ïmééBSiËaiÖi Binnen twee jaar zal Leiden een „winkelcentrum Morskwartier" rijker zijn VIERDUIZEND SLAVENKINDEREN VOOR DE LEIDSE INDUSTRIE WOENSDAG 27 APRIL 1966 DE LEIDSE COURANT Leiden» burgemeester mr. G. C. van der Willigen heeft vandaag om twaalf uur de eerste paal geslagen voor een belangrijke uit breiding van de Leidse woon- en winkelgelegenheid, het zgn. „Winkelcentrum Morskwartier", dat rechts van de spoorlijn LeidenDen Haag zal komen en tot de grenswijziging van 1 juli ook Oegstgeester grondgebied zal beslaan. Een hoog en een laag blok van 9 winkels en 84 „maisonnettes" zullen gegroepeerd worden rond een (markt)pleintje, waarop een supermarkt van 1000 m2 zal komen te staan. Het nieuwe bouwproject zal worden begrensd door de Diamantlaan en de Robijnstraat en wordt in op dracht van de N.V. Nivag, de vast-goed beleggingsafdeling van de Nillmij verzekeringsmaatschappij uit Den Haag gebouwd. Samenwerking tussen Huurman en Wernink De bouw zal worden verwezenlijkt door de bouwcombinatie "Het Mors kwartier", opgericht door het n.v. bouw en exploitatiebedrijf B. J. Buurman en' Zn. en Wernlnks beton- en aannemings maatschappij, een opmerkelijke combi natie in de Leidse bouwwereld, die el kaar in velerlei opzichten zal aanvullen. De bouwkosten van dit project zijn geschat op drie-en-een-half miljoen gul den, de bouw op c.a. 450-480 werkdagen, hetgeen neerkomt op twee jaar. huur per maand moeten opbrengen, de winkels 70,- per m2. Het bouwproject "Winkelcentrum" om vat nog een tweede fase, waarvoor men aansluitend op de le fase hoopt te kun nen gaan heien. Deze fase omvat 86 "maisonnettes", 7 benedenwoningen, 4 eenkamerflats, 4 tweekamerflats en een Aanzien meer relief door vlakverdeling Het winkelcentrum Morskwartier is ontworpen door het architectenbureau Brummel-Van der Lek. Opvallend is de vlaklndeling van de twee te bouwen hui zenblokken, die voorkomt dat men al te zeer "de hoogte" Ingaat. Door een hoog blok, bestaande uit 10 woonlagen onder- GEVONDEN VOORWERPEN in de maand maart 1966. Bankbiljetten, kinderbril, sleutels, damesparaplu, vulpen, damesportemon. nee, herenportemonnee, damespolshor loge, muntbiljetten, dameshandschoe nen, ringslot, kinderschoentje, twee delig badpak, damesring, dameshand tas, armband, ceintuur, tas inh. sport- kleding, bontmuts, windjack, broche, autocontactsleutel, gereedschap, tafel- aansteker, uitlaat airto, diplomatentas, telefoontoestel, album, winterjas, auto- step, gouden munt, spuitbussen, auto sneeuwketting, actetas met inh., rij wieltas, jongenshandschoen, portefeuil le met inhoud, armbandje, badlaken, wandelwagen, herenhandschoenen, da- mesbril, kinderwagen, 4 kleurenpot- lood, etui inh. schrijfbenodigdheden, herenbril, sigarettenaansteker, dames schoenen, mandje planken. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort, op woensdag middag tussen 14.00 en 17.00 uur. Te lefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. bouw, te bouwen krijgt, het aanzien van het Morskwartier meer relief. By de maisonnettes, die zich van flats onderscheiden omdat zij twee verdie pingen hebben, zijn 30 garages gebouwd. De huizen hebben o.m. centrale verwar ming, drie slaapkamers, een badkamer, een flinke eetkeuken, een hal en een werkkast. De winkels zijn "dagwinkels", dus zonder woonruimte, met aan de achter kant een dienstingang. Ze zijn voorzien van een vertrek achter de winkel en ma gazijnruimte. De winkels worden aan de voorkant op het plein verbonden