S>a£cid4eSoivïcmt koffie die dit merk draagt is waard om speciaal te vragen K1AVERBIAD-K0FFIE Bezoek van Gromiko aan Paus eenvoudig Vanavond in de ether Kinderopera en Requiem uit Theresienstadt TELEVISIE I RADIO PAGINA 2 DE LBWBE CCKJIUHT DONDERDAG 28 APRIL 1966 Bestuur over het lisselmeer F Utrecht en Noord-Holland hebben de provinciale besturen laten we ten, dat ze op korte termijn een gesprek wensen met minister Bogaers en staatssecretaris Westerhout over de be stuurlijke voorzieningen voor de Ijssel- meerpolders. Het gaat daarbij om 'n oude kwestie: moeten de nieuwe pol ders tezamen een nieuwe provincie gaan vormen, of ingebracht worden bij de aangrenzende bestaande provincies. Het laatste wordt voorgestaan door Utrecht en Haarlem: ze voeren hier voor zowel historische als planologische motleven aan. Bijvoorbeeld het argu ment, dat de nieuwe polders straks vooral zullen moeten dienen om „over loop" van bevolking op te vangen en broodnodige recreatieruimte te schep pen. Vooral Amsterdam, het Gooi en 'n deel van Utrecht zouden daarbij grote belangen hebben. Die belangen zijn er inderdaad, hoe wel niet uitsluitend in de dichte bevol kingskernen langs het IJsselmeerge- bied. Ook is een niet ondeugdelijk ar gument, dat het heel wat gemakkelijker is nieuw gebied samen te voegen met reeds bestaande structuren dan bestuur lijk en administratief een nieuwe pro vincie in het leven roepen. Maar toch... Toch geloven we. dat de regering 6traks in geen geval kan volstaan met de IJsselmeerpolders op te delen tussen Noord-Holland, Utrecht en misschien nog Gelderland en Overijssel. Want op allerlei kwalen en onvolkomenheden allerlei kwale, en onvolkomenheden laat zien, moet men geen „annexa ties" plegen, zonder eerst voorzieningen te hebben getroffen dat de kwaal niet nog erger worden gaat. In het geval van de IJsselmeerpol- ders zal men. wanneer tot opdeling wordt overgegaan, in elk geval moeten besluiten, dat daar boven gemeentelijke organen komen tussen de provincie en de gemeenten in, of anders de gemeen ten een ruim territorium geven en zo nodig uitbreiding van bevoegdheden. Aan de IJmond, de Rijnmond, in Den Haag, Eindhoven, enzovoorts voelt men de behoefte aan nieuwe structuren. Dan moet men rond het IJsselmeer zeker niet uitsluitend met oude middelen gaan werken. Open gesprek onder vier ogen (Van onze correspondent ROME De audiëntie die Paus Paulus heeft verleend aan de Sovjetminister van Buitenlandse Zaken, wordt door het korte officiële bericht ln de Osservatore Roma no gekenschetst als een vervolg op het korte gesprek dat de Paus met de minis ter heeft gehad, bij gelegenheid van zijn bezoek aan de Verenigde Naties op 4 okto ber van het vorig jaar. Het bezoek van Gromiko aan de Paus droeg een uitzonderlijk eenvoudig karak ter, terwijl bij het eigenlijke onderhoud in tegenstelling tot de gewoonte ook de kardinaal-staa tssecretaris aanwezig was. Van Russische zijde waren aanwezig de ambassadeur in Italië, alsmede de privé-tolk van Gromiko. terwijl als tolk voor de Paus de rector van het Russische ooi lege in Rome aanwezig was. de jezuïet pater Josef Olsr. Het onderhoud heeft precies 45 minuten geduurd, maar deze omstandigheid wordt van niet officiële zijde uitgelegd als een gevolg van de zeer zorgvuldige vertalingen aan weerskanten, waarvoor veel tijd werd geëist. Over de besproken onderwerpen is noch van Vaticaanse zijde, noch door Gromiko zelf ook maar iets bekend