„Bierstad München organisatie Olympische Spelen '72 toegewezen Ondanks politieke aanval Poolse afgevaardigdePetrosjan won t»* 1 zevende partij Reinier Kreyermaat mag weer voetballen Kosten naar schatting 500 miljoen gulden SLOTEMAKER EN CARLSSON BIJ UITVALLERS TULPENRALLYE Min. Samkalden redt wielerklassieker Felice Gimondi te duur, wel andere grootheden van partij Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! WOENSDAG 27 APRIL 1966 DE LEIDSE COURANT (Van ome sportredactie) UTRECHT Reinier Kreyermaat voet balt weer. Dit nieuws bereikte ons van de zijde van Feij enoord - trainer Willy Kment, die „Beertje" in het reserveteam van de Rotterdammers heeft opgesteld voor de wedstrijd zaterdag tegen Velox 2. Einde lijk# na twee jaar. verschijnt Reinier weer binnen de lijnen. De dubbele beenbreuk die hij opliep na een ongelukkige botsing met Sittardiaspil Joep Beckers is helemaal genezen. Slechts een kleine wond bedekt nu nog de plaats waarop de voetbalcarrière van Kreyermaat een geduchte knauw kreeg. De doktoren die de oud-Utrechter behandelden achten hem in staat' te voet ballen. al verkeert Kreyermaat uiteraard nog niet in optimale conditie. Het ligt dan ook geenszins in de be doeling om hem dit seizoen nog in het eerste elftal op te stellen. „Eerst rus tig acclimatiseren", zegt hij er zelf van. „Dat ik hem tegen Velox 2 opge steld heb is in feite op de eerste plaats bedoeld om onze waardering te tonen voor de wijze waarop Reinier zich door de moeilijkheden heeft heengeslagen", zegt Willy Kment. „Natuurlijk zal hij |spel straks minder opvallend zal zijn als de Feyenoorders van hun „beer tje" gewend waren, blijft het een groot se prestatie dat Reinier nog is terugge komen. Een andere voetballer die tij dens het genezingsproces evenveel te genslagen te verwerken gekregen zou hebben als de Feyenoorder, schijnlijk allang zijn voetbalschoenen aan de wilgen gehangen hebben. Maar niet Reinier Kreyermaat. Die heeft al tijd rotsvast in zijn come-back geloofd. En die overtuiging heeft het mogelijk gemaakt dat dit weekeinde weer van de partij kan zijn. Spiegelen „Een voorbeeld voor de anderen", verzuchtte trainer Willy Kment "onlangs tijdens de training toen hij Kreyermaat op zijn eentje aan het. werk zag om het onwillige been weer soepel te krijgen. Inderdaad kan de huidige, jonge voet balgeneratie, zich spiegelen aan deze voetballer, die nimmer van opgeven wil horen. Zaterdag zal in het Feyenoord- stadion een groter aantal toeschouwers dan normaal getuige willen zijn van dit grootse moment in het voetballeven van qua snelheid nog bij de andere spelers Kreyermaat. Wanneer beide ploegen de achterblijven, maar het gevoel er weer j Stadionmat zullen betreden, zal dit bij te horen zal voor Kreyermaat een'door de rijen van de toeschouwers klin- grote stimulans zijn. Het geduld en ken: „De beer is weer los doorzettingsvermogen dat Reinier in de afgelopen twee jaar vooral toen het' ziektebeeld zich niet zo gunstig ontwik kelde aan de dag heeft gelegd, dwingt ons aller respect af", aldus de oefenmeester van Feyenoord. Kalmte Zaterdag treedt in het leven van Rei nier Kreyermaat dus een nieuwe faze in. Zijn onderbroken voetbalcarrière, waarvan vele sportminnaars al- dachten dat die voorgoed ten einde was, wordt weer voortgezet. Reinier is zelf van de beste voornemens vervuld. Zijn niet te temmen