HUTJE OP DE HEI VERDWIJNT Nieuwbouw, verbouw, beter wonen voor agrariër K Mode op zijn Italiaans HOUD HET HOOFD KOEL MET EEN HOED Belastingtarief voor bijzondere beloningen Trautmann opvolger vanFeldwebeV HSV? Henk Nij dam won weer in ronde v. Spanje Chinese proef geen H-bom ZATERDAG 14 MEI 1966 DE LEIDSE COURANT Woningproblemen zijn niet alleen een aan gelegenheid van de stedeling. Ook op het platteland kunnen jonge paren moeilijk woon ruimte vinden; ook hier staan huizen zonder keuken of afgesloten slaapkamers. Er zijn agrariërs die tot voor kort nog nooit een douche hadden gezién. Maar er voltrekt zich een snelle verandering. Het boerengezin krijgt het zo noodzakelijke „leefbare" leven door modern komfort. Er staat een klein verlies tegenover. Het mag niet geteld worden. Maar de schoonheid van het landschap krimpt in. In het schilderachtige Brabant zijn nog slingerende wegen die achter elke kromming een verrassing bergen: een hoge bomengroep met laag hak hout, een oude boerderij tussen de bloesems, dennen op de witte zand grond, hei. Maar de schilder ziet zjjn landschap verarmen, zijn onderwer pen verdwijnen. Snelwegen en soms ook ruilverkaveling trekken rechte strepen. Bomen vallen ten offer, boer derijtjes worden opgeruimd, comfor tabel vernieuwd, maar zij missen ui terlijke schoonheid en het oude eigen karikter. Jong en oud onder één dak In Vlijmen, dat valt onder het streek- verbeteringsgebied Oostelijke Lang straat, brachten wij op uitnodiging van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond een bezoek aan een ver bouwde boerenwoning, die tot voor beeld dient voor het gescheiden wo nnen van ouders en jong gezin onder één dak. Jong en oud in één huis is nooit gebruikelijk geweest in Brabant: van ouds betrokken vader en moeder een huisje in de schaduw van de ketk als een zoon de boerderij overnam. Het i6 in een enkele dorpskern nog te bespeuren. Hier in Vlijmen laten ijeze „gepensioneerde" ouders, zoon en schoondochter zien hoe een woningpro bleem kan worden opgelost. Een plattegrond toont de vroegere toe stand aan. Men leefde in een woon- koken zou nu niet anders meer willen, keuken die geen keuken was, want de „Houdoe!" roept ze opgewekt ten af- enige kraan in huis was te vinden in scheid, met het kleinkind aan de hand. het geutje (de gootsteen) en je moest (Het is maar goed dat ik oplet, 't voor de koeien langs om er vanuit de woonkeuken te komen. De W.C. lag achter in het bedrijf. Deze voorlichtingswoning is nu ver deeld in een grotere en een kleine wo ning (die later desgewenst weer tot één geheel zijn samen te trekken). De jongelui beschikken over een gro te zit- eetkamer met lichte houten scheidingswand waarachter de elek trisch geoutilleerde keuken ligt. De wand heeft kasten en tafelbladen aan weerskanten en dienen o.a. voor de boekhouding, als baby commode; in de keuken staan krukjes voor het for- micablad om aan te ontbijten. Boven bekant door de heg gekropen!). Ruiiverkavelingsgebied De weg voert naar Hilvarenbeek, waar het rustieke marktplein met middeleeuwse toren en barokke spits zal behouden worden, ook al mocht er geen enkele oude boerderij meer over blijven, en vandaar naar Lage Mierde. Hier is een nieuwe ruilverkavelings boerderij gebouwd, die als „voorlich tingswoning" twee maal per week ge durende enkele middagaren is te be zichtigen. Voor de overlast ontvangen de bewoners een vergoeding en zjj heb- zijn twee luchtige slaapkamers met ben subsidie op de bouw gekregen, rv_ hnicurniiiAi flinke kastruimfp ppn <n-nto maar moesten zich daartegenover fiuisvrouw problemen mee voor het hele gezin. Kinderen die geen boer kunnen wor den staan voor beroepskeuze; volwas senen hebben omscholing nodig als 't bedrijf niet rendabel blijkt; voor ou dere meisjes die te lang thuis bleven helpen, moeten beroepsmogelijkheden worden gezocht. Tien