Geen groot tekort aan donors vleesconserven CONCORDIA De Roo mist penalty; Ajax in de finale HILLEGOMS TULPENFEEST IN ZWEDEN De Leidse Courant AKTIEVE BEZORGERS WOENSDAG 11 MEI 1966 •- er**- DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 ff Hou het eenvoudig U wenst na uw vijfenzestigste méér dan alleen maar AOW? U wilt er zeker van zijn dat uw gezin behoorlijk verzorgd is als u iets zou overkomen? Sluit dan een levensverzekering! Die hoeft echt niet zo ingewikkeld van vorm te zijn dat u morgen eigenlijk niet meer weet wat u vandaag heeft gesloten. Want Concordia biedt u eenvoudige verzekeringen, die tegelijkertijd duidelijk en doeltreffend zijn. Sluit voor uw gezinsverzorging bijvoorbeeld een CONCORDIA OPBOUWPOLIS. Dit is één van de talloze mogelijkheden: 4.000,- op 65-jarige leeftijd f 20.000,- bij eerder overlijden f 40.000,- bij eerder overlijden door ongeval Voor een 26-jarige bedraagt de premie voor deze totale voorziening f 20,60 per maand of f 233,21 per jaar. De verzekerde bedragen worden jaarlijks nog verhoogd door een winstaandeel. Alle Inlichtingen bl] de plaatselijke vertegenwoordigers of bij het hoofdkantoor van Coöp. Levensverzekering MIJ. u.a. - Oudenoord - Utrecht - telefoon (030) 16591 Meer dan een miljard gulden verzekerd kapitaal. LEIDSE R00DE KRUIS-AFDELING: De afdeling Lelden en Omstreken het Nederlandse Roode Kruis hield gis termiddag haar jaarlijkse algemene le denvergadering in restaurant De Doelen te Lelden. De voorzitter, Prof. dr. P. J. Gaillard, dankte ln zyn openingswoord alle medewerkers voor hun voortdurende Inzet, Idealisme en Ijver. Vooral de heer H. van Veen, die binnenkort 50 jaar Roode Kruislld zal zjjn, ontving veel waardering voor het werk door hem richt. Vervolgens las de secretaris, mr. J. C. de Vroom, het jaarverslag over het jaar 1965 voor. Aan het verslag ontlenen o.m. de volgende gegevens. De colonne Lelden telde op het eind van het vorig jaar 95 leden, die zich op velerlei manie ren verdienstelijk maakten. Zo vormden zij eens per week de hulpdienst bij de Zilveren Molentoernooi De eerste kandidaat voor de finale is reeds bekend, nl. Ajax uit Amsterdam waartegen Lugdunum gisteravond in 't veld moest treden. De gasten wor de ontmoeting met 21. Lugdunum bjjna naast de sterke Amsterdamse ploeg zjjn gekomen, ware het niet, dat in de laatste fase van de wedstrijd by 'n stand van 21 voor Ajax een penalty door De Roo werd genüst. Hij schoot recht op doelman Slager. Al spoedig na de aftrap kwam Ajax met scherp opgezette aanvallen het doel van de Kikkers belagen, maar de verde diging bleek in goede vorm te steken. Nadat de storm enigszins was bedaard kwamen de Leidenaars met zeer gevaar lijke tegenacties, waarin Collé wel weei de gevaarlijke man was. Bij één zo'e aanval kwam hij oog in oog met doelman Slager te staan maar hij kon niet tot scoren komen. Dit was wel het geval de 20ste minuut van de wedstrijd toen v. d. Linden alleen voor de Ajax-doelman kwam: 10. Maar Ajax kwam verwoed opzetten en zag uitstekend dat bij een tempoverhoging er meer kans inzat om weer naast de groenwitten te komen. Dit liet dan ook niet lang meer op zich wachten, want in de 34ste minuut was de stand gelijk, toen Bavelaar hij een aanval van de gasten te zacht op zijn doelman terugspeelde en linksbuiten v. Dijk er als de kippen bij was om de bal nog vóór doelman Peters het in handen kon krijgen in het lege net te schieten: 