HANDZETTER Onoplettende automobilist reed maar wat raak Jubileumtoernooi NeVoBo - afd. Leiden Hij koos de Algemene Bank Nederland voor aangepast sparen. ..3,5°/o MIDVOOR VLAK WAS MET VIJF GOALS DE STER VAN DE AVOND Algemene Bank Nederland Frans van der Zeeuw verlaat De Kanaries De Leidse Courant AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT Het Jeugd Kamerorkest Leiden glorieerde in Leiderdorp PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT Voor de Lcidse kantonrechter Een 53-jarlge sigarenwinkelier uit Wassenaar had op 27 januari j. 1. met ztyn auto op het kruispunt Kon. Juliana- laanNieuwe Duinweg te Katwijk geen voorrang verleend aan een bromfietser. Vooral omdat het hier een voorrangs- krulslng betrof nam het rechtscollege hem deze overtreding byzonder kwalijk. „U heeft zowel het atopbord als de stop- streep genegeerd en bent pardoes dat kruispunt opgereden", verduidelijkte de kantonrechter, mr. W. de Koning, ver- dachtes grove onoplettendheid. ..Ik heb dat bord echt niet gezien en zag de bromfietser te laat om een bot sing te voorkomen", en verdachte moet toegeven, dat hij inderdaad „maar wat raak had gereden". De kantonrechter ontdekte voorts nog in het proces verbaal. dat de betreffende bromfietser hevig was geschrokken toen verdachtes auto hem plotseling de vrije doorgang versperde. „Hy schrok niet alleen maar liep door de botsing ook nog een gebroken been op waardoor hij enige weken op non-actief werd gesteld", onthulde de officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen in zijn requisitoir nog een z.i. strafbezwa- rende omstandigheid. Het geheel be ziende kwam hij dan ook tot de conclu sie. dat verdachte een gevoelige correc tie verdiende en eiste derhalve 100,- boets subs 20 dagen. Hoe de sigarenwinkelier er hierna in zijn laatste woord nog toe kwam te be weren: ,,Ik heb toch echt wel goed uit gekeken", was alleen hem blijkbaar dui delijk. De kantonrechter repliceerde zichtbaar verbaasd met: „Dat is onmo gelijk. want anders zou u die bromfiet ser toch niet pardoes omver hebben ge reden. Ik geloof eerder, dat u even te dutten". Dit laatste sprak verdachte ten stelligste tegen. Hoe dan ook, hij zal 90.boete moeten neertellen overeenkomstig het vonnis, dat de rech ter tegen hem uitsprak. GOED DOEN „Ik dacht er echt goed aan te doen Ineens die weg In te draaien en wel om het achteropkomend verkeer geen last te bezorgen", aldus verzekerde een 37- jartge automobiliste de rechter haar goede bedoeling. Z\j stond terecht, dat zjj op 16 febr. J.I. met haar auto de Rhijngeesterstraatweg linksaf een Inrit was Ingereden en daarbij geen voorrang had gegeven aan een achteropkomende auto. Zy moest toegeven, dal z(j alvorens linksaf te slaan niet In de achteruitkijk spiegel had gekeken en dus door die auto verrast werd. „Doordat u niet goed uitkeek had uw goede bedoeling dus een averechtse uit werking", kwam de kantonrechter tot de logische conclusie. „U beging een grote verkeersfout", merkte de officier onder meer in zijn re quisitoir op en eiste hiervoor 60. boete subs. 12 dagen. De automobiliste vond zes tientjes boete wel wat erg veel. Want tenslotte, zo vond zy„Had die achter opkomende automobilist ook wel enige schuld, want als hij beter had opgelet, had hij haar auto rechts kunnen inhalen en zou er dus niets, zijn gebeurd". De kantonf-echter zette er uiteindelijk maar een punt achter en vonniste ditmaal nog met 50,- subs. 10 dagen. NIET GEZELLIG Haagse rechtbank Hij kon het stelen niet laten Slechts twee dagen was de 21-Jarige jongeman op vrye voeten, toen hy weer ln volle vaart aan