Hillegomse hbs-leerlinge krijgt kans van haar leven UVS zal het niet cadeau krijgen van Neptunes STAR-NEON Zweedse stad Kristianstad schenkt haar een studiebeurs MEDISCHE DIENSTEN Sleutelstad verliest van Zwemlust Sportschool De Vries: uitgebreid programma LZC boekt ruime overwinning op Merwede ZATERDAG 14 MEI 1966 DE LIID8E COTOANT PAGINA 1 P* ven voorstellen?Ans Lange- laan, Leidsestraat 4, zestien jaar, leuk, fris gezicht, de beste leerling van de vierde klass A1 van de R.K. HBS in Lisse en mo menteel de gelukkigste van alle Hillegommers. Zij kreeg deze week te horen, dat de burgerij van de Zweedse stad Kristianstad haar een studie beurs zal aanbieden. Vrijdag 20 mei stapt Ans 's morgens om negen uur op Schiphol in een vliegtuig dat haar in drie uur naar Zweden zal brengen. Zij wordt vergezeld door loco-burgemeester W. van Dam, die ginds tot ereburger van Kristian stad zal worden benoemd en door de heer J(an) van Haaster van de fa. H. M. van Haaster Zn uit De Zilk, die alle contacten legde voor het grandioze tulipfestival in de Zweedse stad, zoals we woensdag reeds uitvoerig meldden. Hoe Ans Langelaan het vindt dat ze die studiebeurs krijgt? Haar antwoord is kort, maar veelzeg gend: „Geweldig. Ik wist niet wat me gebeurde", zo vertelde ze. „toen ik deze week de loco-burgemeester van Hillegom aan de telefoon kreeg. Ik dacht: w^tt moet dat nu beteke nen? Hij vroeg me alleen of ik graag zou willen doorstuderen als ik mijn HBS-diploma behaald zou hebben. Ik heb die vraag bevesti gend beantwoord, maar ik wist toen niet wat de bedoeling van dat alles was. Men zei mij alleen: U hoort misschien nog van ons. Later kregen we een telefoontje dat ik een studiebeurs van de bur gerij van Kristianstad zou krijgen. Nogmaals, ik vind het enorm en mijn vader en moeder trouwens Ans verheugt zich uiteraard ook oVer de reis naar Zweden. Ze heeft nog nooit in een vliegtuig gezeten. Ze zal deze zomer trouwens nog meer over de grengen gaan, want onder leiding van de leraar Neder lands van de HBS in Lisse, gaan de leerlingen van de vierde klasse van 2 tot 12 juli een trip naar Oos- fënrijk maken en wippen dan ook nog even de Italiaanse grens over. Ans houdt veel van klassieke muziek. Vooral de compositie^ van Mozart bekoren haar. Ze kan ech ter ook heel goed de moderne beat waarderen. En voor het overige wordt een flink deel van haar" (Vrij schaarse) vrije tijd gevuld met le zen. Vooral moderne litteratuur. Maar niét van het genre-Jan "'Cre- mer, zo voegt ze er (haastig) aan was van haar klas. Ze leert vlot, het moeten inpompen is er niet bij, maar het komt haar aan de andere kant ook niet zonder meer aan waaien. Ze moet er echt „voor gaan Haar sterkste vakken: de talen. En als het kan wie weet' opent die studiebeurs mogelijkheden wil ze in deze richting verder gaan. Een wens 'dié hu misschien ook in vervulling kan gaan: een poosje studeren in Parijs. Afwachten maar. Hoe groot de studiebeurs is. werd nl. (nog) niet bekend gemaakt. Vandaag over een week zit Ans al in het vliegtuig; haar paspoort is al in orde. Goede reis, Ans! Het gaat er morgen behoorlijk om spannen in de eerste klasse B, de afdeling, waarin UVS leidt. De blauwwitten gaan op bezoek bij hun naaste concurrenten voor de titel, het Rotterdamse Neptunus. Men zal zich wellicht nog herinne ren, hoe enkele weken geleden ongeveer een kwartier voor tijd de wedstrijd wegens een stortbui gestaakt moest worden. De stand was toen 20 in het voordeel van Neptunus. De blauwwitten