1—1. Na de rust kwam Lugdunum weer fel opzetten en nu moesten de Ajax-achter- hoede en doelman Slager alle reserves aanspreken om onheil te voorkomen. Echter in de 25ste minuut maakte E. de Vries een einde aan de onzekerheid wie er nu in de finale zou komen, want de hem aangegeven pass van linksbin nen Bollen wist hij met een prachtige kopbal te benutten: 12. Bijna zouden de Kikkers nog door een penalty wegens hands in 't strafschopgebied naast Ajax gekomen zijn, maar hoe De Roo deze kans om hals bracht werd hierboven reeds beschreven. De sportschool „De Vries" houdt vrij dag in haar dojo aan de Uiterstegracht voor de vierde maal de clubkampioen schappen. Naast de strijd om de per soonlijke titels zullen verschillende de monstraties o.a. ook een boksdemon- stratie en een teamontmoeting ge houden worden tegen de sportschool van oud-Europees kampioen Bonte uit Delft. keuringen voor de Bloedtransfusiedienst. Boottochten, o.a. met de "J. Henry Du- nant", werden mede verzorgd door co lonne-leden. Voorts werden collonneleden ingezet bij het transport en de ve: ging van de zieken die het Eucharistisch Ziekentriduum te Leiden bijwoonden, terwijl zij ook voor een deel de verzor ging op zich namen van invaliden die de 3-oktoberoptocht wilden zien. De Bloedtranfusiedienst, zo belangrijk voor de gemeenschap, volvoerde op uit nemende wijze zijn zeer omvangrijke taak. Het aantal bloedafnemingen in 1965 bedroeg 10.558, het aantal keurin gen en herkeuringen 11,299. Ingeschre ven waren op het eind van het vorig jaar 7144 donors. Aan 217 donors werd de Landsteiner-plaquette, (20 maal bloed gegeven) aan 500 donors de Landsteiner- penning (5 maal bloed gegeven) uitge reikt. Voor slechts 2,4 pet. van het tal flessen moest een beroep worden ge daan op andere afdelingen, terwyl onge veer 0,3 pet. van het aantal donors werd opgeroepen ten dienste van andere afdelingen, zodat ook dit jaar niet ge sproken kan worden van een groot te kort aan donors. Daarbij dient te wor den opgemerkt, dat het niet mogelijk was het aantal drastisch op te voeren omdat de voor keuringen beschikbare ruimten dit niet toelieten. Desondanks konden toch 700 nieuwe donors wor den ingeschreven. Binnenkort zal er in de, ..nieuwe polikliniek aan de Wasse- naarseweg ruimte beschikbaar- komen, zodat het verloop der keuringen iets soepeler zal kunnen verlopen. Voorts werd een overzicht gegeven in de werkzaamheden van thrombose- dienst, welfarewerk, jeugdroodekruis en de lectuurvoorziening voor zieken. Het ledental bedroeg op 31 dec. 1965 10789. Het financieeel verslag van de pen ningmeester, de heer E. H. Moens ver toonde een gunstig beeld. Op de begro ting voor 1966 was een bedrag gereser veerd voor de eeuwfeestviering, die in 1967 zal worden gevierd met een aan tal festiviteiten, vooral voor de zieken. Wernink's Beton en Aanneming Maatschappij sloot gunstig jaar af Werninks Beton en Aanneming Maatschappij heeft een gunstig 1965 achter de rug. Wel bleven de resul taten van het fabrieksbedrijf enigs zins bij het vorige jaar ten achter, maar dit werd ruimschoots gecompen seerd door de hogere uitkomsten het bouwbedrijf en het natuursteen- bedrijf VONK, dat in het verslagjaar o.m. een order van S VA miljoen het Amsterdamse postkantoor ontving. Wemink behaalde in het afgelopen jaar een fors hogere exploitatiewinst van 4,7 (v.j. 4) miljoen. Na aftrek van o.m. 3 (v.j. 2,8) miljoen kosten, een bedrag van 887.000.