Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! Groots roeiend Nereus profiteren van enorme weigerde te snoek Triton r.,. VERHAGEN GEEN ALLEENHEERSER TOGO weer in eerste klas Zege op eigen indrukwekkende kracht ZES NUMMERS VOOR A DAM Rasovic (Partizan) van veld gestuurd Fluitconcert van Engelse scheidsrechters ontnam hockeyhoogtepunt alle glans PRIMA DEBUUT VAN DOELMAN BREDERODE Grootste favoriet: Elizabeth Hollandia MAANDAG 2 MEI 1966 DE T.ETDSE COURANT PAGINA 11 JUTFAAS Maarten Kloosterman kende geen genade. Onweerstaanbaar ging de slag van de Nereus-vier door. Hij scheen te willen bewijzen dat de Amsterdammers niet triomfeerden in het hoofd nummer van de 83e Varsity omdat een snoek van welhaast ongekende afmetingen het leidende Triton in de eerste faze van de wedstrijd vele lengten had gekost. Maarten Kloosterman maakte het de supporters van alle zeven ploegen duidelijk: de grandioze Nereusploeg dankte de zege louter aan eigen kracht. Gedurende de eerste twee kilo meter van de moordende race over 3.000 nieter konden Triton en de verrassend goede ploeg van Argo hoop hebben op een beter resultaat. Toen Nereus in leidende positie onder de Calecopperbrug doorkwam, was de strijd in feite beslist. Terwijl op de oevers van het Amsterdam-Rijnkanaal, on danks e enwat geringere belangstelling, bij een tropische hitte de stromen bier rijkelijker vloeiden dan ooit in de toch echt niet „droge" 88-jarige ge schiedenis van de Varsity, bouwden de Amster damse studenten hun voorsprong op. Triton, ondanks alle negatieve theorieën indrukwekkend gestart, werd zelfs nog gedeklasseerd. Met vier lengten verschil werden de Utrechtse studenten verslagen. Ver achter de kopgroep Nereus-Triton- Argo streden de overige vier ploegen. Tientallen Amsterdamse studenten hadden na een duik in het lokkende water al koers gezet naar de winnende vier toen Laga, als kanshebber gestart, moeizaam een vierde plaats opeiste. Op het IJaaelmeer is tijdens het weekeinde de tweede serie van drie selectiewedstrijden in de FD-klasse gehouden. Van links naar rechts: J. D. Schooneveldt, F. Laagwater en B. Stuit, die bij de zwakke wind alle zeilen bijzetten. Meer dan helft van FD-top viel al af (Van zeilmede werker) MEDEMBLIK De Nederlandse Flying-Dutchman top is het afgelopen weekeinde op het IJselmeer weer eens onder het nies geweest. Er werd een vervolg gemaakt op een vorig selectie- weekeinde te Lemmer, voor een afvaar diging naar het Europese kampioen schap te Horten (Noorwegen). Er werd gewikt en gewogen en meer dan de helft van de dertien gegadigden viel na twee van de drie selectiewedstrijden al door de mand. Anderzijds blijkt Ver hagen, ondanks zijn grote kennis van 't IJsselmeer hij traint er met Nico de Jongh vrijwel ieder weekend niet 'meer In staat zeilers als Imhoff, Blok, laagwater en Bark tot figuranten te bombarderen. Vooral de eerste drie, F. D. zeilers vormen momenteel een voortdurende bedreiging jor de Rot terdammer. Eén geruststelling voor Verhagen Is er: hjj en zjjn bemanning Nice de Jongh gaan naar Noorwegen, daar twijfelt niemand aan. Enige leden van de zeilwedstrijdcom missie waren er en de secretaris van het Verbond. Maar daarmee was dan ook alles gezegd. Ziet men het belang van dergelijke ontmoetingen dan niet in? Uit deze groep moet ook een af vaardiging voor Mexico komen! De tijd om nieuw talent te kweken, is er niet, zodat uit de genoemde zeilers een Me- xicoganger moet komen. Enfin, de drie races waren er niet minder om. Het lichte weer