OOK IN VOORSCHEEN WERD KONINGINNEDAG FEESËLIJK GEVIERD Herdenkingsavond fj mei te Voorschoten KOPEREN KOSTER BUIS KRIJGT VLIEGREIS NAAR ROME CADEAU T en D met miniem verschil kampioen OEGSTGEESTER ORANJEFEESTEN UITNEMEND GESLAAGD Wielerronde Koninginnedag Leiderdorp ENGELSE ARLEMENTSDELEGATIE BEZOCHT LEIDEN Tweehonderd jaar Clos Leembruggen CRESCENDO BOND HPV MET 3-2 AAN DE ZEGEKAR MUZIEK EN TONEEL Resultaten Leidse korfbalclubs MAANDAG 2 MEI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Wethouder Piena ri«er Wethouder C. J. Piena van Openbare Werken is Verscheiden met het Rid derschap in de Orde van Oranje Nassau wegens z bijzonder grote verdien sten voor de publieke zaak van Leiden. Tijdens e bijeenkomst in de kamer van B. en W. op het stadhuis, waarbij ook oud-f£emeester mr- F- U. van Kinschot en mevrouw Van der Willigen aanite. waren, werd de onder scheiding door burgemeester mr. G. C. van deifiHigen aan de wethouder uitgereikt. De collega's in het college schonkf de bij de onderscheiding horende draagmedaille. De uitreiking der ridde^e werd onderstreept door een treffende speech van de burgemeester die vo>f sprak over de activiteiten van de heer Piena, die door onderscheiding en*,de volkomen Hoogtepunt uit het programma van de Koninginnedag in Voorschoten was de grote kinderoptocht. Meer dan dui zend kinderen slingerden zich ver sierd door de dorpskom. Feestelijk opgetuigd in de stralende zon lieten zij zich bekijken door de duizenden op de trottoirs. De scholen stelden in de kinderoptocht vragen aan de ge meentelijke overheid. Drie scholen gaven een uitbeelding van het instruc- tiebad, een school vroeg om een ge meentesecretaris en de Jozefschool liet zelfs een paardetram in de stoet mee rijden. Vier muziekkorpsen: Ben- venuto ep Laurentius uit Voorscho ten, Excelsior uit Wassenaar, Drum korps Katwijk en Drumband Jahn uit Leiden verleenden hun medewerking. De gehele dag was er kermis op het voormalige MOC-terrein. De kermis werd al vrijdagmiddag geopend door de bejaarden en de weeskinderen van Voorschoten, (lie gratis ron ten draaien en zweven, ■autootjes en vissen naar prijzen. He- kermisterrein werd minder bezoch dan vorig jaar, de zaterdag en he Evenals voorgaande jaren zal ook mooie weer zullen wel de schuldigedit jaar op de avond van de 4e mei zijn. De kinderen vermaakten zicin Voorschoten de herdenking plaats- 's middags weer met blokjesrape vinden van de tijdens de oorlog en be- zaklopen, driebeenrace en vlaggetje zetting gevallenen. Aan de klein Voorschotenaren met de jacht van h Klaassen op een dief. Jan Klaan won met behulp van de hon derd kleintjes. Ddag werd besloten met een Or^bal voor de jeugd van 16 t.m. 25 r. Drie beatgroepen zorgden na eerpeningswoord van burgemeester L,! Kool voor de dansmuziek. De zawas uitverkocht met al vierde Voorschoten een vó'k feest en er was geen Voor- pitenaar, die kans zag om alle fes- feiten bij -te wonen, want er was •r iedere leeftijd genoeg te be- èn. steken, terwijl de ouderen genoten het aloude volksspel „kuipjesteke en menig deelnemer een nat pak liep. De puzzelaars kwamen aan 1 door middel van de puzzelritten v alle soorten rijwielen en voertuij. terwijl wielrijders en bromfietsers1 behendigheidswedstrijd hielden opit Burgemeester Van der Hoevensf- park. Een poppenkast vermaakt«e LEIDSE AGENI) MAANDAG 2 MEI Ned. Kath. Kapperspatroonsbo Sluiting seizoen met o.m. kapderptra- ties. Breestraat 19, aanvang 20j- AVOND- EN NACHTDIEf APOTHEKEN TE LEID! Geopend voor spoedeisende allen: Centraal Apotheek, Breestrae'C tel. 20552. UNIVERSITAIRE EXAB^S de gemeente wordt verzocht als dan zoveel mogelijk en op waardige wijze aan de volgende plechtigheden medewerking te willen verlenen. 