HOOFDSCHOTEL? VLEES! PETER POSTSTRAAT EINDZEGE OLYMPIA'S TOER WAARSCHIJNLIJK VOOR EEN NEDERLANDER - MAAR WIE? Kees Haast verovert leiderstrui „Vuelta Pietrangeli door zege op Emerson in finaio WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN Schaakkoning Petrosjan wil „rijkdom nauwelijks uitbreiden V oigens algemene opinie zal titelhouder op troon blijven KLAVERBLAD KOFFIE ELECTRO-MONTEURS HULPMONTEURS DE LE1ÜSE COURANT WOENSDAG 11 MEI 1815*1 I Van onze sportredactie) BREDA De werkcommissie van Olympia's Tour door Nederland heeft vanmiddag °m drie uur op het Amsterdamse Rembrandtplein met een vrolijker gezicht dan enkele weken geleden verwacht 114 amateurwielrenners ..losgelaten" voor een trip van ruim 1100 km door heel Nederland. Er hangt een goede stemming in het kamp van de organisatie: meh zag het financieel tekort slinken tot bijna 5 mille en bovendien is er nog een reden om met groot optimisme het spektakel in te stappen: zelden heeft de ronde zo'n sterk rennersveld gehad. Na een ietwat „stille" periode dienden zich verschillende nieuwe talenten Amateurs, die op ouderwetse manier kunnen en zullen gaan „vlammen". Daarnaast lfl de wielerwereld gecon fronteerd met een persoonlijk duel Steevens-Beugels. Het gevecht zal zich in Olympia's Tour. eigenlijk juist daar. voortzetten. Dan rijdt, om de sensatie compleet te maken, Eef Dolman naast Beugels in de Trioploeg. In de crite riums lijkt het tweetal elkaar wel wat te gunnen, maar in Olympia's Tour lig gen de kaarten anders. Daar knokken de amateurs om naam te maken. Per soonlijke triomfen vieren is het doel van een dikwijls onbesuisd optreden. Dat geldt ook voor Eddy Beugels en Eef Dolman voor Harry Steevens, en voor die 111 anderen. Bij de gasten er nemen vijf bui tenlandse equipes deel bevinden zich weer verschillende sterke renners, zo- Harry Steevens? Eddie Beugels? Evert Dolman? of... Leo Duyndam? als de eeuwige amateur Ole Ritter, Al- fons Cools uit België, de Poolse kam pioen. Gazda, Zwltserlands paradepaard Liithi en Zwedens trots D. Petterson. Enkele jaren geleden ging de eindover winning over de grens (Joske Dries-Bel- gië), maar dit keer zal dat waarschijn- Het „onmogelijke" gebeurde ROME Met een geweldig applaus heeft het dol-enthousiaste pobllek op 't centre court van Homes Foro It al I ca gisteren de sensationele zege van de Italiaan Nicola Pietrangeli op de Aus tralische Wlmbledou kampioen Roy Emerson begroet. Pietrangeli, natio naal tennisidool, klopte zijn tegenstan der na een weergaloos gevecht, met steeds wisselende kansen, In 2 uur en 4S minuten met de veelzeggende cij fers 86, 6—1, 8—6, 8—6, 6—1 en plaatste zich daarmee in de finale van het heren enkelspel van de internatio nale kampioenschappen van Italië. Tientallen toeschouwers klommen van de statige galerijen naar de donkerrode baan om Pietrangeli geluk te wensen met zijn verdiende zege. Emerson, bijna onverslaanbaar op t snelle gras met zijn powertennis, had dl- reoht Ingezien dat kracht op de door zware regenval „dode" baan nutteloos was. Hij speelde dan ook bijzonder clever, maar dat was niet genoeg om de Italiaan, die zich in deze omstandighe den met zijn geduldig en „verfijnd" spel op zijn gemak voelde, te verslaan. Niettemin kwam Emerson op een ge geven ogenblik