K ONRECHTVAARDIGE VERSCHILLEN IN BELASTINGDRUK WEGWERKEN BINNENHOF Romeinse priesters moeten toog dragen Nieuw tarief bijzondere beloningen Kinderuitzending van grote betekenis Voor gebouw Jaarbeurs 20 miljoen Verhoging van vakantiegeld valt velen zwaar tegen Rotterdam heeft in De Doelen een majestueus concertgebouw Duizenden defileerden langs baar mgr. Bekkers DÖTDERDAG 12 MEI 1966 DE LEIDSE COURANT (Van onze parlementaire redactie DE." HAAG. In Nederland is de afgelopen maanden veront- waadiging ontstaan over de verhoging van de loonbelastinginhouding op lijzondere uitkeringen. Aanvankelijk leefde deze toorn slechts ondr degenen, die een groter deel van hun met overwerk verdiend extiatje naar de fiscus zagen verdwijnen. De groep ontstemden breit zich dezer dagen echter aanzienlijk uit, nu in zeer vele be drijen het vakantiegeld wordt uitbetaald. Want, ook vakantiegeld valtmet overwerk, gratificaties, tantièmes en dergelijke onder de Ijzondere uitkeringen. Velen, die hun brutovakantiegeld van vier tot ies procent verhoogd wisten en deswege al een wat duurdere valentie reserveerden, bemerken thans, dat het „schone" bedrag nietbeantwoord aan het aanvankelijke optimisme. Po4ld bemoeien zich er thans mee hoewi hijzelf, althans in meerderheid, met et hogere tarief hebben ingestemd ei men hoort kreten als „extra in- spamng wordt gestraft" en „deze be- lastin is onrechtvaardig". Nu kan men wezenjke bezwaren ontwikkelen tegen de h»gte van de Nederlandse belastin gen, mar het nieuwe tarief is juist in- gestefl om onbillijkheden op te heffen. anttekeningen rond het (an onze parlementaire redacteur) DN HAAG „Een grotgroep mtsen, die nu pas iets van de wél- virt gaat proeven, hecht meer i deaan tvat luxe dan aan toekomstige verzieningen". Dat staat te lezen ee ingezonden stuk in het blad 1 di PvdA „Opinie". Op die grond dielfde briefschrijver tegen verho- gig van de indirecte belastingen. Dat kipt met de opvattingen, die ooh el- d's te beluisteren zijn. Men hoort dn spreken over „de gewone man", dl nu eindelijk ook een autootje be- tlen kan, maar zwaar in zijn porte- vmnee meet tasten vanwege de dure bnzine. Die benzine is alleen maar bur, omdat er zoveel belasting op j*. En omdat de gewoneman nu ato kan rijden, daarom mag de indi- toto belasting niet via de benzine •órden verhoogd. Men\ lean zich af' fag&n of deze redenering juist is. laar men behoeft zich niet af te vra- jw» of zij ala argument tegen indi- tote belastingen wordt gehanteerd. <at staat zonder meer vast. Het ge- salit over de belastingen wordt dus lat aileen in de boezem van het ka~ ktet gevoerd, maar ook aan de kof' ptafeL En toch moeten spoedig be- Issingen vallen. De KVP heeft lo rn seeteit heel beslist tegen élke ver hoging van de directe )irPft£- Pil belastingen te zijn. De #ireue en PvdA de buik vo1 van de verhoging nairecie der indirecte belasttn- gen. De socialisten lelastingen mu zij hun verkiezxngsne- erlaag gedeeltelijk wijten aan de be- Istingverhoging van dit jaar. Want niet deen de benzine, ook de auto's zelf en tel andere artikelen werden toen duur- ttr. Aan de andere kant staat de opvat- tng, die de Nederlandse regering reds lange tijd huldigt, namelijk dat a verhouding tussen directe en indi- rcte belastingen drastisch moet ivor en gewijzigd. Niet alleen voor Ne- urlandse, maar vooral omwille van a verhoudingen binnen de EEG. Ne erland loopt in Europa met zijn ver