- (v.j. 515.000.-) aan afschrijvingen en 380.000.- (v.j. 205.000.-) aan belastingen, resteert een nettowinst van 469.000- (v.j. ƒ283.000.-). Zoals bekend wordt over het 3 (v.j. 2,2) miljoen vergrote kapitaal een onveranderd dividend van 11 pet BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Gertjan z. v. J. Schouten en F. Warmerdam. Clara Christina d. v. L. de Booij en. P. Kalkman. Linda Mar- garetha Marid d. van J. Keune en A. Ravenhorst. Eduard Albert z. v. J. P. F. ten Broek en W. Hinnen. Marjolein Heidi d. v. C. Dreef en J. W. de Jong. Jacoba d. v. J. van der Plas en J. van der Plas. Rogier Daniël z. v. L. J. P. van Hagen en M. J. Janse. Hendricus Lodewijk z. v. H. A. Graven en J. C. van Ekeren. Johanna Marina d. v. J. van Duuren en P. M. Siegers. Abraham Pieter z. v. A. Ouwehand en P. Plug. Monique Johanna Susanna d. v. H. C. J. Looijestijn en I. Keereweer. Peter Reginald z. v. F. Sauter en E. de Moet. Karin d. v. J. Zandbergen en G. Evers. Monique d. v. J. Zandbergen en G. Evers. Petra Adriana Joan d. v. P. D. Dekker en G. J. Kamper. Overleden: J. C. de Munck 79 jaar pia^-^.^chUthqizein 88 jaar m.an. .A, J. Ttuijgrok 73 Jaar man. M. Veht 81 jaar^-echtgenote van J. Colijn. A~. In ft/ Veld 58 jaar man. W. H. Akkermans 77 Jaar wed. van P. I. A. Wijnbeek. C. J. van der Me(j 53 jaar man. O. N. E. Vrijdag 13 mei a.s. is er een prflsklaver- Baaij 68 jaar echtgenote van A. H. O. jasavond in de kantine van het clubge- Thies. H. J. van Lent 27 jaar zoon. E. bouw voor de liefhebbers, aanvang 8 uui L. M. Koopman 2 weken zoon. I 's-avonds. MORGEN INSTALLATIE BURGEMEESTER STOLWIJK VAN VOORHOUT Morgen, donderdag 12 mei, zal de heer G. A. Stolwijk uit Sassenheim officieel worden geïnstalleerd als burgemeester in Voorhout. Het programm voor die dag ziet als volgt uit: Om 13.20 uur wordt de nieuw-benoem- de burgemeester met echtgenote en kin deren afgehaald van zijn woning in Sas senheim. De verwelkoming aan de grens van de gemeente aan de Teylingerlaan bij de ruïne van Teylingen zal omstreeks 13.30 uur plaats hebben. Beide wethou ders en de gemeentesecretaris zullen hem daar welkom heten. Aan mevrouw Stolwijk zullen bloemen worden aange boden. Het gezelschap zal daarna, orr ongeveer 13.45 uur een rijtoer door de gemeente maken, voorafgegaan door de k. muziekvereniging St. Cecilia. De te volgen route zal zijn: Teylingerlaan, Prinsenweg Engelselaan, Jacoba Beierenweg, Churchilllaan, Leèuwerik- kenlaan, Riegerslaan, Boerhaavestraat, Herenstraat, Beatrixstraat, Julianalaan, Prins Bernhardstraat, Herenstraat. Om 14.45 uur aankomst bij het ge meentehuis waar de schoolkinderen zanghulde zullen brengen. De buitengewone raadsvergadering, waarbij de heer Stolwijk zal worden ge- installeerd, zal om 15.00 uur plaats heb- De officiële receptie zal om 19.3( worden gehouden. De openbare receptie voor de gehele bevolking, waarbij een ieder wordt uitgenodigd met de nieuwe bugemeester kennis te maken zal "1.30 uur aanvangen. Het gemeentebestuur verzoekt ten slotte alle inwoners de vlag uit te ste- ZOETERWOUDE- LEIDERDORP LOCO-BURGEMEESTER VAN HILLEGOM EREBURGER VAN KRISTIANSTAD Vanaf heden is de bekende Nederland se Naga No Kata-specialist de 3e dan M. P. Groos toegetreden tot de gelederen van de judoclub „Eendracht". De heer Groos is bereid gevonden zijn assistentie te verlenen bij het geven van de weke lijkse lessen hetgeen een grote vooruit gang is voor