DEVOTE UITVOERING VAN MATTHEUS PASSION DOOR „EX ANIMO" V' BE™S N0VA STRAATSCHENDERS IN AMSTERDAM DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 APRIL 1966 WE KUNNEN NU WEL ZEGGEN, dat de Mattheus Passion door de Oratoriumvereniging „Ex Animo" een traditie is geworden niet alleen, maar zij is ook uitgegroeid tot een steeds volmaakter vorm van koorzang. Al de afgelopen jaren heeft Herman de Wolff geschaafd en geveld aan dit grandioze Bach-werk. Mogen een enkele maal de mannenstemmen wel eens geforceerd uitschieten, de dubbelkoren zongen toen verder gaaf en vol overgave. Vooral de massakoren met vaak contrapuntische opbouw. Wij hebben echter een klein bezwaar tegen de directie van Herman de Wolff, nl. dit, dat hij een lijn wel eens in stukjes breekt, soms in krui mels waardoor het doorstromende van de muziek lichtelijk hinder had. Overigens stond alles onder een strenge discipline. Heel mooi waren het begin- en slotkoor. Ook het jongenskoor had een voornaam aandeel in het beginkoor •n koor nr. 35. Sopraan-soliste was Nelly v. d. Spek. Zij heeft een goed liggende stem. In het hoge register is deze echter vaak heel ■cherp, naargelang de klinkers of dub belklanken. In het middenregisler lag alles byzonder mooi. De alt Diet Kloos, die wij in lange tijd hier niet hoorden, zingt heel musicaal en gevoelig. Haar stem ls mooi en blijft ook over de boven grens van de altstem goed. Zij moest alleen, vooral bij Bach, niet te veel vi breren. Ruth Pos. die de tenorpartij had, was deze avond bijzonder goed. Hij ver meed overgevoeligheid en had een goed begrip hoe Bach gezongen moet worden. Henrv Blackmon, de bas. heeft een groot volume waaronder de klank nimmer lijdt. Prachtig vertolkte hij zijn aria's vooral aria nr. 75 „Mache dich, mein Herze rein". Hij is een graag gevraagde en geziene zanger op het podium. Ook de kleine partijen waren bij hem in goede handen. en bij de ander luistert men met span ning en ontroering. De tenor van de Vlaamse Opera, Chris van Woerkom, is de volmaakte verteller van het Evan gelieverhaal. Hoe doet hij ons meeleven al de gebeurtenissen rondom het lijden van Jezus. Als hij vertelt dat de haan kraaide na Petrus verloochening, dan kraait hij. Als Petrus na zijn drievoudige ontkenning weg gaat, gaat er een ont roering door de luisteraars als v. Woer kom vertelt „und 'welnete bitterlich". Na Louis van Tulder is o.i. geen betere evangelist op het podium geweest dan Chris van Woerkom. En wat een prach tig helder tenorgeluid. Nergens pathos, alleen zuivere en eenvoudige vertolking en diep begrip van en voor de mede delingen van Mattheus. De Jezus-partij was vanzelfsprekend in goede handen van Herman Scheij. Een onverwoestbare zanger. Hoe verheven ls deze Jezus bij de tegenpartij, hoe vol komen eenzaam is hij als hij uitroept: ..Eli. Eli Lama Sabachtani". Reeds on der Mengelberg vertolkte Scheij de Je zus-partij in de Mattheus Passion. En hij doet het nog even serieus en even devoot als toen. Het Rotterdams Philharmoniseh Or kest heeft prachtig meegewerkt. Zeer fraai werden de obligaat-partijen gestre ken en geblazen. Hans Schouwman, cla- vecimbel, en Annie Blankenstein, orgel, zorgden voor een betrouwbare continuo of een goede klankaanpassing van de koren. Het zijn meestal de medewerkers die op de achtergrond blijven, maar hun instrumenten hebben een door Bach voorgeschreven belangrijke taak en de bespelers een moeilijke opgave en alleen heel bekwame musici kunnen deze op gave uitvoeren. Zo is dit onvolprezen Bach-werk ge worden tot een zeer devote bijdrage aan deze stille tijd, dank zij, hier in Leiden, „Ex Animo" met haar kundige dirigent. Leidse Missie-naaivereniging bestaat 40 jaar Van de Leidsa Missie-naaivereniging „St. Franci8cus Xfiverius" ontvingen wfl het volgende bericht: Heden mochten wfl de dag herdenken, dat onze vereniging 40 jaar geleden werd opgericht. Met deze gelegenheid wilden wij gaarne gebruik maken om langs deze weg onze donateurs en al degenen, die voor onze vereniging ander goed werk hebben gedaan, eens harte lijk te danken voor het vertrouwen, dat zij ons al die jaren gegeven hebben. Hierdoor konden wij vele missionarissen helpen voor hun missie met kazuifels en vele andere kerkgoederen, maar ook met gebreide hemdjes, broekjes en zwachtels. Tentoonstellingen konden