We zullen Real van veld vegen Herrera stookt op in zenuwenoorlog .am neem <*an Franco heeft laatste woord in Olympische kandidatuur Madrid Inter Milan zonder Guarneri, Manchester zonder Best en Partizan zonder Kovacevic Engeland twijfelt niet aan United 3 EjlI Bov Tntf) w f 1360 Kampioene Koczian is tafeltennistitel kwijt IAN BRADY EN MYRA BETUIGENONSCHULD| Schoonzuster verdediger vermoord Twee lijsten Boerenpartij in Eindhoven WOENSDAG 20 APRIL 1966 DE LETDSE COURANT PAGINA r MILAAN Internazionale aan de voorbereidingen voor de tweede halve finalestrijd in het San Sirostadion. Real Madrid, dat thuis de eerste wedstrijd met 10 won, schijnt zich te hebben ingesteld op defensief spel, terwijl Inter met grimmige vastberadenheid trachten het voordeel van het thuisveld uit te buiten voor een revanche met dan een doelpunt verschil. Trainer Helenio Herrera zei gisteren: „We zullen Real van het veld vegen. De laatste hoogtijdagen van deze club zijn geteld." Trainer Miguel Munoz van Real Madrid zei: ..Het zal een zeer moeilijke wedstrijd worden als de scheidsrechter onpartijdig is. Als deze partijdig zou zijn wordt de wedstrijd onmogelijk." Munoz ontkende dat Real Madrid zich geheel op de verdediging zal toeleggen. - het is duidelijk dat i Spil Guarneri zal niet worden opge steld wegens een knieblessure. De in- terploeg zal er als volgt uitzien: Sarti, Burgnich, Fachetti, Bedin, Landini, Picchi, Jair, Mazzola, Peiro, Suarez en Corso. De opstelling van Real Madrid was nog niet bekend maar het schijnt zeker dat Araquistain in het doel zal staan in plaats van Betancourt, die geblesseerd is. Een andere vraag is Puskas. Munoz heeft de Hongaar meegebracht naar Milaan maar heeft niet duidelijk ge maakt of hij hem ook zal opstellen. Real Madrid hebben gisteren de laatste hand gelegd de wijze te spelen als vorige maand te gen Benfica in het Luz-stadion, dan lijdt het geen twijfel dat de ploeg uit Man chester zich plaatst in de finale. Dat be weert men althans in Engeland. De beste ploegen zullen hoogstwaar schijnlijk in de volgende opstelling uit komen: Manchester United: Harry Gregg; Shay Brennan, Tony Dunne; Pat Crerard, Bill Foulkes Bob by Stiles; John Aston, Denis Law: Bob by Charlton; David Herd. John Connei- Zes andere spelers in Belgisch team BRUSSEL De Belgische keuzeheer Constant Vandenstock heeft na de 3-1- rfderlaag tegen Nederland het elftal van de Rode Duivels drastische gewijzigd voor de vandaag te spelen interland tegen Frankrijk. Niet minder dan zes spelers moesten hun plaats afstaan: Trappenlers. Spronck. Bare. Michiels, Jurion en Vermeyen. De ploeg ziet er nu als volgt uit: doel Nioolay (Standard Luik); achter Heylens, Plaskie (belden Anderlecht), Lemolne (St.-Truiden) en Cornells (An derlecht); midden Hanon (Anderlecht) en Van den Boer (St.-Truiden); voor Thlo (FC Brugge), Van Himst (Ander lecht). Lambert (FC Brugge) en Puis (Anderlecht). Minder equipes in Tulpenrallye DEN HAAG Voor de achttiende na tionale tulpenrallye, die van dinsdag 26 tot en met donderdag 28 april wordt ge houden, hebben zich bij het secretariaat van de RAC-West 123 deelnemers uit 14 landen aangemeld. Dat is 47 minder dan in 1965, toen 170 equipes inschreven waarvan er 156 van start gingen. Op merkelijk is vooral de teruggang van de Nederlanders en de Britten. Het Nederlandse contingent, vorig jaar nog 51 teams sterk, telt thans slechts wagens. De Britten vielen terug van 5 naar 35 combinaties. Voorts meldden zich: 12 Duitsers, 9 Zweden, 9 Denen. 