het Inbreken on stelen sloeg. Zyn eerste slag werd In een win kel te Delft geslagen, waar o.m. een fles drank en een bedrag van 60,- werd gestolen. Daarna was Rotterdam aan de beurt, vervolgens een woning aan de Veursestraatweg in Voorschoten met 94,- als buit en een winkel te Leldschendam waar dlvèrse kleding stukken werden gestolen. En nu stond de jongeman dus weer voor de Haagse rechtbank en bekende hetgeen hem werd verweten. De reclassering zag er ook geen gat meer ln. Men had verdachte aan werk en huis vesting geholpen en dat zat dus goed. Niettemin bljjkt ,het reclasseren niets uit te werken. „We kunnen zo toch niet doorgaan", constateerde de president der rechtbank. „Wat vindt u van ter beschikking stelling van de regering?" „Zou ik niet graag willen", zei ver dachte. Toch zag rle officier van Justitie geen andere uitweg, want verdachte is reeds voorwaardelijk ter beschikking van de regering gesteld. Dat moet nu dan maar definitief worden gemaakt, vond de officier en hij eiste daarom 7 maanden gevangenisstraf niet aftrek, van het voorarrest en ter beschikking stelling1 van de regering. De rechtbank zal op 10 mei uitspraak De uitslagen van de wedstrijden, wel ke in het kader van het jubileumtoer nooi van de afd. Leiden van de NeVa- Bo werden gespeeld, zijn als volgt: lp groep A dames werden de Valken 2 en Argos ieder met punten win- In groep B werd eerste Rijnsburg en tweede In de Moriaan 1. In groep C No. 1 Argos 3 en No. 2 In de Moriaan 2. Voor de heren in groep A eindigde DSS 3 met 4 punten bovenaan en met 3 punten SUES 1. In groep B werd De Valken 3 tweede en DSS 3 weer eerste. Voor groep C werd SUES 1 No. 1 en Rijnsburg 3 No. 2. Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: Groep D dames: De Vinnen 1; Nw. Brunhilde 3: Argos 2 en Argos 3 Groep E dames: DIO 1. De Valken 1, Rynsburg 2 en In de Moriaan 1. Groep D heren: DSS 3. De Valken 3: SUES 1 en Rijnsburg 3. In groep E zijn ingedeeld Tornado 2. De Valken 2 en No. 1 van groep D. In groep F biyft Fit 1. No's 2 en 3 van groep D. beiden uit Leiden, destyds op de rjj- baan van de Oranje Xassaulaan te Warmond maakten, zullen zy zich on getwijfeld nog lang heugen. Want al wandelende werden zy aangereden door een achteropkomende auto en de wegberm Ingesllngerd. Op enkele onbe tekenende wonden en wat kleerscheu ren na, kwamen zij nonder boven won der niet de schrik vry, Zy kregen een proces-verbaal, omdat zij en nog wel aan de rechter in plaats van aan de linkerkant op de rijbaan liepen en niet op het nabygelegen voetpad. „Die automobilist schrok nogal toen hij u daar in donker geheel onverwacht op de rijbaan zag wandelen en ondanks zijn krachtig remmen niet kon verhin deren. dat zijn auto u raakte", ontdekte de kantonrechter in het proces-verbaal. „Er lag op het voetpad vrij veel sneeuw en het was niet plezierig daar op te wandelen", lichtte de student zijn voor keur voor de rijbaan nader toe. „Het was maar een klein stukje naar de bus halte en overigens waren wij duidelijk zichtbaar door onze lichte overjassen", voerde hij voorts nog tot zyn verdedi ging aap. De verpleegster zag nog een verzachtende omstandigheid. „Ik had nachtdienst en moest per sé de bus ha len. Wij liepen op de rijbaan omdat wjj daarop sneller vooruit konden komen". Van gezellig wandelen was echt geen sprake geweest. De officier vond, dat verdachten het noodlot min of meer hadden getart. „Voor voetgangers, die op een autorybaan liepen zyn de gevol gen nog al eens fataal geweest", w schuwde hij het verdachten-paar 1 een herhaling van zo'n risico-dragende overtreding. Hy eiste voor