18.00 uur: halfstok hijsen van de nationale vlag van alle openbare en particuliere gebouwen; 19.40 uur: aan vang van het luiden van de klo"k van de gemeentetoren; 19.45 uur: bijeen komst nabij het plaatse monument; 19.50 uur: beëindiging van het klok luiden. Uitvoering van enige toepas selijke muzieknummers door de plaat selijke Harmonieverenigingen „Ben- venuto" en „St. Laurentius"; 19.59 uur: beëindiging van de muziek; 20.00 uur: aanvang twee minuten stilte. Aanvang en beëindiging der stilte zullen door middel van een trompetsignaal wor den aangegeven; 20.02 kranslegging met muziekbegeleiding, waarna dooi de Harmonieverenigingen het le en 6e couplet van het Wilhelmus worden gespeeld, welke door de aanwezigen worden meegezongen. Er wordt aan herinnerd, dat de vlag gen vóór het invallen van de duister nis behoren te worden gestreken. Kleuter reisde van Ede naar Leiden Een wel zeer avontuurlijke kleuter, de 4-jarigen H. van der Blezen uit Ede, werd vrijdagavond op het station van Leiden aangetroffen zonder enige bege leiding. Met geen mogelijkheid kon de politie van hem te weten komen, waar hij woonde, 's Avonds toonde de onder nemende jongeman nog geen spoor van angst. Vrolijk steppend reed hij rond in de hal van het politiebureau. Ten einde hem onderdak te verschaffen bracht men hem naar de Christelijke Jeugdhulp aan de Zoeterwoudsesingel. Daar mompelde de jongen tijdens het uitkleden in een half sluimerende toe stand de naam Ede. Na informatie bleek dat men in Ede reeds sinds drie uur in de namiddag in de bossen op zoek was naar de kleuter. Blijkbaar is de jongen door net schitterende weer aangelokt om een vakantiereisje te ondernemen. De volgende morgen werd hij opgehaald door de overgelukkige ouders. De klaverjascompetitie De klaverjascompetitie 19651966 van de Federatie van Leidse Klaver- jasverenigingen behoort wat betreft de strijd in de eerste klasse weer tot het verleden. Na een zeer spannende eindrace legde het team van T. en D. met slechts 2>/s punt méér dan het team van Groenoord beslag op het kampioenschap 1966. In de laatste wedstrijd verloor de kampioen met 154-177 van Sportief I doch hield van de 154 tegenpunten nog net een zij het maar 2Va punt groot surplus over om Groenoord naar de tweede plaats te verwijzen en zelf de titel in de wacht te slepen. De drie prijswin nende teams werden: T. en D. I 2705 pnt; Groenoord I 2702'pnt; Sportief 1 2668,/a pnt. Het kampioensteam, ge vormd door H. Bouwens (leider), G. Keijzer sr en G. Keijzer jr, T. van As, H. v. d. Plas, S. Holswilder, G. Gu- bler en C. Zandvliet, zal de Leidse Federatie binnenkort vertegenwoor digen in de strijd om het Zuidhollands kampioenschap. In de tweede klasse ziet het er naar uit, dat ook het tweede team van T. en D. met de titel gaat strijken. Met nog enkele wedstrijden te spelen ziet de stand er hier als volgt uit: T. en D. 3 20-3312; de 4 Azen I 18-2952'/,.; T. en D. 2 17-2950'/,.; Groenoord 2 18-2875'/=; SLF 2 17-2757; Sportief 2 15-2502; MDS 2 15-2444; Sportief 3 14-2383'/,-. De uitslagen van de in de afgelopen dagen gespeelde wedstrijden luiden: De 4 Azen 2—T. en D. 2 172-156; MDS 2Sportief 3 (uitgesteld); T. en D. 3 Sportief 2 178-159; Groenoord 2SLF 2 167-176; MDS 2—SLF 2 162'/,-167'/-; T. en D. 3—De 4 Azen 2 171-163; T. en D. 2Groenoord 2 168Vs-170Vï; T. en D. 3—Groenoord 2 167-155; SLF 2—T. en D.