wij maar zelden houden, daar er meestal In de maand maart 1966 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd 4.532.162,24 «n terugbetaald 4.351.907.55. Het aan tal nieuwe boekjes bedroeg 598 en 't aan tal afbetaalde boekjes 457. Op 5.943 re keningen van deelnemers aan de Afhaal- dlenst werd 191.411,- bijgeschreven. Er werden 1.329 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke In houd van 55.416,07. Het tegoed der 61.293 inleggers bedroeg aan het einde der maand 76.207.717,61. Het Vlctoriebestuur verzocht ons mede te delen, dat van 8 t.m. 18 april de vakantie is. Na die tijd zal het program ma weer normaal doorgang vinden. Gisteren slaagde voor het doctoraal examen Nederlands recht aan da rijks universiteit te Leiden de heer Th. O. J. Gheysellnck uit Meerle (België). Paasvoorbereiding voor de huisvrouw Gisteravond werd op aanschouwelijke wijze voor de leden van het Vrouwen gilde In de huishoudelijke voorlichting een paasvoorbereiding gehouden. De di rectrice, mevr. Creighton, was als altijd de hartelijke gastvrouw en op een dui delijke, smakelijke manier demonstreer de de huishoudlerares, mevr. Dekker, het bereiden van pikante, hartige en zoete gerechten en hapjes voor het ko mende paasdiner, dat de vrolijke paas- btemming in het gezin verhoogt. Bij velen werd ook de animo gewekt om eens echt een cursus in „de fijne keu ken" te volgen, waarover men in de huishoudelijke voorlichting alle inlich tingen kan krijgen. Na van al de heer lijkheden een proefje gekregen te heb ben, gingen de dames, voldaan en met de nodige aantekeningen, huiswaarts. Nieuwe ramen in Leonarduskerk De St. Leonarduskerk aan de Haag- weg zal ter gelegenheid van het 40-ja- rig bestaan, dat met Pinksteren gevierd gaat worden, een verjongingskuur on dergaan. Behalve omvangrijke herstelwerk zaamheden van buiten en van binnen zul len ook de ramen worden vervangen. De kunstenaar Eugène Quanjcl uit Heerlen heeft nieuwe ramen ontworpen, die in zjjn atelier reeds in staet van uitvoering zijn. De heer Quanjel neeft reeds in de beglazing van enige Lim burgse kerken zijn kunstenaarschap ge- Fikse schade bij botsing In de afgelopen nacht veroorzaakte een ernstige autobotsing op het kruis punt NoordeindeRapenburg om kwart voor één aanzienlijke schade aan de betrokken automobielen. Een 24-jarige inwoner van Leiden kwam van het Noordeinde en gaf geen voorrang aan de 20-jarige Sassenheimer, die van het Rapenburg kwam. Na de botsing moest een takelwagen van de brandweer te hulp komen om de zwaar beschadigde wagens van de rijbaan te verwijderen. Een 77-jarige dame kreeg een ge kneusd rechterbeen en enige gekneus de of gebroken ribben. Zij werd door de E.H.D. naar een ziekenhuis ver voerd. zoveel aanvragen waren, dat het meeste van de naald wegging, als de pa ters weer van hun verlof terugkeerde naar hun missiepost. Hopende dat U ons wilt blijven steunen, nogmaals heel hartelijk dank, ook na. i alle dames van de club. mevr. J. v. Driel-v. Beukering, presidente mevr. M. v. d. Plas-Falke, vice-presldente. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilco'z. v. W. Blom en E. W. F. Hoogeboom. Christopher Mar tin z. v. R. D. Story en E. T. Shockley. Johannes z. v. J. Wyiing en H. A. M. Fuchs. Erik Jan z. v. J. Dijkstra en C. M. Helfrich. Arris Floris Willem z. v. A. de Vink en G. Zwanenburg Jelle Janbart z. v. P. de Graaf en J. E. T. Brusche. Sipke z. v. R. Wielinga en J. M. Roest. Robertus Wilhelmus Maria z. v. H. T. Vergeer en J. C. M. de Groot. Ro bert Peter, z. v. H. J. Weber en A. van der Heijden. Jan Willem z. v. D. L. van Ommeren en D. Timmerman. Theodo ra Maria d. v. C. J. Verlaan en T. A. C. Hoogenboom. David Cornells z. v. C. P. Dickhoff en J. J. van der Linden. Ger- rit Jan x. v. N. C. van Hese en J. M. Wemel8felder. Gehuwd: W. A. van der Jagt en M. van Weesel. Overleden: P. H. Voerman 31 jaar echtgenote van H. de Graaf. H. van Klaveren 74 jaar, man. M. A. W. van Iterson 83 jaar vrouw. J. P. A. Voogt LEIDSE POLITIE RAMT AUTO Vanmorgen kwam een surveillance- auto van de Leidse politie danig in de knel, toen deze uitrukte om een auto van de Eerste Hulpdienst te assisteren, die omstreeks 9.30 uur was vertrokken naar de Groenoord8traat, waar een kind een snoepje had ingeslikt, dat in de keel bleef steken. Onderweg was de politie