beiden boete van 15.subs. 3 dagen. „Wy werden toch al min of meer gestraft door de schrik en de kleerscheuren", pleitte de student voor een lagere boete. De kantonrechter kwam beiden royaal tegemoet en maakte er tweemaal 5. BALDADIGHEID Een 21-jarige Hmmerman en een 18- jarige kok, beiden uit Warmond gaven toe. dat zjj op 12 februari j.l. een jonge man op de Teyllngcrlaan met sneeuw ballen hadden bekogeld. Dat diens bril daarbij was gesneuveud trokken zy de ter In twijfel. Vandaar ook, dat r.y de schade ft ralson van 29.niet had den vergoed. Gezien de getuigenverklaringen kon den zy echter niet lang volhouden, dat de bril „zo maar vanzelf" onherstelbaar kapot was gegaan. De officier achtte baldadigheid af doende bewezen en eiste tegen beiden een boete van 10 en de betaling van de helft van het schadebedrag t.w. 14.50. Nadat beiden uiterste clementie had den bepleit, verlaagde de kantonrechter de boete tot 5.— doch vonniste inzake de schadevergoeding conform. Al met al toch nog een dure „sneeuwpret". De Algemene Bank Nederland biedt u vier mogelijkheden van veilig en vertrouwd sparen. Spaarboekje 3|5 0 k Tot 1.000.- per maand direct opvraagbaar; voor re bedragen opzeggingstermijn van één maand, mum tegoed ƒ50.000,-. B. Spaarrekening Zilveren Molentoernooi LFC C. Spaardeposito.4|5 10 met drie c.q. zes maanden opzegging. Eerste storting tenminste ƒ100 - Drie maanden opzegging voor bedragen tot ƒ5.000,- zes maanden voor hogere bedragen Maximum tegoed 50.000,- voor particu lieren en 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. D. Spaardeposito uit Amsterdam, voelige nederlaag naar de kleedkamers gestuurd. De Yolcndammers wisten met staande midv maar liefst drie doelpunten verschil aar het langste eind te trekken. De einduit slag was 5-2 in het voordeel broeken. De grote man was wel mldvoor Vlak van Volendam. Deze speler was als het ware een nachtmerrie voor de achter- hoedeapelers van Sparta en doelman j Lankhorst. Want het was deze speler, j ge- Volendammers. Linksbuiten Zwart gaf scherpe voorzet maar de steeds vrij- Vlak en opnieuw kon doelman Lankhorst naar het net lopen om het leer voor de tweede maal eruit de wyd- te halen: 2-0. Nog voor de rust in zou gaan. was het opnieuw midvoor Vlak, die een voorzet, gelanceerd door rechts buiten Jonk, met een derde doelpunt wist af te ronden: 3-0. °/o met een jaar opzegging. Eer6te storting tenminste 100,-. Opzeggingstermijn een jaar. Maximum tegoed ƒ50.000.- voor particulieren en ƒ100.000,- voor ver enigingen en stichtingen. (Neds'-landiche Handel-Maatschappij De Twenteche Ban'<) Ook in de tweede helft zouden de wijd- die alle vijf de doelpunten, die giater- broeken hun gaaten op zeer gevaarlijke avond werden gescoord, voor zyn reke- act,es *aan «raderen. Maar voor het zo- ver was, kwamen eerst de Amsterdam- ning heeft genomen. In eerste instantie leek het er in het geheel niet op, dat Volendam met zo'n groot verschil in doelpunten zou gaan in het offensief en het was doel man J. Vissers die het schot van Tromp, 'en nog een schot van Lombaard wist te «nkelijk hielden beide k"en Succe' hadde" wel de Volendam- partijen elkaar in evemvleht tot op de 8e mer*' w8nt de I2e nunuut V onnissen in brandstichtingszaak te Noordwijkerhout minuut evenwel, toen Volendam met zeer gevaarlijke uitval uit de bus kwam en midvoor G. Vlak een aanval met succes wist af te ronden en onhoudbaar doelman Lankhorst wist te passeren 1-0. De Haagse Rechtbank heeft Noordwijkse bejaarden reden door eigen streek Als sluitstuk van de viering van het i tweede lustrum -van de R.K. Bejaarden bond