het steeds groeiende leden tal van de judoclub „Eendracht". Het wachten is nu nog op de in voorberei ding zijnde grote ruimte, mogelijk kan het nieuwe judoseizoen hierin worden aangevangen, zodat de judosport nu eens in eigen zaal met wedstrijden kan aan vangen. „OPEN DAG" PIT '54 Zaterdag 14 mei a.s. organiseert PIT '54 een „Open Dag" in de nieuwe gym zaal. Dit houdt in, dat iedere jongen of meisje, die op actieve wijze kennis wil maken met de tafeltenissport van harte welkom is. Op deze wijze hoopt PIT '54 de jeugd enthousiast te maken voor deze sport, want ongetwijfeld is B. v. d. Helm niet het enige talent in Zoeterwoude. Vanaf 14.00 uur is een ieder welkom. Zaterdag 14 mei barst boven de Zweedse stad Kristianstad een tulpen bul los. Ruim 15.000 tulpenbloemen zul len dan door een vliegtuig boven het stadspark worden „gedropt". Tulpen die enige dagen daarvoor in Hillegom nog op het veld stonden. Deze tulpen regen is het preludium van een groot tulipfestival, dat zaterdag begint en een volle week zal duren. Een festival, waar bij de bollenstreek en speciaal Hillegom op nog vele andere wyzen nauw zal worden betrokken. Loco-burgemeester an Dam vliegt volgende week naar Zweden om in Kristianstad door zyu collega ontvangen te worden, daar het stadswapen In ontvangst te nemen en vervolgens benoemd te worden tot ere burger van de Zweedse stad. Burge meester Van Nlekerk Is helaas wegens ziekte verhinderd. Zweedse studiebeurs Hillegoms meisje De Zweden willen een jongen of meis je uit Hillegom, voor wie een universi taire opleiding financieel onbereikbaar is, een studiebeurs verschaffen. Het ge meentebestuur van Hillegom heeft een kandidaat voor deze beurs aangewezen en wel de 16-jarige Ans Langelaan van Leidsestraat nr. 4 te Hillegom. Ze is leerlinge van de R.K. HBS te Lisse en zit in de vierde klas van de A-afdeling. Ze vliegt vrijdag 20 mei met de heer Van Dam naar Zweden om ginds aan de jeugd van Kristianstad voorgesteld te worden. Vijf meisjes uit de bollenstreek zul len het tulpenfestival in Kristianstad van begin tot eind meemaken. Het zijn: Henriette Jonkman, Hoofdstr. 369. Sas senheim: Karin van Grieken. Laan van Rijckevorsel 20, Lisse; José Rietdijk. Ka naalstraat 120. Lisse: Ko Gouverneur, Hoofdstraat. Sassenheim en haar zusje Riet. CONTACT Hillegom krijgt straks in Zuid-Zwe den een massa publiciteit, omdat alle media grote belangstelling tonen voor het tulpenfestival en alles wat £r mee samenhangt. Hillegom dankt dit alles aan een der directeuren van de fa. H. M. van Haaster Zn uit De Zilk. En hoe de contacten ontstonden? De heer Van Haaster moet eens glimlachen als we hem deze vraag stellen. Het is, zo zegt hij, begonnen met een willekeurig telefoontje van iemand, die ik helemaal niet kende. Een in Zweden woonachtig0 Hollander handelde in bloemen, wilde ook bollen gaan verkopen en kwam naar Holland. Hij kende hier in de streek niemand. De jongeman pakte I een telefoonboek, sloeg het open bij Hil- legofh en belde het nummer van de eerste de beste bloembollenexporteur, waar zijn oog op viel. Ik zei tegen die man: „Als U bollen wilt gaan verkopen in Zweden, komt U dan maar eens pra ten". Hij kwam, we lagen elkaar goed en hij ging met mijn catalogus de deur uit. Deze oud-landgenoot verkocht ook bollen aan de directie van het stadspark in Kristianstad en die kwam in 1963 een kijkje nemen in de Keukenhof. En hij was toen zo opgetogen over