cabailero ARRESTATIES NA SERIE INBRAKEN IN RIJNSTREEK „Nou en „The Hunks" in de finale anders dan andere H Première van feestmars Vleesbedrijf adopteert ploeg van Ren- en Toerver. „De Bollenstreek' .Groot Leiden" KAMPIOENSCHAP VOOR SISEO-DAMES IN ZICHT Milly Scott en Margie Ball op „Elfesta"-bloemenfeest?n MAANDAG 25 APRIL 1966 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 DUITSERS EN AMSTERDAMMERS AANGEHOUDEN De politie in Arnhem heeft zaterdag avond twee jonge, Duitsers aangehou den, die ervan verdacht worden in de Rijnstreek verscheidene inbraken te hebben gepleegd. In de afgelopen week werd onder meer ingebroken in Alphen aan den RJjn, Ter Aar en Bodegraven. In de nacht van 21 op 22 april werd, goals bekend, ingebroken in het bak- ksrybedryf van de heer De Graaf aan de Aarkade te Alphen aan den Rijn. Zij maakten zich meester van de winkelkas sa met een Inhoud van ongeveer twee honderd gulden. ZOETERWOUDE GEEN PARTIJ, WEL LIJST Men schrijft ons: Ala reeds meegedeeld in ons blad, komt er bij de gemeenteraadsverkiezing een nieuwe lijst uit, genaamd Lijst Nieuw Gemeentebeleid". In verband met het feit, dat de registra tie van deze naam begin maart al had moeten plaats vinden, zal de naam op de oproepkaarten en stembiljetten niet vermeld staan. De ljjst zal aangegeven staan als Lijst, 4 op de genoemde papie ren, maar buiten dat zal zij zich presen teren als Lijst Nieuw Gemeentebeleid. De kern van het reeds bekende gemeenteprogram van de groep—Van der Poel ls bevordering van het particu liere initiatief bij de woningbouw zonder de woningwetbouw in de wielen te rjjden en bevordering van het eco nomische leven in de gemeente door de modernisering, aanpassing en uitbreiding van bedrijfspanden in de hand te wer- Met name keert de groep zich tegen de hoge heffingsbedragen welke door de gemeente op alle nieuwbouw gelegd j worden. Tenslotte dient even rechtgezet te wor den. dat er geen sprake is van een nieu- j we partij, als in de woensdag-editie ver meld, maar alleen van een nieuwe lijst. I De lade van de kast werd in de nacht van 21 op 22 april aangetroffen op de Da Costasingel te Hazerswoude door een werknemer van de Vleeswarenfa- briek ..Hazerswoude", toen hij zich naar zijn werk begaf in alle vroegte van de morgen. De ombouw van de kassa werd vervolgens gevonden op de Rijndijk ter hoogte van Oosthoek te Zoetenvoude. Het schijnt, dat de politie te Arnhem een goede vangst heeft gedaan, te meer daar wordt aangenomen dat de Duitsers niet alleen in de Rijnstreek, maar ook el ders in den lande hun praktijken uit oefenden. Meer arrestaties. Overigens schijnt ook een serie an dere inbraken in de Rijnstreek Leidse Houthandel te Zoeterwoude, Leiden en Alphen aan den Rijn) te zijn opgelost. De politie te Deventer Immers heeft een paar Amsterdamse knapen aange houden, die ervan verdacht werden vlak ervoor een auto gestolen te hebben. Zij schijnen het ook te zijn geweest, die eertijds de Rijnstreek onveilig maakten met hun minder aangename praktijken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN GEBOREN: Hendrik zn van J. J. Horsman en P. C. W. Lammers; Bir- gitta Pauline dr van J. J. de Gier en T. W. Baak; Hendrikus Jakobus zn van J. G. Ran en C. J. Stolwijk; Ro nald Franciscus zn van F. A. Zwartjes en