van zondag bracht de eigenlijke schifting op de rang lijst. Toen bleek het duo Verhagen-Ni- co de Jongh moeite te hebben om zich te handhaven. Zowel in de spinnaker als in de kruisrakken liep Verhagens schip niet harder dan dat van Imhoff, Blok e.d. Zaterdag was er iets meer wind. Toen was favoriet Verhagen niet te slaan. Laagwater, en Blok speelden een tijdlang kat en muis Blok was la verend sterker dan Laagwater die met een misslag veel verspeelde. Bart Kraan zeilde voor de t.v. en verloor zeer veel terrein. In het kruis- rak kwam de persboot pal achter hem en werden er opnamen gemaakt. Kraan vond dit wel leuk en stelde een geplan de slag uit. De cameraman wist ech ter van geen ophouden. Zo belandde Kraan op de laatste plaats. Schokkend was de uitslag daarom niet: 1. Verha gen; 2. Blok; 3. Laagwater; 4. Imhoff. De schrik beklemde wel Ulrik Jager na de zondagochtendrace. Met een glas bier in de hand hoorde hjj dat Blok was uitgesloten, omdat hij te vroeg was ge start en Jager lag vlak naast Blok Jager ook uitgesloten. Ferry Laagwa ter, notabene op aandringen van Blok, keerde wel terug en begon met een enorme achterstand aan een inhaalra ce, waarmede hij achter Bark, Verha gen, Kraan, Imhoff en Smit op een zes de plaats eindigde. In de midi g was de wind nog wat gaan liggen. Tevens kwam de wind niet altijd uit dezelfde richting, zodat vele slagen volkomen ver keerd berekend werden. Heike Blok sinds jaar en dag een fijne neus voor licht weer, bekeek het allemaal uitste kend. Met een aardige voorsprong rond de Blok voor Imhoff en Gimpel het DEN HAAG Het Haagse TOGO is weer eerste klasser geworden. Door een benauwd gelijkspel tegen Alliance, waar bij geen doelpunten vielen, werd dit resultaat bereikt. De wedstrijd was niet aantrekkelijk om te zien, daar door de zenuwen vele kansen over en weer ge mist werden. Niettemin heeft TOGO be wezen de enige club uit de Overgangs klasse te zijn die voor het eerste klasse schap in aanmerking komt. KIEL. Tommy Baars, de in Am sterdam wonende Surinaamse weiter- gewicht, heeft vrijdagavond in Kiel in een gevecht over zes ronden op punten verloren van de Duitser Dieter Klay, eerst het merkteken. Imhoff, met spin naker een geduchte tegenstander, werk te zich snel los en stortte zich op Blok, die voor de volgende boei het onderspit moest delven. Met de ballons in top kon Blok geen aanval op Imhoff ondernemen. Kruisende was Blok de ster. Het verschil werd zien derogen kleiner. In datzelfde rak liet Ulrik Jager ook veel tegenstanders voor de bijl gaan. Van een achtste plaats stootte Jager door naar een derde op de finishlijn. Heike Blok had inmid dels" de nodige felicitaties in ontvangst genomen. Onderweg realiseerde de Hagenaar zich dat hij, ondanks een dis kwalificatie, in dit weekeinde de bes te resultaten had geboekt. Dit kwam o.a. doordat Verhagen in de laatste race zesde werd. Bijhet op de trailers laden van de boten, haalde Verhagen een lap plastic zeil ónder zijn schip vandaan en pro beerde aan dit stuk kunststof de schuld van zijn matige prestatie te geven. In to taal, met nog een weekeinde op 18 en 19 juni voor de boeg, staat de Rotter dammer nog steeds dik één. Men moet hierbij wel bedenken, dat de slechtste twee resultaten mogen worden afgetrok ken. hetgeen voor Verhagen niet zo gun stig is. De ranglijst ziet er nu als volgt uit (de punten worden toegekend vol gens de nieuwe Olympische punten telling): 1. Verhagen; 20, 7 pnt; 2. Im hoff, 36,7 pnt; 3. Blok 39 pnt; 4. Laag water 44,8 pnt; 