auto gedwongen te stoppen voor de ge opende .Turfmarktbrug, zodat de chauf feur besloot via de Beestenmarkt naar de Nieuwe Beestenmarkt te rijden. Daar aangekomen bleek de rechterrijbaan ge blokkeerd te zijn door enkele cement- auto's. Daarop besloot de politieman met zwaailicht en sirene zijn route te nemen over de linkerweghelft, aan de andere zijde van het marktgebouwtje. Op dat ogenblik reed daar echter een personen auto, die bezig was linksaf de St. Aag tenstraat in te slaan. Deze auto werd gegrepen door de politieauto en aan de zijkant zwaar beschadigd. Er viel geen persoonlijk letsel te bespeuren, wel he vige verbouwereerdheid bij de bestuurder van de personenauto, die zich door de dienaren van de wet geramd voelde wor- Het kind bleek later zonder moeilijk heden van het snoepje te zijn bevrijd. Musea De Labenhal: Dag. 10-4 uur; zondags Legermuseum (Pesthnislaan)Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). T entoon stellingen De Lakenhal, Oude Singel 28 Ten toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werken van Willem Hussem. Tot 20 april. Allemansgeest, Hoflaan, Oegstgeest. Schilderijen van Willem T. Breddels. Tot en mei mei. Tastevin, Beestenmarkt. Tentoonstel ling va:, wandlappen en applicaties door Caro Buurman. Tot eind april, dag. vanaf 5 uur n.m. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 6 Al'RII, V.I.R.O. - prof. W. F. J. M. Krul spreekt over „Mens en Stad". Instituut Praeventleve Geneeskunde, aanvang 15 Sociale Raadsvrouw - Spreekuur, Stad huis, trouwkamer. 16.0018.00 uur. VOLA - Dia-avond „Bouw van de IJ- tunnel". Zomerzorg, aanvahg 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TB LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 81, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, teL 20085. Pater P. v. d. Zijden in priesterlijk zilver Pater Polycarpus van der Zijden o.f jn., kapelaan van de St. Leonarduskerk, viert op Tweede Paasdag zijn zilveren pries terfeest. 1910 te Den Haag werd geboren, werd priester gewijd op 23 maart 1941. H(j is 25 jaar in de zielzorg werkzaam geweest, o.a. in drie parochies in Den Haag. In 1961 werd hij benoemd aan de St. Leonarduskerk. In deze parochie had het huisbezoek zijn bijzondere aandacht, terwijl hij tevens zijn taak vervult in de Leonardusschool en de bejaarden-socië teit. Hij heeft als procurator ook veel be langstelling voor de missie. Het zilveren priesterfeest zal op Tweede Paasdag worden gevierd met 'n plechtige Hoogmis te 9 uur. Van half 1 tot 2 uur Is er in de pasto rie gelegenheid de feesteling geluk te Teneinde de parkeer- en verkeert- auto's niet op de weg moeilijkheden tijdens de grote bloe mententoonstelling „Flora Nova 1966" welke van 8 tot en met 17 april a.s. In Boskoop wordt gehouden, heeft de rijks politie te Boskoop o.l.v. de commandant, de heer I'. C. Groenewegen, een rege ling getroffen, waardoor naar wordt verwacht geen moeilijkheden zullen voor komen voor wat betreft het verkeer en het parkeren van auto's. Door het instellen van een éenrich- tingverkeer in het Reijerskoop vanaf de Rozenlaan tot aan het Plankier, richting oost-west kan er geparkeerd worden aan de zuidzijde van deze weg, langs de woningen, op het trottoir. Voorts is parkeersgelegenheid op de z.g. Rozen laan, waarvoor gedurende de tentoon stelling éénrichtingverkeer zal gelde in de richting van de Biezen; in de Va kenburgerlaan. met éénrichtingve keer in de richting Reijerskoop. In Valkenburgerlaan zullen de parkeerbo den worden omgedraaid zodat waterkant zal moeten worden gepai keerd. In de Biezen is aan beide zijden van de weg ruime parkeergelegenheid. Ten behoeve van de bezoekers van de tentoonstelling die van buiten ko men, worden de bewoners van de ge- van deze wegen wordt verzocht hun HAZERSWOUDE MUTATIES BIJ RAIFFEISENBANK De heer J. Th. Wesselingh, voorzitter van het bestuur van de Coöpera cieve Raif feisenbank .Hazerswoude-Koude- kerk", zal binnenkort deze functie neer- Pater van der Zijden, die op 18 april leggen, wegens het bereiken van de ge- "ij 1 stelde leeftijdsgrens. Het bestuur van ge noemde bank stelt als nieuwe kandida ten de heren H. van Driel en VV. van Egmond Jr., belden uit Koudekerk. De heer M. Maat, secretaris van de raad van toezicht, zal eveneens om bo vengenoemde reden zijn functie ter be