dicht bij de overwinning. In de vierde set leidde hij met 64 en 3030 op zijn eigen service: twee sla gen waren voldoende geweest. Een on gelukkige netbal redde Pietrangeli, die prompt gelijk maakte: 55 en in de veertiende game een doorbraak for ceerde. Ook het feit dat hij in de vijf de set begon met zijn Bervice te verlie- Koersen Hilversum HILVERSUM De uitslagen van de draverijen, die gisteravond In Hilversum njn gehouden luiden: City of Harlemprijs, af6tand 2040 meter I. Erota R, K. v. d. Lubbe (1.27.6)2. Dox van Rood en Noot; 3. Beaucoup de Prix d"Or W. Winnend f 1.90, 1.40, ooverca! 5.30, koppel 4.30. Myosotisprijs. afstand 200 meter: 1 Daria DN, J. Bakker. 1.30.62. Ducdall 3. Etoile de Quinio. Winnend f 3.50, plaats f 1.60. 1.70. 1.80. coverral 8.00, koppel 25.10, trio f 268.10. King of the Bluesprijs eerste afdeling, afstand 2420 meter: 1. Charlie Mills. J. Hof (1.27.2); 2. Brown Bomber: 3. Dixy. Winnend f 2.80, pl. 1.30, 1.60, 2.30, cover- cal 4.60, koppel 6.60. King of ihe Bluesprijs, tweede afdeling, 2420 meter: 1. pibbels W, H. A. van Ooyen (1.28.1), 2. Zelma Dear; 3. Baro nesse Rosa. Winnend f 4.50, pl. 8.10, 4.20, oovercal 7.50, koppel 27.40. I'Innoceneeprij2000 meter; 1. Bea, J. NL Vergay (1.25.1); 2. Baron Harvester G. 3. Zalta Hannover. Winnend 13.20. pl. 1.60, 2.00, 1.80, ooveT 6.50, koppel 6.10, trio 203.70. Grote Melprtfs 2900 meter; 1. Arie, J. Koopman (1224.8); 2. Zilver Kid; 3. Brilliant Henry. Lady DeterprIJs 2000 meter, eerst* afd. Dyveke D. W. J. Lange (1.24..1); 2. Oorinna Hollandla: 3. Belom F. Winnend f 2.00, pi. 1.40, 1.90, 2.70, cover 7.10, koppel 2.60. BroadwayprU* 2000 meter: 1. Cherle Spencer, J. Wagenaar jr. (1.23.5); 2. Ariou Athel; 3. Alkestis van E. Winnend f 1.80, pl. 1.50, 1.60, 2.60, cover 4.70, koppel 4.10, trio 110.60. Lady Detterprty» 2000 meter: 1. Cham pion Harvester. J. Hof (1.25.7): 2. Cecilia Maggowan: 3. Coma M. Winnend f 6.10, pl. 1.70, 1.30, 1.30, cover 4.10, koppel 7.40. Totaalomzet f 207.972.00. zen, verontrustte de 32-jarige Italiaan niet. Met schitterend tennis liet hij zijn drie jaar jongere tegenstander kans loos. Emerson „mist" in zijn grandioze palmares alleen nog een zege ih de Ita liaanse kampioenschappen. Mocht Pie trangeli opnieuw zegevieren, zoals hij dat al ln 1957 en 1961 deed, dan is het zeer wel mogelijk dat hij aan het eind van het seizoen prof wordt. In de fina le ontmoet hij Australiës nummer vier, de linkshandige Tony Roche, die de win naar van het vorig Jaar, Martin Mulli gan (Australië) met 63, 36, 61, 86 klopte. Mulligan had daarvoor on ze landgenoot Tom Okker geëlimineerd. In de finale van het herendubbel nam Emerson een gedeeltelijke revan che op Pietrangeli. Samen met zijn landgenoot Fred Stolle klopte hij Pie trangeli en de Zuidafrikaan Cliff Drys- dale met 6—4, 12—10, 6—8. Peter Poststraatzo luidt de naam op het bordje, dat bij iedere start en finish van Olympia's Toer te zien is. Het is bevestigd op uit buizen bestaande tribunes, die op iedere plaats van aankomst teerden neergezet. Vandaag had Den Haag de primeur lijk niet lukken. Néder land brengt een stel sterke ploegen aan de start en daar zullen de buitenlanders het toch wel te gen moeten afleggen. Niets is moeilijker dan voor Olympia's Tour een winnaar aan te wijzen. De