5. Bark 39 pnt. Hoewel de eerste twee winningen voor Triton opleverden, was het beslist de Varsity van Nereus. Niet alleen door de wijze waarop de pupillen van coach Bloemendal het hoofdnummer wonnen, maar zeker ook omdat de Am sterdamse studenten zes van de twaalf wedstrijden van deze zelfs voor de roei- sport te warme zondag op hun naam brachten. Organisator Triton kwam, na een hoopgevend begin, niet meer in de prijzen. Eerst ontnam Laga bijna op de streep de Utrechters de overwinning bij de lichte vier en later zou het .hoofd nummer louter teleurstellingen veroor zaken bij de supporters uit de Domstad. Enorme snoek Triton spotte met alle prognoses die zeiden dat de start het zwakke punt van de Utrechters zou zijn. Met een tempo van 40 doelmatige slagen per minuut bouwde de ploeg, met de sterke Rouwe op slag, een lengte voorsprong op. Gestadig ging de ploeg voort Na 750 meter wa6 het verschil tussen Triton en Nereus, dat boord aan boord lag met Argo, al anderhalve lengte. Toen ver oorzaakte een indrukwekkende snoek de ironie van het lot wilde dat de vuile klap gemaakt werd op het enige punt van de baan waar een villa het uitzicht van de volgers belemmerde aanmer kelijk verlies Verwoed poogde Rouwe de voorsprong een meer vertrouwen wekkend aanzien te geven. Even gelukte dat. Halverwege de wedstrijd kwam Nereus échter naar voren. Rond de 2000 meter was het verschil miniem gewor den en een kwart kildmeter verder lagen ,de Awstgrdammersroeiend in een.baan- tempo van 36 slagen, zelfs een klein tafje voor. De Calecopperbrug werd ge passeerd met Nereus duidelijk op de eerste plaats.. Triton en de overige con currenten waren op dat moment ver slagen. Bij voorbaat stond vast dat de concurrenten tegen de eindsprint van Maarten Kloosterman geen hadden. van het hoofdnui 11.40.2; 4. Laga; ■Si» j Omgeven door zwemlustige sup porters finisht de oude vier met stuurman van Nereus, dat het hoofdnummer van de 83ste Varsity heeft gewonnen. 9.06.0; 2. Nereus 9.11.1; 3. Aegir. Nieuwelinge!) vier met stuurman: 1. Tri ton 7.52.-; 2 Nereus 7&4.0; 3. Laga; 4. Ovennaadse vier met stuurmanLaga Skadi 7.31.0; 2. Laga 7.35.0; 3. Triton. Junior vier met stuurman: 1. Nereus 7.45 0 2. Triton 7.51.1; 3. Laga; 4 Aegir; 5. Njord6. Aegir Eerste Jaars acht: 1. Nereus 6.59 3; 2. Argo E.05.53. Laga; 4. Triton; 5 Njord. Lichte acht: 1 Laga 7.19 0; 2 Argo 7221.0; 3. Nereus; 4. Aegir. Twee zonder stuurman 1. Nereus 8.30 4; 2 Triton 8 39 7; 3. Aegir (Laga werd ge diskwalificeerd wegens versturen) Aoht1. Nereus ?.'-.8; 2. Aegir 6 57.2; SEREJAVO Branko Rasovic, de spil van Partizan Belgrado, finalist in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen (op 11 mei in Brussel tegen Real Madrid) is gisteren tijdens een competitiewedstrijd van het veld ge stuurd. Rasovic schopte vlak na dc rust van het duel tegen Zeljeznicar In Sera- jevo op onbeheerste wijze naar Josip Zemko, die met eeh dubbele beenbreak naar het ziekenhuis moest worden voerd. Waarschijnlijk zal zemko, die c als Rasovic al eens voor het nationale Joegoslavische elftal uitkwam, voor ten minste een jaar zijn uitgeschakeld. Par tizan verloor tenslotte met 31 en neemt de zesde plaats op de ranglijst in. Onder de 20.000 bezoekers bevond zich ook Real Madrids trainer Miguel Munoz. (Van onze hockeymedewerker) AMSTELVEEN Het Wagenersta dion in Amstelveen Is dit weekend het middelpunt van hockeyend Nederland geweest. Maar liefst drie wedstrijden op het Amsterdamveld gespeeld. Vrij dagavond beten Kenia en