door drie meter luifel, zodat het mogelijk is om droog te winkelen. Het slaan van de eerste paal voor de supermarkt door burgemeester mr. G. C. v.d. Willigen werd door een groot aan tal belangstellenden bijgewoond. VeleJ hoofden van dienst, directieleden van de Nill my, firmanten van de voor dit pro ject in het leven geroepen aannemings- Op grens van Leiden en Oegstgeest bouw van maisonnettes, dagwinkels, garages en supermarkt bijeen om een uiteenzetting te beluiste- iran de heer J. A. Brongers, die is verbonden aan het Instituut voor Oud heidkundig bodemonderzoek te Amers foort. Als onderwerp was gekozen .Luchtfoto en archeologie". De ontwikkeling van de luchtfotogra. fie loopt vrijwel parallel met de ontwik keling van de luchtvaart. Nam men aan vankelijk vanuit luchtballonnen de plaat- reeds in 1855 werd een luchtopna- an Parijs gemaakt! - toen in 1905 het vliegtuig zijn intrede deed, benutte het direct voor het fotograferen steden en landstreken. Tijdens de eerste wereldoorlog maakte de Engels- Crawford wereldnaam met zijn op- ;n van z.g. verloren steden in het midden-oosten. IN 1928 werden in Nederland de eerste luchtfoto's gemaakt en in 1936 was heel Nederland met de lens overvlogen en op de gevoelige plaat vastgelegd. Onder de tweede wereldoorlog maakte de RAF tijdens haar verkenningsvluchten vele opnamen voor strategische doeleinden, en zekere faam hebben verworven bij de archeologen als geschikt voor in terpretatiemateriaal van oude „ver zonken" kampen en versterkte plaatsen. Aangezien de Archeologische Dienst in Nederland niet, zoals dat wel in Duitsland en Engeland het geval is, •r een eigen vliegtuig beschikt, moet werken met de kfoto's van de Topo grafische Dienst, die om verschillende' redenen niet onder die omstandigheden zfln genomen, die archeologische onder zoekingen kunnen steunen. combinatie "Morskwartier" hadden zich op de rand van de bouwput begeven van waar zy toezagen hoe de burgemeester geenszins een volmaakte misdaad pleeg de. Ir. W. Huurman had namelijk zyn korte rede voorafgaande aan het slaan van de paal besloten met de burgemees ter erop te wyzen, dat hy zonder een bouwvergunning achter de helkar ging staan. Behalve ir. Huurman sprak ook de heer A. W. Dek, directeur van de Nill mij. "Met de bouw van dit project komen we in een volgende fase van een werk dat allang begonnen is" aldus de heer Dek, die hartelijk dank bracht aan de ar chitect en al degenen die bij de langdu rige voorbereiding betrokken zijn ge weest. De heer Dek memoreerde ook, dat dit niet het eerste project van de Nill my is, want het nog niet zo lang geleden opgeleverde winkelcentrum aan de Brahmslaan was eveneens een beleg gingsproject van deze Haagse maat- schappy.. Nadat de eerste paal voor de super markt in de drassige bodem was vast- geslagen volgde in rest. Van der Heijden nog een aperitief en een lunch voor de genodigden. Voorzitter van Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren: Verkrotting bedreigt tal van goede woningen „Gezien de uitslag van de laatstge houden verkiezingen voor de Provin ciale Staten, blijkt overduidelijk, dat er heel wat ontevredenheid heerst over degenen, die ons regeren. Ook wij zijn niet tevreden", zei gisteravond voorzitter J. van Iterson op de voor jaarsledenvergadering van de Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren in de foyer van „Den Burcht". „Jaren achtereen immers hebben wij aange voerd, dat wanneer de huurverhogin gen geen gelijke