weten du» wat hun morgen te doen staat: hard aanpakken en dan liefst iets beter als vorige week tegen CVV, toen men vrijwel de gehele wedstrijd met een vleugellamme rechterwing opereerde. Voor Hillegom (IB) is een uitwedstrijd vastgesteld, en wel tegen AFC. Hillegom, noch AFC hebben meer een kans op de ereplaats, zodat het dus een prettige strijd kan worden. TWEEDE KLASSE A De strijd is gestreden in de tweede klasse. Roodenburg is kampioen en heeft dus niet meer een dwingende reden om tot het uiterste te gaan tegen Spartaan '20. Maar zelfs met een minimale inspanning moet het de men sen van Leiden-Noord toch kunnen gelukken een zege te behalen. Voor de overige Leidse clubs in de tweede klasse werden geen wedstrijden vast gesteld. Deze zondag zal evenwel toch heel belangrijk kunnen worden voor Lugdunum, wiens lot nauw samen hangt met het resultaat, dat Quick gaat boeken. DERDE KLASSE Voor Alphen. dat in het aantal ge speelde wedstrijden te ver voor ligt op nummer twee, Olympia, werd geen wedstrijd vastgesteld. Olympia daar entegen speelt wel. Naar wij nu aan nemen, zal Olympia na morgen weer bovenaan staan en dan waarschijnlijk tot het eind van de competitie, omdat wij in Wilhelmus geen serieuze bedrei ging kunnen zien voor de club, die het meeste kans maakt op het kampioen schap. Alphia staat voor de zware op gave iets in te lopen op mede-degra datiekandidaat Tonegido. De Alphe- naren zullen evenwel naar onze me ning op zware en misschien zelfs te zware tegenstand stuiten van HVV. Van Nispen, dat op bezoek gaat - bij VIOS maakt een goede kans een over winning te bewerkstelligen. Een span nende strijd zal de wedstrijd Ver- burchBodegraven (3B) worden. Beide clubs hebben nog een heel klein kansje, zodat beide clubs er op ge brand zullen zijn het maximum ren dement te halen uit deze ontmoeting. VIERDE KLASSE Als ook voor Lisse een wedstrijd vastgesteld zou zijn had het morgen tot een beslissing kunnen komen in de vierde klasse A. Men zaj nu nog een of twee weken moeten wachten. Afhankelijk is dat onder meer van de uitslag, die DOCOS gaat maken tegen SJC. Verliest DOCOS dan is het zeer wel mogelijk, dat Lisse reeds volgende week kampioen is. Wint DOCOS evenwel en daar houden wij het voorlopig op dan zal men in Lisse WEECKELYCKSE CRONYCKE 't Was deese weeck all' Russisch wat de clock sloegh. Een schoon theaterstuck van printen op een doeck. De Russen quaemen daerwel flinck mee uyt de hoeck. want in de rolprint synder de Russen cloeck. Nogh niet soo langh geleên waeren wij voor Russen bangh, se wierden altyd afgemaeld als barre ende boos. Maer huyden isser tusschen ons nix loos als waeren we bevriend ons beyder leeven langh. Daerom stond Leyden nu in 't teecken van de star end' sickel in het rood. Die vlagh hingh hier, al werckte se wellicht voor veel' als op een stier. De Russen bonden Leyden aen hun seghekar. zijn geduld nog enige tijd moeten in houden. Naast de voor de stand en de perspectieven zo belangrijke wed strijd DOCOSSJC, staan als gebrui kelijk weer een aantal belangrijke ontmoetingen op het programma. Dat zijn de wedstrijden WarmundaTeij- lingen (winst voor de thuisclub) en WSBForeholte, die wij eveneens in een overwinning voor de thuisclub zien eindigen. Voor DOSR staat er nog iets op het spel in de wedstrijd tegen ZLC. Nu Nic. Boys vrijwel iedere week er in slaagt een puntje te veroveren moeten de Veenders er echt zelf iets aan gaan doen. Voor het in nood verkerend LDWS (4B) zien wij morgen