ge maakt, zoals ook door niemand verwacht werd Na afloop van dit bezoek aan de Paus. dat nog dooi" een kort bezoek aan de Sixtijnse kapel werd gevolgd, hield mi nister Gromiko een druk bezochte pers conferentie. waarbij hij met voldoende sprak over de Italiaans-Russchie bespre kingen van verleden week en over de hoffelijke ontvangst die hem in Italië ten deel was gevallen. Incaake de buitenlandse politieke situatie sprak Gromiko met name over de „Euro- Recordproduktie bij Eerste Nederlandse DEN HAAG (ANP) De Eerste Neder - landsche Verzekeringmaatschappij op het landsehe Verzekeringmaatschappij op het leven en tegen Invaliditeit N.V. in Den Haag heeft volgens het verslag ln 1965 een produktle aan nieuwe verzekeringen be haald. die die van alle voorgaande jaren heeft overtroffen. De produktle bedroeg 934.1 miljoen (1964 895,5 miljoen). De afvoer van verzekeringen was, voor namelijk ln de collectieve sector tenge volge van reorganisatie van een aantal verzekerde pensioenregelingen, groter dan die van he tvorig Jaar. De toeneming van de portefeuille beliep 535 miljoen (1964 de portefeuille beliep 535 miljoen (1964 590.8 miljoen). Het verzekerd bestand steeg tot 5.067 miljard. Het belegde vermogen nam van 857.538.435 per ultimo 1964 toe tot 932.009,308 per ultimo 1965. een toene ming derhalve van 74.470.873. Het ge middelde rendement der beleggingen be liep 4.59 pet 1964 4,48 pet). De onkosten bedroegen in 1965 20 514.062 (1964 19.348.290). Zij namen derhalve toe met 1.165.772. Het bedrijfs resultaat over 1965 heeft dat van 1964 niet geëvenaard. De winst beliep ln 1965 7.147.976 tegen 8.291.915 in 1964. Muziekprijs voor Jan van Vlijmen AMSTERDAM (ANP) De muziek prijs 1965—1966 van de stichting „Het Fontein Tuynhöutfonds", driedui zend gulden, een der grootste kunstprij zen van ons land is gistermiddag in het Muziekcentrum te Amsterdam uit gereikt aan Jan van Vlijmen te. Hoeve laken. Een jury bestaande uit de heren M. Flothuis (voorzitter). Th. Bruins en E. van Royen, heeft Jan van Vlijmen de bekroning toegekend voor zijn kameror kestwerk. „Gruppi", voor 20 instrumen ten en slagwerk. Als voorzitter van de stichting over handigde de heer S. J. Fontein (achter neef van de oprichter) hem 't couvert, nadat de heer Flothuis het Juryrapport had voorgelezen. „Gruppi". werd in 1962 gecomponeerd en op 13 september 1963 door Radio Kamerorkest onder leiding van Roelof Krol ln Tivoü te Utrecht voor het eerst uitgevoerd. Toen en evenzo bij de zes uitvoeringen in 1964 door het Concertgebouworkest heeft heeft het grote indruk gemaakt op het publiek. In het junirapport wordt Jan van Vlijmen geboren ln 1935 een der meest markante persoonlijkheden van zijn generatie genoemd, wiens werk getuigt van fantasie en durf. Het blijft beheerst, maar bereikt niettemin een ma ximum aan spanning. pese veiligheid", of het „vraagstuk van een atoomvrije Centraaleuropese zone. waarbij hij het denkbeeld hernieuwde van een pan-Europese conferentie om deze vraagstukken nader te bespreken. Op een vraag inzake de Verenigde Staten, gaf de minister ten antwoord: ..Ik sprak over Europa en ik vind dat de Europese pro blemen door de Europese mogendheden moeten worden besproken en zo mogelijk opgelost". Hiermede gaf hij derhalve te bennen, dat voor deze gelegenheid Rusland zich als een Europese mogendheid beschouwde in tegenstelling tot vorige gelegen heden, toen Moskou aanspraak maakte op het recht om deel te