4 Finnen, 4 Belgen, 4 Italianen, 2 Fransen een Amerikaan, een Zwitser, een Oosten rijker, een Monagask en een Pool. Resultaten koersen Hilversum 'M. Vergay) km.tijd 1.28,5; 2. Doeschka 3. Extase. Toto: w. 2.60, pl. 1.20, 2.00, mv. 7 20, Kek Voetbalpiij.s 1. Cotland (P. M. Chpin. Toto: w. f 15.70. pl. 2.80. 2.40. 3.30. cov. 5.80, gek 37.20, trio 974.- Korfbalpriis over 2020 m.1. Adios K (H. H. M. Evsvogei) 1.25,7: 2 Ypermaron3. Art Erebus. Toto: w. 10.40, pl. 2.00. 2.00. I.60, cov. 8.90, gek 36.90. Hockeypri.js over 2(140 m. <2e afd). 1. Doriethe J (F. H. Siderlus) 132.4. 2 Dia- vera; 3. Edel Signal. Tot,.; w. 6.40. pl. 1.80. 1 40, 1 80. cov. 5 gek 3.20 Grote Aprilprtjs over 1600 m. (Ie afd.) 1. Lively Roane v 'J. van Dooveweerd 1.21.9; 2. Zei a 3. Biuvmir S. Toto- n I 2.70, pl 1.50, 2.20, 1.50, cov. 5.50. gek. 16. Grote Aprilprtjs over 1600 m. (2e aid.): 1. Zoon van Kievit (M. Vergav) »1.20,32. Bento Klttv3. Pluto. Toto w. 7.70, pl. 1.70, 1.40, '2 30, cov. 3.30, gelt. 14.60. VoHeybalprlJs over 2020 m.1. Baron Plu to (D. S. Bolwijn) 1.26.0; 2. Constant Hol- voorsprong veilig willen stellen". Amancio kreeg bij de training opdracht om met schoten in Corsostijl doelverde- diger Araquistain aan de tand te voe- Ruime kans In Engeland neemt men aan «lat Manchester United een ruime kans heeft, zich ten koste van het Joego-Sla- vische Partizan te plaatsen voor de fina le. In de eerste wedstrijd, die verleden week in Belgrado werd gespeeld (20) liet de United, die alles probeert om de eerste Engelse club te worden die de finale van het voornaamste Europese toernooi bereikt, In de eerste helft een aantal fraaie kansen onbenut. De beide doelpunten die in Belgrado tegen Manchester United werden ge scoord, waren de eerste die ds United dit jaar in Europa moest toestaan. Zij zouden wel eens bijzonder kostbaar kun nen blijken, vooral nu de bedwinger van het machtige Benfica. de met een beat- le-haardos getooide George Best van avond de wedstrijd zal moeten gade slaan vanaf de reservebank in het Old TTaffordstadion. Best, die ondanks zijn zeer jeugdige leeftijd wonderen pleegt te verrichten in de voorhoede van het Noordierse na tionale elftal, zag in Belgrado een oude knieblessure verergeren en zal dit sei zoen niet meer kunnen uitkomen. Er moet kraakbeen uit zijn knie worden verwijderd. Geen archilecl Maar ook de Partizan stelt het niet zonder problemen omdat de architect van de Joego-Slavische kampioenploeg Wladimir Kovacevic, griep heeft en niet zal kunnen spelen. Indien de United erin slaagt op dezelf- iy. Partizan: Soskic; Jusufi; Mihajlovic; Becejac; Rasovic, Vaaovic; Bajic?? (voor Ko vacevic); Hasanagic; Maladinovic; P<r- Tien renners voor Ronde van Spanje DEN HAAG Het tiental renners, dat onder leiding van Kees Pelleraars van 28 april tot en met 15 mei aan de Ronde van Spanje deelneemt bestaat uit: Rik Wouters, Huub Zilverberg. Jos v. d. Vleuten, Henk Nijdam, Leo van Don gen, Bas Maliepaard, Leo Knops, Ger- ben Karstens. Jo de Roo en Cees Haast. De televizieren starten zondag in Pa rijs-Brussel en vertrekken