leiding tussen directe en indirecte be- Utingen ver uit de pas. De pogingen vn het kabinet-Marijnen om hierin m eerste verandering te brengen, hbben enig succes gehad, omdat aan a ene kant de sigaretten zwaarder Wast werden, terwijl aan de andere lint de loon- en inkomstenbelasting- <erd verlaagd. Zoals bekend moet 't veede deel van deze verlaging door- pan op 1 januari 1967. Maar door de luipende inflatie is de druk van de Irecte belastingen steeds groter ge- lorden. Ook de „gewone man", die roeger daarvan weinig merkte, tornt nu in opstand tegen bijvoorbeeld 1 iet tarief voor bijzondere beloningen, laf een flinke hap haalt uit extra-ver- liensten zoals de vakantiebijslag of U overwerkvergoeding. Men moet 1 aarbi) echter niet vergeten, dat ie- i iereen, die inkomstenbelasting be- aalde vrijwel altijd voor alle extraat jes inkomstenbelasting heeft moeten ipbrengen. Voor die yategorie maakt iiet dus niet veel uit of de belasting mmiddëllijk wordt geheven bij de uit betaling van de bijslag of dat zij een aar later wordt géincasseerd via het \elastlngbiljet. Maar al diegenen, die tof voor kort nimmer een aanslag in komstenbelasting kregen, moeten nu vel voor de extra-inkomsten gaan be- iaZet. De prijs van de stijgende wel- wait is voor velen ook een hogere be- hsthgdruk. Degenen, die zich daar volger geen enkele zorg over maak ten, omdat het hen niet beroerde, voilen nu persoonlijk getroffen. De zgoistand tegen de zware druk van Ie bon- en inkomstenbelasting komt laa-door ook uit een steeds grotere vo»p van de bevolking. De tegen- ■ta\d tegen een verhoging van de in- lircte belastingen waarschijnlijk uit <sn steeds kleinere groep. Want die lélating behoeft men althans ge- aeéklijk) niet te betalen wanneer mendat niet wenst. Maar: als men autorijdt, moet men ook de benzine- beUuing, de omzetbelasting en de wegebelasting opbrengen. Het enige alteratief is: men behoeft geen auto te rilen. De inspecteurs van de loon- en ikomstenbclasting weten echter elke Nederlander te vinden, die een meerdan minimaal inkomen heeft. Het i echter wel duidelijk, dat 't kie zen assen beide vormen van bélas- Ungbffing geen eenvoudige zaak is. Wij ijn benieuwd hoe het kablnet- Cals'it. de problemen komt. Voor een goed begrip van de materie moet men beseffen, dat loonbelasting niets andere is dan een bepaalde tech nische vorm van inkomstenbelasting. Om te voorkomen dat de belastingdienst iedere inkomen moet onderzoeken en iedere Ne derlander een aanslag moet opleggen, wordt met behulp van de werkgevers ge makshalve op het week- en maandloon van hen, die niet meer dan 12.000 gulden per jaar verdienen, alleen maar loon belasting ingehouden. De andere inko- mentrekkere betalen inkomstenbelasting (waarbij de loontrekkenden boven de 12.000 gulden al vast loonbelasting beta len als voorheffing». Uit een oogpunt van rechtvaardigheid moet de loonbelasting dus gelijk zijn aan de inkomstenbelas ting. Onrechtvaardig Iets soortgelijks is er aan de hand met de belasting op bijzondere uitkeringen. Deze moet dusdanig zijn, dat iemand die loonbelasting betaalt., evenveel moet opbrengen als degene, die onder de in komstenbelasting valt. Bij de oude, tot eind vorig jaar geldende regeling was dit niet het geval. Een voorbeeld: voor iemand met twee kinderen en een nor maal loon van 11.000 gulden, die niet ln de Inkomstenbelasting valt, bedroeg vol gens het oude bijzondere tarief de