amateurs kennen geen grenzen. Beter gezegd: zij zyn ermee op de hoogte, maar willen er weinig van we ten. Hier geen uitgekookte afwachtende houdingen, niet het akelig precies be rekende werk, zoals de beroepsmensen dat wei eens plegen. Daarom Is het zo moeilijk, uit meer dan honderd „drifti ge" coureurs de man met de meeste aanspraken op de eindoverwinning te Natuurlijk doet Harry Steevens als triomfator in 1965 een goede gooi naar die positie. Maar „de witte raaf uit EIsloo" zal het heel wat moeilijker krij gen dan vorig jaar. De tegenstand ia ongetwijfeld sterker door het verschij nen van een serie nieuwe cracks. In de ploeg van Smith mogen Gerard Koel en Leo Duyndam uit Honseleradijk als de beste kanshebbers beschouwd worden. Vooral Duyndam, die zeven coursen won en een groot aandeel had in de tien overwinningen, die zijn ploeg de afgelopen weken verzamelde, zien wij als een van de meest serieuze kandi- Tiemen Groen en Harm Ottenbros vormen het tweetal met de grootste in houd ln de Peugeotclub, Fedor den Hertog geeft zijn sterke krachten aan het militaire team. Tot de op papier zeer goed aangeschreven ploegen beho ren ook Caballero (met Van der Horst, Blom, Vogels, Vianen en Minneboo), Vredestein (Pellenaars, Wagtmans, Hoogland) en Trio (Dolman, Beugels, Heynig. Van Middelkoop, Brouwer en Van Klooster). Behalve naar de verrichtingen van het rennersveld kan men met belangstelling uitzien naar drie bekende debutanten in het ploeg leiderskorps. Hein van Breenen, Henk Faanhof en Henk Steevens gaan namelijk voor het eerst als ,,baaa" mee en dat optreden van de ex-profs zal de karavaan beslist bezig houden. Eindhoven en PSV aan tafel EINDHOVEN Gevolg gevend aan de wens van B. en W. van Eindhoven (gericht tot de eerste divisieclub Eind hoven) hebben de dagelijkse besturen van deze club en stadgenoot PSV dat in de eredivisie uitkomt, gisteren een bespreking gewijd aan de voetbalpro blemen van de stad. Tevens kwam de ontwikkeling van het betaald voetbal in de toekomst ter sprake. Er werden enkele suggesties gedaan, die binnen kort door beide verenigingen intern be sproken zullen worden. Norrköping (Zweden) i ntertotokampioen? NORRKOEPING Twee weken voordat de nieuwe Intertotocompetitie aanvangt, werd gisteravond in Norrkoe- ping de eerste wedstrijd in de finale van j het seizoen 1965-1966 tussen IFK Norr- koeping en Lok. Leipzig gespeeld. De Zweedse ploeg zegevierde met 10. Het doelpunt werd in de 73e minuut ge scoord door Oerjan Martinsson. De tweede wedstrijd wordt op 30 mei in Leipzig gespeeld. Tennismeisjes óók tegen Zuid-Afrika TURIJN In Turijn is gisteren een begin gemaakt met de strijd om de Fe deration Cup die voor de vierde maal wordt gehouden. De Federation Cup wordt beschouwd als de Daviscup voor dames. Er wordt met teams gespeeld. Neder land, dat in de eerste ronde een bye had, zou vandaag Zuid-Afrika ontmoe ten. De uitslagen van gisteren luidden: Hongarije-België 21, RhodesiëOos tenrijk 30, ZwedenMarokko 20, Ca- nada-Bulgarije 21. ENGELSE LAGUE LONDEN In de Engelse eerste di visie is gisteren een wedstrijd ge speeld. Nottingham Forest speelde thuis met 11 gelijk tegen kampioen Liver- DEN HAAG. Over de kansen van Boris Spasski. de uitdager van wereld kampioen TigTan Petrosjan. hebben nog