- ,2 150-174; T. en D. 3— SLF 2 165-153; Sportief 3—T. en D. 3 178-156; De 4 Azen 2—Groenoord 2 176'/»—160VÏ. Zondag is onder grote belangstelling het in ons nummer van vrijdag aange kondigde feest gevierd van de heer Buis, koster van de St. Lodewijkskerk, die 12% jaar zijn funktie vervult. Na een plechtige H. Mis, te zijner Intentie in de parochiekerk opgedragen, werd hij in de zaal van de pastorie tijdens een hem aangeboden receptie gehuldigd. Vele vriendelijke en waarderende woor den werden daar gesproken. Tot grote verrassing van de jubilaris werd hem namens de parochiegemeenschap een vliegreis met zijn echtgenote naar Rome Het werd een onvergetelijke dag voor deze in grote kringen van Leiden ge ziene figuur, die tevens zeer actief is in kringen van het Leidse katholieke amateurtoneel. Ruime koekenkeus in nieuw winkelpand ii Leiden Zuid-West Naast het nieuwe winkelcentrum aan de Kennedylaan in Leiden zuid-west is gistermiddag op het Wagnerplein een filiaal geopend van Tri-Expres. Het fi liaal is ondergebracht in een van de daar aanwezige dagwinkels in kiosk- styi en beslaat een vloeroppervlakte van ruim 70 mü. De N.V. Chemische reinigingsbedrij- ven Tri-Expres presenteert met dit 27e Zuid-Hollandse filiaal een "primeur voor Holland": de ruimte is voor een (klein) gedeelte ingericht als ontvangst- en uit gifteruimte voor te reinigen en gereinig de kledingstukken, het andere grootste deel wordt ingenomen door ruim 5000 pocketboeken voor volwassenen en kin deren, binnen- en buitenlandse bladen en tijdschriften, puzzelboekjes en een grote verscheidenheid aan kaarten voor uit eenlopende gelegenheden. Het geheel is smaakvol en overzichtelijk gearran geerd. Het filiaal wordt beheerd door de heer A. Nieuwenburg met assistentie mej. M. van Zeist. Ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin heeft de Vereniging Koninginnedagte Leiden het volgende telegram verzonden: Majesteit, Bestuur en leden van de Vereniging Koninginnedag te Leiden, Uw verjaardag dankbaar en feestelijk vierende, bieden Uwe Majesteit en Haar gezin eerbiedig hun gelukwensen aan. Met het Huis van Oranje in hechte trouw verbonden Traditiegetrouw werd het Oranjefeest op vrijdagavond geopend met een lam pionoptocht. Naarmate de stoet door het tuindorp rroK, werd deze steeds langer door de velen, die zich onder weg aansloten. Dit jaar werden alle records geslagen. Tegen het einde tel den wy circa 1100 ouders en kinderen, die allen genoten van de vrolijke klan ken van muziekkorpsen als „Triumph", „Concordia", het jeugdorkest „De Burcht" en de drumbands „Wilbert Drummers", DVVS en „Franciscusband". Een van de hoogtepunten van feestviering was de grote kinderoptocht waaraan de Oegstgeester-schooljeugd met enthousiasme en leuke groeperingen meedeed. Het was tevens een plezier te zien hoe keurig de begeleidende ziekkorpsen en drumbands voor de kwamen. Chris Hanegraaff had traditie getrouw de leiding bij de aubade enkele honderden kinderen voor hei meentehuis. Op het bordes waren wezig het college van B. en W., vele raadsleden en het bestuur van de Oran jevereniging. Burgemeester H. L Boeuff hield een korte toespraak wi hij de wens uitsprak dat juist zoals met het prachtige weer thans ook de wolken boven het koningshuis zouden zijn FEESTAVOND PERSONEELSVERENIGING STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN Mede ter ere van de personeels- telijk welkomstwoord, bracht hij de leden, die in het afgelopen jaar met heer G. P. Onvlee hulde voor het feit, pensioen zijn gegaan en 19 jubilaris- dat hij 50 jaar bij de SLF in dienst sen had vrijdag in de vrijwel geheel was, richtte hij vervolgens een kort bezette Stadsgehoorzaal de jaarlijkse huldigingstoespraakje tot de