schikking stellen. Voor deze vacature worden voorgedragen de heren J. van Veen en H. Vonk, eveneens uit Koude kerk. Overigens zullen de leden van de bank tijdens de jaarvergadering op maandag 18 april eveneens nog een lid van de raad van toezicht moeten kie zen. te meer daar de voorzitter hiervan, de heer H. van Driel, kandidaat voor het bestuur is gesteld. Voor een plaats in deze raad worden voorgedragen de heren A. H. Wesselingh en H. H. Verde- gaal, beiden uit Hazerswoude. Ter sprake zal ook nog komen een herzie ning van de post „presentiegeld voor bestuur en raad van toezicht". Verdere vooruitgang. Aan het einde van het boekjaar 1965 telde de bank 695 leden. Dat is weer een vooruitgang, vergeleken met 1964, toen er 659 leden waren. Het aantal spaarders nam toe tot 5884 (vorig Jaar 5481), het aantal rekeningshouders tot 503 (vorig jaar 470). Het eindcij fer van de jaarrekening 1965 bedraagt ƒ87.129.090: dat was 'vorig jaar 68.041.733.-^r. Het balanstotaal geeft het getal van ƒ14.054.882.—; dat in 1964 ƒ12.092.828.—. In reserve de bank aan het eind van het boek jaar 1965 een bedrag van ƒ321.480.69; eveneens een vooruitgang vergeleken met het vorig boekjaar: ƒ293.108.83. De winst over 1965 bedroeg 30.037.92 dat was over 1964 16.591.50.—. Geboren: Alexandra Margaret Jose phine dr v. P. A. Kerseboom en M. E. van den Berg; Johannes Wilhelmus zn v. J. W. van der Werff en C. H. van Deventer; Cornelia Pieternella dr v. Fr. C. Vet en G. van Leeuwen. Ondertrouwdh Hermanus Leonardus ▼an der Post. 29 jaar en Wilhelmina Maria Broekhuizen. 26 jaar; Hendrik Vis. 25 jaar en Willemina Sol. 20 jaar; Theodorus Henricus van Wetten. 25 Haagse politierechter Dekenkoopman toerde zonder rijbewijs De Haagse politierechter meende het kennelijk nog niet zo kwaad met een 28- jarige koopman uit Leiden, getuige diens afscheidswens: „En geluk met de deken- handel". Het was nl. juist vanwege die handel, dat de koopman van streek was geraakt toen de Officier van justitie intrekking van het rijbewijs vorderde. „En dat. heb ik juist nodig voor niijn Jjandel", zo zette, de koopman uiteen. Nu had verdachte het feit waarvoor hij terecht stond gepleegd, toen hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Dit zou dan de oorzaak zijn geweest, dat de koopman, na in de Churchilllaan te Lei den een verkeerspaaltje omver te heb ben gereden, er ijlings vandoor was ge gaan. Vooral dit laatste werd hem door de Officier zeer kwalijk genomen. Ver dachte had de auto even te leen van zijn schoonvader, maar reed met de grote snelheid door de bocht van de Telders- kade. „Ik was erg geschrokken", zo ver klaarde verdachte. Doch later overwoog htj zelf maar naar de politie te gaan, doch toen hij bij zijn t hoonvader kwam, was de politie daar reeds, omdat iemand die de aanrijding had gezien, het auto nummer had genoteerd. De Officier eiste nu 50.boete voor de aanrijding en 100.boete plus de ontzegging van de rijbevoegdheid gedu rende zes maanden, waarvan drie maan den voorwaardelijk. Omdat verdachte nog niet eerder is veroordeeld en ook vanwege de wollen dekens, volstond de rechter met het to taal der 150.boete en intrekken van het rijbewijs gedurende zes maanden, doch dit voorwaardelijk. ning te laten staan maar deze in hun garage te zetten. Op de topdagen zullen ook de wegen aan de westzijde van de Gouwe, zoals de Zijde, Parklaan, Boe zemlaan en Zuidkade voor parkeren ten behoeve van de tentoonstelling wor den opengesteld. Ook aan de bewoners van deze wegen wordt verzocht hun auto's op te bergen. Naast de tentoostellingshallen zal er door de R.K. Verkenners, een terrein worden ingericht voor rijwielstalling. Op de topdagen worden 3000 auto's in Bos koop verwacht. Het politiecorps zal op de topdagen worden versterkt tot 20 man en op de overige dagen tot 15 man. De A. P. van Neslaan, aan welke weg de tentoonstellingshallen zijn gele gen is gedurende de tentoonstelling voor alle verkeer afgesloten. Aan de Boskoopse inwoners wordt dringend verzocht bij een bezoek aan Flora Nova, indien enigszins mogelijk te voet te komen. 