de kleuren pracht, dat h(j tegen de heer Van Haas- ter zei: Iets dergelijks moesten we van ons park in Zweden toch ook kunnen maken. Nu is het zo, dat in Zweden iedere stad van enige importentie een fors park heeft met daarin een open luchttheater, een restaurant, een dans zaal, enz. Het resultaat van een en ander was dat verleden jaar 50.000 bloeiende bolgewassen in de Zweedse stad sterk de aandacht trokken en zo werd het plan geboren in 1966 een tulpfestival te organiseren met als kern: vriend schapsbanden aanknopen met Nederland en vooral de jeugd gelegenheid bieden nader met elkaar kennis te laten maken. De Zweden laten het niet bij woorden leuzen en festivals alleen: ze stellen ook een daad. Via allerlei acties komt zo veel geld bij elkaar, dat men de gemelde studiebeurs kan aanbieden. De vijf Hol landse meisjes zullen met vijf Zweedse collega's tijdens het festival in Volen- dams costuum by alle" mogelijke acties assisteren en zullen eveneens worden ingeschakeld bij tulpenacties van de middenstand. Vele zaken houden nl. een Holland Drive In t.g.v. de tulpenregen op zaterdag 14 mei. De tulpen voor deze „regen" zijn deze week op de kwekerij van de fa. Van Haaster vlak bij de Bar- tenbrug in Hillegom gesneden. Aanvan kelijk zou men ze met een thermoswa- van Copex uit Hillegom naar Zwe den laten vervoeren, maar de heer Van Haaster heeft nu besloten het zekere het onzekere te nemen en heeft de dozen met tulpen-„koppen" per vlieg tuig naar Zweden laten brengen. In het theater van het stadspark wordt dan het grote openingsfeest gehouden. De Hollandse consul zal tulpen uit Hol land overhandigen. Befaamde sterren treden op tijdens dit openingsfeest. Sa luutschoten worden gelost met een ka- dat men van de zeebodem heeft op gevist en destijds tot de bewapening het bekende schip de VASA heeft behoord. KINDERPROGRAMMA Zondag staat het programma in het teken van het kind: er worden jeugd- uitgekeerd. De totale omzet steeg in het verslagjaar met 11 pet. Hoewel de omzet van het fabrieksbedrijf met 20 pet toenam, vielen de resultaten toch enigszins tegen. Gezien de over het algemeen gun stige orderportefeuille en de toeneming van de activiteiten, denkt de directie ook in 1966 de gestegen loonkosten, materiaalprijzen en belasting te kun nen compenseren. Wilt U iets weten Elektrotechnisch tekenaar Ik ga ln de loop van dit jaar een schriftelijke cursus elektrotechnisch tekenaar aan de L. O. I. te Leiden volgen. Krijg Ik hier voor studievergoeding Antwoord: Studie vergoeding voor het volgen van een schriftelijke cursus wordt vanwege het ministerie van onderwijs niet gegeven. Wel is het natuurlijk mo gelijk dat u zou werken bij een werkge ver, die u een gedeelte van de studiekos ten vergoedt, maar dat is uiteraard eer geheel andere zaak. Reisroute I: Kunt u mfl de kortste weg van Noordwijk-Valkenburg aandui den? Vraagt mevr. M. te Lelden. Antwoord: Leiden, Alphen, Boskoop, Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Go- rinchem, Heusden, Den Bosch, Eind hoven, Weert, Maaseik, Sittard, Valken burg. Reisroute 13: a. De kortste route Lei- muiden-Teuven per bromfiets? Vraagt W. Z. te Leïmuiden. Antwoord: Voor reisroutes naai buitenland kunnen wij u geen informa ties verstrekken, omdat het aantal vragen anders niet meer te overzien zou zijn. Velpon in vloerbedekking: Kunt mij vertellen hoe ik velpon kan verwij deren uit een wollen vloerbedekking? Vraagt