W. M. Stuifzand; Theodora Wil- helmina dr van B. Hoving en K. van Gosliga; Hendricus Johannes André zn van J. Bennink en G. Wijsman; Inge Anthonia Cornelia dr van C. Matheijsen en M. A. van Hartevelt; Eugène Marcel zn van G. van Eg- mond en D. Varkevisser; Cornelis zn van A. C. Schouten en G. J. Kuipers; Anna Louise dr van G. J. van Erk en H. J. Hoedemaker. OVERLEDEN: C. M. J. van Noort, 77 jaar, wed. van S. Duindam; C. Schaap, 56 jaar, man; M. L. M. Scham per, 7 jaar, dochter. Derde Brasenwoneonrs in Roelof arendsveen De beatgroep "Nou en de Haagse "The Hunks" hebben zich zaterdagavond in de Pancratiuszaal In Roelofarends- veen geplaatst voor de finale van het derde Brasemconcours, die op zpndag }6 mei aanstaande zal worden gehouden. Een week eerder plaatsten zich reeds de vocal en showgroup "The Vendelly's en 6e beatgroup "The Namby Pamb.v's". In de tweede voorronde werden zeven Inschrijvingen afgewerkt. Overigens was het niet helemaal beat, dat deze zater dagavond de klok sloeg: naast het Lei- derdorpse jazzgezelschap "The key four combo" van de heer J. den Boeft eisten de sollstjes Brenda Droogh (13 jaar) icordeon uit Langeraar en Roberta Henraat (10 jaar, zang en gitaar) uit Made N.B.) de aandacht van jury en publiek voor zich op. Overigens kwam dat meest zeer jeugdige publiek toch nog wel aan zijn beat-trekken: "The Leads" (Uithoorn), "The Moods" (Noordwijk), "Nou (Leiden) en "The Hunks" (Den Haag) stonden daar borg voor. Boven dien waren er na de al of niet gedemon streerde capaciteiten van de deelnemer^ aan de jacht op muzikaal talent nog altyd de Leidse "Keystones" van Jan Nederlof, die al pop en op artend en beat-end het dansfestijn gestalte gaven. Puntenverdeling: De jury, waarin onder meer Hein van Berkel en Theo Joosten, kwam tot de volgende uitslag; 1. Nou beatgroep, 2 The Hunks, 3 The Key Four Combo, jazzessemble. 4 The Leads, pop art en beatgroep, 5 Ro berta Henraat, zang en gitaar, 6 The Moods, beatgroep, 7. Brenda Droogh, accordeon. constante kwaliteit Toneelspeelste. en TV-actrice Petra Laseur 25 STUKS f 1.50 - EEN LAURENS PRODUKT Jaarvergadering getuigde van bloei bij Zoeterwoudse KPJ „Werkinans Wilskracht" concerteerde Hartelijke gelukwensen \oor zilveren predikant te Wassenaar Ds. J. T. Wiersma, predikant van de hervormde Kievietkerk in Wasse naar, was zaterdagmiddag in Kasteel Oud Wassenaar met zijn echtgenote en kinderen het middelpunt van een feestelijke receptie die hem werd aan geboden ter gelegenheid van zijn zil veren jubileum als predikant. Een comité, dat de viering van het jubi leum had voorbereid, ontmoette niet alleen in de Wassenaarse wijkgemeen- te van ds. Wiersma, maar ook in de vroegere gemeenten waar de predi kant werkzaam was, veel enthousias me en sympathie. De heer W. L. Sid- dré, voorzitter van het werkcomité legde daarvan zaterdagmiddag, bij het begin van de receptie getuigenis af in een toespraak tot de jubilaris, in te genwoordigheid van kerkvoogden, ouderlingen en diakenen. Het werkcomité heeft in de afge lopen maanden de namen en hand tekeningen verzameld van allen die er behoefte aan gevoelden uiting te geven aan hun dank en genegenheid voor de ijver, toewijding en vriend schap, die in de afgelopen jaren door ds. Wiersma werden betoond. Deze handtekeningen