slechts weinig commentatoren een voor de Leningradvr positief, of althans hoop vol oordeel. De achterstand, juist op de helft van de tweekamp (751. wordt een onoverkomelijke hinderpaal genoemd. Ge geven de remisetechniek van Petrosjan wordt algemeen aangenomen, dat Spasski, die uit de volgende 12 partijen V/2 punt zou moeten scoren. t« grote risico's z moeten nemen om winnende complicatii te kunnen construeren. Het pessimisme rondom Spasski wordt bovendien nog sterkt door het feit. dat hij de laatste week tweemaal aan een verlies „ontsnap te". zjj het. dat de winstkansen van de wereldkampioen niet zo duidelijk waren als sommigen hebben willen doen geloven. Beide malen werd het op voorstel van Petrosjan remise. Dat laatste is ook nog een veellietekenende aanwijzing. Petro sjan acht zijn voorsprong kennelijk doorslaggevende aard. Interessant is. dat prof. dr. M. Euwe deze uitgangspunten. zacht gezegd, voorbarig vindt. Weliswaar acht hij uiteraard de kans voor Spasski op de wereldtitel niet erg groot meer, doch het argument van „de achterstand' weegt bij de oud-wereldkampioen min der zwaar. In 1935, toen (prof.) dr. Euwe de wereldtitel op Aljechin ver overde in een tweekamp van 30 partij en. was de stand na 19 ontmoetingen 10 ^26% in het voordeel van Aljecjiin. Onze landgenoot won de overige 11 par tijen met liefst 74. Een dergelijk schaaktechnisch, doch vooral i Petrosjan in concentratie overtuigend presteren dien niet meer voorgekomen. Sedert Botwinnik de troon beklom is elke tweekamp gewonnen door de man die een duidelijke 2-puntenvoorsprong verwierf. Het is uiteraard gevaarlijk de vergelijking AljechinEuwe/Petros- janSpasski ver door te trekken. Al jechin was een schaakvechter, die „in beginsel" op winst uit was. Petrosjan is een schaakkoning, die na een ge wonnen partij zijn rijkdom nauwe lijks wil uitbreiden, de voorsprong telt hij hoger dan „nog een winst". Het feit, dat de titelhoudef thans ziek is, behoeft vooralsnog niet te se rieus te worden genomen. Iedere spe ler heeft namelijk recht op drie verlof dagen. waarvan min of meer op ieder ogenblik gebruik mag worden gemaakt. Typerend is wel, dat tegen de tradi tie in de man met de voorsprong van dit recht gebruik heeft, ^gemaakt. Over het algemeen plegen de verliezers worden. In hoeverre het Juist-i», dat Petrosjaris conditie door de reeds weken durende tweekamp Ietwat zou zijn aangetast, laten we voorlopig in het midden. Rusttaetiek Interessant is, dat de Nederlandse topspeler Bouwmeester enkele weken geleden een offensief van Spasski voorspelde, dat rondom de 15de partij zou kunnen worden ingezet. Daaruit zou Petrosjans russtaktiek kunnen wor den begrepen. De Deense grootmeester Bent Larsen na zijn matchoverwin ning op de Russische topspeler Geiler nu officieel 's werelds vierde schaker gelooft niet meer, dat Spasski een come-back zal kunnen forceren. Hij deed deze uitspraken dit weekeinde, toen hij voorstellingen gaf in Noordwijk en Alk maar. Aldus heeft Larsen zijn opinie lichtelijk herzien. Vóór de match wei gerde hij schaaktechnisch iets te voor-1 spellen, doch wees wel met nadruk op de leeftijdsfactor. Vrijwel in elke twee kamp de kandidatentoernooien wor den thans in matches onderverdeeld won de jongere van de oudere. Daar van uitgaande