jaar geleden is het idee gelanceerd om kinderen die thuis werken, daarvoor te honoreren. De gedachte veroorzaakte bflna een opstand. Het land openleggen betekent: midden in het moderne leven komen staan en de voorlichtingsdiensten vooral van de streekverbetering helpen een nieuwe levensstijl te bevorderen. Nieuwe ruilverkavelingsboerderij te Lage Mierdeeen voorlichtingswoning die men op aanvraag bezoeken kan 'e'Zljc/e Als het kan ook voor de man Jong en oud onder een dak [achljl alen- arist imer graan '1 - Juiste verhoudingen belangrijk ROME. Als u in Rome een ultra-korte rok ziet kunt u wed den dat die gedragen wordt door een teenager, een toerist of door Llze Taylor. Nu de elegante vrouw in Rome de nieuwe mode begint te dragen wordt het duidelijk, dat zij de „roep van de korte rok" heeft ver staan, al nemen zij het wel met een korreltje zout. In de eeuwige stad zijn de rokken die de knie en een stuk van het bovenbeen laten zien alleen maar aantrekkelijk voor filmsterren. Liz Taylor draagt ze en een Ita liaans blad vond het ontstellend genoeg om er over de volle breed te van de pagina een foto van af te drukken en deze het tame lijk hatelijke onderschrift „mol lige knieën" mee te geven. Tieners dragen ze ook. maar hun moeders overtuigen zioh ervan, dat de rokzoom niet verder dan een paai' centimeter boven de knie valt. Vele toeristen dragen ze. wat prettig is voor de Romeinse man nen, als de toeristen tenminste Jong en leuk zijn om te zien. Is dit niet het geval dan gaan de reacties van de Trottoir-Don- Juans in de richting van: „Waar moet dat met de wereld heen?" Ben aantal van de top-mode- ontwerpers in Rome verklaarden hoe hun bestgeklede klanten hun rokken dragen. Prinses Irene Galatzine, die Jacqueline Kennedy en andere personen uit de internationale society kleedt, zei zonder meer: „tot de knie, niet hoger". Federico Forquet zei: „Onze klan ten hebben de kortere rokken enthousiast ontvangen maar niet verder dan een halve knie bloot". Nu de Courrege-modellen voor 6.000 9.000 lire bij alle waren huizen te krijgen zijn, beginnen zij weer te verdwijnen uit de ex clusieve zaken aan de Via Con- dotti en het Piazza Di Spagne. En de op Mondriaan geïnspireer de dessins hebben hun tijd nu eoht gehad, althans voor degenen die ,,in" willen blijven. Ze zijn nu te krijgen in de kraampjes op sommige van Rome's kleurrijke markten De Italiaanse vrouwen hebben de neiging de voorschriften van be langrijke mode-ontwerpers eerder te zien als aanwijzingen en niet als regels die opgevolgd dienen te worden. Tijdens de voor-shows in jalnuari met de lente- en de zomermode spraken de Italiaanse ontwerpers zich sterk uit voor de geometrische lijn. Maar toen het zover was dat het gedragen moest worden, leek het of de geestdrift voor deze lijn bij de Italiaanse vrouw alweer aan merkelijk was getemperd. Het enige dat hier echt is aan geslagen zijn lichte kousen en schoenen met blokhakken. „Ze willen er allemaal uitzien als schoolmeisjes, als Je moderne schoolmeisjes dit soort dingen tenminste kon laten dragen", luid de het oommentaar van een Ita liaanse mode-deskundige. flinke kastruimte, een grote zolder overloop. Het huis heeft sanitair en douche. De ouders wonen in een eigen eetkeu- ken en hebben een opkiapbed in hun zitkamer, waar zjj overigens alleen op zondag en in de zomer zitten. Grote ra men geven licht in huis en zicht naar Zó goed hadden de antiquairs het plat teland nog niet afgeroomd of vóór de verbouwing kwam uit de schuur van de oude boerderij nog een antieke hoekkast te voorschijn. Hij pronkt nu een beetje eenzaam tussen het typisch eenvormig modern meubilair van stad Maar de entree van deze woning is voor gezamelijk gebruik en men zou misschien beter van gescheiden huis houden, dan van gescheiden wonen kun nen spreken. Toch zijn beide partijen bijzonder tevreden. De