handdrukken op papier werden samengebracht m een fraaie band, gecalligrafeerd door de kunstenaar H. E. Roodenburg met een tekst van de dichter dr. J. W. Schulte Nordholl, aan ds. Wiersma aangeboden. Bovendien werd hem een geschenk onder couvert aangekondigd. De receptie werd druk bezocht. On der de zeer velen die hun gelukwen sen kwamen aanbieden waren burge meester mr. W. J. Geertsema, alle col lega-predikanten in Wassenaar en pastoor H. M. van Spanje van de pa rochie van de Goede Herder. In de avonduren werd voor hen die overdag verhinderd waren nogmaals een recep tie gehouden, nu in het wijkcentrum Zuiderhout. De Zoeterwoudse KPJ maakt een peri ode mee van grote bloei! In et vherle- den waren de agrarische jongeren apart georganiseerd in de KPM en de KPJ. De programma's werden steeds meer op elkaar afgestemd en ten slotte werden beweging van vrouwelijke en mannelijke jongeren samengesmolten in de KPJ. De jaarvergadering was met 60. leden druk bezocht. Vicaris A. Hermus was als g.a. aanwezig en het bestuur van de LTB werd vertegenwoordigd door de heren N. Berg en C. Straathof. Het jaar verslag van secretaresse Joke v.d. Salm vermeldde de vele activiteiten in het af gelopen jaar. Het ledenaantal liep nog verder op door toetreding van enkele personen van de Rijndijk waar de KPJ werd opgehe- VEEL AANDACHT VOOR SPORT Leo Onderwater bracht .verslag i|it namens de sportcommissie. De sport neemt een grote plaats in bij de KPJ. Volleybal wordt veel beoefend en meni ge overwinning werd gerapporteerd. Er was een afdelings-, districts- en dioce sane sportdag. Er werd deelgenomen aan de Schenkelloop, poldercross en schaats wedstrijden. Mén betwiste elkaar de ere palm In het roeien en het vangen van de grootste vis. Ook de financiën baren geen zorgen de kascommisie rapporteerde een batig saldo van 400,- terwijl de sportcommis sie nog 70.- in kas heeft. BESTUURSVERKIEZING Voor de Ren- en Toervereniging „de Bollenstreek" was het zaterdag morgen jl. een groot moment, toen op het terrein van N.V. van der Mey's Vleesbedrijf, aan de Teylingerlaan, 'n zestal amateur-renners en één nieuwe ling door genoemd bedrijf geadopteerd werden. Hieraan zullen in de toekomst nog twee nieuwelingen toegevoegd worden, zodra deze aan de vereisten voldoen. Deze vereniging is de eerste in de bollenstreek die het voorrecht heeft dat een ploeg van haar door een bedrijf wordt geadopteerd. Nadat de ploeg zich in hun nieuwe fleurige, wit- groen-oranje shirts (de kleuren van het bedrijf) samen met de ploegbege- leider Th. Zeldenthuis en de tussen persoon tussen bedrijf en vereniging, de directeur-sportief F. v. d. Zijden, had opgesteld, werd het woord ge voerd door de voorzitter D. Bemelman. Deze heette in het bijzonder welkom de consul Zuidholland van de Kon. Wieier Unie, de heer De Jager uit Den Haag. Hij vertelde dat voor enkele maanden een uitnodiging werd ont vangen van de heer J. v. d. Mey om de adoptie te bespreken. Deze bespïeking duurde een uur en toen was alles rond, en nadien had alles een bijzonder vlot verloop. Hier voor was hij heel dankbaar, omdat de vereniging hiermee een kans gekre gen had ,om op hoger peil te komen. Het eerste jaar zal als een aanloop periode moeten worden beschouwd. De renners zullen moeten waarmaken door hun