belas ting over een gratificatie van 500 gulden Nieuw-tarief (sinds 1-1-1966) Ongebuwden gehuwden met Oud-tarief voor bijzondere beloningen jaarloon ongehuwden 0 k. 1 k. 2 k. 3 k. 4 k. 5 k. 6 tot 3000 3000—4000 4000—6000 6000—9000 9000 cn me. 13 pet 17 13 vier procent. Maar voor iemand die wel in de inkomstenbelasting valt (b.v. een zelfstandige) zou de belasting over een dergelijk inkomen van 500 gulden boven de 11.000 gulden ongeveer 22 pet., bedra- Hier zit dus een onrechtvaardigheid in. Deze kan alleen maar worden weggeno- door het tarief voor de bijzondere uitkeringen te verhogen. Dat is dan ook gebeurd met ingang van 1 januari JJ Geheel is het verschil nog niet opge heven dan zou men een heel verfijnde schaal moeten opstellen maar de benadering lijkt wel verantwoord, bijzondere tarief blijft in de meeste allen niettemin gunstiger. Dat blijkt al uit het bovengenoemde voorbeeld: loonbelastingman betaalt thans ove gulden 16 pet., de inkomstenman ongeveer 22 pet. Degenen, die het woord onrechtvaar digheid gebruiken, betogen, dat het hoge- tarief in feite alleen de loonbelasting- Kijk, mijn lunch, Een paar lekkere Fyffes bananen NKV-voorzitter Mertens: IS Onderschat door ziekenfondsen en overheid RIJS (ANP) De voorzitter var NKV de heer P. J. J. Mertens, heeft 'aomlddag bij de officiële Ingebruikne ming van het gemoderniseerd en uit gebreide kindertehuis „Mooi Gaaster- land" van het NKV er by de overheid op aangedrongen, toch vooral de bete kenis van de kinderuitzending niet te onderschatten. En dat. gebeurt, als de subsidies niet meegroeien of als zelfs beroep op medewerking helemaal geen effect, sorteert. De heer Mertens wees erop, dat in 'n aantal gemeenten kennelijk onjuiste op vattingen leven met betrekking tot de uitvoering van de algemene bijstands wet. Hij vond het onjuist, dat er gemeen ten zijn die de subsidiëring van kinder uitzending onder de werking van deze wet willen brengen. Dan gaat het im- niet meer om stimulerende subsi dies van de 'overheid voor de gezon- heidszorg. zag een dubbele taak voor de ge meenten: enerzijds zouden zij uit een oogpunt van gezondheidszorg de uit- zendverenigingen moeten subsidiëren, anderzijds zou in individuele gevallen de financiering tekort schiet aan vullingen op grond van de bijstandswet kunnen worden gegeven. De heer Mertens vond het jammer dat de kinderuitzendingen zoveel financiële moeilijkheden ondervinden, dat soms kinderen niet kunnen worden uitgezon den omdat hun ouders anders volledig aansprakelijk zouden zijn voor Je las ten. Sociale omstandigheden De voorzitter van de NKV- stichting Volksgezondheid, de heer J. van Oos trum, signaleerde een negatieve instel ling van de ziekenfondsen tegenover de kinderuitzending. Van een zuiver me dische indicatie is bij de uitzending nimmer sprake, de sociale omstandighe den hebben voor ons altijd de doorslag gegeven, aldus de heer Van Oostrum. Hij hoopte, dat de ziekenfondsen duide lijker zullen gaan inzien, dat hier ook voor hen een taak ligt. Moderne kin deruitzending zal ertoe bijdragen, ont wikkelingsstoornissen te voorkomen en het geestelijk evenwicht van het kind te behouden of te herstellen, aldus de heer Van Oostrum, die verder vond dat een ruime subsidie uit de schatkist op zijn plaats zou zijn. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De Rotterdamse za kenman W. B. Knoops is bereid twintig miljoen te geven voor het oude gebouw van de Utrechtse jaarbeurs op het Vree burg. Hij is directeur van de Kipo, een Inkoopcoöperatie met 200.000 leden, overwegend ambtenaren. Deze instelling distribueert tegen aanzienlijke korting al lerlei consumptieve goederen, o.a. meubi lair. De Kipo zet jaarlijks voor miljoenen Dit heeft het ongenoegen gewekt van de Commissie Bescherming Belangen Woninginrichting. Deze commissie wil via de tussenhandel de meubelfabrikanten boycotten, die goederen leveren aan Kipo. Tegen deze beknotting heeft de heer Knoops een kort geding aangespannen, dat vandaag in Rotterdam wordt gevoerd. De boycot drijft de heer Knoops er ook toe om een eigen groothandel te beginnen met uit Duitsland geïmporteerde meube len. Hij wil deze groothandel vestigen in het Jaarbeursgebouw. Voor het Jaarbeursgebouw zijn echter meer gegadigden. Ten eerste heeft de ge meente Utrecht er wel belangstelling voor en ten tweede de werkmaatschappij, die Bredero N.V. de N.S. en de gemeente Utrecht hebben gesticht om het plan Hoog-Catharijne uit te voeren. Overigens heeft de Jaarbeurs nog geen opdracht ge geven voor nieuwbouw en doet zij nog geen afstand van het gebouw aan bet Vreeburg. betalers treft en niet degenen die onder de inkomstenbelasting vallen. Maar als men bereid ia te erkennen, dat er in het verleden iets scheef zat, dan is 't duide lijk dat men bij een correctie niet beide partijen kan treffen, want dan laat op een ander niveau de ongelijkheid voortbestaan. De inkomstenbelastingbeta lers zouden eerder bezwaar kunnen ma ken. dat de loonbelastingmensen er ooi nu nog iets gunstiger op staan. Overwerk Er zijn er ook. die het allemaal niet ze erg zouden vinden als men voor het over werk maar een wat sympathieker tarief zou invoeren. Afgezien van hetgeen hier boven reeds werd betoogd, kan men hier tegenover stellen, dat als men overwerk fiscaal minder behandelt, men dit ook zou moeten doen voor nevenverdiensten, na werktijd verworven bij een ander. En wat zou men dan moeten met bijvoor beeld een winkelier, die de hele dag ach ter de toonbank heeft gestaan en dar 's avonds zijn administratie nog gaait bij werken. Is dat avondwerk ook overwerk en moet daawoor dus* ook een afzonder lijke belastingregeling worden gecreërd? Voorts moet oök de A.O.W.-trekker, die wat bijverdient, het volle pond betalen. Fiscale bevoordeling van overwerk zou ook onrechtmatigheid kunnen uitlokken. Het zou dan Immers kunnen zijn, dat men formeel de normale werktijd gaat ver korten en een deel van de normale werk tijd overwerk gaat noemen. Voorts zijn er, die het uit sociaal oogpunt niet zo ge wenst vinden, dat de fiscus prikkels tot overwerk uitdeelt. De achtergrond van het nieuwe tarief is dus zuiver een poging om onrechtvaar dige verschillen ln belastingdruk zoveel mogelijk weg te werken. Over de zwaarte van de belastingdruk kan men andere denken, maar dat is hier niet aan de orde. Zij die pleiten voor verzachting van het tarief voor bijzondere beloningen pleiten voor het herleven van een on rechtvaardige bevoorrechting van loon trekkers, die niet in de inkomstenbelas ting vallen. Voordelen Het nieuwe tarief voor de bijzondere beloningen is een gevolg van een besluit van de Tweede Kamer. Destijds raamde men het voordelig effect voor de sohat.