doorzettingsvermogen, dat hem vóór zijn beenbreuk tot de meest nutti ge spelers van Feyenoord maakte, zal hem ook in de nabije toekomst over de aanpassingsmoeilijkheden heenhelpen. Hij heef' in de recente maanden ge- trained dat de stukken eraf vlogen. Zo intensief dat men hem zo nu en dan zelfs tot kalmte moest manen omdat hij anders de zaak zou foceren. Of Kreyermaat weer als vanouds zal kunnen triomferen is natuurlijk nog een twijfelachtige zaak. Voetballers die eens' bij een ernstig ongeluk op het veld-be- trokken waren, plegen dikwijls voorzich tiger te werk te gaan. Maar ook ajs zijn Badmintonteam hans op revanche DEN HAAG Het Nederlandse bad mintonteam, dat zondag in de finale van het toernooi om de Helvetiacup werd verslagen door West-Duitsland, zal zon dagavond in de nieuwe Margriethal in Schiedam een .revanchewedstrijd spelen tegen dezelfde tegenstander. Voor deze onofficiële interland is het Nederlandse team als volgt samenge steld: Agnes Geene, Felice de Nooyer, Tonny Pannemans, Huub van Ginneken Leo Countul, Henk Weys en Leendert Boelen. Zaterdagvoetballers wonnen ZEIST Het Nederlandse zaterdag- voetbalelftal heeft gisteren in het Sport centrum te Zeist een oefenwedstrijd te gen de tweede divisieclub Fortuna Vlaar- dingen met 5—0 gewonnen. Bij de rust was de stand al 40. De doelpunten kwamen op naam van Groenendijk (Geinoord), die de hattrick verrichte, Van der Lippe (Noordwijk) en Krans (SJ&). ROME Op het congres van het Internationaal Olympisch Comité te Rome ls gistermiddag bR de tweede stemming aan Miinchen de organisatie opgedragen van de Olympische Zomerspelen in 1972. De tweede stemming ging nog uitsluitend tussen München en Montreal. De twee overige kandidaten, Madrid en Detroit, waren bij de eerste stemming reeds af gevallen. Sinds voor de eerste maal in 1896 te Athene de moderne Olympische Spelen werden gehouden, zal Duits land voor de tweede keer de spelen binnen zijn grenzen krijgen. In 1936 werden de zomerspelen In Berlijn gehouden, terwijl in dat jaar ook de Olympische Winterspelen in Duits- De Beierse hoofdstad München 1.200.000 inwoners en gelegen op 'n hoog te van 510 meter heeft eerst op 28 oktober 1965 mededeling gedaan van haar kandidatuur voor de Olympische zomerspelen in 1972, waarvoor de ter mijn is geprojecteerd van 22 juli6 au gustus. In de korte spannende tijd tus sen eind oktober en eind april is in Mün chen een exact plan uitgewerkt, waar- het merendeel van de 62 in Rome aanwezige leden van het IOC zijn ver trouwen heeft geschonken. De vreugde hierover in Duitsland was na het be kend worden van de uitslag der stem ming algemeen en vooral de Oberür- gemeister van München, dr. Hans- Jochen Vogel, die de kandidatuur van zijn stad voor het congres daags tevo ren had toegelicht en ondersteund, moest vele gelukwensen in ontvangst In een vraaggesprek voor de Italiaan- e televisie heeft dr. Vogel verklaard Rome en Tokio geen concurrentie te- zullen aandoen en dat München er geen „reuzen-olympiade" van zal ma ken. Niettemin zullen naar eerste schat ting de kosten, die met de organisatie van de spelen zijn gemoeid, 556 mil joen Duitse Mark ruim 500 miljoen gulden) bedragen. Deze zullen voor elk een-derde worden gedragen door de staat, de bondsstaat Beieren en de stad München. Op het Oberwiesenfeld, dat 3.8 km van het centrum van de stad is gelegen, wil