Nu in Nederland: ASTOR Bejaarde vrouw gedood door roekeloos rijden TREINVERBINDING TUSSEN LEIDEN EN KATWIJK GEWENST LVB krijgt er 42 jeugdleiders bij UW MENING Davis Cup-spelers in exhibitie Leidse Hout WOENSDAG 6 APRIL 1968 DE LZ3DSB COURANT Voor de Leidse kantonrechter Oe 10e februari 1066 zal een 52-jarige medisch adviseur uit Voorburg zeker nog lang bybiyven. Op die dag reed hjj met zjjn auto op het spiegelgladde weg- dpk van de Provinciale weg te Sassen- beim met zeer hoge snelheid. By een Inhaalmanoeuvre raakte zyn auto in een slip en botste tegen een tegenlig ger op. De klap was dermate hard aan, dat z\jn passagiere, een bejaarde dame, op slag werd gedood, de bestuur der van de tegenligger tengevolge van lijn verwondingen het ternauwernood van de dood ophaalde en hijzelf een aware hersenschudding opliep. De ma teriële schade was uiteraard niet ge ring. Tijdens het onderzoek ter zitting van de kantonrechter, mr. W. de Koning, bleek o.m., dat de getuigen de snel heid van verdachte op circa 80 km/u hadden geschat. „Gezien het gladde weg dek reeds hij roekeloos hard", waren rij eenparig van oordeel. Hun oordeel bleek helaas juist te zien geweest. Verdachte kon zich van het geheel slechts herinneren, dat hi] destijds op genoemde weg reed en in het ziekenhuis bijkwam. Ven hetgeen er tussen beide momenten plaats vond stond hem niets meer bij. „Dat is het gevolg van de hersenschudding, die mijn cliënt opliep", verklaarde verdachtes raadsman in ant woord op de vraag van de officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen: „Lijdt u dan aan geheugenstoornissen". Mr. Van der Bruggen legde er in zijn requisitoir de nadruk op, dat verdachte op een wel zeer roekeloze en dus on aanvaardbare wijze had gereden. „Ik heb er aan getwijfeld of dit geen recht bankzaak was en er een kantongerecht zaak van gemaakt om het geheel in het voordeel van verdachte te laten bltvallen", onthulde hij voorts nog. Ge zien de ernst van het feit en de ge volgen ervan eiste hij een geldboete van ƒ500.subs. 100 dagen alsmede de onvoorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 9 maanden. DIEP ONDER DE INDRUK Verdachtes raadsman bracht in zijn pleidooi allereerst naar voren, dat zijn cliënt nog diep onder de Indruk was van de gevolgen van zjjn overtreding, waar van hjj zijn schuld zonder meer erkende. H\j bestreed het feit, dat zyn cliënt roe keloos had gereden. „Mijn cliënt werd door het onverwachte gladde wegdek ter plaatse verrast en reed beslist niet hard, mede omdat z\jn bejaarde passa giere hier absoluut niet van hield". Daar zijn cliënt door de gevolgen van de botsing al gevoelig gestraft was ge worden achtte hij de eis te zwaar. Bo vendien zou zjjn cliënt gezien zijn beroep ernstig gedupeerd zijn als zijn rijbe wijs werd ingetrokken. Na enig ré- en dupliek wees de kanton rechter direct vonnis. Hij liet hierin uit komen, dat hij op grond van de getui- enverklaringen de mening van de aadsman inzake de onverwachte glad van het wegdek en de slechts ge- ge snelheid, waarmede verdachte des- reed, niet deelde. Hoewel hij bereid was verdachte inzake geldboete wat tegemoet te komen, chtte hij het ten laste gelegde feit der- te ernstig, dat de intrekking van et rijbewijs op zijn plaats was. Ook hier revaleerde het algemeen belang boven et prlvé-belang van verdachte. Het vonnis luidde een geldboete van ƒ250.subs. 50 dagen en de onvoor waardelijke intrekking van verdachte's rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maan- AUTO DE BERM INGEDRUKT Een 81-jarige chauffeur uit Dordrecht liet om welke redenen dan ook verstek gaan. De twee getuigen niet. Zjj beves tigden, dat