- kist op 40 miljoen gulden, maar nu in tussen heb vakantiegeld is verhoogd zal het effect wel gunstiger blijken. Tegelijk met het besluit betreffende de bijzondere beloning werden echter ook nieuwe bepa lingen ingevoerd, die in het voordeel van de belastingbetalers, met name ook de loonbelastingbetalers, waren. Ze betroffen de automatische kostenaftrekregeling. de verhoging van de aanslaggrens tot 12.000 gulden en verhoging van de grens der neveninkomsten. Bovendien kan iemand, die alleen maar in de loonbelasting valt, verzoeken om onder de inkomstenbelas ting te komen als dit voor hem gunstiger is. Deze reeks maatregelen zou voor de schatkist een nadeel betekenen van 96 miljoen, zodat er een netto-voordeel voor de belastingbetaler wordt geraamd van 56 miljoen gulden. OPENING MET (.ltOOTS GALA OP 1» MEI In tegenstelling tot Amsterdam, waar de cultuur welig tiert, is Rotterdam nooit een goede voedings bodem gebleken voor onverschillig welke tak uit de tuin der Schone Kunsten. Maar nu heeft de nijvere Maasstad iets waarmee zij haar rivale aan het IJ naar de culturele kroon kan steken: een speciaal voor de muziek neergezette behuizing: het Concert gebouw De Doelen. een gebouw te realiseren waarin elke vorm van mu ziekbeoefening een plaats zou kunnen vinden en waar het een genot zou zijn naar deze muziek te luisteren, gevoegd bij de overtuiging dat bij het Rotterdams publiek behoefte bestaat aan muziek en dat deze in de toekomst nog zal groeien (Europoort) heeft geleid tot een welomschreven opdracht aan architecten en acoustici, die een mu- Clergy-man alleen bij hoge uitzondering (Van onze correspondent Jan Dijkgraaf) ROME De Oosservatore Romano lieeft 'n kort bericht gebracht behelzen- i voorschrift van 't staatssecretari- /an 't Vaticaan, dat de priesters die werkzaam zijn op de diverse bureaus an de Romeinse curie, verplicht zijn om 'P kantoor hun toog te dragen. Buiten tun werktijden moeten zij zich honden an de door het vicariaat van Rome astgeslelde normen. Deze volgen onmiddellijk op het eer ste bericht en schrijven voor, dat alle priesters en religieuzen binnen het bis dom Rome gehouden zijn hun toog te dragen. Het gebruik van de zogenaam de clergy-man is alleen en uitsluitend toegestaan ala het gemak dit wenaelijk maakt bij zuiver profane activiteiten. Na dë verwoestingen van 1940 restte Rotterdam ziekpaleis schiepen, dat woensdag 18 mei met een geen enkele, volwaardige concertzaal. De noodzaak groots gala zal worden geopend. De Doelen heeft totaal 28 miljoen gul den gekost. En de realisering mag een schitterend resultaat genoemd worden van diepgaande studie en overleg tussen opdrachtgevers, wetenschapsbeoefenaars en architecten. s-HERTOGENBOSCH (A.N.P. Naar schatting tien- tot vijftienduizend men sen uit alle lagen van de bevolking heb ben reeds gedefileerd langs de baar van mgr. W. Bekkers, die Is opgesteld in de kapittelzaal van het bisschoppelijk pa leis aan de Peperstraat Sn V Hertogen - bosch. De betuigingen van rouwbeklag blijven intussen binnenstromen, zowel telefonisch als schriftelijk. Er is grote vraag naar plaatsen in de Sint-Jan voor de uitvaart. Het secre tariaat van het bisdom Den Bosch kan aan deze verzoeken echter onmogelijk voldoen. Ruim 800 plaatsen zijn gereser veerd. Verder is de Sint-Jan voor ieder toegankelijk. Voor mensen, die geen plaats meer in de kathedraal kunnen krijgen, zuilen buiten luidsprekers wor den aangebracht. Boekjes van de dienst worden verspreid. Er zullen waarschijn lijk op de Parade geen Eucharistie vie ringen worden gehouden, omdat deze de