München het Olympisch centrum bou wen, dat o.a. zal bestaan uit een Olym pisch stadion voor 90 h 100.000 toeschou wers, een overdekt zwembad voor 10.000 toeschouwers, twee sporthallen met een capaciteit van resp. 12.000 en 8000 toeschouwers en het Olympische dorp. De stadions en gebouwen zullen worden gegroepeerd om een 300 meter televisietoren. Veel stadions Op dit moment heeft München reeds de beschikking over een groot aantal stadions en sporthallen, zoals het sta dion aan de Grünwalder Strasse (44.000 plaatsen), het atletiekstadion de Dantestrasse met een capaciteit 22.000 plaatsen, die kan worden uit gebreid tot 35.000, het stadion Pullach ter Platch (25.000), het Dantebad met 3000 plaatsen, welk aantal tot 10.000 kan worden opgevoerd, een wielerbaan met land waren, namelijk in Garmisch-l'artenklrchen. Na de stemmingen, die anderhalf uur in beslag namen, deelde de president van het Internationaal Olympisch Comité, de Amerikaan Avery Brundage' via de geluidsinstallatie hotel Excelsior mee dat de keus op Mtinohen was gevallen. De winterspelen zullen in 1972 in het Japanse Sapporo worden gehouden, welke stad Indertijd was gekozen voor de organi satie van de Olympische Winterspelen van 1940, die toen geen doorgang vodden. Sapporo was ook reeds kandidaat voor de winterspelen in 1968, die in Grenoble zullen plaats hebben. ten naar voren kwam en geheel bui ten het sportieve vlak was getreden werd hem door president Brundage het woord ontnomen. Vooral voor Detroit, dat zich nu reeds voor de achtste maal kandidaat had ge steld voor de zomerspelen, was d« derlaag moeilijk te verwerken. Sinds 1960 heeft Detroit een vrijwel geheel complete outillage voor het houden var de Olympische Spelen. Hockeyploeg Kenia in sterke formatie DEN HAAG Kenia komt dit week einde naar Amstelveen om In het drie- landenhockeytoemool met Nederland Groot-Brittannië deel te nemen met na genoeg de volledige Olympische forma- 'e van Tokio 1964. Met uitzondering van rechtsback Kir- pal Singh Bhardvaj en rechtsbinnen Hil lary Fernandes speelde dezelfde ploeg voor Kenia als in de wedstrijd op 21 okt. '64 in Tokio tegen Nederland voor de 5e en 6e plaats. Het werd toen 31 voor Kenia na verlenging. Het programma luidt: vrijdag 29 april: Groot-BrittanniëKenia. Zaterdag 30 april: NederlandGroot- Brittannië. Zondag 1 mei: NederlandKenia. MOSKOU Na een lange serie gelijke spelen tussen wereldkampioen Tlgran Petrosjan en uitdager Spasski vlei giste ren in Moskou gespeelde tweekamp de eerste beslissing. Bij het uitspelen van de zevende partij deed Boris Spasski (wit) slechts twee zetten en legde vervolgens zijn koning om. Dit brengt de stand op 4—3 in het voordeel van Petros jan. Na het aftasten van de kradhten, dat zes partijen heeft geduurd en waarin Petrosjan en Spasski volkomen aan elkaar gewaagd bleken, heeft Petrosjan in de strijd om het wereldkainpioenschap de eerste klap uitgedeeld. Hij bracht met zwart maandag Spasski zodanig in moei lijkheden. dat deze in een vrijwel ver loren stand de Mjdcontrole haalde, De afgebroken positie luidde: Wit (Spasski) Kfl, Ddl, Td2. Tel. pion nen a5. b4, c3, d5. en f3. Zwart (Petrosjan) Kb8. Dd6, Th8. Pf6. pionnen a6, b5. c4. e4. f4 en g3. Petroejan had zijn 41ste zet onder couvert afge- Bij het analyseren van deze stand waren de experts tot de conclusie ge komen, komen, dat