verdachte op Rijksweg 4A destijds met zyn truck en oplegger een zwenking naar links had gemaakt en wel op het moment, dat een personen auto op de inhaalbaan al ter hoogte van de oplegger was gekomen. De auto werd de berm Ingedrukt, doch liep geen scha de op. „Hy reed door, dus ging ib hem direct achterna", zei de bestuurder on der meer. De chauffeur ontkende by de aanhouding, dat hij de gewraakte zwen king had gemaakt. Verdachte is in de afgelopen 2 jaar ZOETERWOUDE ORANJE-VERENIGING De Jaarvergadering van de Zoeter- woudse Oranjevereniging heeft maan dagavond geen doorgang kunnen vin den wegens gebrek aan belangstelling van de leden. Gezien de belangrykheid van de agenda is de jaarvergadering opnieuw vastgesteld, nu op a.s. dinsdag 12 april in het Don Boscohuis om 20.00 uur. TRAINING S.J.Z. Wegens de kerkelijke viering van Wit te Donderdag zijn de trainingstyden van de diverse groepen van S.J.Z. deze week gewijzigd. De training voor de pupillen komt deze week te vervallen. Bij gunstig weer traint de selectiegroep van de ju nioren woensdagavond om 7 uur buiten. Om 8 uur komen de geselecteerde senio ren aan bod, eveneens buiten. Bij ongunstig weer vervalt de training van de junioren en traint de senioren- Belectiegroep om 21.30 uur in de zaal. VERKEERSONGEVAL OP EUROPA WEG De Leidse automobilist J. R. is gis teravond om 10 uur met zyn auto jn botsing gekomen doordat hem geen voorrang werd verleend. Hy reed in de richting Zoeterwoude op de Europaweg, toen de bestuurder van een personenauto die Rijksweg 4a ver laten had, zonder voorrang te verlenen deze weg opreed. De botsing was hevig en de door R. bestuurde auto sloeg en kele malen over de kop waarbij ook nog een lichtmast werd geramd. Van de drie inzittenden moest de echt genote van de chauffeur, mevr. R.-v. G., naar het ziekenhuis worden vervoerd, maar kon na behandeling naar huis terugkeren. De overigen hadden wat lichte kwetsuren opgelopen. De auto's werden zeer zwaar beschadigd. PROT. CHR. GROEPERING De kandidaten voor de Prot. Chr. frac tie in de Zoeterwoudse raad (by de ge meenteraadsverkiezingen uitkomend on der de naam Prot. Chr. groepering) zyn als volgt op de ïyst geplaatst: 1 Joh. v. Vliet, 2 B. C. van der Veer, 3 D. Huls- 508, 4 H. Roest, 5 H. H. v. Kapel, 6 J. Musma, 7 L. Schenkeveld, 8 P. Anker, 9 Jac. Dorrepaal. al viermaal veroordeeld wegens een grove verkeersovertreding en is dus by het parket geen onbekende meer", ontdekte de kantonrechter ln het dos sier. De officier twyfelde niet aan de ver klaringen van de getuigen en dus ook niet aan verdachtes grove schuld. „Het liep gelukkig nog goed af, maar het had ook anders kunnen zyn", merkte hy nog op alvorens zowel een geldboete van 100.subs 20 dagen als de on- voorwaardeiyke intrekking van ver dachtes rybevoegdheid voor de tijd van 6 maanden te eisen. Mede gezien diens beroep wilde de kantonrechter verdachte ditmaal nog een kans geven en vonniste inzake de rijbevoegdheid met 6 maanden voorwaar - deiyk en een proeftijd van 2 Jaar. De geldboete verhoogde hij daarentegen tot 150.subs. 30 dagen. KENTEKENNUMMER GENOTEERD „Ik zag hem wel de wegberm inrij den maar weet dit niet aan myn ry- wijze, die zyns inziens heel normaal was", aldus wees een 45-jarige analist uit Haarlem de tenlastelegging van de hand. Deze hield ln, dat hy met zyn auto In de Hoofdstraat te Sassenheim een bestelwagen Inhaalde om deze ver volgens met een zwenking naar rechts „de pas af te snijden". „Hy drukte my de wegberm in al waar ik met een paal in botsing kwam. Ik kon gelukkig zijn kentekennummer noteren, zodat hij kon worden achter haald, verklaarde de bestuurder van de bestelwagen. „De