mevr. H. te Oude Wetering. Antwoord: U kunt het beste de vlek behandelen met aceton en daarna met lauwwarm water naspoelen. Italiaanse schilder: Kunt u zeggen of J. Giovanni een bekend Ita liaans schilder is Zo ja, wanneer werk te hij? Vraagt J. B. te Leiden. Antwoord: Er zijn in de Italiaanse schilderkunst verschillende schilders der de naam Giovanni. Wij zullen u hier- enkele noemen: Giovanni da Milano, Italiaans schilder, werkzaam derde kwart van de 14e eeuw; Giovanni da Udine, Italiaanse schilder, stucwerker, architect, 1487-1561/64. Giovanni di Paola. Italiaanse schilder. 1399-1482. Een J. Giovanni is ons niet bekend. Indien u over hem meer wilt weten, zoeken wij u wat duidelijker te zijn het tijdvak aan te geven waarin hfl geveer werkte. toneelstukken opgevoerd, men organi seert tekenwedstrijden waarin de tulp hoofdmotief zal zijn, enz. Maandag zal de invaliden in het feest betrekken. Ze krijgen allemaal een bos tulpen, ter tevens een wedstrijd wordt ge houden, die als hoofdprijs een reis naar Hillegom heeft. De bejaarden komen dinsdag aan de beurt en op woensdag draagt het programma de titel „Alles voor Eva". Dit omvat alles wat de dames interesseert. Dondqrdag 19 staat in het teken van de muziek. Een Festivalorkest zal dan ook „Tul. pen uit Amsterdam" spelen. De tekst wordt voor die dag gewijzigd in „Tul pen uit Hillegom". Er worden grammo foonplaten van gemaakt, terwijl Zweed sterren van naam en faam hun mede werking verlenen. Vrijdag 20 mei komen alle mogelijke takken van sport aan de beurt en zaterdag wordt dan het klap stuk van het festival: de Internationale Dag. Loco-burgemeester W. van Dam zal hier aan de gemeente worden voor gesteld, hij zal de nóam békend maken het Hillegomse meisje, die voor de studiebeurs in aanmerking komt en zal ook een korte speech houden. De ge hele dag zal alles in het werk worden gesteld om op alle mogelijke manleren de aandacht te vragen voor Hillegom. Men hoopt dan zo ver te zijn, dat de heer Van Dam ook een lijst kan aanbie- Hillegomse jongens en meisjes die met Zweedse jongelui willen corres ponderen. In het showprogramma, dat deze dag wordt gebracht zal ook een quiz wor den ingelast. De eerste prijswinnaar krijgt een reis naar Holland met als hoofddoel van de reis Hillegom. De winnaar (es) zal als opdracht krijgen verslag van deze reis en de ont vangst in Hillegom in het dagblad van Kristianstad te plaatsen. De midden stand zal tijdens deze Internationale Dag de schijnwerpers speciaal op Hol land richten: Hollandse artikelen in de etalages, Hollandse vlaggen, enz. Op zondag 22 mei wordt het Tulip Festival besloten. Foto: het snyden van de tulpenkoppen in Hillegom. Ze worden zaterdag boven Kristianstad uitgeworpen. 'sAvonds laat nog trek in een hartig hapje? Uw eigen 'keukenwinkeltje' met blikjes vleescon- serven is dag en nacht geopend I Plezierig idee èn keus volop: worstjes, lunchworst, leverpastei en nog véél meer. Alles met zorg bereid en hygiënisch verpakt Ook handig voor weekend en vakantie I Is uw'keukenwinkeltje' óók zo welgevuld met blikjes (advertentie) Verschenen Het Zwaard, de zee en het valse hart, door Theun de Vries, uitgave van de vereniging ter bevordering van de belangen des boekhandels ter gelegen heid van de boekenweek 1966. Een waarachtige Driehoek, door Steven Membrecht; essay over moderne literatuur (t.g.v. boekenweek 1966). Kinderen vertellen de Bijbel. Door kinderen verteld en geïllustreerd. Uitg. Helmond. Auto Bas en de winter, door Mies Bouhuys; De Spaarnestad, Haar- De Ellendigen Victor Hugo, een driedelige pocket-ln-één van uitgeverij L. J. Veen N.V. te Amsterdam. Teruggaaf van omzetbelasting. W. Graafland; ultg. L. J. Veen, Amster- Jhr. prof. dr. Witsen Ellas. De geschiedenis der beeldhouwkunst in Europa. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. Prisma-Compendiumreel^s Robert Silverberg. „Archeologie onder water". Uitg. Het Spectrum, Utrecht Prisma-serie Guy de Maupassant ,Ons Hart". Uitg. L. J. Veen, Amsterdam (Amstel- Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur. zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur) LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 511 mei zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: ^li.isda^ '0 nei 11.CD, 19.C. 21.15 uur: „Ik wandel door Mos kou (1" j V nA "1 uur: ki (18 j.). Woensdag 11 mei 14.30, 19.00 en 21.15 uur: „Drie en twee" (18 j.) 24.00 uur: „De eenenveertigste (18 j.) Lldo: Vrouwenjacht ln Beiroeth (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De amourense avonturen van Moll Flanders (18 jaar). Dageluyks 2.30, 700 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Een man met zes vrouwen (18 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Thunderball (14 Jaar). Ge- i prolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Yeah, yeah, yeah the Beatles (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. vraagt voor randgemeenten Hoge nonorenng Aardige job voor intelligente scholieren. PUNT Zonder woorden. KORRELTJE Een edel mens trekt edele ;an en weet ze vast te houden. (Goethe) MARKTBERICHTEN R'VEEN 10 mei Bloemen Irissen Wedgwood 1.30-1,45; Van Vliet 1,05; Yellow Queen 80-1,20; Imperator 1.50- 1,55; Domlnator 1,70-1,85; prof. Blaauw 3,80; Freesla's 81-1,25; Anemonen 30- 61; Colvilleis Alba 1,55; Nymph 3,40- 1 4,50; Wilhelmina 1,55-3,45; Rose Charme 2,35; Spitfire 2,80-3,60; Pyrethrum 1,25; Margrieten 85; Trollium 60; Lathyrus 60-1,50; Tulpen Golden Trophy 81; Clara Butt 77-86; Paris 50-67; Golden Harvest 61-91; Dreaming Maid 36-41; Piccadil ly 45-61; Edith Eddy 37-68; Algiba 1,11- 1,17; Kleurenpracht 71-1,09; Queen Eli sabeth 63-66; Rijnland 90-97; Vlammen spel 1,20-1,26; Pink Supreme 54-56 per bos. Am. Anjers Sim Rose 25-36; Sim Rood 18-30; Scania 16-26; Witte Sim 24; Princess Ann 17-19; Arthur Sim 23-31; geplakte anjers 18-27; Rozen Garnette en Carol 20-28; Coral Princess 26-37; Carla 38-55; Baccara 46-65; Zorina 16- 27; Geplozen Chrysanthen Mefo 45-48; Vlolieren 19-31 per stuk. RIJNSBl'RG 10 mei Bloemen Ge mengde Violieren 20-30; witte Violieren 17-32; Am. Anjers: Sim rood 35-40; Sim rose 35-38; Sim wit 35-36 Robinson 11- 12 per stuk. Margrieten 400-500; Trol lium 400-460; Doronicum 300-400 p. 100 Irissen: White Excelsior 160-180 Wedg wood 150-180; Van Vliet 140-160; Tul pen: Red Giant 140-150; Elmus 100-110; Vredenhof 90-100; Elisabeth II 90-100; Rijnland 80-90; Duizendschoon 120-135; Freesia's: White Swan 160-170; Snow Queen 120-130; Golden Yellow 120-130; Marijke 100 per bos. LEIDEN, 10 mei. Groente. Toma ten kwal. IA 12.60—12.80, id. B 13.70, id. C 11.70—12.10. id. CC 11.20, Kom kommers extra 75 kilo: 4446. 60 kilo: 32—34, 50 kilo: 26—27, 40 kilo: 23. Kwal. I 50 kilo: 25—27, 40 kilo: 23—25, 35 kilo: 21, 30 kilo: 18. Kwal. kromt 43—44.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3