zou Spasski (29) de 36-ja- rige Petrosjan moeten kunnen verslaan f Olafsson, de IJslandse grootmeester, j die eertijds direct betrokken was bij de strijd in de hoogste regionen, gelooft niet dat de schadkkracht beslissend is. Hij is ervan overtuigd, da.t de spor tieve vorm doorslaggevend zal blijken Op het ogenblik zijn, zoals we reeds vermeldden, de critici ln Moskou en in Nederland overwegend de mening toe gedaan, dat Petrosjan op de troon zal blijven. Er wordt daarbij ook gewezen op het feit, dat de titelhouder in de 12 achter ons liggende ontmoetingen slechts eenmaal in gevaar heeft verkeerd en dat de remisekracht van de wereldkam pioen zo groot is, dat het driemaal doorbreken ervan een illusie moet wor den genoemd. Spasski zou zich boven dien geen enkele verliespartij meer kunnen veroorloven. Vandaag zou de strijd vrijwel zeker worden hervat. Spasski heeft dan wit in de 13de ontmoeting. f Advertentie) hebt al in huis genomen? waard om speciaal te vragen! Voor talrijke werken In Nederland vragen wij: - PIJPFITTERS - PIJPLASSERS - CONSTRUCTIE BANKWERKERS - MONTAGE WERKERS In ons moderne scholingscentrum In het Botlek- gebied kunnen METAALBEWERKERS worden opgeleid tot PIJPFITTER en LASSERS met ervaring tot PIJPLASSER Nadere inlichtingen kunnen verkregen wor den op donderdag 12 mei a.s. van tot S n n.m bü het Gew. Arb. Bureau te I.eiden, Doezastr. 2A, waar een Weecon-vertegen- Eventueel gemaakte reiskosten worden vergoed. Techn, Bureau v. d. BORN LINDESTRAAT 2 LEIDEN TELEFOON 24187 2 Aangeboden nu D.K.W. 200 cc plm. 38.000 km gelopen. Te.a.b. Te bevr. Parallelweg 19. NoordwUker- 2 Gevraagd met spoed meisje voor werkzaamheden in Hotel-Café-Restaurant Voor dag of avonduien. Hotel- Café-Restaurant Groenen dijk, Rijndijk 96, Hazers- woude. Tel. 01714 - 318. 2 Aangeboden Opel Olym- pia '57 met linnen kap. Tel. (01715) - 358. 2 Vamor Rijschool Rem merswaal lest met Opel Kadett, Leiden, Utr. Jaagpad 16a. Tel. 21966; Voorschoten. Essenl aan 6. Tel 3924. J Dame. biedt zich aan, voor oppas of gezelschap, voor enkele middagen of ochten den, ook in bezit van rij bewijs. Brieven onder no. 4187 bureau v. d. blad. 2 Huurt nw auto bij de Leictee Autoverhuur Centrale (A. J. Bierman), Oude Rijn 54, Lelden, Tel. 32610. 2 Puch 1962. 1963. Solex, Batavus en andere gebruik te bromfietsen met verzeke ring. Te bevragen bij Hans Kalzer bromfietshandel. Jan- 21, Leiden. Het gebruikte onder- 2 Gebruikte bromfietsen en rijwielen. Enorme keuze. Vele zo goed als nieuw. V. d. Me ij. Middelweg 30, Leiden. 2 Bromfietssloperij Cen trum: Alle onderdelen voor elk merk. Ook motoren, scoo ters enz. Elke zaterdag ge opend. Middelweg 29, Leiden. <•2" Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl. „De Tipgever". Postbus 21. Hendrik Ido Ambacht. f2 Trouwauto's? Iedereen is enthousiast over onze nieuwste zwart of wit-ivoor kleurige bruldsooupé's en 8- pera Chrysler volgauto's. Ook kunt u deze bespreken bij H G.T. alleen Zeemanlaan 12a. Lelden. Dir. De Jong. Telefoon: 23055. "2 wy zoeken voor een on zer ongehuwde medewerkers kamer met kookgelegenheid. Brieven of telefonische op gave. afdeling personeels zaken. V. Sc, D Leiden. 