weg was geheel vrij en er was dus geen reden om naar rechts te zwenken. Ik zag verdachte in de achteruitkijkspiegel kyken toen we de berm ingingen maar hy reed gewoon door", voegde diens byryder er nog aan toe. Verdachte vond niet alleen dat hy normaal had gereden, maar ook dat de „bermdulk" van de bestelwagen waar- schyniyk wel aan slippen te wyten was. Mede door de getuigenverklaringen kwam de officier tot de conclusie, dat verdachte wel degeiyk had „gesneden" en dus een afkeurenswaardige fout maakte. Ter correctie hiervan eiste hy dan ook naast een geldboete van 75.subs. 15 dagen de voorwaardeiyke ontzegging van de rybevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. „Ik ben mij van geen schuld bewust en schrik dan ook niet gering van zo n hoge eis", zo verzekerde verdachte de rechter. Do kantonrechter achte de tenlaste- Breestraat 165-167 - Leiden legging afdoende bewezen en legde de analist een geldboete van ƒ150 subs. 30 dagen op. Gezien diens blanco strafre gister liet hy verdachte* rijbevoegd heid ditmaal nog buiten het geding. IK BEN MAAR EEN ARM MAN. Hy had geen beroep. Wel AOW-ult- kering. „Ik ben dus maar een arm man en weet niet waar ik die ƒ100.— van daan moet halen". Zo pleitte hij, een 68- jarige Inwoner van Haarlem, voor een vryspraak. Hij had trouwens ook geen schuld aan de hem ten laste gelegde feiten. Hy was inderdaad wel met een driewlellge motorbakflet* de afrit van Rijksweg 4 in plaats van do oprit opge- 'reden om op deze weg te komen, maar dat kwam omdat het verbodsbord ter plaatse zo slecht geplaatst is, dat hy het absoluut niet lmd gezien. Ook was hij omdat hjj uiteraard op de verkeerde rijbaan van genoemde weg was terecht gekomen, wel gaan keren, met het gevolg, dat zijn bakfiets in bot sing met een auto kwam, maar dat kwam omdat die auto ve-;l te veel links reed. „Als hij normaal rechts had ge reden, zou ik de weg tijdig genoeg ver laten hebben en er dus niets zijn ge beurd", zo verzekerde hy de edelachtbare „Volgens het proces verbaal keerde u vlak voor die auto langs, keek u ab soluut niet uit en gaf u de feiten des tijds zonder meer toe", repliceerde de rechter. „Helemaal niet waar", ontken de verdachte ook dit feit. Conform de eis vonniste de kanton rechter hem met een totale geldboete van 100.subs. 20 dagen en de voor waardelijke ontzegging van zijn rybe voegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftyd van 2 jaar. Nadat verdachte op bovengemelde wijze had gereageerd, repliceerde de kantonrechter: „Ik kan u wegens geld gebrek toch niet straffeloos laten gaan en verzeker u tevens, dat gezien de over tredingen die u beging" d» boetes ln feite nog aan de lage kant zijn". Ver dachte ging beslist in hoger beroep. Dat zei hij althans alvorens kwaad de zaal uit te stuiven. Een American Blend voor gedistingeerde rokers STREEKPLAN RIJNSTREEK-WEST: STRANDONTSLUITING In het streekplan Rijnstreek-west wordt een treinverbinding tussen Katwijk en Leiden zeer wenselijk geacht. In het streekplan is name lijk rekening gehouden met de mo gelijkheid, dat de badplaatsfunctie van. Katwijk in de toekomst van nog grotere betekenis wordt. De uitvoering van de ten noorden en ten zuiden van Katwijk in het plan geprojecteerde wegen zal een be langrijke groei van het aantal strandbezoekers ten gevolge heb ben. De uitbreiding van de recreatieve accommodatie zal moeten plaatshebben ten zuiden en ten noorden van de be staande boulevard, daar in de bebouwde kom van Katwyk aan Zee de ruimte daartoe ontbreekt. Het toenemend aan tal strandbezoekers zal, na realisering van de geprojecteerde wegverbindingen naar de kust, grotendeels buiten het woongebied