maandag uit de Belgische hoofdstad naar Murcia. de startplaats van de Vuelta. Viervoudige Japanse triomf in marathon BOSTON De 70ste editie van de ma rathon van Boston is in een viervoudige Japanse triomf geëindigd. Kenji Kimi- hara legde de 42.195 km door de stra ten van Boston af in 2 uur 17 minuten 11 sec. 37 sec. boven 't record van zijn landgenoot Morio Shigematsu die de marathon verleden jaar in 2.16.33 liep. De tweede, derde en vierde plaars waren voor Kimihara's landgenoten Seiichiro Sasaki (2.17.46), Tooru Teretfawa (2.18.11) en Hiriokazu Okabe (2.18.26). De Amerikaan Norman Higgins kwam in 2.19.47 als vijfde over de eindstreep. Niemand weet waar men aan toe is LAUSANNE Li het hoofdkwartle. van het Internationaal Olynilsche Co- mité, Lausanne, wacht president Avery Bmndage met gefronste wenkhrouwen af of Madrid zich kandidaat stelt voor de spelen 1972, ja dan neen. Weliswaar heeft de Spaanse ministerraad zich té gen uitgesproken maar het Spaanse Olympische Comité bevindt zich in een moeilijke positie, want niet de minister raad noch generaal Franco heeft 't laat ste woord en daarom is er tot dusver geen officiële verklaring van 't nationa le Olympische Comité gekomen om de spelen niet in Madrid te houden. In de Spaanse kranten zijn de uitspra ken nogal tegenstrijdig ten aanzien van de achtergronden. Het staat vast. dat de ministerraad tegen de kandidatuur ia, vooral op financiële gronden. Gene raal Franco echter, die tot dusver niet openlijk stelling heeft genomen is, ze ker uit politieke overwegingen, vóór de Jan Hayer ronde verder in Engeland BOURNEMOUTH Jan Hajer heeft gisteren in de eerste ronde van de Britse tenniskampioenschappen op verharde banen een gemakkelijke 61, 62-over- winning geboekt op Keith Wooldridge, een mogelijke kandidaat voor het Britse Davis Cupteam. Piet van Eysden kwam echter niet verder dan de eerste ronde. Hij verloor met 4—6, 6—1, 46 van de Thailander Bautista. Het programma werd ook op de tweede dag door een tropische regenval volkomen in de war gestuurd. Diepraam te sterk voor Emerson KAAPSTAD De tenniswedstrijd AustraliëZuirf-Afrika. die in Kaapstad wordt gespeeld, staat na de eerste dag gelijk: 11. Keith Diepraam (Z.-Afr.) speelde een briljante wedstrijd en zege vierde met 75, 36. 63 over de Australiër Roy Emerson. Fred Stolle (Austr.) won met 4—6. 6—3. 7—5 van Cliff Drysdale (Z.-Afr.). Race monster Porsche Op het circuit van Hockenheim is de Porsche Carrera 6 gepresenteerd, waarmee men hoge ogen wil gooien tijdens de races in Monzamaandag 85 april. De be. kende Porsche-rij- der Hans Hermann (tweede van links) vertélde de jour nalisten over zijn- ervaringen met de wagen. Kartonnen knock-out Enorm is de belangstelling al voor het treffen tussen wereldkampioen Cassius Clay en Henry Cooper op 81 mei in Londen. De Engelse bokser is al geducht in training. Hier demonstreert hij een linkse hoek op de kin van een kartonnen Cassius Claif. Hier natuurlijk min of meer is de wens de vader van de gedachte. Of het hem ook zal lukken in het titelduelT Vierde schaakduel ook remise MOSKOU. Door de vierde remise in successie werd de stand in de twee kamp PebrosjanSpassky 22. De af gebroken stelling van de vierde partij wit (Petrosjan): Kgl, Da4, Tel, pionnen b4, d4, f2. g3. h2; zwart (Spassky): Kg8, De6, Tb8, Tc6, pionnen d5, f7, g7 en h6. Er volgde 41. Da4xc6(niet 41. Tc6, wegens 41Delf en wit komt in moeilijkheden): 41. De6xc6; 42. Tclxc6, Tb8xb443. Kgl-fl, (De juiste zet. Wit gaat onmiddellijk de zwarte toren, die ook d4 zal nemen, het leven zuur maken.); 43Tb4xd4; 44. Kfl-e2remise. In deze stand dreigt wit 45. Ke3 te spelen. Zwart kan de toren dan niet op de d-lijn handhaven wegens gedurige aanval door de witte monarch. Gaat de zwarte toren naar e4 (schaak), dan wordt de stelling na Kd3 door Td6 in evenwicht gebracht. Nederlandse combinaties uitgeschakeld LONDEN De enkelspelen van de in dividuele Europese tafeltennicskampioen- schappen vorderden gisteren belangrijk. De dames kwamen zelfs reeds tot de voor laatste ronde. Eva Koczian, de Hongaar se titelhoudster, werd daarin uitgescha keld door de Roemeense Maria Alexandru, terwijl de Russische Svetlana Grinberg voor een verrassing zorgde door de Tsjechische Luzova een nederlaag toe te brengen. De kans, dat een Russisch meis je voor het eerst de titel behaalt, is daar door zeer groot geworden. De kwartfinales van het herenenkelspel leverden eveneens enkele resultaten op. die door velen niet waren voorzien. Zo verloor de Zweedse oud-kampioen van Europa. Hans Alser. in vijf games van de Tsjech Miko. terwijl de ongeplaatste Tsjech Kollarovite. die al eerder de Joego slaaf Korpa wipte, de Roemeen Giurgiuca de voet dwars zette. Titelhouder Kjell tegen de Tsjech Johansson (Zweden) opgetreden: In een winkel in Salford in Engeland is het stoffelijk overschot ge vonden van een schoonzuster van de ad vocaat Godfrey Heilpern, verdediger van Myra Hindley. De vrouw, de 53-ja- I rige mevrouw Rachel Heilpern. werd met een mes om het leven gebracht. 8.40. gek. 12.» 2.80. 3.10, 2.91 520.50. Handbalprijs over 2000 m 1. April Love iN. Bouhuis) 1.24.5: 2. Zalda: Amor H..I- landia. Toto: w. 10.20, pl. 2.40, 2.10. 2.20. cov. 4 40. gek. 2610. trio 481.- Ruebyprijs over 2440 m.1. Brown Bom ber fS. J. van Leeuwen) 1.28,8: 2 Dixv 3. Checkmate. Toto: w. f 4.30 (stal), pl. 5.70, 2.40, cov. 11.30, gek. 10.50. Totale- omzet 199.538.- Liverpool in filiale bekerwinnaars LIVERPOOL Liverpool wordt de tegenstander van Borussia Dortmund in de finale van het toernooi om de Eu ropese beker voor bekerwinnaars. De bezitters van de FA-cup versloegen gis teravond in Liverpool het Schotse Cel tic dat eerder in 't toernooi o.a. Go Ahead had uitgeschakeld, met 20 door twee treffers in de tweede heldt van Tommy Smith en Strong ingevallen voor de zieke Hunt). Celtic had de eer ste ontmoeting met 10 gewonnen, zo dat het doelgemiddelde over belde ont moetingen de doorslag gaf ten gunste van Liverpool. Proces Britse heidemoorden CHESTER (AFP) Ian Brady en zijn vriendin Myra Hindley, die giste ren in de Noordengelse plaats Chester voor de rechter zijn verschenen, be schuldigd van moord of medeplichtig heid daaraan op twee kinderen en een 17-Jarige Jongen, hebben zich „niet schuldig" verklaard. De 27-jarige kantoorbediende en de 23-jarige typiste zaten zwijgend en naar het scheen onbewogen naast elkaar in de beklaagdenbank, die met het oog op mogelijke pogingen tot wraakoefening uit het publiek met glazen wanden was De centrale figuur is Brady, beschul- Wadi parlementaire redacteur) DEN