Petrosjan verscheidene wegen naar de volle winst openstonden Men nam nauwelijks aan dat Spasski de strijd nog zou hervatten. Maar' de uit dager besloot tot het laatste door re vedhten. Toah duurde de partij na de hervatting slechts 25 minuten. Toen de enveloppe werd geopend was duidelijk dat de wereldkampioen een effectieve en korte winsüweg had gekozen De laatste aetten verliepen aldus: 41Pf6g4 (de afgegeven set, de snelste weg naar de winst zoals wij maandag reeds aangaven): 42. f3xg4, f4—f3; 43. Td2g2 en wit gaf tegelijker tijd op. De achtste partij wordt op 27 april gespeeld. Petrosjan heeft dan wit. Van Lennep van kop verdrongen ST.-CLAUDE. Geen sterrit is gewon nen voor de finish is bereikt. De waarheid van die stelling heeft Rob Slotemaker in de eerste nacht van de 18e Internationale Tulpenrallye op harde wjjze ondervonden. HR vergrootte in elke proef zjjn voorsprong op zijn concurrenten Bij Charbonnières kwam echter, voor de zoveelste maal in 4jn loophaan. het einde aan de illusies van de Nederlander. Een steekas van de Alfa had het moordende gevecht om frac ties van seconden niet kuqnen volhouden cn brak, wat de Nederlandse kanshebber op slag geen hoop meer liet. Rob Slotemaker was niet de enige cou reur, voor wie de eerste rallyenacht met een al de laatste werd. In de nachtelijke uren liet het aantal uitvallers 6nel op tot zeventien, zodat nog 99 combinaties in de strijd waren. Het noodlot trof be halve Slotemaker-V .d. Geest, nog vier landgenoten. Veteraan Cees den Ouden moest bij St.-Maurice zijn Citroën aan de kant zetten, aangezien zijn co-equipier ziek was geworden. Voor Wolfert, Wij- nands en Grabowski was het Rallyedoek al eerder gevallen. Ook Simo Lampinen moest, nog voor de zon de mistflarden had doen verdwij nen, zijn Rallyeavontuurbeëindigen, waardoor Finland een van zijn hoogst geklasseerde equipes kwijtraakte. Gijs en David van Lennep. met hun Porsche 911 supersnel bij de grand tou- rismo's, moesten hun leidende positie in de categorie van de g t-wagens aan de concurrentie laten. De acht kilometer lan ge speciale etappe van de Col de Fouchy was daarvan de oorzaak. Slechts vier equipes zagen kans bij lichte mist de etappe in de scherp gestelde tijd af te leg gen. Gisteravond, toen de kop van de ster- De Nederlandse equipe Huub Pelli- kaan en Peter Hilders scheurt door een bocht in de Ardennen. ritkaravaan de bochtige wegen van d Vogezen dicht naderde, meldden zich de eerste uitvallers. Voor Ward-Bo6troem (Zweden). Parkes-Humble (G.-B.), Krau- se-Brecheisen (Fr) 'en Lenke-Stroeh (W.-Dld.) kreeg de rit. nadat zon kilometer ongeveer een vijfde vai route waren afgelegd .een voortijdig Tot die uitvallers-van-het-eerste-uur behoorde ook de grote Eric Carlsson. In Luxemburg liet zyn vuurrode Saab al een verdacht geluid horen, waarna de service- ploeg van de Zweedse fabriek drie kwar tier nodig had om te repareren. Deson danks kwam in de avonduren in de Franse Elzas het einde voor de robuste rijder uit Trohattan. die geplaagd door een jichtaanval. zijn zware tocht naar het Zuiden was begonnen. 