tred houden met de steeds oplopende kosten van onder houd, dat dit funest zou worden voor een goede woningexploitatie. Huizen moeten, aldus spreker, onderhouden worden, anders ontstaat er verkrot ting, waarmede niemand gebaat is, want deze brengt enorm veel schade toe aan het algemeen belang van een goede volkshuisvesting. De Minister van Volkshuisvesting ziet gelukkig ook dit belang in, het geen blijkt uit het feit, dat hij een uitspraak van de Ged. Staten van N.H., waarin erop wordt gewezen, dat met de gerechtvaardigde eisen van huiseigenaren rekening dient te wor den gehouden om de belangstelling voor de exploitatie van particuliere woningen niet drastisch te doen ver minderen, volkomen ondèrsteunde. Deze uitspraak is een winstpunt, maar zij moet ook gerealiseerd worden. En GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN J. S. N. Bouma en fam., Dr. Lely- laan 80, boekhouder; J. W. Bos en Haagweg 11, verwarmingstech- BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Jo'.danda Dorothea d.v. W. A.. Llnschooten en 1. A. M. v. Pola- Nadia d.v. M. Boufedji en A. H. C. Rodenburg; Jannie d.v. F. J. Ketting en A. van Duijvenvoorde; Cornelia Ma ria Johanna d.v. P. Brouwer en A. M. van der Geer; Renate d.v. J. J. Barnard en A. J. Schipper; Gerardus Adrianus Franciscus Matthys z.v. B. v.d. Burg en J. M. J. Schellekens; Sander z.v. S. Broers en G. S. M. Bey; Marc Henry Uurent z.v. L. T. F. L. Stubbé en M. A. Butot; Frederik Wijnand z.v. W. G. Leeuwen en J. M. M. van de Wall; Paulina Maria d.v. M. T. v. d. Heyden en T. H. de Rooij; Frangoise Michèle Petronella Renson d.v. H. C. R. Marcelis en E. M. Vinck. shuwd: H. T. van der Lult en M. A. Overleden: A. J. J. Bloem, 2 maanden, dochter; N. J. Smit, 80 Jaar, man; H. Turkenburg, 60 jaar, echtgen. van L. van Dam; N. Intveld, 86 jaar. vrouw; N. du Saar, 89 jaar, echtgenote van C. Schouten; J. M. Faas, 68 jaar, echtge note van H. T. Brugman; S. T. Wisse, 73 Jaar, echtgenote van I. de Kramer. nicus; C. J. van der Geest en fam., Witte Singel 52, houthandelaar; H. F. Visser en fam., Kennedylaan 11, kap per; W. A. Blom en fam., J. F. van der Lindenpoort 1; H. Uit Beijerse en fam., Verdistraat 71, hoofd provisie- dienst; S. Steinz, Noordeinde 2a, mili tair; M. Loendersloot, Witte Rozen straat 21, bejaardenverzorgster; C. C. Schouten, Rijnsburgerweg 10, 1.1. ver pleegster; N. W. van Stempvoort, Boer- haavelaan 116: F. A. Eskes. Noordeinde 2a, militair; E. A. J. G. Bvers, Rijns burgerweg 10, 1.1. verpleegster; E. C. M. Walenkamp, Prinsessekade 1; M. T. da Thesta Jacobs de Bok, Oude Sin gel 50: E. E. de Gilde, Aalmarkt 5: P. C. W. Vinkestijn-Broekhof, Peter v. Anrooystraat 24, inpakster; J. C. M. Mank-de Boer. Levendaal 149a, win kelbediende; N. H. Meiman, Sumatra- straat 171; F. J. F. Smit, Snoek Hur- gronjestraat 1; A. J. van Noort, Bre- derostraat 3. receptioniste; L. Nauta, de Bazelstraat 47. verpleegster; P. H. Fortuin, Rijn en Schiekade 39: H. M. E. Valentijn, Rijnsburgerweg 167, ver pleegster; A. M. de Jong, Rijnsburger weg 167, verpleegster; M. Clement, Rijnsburgerweg 10, ziekenverzorgster; J. C. Wilderink, Diefsteeg 19; J. A. L. Rehbock, Maredijk 190; A. J. J. M. Leek, Hooigracht 15, 1.1. verpleegster; L. C. M. van der Cammen, Kagerstraat 24; H. P. J. Visser 't Hooft, Morsweg 4; A. M. I. Cadiot, Nieuwsteeg 41; F. van der Meer, Witte Singel 26; I Korytnicki, Lammenschansweg arts; M. J. Beemer, Hooigracht 15. verpleegster; W. F. Tiwow, Peter Anrooystraat 