HAAG De inpoldering Heath wijzigt schaduwkabinet LONDEN' (AFP) De leider van de Britse conservatieve oppositie, Ed ward Heath, heeft zijn schaduwkabi net" grondig gereorganiseerd. De nieuwe „regering" telt 17 in plaats van 21 leden en verscheidene oud-minis ters, zoals Selwyn Lloyd, Duncan San dys, Ernest Marples, John Boyd-Car- penter en Lord Dilhorne, maken er geen deel meer van uit. In hun plaats zijn jongere afgevaardigden gekomen. Sir Alec Douglas-Home wordt woord voerder op het gebied van de buiten landse politiek. Regenald Maudling blijft plaatsvervangend fractieleider en zal optreden als woordvoerder op het terrein van het Gemenebest en de kolo- digd i i het doden van twee kinderen. dinsdag in «Ie Eerste Ka de 10-jarige Lesley Ann Downey en de d. Bergh, ondei door de liberale senator Sidney 12-jarige John Kilbride, wier verminkte stoffelijke resten in een verlaten gebied minister Bogai bij Hyde, de woonplaats van Brady, komst werden opgegraven. Een derde dode. namelijk de 17-jarige Edward Evans, vond de politie onder Brady's bed. De vriendin van Brady, Myra Hindley, 'n typiste, wordt medeplichtigheid aan de moorden op Evans en Lesley Ann ver weten. Zij wordt tevens beschuldigd van het verbergen van Brady, wetend dat hij Kilbride had vermoord. Myra Hindley is in verwachting. Kroongetuige van de openbare aan klager, sir Elwyn Jones, is Brady's 18-jarige zwager, David Smith, die bij het verhoor heeft verklaard, gezien te hebben dat de moordenaar Evans met een bijl sloeg en hem vervolgens wurg de. Rechter in het proces is sir Fenton Atkinson, die destijds ook de grote treinroof behandeld heeft. Intussen zijn er nieuwe complicaties .tweede woningen" bepleit, is door De bewindsman noemde deze inpolde ring een gigantisch werk, dat twee tot driemaal de omvang van het Deltaplan heeft, zowel technisch als financieel. Het inpolderingsplan vereist dan ook 'n studie waaraan men intussen reeds begonnen is die nog jaren zal duren. Kattententoonstelling UTRECHT. (ANP) De Nederland se korthaar-katten-club, een onderafde ling van de Nederlandse vereniging van fokkers en liefhebbers van katten Feli- kat, houdt op zondag 24 april in het Casino in Utrecht een nationale tentoon stelling van korthaar- en langhaarkat- ten, 200 katten van 30 verschillende ras. Penningmeester dronk kas leeg: half jaar MAASTRICHT. (ANP) De iVcht- bank te Maastricht heeft dinsdag de *<>«•- 48-jarige huisschilder H M. uit Meche- len wegens verduistering van vereni- gingsgelden veroordeeld tot zes maan den celstraf, waarvan twee voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De man fungeerde al jarenlang als se cretaris-penningmeester van de schutte rij St. Sebastianus en de carnavalsver eniging te Meohelen. Toen hij in 1961 een kastekort ontdekte biechtte hij dit niet op. maar trok het zich zo aan dat hij aan de drank raakte. Het geld daar voor onttrok hij aan de kassen van bei de verenigingen. Hij gaat nu sparen voor schutterij en carnavalsvereniging. Franz Paul Decker, dirigent van het Rotterdams Philharmonlsch Orkest, zal meewerken aan de Internationale zomercursussen van de „Jeunease Muslcale" op kasteel Weikersheim bij Würzburg. Stanek aan de rand van een nederlaag, maar won toch nog. De Nederlandse combinaties Frans Schoofs/Gè Bakker en Bert Schoofs/Eddy van den Berg kwamen niet ver. Bert Schools en Van den Berg verloren reeds in de eerste ronde van het herendubbel spel met 17—21. 