Groot-Brit- tannië de spits af. Het was een wat on geïnteresseerd gespeelde wedstrijd, waarbij duidelijk bleek dat beide teams niet in hun sterkste opstelling speelden. Bij Groot-Brittannië waren rechtsback Neil en rechtsbuiten Crowe de beste spelers. Opvallend was het verschil ln techniek en tactiek van beide teams. Kenia was technisch zeer sterk. Vooral de gebroeders Fernandez lieten het publiek prachtige staaltjes „stick- work" zien. Groot-Brittannië zocht het in snelle uitvallen, die vooral via rechtsbuiten Crowe werden opgezet. Na de rust, die met blanke stand was in gegaan, werd het tempo verhoogd. Mid denvoor Lawson brak enige malen ge vaarlijk door. Bij een van deze uitval len ontstond het eerste en, zoals latei- bleek, enige doelpunt. Via Lawson be landde de bal bij Crowe, die uicens voorgaf. Linksbuiten Knight stond op de goede plaats en verschalkte doelman John Simonion volledig. Groot-Brittan nië bleef sterker maar kwam niet meer tot doelpunten. Meer publiek Zaterdag was een veel talrijker pu bliek getuige van het eerste optreden van de Nederlanders tegen Groot-Brit tannië. Het Nederlandse elftal was sinds de nederlaag in maart tegen de Belgen op enige plaatsen gewijzigd. Er werd gespeeld in de volgende opstelling. NederlandBrederodeTerlingen, Ebbens; De Lanoy Meyer, Fokker (aanvoerder) Elffers; Thole, 't Hooft, F. Zweerts, Buma, F. Spits. Groot-Brittannië: Flood; Neil, Poole; Nott, Hay, Wilson, Crowe, Forster, Whalley, Langhorne, Knight. Nederland startte zeer nerveus, zodat Groot-Brittannië al direct gelegenheid kreeg aanvallen via spil Hay op te bou wen. De Nederlandse achterhoede, die zijn cadans niet direct kon vinden, kwam onder druk te «taan. Het eerste Zweerts probeert door de schier onneembare verdediging van Kenia te kamen. Het lukte de oranjeploeg in de laatste seconde van het duel nog met Kenia gelijk te komen, 22. serieuze gevaar kwam echter aan de andere kant. Bij een uitslag bereikte de bal F. Zweerts die via een combinatie met 't Hooft verrassend voor het doel kwam. Zijn schot verdween buiten be reik van Flood in de uiterste hoek, maar dit doelpunt werd wegens sticks afgekeurd. Missers van Terlingen en Ebbens brachten twee strafcorners voor Groot-Brittannië op, die beide goed door debutant keeper Brederode ge stopt en weggewerkt werden. Neder land kwam er wat beter in en vooral via de zeer actieve F. Zweerts ontston den vele gevaarlijke situaties voor het vijandelijke doel. Een van deze situa ties leverde een strafcorner op, die vol gens het boekje gestopt en ingeslagen werd. Dit doelpunt werd eveneens afge keurd wegens „sticks". Hoewel 't tem po beslist niet hoog lag. waren in dit beginstadium de combinaties aardig om t« zien. De Nederlandse achterhoede liet echter nogal eens een stukje val len. Een ingeschoten strafcorner werd door Terlingen op de doellijn gestopt met de voet. Doelman Brederode stop te de push van Nott voortreffelijk. Deze prestatie herhaalde hij ook in de twee de helft, waardoor deze Haagse doel man (met verschillende goede saves op een voortreffelijk debuut kan terug- Aangezien Ebbens, Terlingen maar ook de halflinie niet op dreef waren, bleef Groot-Brittannië sterker, maar Nederland gevaarlijker door goede ac ties van Zweerts en 't Hooft. Na de rust, die met blanke stand in ging, hadden Spits en Thole van plaats gewisseld. Dit bleek een verbetering te zijn. Er kwam meer vaart in de Ne derlandse aanvallen. De Lanoy Meyer, die zich het eerst herstelde, stimuleer de de achterhoede