heren G. feestavond van de personeelsvereni- A. Annekee, D. Melet, P. J. Koole, J. ging der Stedelijke Lichtefabrieken C. Janssen, G. F. Kolderman, W. Loo- plaats. Het jaarfeest werd voorafge- man en J. van Oosten, die 40 jaar in gaan door een bijeenkomst in restau- SLF-dienst waren en de heren W. H. rant „Van der Heijden", waar het be- Abrahams, K. J. Rehmann. H. Hons- stuur van de P.V. de jubilarissen, de afscheidnemenden en hun echtgeno- n een diner aanbood. Aan het diner zaten de directeur in de SLF, ir. Y. Ykema, de leden in de directiestaf, wethouder P. S. Harmsen en de heer H. van Wouden berg, erelid van de vereniging, allen vergezeld van hun dames, eveneens Nadat de voorzitter van de perso neelsvereniging, de heer A. Crama, de feestavond had geopend met een har- Op deze stralende Koninginnedag heerste er al vroeg een vrolijke druk te vanwege de vele met oranje er rood-wit-blauw getooide kinderen die zich naar de twee verzamelplaat sen begaven om vervolgens, bege leid door het Jeugdorkest „De Burcht" uit Leiden en de Leiderdorpse Drum band, naar het raadhuis te begeven voor de traditionele aubade. Hieraan vooraf ging nu ook de toespraak van de voorzitter de Oranjevereniging, de heer W. v. d. Wijngaard en die door de burge meester werd beantwoord en beslo ten met een driewerf Hoera voor de jarige Vorstin. Vervolgens was het feest voo kinderen in het Dorpshuis en bouw Irene, terwijl voor de kinde ren der twee hoogste klassen kinder spelen werden gehouden op het veld van Velocitas. De kleuters werden op de kleuterscholen getracteerd. Des middags was er een gecostu- meerde kinderoptocht die bijzonder is geslaagd en waarvoor grote be langstelling bestond. De stoet werd De vorige wee'racht een groep van acht Engelse pai^ntarlërs eon bezoek aan ons land in'* kader van het uit- \visseLingsprognna van de Interpar lementaire Unirok Leiden werd niet overgeslagen. Vlagmiddag werden de Engelse volksiegenwoordigers ont vangen in herbouw van de Leidse Universiteit, xf °P <lat ogenblik juist een oratie wef>ekouden door prof. dr. J. G. Defareset belangstelling namen de bezoekers'6 werden begeleid door Nederlandse wcede Kamerleden, o.a. een kijkje iiet zweetkamertje. De tocht ig verder naar het Gra vensteen, waar men de „tea" gebruikte. Prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma, oud-voorzitter van de juridische facul teit, schetste in het kort de situatie van het hoger onderwijs in Nederland, waar bij ook het probleem van de numerus clausus ter sprake kwam. Spreker was van mening, dat de instelling van de studentenstop voor de medische facul teit onvermijdelijk is. Voorts memo reerde spreker het invoeren van de jaar lijkse proefexamens, waarmee Neder land een weg inslaat, die in België en Frankrijk reeds lang ingang gevonden heeft. Hec Engelse team werd gevormd door mrs. Joyce Butler, leidster van de delegatie, The Earl of Iddesleigh, ofwel Henry S. L. Northcote, The Lord Haire of Whiteabbey, ofwel John Edwin, mr. Walter Alldritt, mr. Donald Coleman, mr. Harold Gurden, mr. Geooffrey Hirst en mr. Ray Mawby. De drie laatstge noemden zijn conservatieven, de Earl behoort tot de onafhankelijke partij, de overigen zijn aanhangers van Labour. Eerder werden bezoeken gebracht aan o.m. Delta-werken, Keukenhof, TH- Delft, Amsterdam «n de havens van Rotterdam. opgeluisterd door de Leiderdorpse drumband met het voor het eerst op tredende trompetterkorps en de St. Jan-fanfare uit Zoeterwoude. De feestelijkheden werden besloten met Tienerdansavond in het Dorpshuis met medewerking van de Leiderdorp se Beatbond „Nou Voor degene voor