plechtigheid in de kerk kunnen storen. Omdat het secretariaat niet op de hoogte is van alle persoonlijke vrienden van de bisschop, is het niet mogelijk geweest hen allen persoonlijk uit te nodigen. Dinsdag 17 mei om 19.30 uur zal ln de aula van de katholieke universiteit te Nijmegen een academische rouwzitting worden gehouden. De herdenkingsrede zal worden uitgesproken door de voor zitter van de faculteit der godgeleerdheid, prof. dr. E. C. F. A. Schillebeeckx OP. Minister-president Cals en de ministers Samkalden, Bogaers en Veldkamp zullen de regering zaterdagochtend vertegen woordigen bij de pontificale mis van requiem voor mgr. Bekkers in de St.-Jan, UW MENING Uitvaart mgr. Bekkers Gaarne wil ik mij aansluiten bij een initiatief voorkomende ln een gezonden stuk in een landelijk ochtendblad, om aanstaande zaterdagochtend onzo Va derlandse driekleur halfstok te hangen, tijdens de uitvaartdienst van Mer' Beckers. Hiermede kan dan uiting worden gegeven aan de grote dank die zowel Rooms-Katholieke als Reformatorische christenen en ongetwijfeld talloze bui- ten-kerkelijken, verschuldigd zijn aan deze algemeen geachte christelijke leidsman, die zo ontzettend veel heeft betekend voor de oecumene en weder zijds begrip. Zullen wij eens moeten trachten dit op te brengen. AKOESTIEK IS IDEAAL De Doelen is als concertgebouw ontwor pen. De drie architecten (lr. E. H. en H. M. Kraayvanger en R. Fledderus) hebben de vormgeving van de zalen dus bewust op het gebruik ervan afgestemd, ln nauwe samenwerking uiteraard met de akoes tische experts van TNO. Eerst werd op het schaalmodel gemeten en toen de bouw de concertzaal zover was gevorderd dat het publiek kon worden toegelaten, begon de reeks proef concerten, waarbij het publiek door zijn aanwezigheid zorg de voor een zekere absorptie van het Het merkwaardige van de grote zaal ls, dat de architecten erin zijn geslaagd te bewerkstelligen dat geen van de 2249 be zoekers zich verloren voelt. Zij hebben dit bereikt door het orkest en de sterk amfitheatergewijs gebouwde zaal te laten zinken in een soort kuip. Er omheen loopt langs alle zijden een galerij, die aan de achterkant van de zaal naar boven is doorgetrokken. Door deze vormgeving raakt iedere toehooi'der bij het gebeuren op het podium betrekken en voelt hij zich ook in de loges niet van de rest van de zaal afgesneden. Op ll december van het vorig jaar volgde het tweede proefconcert. metingen wezen uit dat de nagalmtijd Juist even boven het ideaal lag. Deze tijd kon wor den teruggebracht door het leggen van enkele tapijten en bovendien wordt nog een orgel in de zaal geplaatst, dat ook nog voor een zekere geluidsabsorptie zorgt. Architecten acoustici en musici zijn over de nieuwe Doelenzaal die een nagalm- /an 2.05 blijkt te bezitten méér dan tevreden. Een concertgebouw zonder goed klinken de zalen is een onding; een concert gebouw zonder goede accommodatie al evenzeer. De ontwerpers van De Doelen hebben overal aan gedacht. Zij schiepen ln het inwendige van het gebouw grote, haast koninklijke wandelgangen, die als foyera zullen worden gebruikt, voor on derkomens voor musici, voor vijf uit stekend gemeubileerde solistenkamers en twee dirigentenkamere, voor een indruk wekkende „VIP-room", kortom voor alles wat een verwend musicus of muzieklief hebber zich maar kan wensen. Men heeft gedurende de lange jaren van voorbereiding aan alles gedacht: de pauze- koffie