St. Jozef afd. Noordwijk, was door het bestuur aangekondigd een gratis I rondrit per touringcar door de bloeiende bollenvelden. Dat dit een welkome at- traktie is voor de bejaarden bleek wel uit het feit, dat er vijf grote touringcars nodig waren om de bijna 200 deelnemers (sters) te kunnen opnemen. De start was vanaf het Juvenaat langs de Leidse- vaart naar Voorhout en tussen de bol- lenvelden langs Loosterweg en Reigers bos naar Lisse, vervolgens langs de Keukenhof naar De Ztlk waar de ont wikkeling van het Langeveld in ogen schouw werd genomen. Via Noordwijker- j en de dames van een versnapering. Na deze pauze werd de reis voort gezet naar de Noordwijkse Boulevard, Beeklaan met zijn grote nieuwbouw, 'n ontwikkeling dat aller aandacht trok. 1 Tevens werd kennis genomen van de j grandioze lichtveraiering welke in i Noordwijk ia aangebracht langs de in- I val- en uitgangwegen. Via de Katwijkse Boulevard naar Rijnsburg. Leidsebuurt, Oegstgeest, Groene kerkje naar Post- brug. langs de Leidsevaart weer naar de zoete inval De Nachtegaal aan de Goo- weg om enkele hasse-bassies naar bin- j nen te slaan en hierdoor gesterkt werd de thuisreis aanvaardt, bij het afscheid deze genotvolle tocht werd aan de dames nog een grote „Jaffa" uitgereikt i aan de heren het welkome rokertje. NRB BEZOCHT DUITSE LANGENBERG De jaarlijkse uitswisseling tussen de Noordwijkse Reddingsbrigade en de Red dingsbrigade te Langenberg in Duits land is een steeds weerkerend evenement beide brigades. Het was dit jaar dat het kontakt voor de vyfde keer werd vernieuwd en tevens de beurt voor een aantal NRB-leden onder leiding van de heer Van Zeist om een bezoek te gaan brengen in Langenberg. Na een voorspoedige reis werden de Noordwijk se gasten op spontane wijze ontvangen. I Enkfle interessante musea's werden be- I zocht en men bracht een bezoek aan het overdekte zwembad aldaar, 's Avonds werd door de gastheren een gezellige „bonte avond" aangeboden. De tweede dag had de officiële ontvangst plaats door de burgemeester van Langenberg, waarby hij zijn vreugde uitsprak over de totstandkoming van de verbroedering van de twee brigades en als aannnken overhandigde hij op deze lustrumbijeen komst een fraai wandbord met het wa pen van Langenberg. onder de medede ling dat hij volgend jaRr als het enigs zins mogelyk is. persoonlijk een bezoek hoopt te brengen aan Noordwijk. ZOETERWOUDE AANVULLING RAADS.AGENDA Aan de belangryke agende die de Zoe- terwoudse gemeenteraad hedenavond af te werken krijgt la nog een tweetal pun ten toegevoegd. 13a. Is een voorstel van b. en w. tot het aangaan van een regeling als bedoeld In artikel 2, derde lid, van de verorde ning op de exploitatie van bouwterreinen der gemeente Zoeterwoude. betreffende gronden van de Stichting "Huize Em- niaus" te Zoeterwoude tot het verlenen van een vergunning tot het aanleggen van straten. opnieuw midvoor Vlak die een doelpunt gea uitspraak gedaan inzake de brand- voor zijn rekening nam: 4-0. Dit was 9Hchtin het sein voor de tegenstanders om zelf januari terug te gaan siaan. Lombaard wist kerhout. De rechtbank veroordeelde de ïyke nul op het scorebori" n in een één: 4-1. En in de minuut wisten de Amsterdammers zo- i jaar en ^er niaanden gevangenisstraf, het tweede tegendoelpunt al te i nadat de officier van justitie twee we- Tromp schoot hard toedoen van een'been van achterspelera van Volendam kwam Spar- ken geleden tegen hem twee jaar en zea maanden gevangenisstraf had geelst, uitlokking tot brandstichting. het eindsignaal zou gaan klinken j zich spreken door het vyfde 1 doelpunt voor zijn rekening