nemen aan de Afro- Aziatische conferentie, omdat Rusland een Aziatische mogendheid is. Deze inter pretatie van Gromiko kan worden uitge legd als een soort voorbereiding op het a.s. bezoek van De Gaulle aan Moskou. En tenslotte roerde hij zijn bezoek aan de Paus aan, waarbij hij zei dat zowel deze als hijzelf hun standpunt, hadden duidelijk genaakt inzake de problemen van de wereldvrede. In de ogen van zeer veel waarnemers wordt het. privêbezoek van de Sovjetminister aan de Paus on danks het strikt persoonlijke karakter en het ontbreken van elike vorm van on nodige en nutteloze plechtigheid toch wel een historische gebeurtenis ge noemd. omdat dit de eerste maal is sedert de Russische revolutie, dat een minister van Buitenlandse Zaken van de Sovjet- Unie een Paus in Rome bezocht. Artur Ressel overleden DEN HAAG (ANP) In Alchkalden In het Zwarte Woud is de ook ln Ne derland bekende Duitse kunstschilder Arthur Ressel overleden. Ressel werd In 1896 in Agnetendorf geboren. Hij was de buurman en beste vriend van de schrijver Gerhart Hauptmann, die hij menigmaal geportretteerd heeften ook op diens doodsbed schilderde. In 1932 verwierf Ressel, die een leer ling is geweest van Kokoschka en Paula Modersohn de „Prix de Rome", ijn werk werd door de nationaal-socialisten als „ontaarde kunst" beschouwd, uit de meeste Duitse musea verwijderd en vernietigd. In het Stedelijk Museum in Praag zijn nog enkele van zijn doeken bewaard gebleven. Na de oorlog werd hij volledig gere habiliteerd en een van zijn laatste op drachten was het vervaardigen van een schilderij van Adenauer dat tot zijn be kendste werken behoort. Ressel heeft als neo-realist na de bevrijding ook een tentoonstelling van zijn werkén in Haarlem gehouden. Verschillende van zijn doeken zijn ln Nederlands bezit. Pianist Marinus Fllpse is te Parijs be noemd tot Chevalier de merite culturel et artistique francais voor zijn aandeel in het verbreiden van de Franse muziek cultuur over de gehele wereld. De graf lekten toonstelling die ter gelegen heid van het vijfjarig jubileum wordt gehouden in Het Kunstcentrum. Mo lenstraat 16 te Den Haag. is verlengd tot 15 mei. de gouden tijd van gelukkig zijn. Is er een meer symbolisch geschenk denkbaar dan een gouden horloge voor de allerdierbaarste? Een uurwerk wijst de tijd aan die u samen zo gelukkig doorbrengt. En edel goud wijst liefde en waardering aan. Geven of ontvangen, goud is een bezit van beiden. goud maakt zo blij oe Juweliers hebben veel begrip voor zeer persoonlijke ge schenken, die blijvend blij en gelukkig maken. ..De repetitie of de gestrafte liefde", een 55l)& 1 CpCtlttG Vajl van de „roze stukken" van de befaamde Franse auteur Jean Anouilh, speelt op een lorm dnmiilh buiten van een adellijke Franse familie. /inuuun Datr ,ludeert men ec„ lichtvoetig blij- spelletje van Marivaux in. Tijdens de repe- tities blijkt, dat men zich in spel en ernst verwart en allerlei situaties in het stuk gaat toepassen op bestaande, huiselijke verhoudingen. Wat als een J grapje begon, loopt uit op bijzonder pijnlijke en zelfstragische intriges. De rol van de graaf wordt gespeeld door Frans van der Ungen, die van de gravin door Ann Hasekamp, terwijl Ton Lenslnk tekende voor de regie. J (Nederland I, 21.20) i Documentaire over j Amerikaanse ruimtevaart In de serie documentaires „Op weg naar morgen" brengt de N.C.R.V.