75; W. C. Schrijvers, Hei lige Geesthofje 11; H. L. A. van Beur den, Plantsoen 5L wel spoedig, want de onderhoudskos ten stijgen nog steeds schrikbarend hebben mede tot gevolg, dat het de grootste moeite kost om wo ningwetwoningen met huren van f25 tot f30 per week exploitabel te doen zijn. Daar deze kosten ook drukken op woningen met een veel lagere huur, behoeft het nauwelijks vermelding hoe het met de exploitatie van deze wo ningen gesteld is. ACTIEF JAAR Een grove onbillijkheid was het, al dus spreker eveneens, dat huren van f 8 per week niet mogen worden ver hoogd en dat terwyi by een eventuele reparatie de bouwvakker bijna even zoveel uurloon opschrijft. Spreker re leveerde voorts nog, dat ingevolge een uitspraak van enkele politieke werk groepen men méér dan nu het geval is, over moet hebben voor de huur een goede woning. Want zo niet, dan zal aan de huidige wanverhouding t.w. dat de huren met slechts 265 pro cent stegen en de onderhoudskosten met ruim 600 procent, geen einde ko- Tal van goede woningen, zo be sloot spreker zijn betoog, staan we gens te lage huren op de nominatie voor verkrotting, en het is mede daar om, dat ik besluit met de waarschu wing: „regering let op deze zaak". Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer P. C. A. ten Broek, bleek dat de Leidse Bond weer een actief jaar achter zich liet en de belangen van de 881 leden uitstekend behartig de. De penningmeester, de heer B. Ba- kels, moest een klein nadelig saldo melden, dat echter van de kapitaals- rekening kon worden afgeschreven. By de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende heren Ten Broek en L. Zitman( alg. adj.) bij acclama tie herkozen. Daar de heer J. A. Eich- horn niet herkiesbaar was, werd ir zijn plaats op voordracht van het be stuur eveneens bij acclamatie de heer G. Vogelaar tot algemeen bestuurslid gekozen. Alvorens tot de rondvraag overgegaan, richtte de voorzitter hartelijk getint afscheidswoord tot de bondsadministrateur, de heer J. Smidt, die wegens het bereiken de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie kortgeleden moest neerleggen. De heer Van Iterson dankte de schei dende administrateur mede namens alle leden voor de wijze waarop deze ruim 32 jaar lang de Leidse bondsbe- langen had behartigd en bracht hem hulde voor de accuratesse waarmede hij steeds tot ieders tevredenheid zijn niet gemakkelijke taak verrichtte. De vergadering onderstreepte dit met een ovationeel applaus. Hierna richtte de voorzitter nog een hartelijk welkomst woord tot de heer J. N. Ouwerkerk, die tot bondsadministrateur werd b«- 1 noemd. Op zoek naar grafheuvels en burchten met luchtfotografie OUD-LEIDEN kamp kan verraden, moet het gewas van het veld zyn. Ook de zon moet in een lage stand staan, om zo groot mo- geiyke schaduwwerking te krijgen, zo dat met lichtinval bepaalde structuren zichtbaar worden, die op de begane grond voor het oog onzichtbaar blijven. Luchtfoto's zijn vaak op schalen van 1 - 20.000 gebaseerd, zodat details er uit springen in een groot geheel. Zo zijn in Drente byvoorbeeld de z.g. Celtic fields aan hei licht gekomen. In West-, Nederland zijn minder „ontdekkingen" te verwachten, omdat door vele dyk- doorbraken en overstromingen de oude laag is overlaagd door zeeklei. Wel is in Oegstgeest een bijzondere opname van de Oude Hof gemaakt, waarin dulde- ïyk de waliynen zichtbaar worden. ZOMERPOSTZEGELS 1966 IN HAL VAN POSTKANTOOR VERKRIJGBAAR Van dinsdag 3 mei