prestaties, dat zij tot de Van der Mey-ploeg behoren. Voorzitter Be melman dankte de heer v. d. Mey voor diens initiatief, dat hy een lichtend voorbeeld noemde, en zei te hopen, dat de samenwerking tot in lengte van dagen zou voortduren. Ook' de heer De Jager dankte de heer v.d. Mey voor diens initiatief en sprak.de wens uit, dat zijn verwachtingen geconcre tiseerd zouden worden. De v.d. Mey- ploeg zal bestaan uit: Leo v.d. Berg, Noordwijk (wegkampioen van „de Bollenstreek" 1965, winnaar Metz-be- ker 1965, beste prestatie in 1965 in open course, beoefent de wielersport sinds 1961); Herman Zuiderduin, Lisse (wegkampioen nieuwelingen „de Bol lenstreek" 1965, winnaar Paasbeker Bij de bestuursverkiezing werden Joke v v.d. Salm, Corry de Jong en Chris van Leeuwen herkozen, en maakten Truus de Jong. Nic. Straathof, Herman van Rijt en Sjaak de Jong hun entree in het be stuur. Huib v.d. Krogt trad af als voor zitter en tot diens opvolger werd Sjaak de Jong gekozen. Ook de sportcommis sie werd vernieuwd en bestaat nu uit de dames Thea Straathof, Leny v.d. Salm en Corry v.d. Ham en de heren Jan v.d. Werf en Nico Straathof. Hiermede waren alle vacatures voor zien, werd er orde op belangrijke zaken gesteld, en kan men vol vertrouwen het nieuwe verenigingsjaar tegemoet zien. a.s. Vrijdagmorgen, 29 april, zal om 10 uur op het bouwterrein aan de Ver- laatweg de eerste paal worden geslagen voor het nieuwe kath. bejaardencentrum. Het is een verheugend verschijnsel heer W. R. G. Blom. die. zoals steeds, dat de concerten van de Leidse Harmo- 1 de leiding weer goed in handen had. niekapcl "Werkman» Wilskracht" steeds Vooral de "Nederlandse suite" van Henk zo goed bezocht worden. Ook bij het van Lijnschoten, en de "Early one mor- jaarlijk.se concert, dat vrijdagavond in ning" van Powell-De Rooij, werden op ile Stadsgehoorzaal voor genodigden, I voortreffelijke w(Jze ten gehore gebracht, leden en donateurs gegeven werd, was Het laatste nummer vóór de pauze dit het geval. was de mars "Groot Leiden", gecompo- neerd door de oud-voorzitter en tegen- Met The Thunderer van Sousa, ge- „olird|B ..„.voorettti r. de heer .1. Bij. dlrigeerd door de onderkapelmeester, WBrd s|„,oiaa| de heer l!'j gecomponeerd ter gelegenheid van v.. gm' e- BB t,i', bereiken van het Inwonersaantal van En hiermee was direct al de juiste stem ming aanwezig. Wel dient de kapel zich ervoor te hoeden dat vooral bij marsen het geluidsvolum# niet te groot is en aan gepast wordt aan de zaal. Iets minder luid spel komt in deze ongetwijfeld het gebrachte ten goede. Hierna werd de dirigeerstok voor de rest van de avond overgegeven aan de eerste dirigent, de 1965, beste prestatie in 1965 in ópen coursen, 3e in IJsselstein, komt in de winter zeef goed voor de dag in cycle crossen, won o.a. alle competities van de afgelopen winter, beoefent de wie lersport sinds 1964Wim Aarts, Hil- legom (won in 1964 de Metz-beker, wielrenner sinds 1961, deed in 1965 weinig aan wielersport i.v.m. opkomst mil. dienst; Wim Janssen, Noordwijker- hout (beste prestatie in 1965 in open coursen, 5e te Hillegom. werd in kam pioenschap Zuidholland 7e, winnaar prestatiebeker amateurs 1965 van de bollenstreek, kampioen sprint van „de Bollenstreek" in 1965, beoefent de wie- Ier sport sinds 1956 niet onderbreking