nog geen ver lichting, want men kan wel aannemen, dat Paraat twee punten rijker van de Boshuizerkade zal vertrekken. St. Bernardus mag morgen rusten teneinde de andere clubs in de ge legenheid te stellen bij te komen. Men kan veilig aannemen, dat SJZ en VTL bij St. Bernardus zullen komen, want resp. VVOA en MMO achten we niet sterk genoeg om de voor het kam pioenschap strijdende clubs tegen te houden. Weinig kans geven wij Oran je Groen op een zege tegen SVLV. 2e klas In de tweede klas zal pas in de laatste wedstrijd een beslissing gaan vallen, want het zit er niet in, dat dit mor gen al gebeurt. UDO speelt namelijk niet en men mag wel aannemen, dat Leidse Boys en Alphense Boys, de medegegadigden voor de titel tot winst zullen komen. Een nederlaag zien wij dus voor Unitas L. en VNL. Tot een goed resultaat zal naar onze mening ook Wet. Boys op eigen terrein kun nen komen tegen Meerburg. Het venijn zit deze zondag in de staart van de ranglijst. Daar gaat de strijd tussen de twee laagst geplaat sten, Soccer Boys en GDS. De winnaar van deze strijd kan zich vrij veilig voelen. Gezien de doelcijfers hotiden wij het op een kleine zege van GDS. Direct daarna volgt de strijd tussen RVC en Nieuwkoop. Laastgenoemde moet winnen om de wedloop met Moerkapelle, dat deze zondag rust heeft, te kunnen blijven volgen. Wij geloven niet dat Nieuwkoop zich an dermaal laat verrassen. Esto zal met zijn jeugdig elftal weinig kans maken tegen Nieuwerkerk terwijl WSE Zwervers en NSVAmmerstol over winningen wórden vöör de thuisclubs. LEIDEN EN OMGEVING RECLAMEPRIMEUR IN LEIDEN Lelden Apotheek ReljBt, Steen straat 35, tel. 20136. Op zaterdag 14 mei Is voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: apotheek Herdingh A Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 15 mei gesloten van 8 tot 24 uur. Dokters Leiden Dkt. Tegelaar, Burggravenlaan 14, tel. 34092; Wydicks, Witte Singel 17, tel. 30177; Veldhuyzen, De Laat de Kan- terstr. 35, tel. 20617; Ligtenberg, Witte Singel 33, tel. 22630; Pieterse, Hoge Rijndijk 4, tel. 24403. Alkemade - Leimuiden Dkt Glans beek, Peeklaan 22, Oude Wetering, tel. 01713-511; dkt. Brinkhorst, Stapensea- straat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen a. d. Rijn Zaterdag dkt. J. Veenendaal, Rembrandtl. 31, tel. 2072. Apotheek Allart, Raadhuisstr. 206 tor ur, daarna gehele weikeinde apo theek Somberg, Wilhelminal. 67. Zondag A. J. Zwartendijk, Stationsstr. 5, tel. 2472. Bodegraven Dkt. C. van Beek, Vij verlaan, tel. 2268 en Zr. A. de Groot, Irenestraat, tel. 2599. Dierenarts J. van Oosteroip, Vijverlaan, tel. 2136. Apo theek: apotheek Bodegraven. Boskoop Dr. Pompe,tel. 2038. Wijkverpleging Zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Zr. J. Bak kers, M. Trompstr. 39, tel. 6657. Apo theek Lisse Vierkant 223, tel. 02530- Tandarts Van Beek, Hoofdstr. 8, tel. 5723. HUIBERS Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 brengt U een grote sortering in geboorte- aankondigingen Vraagt monsterboeken ter inzage. advertentie WATERPOLO Sleutelstad heeft het tegen Zwem lust in het Natuurbad Soestduinen niet kunnen bolwerken. Toch is de 6-1 uitslag beslist geflatteerd, want zeker driekwart van de wedstrijd gaf gelijkopgaandestrijd te zien. Zwemlust begon overdonderend. Ger- brandt Beekman, de gevaarlijke, Utrechtse tweehandige midvoor, was eerst Kapaan te slim af en was daarna te sterk voor Bekkering, zodat het al gauw 20 stond. Toen ook Breede- veld zijn tegenstander niet