-t.v. een documentaire van de Duitser Rüdiger Proske. bekend door zijn verslag over de wetenschapsbedrijvig- heid aan de zuidpool die handelt over de Amerikaanse ruimtevaartindustrie. J In deze enorme industrie zjjn een kwart van alle wetenschappelijk gevormde Amerikanen werkzaam, terwijl het jaarlijkse budget maar liefst acht miljard gulden bedraagt. Proske laat de kyker onder meer kennis maken met de grote man van die industrie. Werner von Braun, en andere veelal Duitse sleutelfiguren. Prof. dr. C. de Jager, directeur van de Utrechtse Sterrenwacht en leider van het Nederlandse Laboratorium voor Ruimteonderzoek, zal deze documentaire, waarvan vanavond het.eerste en 23 juni het tweede deel wordt uitgezonden, bij de kijkers iniedden. (Nederland II, 20.45). Residentie-Orkest met Stravinskycyclus Het Residentie-Orkest gaf zaterdag jongstleden in ,de Kurzaal te Scheveningen onder leiding van Bruno Madema een concert van de Stravinskycyclus. Het programma bevatte uitsluitend werken, die aantoonden, dat Stravinsky eigenlijk zijn leven lang een 'theaterman is gebleven. De pianist Nikita Magaloff bespeelde de vleugel en hij deed dit magistraal, zij het in het begin wat onzeker. De A.V.R.O.-radio brengt dit concert als eerste van een serie uitzendingen, gewijd aan de belangwekkende J cyclus. Het programma vermeldt: Scherzo fantastique. Capriccio voor piano en orkest, het Concerto „Dumbatton Oaks" en hert Concert voor piano en i blaaaorkest. (Hilversum II, 20.05). Gitte, de charmante wederhelft van het duo Rex en Gitte, vanavond met evergreens op Nederland II. (Nederland II, 20.01). BRUSSEL Ned, (3(24 m) 18.00 Nws.; 18.08 Voor de soldaten; 18.30 Lichte muz.; 18.52 Interludium; 19.Oo Nieuws; 19.40 Gevar. progr. 20.00 Klass. muz. 22.00 Nieuws. BRUSSEL Frans (484 m) 18.30 Nwe gram.pl.; 22J5 Jazz. NDR/WDR (309 mi 19.25 Amus. muz. Z 22+5 Klas. mui.; 0.20 Jazz; 1.00 Gevar. ENGELAND BBC (33o m) 19.30 Klas. j Hedenavond J NEDERLAND I: NTS; 18.30 Teleac: Wij maken muziek J Les 3; Klank en klankopbouw 19.00 Nws. In het kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 De Verrekijker: internationaal jeugdjournaal: 19.15 Van gewest tot gewest. VARA: 19 35 De Lucy Show. NTS: 20 00 Journaal. VARA. 20.20 Ach ter het nieuws; 20.45 Tel uit je winst, quiz; 21.20 De repetitie, of: De ge strafte liefde, tv.-spel. NTS: 23.40 23.45 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws ln het. kort; 20 01 Evergreens (een Intertel-produktie) 20.45 Op weg naar morgen ooggetuige- verslag over ruimtevaartindustrie in r Amerika. NCRV: 21.20 De Burgemees- r ters. éénakter; 21.45 Attentie; 22.05 r Avondsluiting. NTS: 22 10 22.15 Jolirn. 22.15—22.25 Sport in beeld. Vrijdag NCR V herdenkt op tv en radio HILVERSUM Op woensdagavond 4 mei, de dag van de dodenherdenking, brengt NCRV-tv. een stemmig pro gramma waarvan het voornaamste onderdeel wordt gevormd door de ge schiedenis van de kinderopera Brun- dibar. Dit werk van Adolf Hoffmeis- ter (tekst) en Hans Krósa (muziek) werd ln 't concentratiekamp There sienstadt meer dan vijftig keer opge voerd yoor in totaal vijftienduizend joodse kinderen, die In deze gewezen kazerne wachtten tot zij naar het ver nietigingskamp Auschwitz werden vervoerd. In enkele gevallen werden uitvoeringen gegeven voor buitenland se bezoekers en vertegenwoordigers van 't Internationale Rode Kruis om hun 'n waanvoorstelling te geven van de menslievende bedoelingen van de Theresienstadt is thans een nationaal monument, waarin alles bij het oude is