30 premiewoningen te koop in Boskoop Het ligt in de bedoeling van de Bouw en Handelmaatschappij N.V. „Ouwe Gouwe" te Gouda dit jaar wederom een begin te maken met de bouw van 30 eengezlns-premiewoningen in het uit breidingsplan Snydehvijk-west. Ingeze tenen der gemeente Boskoop, dan wel niet-Ingezetenen, die economisch aan Boskoop gebonden zijn, kunnen deze woningen voor zelfbewoning kopen. De Uoopprys van een woning met de daar bij behorende grond bedraagt, na af trek van de premie, rond 29.000.k.k. Overwogen wordt bij de hoekwoningen de bouw van een garage mogelijk te maken. Een ieder die zo'n woning wil ko pen dient zich vóór 1 mei a.s. op te ge ven. Brieven dienaangaande dient men dan te zenden aan burgemeester en wethouders der gemeente Boskoop, p./a. gemeentehuis. Na 1 mei zal zo spoedig mogelijk worden beslist aan wie de wo ningen zullen worden toegewezen. Men moet er echter wel rekening mee houden, dat aanmelding als adspirant- koper nog geen recht op, of zekerheid geeft omtrent de aankoop van een wo ning. WERELDOMROEPEN TELEVISIE VERSLAAN 'FLORA NOVA' TE BOSKOOP Via de wereldomroep zullen binnenkort diverse uitzendingen over Boskoop plaats hebben. Het Sierteeltcentrum Boskoop zal dan in het nieuws zijn in de Engels sprekende landen, terwijl ook uitgezon den zal worden in het Indonesisch, Zuid- Afrikaans, Arabisch. Spaans en Japans. Hiertoe zullen verslaggevers uit ver schillende landen in verband met deze ■uitzendingen op de Boskoopse Bloemen tentoonstelling Flora Nova 1966, aan wezig zijn. Donderdagavond a.s. zal de Flora Nova 1966 ook op het beeldscherm komen. In het N.T.S.-journaal zal nl. aandacht aan deze tentoonstelling wor den geschonken. Momenteel wordt er koortsachtig gewerkt om deze tentoon stelling tot een unieke gebeurtenis te maken. Duizenden voor dit doel getrok ken planten worden in de 3700 m2 grote hallen aangebracht. De met zoveel zorg gekweekte planten inzonderheid de tot bloei getrokkenen zien er al prachtig uit. Het wordt een show van uitzonderlijke kleurenpracht en schoonheid in alle soort denkbare variaties. Naar schatting zal er voor een waarde van 1 miljoen gulden aan plan ten tentoongesteld worden. KOUDEKERK A. D. RIJN Ophalen huisvuil - De reinigingsdienst der gemeento Koudekerk maakt de in woners bekend, dat het huisvuil in plaats van vrijdag 8 april, op donderdag 7 april (morgen) opgehaald zal worden. TER AAR C.H.U. MET EIGEN LIJST Maandag hield de C.H. kiesvereniging Ter Aar een ledenvergadering ter op stelling van de kandidatenlijst voor de gemeenteraad. De voorzitter deelde mede na-mens de A.R. kiesvereniging benaderd te z(jn over het verbinden van de kandidatenlijsten. Na langdurige be spreking achtte de vergadering geen redenen aanwezig hierop ln te gaan. Hierbij kwam o.m. naar voren, dat vol gens een krantenbericht de A.R. kies vereniging reeds in november 1965 be. sloot contact op te nemen met de Christ. Hist, kiesvereniging. Er werd echter nimmer contact gezocht en nu zou dit vlak voor de kandidaatstelling nog even geregeld moeten worden. Men zag dit niet .als een ernstige poging om tot samenwerking te komen. Als kandida ten voor de gemeenteraad werden ach tereenvolgens gekozen: N. den Hollan der. C. van Harten Hzn., C. Vis, C. Ver- zaal. A. Kammeraat en G. E. Rosen- Geboren: Marcus C., zn. v. C. J. Be- aart en M. J. Bakker, J. M. Halkesstraat 30; Richard J., zn. v. P. v. Kessel en C. M. G. Hoogenboom, Paradijsweg 20; Si- grid M., dr. v. J. C. M. Koeleman en G. C. M. v.d. Pijl, Oostkanaalweg 26; Gijsbertus G., zn. v. A. Hulscher en G. van Ewijk, Zevenhovenseweg 9. Ondertrouwd: J. M. T. Hoogenboom, 24 jaar en P. M. C. Hoogervorst 23 jaar. Kerkpad 5. KATWIJK Onderscheidingen Door burgemees ter H. Duiker werd aan 11 leden van de vrijwillige Brandweer wegens 10- jarige dienst een onderscheiding uitge reikt. Het waren: G. de Wert, A. Parle- vllet, J. Dubbeldam, M. Schuitemaker, G. Haasnoot. C. Ouweharid, C. v. Duy- venbode, C. Klok, J. Huyt en D. Meij- vogel. Woorden van gelukwens werden gesproken door burgemeester H. Duy- ker. J. Jansen Maneschijn, cdt. van de vrijwillige brandweer, en de heer H. J. I W. Huisken. cdt. van de B.B. GROSLIJST A.R. De beide A.R. Kiesverenigingen te Kat wijk aan den Rijn en te Katwijk aan Zee zullen, zo is nu definitief vastgesteld, met één lijst voor de gemeenteraadsver kiezing uitkomen. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1 Nic. Parlevliet af Ir. Zee, 2 mr. J. van der Plas, wethoudér aftr. Zee; 3 L. A. Kreft A.R. aftr. Rijn; 4 drs A. J. van Raalte, Zee; 5 A. R. van der Jagt, Rijn; 6 D. J. Brouwer, Zee; 7 W. Duindam, Zee; 8 mr. S. A. Atema, Rijn; 9 D. Ouwehand, Katwijk aanZee; 10 T. van Efferink, Zee; 11 H. v. Leeuwen; 12 J. Minnee, Zee; 13 I. van Leeuwen. Zee; 14 A. Noort, Rijn; 15 J. Timmers, Zee; 16 drs. J. G. Wagner, Zee; 17 J. D. van Delft, Rijn; 18 J. Tavenlet, Zee; 19 M. A. de Vries, Rijn. HILLEGOM R.K. BEJAARDENBOND De R.K. Bond van bejaarden «n ga- pensioneerden, afd. Hlllegom, hield gis termiddag de Jaarvergadering in „Flo ra" onder voorzitterschap van de heer P. van der Hulst, die mededeelde, dat mevr. Nlekerk-Blomjous en pastoor Drost bericht van verhindering hadden gezonden. Verder dat de contactman, de heer Van Kampen, zijn taak aan an deren wenste over te dragen vanwege zyn hoge leeftijd. Gegadigden hiervoor kunnen zich opgeven bij de secretaris, de heer J. Smit. Wllheiminalaan. Spr. herinnerde aan het verscheiden van de heer G. Förrer, die medeoprichter van de bejaardenbond was en daarvoor met onverdroten Ijver heeft gewerkt. Een man met grote werklust en liefde voor de bejaarden en eenzamen, die by be zocht en van dienst was. De Hlllegoms® afdeling heeft een vriend verloren. Uit het jaarverslag bleek dat ln 1965 wel 24 leden waren overleden. Het aan tal leden bleef echter op ruim 400. De penningmeester kon op een flink batig saldo wijzen en mevr. Duinhoven-Bak ker, beheerder van de kas voor de zie ken, wees op de belangrijke bijdrage die de leden over hadden voor hun gehandi capte mede-mensen die aan huls ge bonden waren. De voorzitter, de heer P. van der Hulst, werd met algemene stemmen als zodanig herkozen, hetwelk een hartelijk applaus uitlokte. Na de pauze hield de voorzitter een causerie over een reis naar Oostenrijk, waarbij prachtige kleurendia's het ge sproken woord aanvulden. HAARLEMMERMEER Geboren: Anita Theresia, dr. v. H. P. Turk en M. C. Beerendonk; Arrne- mieke, dr. v. K. Roggeveen en D. Kool; Yvonne Maria Agatha, dr. van N. M. Blokker en H. M. Verhoeve; Margretha, dr. v. A. van Essen en N. van Vliet; Andries, zn. v. A. v. Essen en N. van Vliet; Bouwina, dr. v. J. van de Burg en M. Zegstroo; Freddy Anton, zn. v. E. Pylo en J. W. M. do Haas; Leendert Marinus, zn. v. J. Mar kus en A. Griek; Nils, zn. v. J. A. van Zoolingen en H. M. Kroese; Alexan dra Johanna, dr. v. G. J. Wetter en C. M. van Laar; Petronella Frederika Maria, dr. v. J. P. Daalman en G. M. M. Berends®; Willem, zn. v. H. Ples- sius en M. Been; Gezina Gerarda Ma ria, dr. v. K. P. Mesman en M. G. Tolj Joukje Geertruida, dr. v. R. Hoornstra en C. Silvis; Vincentius Maria, zn. v. B. T. de Koning en M. A. Hulsbosch. Ondertrouwd: Benjamin Dol, 26 jr en Johanna Maria Cornelia v. Steen, 23 jr; Cornelis Huibers, 72 jr en Anna Spandaw, 69 jr; Jacobus Jojakim Her- rebout, 23 jr en Greta van Pelt, 20 jr; Wilhelmus Hendrikus Switser, 26 jr en Lutgardis Maria Duviier, 23 jaar; Bartholomeus Joannes Heemskerk, 25 jr en Cornelia Adriana v. Leeuwen, 23 jaar; Martinus Hendrikus Rijnbeek 26 jaar en Catharina Geertruida Nijs- sen, 21 jaar; Johannes Gorter, 25 jr en Elisabeth Xaveria Jongeneelen, 23 jaar; Petrus Faas, 21 jaar en Johanna Onos, 19 jaar; Gerardus Hendricus Adrianus Brouwer, 23 jr en Cornelia Catharina van der Tonnekreek, 19 jr. Gehuwd: Dirk Vaanderig en Catha rina Schönhage; Reinhold Ernst Hein- rich Herbert Materna en Carolina Ma ria van Bronkhorst; Jacob Eikelen boom en Margaretha Versteeg; Hen drikus Schoonderwoerd en Catharina Anna Maria Meegdes; Cyril Dennis Kopljn en Willy van Damme; Theo dorus Franciscus Kabel ®tl Gofcïtruida Maria Boon. GEMEENTERAAD VAN VALKENBURG VERKOCHT GROND VOOR 96 WONINGEN Wie is de eigenaar van de klokkestoel jaar en Cornelia Petronella Maria Fia- Radering van het college van d. en w. nen 24 Jaar aan de burgemeester het eerste te Bos- Gehuwd: Adrianus Wilhelmus Moe- rlngs, 26 jaar en Lucia Elisabeth Jose- pha Maria, 23 jaar; Cornelis Adrianus Johannes Zevenhoven, 31 jaar en Anna Maria Elisabeth Groen, 21 jaar. Overleden: Arie Langhout, oud 77 jaar, geboren te Hazerswoude 30-4-1888, en wonende te Dorpstraat 44. BIJ het bouwen van ons gebouw aan de Papengracht anno 1665. had men, evenals nu, met nozems te kampen. Kloppartijen van „gangs" kwamen herhaaldelijk voor. Smijten en gooien met stenen kostte zelfs aan twee burgers een oog. Burgemeester