2 Te koop aangeboden: Puch bromfiets. Potje en hoog stuur. In goede staat ƒ195 - met verzekering. Te bevragen Haarlemmerstraat 42B, Leiden. "2 Renault Datiphim* '61. prima banden, bekleding en kokosmatten en belasting. Vraagprijs 875.- tel. (01719) 3894, Noordwijk. Queries van Uf fordstraat 114. naar onze nieuwste gord ij- nenkollelctie kijken. Het adres is P. v. d. Horst, Vijf- Meiplein 34, tel. 22705. V. d. Horst heeft het ook en voordelig! f 2 Eradus voor al uw stads vervoer. ook klapstoelen- heid. Magd. Moonstraat. 28 verhuur voor elke gelegen- Tel. 33500. "2 Autorijles VAMOR. Rij school Frans Goddijn, Lee destraat 8. Les in Opel Re- kord en Kadett. Telef.: 34430. b.g.g 25574. 2 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repare ren. veranderen en leveren van elk plot. Haarlemmerstr. 273 (bij de Overdekte). Tel.: 33958 Levering aan rijk gemeente. Maandag de gehele dag gesloten. 2 Welk net persoon is be reid een broodwijk te bedie nen van 8 u. tot 1 U. Hoog loon. Bij H. C. v. Leeuwen. Bijdorpstraat 21. Voorschoten. Tel. 01717-2730 2 Autogarages f. 350.—; schuurtjes f. 185.— Vraagt gratia prospectus. Houtbouw, Ubrachs-Kerkrade. 2 Tweeling wandciwagen aangeboden, tegen elk aan nemelijk bod. Van Sohie, Burggraven laan S, Katwijk a d. Rijn. Cassius Clay en Henry Cooper tij dens de persconferentie van giste ren. Clay schijnt hier de kracht van zijn tegenstander te peilen. Hij droeg een Mohammedaans halssnoer dat hem geschonken was door sen Pakistaanse bewonderaar Cassius Clay heeft vuisten harder nodig dan mooie woorden LONDEN (ANP) De eerste pers conferentie, die Cassius Clay gisteren in Londen heeft gehouden betreffende de titelstrijd tegen de Engelsman Hen ry Cooper, is nogal rumoerig verlopen. Clay, wereldkampioen boksen ln het zwaargewicht, die op 21 mei in het Lon- dense Arsenalstadion voor de vierde maal zijn titel op het spel zet, toonde zich overigens zeer adrem en snoerde enkele vragenstellers bekwaam de Een aantal journalisten kan 't niet la ten Clay te bewegen zich op politiek en religieus terrein te begeven. De vraag of er een relatie bestaat tussen de „zwarte muzelmannen", de sekte waar van Clay lid is, en de nazi's, kon „Mo hammed Ali", zoals zijn aangenomen naam luidt, niet erg waarderen, maar hij antwoordde niettemin kalm: „Er bestaan geen zwarte muzelmannen. Wij zijn eigenlijk allen muzelman, wanneer je je volledig onderwerpt aan de wil van God". Overigens kon de Britse pro motor Harry Levene niet nalaten de Journalisten toe te voegen: „Ik vind dit een onbehoorlijke vraag, U moest zich schamen". Een Nigeriaanse kleurling vroeg Clay of hij het komende gevecht tegen Cooper zag als dat tussen een ne ger en een blanke. De wereldkampioen antwoordde slechts: „U hebt een veel te intelligent gezicht oin dergelijke vragen te stellen". Overigens vertelde Clay dat hij waar schijnlijk met een gewicht van 92.5 kilo in de ring zal komen, veel lager dan ln zijn vorige partijen, omdat hij vooral snelheid nodig zal hebben tegen Cooper. Clay gedroeg zich overigens enkele malen weer als vanouds, maar hij ein digde bescheiden: „Mijne heren, u moet mij nu wei excuseren, want ik ga trainen. Ik geloof namelijk dat ik mijn vuisten straks meer nodig zal hebben dan mooie woorden". Verjaarsgeschenk voor Pellenaars: 55 „BLONDE VLEUT" IN GROENE TRICOT SAN SEBASTIAN. De Televizier- rijders hebben gisteren in de