gebleven. Daar maakte vorig jaar de Tsjechische regisseur Walter Krtlttner een gefilmde reconstructie van Brundibar met medewerking van 't kinderkoor Troja uit Praag onder de titel „Het voorlaatste bedrijf". Dit Overigens: wat de V.P.R.O. eerter op de programma. dat werd opgedragen voortdurend, terwijl de Duitse bewa kers steeds de repetities verstoorden. Dit laatste veranderde onmiddellijk toen een SS-delegatie met Fichmann meedeelde naar het gevangenenen- semble te willen luisteren. Dirigent Schachter stemde toe op voorwaarde dat dirigent en uitvoerenden niet zou den behoeven te buigen. De kamp commandant beloofde bovendien de groep kunstenaars niet te zullen ichei- den. Hij hield woord. In de eerste wa gons van het eerstvolgend transport na het concert gingen Schachter en zijn vrienden naar de ovens... =tu)I)*<7 ie iqfllrQ-erf Malaise internationaal RTEDERLAND I sloot gisteravond met een programma over de „6de Gouden Roos van Montreux". Daar was een aantal fragmenten van Internationale inzendingen in verwerkt die deden ver moeden dat de malaise die het Neder landse tv.-seizoen 1965-'66 keer op keer kenmerkt ook in andere landen schijnt te heersen. Het is een schrale troost, maar een troost 16 het wél! Vrijdag ETHERSPOTS NTS. 16.45 SchOOlt* de 15.000 joodse kinderen t de eveneens in Auschwitz omgekomen Hans Krasé, werd vele malen onder scheiden. Het wordt voorafgegaan door 'n documentaire inleiding, waar in enkele van de oorspronkelijke medewerkenden ter plaatse herinne ringen ophalen. Een van deze is Jo sef Bor. schrijver van de novelle „Re quiem Theresienstadt", die maandag avond 2 mei als radiofonisch spel door NCRV-radio wordt uitgezonden. avond bood was boven het malaisepeil van de doorsnee „gemengde tv.-avond". Dat kwam ook omdat twee program ma's „Een ton d'r op" en „Wacht s even" zo gelukkig op elkaar aansloten. Het eerste was s.vmpathiek in zijn pro paganda voor een kunstenaarsinitiatief om via een veiling geld los te krijgen voor Zuidafrikaanse apartheidsslacht offers. Het tweede was domweg knap politiek cabaret van Zuidafrikaanse huize met veel humor, veel zelfspot en veel artistieke vaardigheden. Dit hoorspel is functioneel geschreven Herman Kuiphof tekende een redelijk op het Requiem van Giuseppe Verdl en iq gebaseerd op authentieke gege vens. In de zomer van 1944 gaven ge vangenen van 't grote verzamelkamp „Ghetto Theresienstadt" een uitvoe ring van Verdi's Requiem voor hun medegevangenen. Joodse zangers en musici uit geheel Europa voerden dit „gebed voor de doden" uit onder lei ding van dirigent Rafaël Schachter. Door ziekte en dood wisselde de sa menstelling van koor en orkest echter geslaagd t.v.-portret van tennlsmatador Tom Okker. (Merkwaardigerwijze kreeg hij zijn beste tralningskansen in blank Zuid-Afrika zonder dat hier één kwaad woord over viel!). Politiek bekeken, de rubriek van Nico Cramer en Bob Ris was gewijd aan de diplomatieke dienst. Ze begon uitstekend met Interviews op niveau, maar kwam geleidelijk te veel in bijzaken te verzanden om die goede indruk vast te houden. Vg (Advertentie) 'zo'n kopje koffie krijg Ik niet overal. lekker geurig en vooral pittig u blijft ze vragen, als u ze eenmaal hebt geprobeerd De grote Franse organist Marcel Dupré wordt dinsdag 3 mei 80 jaar. Ter ge. tegenheid van dit feit zendt NCRV- radio a.s. woensdagmiddag een aan tal composities van Dupré uit, die door hemzelf worden gespeeld. Ook de AVRO laat opnamen