voorlichtsters kijken er hun mensen tevoren wèl gbed op aan. De hulp die het oude paar ver leent aan het jonge, zowel op het be drijf als in het huishouden, èn de la gere kosten, zijn grote voordelen. Het verbouwen van zulk een woning ge beurt met medewerking van de stich ting Landbouw Huishoudkundig Onder zoek, die ook advies geeft bij de in richting, zonder iets op te dringen. Maar de oude boerin die op 62-jarige leeftijd nog omschakelde op elektrisch Het openleggen van het land, brengt Zij is de ideale „gehuwd werkende vrouw" deze huisvrouw, want zij werkt met haar man mee. Zelden nog in zware landarbeid, maar ze houdt de boeken bij, voert de beesten en vindt op het gemengd bedrijf veel licht werk. Zelden heeft zij hulp. de dochters wer ken elders; de huisvrouw wordt ge bracht op een hoger niveau, zij leert haar huishouden rationeler voeren. De ontwikkeling gaat ln zeldzaam snel tempo: zes jaar geleden durfde de voorlichtingsdienst geen wasautomaat voor te stellen. Dat is verleden tijd, de werkmethoden zijn verbeterd, het huishouden is gemechaniseerd. bij voorschriften van de Agrarische Sociale Voorlichtingsdienst. Om het bestaan van de agrariër te ver- beteren is de ruilverkaveling inge- VOOrlICntingSDOerderij voerd, waardoor met hulp van de Cul tuurtechnische Dienst, de externe pro- duktie verbeterd, de watervoorziening geregeld, het land ontsloten, de per- met subsidie verpla Liever vandaag dan morgen, zegt de boer en hij heeft gelijk want eindelijk zal zijn bestaan leefbaar worden. Maar kronkelende slootjes en het stil le wiel gaan verloren, er komen rech- Brabantse boerderij, zoals het in de toekomst steeds minder Vóór de streekverbetering, nog maar tien jaar geleden, werden nieuwe boerderijen gebouwd en ze hadden nog dezelfde oude fouten. In de hulzen van nu is daarmee afgerekend en de be zoekers stromen naar de voorlichtings woning. In Lage Mierde vragen wij de weg er heen.. „Ginder op de haai" is het ant woord. öp de nel geen' bruin-groen ge- kruizel meqr op de grond, geen brem of trillende berk, geen zoom van don kere dennen, maar akkerland en een nieuw, kaal huis dat overal kan staan van noord tot zuid. Het is een riante woning, ruim van en tree door de ingebouwde garderobe, met een woonkeuken en moderne keu- kenapparatuur als in Vlijmen, met glazen schuifdeuren naar de zitkamer. Boven vier flinke slaapkamers met vaste wastafel; er is centrale verwar ming. Alleen achter in het huis wijst de spoelplaats (waar ook doucheruim te met lavet en wasautomaat zijn on dergebracht) op het boerenbedrijf dat er aangebouwd is. Als over een paar jaar misschien een meidoorn om het huis geurt en blade ren hun schaduw op de muren wer pen, zal het er wat liefelijker uitzien. Intussen is de winst onmetelijk. In een totaal verbouwd oud Kempisch boer derijtje zei de vrouw, toen zij aan haar tafel voor het raam zat: „Ik zie nu eindelijk iets van de wereld." Hoe ver de consequenties van dat uitzicht waren, besefte zij toen nog niet Een echt Spaans gerecht Nu de tentoonstelling betreffende het Spaans toerisme <in Den Haag) is ge opend zal de belangstelling voor Spaan se culinaire genoegens ook stijgen, naar wij verwachten. Daarom vandaag een echt Spaans recept. De Spaanse omelet, de tortilla espanola is een heerlijke éénpans maaltijd, die slechts weinig werk vraagt. Voor 23 personen heeft u hiervoor nodig: 100 gram fijngehakte uitjes. 