van '62 en '63); Cock 'Stroombergen, Lisse (deed in 1965 weinig aan de sport, in 1964 wegkampioen van „de Bollenstreek", beoefent de wielersport sinds 1959); Mijndert Sjoelker. Hille gom (beste prestatie in 1965 in open coursen, 9e in Limmen, kampioen tijd rijden 1965 van „de Bollenstreek", be oefent de sport sedert 1961). De enige nieuweling is Ton Zeldenthuis, Sas- senheim (beste prestatie in 1965 in open coursen, 2e in Breda, winnaar prestatiebeker nieuwelingen 1965 van „de Bollenstreek" en algemeen leider van dit klassement, beoefent de wie lersport vanaf zijn 8e jaar). TE WERVE-SISEO DAMES 1 Oppermachtig Door metn iet minder dan 16 het am van de Rijswijkse club Te Werve aan haar zegekar te binden, heeft Da mes 1 zich niet alleen aan de kop van de ranglijst gehandhaafd, doch tevens haar huidige kracht nog eens overdulde- I lyk bewezen. Er resteert nog één wed strijd en wel tegen Tempo '34 in Rotter dam. Als de Siseaansc dames ook uit dit duel de volle winst kunnen halen Is het kampioenschap een feit geworden. Hopelijk zullen zij dan in tegenstelling tot vorig jaar ook zegevierend uit de altijd weer slopende promotiestrjjd te voorschijn komen. Daar het Leidse veld afgekeurd werd vond de strijd op het prachtige sport complex van Te Werve plaats. Zoals de uitslag wel doet vermoeden is het over het geheel genomen een vrij eenzijdige wedstrijd geworden en waren de Leidse dames oppermachtig. Direct na de be- ginbully opende Joke de Vrind reeds de score (01) en enkele minuten later maakte de jarige Carle v. d. Meer er 02 van. Door een rake push van Els de Vrind keek Te Werve bij de rust tegen een achterstand van 03 op. Na de thee kon Carli v. d. Pley in de 5e minuut na een mooie combinatie die de Leidse verdediging verraste de stand weliswaar op 13 brengen, doch hierna kreeg de Rijswijkse voor hoede geen enkele doelpuntrijpe kans meer. Joke en Els de Vrind verhoogden achtereenvolgens de voorsprong tot 1-4 en 15 en circa 5 minuten voor tijd i maakte Emy van Brussel na een fraaie j solorush het halve dozijn treffers vol. Naar wij vernemen reist het Siseo- legioen volgende week met twee bussen naar Rotterdam en staat dames 1 in de strijd tegen Tempo'34*dus „niet alleen" FIT-LETDEN Gelijkopgaand Daar het Leidse veld vrijwel onbe speelbaar was werd de l.eiden en FIT In Anist Er ontspon zicli reeds direct een span nende, gelijkopgaande strijd, waarin van beide kanten meerdere kansen werden gemist en FIT circa \'i|f minuten voor rust de leiding kon nemen. Direct na het begin van de tweede helft bracht mej. Goekoop di edstrijd tu> rdam gespe Lisse koos Duitse koningin De grote Elfesta-Bloenienfeesten te Lisse zyn zaterdagavond met groot suc ces voortgezet. Er was grote belangstel ling voor deze vierde feestavond, waar- In het optreden van Milly Scott wel een der hoogtepunten is geworden; voorts hebben tot het succes medegewerkt Margie Ball en haar beatgroep, de vo- caalgroep The four Sounds" en het show orkest „The Bouncers". De gehele avond werd een non-stop- programma ten beste gegeven waarvan de aanwezigen veel genoten hebben. De dansvloeren hadden druk bezoek' Bloemenkonlngin Het kiezen van de bloemenkonlngin was deze avond iets geheel bijzonders, e twee e Dg yuitge bloemenkonlngin Frauleln stand weer 6cheffer