zal worden geschonken in aarde werken kopjes, maar worden geserveerd met plastic lepeltjes, om het hinderlijke rammelen te voorkomen. De suikerklont jes blijven onverpakt. Met tas, programma en eventueel nog een sigaret in de hand suikerklontjes uitpakken is namelijk een onmogelijk karwei Naast muziektempel ls De Doelen ook bedoeld als congrescentrum. Men kan er met het grootste gemak 2000 deelnemers in de grote zaal ontvangen. Men kan het zelfde aantal in de Immense foyers ook een lunch of diner voorzetten. Ten be hoeve van de congreszangers zijn in de grote zaal een aantal speciale voorzienin gen getroffen. Er is plaats voor vijf tol ken, er kunnen vijftig discussiemicrofoons worden aangesloten, er zijn mogelijk heden voor film- en diaprojectie, boven dien is er 'n aparte perskamer mét telex- apparatuur en een donkere kamer. Voorts bestaat in het hele gebouw de mogelijk heid tot aansluiting op een gesloten tele visiecircuit etc. etc. Het uiterlijk van De Doelen is opmer kelijk. Het vakwerk van wit manner, geeft het gebouw iets luchtigs, maar sluit het in zekere zin van de buitenwereld af. Een indruk die onmiddellijk wordt weggeno men als men van binnenuit naar buiten kijkt. Dan blijkt het gebouw te zijn op genomen in het Rotterdamse straatbeeld. De belde beschikkingen van hogere hand zijn min of meer onverwacht ge komen en wel om twee redenen; ten eerste heeft de jongste nationale Itali aanse bisschoppenconferentie het dra gen van 'n clergy-mankostuum voor ge heel Italië goedgekeurd, behalve binnen de kerkgebouwen en tijdens de eigen lijke uitoefening van het priesterlijke ambt. Ten tweede verscheen nog geen twee weken geleden voor de eerste maal op het staatssecretariaat zelf een aldaar werkzame prelaat ln een keurig donkergrijs kostuum en werd door al zijn collega's met een applausje begroet, zodat algemeen de verwachting heera- ste, dat in ieder geval de jongere gees telijken, werkzaam op de bureaus en kantoren van de Romeinse curie, voor taan genoemd kostuum zouden mogen Daaraan is dus nu een radicaal en onverwacht einde gemaakt, waarbij dus nog komt, dat dit verbod geldt voor het gehele bisdom Rome. Dit radicale besluit zal zeker niet na laten in brede kring in Rome en daar buiten reacties te verwekken. Betere arbeids voorwaarden voor wegenwachters DEN HAAG (ANP) In overleg tussen de. ANWB en drie vakbonden zijn arbeidsvoorwaarden vastgesteld voor het ruim 3£0 man tellende perso neel van de Wegenwacht. De belang rijkste bepalingen uit die voorwaarden zijn dat de onregelmatigheidstoeslagen van respectievelijk 12,5 procent voor niet-continue dag- en wlsseldienst en 18,5 procent voor continue- en stads dienst met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar in de salarisscha len worden verwerkt. Verder is er een regeling voor overwerk getroffen en in de voorwaarden is vastgelegd dat het personeel met ingang van 1 juli van dit jaar een salarisverhoging van 6,5 procent krijgt. Onder voorbehoud van praktische uit voerbaarheid is verder vastgelegd dat het wegenwachtpersoneel per 1 januari 1968 een vijfdaagse werkweek krijgt. L*HAAG, (ANP) Gisteravond om negen uur is het zoeken naar de twee piloten van de woensdag bij Vlie land in zee gestorte Westduitse Star- fighters gestaakt, zo heeft de marine voorlichtingsdienst meegedeeld. De speurtocht is zonder resultaat gebleven.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5