200 gram in zeer kleine stukjes gesneden rauwe aardappel, 50 gram fijn gesnipperde rauwe ham en 4 eieren. Wees royaal met de olijfolie, waarin de omelet gebakken wordt. De olie flink verwarmen totdat deze gaat roken. Dan de pan even van het vuur nemen en er de gehakte ham in doen. Enkele i ogenblikken later de uitjes en als deze1 gaar zijn, de aardappelen. Dit op een1 zacht vuur laten sudderen totdat de aardappelen gaar zijn. De overtollige, olijfolie op een vergiet even laten uit- lekken. De eieren kloppen en met het aardappelmengsel een heerlijke omelet' bakken, die dik en rond moet zijn, van buiten goudgeel en zacht van binnen., De Spaanse omelet wordt zowel koud als warm gegeten. Een gemengde sla i smaakt er heerlijk bij. Op deze omelet zijn tal van variaties] te maken: zo kunt u in plaats van d£ uitjes wat fijngesnipperde groene pa prika nemen, of zowel ui. paprika als een paar kleine tomaatjes. (CONSU). Suiker maakt uw biefstuk bruin Een biefstuk of runderlap zal zowel beter smaken als er mooier uitzien wan neer men wat suiker op "t vlees strooit alvorens het te braden. Ook bij het be reiden van garnalen kan suiker van dienst zijn. Voeg evenveel suiker als zout toe aan het water, waarin u ze gaat koken. Een snuifje suiker in het vet, waarmee u bij het bfaden van uw kip of ander ge vogelte draagt er zorg voor. dat uw produkt fraai bruin op tafel komt. (CONSU). DEZE ZOMER HOEDEN VOOR (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Bij onze beschouwing donderdag J.L over de achtergrond van de invoering per 1 januari J.I. van een nieuw belastingtarief voor bijzondere beloningen, zoals overwerk, vakantiegeld, gratificaties en dergelijke, publiceerden wij enkele tabellep om een indruk te geven van de wijziging die is opgetreden. Blijkens enkele reacties is aan de juistheid van de vermelde percentages twijfel gerezen. Deze tabellen zijn evenwel geheel overeenkomstig de besluiten van het parlement. Men dient echter te bedenken dat het hier gaat om de basispercentages. In de praktijk worden vele andere belastingtabellen gebruikt waarin verschillende in houdingen zoals die voor premie A.O.W.. de 5-procentkostenaftrekregellng en der gelijke zijn verwerkt. Men heeft tabellen voor het bedrijfsleven, voor ambtenaren, gepensioneerden beneden de 65 jaar. voor oudere gepensioneerden en nog enkele Deze tabellen zijn allemaal afgeleid van de basispercentages (die men to ongeveer terugvindt in de zogenaamde gele tabel). Het was ondoenlijk alle tabellen weer te geven omdat het er slechts om ging de achtergrond van de materie te belichten. Wij willen niettemin op verzoek hier nog weergeven de inhoudingspercentages, die in het bedrijfsleven in het algemeen worden toegepast (volgens de witte tabel): Jaarloon Ongehuwden Tot 3000 30004000 10.9 40006000 14,3 6000—9000 18.6 gehuwden met 6 of 0 1 2 3 4 5 meer kind. kind. kind. kind. kind. kind. kind. 13.5 11,8 10.1 16,9 15,2 13,5 11.8 10,1 Ex-doelman van Manchester City stelde eisen (Van onze correspondent Jan Bouwer) HAMBURG - De Hamburgae v balclub „Hamburger Sportvereln", club van West-Duitslands nationale middenvoor Uwe Seeler, heeft plannen de 44-jarige uit Duitsland afkomstige, Bert Trautmann als trainer te engage ren. Trautmann is na de tweede reJdoorlog, waarin hij als krijgsgevi gene naar Engeland was gekomen, niet gerepatrieerd. HIJ werd de beroemde doelverdediger van Manchester City, welke ploeg hij ln 1955 de beker Trautmann heeft zijn actieve carrière al lang vaarwel gezegd. Hij is manager van de vierde klasseclub Stockport' Ci ty- De HSV heeft onlangs trainer Georg Gawllczek ontslagen, nadat de spelers van het Bundesliga-elftal te kennen had den gegeven, dat zij met hun oefen- meester die zij de „Feldwebel" noemden op menselijk niveau niet meer konden samenwerken. Gawliczek krijgt nog een jaar zijn HSV-salarls van 50.000 Mark, behoeft er echter niet meer voor te werken en kan rustig naar een nieuwe baan uitkijken. Trautmann heeft tot dusverre no| niet te kennen gegeven af hjj in hel trainerschap ls geïnteresseerd. Waar schijnlijk zal hij die Job niet willen Waarom een hoed op het strand? Omdat het hoofd met de zich daarin bevindende hersenen op het strand warmte krijgt waartegen ze niet bestand zjjn zegt het communiqué van het Hoeden Informatie