kon hou den, werd het zelfs 30. Toch waren de Leidenaren hierdoor niet aangeslagen. Hans Hilkhuyzen spetterde met een hard schot de nul weg en even later was het bijna weer raak. Echter Wim van Zijl miste jam merlijk. Het spelbeeld-daarna was ge heel gelijkopgaand. Qua snelheid en techniek deden de beide ploegen niet veel voor elkaar onder, maar aan de spelopbouw was toch wel te zien dat de Utrechters iets geroutineerder wa- Toen Hilkhuyzen in de vierde periode een hard schot tegen de paal zag belanden en Zwemlust daarna scoorde, geloofden de Leidenaren niet meer in zichzelf en konden de Zw9m- lustspelers de stand gemakkelijk tot 61 opvoeren. JUDO In de eivolle dojo aan de Uiterste gracht werd gisteravond voor de vier de maal om het clubkampioenschap sportschool De Vries gestreden. Bovendien waren aan deze avond ver schillende demonstraties en een club ontmoeting tegen sportschool Bonte uit Delft, verbonden. Voorafgegaan door een uitstekende demonstratie nage no kata tussen L. de Vries en J. Barendsen, bonden de judoka's de strijd met elkaar aan. Via de poules plaatsten zich in de finale Reynout de Vrij, Jan Onvlee, Frans Schijf (die de beloftevolle Aniba uit schakelde) en Bert Springer. Hierna volgde de clubontmoeting tussen sportschool Bonte en sport school De Vries, welke een ruime 3513 overwinning werd voor de Leidenaars, o.a. door een schitterende schouderworp van Bronmeyer. Een verrassend goede boksdemonstratie tussen De Vries en Zwart,- bracht hier- de toeschouwers in- de finalesfeer, arin Bert Springer de drievoudige titelhouder Jan Onvlee uitschakelde Frans Schijf de Vrij op beslissing i de referee de baas bleef. In de eindstrijd, die vrij kort duurde be haalde Springer tenslotte de titel door Schijf met een vol punt te slaan. Katwyk a d. RUn Dkt. C. J. Ha gen, tel. 3222. Apotheek Prlncesstr. 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. A. G. de Ja ger, tel. 3777. Apotheek zie Katwijk-R. Koudekerk a. d. Rijn Voor dokter zie Leiderdorp. Wijkverpleging zr. Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Koudekerk, tel. 01714-505. Ook voor Leiderdorp, Ha zerswoude (RD) en Zoeterwoude (HR). Bg ongevallen aan de Rijndijk bellen tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrugge Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104. Zr. De Haan, tel. 01729-238, b.g.g. 01729-320. Leiderdorp Dkt. M. P. Hennink, Mauritssingel 166, Leiderdorp, telefoon 33686. Leidschendam Dkt. J. W. Ludwig, Voorburgeseweg 4a tel. 3532. Tandarts alleen voor spoedgevallen tel. 070- 543035. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis lel. 4161, W. Pijperlaan 49. Ziekenauto tel. 3923. Leimuiden Zie Alkemadc Lisse Dkt. A. J. Duymaer Twist, Heereweg 295, tel. 3453. Apotheek en tandarts zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Noordwijk Dkt. De Beer, tel. 2751. Wit-Gele Kruis tel. 2338. Groene Kruis tel. 2907. Apotheek alleen aan Zee: za terdag gewone dienst, zondag van 12-1 Noordwükerhout Dkt. De Groof, Duindoornstr. 1, tel. 02533-2910. Tand arts C. C. H. Beek, Hoofdstr. 8, Hille gom, tel. 02520-5723. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. J. H. Meissner, L. de Colignylaan 19, Oegstgeest, tel. 53865. Zr. v. d. Kley, tel. 33773, b.g.g. 52426. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. L. J. Lempers, Julianalaan 82, tel. 6140. Voorschoten Dkt. F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. Tandarts: voor spoedgevallen om 9.30 uur tandarts C. M. Manschot, Pauwenstr. 