17—21. 21—23 van de Fransen Gambler en Amouretti. Frans Schools en Gé Bakker die weliswaar door de eerste ronde kwamen met een 21—10. 21—9. 21—11-zege over de Britten Gau- dion en Powell verloren in de tweede ronde met 21—18. 20—22. 18—21. 13—21 van de Engelsen Warren en Gibbs. In het damesdubbelspel werden Ria Bogmans en Mieke ten Bisch in de derde ronde uitgeschakeld door het Engelse duo MartinSmith. Ook in het gemengd dubbelspel werden twee Nederlandse combinaties uitge finalesAle> sj -SI.) 21 --12 ^12 :elspel. kwartfini Kollarovlts (TaJ.-èl.) 27—39. 21 -WM Rozsas (Hong.) 21-26. 21—13. 21—15, 21—12: Miko Tsj.-Sl.ver.sl. Alser (Zwe.) 21—14, 15—21. 21—23, 22—20. 21—08. Dameadubbel derde ronde (achtste fi nales): Martin/Smit'h (G.B.) versl. Ria Bogmans/Mieke ten Broek (Ned.) 21-09, 21—14, 16—21. 21—11. Gemengd dubbel eerste t-onde ïTrona Sehoofs/Ann ke/Reini s/K Bogmai WMni i. 21 f9, 21—15; 21—17. 21—23. 21—16. a—16. 140 werknemers vloeien af door concentratie 'Tijd* AMSTERDAM (ANP) - Naar dr direc tie van ..DE TIJD" in Amsterdam mede deelt. zullen de technische bedrijven van de dagbladen .De TlJd" en „Nieuwe Dag", die in Amsterdam en Rotterdam gevestigd zijn. nog meer geconcentreerd worden dan reeds het geval was. Besloten is tot concentratie van het technisch bedrijf in Amsterdam waarop een terrein te Sloterdijk een drukhal in gereedheid zal worden gebracht. Met de betrokken bonden ls een akkoord bereikt inzake de gevolgen van overplaatsing en ontslag van 140 werknemers, die wegens de reorganisatie zullen moeten afvloeien. Geen ruzie in boeren- en middenstandspartij AMSTERDAM (ANP) De secreta ris van de Boeren- en Middenstandspar tij. de heer M. Lewin uit Amsterdam, deelt naar aanleiding van het aftreden van de voorzitter en de overige leden van het voorlopig hoofdbestuur van de BMP mede dat het onjuist ia dat dit zou zijn geschied in verband met gere zen meningsverschillen met hem. De BMP had slechts een voorlopig bestuur. Binnenkort wordt, zoals het plan was. een definitief bestuur gekozen. In Amsterdam zal de BMP, zoals reeds eerder door de afdeling Amsterdam was besloten, niet aan de gemeenteraads verkiezingen deelnemen. Spelen 1972 in Madrid. De Spaanse pre sident wordt door zijn minister van Bui tenlandse Zaken, Castilla. gesteund. De beide staatslieden hebben over dit onderwerp maandagavond gesproken, maar niets is aan de openbaarheid prijs gegeven. Tot dusver zwijgen alle ver antwoordelijke mannen. Het laatste woord heeft generaal Franco en niet de ministerraad, het Spaanse Olympische Comité of 't stads bestuur van Madrid. Bmndage: graag Intussen is ook het IOC in dit ondoor zichtige geheel betrokken geraakt. De Spaanse sportjournalist Andres Merce Varela, lid van het Spaanse Olympi sche Comité, heeft een onderhoud ge had met Avery Brundage. Hij heeft de gehele situatie uiteengezet en bemiddel de bij een telefoongesprek tussen Brun dage en de vice-president van het Spaanse Olympische Comité, Juan Sa- maranth. In dit gesprek zei Brundage het zeer te betreuren als Madrid zich zou terugtrekken. Hij vroeg de Span jaarden zich kandidaat te stellen en on