te nemen: 5-2. Botsing op Rijksweg Gistermiddag vond op de ryksweg 4 nabij de Haagse Straatweg te Oegst- 1 geest een aanrijding plaats, waarby zware materiële schade ontstond. een periode van één jaar gaat Frans der Zeeuw LFC dit seizoen verlaten als trainer. De j links uit Een Dauphine, bestuurd door de heer het Vinde C' M- ult Den Haa& week te veel naar kwam daardoor op de rij- het tegemoetkomende ver- A-diploma, dat hij reeds in zijn bezit Simca, bestuurd door de heer D. de Z. I j uit Den Haag was het gevolg. Per heer Van der Zeeuw evenwel onmogelijk sooniyk letsel deed zich niet voor, Wel deze eis te voldoen. Wie de Kanaries in het nieuwe seizoen zal gaan trainen is nog niet bekend. werden beide DE LEIDSE COURANT VERGROOT VERNIEUWD VERBETERD THANS DE MOOISTE KRANT VAN LEIDEN EN (VERRE) OMSTREKEN. U behoeft slechts een nieuwe abonnee aan te brengen en U ontvangt ons jubi- t leum schryfblok met 100 vel prima post papier en het unieke Leidse Courant speldje. Het is heus niet moeilyk. Vyftienhon derdzevenentachtig nieuwe abonnees werden er in enkele maanden aange bracht. Ondergetekende: geeft als abonnee van De Leldae Courant op: Betaling zal geschieden per week/maand/kwartaal Doorhalen wat niet wordt verlangd. Vult bovenstaande bon in aan: De Leldae Courant, Postbus 11 of Papen- gracht 32. Lelden, tel. 20935. De nieuwe abonnee krygt onmiddeliyk onze byzonder mooie krant thuisbezorgd en U een aardig cadeautje. G. uit Hoogeveen en de 47-jarige chauf feur H. J. K. uit Deventer, die daadwer- kelyk by de brandstichting waren trokken, werden veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waarvan vlei maanden voorwaardelijk, en de chauf feur bovendien nog, tot duizend gulden boete. Voor alle verdachten geldt Af trek van voorarrest. een opslagplaats by hun werk te Noordwljkerhout. waar o.m. z rachtauto's waren geparkeerd, zouden laatstgenoemde verdachten hebben gewerkt aan brandstichting waarvoc de expediteur een beloning zouden ontvangen. De brand werd echter spoe- cjig ontdekt, zodat de schade niet groot vraagt voor Leiden en randgemeenten Hoge honorering Aardige job voor intelligente scholieren. (WESTERPERS N.V. voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaariykae winatdellng. Eventueel" vergoeding van reiskosten, HAN KAPAAN: HOBOÏST VAN KLASSE K O. AFD. LEIDERDORP, had de geroutineerde vakman met itj- gisteravond een concert georgani seerd in de Ned. Herv. Kerk. Het Jeugd Kamerorkest Leiden onder dirigent moet voor Har. Kapaan, die ook lid Henk Briër heeft daar geconcerteerd van het Jeugdorkest, een groot momi net zoveel overgave, zoveel élan en zo. zijn geweest. Met het mooi begeleide eel goede wil, dat zij byna alle vorige orkest werd dit concert een vreugd litvoeringen overtrof. Tot welk een grote hoogte van samenspel heeft Briër dit Jeugdorkest gebracht. Hoe juist was de interpretatie van deze 17e en 18e muziek en ook de tempi. En met welke volmaakte preciesheid wer den de solisten Jaap Stotyn en Han Kapaan (hobo) begeleid. Op iedere aan- wyzing van de dirigent werd steeds correct gereageerd, wy kunnen niet anders zeggen dan dat wij met diepe bewondering hebben geluisterd. HET PROGRAMMA begon met het Concert in D gr. t. voor 2 hobo's en strijkorkest van A. Vivaldi. Hier stond Joop Stotijn de hoboïst met wereld- LEIDERDORP NATIONALE HERDENKING 4 MEI Straks, op de avond van de 4de zullen, overal In den lande, de doden uit hoogte, dat wij volkomen vergaten r HET CONCERTO GROSSO no. 2 van G. F. Handel kreeg, mede dooi de sublieme vertolking tante partij, en niettegenstaande de vel. moeilijkheden