wie een hele avond hossen springen te vermoeiend was, was gelegenheid een poging te wagen i in het bezit te komen van de wissel beker voor prijs klaverjassen of andere prijs tijdens het klaverjas- toernooi, die werd gehouden in hei Groene Kruisgebouw aan de Ber kenkade. Uitslagen kinderspelen Pollepelrace meisjes: 1 R. Roest, 5 A. v. d. Geest, 3 A, Disseldorp. Kruiwagenrace jongens, groep B 1 H. v. Amsterdam, 2 M. v. Zierik- zee, 3 J. Meeuwse; groep C: IA. Hey, 2 K Geyer, 3 A. v. Joolingen. Busjeslopen jongens, groep D: 1 S. v. Rijn, 2 E. v. Klaveren, 3 J. v, Eerden; buslopen meisjes, groep E: 1 M. Kraan,2 B. Mulder, 3 M. Pley; groep F: 1 F. Katz, 2 M. v. d. Wal, 3 W. Dijkman. Was ophangen meisjes, groep G: 1 J. v. Rijn, 2 M. Koetsier, 3 M. Kors- wagen; groep H: 1 M. v. Teylingen, 2 S. Schalkers, 3 M. Hendriksen. Zaklopen meisjes, groep I: 1 M. Molema, 2 J. v. d. Hoek, 3 M. Ver weerd; groep J: 1 J. v. d. Begr, 2 A. Poels, 3 A. de Bondt; groep K: 1 M. Mennega. 2 C. Roest, 3 A. Landwier; groep L: 1 M. Rietveld. 2 R. Kap- teyn, 3 G. D'hous; groep M: 1 L. Hoo- geveen, 2 A. v. d. Lubbe, 3 M. Lan- genberg; zaklopen jongens, groep N: 1 Th. Schonagen, 2 F. Boon, 3 P. Schippers; groep O: 1 L. v. d. Luit, 2 A. Roest, 3 F. Koolbergen. Kussenslaan jongens, groep P: 1 R. v. Es, 2 P. Plomp, 3 J. Kapaan; groep Q: 1 P. Eerden, 2 J. de Ko ning, 3 R. Koens; groep R: 1 W. Roest, 2 W Verhoog, 3 F, Meys; gr. S: 1 H. Groenendijk, 2 H. v. Schra- vendijk, 3 R. Freeke; groep T: 1 F. v. Reyn, 2 T. v. Haaften. 3 Joh. v. Wijk. Prijswinnaars kinderoptocht Groep 1, versierde fietsen: 1 Dorien Welling, 2 Hans Kanbier, 3 Marieke v. Oosterom. Groep II, versierde steps en kar retjes: 1 4 kinderen v. d. Heuvel, 2 Ery Koning, 3 Hanneke Bulk. Groep II, verklede personen: 1 Hanske Roorda, 2 Matiska de Gunst, 3 Josien Pijpers. Groep IV, groepen: 1 Mary Kou- wenhoven, Ida Schouwerwou, Nien- ke Atsma; 2 Ineke Rasser, Kasper Dietz, Linda Helmus; 3 Janine Ras ser met 7 vriendinnetjes. Groep V, verenigingen: 1 Speel- 'uinver. „Achthoven", 2 Cirmus „Zijl- 'cwartier", 3 Kinderkoor „Excelsior". Klaverjastoernooi Eerste prijs en winnaar van de wisselbeker, de heer J. Dorland met een totaal van 5503 punten; tweede prijs, de heer Grimsbergen met 5041; derde prijs, de heer A. Kruidenier met 4990 pun- De bekerwinnaar van vorig jaar, de heer B. Kap, moest nu met een 5e plaats genoegen nemen met een to taal van 4975 punten. beek, D. Beekman, Weyers, I. Veilbrief, J. J. Schouten A. Bax, C. H. J. Staats en L. var Wijk, omdat zij in het afgelopen jaai hun 25-jarig ambtsjubileum herdach- Tweehonderd jaar geleden op 3 april 1766 verschenen voor de Leidse notaris P. Kerkhoven Adriaansz. de kooplieden Paulus Clos, Gerard Leem bruggen en Willem van Aken Cornellsz. teneinde een compagnonschap aan te gaan met. ingang van 1 mei 1766. Het Namens dë personeelsvèrenlgïrtg sprak kapitaal zou bestaan uit 20.000 gul MUZIKALE SHOW de heer Crama hierna nog een harte lijk getint afscheidswoord, waarin hij de heren D. ten Geuzendam, W. B. Uitenhout, J. H. Bekkering, B. Broers, B. Schmidt, J. J. Schoonwater, A. J. Jansen en J. Planje, wier dienstver band wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd was geëin digd, nog vele goede en gezonde le vensjaren toewenste. Hierna hebben de feestgangers (sters) zich enige uren uitstekend ge amuseerd met een muzikale show, die werd verzorgd door Sempre Avanti' „Jong en Jolig". Onder algehele lei ding van dirigent Koos Kukler en de medewerking van de solisten Lyda Spaans, Nel de Vries, Tiny Arnoldus, Wim Brugman en Gerard Koolhaas, bracht het