om naar het strand kunnen worden geleld. Zilveren Molentoernoof Collé weer de gevaarlijke man LUGDUNUM—RCH De tweede kandidaat voor de deml- finalewedstryden heeft zich gisteravond aangemeld, nl. Lugdunum. De groenwlt- ten wisten met 21 de meerdere te bly- ven van RCH (amateurs), uit Heemstede. De gasten kwamen weliswaar met 5 in vallers tussen de lynen, doch het ver toonde spel was het aankijken zeker waard en van de teleurstellirig van het elftal van de groen-witten, die zondag middag jL ln de derbywedstryd tegen Roodenborg met 41 werden geklopt, was niets meer te bespeuren. Er werd fris en met goed doordachte aanvallen gespeeld. In eerste instantie waren het de Lei- denaars, die enige malen de aandacht trokken. Collé vuurde een schot af, dat door linksback De Bruin op prachtige wyze werd gestopt. Daarna kwamen de gasten in het tegenoffensief en nu was het de beurt aan de Lugdunum-achter- hoede om in te grypen. In de 20ste mi nuut kon de verdediging der groen-witten geen voldoende afweer tegenover de aan val van linksbinnen v. Item stellen, doch zijn schot werd door de paal gestuit. Maar in de 25ste minuut hadden de gas ten meer succes. Linksbinnen v. Item mocht een vrije trap nemen, plaatste deze naar midvoor v. Werven, schoot hard op het Lugdunumdoel, doch via het been van een achterspeler rolde het leer langs doelman Peters het lege doel in en RCH leidde met 0—1. RCH's achter hoede moest steeds op haar hoede zijp, daar Collé, die steeds heel scherp stond opgesteld, telkens opdook en gevaarlijke situaties wist te scheppen. Collé kwam in de 35ste minuut in een prachtige schietpositie, maar doelman Geutskens wist zijn schot tot corner te verwerken. De hoekschop werd door Vermond op prachtige wijze haarscherp voor de doel- mond geplaatst, waar opnieuw Collé op dook en onhoudbaar inkopte: 11. Bijna zou Lugdunum. nog voor rust een twee de doelpunt maken, ware het niet dat Teeuwen de penalty, die men mocht ne men omdat linkshalf Kruyer bij een Lug- dunum-aanval hands maakte, naast- schoot. De tweede helft bleek het eerste kwar tier een spelbeeld tè geven van aan beide zijden aan elkaar gewaagde elftallen. In de 15e minuut lanceerde Collé een dieptepass naar de vrijstaande linksbui ten Vermond, die zonder veel moeite zijn ploeg aan een 21 voorsprong kon hel pen. De druk op het RCH-doel werd hoe langer hoe heviger en men dacht er ln die periode werkeiyk aan, dat de groen- witten nog méér doelpunten zouden gaan scoren. Zover kwam het echter niet. Het spel werd wat forser, doch de scheids rechter hield de zaak goed ln handen. Een terrein ter grootte van ruim 20 ha, gelegen tussen de duinvoet en de Zwarte weg, ten noorden van het uitwa teringskanaal met een recreatief uit gangspunt, is aangeduid met het oog merk, recreatieve voorzieningen te tref fen ten behoeve van het strandbezoek kampeerterrein, parkeergelegenheid e.d.) Dergeiyke voorzieningen zullen by voorkeur op deze gronden moeten worden ondergebracht, opdat de smalle duinstrook ten noorden van Katwyk zo weinig mogeiyk wordt aangetast. Bij een dergeUjke ontwikkeling past een betere strandontsluiting, met name een doortrekking van de geprojecteerde aftakking van provinciale weg no. 1 naar de kust en voorts een verbindings weg haaks op de kust ln aansluiting op de wegverbinding tussen Rynsburg en Noordwijk-Binnen. Laatstbedoelde weg kan na aanleg ervan tevens fungeren als noordeiyke randweg van het Katwykse woongebied ten noorden van het uitwa teringskanaal. Recreatieplan tussen Katwyk en Noordwyk Het duingebied tussen Katwijk en Noordwyk vormt een aaneengesloten recreatiestrook. Met het oog op een betere strandontsluiting