uit Asehafsburg was met ge- op gelijke voet en volgde er een wells- vol& aanwezig en werd onder luide toe- Juichingen van het talrijke publiek ook waar felle, doeli faire strijd om liet bc- tot Elfesta-Bloemenkoningin uitgeroe- zit van de hal en het winnende doelpunt, pen en op het podium gehuldigd door I de vooYzitter van Elfesta en de heer J. In de 10e minuut nam FIT wederom de Vos, programmaleider. Het bestuur de leiding (21) en stelde deze circa van Elfesta kan tot zijn vreugde mede- 5 minuten daarna praktisch veilig (3-1) delen dat dit jaar alle feesten van Elfes- 1 Even voor tijd slaagde mej. Goslings j ta in de Hobaho-hal worden gegeven. erin om de achterstand tot 32 te duceren. Na afloop brachten de Leidse dames de kampioenen een bloemenhulde. LEIDEN-LAREN Glibberen honderdduizend, en beleefde nu zijn pre mière. De voorzitter van \V. W., de heer A. J. van Goosen, overhandigde het gemeentebestuur, in de persoon van wet houder S. Menken, de partituur. Het was jammer dat de heer Bij we gens ziekte de eerste uitvoering van zijn 'Groot Leiden"-mars niet kon meema ken. De mars zelf is een vlot stuk mu ziek, dat gemakkelijk in het gehoor ligt en w|j voorspellen het dan ook, zeker in Leiden, een goede toekömst. LEIDSE SLEUTELTJES Hierna was Het optreden aan het kin derkoor "De Leidse Sleuteltjes" onder leiding van Henk Franken. Dit koor, hoe kan het ook anders, deed het weer uitstekend. Ook zij brachten de "Groot Leiden"-mars, eveneens met tekst heer Bij. Het moet voor de heer Franken toch wel een moeilijke taak zijn het peil van het koor. dat met zoveel mutaties te maken heeft, te handhaven. Tot dus verre echter is het hem bijzonder goed gelukt. Aanwezig waren, behalve wet Ook tegen Laren heeft het Leidse houder Menken, wethouder Plena, ge- hoekeyploeg bewezen, dat haar Hegra- meentesecretaris dr. Van de Poel, ge- ilatie liet logisch gevolg is van opmer- meenteraadsleden, en tal van vertegen- kelijk slechte wapenfeiten. Op het glib- woordigers van diverse verenigingen, bertge veld toonde Laren zich niet alleen Dirigent en kapel kunnen met dit jaar- heter thuis, doeh demonstreerde het ook ''jks concert weer terugzien op een allea- In technisch en taktisch opzicht veel be- "ins geslaagd optreden, ter hockey. Voor rust zag Leiden nog kans om enig tegenspel te leveren, mede waar door alleen de Larense rechtsbuiten De Graaf er in slaagde een voltreffer langs keeper Huijbrechts te plaatsen (01). Direct na het begin van de tweede helft bracht rechtsbuiten Houtzager de stand weliswaar op gelijk voet (11), doeh dit was uiteindelijk het enige Leidse wapenfeit in deze wedstrijd. Spoedig daarna maakte linksbinnen Gouka er 12 van en vezorgde dezelfde speler Leiden in de 20ste minuut een achter stand van 13. Even voor tijd werd het zelfs 1-1 door rechtsbinnen Boomsma en was Leiden weer eens duchtig de „hockeyles" gelezen. LEIDSE BIOSCOPEN Dé films in de week van 2127 april zQn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: „Een mes ln het water (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Top Secret Djibouti (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dracula, prins der duisternis (18 jaar). Wo.; Twee dagen, twee nachten (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Programma