9000 plaatsen en négen sporthallen. De roei- en kanowedstrijden zullen in Mün- phen of op een der meren in Beleren worden gehouden. De Olympische zeil wedstrijden zullen plaats hebben in Tra- vemünde of Kiel, in welke laatste plaats ook in 1936 de zeilwedstrijden werden gehouden In 1972 zullen in. München en in een straal van 50 km buiten de stad 55.000 hotelbedden beschikbaar zijn. Door ge bruik te maken van particuliere adres sen, jeugd- en studentenhuizen en kam peerplaatsen zullen 100.000 mensen tij dens de spelen in en rond München on derdak kunnen krijgen. Sensatie Met de „bierstad" München, die bij de eerste stemming al de meeste stem men verwierf: 21, tegen Montreal en Madrid elk 16 en Detroit 9, werd voor 1972 als Olympische stad gekozen het op het eiland Hokkaido liggende en 770.000 inwoners tellende Sapporo. De ze moderne Japanse stad, in het Oos ten, Zuiden en Westen omgeven door bergen, kreeg bij de stemming in Rome de voorkeur boven de drie andere kan didaten, het Amerikaanse Salt Lake Ci ty. Het Canadese Banff en het Finse Lahti. Op beide fronten werden dus Amerika en Canada verslagen, zowel voor de organisatie van de zomer- als van de winterspelen in 1972. Het was een ware sensatie, dat reeds bij de eer ste stemming Sapporo de absolute meer derheid van 32 stemmen verwierf. Ten nadele van Banff, dat gold als de grote favoriet, was ongetwijfeld een uitspraak van de vereniging tot bescherming van het nationale park. waarin Banff is ge legen. Avery Brundage las in de ver gadering een brief van deze vereniging voor, waarin paar voren werd gebracht, dat indien de Olympische winterspelen in 1972 aan ^Banff zouden worden gege ven, dit de dood van vele dieren in het nationale park ten gevolge zou hebben. Bij uitstek Sapporo, dat jaarlijks zo'n vijf mil joen bezoekers ontvangt is een winter sportplaats bij uitstek, die hiervoor Koersen Hilversum [ILVERSUM - De uitslagen van d, leren in Hilversum gehouden koersen 18.30.' pi; L Eddy Six. Leeuv.-kamp. km-tijd l ::i Dinsdag. 3 Ros Kinlev winn 2.0ft 1.90 1.60. cov. 4—, gek. 19'. Cosmopolitainprijs 2000 m: 1. Electra W Van Dooyeweerd. 1.25.9. 2. Diamant Dear 3. Dacron Dear winn. 2.30. pl 1.30 1 60 1.80 f.™. T to .OA 75g0 1. Corn Heijm 1.52.4. 2 Dia- winn 5.40, pl. tuerhen' S.^winn 1.10. pl1.10." 1,SO. co\\ Beètnikprü» over 2000 m. Ie afdeling: Bea, Hendricks. 1.26.6 2 Zephvr Mago- van. 3. Charlotte Six, winn. 3.SÓ. pl. 2 20 ..40 2.30, oov 17.50. gek 4 20. ^Topsongprljs over 2000 mi Damsel D. #angr S, winn. 4 Ril' pl 1.60 i.70 S',00. cov. .00. gek 7.90. trio 330.70, Beatnikprijs 2e aid.: 1. Columbus. Schol en. 1 27.6. 2. Zlppv Rerebus, 3 April Love, ri 2.20. pl. 1.30 1.50 I SO gek. 4,70. cov. 1.80 Totaiisatoromzet f 183.988 Fraaie zege bridgers SINT-VICENZA Het Nederlandse bridgeteam Is de strijd om het wereld kampioenschap, die gisteren in het Ita liaanse San Vicenza ls geopend, uitste kend begonnen. De Nederlanders zorgden voor de ver rassing van deze eerste dag door het sterke Noord-Amerika met te kloppen. De overwinning was verdiend had met wat meer geluk belangrijk groter kunnen zijn. Italië, dat de titel verdedigt, had geen moeite en klopte Venezuela met 6326. Trotse Münchener burgemeester dr. Hans-Jochem Vogel (links): ,J)it is de maquette. We kunnen veel reeds nu een zeer goede datie heeft: drie ijsbanen voor hardrij den een kunstijsbaan van 70x30 meter en vijf ijshockeyvelden, twee slalompar- coursen voor heren en twee voor da mes, een parcours voor zowel de dames als de heren voor de reuzenslalom, af delingen afzonderlijk voor de dames en de heren, twee springschansen (de Oku- ra van 90 meter en