a.s. af zullen we derom de bekende Zomerpostzegels worden verkocht, ten bate van de in stellingen, werkzaam op het gebied 'an de Volksgezondheid, cultuurbe- 'ordering en maatschappelijk werk. De postzegelserie is dit keer gewijd Nederlandse letterkunde in verband met de 300ste sterfdag van de Friese dichter Gysbert Japicx en het 200-jarig bestaan van de Maat schappij der Nederlandse Letterkun de. Voor hetzelfde goede doel worden prentbriefkaarten verkocht, kleurige bloemenfantasieën in series in vijf kaarten. Voor de verzamelaars zullen er we derom maximumseries verkrijgbaar zijn, bestaande uit vijf prentbriefkaar ten met afbeeldingen van dezelfde on derwerpen als <jie van de Zomerpost zegels. Op-de beeldzijde is de-corres ponderende postzegel geplakt met een speciaal stempel. Van dinsdag 3 mei tot en met vrij dag 13 mei zullen deze postzegels kaarten verkocht worden in een s ciale verkoopstand in de hal van het postkantoor. Tot en met 25 juni zul len de postzegels verkrijgbaar blijven op het postkantoor en de postagent schappen, en zowel postzegels als kaar ten aan de adressen van het plaatse lijk comité te Leiden: Aalmarkt 14 te Leiden en Hoge Rijndijk 97 te Zoe- terwoude. De postzegels blijven geldig t en met 31 december 1967. WINKELSLUITING OP KONINGINNEDAG Thans is definitief vastgesteld, dat het grootwinkelbedryf in Leiden op Ko ninginnedag NORMAAL geopend zal zyn. Er is dus geen sprake van vroeg- tydige sluiting e.d. J. Buis 1272 jaar koster van de Lodewijkkerk Zondag 1 mei is de heer J. Buis 12% jaar als ko3ter in dienst van de Lode- wykskerk. Te zyner intentie zal dagmorgen om 8.30 uur een plechtige Hoogmis worden opgedragen, uitgevoerd zullen worden de „Missa Brevis" Jan Nieland en het Orgelconcert Handel. Zondag zal er van 12 uui receptie zijn aan de pastorie, waarin de koster persooniyk kan komen feliciteren. Bromfietsers verleenden geen voorrang Een tweetal aanrydingen vond gis teren plaats tengevolge van het ne geren van de voorrangsregels door twee bromfietsers. Het eerste vond plaats om tien voor half zeven op het kruispunt Heresingel- Os en Paardenlaan. Een 17-jarige brom fietser uit Leiden reed niet alleen in verboden ry'richting, maar bovendien vond hij het niet nodig ten auto voor rang te verlenen op de voorrangsweg Herensingel. Zijn onvoorzichtigheid moest hij met een gebroken linkerbeen bekopen. Zijn 15-jarige duo-passagiere kreeg schaafwonden aan het rechter been. Door de E.H.D. werden beiden naar een ziekenhuis vervoerd. OOm kwart voor negen des avonds verleende een 22-jarige bromfietsberijder uit Leiden op het kruispunt by De Gyselaarsbank geen voorrang aan een bestelauto. Door de botsing brak haar rechter sleutelbeen. Zij heeft zich onder behandeling van haar huisarts gesteld. VOORSCHOTEN Kaartavond In het Bondsgebouw werd gisteren een kaartavond gehouden, georganiseerd door de R.K. dames con tactclub. Te gast waren diverse leden van de SVLV. In een genoegiyke sfeer werd in drie ronden geklaverjast door 64 deelnemers (sters). De eerste prys ging naar de heer J. Lamboo, terwijl de Poedelprijs te beurt viel aan Valentijn. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 27 APRIL „Catena" opening fototentoon stelling. Sociëteit Horus (Rapenburg 127), aanvang 20.00 uur. Ned. Bond van Gepensioneerden Jaarvergadering. Stadsgehoorzaal (koffiekamer), aanvang 2.30 n.m. Sociale Raadsvrouw Spreekuur. Trouwkamer Stadhuis, 46 n.m. RijksniUNCum voor Volkenkunde Film: Faja Lobbi. Kinderen onder 12 jaar hebben slechts toegang onder ge leide. Aanvang 3.30 uur. Leidse vereniging van postzegelver zamelaars vergadering. Gebouw Steenschuur 6, aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 28 APRIL K. O. Nieuw Rotterdams To neel speelt „Arsenicum en oude kant". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Ned. Ver. v. ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd Bijeenkomst. Ond. „Nationalisme en communisme tropisch Afrika". Nieuw Minerva, aanvang 20.00 uur. Kon. Nederl. Middenstandsbond Jaarvergadering. Rest. Van der Heij den, aanvang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden vervolg cursus 20 uur ge bouw GG en GD, Roodenburgerstraat. VRIJDAG 29 APRIL Leidse Smalfilm Liga. vertoning films uit het Amsterdamsche Film museum, 8 uur zaal Hooglandsche Kerkgracht 28. LEEVIUIDEN Geslaagde opvoering van „Ons Genoegen" Het toneelgezelschap „Ons Genoegen" speelde voor de NKV-Ieden het toneel spel „Levensgang" naar een bewerking van Jac. Braun. Deze uitvoering vond plaats in de grote zaal van „Het Wa pen van Lelmuiden", alwaar de voorzit ter van het NKV, de heer A. A. de Graaf de avond opende met een woord van welkom tot de aanwezigen. Spre ker deelde voorts mede, dat de toneel avond dit jaar wat Iaat in het seizoen werd gegeven, doch dit vindt zyn oor zaak in het feit, dat in februari de ge plande avond op het laatste moment moest vervallen door de slechte weers omstandigheden. De heer De Graaf be sloot zijn openingswoord met hot uit spreken van de wens, dat zowel spe lers als publiek een prettige avond zouden hebben. Deze wens van de heer De Graaf ging inderdaad in vervulling. Met goed spel wisten de tonelisten de zaal enige uren geboeid te houden. Speciaal het spel van vast-speelster mevr. A. Koek-De Rijk willen we hier niet onvermeld laten. Zij wist op voortreffeiyke wijze haar zware rol in dit stuk te vertolken. Met veel applaus en een dankwoord na afloop werden spelers en speelsters voor hun inspanning beloond. i zwarte schaduw werpen op die De fraaie gevels i stille getuigen vai Toch waren er duistere praktyken, die t tyd. De Leidse industrie vroeg goedkope arbeidskrachten. Talrijke lieden ver rijkten zich door als ware slavenhandelaren razzia's onder zwervende kinderen en bedelaartjes te houden, die in de fabrieken aan het werk wer den gezet. Een enkele handelaar zag zelfs kans om in 10 jaren tyds 4000 Luikse kinderen aan de Leidse industrie te leveren. Gelukkig zyn de tyden veranderd. Voor personeel plaatst men nu een advertentie in DE LEIDSE COURANT, de mooiste krant van Leiden en verre omgeving. Het steeds toenemend aantal abonnees waarborgt van te voren succes. Heeft U een familielid, vriend of kennis, die nog geen abonnee op deze voortreffeiyke courant is, maak hem abonnee en vul onderstaande bon in. Wy honoreren uw activiteit met ons fraai JUBILEUM SCHRIJFBLOK en het unieke Leidse Courant-speldje. Ondergetekende: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. PLAY-FAIR VERGADERDE i tafeltennisvereniging Play-Fair hield onder voorzitterschap van de heer L. F. van Duren haar Jaarvergadering in de zaal van de heer v. d. Poel. In zyn openingswoord blikte de voorzitter terug op het afgelopen seizoen en stelde daar- by vast, dat men hierover niet geheel ontevreden Is. Wel is het jan^mer dat zowel het 2e als het 8e herenteam uit de competitie moesten worden terugge trokken, het ene team omdat de spe lers hiervan zich onmogelijk voldoende