derstreepte de politieke moeilijkheden die er zijn ten aanzien van Mtlnchen. Bij zijn aankomst in Eur pa hij land de in Londen las hij in enkele Brit se kranten de verklaring van het Russi sche IOC-lld, Konstantin Andrlanov: „Het is onmogelijk om de Olympische zomerspelen 1972 in de hoofdstad van 't nationaal socialisme te houden". Met andere woorden: Brundage, die de Spelen 1972 in Europa wil houden, vindt de moeilijkheden met de belde Eu ropese kandidaten zeer onaangenaam. Brundage, het IOC en het Spaanse Olympische Comité moeten afwachten. Of generaal Franco en Castilla de ar gumenten van de ministerraad naast zich neer te zullen leggen, is moeilijk te beoordelen. Het Spaanse Olympische Comité wacht gespannen op de verkla ring van generaal Franco. Spanje ls geen rijk land en of 't de middelen kan opbrengen om de Spelen te organnlsere, zonder andere belangrijke zaken op te lossen, blijft de vraag. Advertentie) ./•- ZWAflRDEMflKER EINDHOVEN (ANP) Voor de ge meenteraadsverkiezingen in Eindhoven zijn namens de Boerenpartij twee af zonderlijke lijsten ingediend, belden voorzien van een officiële machtiging, getekend door voorzitter Koekoek en se cretaris Harmsen. Hoewel hierbij de indruk wordt ge wekt, dat de Boerenpartij een min of meer sportieve concurrentie binnen de eigen partij zou tolereren, blijkt dit geenszins het geval te zijn. De heer Koe koek erkende slechts, naar hij ons des gevraagd meedeelde, een lijst en wel die van de heer J. G. Hakkert, sinds de laatste verkiezingen Statenlid van Noord-Brabant. Hoe dan toch een wettelijk geldige tweede kandidatenlijst kon worden in gediend blijkt uit de verklaringen, die de voorzitter van het provinciaal be stuur Noord-Brabant van de Boerenpar tij, de heer A. van de Sande, die lljst- aanvoer was bij de Statenverkiezingen, ons verstrekte. Door een administratie ve oorzaak, gelegen in de verhuizingen van de aanvoerder van de tweede lijst, de heer Gijsberts, is deze al enige jaren niet meer geregistreerd. Kwitanties voor de contributie werden namelijk niet meer voldaan, aldus de heer Van de Sande. Na de „succesvolle" Sta'cnver- kiezingen" meende de heer Gijsberts wel in aanmerking te komen voor een tweede plaats op de officiële lijst van de gemeenteraadsverkiezingen maar het plaatselijk bestuur van Eindhoven koes terde hier andere gedachten over. Niet temin besloot dit bestuur, aldus de heer Van «Ie Sande. de zaak aan de leden voor te leggen. Op deze vergadering kwam nu de heer Gijsberts met een twaalf kersverse leden nog niet Inge schreven op de proppen. Door een misverstand van de zijde van de kieskring Helmond is de groep rond de heer Gijsberts in het bezit ge komen van een machtiging, ondertekend door het partijbestuur en voor de rest nog niet ingevuld, zodat men met deze lijst zich kon laten inschrijven voor de verkiezingen voor Eindhovc: Zowel het plaatselijk als het provinciaal bestuur zijn verontwaardigd over deze „oneer lijke wijze van indelen" en verklaren royement van de dissidentengroep te overwegen. „Engels zilver 1600-1850" is een expo sitie van 157 stuks zilverwerk van verschillende Britse zilversmeden, die tot en met 19 mei wordt gehou den ln het Amsterdamse Gemeentemu seum „Willet-Holthuyeen".

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7