gezelschap voor de pauze een muzikale cocktail uit haar rijk ge varieerd repertoire ten gehore niet als intermezzo een sprankelende kostumeerde Weense show en oogstte het na de pauze veel succes met ge deelten uit haar muzikale jubileum show „With a song in my heart". Na afloop hiervan volgde nog een zee animeerd bal met medewerking het dansorkest „The Rythm Sever Tiny Arnoldus als zangsoliste. het doel was de vervaardiging en de handel Irt grèlhen en galens. Kortgeleden heeft de zevende genera tie Leembruggen haar intrede gedaan in het bedrijf, waarmee dus niet alleen In een koffietent aan de Braasemer- weg werd in de nacht van zaterdag op lag een inbraak gepleegd, die door surveillanceauto van de politie werd opgemerkt. Het enige wat de politieman- zagen van de daders was hun vlucht en aangrenzende tuin. Te twee uur werden twee jongelieden aangehouden op de Wassenaarseweg, een 18-jarige loodgieter en een 18-jarige bijrijder, bei den uit Leiden, die op het politiebureau bekenden de inbraak te hebben gepleegd. Uit de koffietent werden o.a. suikerklon tjes, frisdranken en pakjes shag meege- ;n. Er gebeuren vreemde dingen op de Lammermarkt. Automobielen ver schijnen en verdwijnen, zonder dat de eigenaars er weet van hebben. Tussen n 12 uur zaterdagavond werd een personenauto ontvreemd, mer Citroen ID Kenteken: B. G. 44-45. Dezelfde avond werd op de Lammermarkt een personenauto aangetroffen, die dezelfde dag uit Den Haag was ontvreemd. Het vermoeden is gerechtvaardigd, dat de eventuele dief is overgestapt. Door de wethouder van onderwijs, de heer S. San- s vanochtend de openbare kleuter school aan de Telderskade Leiden Z.w. officieel geopend. In verband met de Dodenherdenking zal er woensdagavond geen atletiektrainlng zijn op de Leidse sintelbaan. De trainingen van de Bata- op 5 mei gaan evenwel weer narmaal door. Nu de zon reeds een week met stijgende warmte uitnodigt eens langs de waterkant of in een park te strijken, nodigen de bankjes daar niet toe uit. Deze staan nog ongekleed in hun beton- bastjes alsof ze de winter op deze manier hun sympatie willen betuigen. lou beslist prettig zijn, als we dézer dagen eens een opgetuigde bank zullen ontmoeten. dwenen. Met een driewerf „hoezee" werd de aubade besloten. De liefhebbers (sters) van de trottoir- tekenkunst waren 's middags rijk ver. tegenwoordigd. Er traden drie groepen aan voor de trottoirband nl. meisjes en jongens van 10-11 jaar, idem 12 en 13, en 15 jaar en ouder. Ook het college van B. en W. toonde veel belangstelling voor de teken-jeugd. Wielrennen De „Ronde van Oegstgeest" werd ge wonnen door de veelbelovende amateur C. v. d. Hulst (Swift Combinatie). Theo ten Dam van de Haagse club „De Spar taan" eindigde als tweede in deze strijd over 30 ronde (60 km). Een groot ge deelte van de wedstrijd werd onder an dere bijgewoond door burgemeester H. L. du Boeuff en wethouder v. d. Voet. De wedstrijd voor A-adspiranlen werd gewonnen door Emmerik (Swift) en idem B-adspiranten door L. van Dam. In de strijd voor 30 ronden gaat de „pluim" ongetwijfeld naar renner L. de Jong, die bijzonder fel heeft gereden. VOORSCHOTEN Voor de realisering van het partiële uitbreidingsplan „Noord Hofland" dient de gemeente te beschikken over de al daar gelegen grond. In de a.s. raads vergadering komen twee voorstellen aan de orde inzake aankoop van grond al daar. Van de N.V. Gebr. Schouls te Lei den kan de gemeente kopen resp. 1.50.96 ha. en 0.01.86 ha. gelegen aan de Leidse- weg. De koopsom bedraagt ƒ76.410,-. Van de heer J. H. Koot kan de gemeente kopen 11.69.46 ha. Met de eigenaar de heer