vry konden maken in verband met hun studie en het andere team omdat het niet mee kon komen in de klasse waarin het uitkwam. Hier staan echter goede resultaten van zowel het le dames- als herenteam tegenover. Beide teams hand haafden zich In de 2e klasse. Ook by de junioren werden goede resultaten be haald. Uit de jaarverslagen van secretaris H. Heuzen en penningmeester M. de Ryk bleek, dat Play-Fair wederom een sei zoen vol activiteit achter de rug heeft. De clubkampioenschappen werden met algemene stemmen vastgesteld op 2 en 3 juli a.s. Voorts werd nog gespro ken om de clubavond te verzetten. De dinsdagavond vormt voor enige spelers een bezwaar. Ofschoon men na lang praten nog niet tot een definitief be sluit kon komen, zal toch getracht wor den hiervoor een oplossing te vinden. KOUDEKERK A. D. RIJN POKKEN-INENTING Donderdag 28 april 1966 om 2.30 uur n.m. wordt in het Groene Kruisgebouw, Dorpsstraat 50 alhier, de gelegenheid gegeven tot kosteloze inenting of her inenting tegen pokken. Het oranje In entingsboekje moet bij de inenting wor den meegebracht. Als men omtrent de gezondheidstoestand van het in te enten kind twyfelt, is het raadzaam om vooraf de hulsarts te raadplegen. Betaling Abonnementsgeld P E R GIR 0 Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 10 3 0 0 3. De abonnementspryzen zijn vanaf 1 januari 1966: per maand 3.75 per kwartaal n.30 per kwartaal per post 11.8O AUTOMATISCHE GIRERINC Het bespaart U tyd en moeite Indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wy U gaarne een o;f irachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen Administratie INVALIDENBOND BOLLENSTREEK ONTPLOOIT VELE ACTIVITEITEN Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags 1-4 uur. Kyksmuseum van Oudheden: Dag«- lyks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthulslaan): Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Onder leiding van de heer J. J. van Roode uit Hillegom werd dinsdagavond een feesteiyke jaarvergadering gehouden van de afd. Bollenstreek van de Bond van Invaliden. De KAB-zaal was goed bezet met bezoekers uit alle plaatsen uit de bollenstreek, welke door de heer Van Roode hartelijk welkom werden geheten. Uit het overzicht van de voor zitter kunnen we memoreren, dat de afdeling Bollenstreek thans 1083 leden telt. Bij deze afdeling zyn nu ook pro testantse invaliden ingeschreven. Het totaal der ontvangsten heeft in het ai- gelopen boekjaar 10.967,75 bedragen, terwyl het boekjaar kon worden afge sloten met een voordelig kassaldo van 4591,70. Dank werd gebracht aan de vele adverteerders in het contactorgaan van de afdeling, waardoor de kosten van het eigen orgaan belangryk gedrukt konden worden. Voorts werd melding gemaakt van de aktivitelten in de af deling, waaronder zeer belangryk is de zwemlessen welke werden gegeven door mevr. Tilburg uit Noordwijk in het bad van hotel „Zeerust" te Noordwyk. Door 40 gehandicapten wordt hieraan met veel succes deelgenomen, reeds 4 voor het zwemdiploma van de Kon. Ned. Zwem Bond (KNZB) ge slaagd zijn, welk resultaat zeer verheu gend genoemd kan worden. Medege deeld werd, dat ln september a.s. een boottocht naar Amsterdam zal worden gehouden voor leden en donateurs. Ver pleegsters en EHBO'ers zullen hun goe de diensten verlenen tydens de boot tocht. Voorts zal op 7. 