van Dupré lioren en uel >n de radiorubriek ,,'t Mxlzi- kantenuur" op dinsdagmiddag a.s. De Kon. Bond van Zang. en Oratoriuxxi- verenigingen en de AVRO organiseren dit jaar voor de vierde maal een Ne- 8 derldnds' Koor festival. RxiirxflOO koren zullen eraan deelrièxfnen. Aan het fes- tri al 'is-ook deze keeteexi koorCompe- titie verbotiden. De AVRO zal aan het festival, dat op 13, lk, 19 en 21 mei in haar studio wordt gehouden een aan tal radiio-xiit zendingen wijden. Een voorproefje is vrijdag 6 mei (13.30 lk-00te beluisteren. Dan worden en kele opnamen uitgezonden van win nende koren die tijdens de festivals' l96k en 1965 zijn opgetreden. Axxs Heidendaal, die in 1938 bij de AVRO als radiozangeres debuteerde en sinds dien tal van malen voor de microfoon kwam, is de laatste tijd niet xxxeer Ie beluisteren geweest. Dat verandert nu, xcant zij gaat in de toekomst weer re gelmatig voor de radio zingen. Niet alleen oude songs, operetteliederen en schlagers, maar in het bijzoxxder lx ede- ren voor mensen van haar leeftijd. Ans Heidendaal, echtgenote van AVRO's hoofd van de afdeling Geva rieerde Programma's Jan Boots, is voor het eerst weer te horen op dins dagmiddag 15.k03 mei in het pro gramma .JHen lied en een vleugel". De NTS zal dagelijks reportages uit zenden van de verschillende onderdelen der Europese Zwemkampioenschappen 1966 die van zaterdag 20 augustus t.m. zaterdag 21 augustus a.s. te Utrecht worden gehouden. Deze uitzendingen zullen worden aangeboden aan Inter visie en Eurovisie. Vanavond extra „Sport in beeld HILVERSUM In het programma, dat vanavond via Nederland 2 te zien is, zal van 22.15 tot 22.25 uur een extra- aflevering van Sport in Beeld worden uitgezonden. Deze zal geheel zijn ge wijd aan de Europese zwemkampioen schappen die van 20 t,m. 27 augustus a.s. te Utrecht worden gehouden. O.S. München via kleuren-tv BONN (U.P.I.). Een deel van de Olympische Zomerspelen 1972 in Mün- chen zal in kleuren via de televisie worden uitgezonden De minister van Posterijen heeft opdracht gegeven tot „de onmiddellijke instelling van een speciale commissie die allé nodige voorbereidingen zal treffen voor een soepele berichtgeving via de post. en telefoondiensten". De voorbereidingen betreffen pers, radio en televisie „en speciaal kleurentele visie". Zuid-Hollands Orkest SCHIPHOL 'ANPHet 33 man sterke Zuid-Hollands Orkest zal eind vol gende maand onder leiding van dirigent Jan van der Waard een tournee van een week maken naar Portugal en Madeira. Op 28 mei a.s. zal daartoe voor het eerst ln de geschiedenis van dit vlieg veld op Zestienhoven bij Rotterdam een Caravel Ie straaltoestel landen en wel van dc Portugese maatschappij T.A.P.. waarmee het gezelschap naar Lissabon zal vliegen. Eerst zullen enkele voorstel lingen in de Portugese hoofdstad worden gegeven, daarna reist het orkest verder naar het in de Atlantische Oceaan gele gen Madeira. In totaal staan 5 concerten op het programma. Op 4 juni wordt het gezelschap in Nederland terug verwacht i Hedenavond- HILVERSUM I (402 m NCRV: 18.10 Metropole-ork.: musical-selecties; 18.40 Halte: progr v. d. twintigers; 19.00 Nws. en weerpr 19.10 Radio- krant; 19 30 Geestel lied. (gr); 19.45 Op de man af. pr 19.50 Lichte gram- irtofoonmuz.; 20.10 Boeren en burgers ln Buitenveen. hoorsp (dl. 56); 20 35 ★'•Samen JUit - -Samen thuis: steravond- programma: 22.00 Hobo. harp en piano: $-4Ttt>d-4WUZK ..22,15 Avondoverdenking;. 