Ronde van Spanje ploegleider Kees Pellenaars een prettige verjaardag bezorgd Door een knappe etappezege nam de Brabander Kees Haast na de dertiende rit de lei derstrui van de Spanjaard Uriona over, terwijl Jos van der Vleuten, een jongere provinciegenoot van Haast en Pellenaars. door een vijfde paats de groene trui weer wat veiliger stelde. Pellenaars had met deze nieuwe reeks triomfen dus alle reden zijn 53ste verjaardag met veel luister t« vieren. De Nederlanders profiteerden in deze etappe handig van de onderlinge rivaliteit de numeriek sterkere Spanjaarden, die zich eindelijk eens onderscheidden door een voortdurende strijd om de macht. In de kopgroep van negen man was Tele- vizier met twee rijders goed vertegen woordigd: bovendien slaagde de opzet om Haast, overigens bepaald geen „echte" sprinter, zijn tweede ritzege te behalen Door de bonificatie greep de kleine man uit Rijsbergen net de leiderstrui. Wiel aait wiel Direct na de start in Pampelune ont brandde de strijd in alle hevigheid. Diver se uitlooppogingen,, waarbij zich o.a. de gevaarlijk Echevarria onderscheidde, ver hoogden het tempo van de groep, die bij de lastige beklimmingen van de Col d'Aguina en de Col d'Arichulegui uit el kaar zou worden gerukt- Op de top van de eel's te Col kwam de Spanjaard Castello als eerste door gevolgd door de jonge Perrurena (bekend uit de Tour de l'Ave- nlr) op 15 seconden, waarna wiel aan wiel bekende klimmers als Echevarria, Soler, Haast en... Van der Vleuten volgden. De blonde „Vleut" uit Mierlohout, van wie insiders al wisten dat hij op de Cols goed mee kon komen, bewyst in de Vuelta dat h(j inderdaad goed kan klimmen en Is daarmee voor Pellenaars, als steun voor Haast, van grote waarde. Op de tweede en laatste Col verander de er niet zoveel- Bij de afdaling maak ten zich zeven renners los: Errandonea, Perrurena. Otano. Momene, Elorzo, Eche- a en Van der Vleuten. Haast voegde zich. samen met Velez, nog bij de vluch ters. Uriona, sinds tien dagen leider in het algemeen klassement en Gomez del Moral bevonden zich op dat moment in een groep die een achterstand van meer dere minuten had. Op de wielerbaan van San Sebastian, waar vorig jaar de wereld kampioenschappen werden gehouden, kwam Otano als eerste binnen, maar Haast ging in de laatste bocht op schit terende wijze over hem heen, gelanceerd door de knap rijdende Van der Vleuten. De uitslag van de rit. die over een af stand van 131 km. van Pampelune naar San Sebastian voerde, luidt: Nederland) 3.30.28 (met (Spanje), 3^ Err&n- 5. Jos van der Vleuten, (Nederl,) 6. Ech. varria (Sp 7. Momene (Sp). 8. Elorza (Spi, 9 Velez (Sp) allen In dezelfde tijd als Haast, 10. Diaz (Spanje) 3.31.03, 11. j Karstens (Nederl.) 3.32.25. 22. Maliepaard i (Nederl.) z.t„ '.'.'I. Zilverberg (Nederl.) z.t„ 24. Wouters (Ned.) z.t., 33. Knops (Ned) 3.35.11, 43. N (plain (Ned) 3.36.40. Hel algemeen klassement na de dertiende etappe is als volgt: 1. Haast 57.34.22. 2. Echevarria 57.34.32, 3. Momene 57.34.45. 4. Velez 57.35.36. 5. Gabica 57,35.46, 10. Malie paard 57.37.32. 18. Van der Vleuten 57.43.17. 22. Karstens 57.47.50. 23 Zilverberg 57.49.22. 36. Wouters 57.49.23. 27. N(jdam 57.50.29, 30. Knops 57.51.59. »3G. De Roo 57.53 «4

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6