1. Apotheek: Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. issenaar Dkt. H. W. Plink, Prin- senweg 44a. tel. 2075; dkt. W. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apotheekdienst tot woensdagmorgen: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandartsendienst (zaterdag en zondag van 18-18.30 uur) B. P. Ha. zenberg, van Zuylen van Nijeveltstr. 108, tel. 5535. De Zilk Zie Noordwljkerhout. aanvang 4.30 uur, vertrek per rijwiel om 3.45; Or. Groen cl-KRV, aanvang 3.30, Zwammerdam Dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. WATERPOLO Tamme wedstrijd De Leldsche Zwemclub heeft gister avond eeu ruime overwinning op de zwakste ploeg van de eerste klasse B, Merwede, geboekt. Na de kleine 34 nederlaag van afgelopen maandag te gen het IJ hadden de Leidenaars het nu tegen Mermede beduidend gemakkelij ker. Deze ploeg uit Dordrecht bracht het in de eerste wedstrijd tegen ZIAN niet verder dan een 111 nederlaag, zodat deze ontmoeting met optimisme werd tegemoet gezien. De wedstrijd had in het begin een wat traag karakter. LZC probeerde wel wat, maar alle registers werden beslist niet opengetrokken. Er was wel veel druk op het doel van keeper Huiten, maar tot treffers kwam het voorlopig nog niet. Eindelijk was het internatio naal Hans Parrel die na een vergeefse poging de bal terug kreeg en de score kon openen. In de eerste periode kwam in deze stand geen verandering meer. In de tweede speeltijd kwam LZC wat meer tot actie. Een aanval van Mer wede werd goed overgenomen door de Leidenaars, zodat Dick Timmermans al leen voor de Dordtse doelverdediger kwam en geen moeite had de tweede treffer op zijn naam te brengen. Na eni ge vergeefse pogingen en veel vrije worpen van arbiter Van der Velde luk te het Kees Schoof de stand tot 30 „Volksverhuizing". Een goede combinatie van Timmer mans en Hans Parrel in de aanvang van de derde periode werd beloond met een doelpunt van de laatste speler. Hier na kon Bas Holleman de eer van Dor drecht redden en wist de overtuigende Nico van Sittert te passeren. Bij deze stand 41 brak een ware volksverhui zing uit. Nog in de derde periode "moest Joop Kuiper de kant opzoeken, maar Merwede was niet bij machte hiervan te profiteren. Vrij kort na de hervat ting in de vierde speeltijd moest Van Hees het strafbankje opzoeken, omdat scheidsrechter Van der Velde in een oeroud trucje van Koedooder geloofde, zodat beide teams met zes man in het water lagen. Nog was het niet genoeg. Om onbekende redenen moest ook LZC-er Dick Houthoff het water ver laten maar opnieuw werd het aantal spelers van beide ploegen gelijk. De tegenstander van Parrel, Van Straten, moest namelijk ook de kant op. Uit eindelijk wist Parrel volgens de verhou ding de eindstand op 51 te brengen. VIER GEWONDEN BIJ VERKEERS ONGEVAL TE VOORSCHOTEN Gistermiddag om ongeveer vijf uur vond op de hoek Veurseweg-Papelaan. nabij de wielrijdersoversteekplaats, een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij vier personen werden gewond. XJit Leid schendam kwam een personenauto en stopte nabij de Papelaan om aldaar links af te gaan. Daarachter kwamen nog enige personenauto's welke moesten stoppen en daarachter naderde een vrachtwagen bestuurd door de 18-jarige P. H. T. uic Wassenaar, die al deze wa gens links wilde passeren. Prompt kwam hij daarbij in botsing met het tegemoet komend verkeer uit de richting Leiden. Dit betrof een Volkswagenbusje, dat de linkerzijde werd gegrepen, daar bij kantelde en percles terechtkwam tussen de vele wielrijders en bromfiet sers. die stonden te wachten om over te steken. De ravage was groot. Vier ge wonden moesten naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overge. bracht. Dit waren mej. R. E. uit Voor schoten, 18 jaar, die met een bromfiets stond te wachten. De heer A. uit Voor schoten, 54 jaar. die met een fiets stond te wachten. Verder de heer P. J. G. uit Den Haag, 29 jaar. bestuurder van de V.W.