de Yukijirushi van 60 meter) en verscheidene parcoursen voor de cross-country. De spelen zullen worden gehouden van 1019 februari (gemiddelde temperatuur 5.33 C) of van 312 februari (gemiddelde tempe ratuur 4.33 C). Sapporo ligt met hoog boven de zeespiegel, maar heeft door de koude golfstroom in de winter een tem peratuur, die ongeveer overeenkomt met die op 1200 meter in het Midden- Europese bergland. Weer nederlaag Bij de tweede stemming voor de plaats voor de zomerspelen in 1972 be haalde München een absolute meerder heid van 31 stemmen. By de tweede stemming, waarvoor Detroit was afge vallen, verwierven Montreal en Madrid elk 15 stemmen. Voor de verkiezingen had de Pool Wlodzimierz Reezek een felle politieke aanval gedaan op München. Toen Ree zek nog slechts met politieke argumen- AMSTERDAM De Italiaanse triom fator Ln de laatste twee grote klassiekers (Parqs-Roubaix en Parljs-BruBsel), de slanke donkerharige Felice Gimondi. ont breekt ln het deelnemersveld van de Am- stel Gold Race, de eerste grote wegwed strijd van stad tot stad sinds vele jaren in ons land. die zaterdag het feest van de koninginnedag ln Brabant en Limburg luister zal bijzetten. Maanden geleden al hebben organisa toren Tbn Vissers en Herman Krott de Italiaan gepolst maar de onderhandelingen zijn afgestuit op het feit. dat Gimondi alleen maar wilde komen als men ook zjjn ploegmakkers, onder wie Vlttorio Adorni. zou contracteren en dat ging toen al te veel geld kosten. Moéten de feestende Brabanders en Limburgers dus de kennis making met de Tourwmnaar van 1965 ontberen, toch zullen zij wel in grote ge tale langs de 260 km lange route ge schaard zijn. want de organisatie heeft een respect afdwingend veld bij elkaar gekregen. In de eerste plaats komt de vijfvou dige tourwinnaar Jacques Anquetil, die het vorige jaar in de Ronde van Ne derland juist in de Brabants-Limburg se etappe zoveel vuurwerk afstak, met een volledige ploeg aan de start. On der hen zijn klinkende namen als Jean Stablinski, Arie den Hartog, Bernard van de Kerckhove en Cees Lute. Maar ook zijn erfvijand Raymond Poulidor, die geassisteerd wordt door onder meer Rolf Wolfshohl, Roger Swerts. Vic van Schil en Jos Spruyt is van de partij. Er zijn nog meer wielergrotenJan Jans sen als de natuurlijke kopman van een sterke formatie met Henri Anglade, Joseph Groussard, Willy Monty en Johnny Schleck, Peter Post. gesteund door onder meer Hugo Scraeyen, ook Rudl Altig, samen met broer Willie en! Ab Geldermans en voorts nog een groot aantal buitenlanders en Nederlanders, onder wie Willie Bocklandt, Jos Hazel- donckx, Lothar Claesges, Plet Rent meester, Bart Zoet, Jan Schroeder, Wim Schepers en Michel Stolker. In to taal zullen uit Breda 120 renners ver trekken, die strijden om een prijzenpot van ruim 7500 gulden. De route van deze wedstrijd, die zo hopen de organisatoren een jaar lijks terugkerend evenement kan wor den en te zijner tijd het predikaat „klas sieker" zal verwerven, loopt van Bre- dag vla Golrle en Valkenswaard naar de eerste ravitailleringsplaats Helmond vervolgens door de Peel naar Maa^bracht, Stein en Meerssen, waar nog een vijftigtal zware en naar men verwacht beslissende kilometers door 't Limburgse heuvelland wachten. Overigens heeft het tot gisteravond ge duurd voordat de organisatie van minis ter Samkalden hoorde, dat alle beletse len