J. H. Koot en met dep achteT de heer L. J. M. Koot is overeenstemming bereikt omtrent de overdracht van de grond en resp. de tussentijdse beëindi ging van de daarop rustede pacht, zulks tegen de schadeloosstelling van 285.870,- en 94.700,- exclusief belas- tlngschade of in totaal 380.570,-. In dien de definitieve eigendomsoverdracht niet voor 15 augustus 1966 heeft plaats gehad zal aan betrokkenen rente, bere- kend naar 5% 's jaars verschuldigd z(jn. Zolang de gemeente niet de beschikking over de gronden behoeft, zal de pachter de gronden kunnen blijven gebruiken, dan wel pachten tegen een nader overeen te komen vergoeding. RAADSAGENDA De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vrijdagavond 6 mei a.s. 's avonds om 8 uur. In behandeling komen o.a. de navolgende punten: vogr- stel van b. en w. voor het in gebruik ge ven van de gemeentelijke sportvelden; vaststelling van de bijdrageverordening amateuristische kunstbeoefening; het verlenen van een krediet van 13.800,- voor de automatisering van de ver- bruiksadministratie; verbetering van de centrale verwarming van het gemeente huls; verkoop van grond in plan Bosch geest aan de heer B. van Wijk; idem aan de heer H. Brocker: aankoop van bouw grond in plan „Noord Hofland" van het Aannemersbedrijf Gebr. Schouls N.V. te Leiden: aankoop van percelen weiland van de heer J. H. Koot te Voorschoten, gelegen in Noord Hofland en tot tussen tijdse pachtontbinding; gedeeltelijke af koop van de erfdienstbaarheid van vr(j uitzicht ten behoeve van de buitenplaats „Berbice"; verkoop van bouwterrein ge legen aan de Schoolstraat/Pauwenstraat straat aan de Amsterdam/Rotterdam Bank N.V. en de Bouw- en Aannemings- maatschappy Van Brussel te Wassenaar. BURGERLIJKE STAND Gehuwd: A. Tieleman en A. A. van der Kwaak. Geboren: Jolanda Irene Mathilda d.v. A. Deijn en I. M. van Ginneken; Theo- dorus Hendricus Johannes z.v. C. G. G. van Veen en P. S. B. Mulder; Ro bert z.v. A. van der Wal en M. E. Gaasendam; Marinus Albertus z.v. H. Wijnhout en C. J. Dekker; Martine d.v. F. Hogewoning en N. van Diest; Jo hanna Martha d.v. G. J. den Dubbel den en M. van Helden; Nicole d.v. N. J. Hofland en C. J. Krouwers; Karin d.v. T. H. H. H. Ho>rz en K. Wijnand; Wouter Martinus z.v. M. Baak en P. P. Quartel; Willem Jan z.v. W. H. Pott Hofstede en A. H. Warmoltz; Arendje d.v. H. Zwaan en G. Plug; Yvonne Geertruida Christina d.v. H. S. Brands en A. A. Koeleman; Johannes z.v. P. J. Galjaard en J. de Groot; Monique d.v. P. N J. M. Lassche en M. J. Hutjens. Overleden: J. M. van Braam Morris 83 jaar, wed. van M. Pitters; P. van Vugt 50 jaar, echtgenote van C. van Duijn; A. J. van der Sluijs 61 jaar, man; J. Trouwee 77 jaar, man. Clos Leembruggen 200 jaar bestaat, maar tevens de familie Leembruggen 200 jaar aan het bedryf is verbonden. Ter gelegenheid van dit jubileum, dat o.m. gevierd zal worden met een re ceptie in de Lakenhal op maandag 2 mei, heeft Clos Leembruggen een ju bileumboek uitgegeven, waarin de histo risch zeer interessante ontwikkeling tfbh hét bedrijf vank schilderachtig wordt weergegeven. Een dezer dagen zullen wy op dit boek nog uitgebreid terug komen. KORFBAL Crescendo kwam gisteren eindelijk stand van 2—0 opkeek. Daar het kar gebonden door welk „wapenfeit' „de eerstelingen" tevens niet minder dan 101 doelpunten uit 13 wedstrijden binnenhaalden. Ondanks het drukkende weer startte Crescendo in een hoog tempo waar door HPV door doelpunten van Corry Cornelissen en Cees Cornelissen bin nen tien minuten al tegen een achter- in het komende seizoen Meesterserie 1966-1967 do. 20 okt.: Het Rotterdams