die in dit concert liggei een zeer verzorgde uitvoering. In het Concert In D kl. t. voor hob en strijkorkest van B. Marcello konde: wij Joop Stotijn weer bewonderen i zijn prachtige interpretatie van de sole partij. Hoe gaaf is iedere toon en ho expressief de voordracht. Maar ook hw voortreffelijk was hier de orkestbegi leiding. Een grootse hulde met vei bloemen voor de twee solisten en d dirigent was het slot van de eerste held van het NA DE PAUZE bereikte het Jeugd orkest in de Londense Symfonie C kl. t. van Jos. Haydn eede wereldoorlog i nen in Indonesië en Korei herdacht. Ook Leiderdorp plaats by deze herdenkingen Innemen, soort i jeugdorkest te luisteren. Henk Bric worden bracht het orkest vooral ln de finai' ril zyn I door een heerlijk snel tempo in werd, op initiatief Hij dirigeerde deze i fonie uic het hoofd en gaf zich daardoor >r. R. M. Gallas, enige tyd geheel, zonder de stijl ergens geweld geleden een comité gevormd van brede, algemene, samenstelling. Deze zaak gaat immers ons gehele volk aan, van welke kerkelijke' denominatie of politieke ge zindte men ook - zijn mag. Hoewel de tijd van voorbereiding kort was. heeft het comité reeds dit jaar een korte, sobere, herdenkingsplechtig heid te moeten beleggen, die, vanzelf sprekend. door een ieder, die dat maar wil, kan worden bijgewoond. Zy wordt gehouden in de aula van de Chr. School voojv. ULQr van Geerstraat 2, en vangt aan óm n.m. half acht pre cies. Op dat tydstip worden de deuren gesloten, omdat de plaatsruimte in de aula uiteraard aan grenzen gebonden is, en het karakter van dit ogenblik van be zinning niet toelaat, dat tussentijds, ge lopen of stoelen aangedragen worden. Na een kort openingswoord van de voorzitter van het comité zullen, omlijst door pianomuziek, enkele gedichten uit de grote schat van verzetspoëzie worden gelezen. Na een kort woord van de bur gemeester zullen wij ons voegen bij hen, die, overal in den lande, in een twee minuten-stilte de gevallenen herden ken. w zingen volkslied de plechtigheid zal worden be sloten. Het comité hoopt op deze wijze vijf re te kunnen by dragen tot een zinvol, ken d. te'doen. Wij mogen hier niet vermeld laten de prachtige cello-i uit hel Menuetto door de le celliste. .Zo is dit concert wel een zeer byzon der evenement geworden in het Leidi dorps muziekleven. De kerk was gehc gevuld. Een langdurig applaus was beloning voor dirigent en zijn orkest THEO TEN HOOVEV Dansschool verzamelde 1500,- voor lichamelijk gehandicapten Leerlingen van de dansschool Ever Casteleln hebben 1500.bijeen bracht voor de N.KJ.B. „St. Lidulna afd. Leiden en omstreken. Het initiatie; hiertoe is genomen door de daasschoo zelf: de leerlingen hebben er spontaan gevolg aan gegeven. Vijf zwaar lichamelijk gehandicapt! kunnen dank zy dit geld eert reis na; gemeenschappelijk Lourdes maken. Op de onlangs gehot;- coupletten van het den jaarvergadering van de N.K.I.B. ,St. Liduina" is besloten om nogmaali Lourdes mogelyk te nis- het eigen Lourdesfonds. Pro- ook ln Leiderdorp. LEIDEN stijlvol, ogenblik van bezinning op de 4e pagandisten van deze bond bracht?: nog twee Lourdesreizen bij elkaar. D( twaalf gehandicapten, die voor deze rel' ln aanmerking komen gaan de yolgendt maand naar Lourdes. LEIDSE BlOSCOPEb De films in de week van 2127 april zyn door de Katholieke Film Central? als volgt gekeurd: in het water (18 jr 2.30. 7.00, en 9.15 10, 4.45, 7.00 en 9.15 urn T entoons tellingen De Lakenhal, Oude Singel 28 Ten toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. OpeD 10-16 uur. znd. 13-16 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. ramprn. Fpn Tentoonstelling werken van Willem Hussem. Tot 20 april dag. 10-18 uur (zond. gesl.). Aliemansgeest, Hofiaan. Voorschoten Di?