22.30 Nieuws. 22.40 Boekbespr., 22.45 Kerkorgelconc klass. en mod. muz.: 23.15 Toonkamer - een veertiendaagse muziekperiodiek ,23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m.) AVRO: 18-00 Nws.; 18 15 Radiojournaal; 18.20 Uitzending v. d. Pacifistisch Soc. Par- tij: Zing er eens tégen!, klankbeeld J door F. de Vries: 18.30 Licht ork.; 18.55 Voor de kleuters; 19.00 Gesproken J brief: 19.05 Sportparade; 19.30 Licht instrum. ensemble en zangsol.; 20 00 Nws 20-05 Residentie-Ork. en sol.: mod. muz In de pauze: Intel-view met de solist: 21.25 Marsmuz voor Hellmut. hoorsp 22.30 Nws.: 22.40 Radiojoum 23.05 Discotaria: nieuwe gramm.platen; 23 55—24.00 Nws. J RADIO VERONICA (192 m) - 18.00 Veronica's lukebox (verzoekplaten). 19 00 Beatle-show. 1915 Hits van morgen en overmorgen, 20 00 Een pro- gramma voor ledereen die zijn hart aan de tropen verpand heeft. 21 30 Talentenjacht. 22 00 Populaire muziek. J 22.30 Tour de chant. 23 00- 1 00 Een programma voor dieren- en andere liefhebbers HILVERSUM I (402 m.) NCRV. 7.00 Nws. en herh. SOS-ber.; 7.10 Dagopening; 7 20 Klass. gr.muz. (7.30 7.32 Nws); 7 45 Radiokrant; 8.00 Nws.; 8-10 Gew. muz.; 8 30 Nws.: 8.32 Lichte gvamm.muz 9.00 Voor de zieken; 935 Waterstanden; 9.40 Klass. gew. muz- (gr); 10.30 Morgendienst: 11.00 Klass. kamerm. (gr); 11.15 In 't zilver: pro- gramma voor oudere luisteraars; 12.00 Lichte gr-muz.; 12.27 Meded. t.b-v. land- en tuinb.; 12.30 Nws.: 12.40 Va- riant: actual, reportages, 13.30 Stereo; Licht instrum ensemble: 13.50 Instr. ensemble: amus.muz.; 14.05 Schoolra- dio: 14.25 Stereo: Lichte orkmuz 14.45 Voordracht.; 15.05 Musiciana: mu- zikale herinneringen; 15.30 Voor de vrouw; 16.00 Klavecimbel-recital; klass. muz.: 16 30 Duizendschoon, vetplanten. lezing. 16 45 Lichte gr.muz.; 17 30 Or- gel spel: amus.muz HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws, och tend gyrrrn. 7.23 Gram. 8 00 Nieuws. 8.10 Gram.. 9.00 Voor weg- en waterweggebruikers: VPRO: 9.40 Morgenwijding; VARA. 10.00 Schoolradio. 10.20 Gram.. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Mod. liederen. 12.00 Stereo: Lichte muziek. 12.27 Voor land-, en tuinbouw, 12 40 Orgelspel: AVRO: 13.00 Nieuws.* 18.10' R&dlojourn.. 13.30 Poolse zang' en dans. 13.50 Orgelconcert. 14.15 Ge- var prog.. 15.35 Orkestmuziek: VPRO: 16.00 Nieuws, lezing. 16.15 Muzikale lezing, 16.45 Voor de kinderen. 16.49 Voor de jeugd, 17.30 Gr.. 17.50 Actual. HILVERSUM III (240 m en FM-kan.): N RU-AVRO: 9.00 Nieuws, 9.02 Gram., 10.00 Nws, gram 11.00 Nieuws, gevar. muziekprogr.. 12.00 Nieuws, Operette- muziek, 13.00 Nieuws., zangrecital. 13.20 Draaiorgelmuziek. 13.30 Muziek uit warme landea 14.00 Nieuws, gram.. 15.00 Nieuws. Folksongfestival. 15.40 Licht instrumentaal kwartet. 16.00 Nieuws, gevar. muziekpro17.00 Nws, 17.02—18.00 Gram. v. automobilisten. RADIO VERONICA (192 mtr) - 7 00 Ook goeiemorgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt. 10 00 Koffietijd met Tineke, 11,00 Hulsvrouwenverzoekprogr12 00 Gevar. progr.. 12 15 Lunchmuzlek. 14.00 Matinee. 16 30 De Polydorshow. 17.no Toppers van thuis. 17.15 Platenpalet, BRUSSEL Ned. (324 m) 13.20 Ka- mermuz.: 14.03 Schoolradio; 16.09 Sport- berichten- 17.15 Gevar. muz. Frans van der Lingen en Anxx Hasekamp in een scene uit „De repetitie of de gestrafte liefde". 4 4 (Nederland I, 21.20). «A*******-***-***-**-*******-*****-******-*-***-****-****-*********-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2