uit de weg waren geruimd. De moei lijkheden zijn vele geweest. Aanvanke lijk wilde men in Amsterdam starten daarna in Utrecht, vervolgens in Rotter- in, maar steeds werd de doortocht 'er de wljkswegen geweigerd. Zelfs gisterochtend, toen ln de hoofd stad een persconferentie werd gehou- n, stond het doorgaan van de wedstrijd ig niet vast. De beslissing hing af van n spoedrapport dat In „de maak" is over de bezetting van de politie macht van Brabant en Limburg, e.e.a. In verband met de te verwachten grote drukte op koninginnedag. Een telefoon tje van minister Samkalden redde dc organisatie daarna van een strop van 8G.000 gulden, die uitbetaald had moe ten worden aan de reeds gecontracteer de renners. (Advertentie) Het werk van een buschauf- Minimum leeftijd21 jaar. feur heeft vele aantrekkelijke Loopt u eens binnen op onze kanton A ll 7ll on n neerna in Ifttl kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, overonzeloon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver- wekelijkse contactavonden DEN HAAGElke dinsdag en vrijdagavond in café-res taurant „Paviljoen", Rijswijk- seplein 39. LEIDEN: Elke donderdag- voer en uitstekende sociale avond in het N.Z.H.-haltekan- voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM toor. Stationsplein. Telkens van half acht tot half negen. dor, Wolfshohl, Rudi en Willie Altig Henri Anglade en onder meer de Ne derlanders Jan Janssen, Jan Hugens, Ab Geldermans, Cees Lute, Piet Rentmees ter, Bart Zoet en Piet Braspennlck' zal ook zondag 1 mei in een criterium over 120 km in Bleijerheide starten. RONDE VAN BELGIE Nederlanders in kansrijke posities HOEI De Nederlandse wielerploeg, die ons land op uitstekende wijze verte genwoordigt in de amateurronde van Bel gië, heeft nog steeds de eerste plaatsen in het individuele c.n iandenklassemcnt in handen. Na de derde etappe (Tilburg-Hoei 183 kilometer) leidt de rappe Brabander Jo van Seggelen. Hij volgt daarmee de kleine Rotterdammer Johnny .Brouwer op. die nu derde staat Eerder had Brouwer de Noordhollander Plet Tesselaar, leider na de eerste dag, „afgelost". Coach Joop Mid- dellnk heeft trouwens toch een aantal goede posities opgebouwd: de grote troef finrry Steevens is. met 35 seconden uch- terstand. een kansrijke zesde De derde it leverde een zege op voor de Belg Willy Scheers. i België) 1.22.30. 2. 1.23.12; 3. Kurk a Beig |V,in.5il.YiKel\" Tit-r i N'i-il Of vul onderstaande coupon in: 10.50.41 Nederland 32.31.01, 10.53.42. 52. seluar iN.-d Landenkla 2. Llersc BC (Belg, 32.32.11 De Fransman Claude Gallo heeft, gis teren de eerste etappe van het. Circuit des Mines (Bouligny-Longwy. 140 km1, een etappewedstrijd voor amateurs, gewonnen. iWt- 1. Galllo iFti 3 16.28. 2. Wilhelm (Fr 10. Nol Klooster (Ned) op 32 'arry 49. Daan Holst (Ned Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE Pier j po 7.41 De Amsterdamse wielerprof Rein de Jong is gisteren in een ln de omgeving van Waregem gehouden wegwedstrijd als derde geëindigd. Winnaar Jacques de Boe- vere (België) legde de 150 kilometer al in 3 uur en 54 minuten. Vijfendertig secon den later arriveerde een groep van 18 renners. Achter de Belg Oswald de Clercq legde De Jong in de sprint beslag op de derde plaats De Rotterdammer Werner Swaneveld werd negende, de Zeeuw Dlee Koeten tiende.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9