen door- wonlngwetwonlngen, die binnen een jaar gereed zullen zijn. De heer P. W. de Graaf had belangstelling voor de wo ningverdeling van de woningen aan de Iepelaan. Hij stelde voor: verloting. De voorzitter had daartegen bezwaren: aanwyzen is de eeriykste oplossing. De heer L. Treur sprak van de huisvesting- nood van de familie Kiebert. Uit de be sprekingen bleek echter dat de heer L. Treur mer haast had dan de heer Kiebert. De heer C. N. v. d. Akker wilde iets meer weten over de boerdery van de heer W. de Raadt. De bestaande boerdery is oud. Er is nog geen ver gunning verleend voor nieuwbouw. Ove rigens waren er by b. en w. geen moei lijkheden bekend. Zij deelden zélfs mede. alle mogeiyke medewerking te verlenen indien dat noodzakeiyk mocht biyken.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4