Centrum. Maar vooral natuurlijk omdat de haarspoeling in de zon onmiddellijk verschiet!' We dragen niet langer zomaar een gekke, grove, goedkope vormloze hoed van Italiaans stro, maar we denken aan de TOTAL LOOK en kiezen zorg vuldig hoed bij zonnepak, of -hemd en tas. Voor de stad adviseert men het bloemen- of het verenhoedje en de tam- bourin (die alle door het toevoegen van kleine accessoires geschikt worden voor de party). In de auto doet de turban van Jersey of organza het uitstekend, speciaal met de vrij lage bol, vanwege het lage autodak. Toques van Zwitsers stro mogen ook Ln de auto, omdat ze tegen een stootje kunnen. VOOR DE TIENERS was geen moeite te veel. Zij hebben keus uit licht gewicht, oprolbare, goedkope en kleurige petten, tambourine en astronau. DB VROUW VAN MEER DAN TWINTIG (nogal wat meer) die ai aan rimpels toe ia. kan van het trouwe clochemodel wat verzachtende schaduw vwwaohten. Geen vrees voor gezondheid O.S. in Mexico DEN HAAG. In oktober vertrekt 'n Nederlandse ploeg va nsportlleden. be geleiders. medici en hun assistenten naar Mexico City, teneinde daar de uitkom sten van reeds verrichte laboratorium proeven met sportlieden praktisch te testen. Aan de hand va nde opgedane bevindingen zal dan een verantwoord systeem ontworpen worden voor selec tie, training en acclamatisatie v Nederlandse Olympische ploeg Mexico City. Dit heeft minister Vrolijk (C.R.M.) medegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid J. J. Voogd (PvdA). Volgens minister Vrolijk mag reeds op grond van onderzoekingen van buitenlandse medici en op grond van laboratoriumproeven van een N.S.F. werkgroep worden 'aangenomen, dat mei niet hoeft te vrezen voor nadelige ge volgen voor de gezondheid van de deel nemers aan de O. S. te Mexico. Abso lute voorwaarde ls daarbij volgens de minister evenwel, dat de bijzondere maat regelen voor selectie, training en tij< van acclamatisatie van de sportlieden niet worden verwaarloosd. BURGOS In de zestiende etappe van de Ronde van Spanje hebben de Neder landers geen pogingen gedaan de positcs van de Langarica's, die zes renners bij de eerste zeven in het algemeen klassement hebben, aan te tasten. Wel slaagde di „ongevaarlijke" Henk NIJdag erin Neder lands achtste en zijn derde etappeover winning te behalen. Nijdam was trouwens ook een van d< actieve r enne I's onderweg geweest. Enkele malen al had hij geprobeerd weg te ko men. maar steeds werd hij door de Spaan se coalitie achterhaald Tenslotte slaagde Nijdam op de demontabele wielerbaan ln Burgos toch in zijn opzet. Opvallend Ls de totale ineenstorting van de Neder landse kampioen Jo de Roo, die als laat ste binnenkwam. I. Henk (Ned.) 3 02.40 met bon. 3.02.00 2. Pe-rurena (Spanje) 3.02.tl met bon. 3.02.21; 3. Crlel (Belg./ z.t.; 4 Fabrt (It.) z.t.; 5. Saei (Spanje) a.t.; 0. Harsten (Ned.) z.t.; 7. Van der Vleuten (Ned.) z.t.; S. Perari (Italië) l.t.; 0. Zanln (Italië) z.t. 10 Roman (Belg.) l.t.; 13. Maliepaard; 15. Zilverberg18 Wouters; 1». Haast; 40. Knopt aUen 3.02.41; «2. De R.h. 3.08.45. Het algemeen klassement. 1. Gablca (Sp.) «8.36.43; 2. Velea (Sp.) 68.37.23 3. Echevar- rla rSp.) 68.37.26 4. Otano (Sp.) «8.38.50; 5. Momene (Sp.) 68.39.07 8. Haas» (Ned.) 68.40.37; 15. Maliepaard (Ned.) 58.45.35; 18. Van der Vleuten (Ned.) 68.50.30 2t. N'Udam (Ned.) 68.57.46 23. Harsten (Ned.) 68.58.11; (Ned.) 68.59.24; 29. Knop-s Zilverberg (Ned.) «8.59.24 29. (Ned.) «9.03.03 48. De Ko« (Ned.) hebben, maar wel manager van der HSV willen worden. Men denkt in Ham burg aan de functie van technisch di recteur", die nog door Gunter Mahf- mann wordt bezet. Trautmann heeft de HSV uitvoerig uit de doeken gedaan, wat hij zich van een baan ais „tech nisch directeur" voorstelt, onder ande re de leiding van het gehele clubbe- drijf inclusief het kopen en verkopen van voetballers. Ju