Philhar- monisch Orkest; Franz-Paul Decker, dirigent; Vytia Vronsky en Victor Ba- bin, pianoduo. Do. 17 nov.: Het Residentie-Orkest; Bruno Maderna, dirigent; Lothar Fa- ber, hobo. Do. 26 jan.: Het Residentie-Orkest; Mircea Basarab, dirigent; Theo Olof. viool. Do. 23 febr.: The Festival Strings Luzern, onder aanvoering van Rudolf Baumgartner Do. 16 maart: Het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest; Charles Münch, dirigent; Nicole Henriot, piano. Do, 13 april: Het Residentie-Orkest; Willem van Otterloo, dirigent; Arthur Rubinstein, piano. De plaatsbespreking begint op za terdag 4 juni; zij heeft plaats in de Leidse Schouwburg. Aanvang 9.30 uur. Toneelabonnementen 1966-1967 Er komen in het volgende seizoen weer 4 toneelseries van 4 voorstellin gen, nl. AI en All, BI en BIL In deze series worden dit seizoen voorstellingen opgenomen van de Haagse Comedie, De Nederlandse Co- medie, Het Nieuw Rotterdams Toneel, Centrum en Theater. Als steeds dus: de beste gezelschappen van ons land. Serie AI. Nederlandse Comedie ma. 10 okt.; Theater wo. 30 nov.; Centrum i. 9 febr.; Nieuw Rotterdams Toneel o. 5 april Serie All. Nederlandse Comedie di. 11 okt.; Theater do. 1 dec.; Centrum vr. 10 febr.; Nieuw Rotterdams Toneel do. 6 april. Serie BI: Centrum ma. 21 nov.; Nieuw Rotterdams Toneel wo. 11 jan.; Haagsche Comedie ma. 27 febr.; Ne derlandse Comedie ma. 8 mei. Serie Bil: Centrum di. 22 nov.; Nieuw Rotterdams Toneel do. 12 jan.; Haagsche Comedie ma. 20 maart; Ne derlandse Comedie di 9 mei. De plaatsbespreking begint op sa terdag 14 mei om 9.30 uur; zij heeft plaats in de Leidse Schouwburg. de tweede aanval niet zo best wilde vlotten, duurde het hierna nog 15 mi nuten alvorens Jan Hensing de stand op 30 kon brengen. Wel kon HPV kort daarna uit een strafworp een ■tegendoelpunt scoren, doch verder kon de HPV-aanval vooralsnog niet komen. Nog voor rust brachten achtereenvol gend Ton Ouwerkerk (2 x) en Ignas de Jong de voorsprong op 61. Na de rust zakte het tempo zienderogen en kon eerst in de 20ste minuut Corry Cornelisseen weer een voltreffer plaat sen (71). Geruime tyd later werd het 8—>-1 door Leny Kok en even voor tijd bracht HPV de eindstand op 82. Overgangsklasse Koog Zaandijk-Vieus Oriëntis 77 Hoewel Vicus Oriëntis uit de laatste wedstrijden broodnodig alle winstpun ten moet halen om zich veilig te stel len, kwam het tegen het eveneens voor lijfsbhoud strijdend Koog Zaan dijk niet verder dan een puntenver deling. Vicus O. 2HKV 3 2—2; KNS 2— Vicus O. 3 100; Fluks 5Vicus O. 4 Eerste klasse DanaidenOSCR 63 Door met 63 over OSCR te zegevieren heeft De Dainaiden haar kans op de titel nog altijd behouden. Ruststand 31. Daniaiden, 2Deetos 3 43; Danai den 3KNS 3 41 (Danaiden kam pioen van de 1ste klasse L.K.B.). FluksZuiderkwartier 38 In deze derby kwam Zuiderkwartier zeer sterk voor de dag, zodat Fluks weinig of geen kans kreeg een beter resul taat te boeken. Ruststand 24. Sperwers 2Zuiderkwartier 2 11 0; Zuiderkwartier 4Ma'djoe 1 53; Eureka 2—Fluks 2 5—6 (Fluks kam pioen res. 2de klasse A); Trekvogels 2 Fluks 3 64; Fluks 4De Algemene 2 66; Fluks 6Madjoe 2 (Madjoe niet opgekomen. HSVDe Algemene 105 De Al gemene maakte in Den Haag geen beste beurt en moest met dubbele cij fers de eer aan HSV laten. Ruststand Derde klasse KNSHoutsnippen 94. Hoewel er in de wedstrijd tegen Houtsnippen uiteraard niets meer voor hen op het spel stond, wilden de kampioenen graag ongeslagen blyven en wonnen het pleit dus met ruime cijfers. KNS 2Vicus O. 3 100; Danaiden 3KNS 3 41: Crescendo 4—KNS 8 4L

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3