-bus en de heer E. J. E. uit Den Haag. diens bijrijder. Laatstgenoemde kon na verbonden te zijn in het Acade misch Ziekenhuis naar zfjn woning wor den overgebracht. Als door een wonder vielen niet nog meer slachtoffers. Een juweeltje van neonreclamekunst, dat is deze reclame die gistermiddag aangebracht op een lichtmast in de. „Stuiver" van het Stationsplein. De lichtreclame is niet alleen voor Leiden primeur, doch ook voor Nederland, t naar men ons mededeelde heeft het tot nu toe nog niet klaar ge speeld iets dergelijks van deze afmetin- aan een lichtmast te plaatsen. De gemeente Leiden heeft het wat dit be treft ook geweien, want voor de reelame geïnstalleerd kon worden moest eerst de betonnen voet van de paal aanzien lek vergroot worden. Bovendien moest een ingewikkelde wlnddrnkberekening gemaakt worden, want paal en reclame moeten het in de zwaarste Nederlandse storm kunnen uithouden. Het geheel weegt ongeveer 600 kg, het ls 5 meter hoog en er werd bjj elkaar 318 meter neonbuis in verwerkt. Om de Ingewik kelde neonconstructle brandend te hou den is een spanning nodig van 112.000 volt. maakte ook deze lichtreklame Laat NEVEDA uw lichtend voorbeeld zijn en kies ook voor uw zaak STAR-NEON VRIJBLIJVEND ONTWERP EN OFFERTE HOGEWOERD 173 LEIDEN TEL. 0171084964 (Advertentie) Mgr Bekkers herdacht in studenten-parochie Ter herdenking van mgr. Bekkers werd vrijdag in de studentenkapel aan het Rapenburg een Eucharistieviering gehouden, waarin voorging de stu dentenkapelaan drs. H. van Breuke- len o.s.c. Tijdens de dienst sprak de hervormde studentenpredikant ds. J. A. Eekhof een herdenkingswoord. Hij ging daarbij voornamelijk uit in een van de laatste activiteiten van de overleden bisschop buiten zijn bisdom: de twee indrukwekkende studium-generale-colleges op 25 jan. en 1 febr. in de Pieterskerk. Aan het slot van de tweede avond toen in de Consistoriekamer van die kerk onder leiding van ds. Eekhof een gesprek plaats vond van een groep Leidse studenten met mgr. Bekkers. Ds. Eekhof wees vooral op de grote verdiensten van de overledene voor de oecumene. Zijn denkbeelden over de Kerk van de toekomst maakten hem ook voor de Christenen van de reformatie van grote betekenis, aldus ds. Eekhof. KAPITAAL AQUARIUM IN DE TAKELS Een takelwagen moest er gisteren aan te paskomen om het aquarium van de heer J. H. Visser uit het pand Hoge woerd 181 te krijgen teneinde vervoer naar de Hortus Botanicus, waar een grote aquariumtentoonstelling gehouden zal worden, mogeljjk te maken. Het aquarium is de „heksentoer" overigens wel waard, want de heer Visser ver. overde met deze bak vorig jaar het kampioenschap van Nederland. By el- Alleen al aan planten (100 soorten) staat er voor een waarde in van ruim 3.000,-. De 100 vissen variëren In pr(js van 1,- tot 100,- per stuk. Behalve de kolossale hoeveelheid water moet de bak, om de plantenpartjjen vast te hech ten, opgevuld worden met 3 kruiwagens zand en 1 kruiwagen grind

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3