bileumprijzen op Duindigt (Van onze paardetportmedewerker) DEN HAAG Duindigt herdenkt vol gende week het zestigjarig bestaan. Op 19 mei 1906 ging de baan open. H(j be leefde zeer slechte en ook goede tjjden in de draf- en rensport en drie jaar ge leden kreeg Duindigt, als kroon op de positie van waarde die hjj zeer definitief ln Nederland heeft, een nieuw aanzien. Zondag wordt dit feit herdacht met Iets verhoogde prjjzen voor de koersen. Uit het zeer goede programma springt de prijs der driejarige dravers naar vo ren. Nottelman heeft er Emdr Harvester ln staan. Wagenaar heeft de keus tussen Eronica W en Esculaap R. Elisabeth Hol- landia is een kanspaard van stal Marlon en entrainement Harmsen heeft Elko T en Ellen Tinga. waarbij de laatste wel iswaar de 1940 meter past, maar toch de kans loopt in het begin te hard te gaan. Elko T zal het paard zijn om te verslaan. Voor de renpaarden zijn er de Heng sten- en de Merriën Produktenren. Dat zijn zaken die volgens een tevoren vast staand gewicht worden afgehandeld: alles gaat met 58 kg op zjjn of haar rug de ren in Wat dus inhoudt dat er gezien kan worden hoe groot de werkelijke ver schillen tussen de paarden onderling zijn. Bij handicaps bijvoorbeeld wordt de sterke gehandicapt met een veel groter aantal kilo's dan de zwakke. Het gaat nu gewoon om de klasse. Bij de hengsten, in nog grotere mate als bQ de merries, geldt de overmacht van stal De Bloemert. Jolly Jinks staat bijvoorbeeld 20 kg onder zijn handicapgewicht. Happy Jlnks 5 kg. Molvedo 4 kg en Cheralgo één kg er boven. By de merries gaat Lady be Good winnen, maar de paarden van stal Fro- wein. Lydia en Leonie. kunnen, als het niet te erg tegenzit, wel in de buurt komen. Zanto kan bij de dravers nog even een zege meepakken voordat hfl volgende week donderdag en de zondag daarop optreedt in Zweden. Azalea Hanover zal zich allereerst rustiger moeten tonen dan de vorige week. dan kan *JJ misschien Iets bereiken. De eerste start, ls om half twee. Het programma luidt: Renbaan Dulndigtprjjs (2140 m): El Cid - Enterprises Dochter - Edel Signal. Outsider: Etty Hollandla. Twaalfde Lustrumprjjs '2140 m voor amateurs, met trio)Don Faune - Duin pieper- S - Cash Six. Outsider: Chungo Beroona. Hengsten Produktenren (1700 m): Stal De Bloemert (Jolly Jinks voor Happy Jlnks) - Molvedo. Grote Jublleumprjjs (2500 m): Zanto - Azalea Hanover - Yonker Hanover. Felicitatieprtfa (2000 m autostart, met trio)Zilo - Abdullah Hanover - Arion Athel Outsider: Crony van de Lente. Merriën Produktenren 1(1700 m): Lady be Good - stal Froweln - Delferina. Prijs der Driejarigen (1900 m): Elko T - Emir Harvester - rijder Wageqaar Jr. (Esoulaap R of Eronica W). Outsider: Elisabeth Hollandia. Ntksarprijs (ren, 2100 m): Peeier - Evian - Funny Face. KNH en RV-prifs (2140 m. met trio): Cilly Harvester K - rijder M. Vergay (Dorothea en Diamant Dear) - Detra. Outsider: Burnley Quick. Receptieprijs (2120 m)Christine Wll- dlaiLe Carla VEn IJmuWen Brton van WASHINGTON (UPI) De Ameri kaanse commissie van atoomenergie heeft gezegd dat uit voorlopige analyse blijkt dat de Chinese kernexplosie van afgelopen maandag nie die van een waterstofbom was. maar waarschijnlijk een proefneming in die richting was. Radio Peking heeft over de explosie ge- z^ged dat er thermonucleair materiaal ge bruikt was. De Amerikaanse commissie van atoomenergie meent dat deze mededeling op waarheid berust. Uit onderaoek van. voornamelijk luchtmonsters bleek dat bij de Chinese proef gebruik werd gemaakt van verrijkt uranium, hetzelfde splijtbaar materiaal dat ook bij de vorige Chlnsm proeven werd gebruikt. Ook het hermonu- cleaire materiaal lithium-6 was aanwesdg maar zijn functie in het wapen is nog iet maar zijn functie in het wapen is nog niet 69.20.12 duidelijk aldus de oommissie

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11