Cornelis Hooft besloot dan ook krachtdadig op te treden en gelastte de „halfwassen braessens van jongens en andere oproerkraayers in het Rasphuys op te sluiten". Waren zij daar ook nog onhandelbaar of brutaal, dan werden zij met hun hoofd in een houten blok geklemd en eens „dapper ghegeeselt". Naast het Rasphuys bevond zich nog een tuchthuis, waar ouders tegen betaling hun onwillige zoons konden laten afranselen, net zolang tot zij blijken van beterschap gaven. Hielp dit helemaal niet, clan stuurdé men ze naar Indië. Of dergelijke methodes in deze tijd wel of niet bruikbaar zouden zijn. kun nen wij niet beoordelen. Wel kunnen wy U zeggen, dat De Leidse Courant een ruime en eerlijke reportages van alle gebeurtenissen geeft, zo wijd de wereld strekt tot in uw eigen straat. DE LEIDSE COURANT IS THANS DE MEEST UITGEBREIDE KRANT VAN LEIDEN EN VERRE OMSTREKEN JUBILEUM SCHRIJFBLOK met afbeelding van ons gebouw uit de Gouden Eeuw en het unieke Leidse Courant-speldje. Ondergetekende geeft als abonnee i De Leidse Courant op: Betaling zal geechleden per: week maand kwartaal k Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32. Leiden. koop gevonden kievitsei aangeboden. Het ei met nog twee exemplaren werden gevonden in de nieuwe woonwijk Snydel- wijk. LEIDSCHENDAM Geboren: Maria J. C.. dr. v. A. S. van der Voort en H. J. M. van der Zon; Adriana C. M., dr. v. J. A. M. v. Rijswijk en M. C. Hoenselaar; Susanne A. M., dr. van C. I. Vreeburg en C. J. A. v. Kan; Uonca M.. dr. v. H. A. Nortier en M. J. P. Goeman; H. Robert, zn. v. A. K. Prins en A. J. Vrind; Maria J. P., dr. v. H. H. Bloemen en M. C. van Neer; Theldorus J. C.. zn. v. T. J. Bergman en C. W. Teunissen; Marcellinus C. M.. zn. v. B. L. M. Berk en M. A. A. Havik; Marcel K. A., zn. v. F. H. Werkman en R. G. Kloosterman; Maurice P. H., zn. v. M. J. M. Zandvliet en G. M. Bovee. Ondertrouwd: Johannes P. C. Smits en Tieneke H. v. Egmond; Martinus H. van der Weijden en Josina M. Millenaar; Geert C. v. Weelden en Sophia L. Zam- Getrouwd: Adrianus J. M. Murk en W. M. van Gaaien; Hendrik W. G. van Oc- kenburg te Den Haag en Theresia I. M. Stehmann. Overleden: Hoesano Ramasaki 75 jr. weduwnaar met Guillaume L. A. Smul- LE1MUIDEN Play-Fair Junioren had goed seizoen Voor het le jongensteam, bestaande uit Arnold Heuzen, Ruud Möllers ep Jos de Graaf is de competitie prima verlopen. Met een 3e plaats ln de eindrangschik king kunnen zy op een goed seizoen terugzien. Voor de volgende competitie zullen deze spelers b(j de senioren uit komen. Het 2e team speelde de laatsle wedstrijd thuis tegen ATTC. Hoewel hel I er in het begin niet naar uitzag, werd 'dit toch een spannende wedt# IJd, die met een 46 uitslag werd beslist in het j voordeel van ATTC. Het eindresultaat 1 voor dit Pl.iV-Kair-team WM MD zeven de plaats. Het 3e jongensteam ging voor de laatste wedstrijd op bezoek by het naburige R.T.C. Cok Vermeulen. Wlm van Egmond en Jos Hogeuboom wisten deze ontmoeting om te zetten ln een 100 overwinning, waardoor dit drie tal zorgde voor een mooie 2e plaats. Het le meisjesteam boekte thuis winst op St.H/TSB 1. Uitslag 8—2. Dit team heeft nog 1 wedstrijd op het program ma staan en wel tegen PIT'54 1. Onder leiding van Mars de Ryk gaan de Play-Falr-junioren thans weer hard trainen voor de volgende competitie om dan zo mogelijk nog betere resultaten te behalen. Mochten er nog jongens en meisjes zijn. die ook willen gaan tafel tennissen. laten zy dan eens langs ko men. Ze zyn van harte welkom. Gisteravond kwam de gemeenteraad van Valkenburg onder leiding van bur gemeester M. A. van der Haven In open bare zitting hyeen. De agenda, welke 17 punten telde, werd in een goed uur behandeld. By de Ingekomen stukken waren twee punten, waarover nien nadere Inlichtin gen wilde. Een brief van de Centrale Commissie voor de onteigenlngsvergoe- dingen d.d. 28 januari 1966, wa&rhy de schadevergoeding voor de heer L. C. de Vries als pachter van de percelen grond, benodigd voor de aanleg van een sportterrein nader werd bepaald op 39817,Onder de mededeling dat deze vergoeding door genoemde com missie op 4 mei 1965 getaxeerd werd op 33955,80, geiyk aan de commissie Van Kampen, terwyi door de deskundige en de heer De Vries de schade op 16 september 1965 werd getaxeerd op 40882,24, werd dit sehryven