tot grotere daden. Terlingen en Ebbens kwamen er beter in en ook Fokker en Elffers hervonden hun cadans. Nu de aanvoer weer goed werd, bleek dat Zweerts in briljante vorm stak. Zijn acties zaaiden paniek in de Engelse achterhoede. Zo ontstond ook het eerste Nederlandse doelpunt. Zweerts brak door na een pass van 't Hooft, omspeelde vier spelers in 'n fan tastische rush en scoorde met een prach tig schot. Van de verslagenheid bij de Engelsen werd een minuut later ge bruik gemaakt. Zweerts passte naar 't Hooft, die de bal de cirkel in bracht en hard inschoot 20 Groot-Brittannië liet zich echter van een mentaal sterke zijde zien. Via Langhorne en Whally ontstond weder om door een fout van Ebbens 'n straf- push. Ook deze werd door Brederode prachtig gestopt. De laatste vijf minu ten verliepen zonder emoties. Resumerend kan gezegd worden dat Nederland verdiend gewonnen neeft, maar dat met de verdere opbouw nog veel tijd en energie gemoeid zal zijn. Slecht fluiten De wedstrijd tegen Kenia, die alge meen als het hoogtepunt werd be schouwd, heeft ons door het erbarme lijke fluiten van de Engelse scheids rechters Pelkman en Miroy, gespeend gelaten van goed hockey. Hoewel beide teams er kennelijk veel zin in hadden, werd het hockey door het veelvuldige en overbodige fluiten, vol ledig ontregeld. Nederland verscheen ln de volgende opstelling; Boks, Terlingen, Ebbens; De Lanoy Meyer, Fokker (aanvoerder), Elffers; Spits, 't Hooft, Zweerts, De Keizer, Thole. Kenia trok na de beglnbully fel Van leer en kreeg al direct een strafcorner te nemen, die op niets uitliep. De erva ren Keniaploeg, op één man na het To- kioteam, speelde prachtig technisch hockey dat vooral op short-passing ge baseerd was. Nederland hield het spel meer open. F. Zweerts was weer zeer actief en had nu meer steun van A. de Keizer. Het evenwicht werd volledig hersteld doordat de knnthals Elffers en De Lanoy Meyer briljant speelden Ne derland opende de score uit een straf corner. die verrassend door De Keizer en Spits genomen werd. Het schot van Spits verdween in de uiterste hoek. Ke nia kwam terug. De uitstekend spelen de gebroeders Ailary en Egbert Fernan dez zorgden voor de gelijkmaker. Een foutje van de achterhoede werd goed uitgebuit (11). Na de rust was goed hockey niet meer mogelijk. Het spel verloor veel aan aantrekkelijkheid. Kenia nam door Fernandez een 21-voorsprong welke stand tot ln de laatste minuut gehand- haalfd bleef. Toen sloeg De Keizer een van de doelman terugspringende bal hard in (22). De tweeëntwintig spelers liepen verder verdwaald rond bij het fluitcon cert van de heren Pelkman en Mlray, Vier kandidaten voor tototon DEN HAAG. Het aantal deel nemers aan de sporttoto van het afgelopen xoeekeinde was 618.175. De brutoinleg bedroeg f 853.416,-. Voor prijzen kwam beschikbaar: eerste prijs f 154.095,-, tweede prijs f 84.1/88,- en derde prijs f 48.244... Gisteravond meldden zich reeds vier deelnemers met dertien en twintig met twaalf goed voorspelde uitslagen. De uitslagen van de voetbal wedstrijden, die gelden voor de sporttoto van deze week luiden: D.O.S.Heracles 32, Sparta- Go Ahead 03, Fortuna '54 P.S.V. 2—1, G.V.A.V.Ajax 0—2, Willem II—Elinkwök 2—3, F C. TwentheFeijenoord 13, D H C. N.A.C. 12, EindhovenSittar- dia 13, ZwartemeerVeendam 20, A.G.O.V.V.—Wageningen 23, HaarlemD.F.C. 14, S.V.V.Roda J.C. 00, Baronie R.C.H. 1—0. Juist ingevuld zag het totoformu lier er als volgt uit: 12 3 D.O.S.—Heracles X SpartaGo Ahead X Fortuna '54P.S.VX G.V.A.V.