ontraden. Trianon: Thunderball (14 jaar). Ge prolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Wilt U iets weten KINDERZIEKENHUIZEN Kunt u mij enkele adressen zenden betreffen de kinderziekenhuizen of kinderte huizen, liefst omgeving Leiden A. M. te W. PUNT Antwoord: Wij beschikken niet over cfe door u gevraagde adressen maar kunnen u wel verwijzen naar de in stantie, waar u die adressen zeker kunt bekomen, t.w de Nationale Federatie voor Kind' i-be^'lv 'ming, Stadhouders laan 150, Den Haag. Tel. 070-544303. Verdekt opgesteld. KORRELTJE Wie zich met de nood van anderen bemoeit, bemoeit zich voldoende met eigen nood. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 22 april Bloemen Lathyrus 85-1.70, Anemo nen 56-1.03, Freesia's 58-1.35, Irissen: Dominator 1.60-2.05, Wedgwood 1.30- 1.65, Yellow Queen 1.10-1.35, Prof. Blaauw 2.50-2.55, Van Vliet 1.30-1.55, snijgroen 54-74, Troschrysanthen: Lyo- na 2.10-2.50 Duizendschoon 1.70-1.85, Narcissen 22-58, Tulpen: Apeldoorn 92-1.72, Golden Harvest 86-1.53, Rose Copland 72-1.17, Wintergold 75-92, Yellow Gem 74-85, Aureola 1.20-1.54, Lustige Witwe 72-1.40, Paris 1.05-1.50, Athleet 88-92, Ornament 71-1.12, Queen Elizabeth 1.10-1.14, Edith Eddy 80-1.25, Reforma 69-1.25, v.d. Eerden 66-1.25, ,lr Couleur Cardinal 80-1.19, Algiba 1.22- Wegens het uitst -I'van het corso 147, Piccadilly 81-89, Korniofrus 90- is h.b.g. niet bes hikbaar Dit bespaart 1.12, Prins Charles 1.30-1.36 p. bos, Elfesta enorm veel arbeid en kosten! Am. Anjers 17-35, id. geplakte 16-28, A s. woensdagmiddag wordt weer een Rozen: Garnette en Carol 17-21, Car- kinderfeest gehouden in de Hobaho. la 59-66, Baccara 65-71, Zorinza 17-20, Het programma is hetzelfde als afgelo- Duisburg 12-15, Super Star 39-50 p. st. pen woensdag met wederom het optre- VEEMARKT AMSTERDAM 228 den van de TV-hond Lassie* 1 runderen. Prijs 3.65-4.70. Handel kalm. Noordzeekoor „The Seaside Singers" te Noordwijk aan Zee gaat weer zingen Op maandag 9 mei geeft het Noord zeekoor „The Seaside Singers" wederom een uitvoering. Dit koor bestaat uit 60 jongens en 40 mannen met hun pianiste Ria Ciere-Biemond. De directeur is Louis Peeters. Het concert op 9 mei a.s. is geheel gewijd aan de opera. Wij lezen in het programma namen ais Mozart, von Weber. Verdi. Rossini en anderen. Als solisten zullen Egon Zmlakol en Willi Josefowicz soli ten gehore brengen. Dit Noordzeekoor is ontstaan uit een katholiek kerkkoor te Noordwyk aan Zee maar stelt nu tot taak goede muziek te brengen, maar die toch iedereen aan spreekt. Het gevolg is dat bij iedere uitvoering de grote zaal van „De Rank" meer dan vol is. Opgemerkt dient nog te worden dat dirigent, solisten en alle me dewerkenden amateurs zyn. dat het koor door de jongensstemmen fungeert als gemengd koor. maar vooral dat (om dat met de jongens 4 A 5 avonden per week wordt gerepeteerd) deze jongelui een hobby hebben die hen van de straat af houdt. Dat dit koor. dat nog slechts vier Jaar bestaat, uitnodigingen heeft ontvangen om in Duitsland en in Engeland te ko men zingen, bewijst dat het reeds een zekere vermaardheid heeft gekregen. Het succes van dit koor is verkregen door een groot saamhorigheidsgevoel, dat tot byzondere prestaties in staat stelt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3