zonder nader advies van B. en \V. aan de raad ter beslissing voorgelegd. De heer A. C. de Haas (Gem. Bel.) vroeg zich nf, wat er zou gebeuren als de pachter, de heer De Vries, zich ulteindeiyk niet accoord zou verklaren met de vastge stelde paehtprys. De voorzitter ant woordde dat dit geen rol speelt. Uitvoerig werd voorts gesproken over de brief van de heer Melle de Vries uit Leiden, waarin hij vbrzoekt om evenals in voorgaande jaren het feeeterreintje gelegen aan de Broekweg Castelweg te mogen pachten tijdens de Paardenmarkt en Oranjefeest. De heer De Vries ver klaarde zich bereid als pacht de somma van ƒ1200 te betalen. B. en VV. deel den in hun toelichting mee. dat hei ter- reintje in vorige jaren 1600 -- op bracht. als pachtsom. „Aantonen". De heer De Haas wees er op dat dit reeds eerder behandeld was. Ook toen had de raad bezwaren tegen deze ver mindering. Als de pachter aan zou kun nen tonen dat het bedrag te hoog is l.v.m. slechte weersomstandigheden, dan zou er nog over gesproken kunnen wor den. maar ln «leze tijd, nu alles duur der is geworden, was het bedrag beslist niet te hoog. Wethouder Th. v. d. Mey wilde het ge heel meer als een stimulans zien voor de feestelijkheden en betwijfelde of ver pachting aan anderen wel hogere uit komsten zou geven. De heer S. M. Poot (Gem. Bei.) vroeg zich af of de pachter zijn winst werkelijk zou kunnen aanto- Op voorstel van de heer Da Haas werd besloten de pachtsom op ƒ1600.te handhaven en mochten door slechtere weersomstandigheden de uitkomsten voor de pachter slecht uitvallen, en dit aangetoond kan worden, dan kan er over gesproken worden, maar het mini mum in dat geval op ƒ1200.te stel len. „Annexatie". Burgemeester Van der Have deelde hierna mee, dat Juist het Staatsblad was verschenen, waarin vermeld staat dat een gedeelte van de gemeente Voorschoten per 1 Juli 1966 aan Valken burg zal worden toegevoegd. De oude gemeente-auto zal slechts voor een gering bedrag verkocht kunnen worden, 330.maar met bybetallng van 100.kan een aanhangwagentje verkregen worden, welke te gebruiken is achter de gemeenteauto en aangezien er aan een dergeiyk wagentje behoeft® bestaat, kon de raad zich met dit voor stel verenigen. Woningbouw. De bouw van 96 premiewoningen in het uitbreidingsplan 't Joght ls thans moge- ïyk geworden. Waarschyniyk zal nog in juli van dit Jaar met de bouw begonnen worden. Enkele van deze woningen zijn bestemd voor de Konlnkiyke Marine, maar het merendeel voor eigen ingeze tenen. De huurprijs zal pl.m. 35.per week bedragen, waarby central® ver warming en bijkomende dingen zyn in begrepen. De benodigde grond voor deze flat-woningen in drie woonlagen, zal verkocht worden voor 448.000. Wethouder Van der Meij lichtte dit voorstel nader toe. Het voorstel verkeersmaatregelen m.b.t. het wachtverbod voor de lïoord- westzyde van de Broekweg, leverde ook nog enige discussie op. maar werd even eens aangenomen. Bij de wijziging be groting dienst 1966 vond de heer Poot de kosten voor het verbeteren van de Achterweg byzonder hoog (ƒ28350). Hoewel het werk In gewyzigde vorm uit gevoerd zal worden, zal dit' aan de prys weinig veranderen. Klokkestoel. De credietverlening voor vernieuwing van de klokkestoel (ƒ5000.leverde eveneens een uitgebreide discussie op. De heer De Haas vroeg zich af of het niet beter zou zyn de klokkestoel in steen op te trekken. De voorzitter merkte op. dat sinds 1946 het vermoe den bestaat dat de herv. kerkvoogdy de eigenaar van deze klokkestoel Is, het geen onderzocht zal worden. Spr. be- twyfelde of de stoel wel op de juist® plaats staat en vroeg zich af of de fun dering van de verwoeste toren by de kerk hier niet beter geschikt voor zai zyn. Alle overige stukken werden allen als namerstukken aangenomen. In de rondvraag vroeg de heer De Haas nog hoe of het met de verhou- wlngsplannen van het huidige raadhuis staat. De voorzitter antwoordde dat de goedkeuring hiervoor net ontvangen was, zodat spoedig hiermee begonnen cal kunnen worden. Hierna ging de raad over In geheime zitting. Ophalen huisvuil. In verband mot Goede Vrydag zal het ophalen van huisvuil plaata hebben op donderdag 7 april a s. Gesloten. De gemeente-secretarta en het Bureau Gemeentewerken zyn op vrydag 8 april aj. gesloten.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5