—Ajax X Willem IIElinkwijk F.C. TwentheFeijen. D.H.C.—N.A.C EindhovenSittardia ZwartemeerVeendam Badmintonteam verloor van Duitsland SCHIEDAM Een Nederland.- badm ton-borulsteam heeft gisteren in Schiedi met 8—0 verloren van een Duits vertegi woordigend team. De uitslagen luiden: Herenenkelspel: Ruud van Ginnekei Walter Huvskens 8—5 10—15: Huub v ssenkelspelAgnes Geene—Irmgard -11 4-11; Felke de Nooyer-Marie Wackerow 10—12. 1—41. Dajnesdubbelspel; Geene en Tonny Pan- ?kerov Pann 13—15 7—15. 1B—16 Lopopolo welterkampioen ROME. De 26-jarige Milanese bokser Sandro Lopopolo heeft in Rome de wereldtitel in de lichtweltergewicht- klasse op de Venezolaan Carlos Her nandez veroverd. Hij behaalde een puntenoverwinning in het vijftien ronden durende gevecht. Aan kop van ranglijst JUTFAAS. In totaal ww Nereus in deze reeks van wed- strijden van de Koninklijke Neder- landse Studenten Roeibond. die is% i 1879 voor het eerst werden ge- 1 houden, 24 maal 't hoofdnummer. T De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Nereus 24 overwinningen; 2. Laga 28 overwinningen; 3. Njord 1 16,5 overwinning; 4Thtoi overwinningen; 5. Aegir 2 oi winningen; 6. Argo lfi m winning. KOERSEN HILVERSUM DEN HAAG. Bij de cracks, die dins dagavond een gesplitste koers hebben ln Hilversum, Is aardige strijd te verwachten: in de eerste afdeling zijn er vier van dc negen met een redelijke wlnkans; Bru no. die het misschien wel kan houden wanneer hij twintig meter van Pigh Life krijgt en meteen van start af aanpakt, genoemde Pigh Life. die wel favoriet zal worden. Alice van Haghcweyde, die vorm heeft en Bravour S. die iets minder vorm heeft, maar op zijn klasse toch wei profijt kan trekken van een of andere klein fout je van de rest In de tweede afdeling is Z the Saint misschien al in staat van Zoon van Kievit te winnen, hij gaat vooruit en kan zich in het veld van slechts acht paarden wel tijdig naar voren werken. In de eerste koers kan Dougalls Stern van reneigenaar Frowein wel eens meevallen: vorige week op Duindigt liep hij het nog net niet uit. De grootste favoriet van de avond zal wel Elisabeth Hollandia worden, die won drie maal achtreen en heeft nog wel wat ln Het programma begint om half zeven en het luidt: Danseuseprijs (2040 m.): Dougalls Stern - Doeschka - Diavera. Gypsy's Kissprijs (2400 m.. autostart, met. trio): Elisabeth Hollandia - Check mate - Dacron Dear. Outsider; Comet Volann. Belle of the Ballprijs (2040 m.): Eric Kinlev - Dorothea B ago wan - Dorothea. Lavender Ladyprijs (2000 m.): Dochter van Our Bonni - Adonis Silk B - Dave Ladys Loveprijs (2020 m.. met trio): Baron Heny - Chantiago - Columbus. Out sider: Zephyr Magowan Flirtprijs (2400 m autostart): Christine Williams - Brillant Henv - Anton B. Fleur d'Hollandeprijs (2000 m.. eerste afd.): Bruno - Bravour S - Pigh Life II- Lavender Ladyprijs (2000 m tweede afd., met trio): Constantijn - Dakota - Doornroosje. Fleur d'Hollandlaprijs (2000 m.. tweede afd): Z the Saint - Zoon van Kievit - X Pluto. Golfploeg tegen België DEN HAAG. De Nederlandse heren golfploeg, die zaterdag en zondag in Hilversum tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Van Erven Dorens, Dudok van Heel (beiden Hilversum), Knappert (Eindhoven), Van Kalken (Amsterdam), Mangelaar Meert ens (Den Haag), Salberg (Hilversum), Van Dijk (Breda) en Van Neck (Breda). Het meespelen van beide eerstgenoemden is nog niet geheel zeker. Lang gesneden - goed gemengd-50 gram f 1,25

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11