8 en 9 Juni a.s. een 3-daagse tourtocht per touringcar worden gehouden met als eindbestem ming Banneux (België) vanuit Valken burg (L.) waar men ln hotels verbiyven zal. Deze gezellige jaarvergadering werd besloten met een gezellig samenzyn waarin o.m. gekiend werd om mooie prijzen. Voorzitter Van Roode dankte allen die op enigerlei wyze in het belang der invaliden hun medewerking verlenen, op welke wyze dan ook, welke hulp zeer op prys wordt gesteld. Met de beste wensen voor het per sooniyk leven sloot de voorzitter deze goed geslaagde Jaarvergadering. HAZERSWOUDE RAADSLID VERTREKT Hoewel andersluidende berichten de laatste dagen in Hazerswoude de ronde deden, staat het nu toch vast, dat de heer H. de Groot binnenkort de gemeen te Hazerswoude gaat verlaten. Dit ge meenteraadslid, dat een van de drie CHU-zetels bezet, gaat zich vestigen in Woudenberg. Overigens: op de kandlda- teniyst van de CHU voor de komende gemeenteraadsverkiezingen staat de naam van de heer H. de Groot nog ver- Geen festiviteiten op koninginnedag Koninginnedag zal niet alleen aan de Ryndyk, maar ook ln het dorp zonder enig openbaar vertoon worden "gevierd". De Oranjevereniging "Hazerswoude- Ryndyk" zal die dag geen evenementen op touw zetten. In Hazerswoude-dorp vervolgens ls er ook geen comité ln het leven geroepen, ten einde enige festi viteiten voor de bevolking te organise ren. Wel zal de christeiyke oranjever eniging in Hazerswoude-dorp, zij het binnenskamers, van zich doen spreken op de verjaardag van H. M. de Koningin. Voor de kinderen wordt 's middags om drie uur ln het Ned. Herv. Verenigings gebouw een filmprogramma verzorgd, 's Avonds worden er voor de ouderen twee rolprenten gedraald: een over de koninklijke familie en vervolgens de hoofdfilm "Schipper naast God". Omslag vastgesteld Het waterschap van De Omringdyk van de Drooggemaakte Noordpias, waar onder Hazerswoudse Droogmakerij. Benthuizer Polder, de polders Achterof en de Putte en de Palenstcinse Polder ressorteren, heeft de omslag voor dit jaar vastgesteld. Per hectare ls deze ge steld op 86,—. De omslag betreft de lasten van de kapitaalswerken van het centrale waterbeheersingsplan en de normale exploitatie. Oranjefeesten 30 april te Noordwijkerhout Voor Koninginnedag 1966 heeft de Oranjevereniging het volgende pro gramma opgesteld. De ochtend is weer voor de school jeugd. Om 9 uur beginnen op de ter reinen van WSB aan de Zeestraat de onderlinge voetbalwedstrijden voor de hoogste klassen der lagere scholen (jon gens) en voor de meisjes handbalwed- strijden. Er ls een afzonderiyke groep voor de ULO-scholleren, de seminaristen van Leeuwenhorst, de Huishoudschool en de Tuinbouwschool. Om dezelfde tijd opent de Jumble- sale van de Noordwykerhoutse pad vinders op het plein van de voormalige hervormde school. Een van de groot-, ste attracties vormt de groots opgezet te oliebollen-verkoop. Om 2 uur 's middags is voor de lief hebbers van het wandelen in de 3 hoog ste klassen der lagere scholen de gele genheid om deel te nemen aan de puzz- le-wandeltocht. De deelnemers kunnen zich voor het dorp melden op de Brink by de St. Jozefjongensschool en voor de Victor op de speelplaats van de school De Voorzienigheid. De meest behendige jongens van 12 15 jaar kunnen om 16.30 uur op de Brink deelnemen aan mastkllmmen. In de vooravond gaan de muziekver enigingen St. Jeanne d'Arc en De Harpe Davids met tintelende marsmuziek door het dorp en de buitenwijken als InleK ding tot het grootse Oranjebal op d« Brink waarvoor iedereen is uitgenodigd en dat tot 23 uur doorgaat.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3