£,utl Schilderijen van Willem T. Breddels. I Tot en met mei. Tastcvin, Beestenmarkt. Tentoonstel ling va:, wandlappen en applicaties I door Caro Buurman. Tot 24 april, dag. vanaf 5 uur n.m. De Ruif, Janvossensteeg 59. Tent. F. C. Batenburg, Grafiek, tot Rode Kruis afd. Rijnland vergaderde te Oegstgeest Henry Dunant-tocht gepland op 11 juli Luxor: Dracula, prins der duisternli (18 jaar). Wo.: Twee dagen, twee nachten (a.U Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: Programma ontraden. Trianon: Thunderbau (14 jaar) prolongeerd. Dagelijks: 2.30. «.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, <.00 en 9.15 uur. Huls" Oegstgeest. Het is de Kruis mag zich nog steeds ii gadering die niet bepaald uitblinkt door belangstelling verheugen. Er zijn het ledenbezoek. Dit is telkenjare zeer scheidene cursussen gaande. De aiem- matig ook van de zijde der colonneleden, ming in de Rode Kruis Kolonnen is goed. die eveneens lid zijn. Dit alles neemt "Resumerende kan men stellen dat 1965 niet weg dat het bestuur op prijzens- een gunstig intensief Rode Kruis jaar is waardige wyze te werk gaat het Rode geweest", aldus de sekretaris. De voor- Kruiswerk zoveel mogelyk te bevorde- zitter sloot zich hierbij dragen daar waar nodig is. wens uitsprekend dat PLINT De de zich sterk irzitter der afdeling, (omvattende j uitbreidende gemeente Oegstgeest nog j veie nieuwe leden genoteerd mogen wor- Oegstgeest, Rynsburg, Voorhout mond) hnrgemeseter B. N. Koomans oen, van Rynsburg sprak een welkomstwoord De penningmeesteresse, Jkvr. v. Heurn tot allen die blyken van belangstelling werd bijgestaan door de heer Crommelin toonden. Spreker stond tevens even stil voor wat betreft het bekend maken van hy het overlyden van 't bestuurslid de de cijfers. Er is sprake van een batig heer Panhuyzen. saldo van 2 345.60 hetgeen kon ont- Uit het jaarverslag, met zorg samen- staan door de verrassende opbrengst gesteld door de secretaris de heer Harm- van de kollekte. sen bleek dat Rijnland thans 2241 leden Mevrouw Smolders, bestuurslid en telt. Een kleine teruggang in verhou- echtgenoot van Voorhouts burgervader ding met 1964. Bijzonder geslaagd was vertrok, vanwege de benoeming van de het afgelopen jaar de grote Rode Kruis- heer Smolders naar elders, eveneens uit kollekte, die maar liefst 6500 gulden op- I het bestuur. Haar taak zal worden over bracht, hetgeen praktisch een verdub- genomen door mevr. de Jong, speciaa) beling van de opbrengst betekende van voor wat betreft het welfarewerk. het voorgaande jaar. De rondvraag bracht geen knelpunten De afdeling welfarewerk is zo goed ter tafel. Medegedeeld werd nog dat de als "selfsupporting" er waren 12 wel- jaarlijkse boottocht van de Henry Du- fare werksters in de weer voor een 19- nant vanuit Leiden zal plaats hebben in tal patiënten. Natuurlijk werd ook deel de week van 11 tot 16 juli. Voor Ryn- genomen aan de jaarlijkse boottocht met land mogen wederom 6 patiënten hieraan de "Henry Dunant" waarbij de Rijns- deelnemen. burgse bloemenveiling "Flora" op pret- GESLAAGD Aan de katholieke uni- tige wijze voor de kleurrijke boeketten versiteit te Nijmegen is geslaagd voor Velen «preken dikwijls zonder den had gezorgd. De bouw van het Henryhet kandidaatsexamen in de rechtsge- ken, maar denken nimmer zonder ti [Dunanthuis verkeert ln een vergevor- leerdheid de heer H. C. V. Schrama. spreken. KORRELTJE

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4