en landschap pelijke aankleding van het gebied tussen bedoelde woonkernen, op welke gronden het Estec-object en de Van den Bergh- stichting als gegeven dienen te worden aanvaard, bestaat er behoefte aan een recreatieplan voor het gehele gebied tussen Katwyk en Noordwijk. De beide gemeentebesturen zouden het initiatief kunnen nemen tot het maken van een dergeiyk plan. ,Pan van Persyn" De „Pan van Persyn" kan nog beter dienstbaar worden gemaakt aan de re creatie, met name voor de Katwijkse bevolking, indien een rijwlelroute door de duinen naar Katwyk wordt aange legd. WORDT SPOORLIJN LEIDEN-ALPHEN VERDUBBELD? Railverbinding via Leiderdorp Tengevolge van de toeneming van het inwonertal wan de'Leidse agglomeratie en Alphen aan den Ryn is verdubbeling van1 de bestaande spoorbaan tussen deze twee plaatsen wenselyk. In het streekplan Rijnstreek-west is voorts een noord-zuid railverbinding ge projecteerd met een tracé dat in het zuiden van de Haarlemmermeer aftakt van de Schipholiyn, vervolgens over het grondgebied van Leiderdorp en het zui. öeiyke deel van Zoeterwoude via Zoe- termeer naar Den Haag en Rotterdam gaat. Sinds gisteravond telt de afdeling Lei den van de KNVB weer 42 gediplomeer de jeugdleiders meer. Tydens een bij- bonder sfeervolle slotavond ln restau rant Van der Heyden werd aan 42 ge slaagden van de basiscursus jeugdlei der het diploma overhandigd. Op deze avond verzorgde lr. H. F. Hopster, voorzitter van het sectiebe- stuur voor verenigingen, een inleiding over het onderwerp „De taak van de jeugdleider in het hedendaagse voetbal". Spreker ging hierbij grotendeels aan de hand van eigen ervaringen ir. Hopster is directeur van een HBS in 's-Hertogenbosch uitvoerig in op de veranderde problematiek rond de jon gen, die sport (in dit geval voetbal) beoefent. Hy kwam tot de conclusie, dat de taak van de vereniging (i.e. jeugdleider) ligt op het opvoedende vlak. Het moet n.l. zo zijn, dat er van het voetbal een mentaal gezien -- opvoedend karakter uitgaat en niet dat de jeugd alleen maar komt om even een uurtje fyn te spelen. Het basisdiploma jeugdleider werd uit gereikt aan: Alphen: A. van Veen. Al- tior: J. van der Hoorn, C. Otto, H. Vol- gering en M. Pieterse; Hazerswuuase Boys: C. van Aalst: Katwijk. C. van jder Plas en M. Vlieland; Koudekerk: E. Dorrepaal, G. van Harskamp en A. Zweris; KRV: J. Rooijakkers en D. Venema; Lisse: J. Wijnands: Lisser Boys: P. van de Meijden en T. van de Luijk; Noordwyk: C. H. van Kesteren en C. Spaanderman: Stompwykse Boys. J. Olsthoorn; SVLV: J. L. van Haaste ren, Th. van der Meer, M. Pieter se (met lof), J. J. Verhaar. C. R. A. van de Zijl, C. Witteman, C. H. Spruyt, J. H. M. Rovers (met lof), B. M. Wiersman, P. C. van de Peet en P. C. M. van Noort; UVS: M. Holl. .T. den Os en P. Spiering (met lof); War- munda: P. C. van Beek en M. C. M. Sikklng; Weteringse Boys: C. Boers. P. de Jeu en A. C. van der Meer; Wou- brugge: D. C. d® Groot, H. Haak en P. G. Lullng. EEN APRILGRAP OF Volgens een artikeltje ln de Leidse Courant d.d. 31 maart, heeft mr. Bies heuvel in de Tweede Kamer gezegd: „Het verschil tussen boeren- en consu- mentenprys van de melk bedraagt 14 - zegge - veertien cent per liter". Ik vraag mij af, of Z.E. daar een april grap heeft gelanceerd, of meende hy echt wat hy daar zei. Was het een april grap, dan vind ik het een tameiyk flau we grap, want de consument krijgt daar door een totaal verkeerde indruk van de prijs die de boer ontvangt. Meende hy echt wat hy zei, dan begrijp ik er hele maal niets meer van, want iedereen weet, dat de werkelijkheid heel anders is. De boer krijgt dit melkprysjaar ±33% cent per liter, bij 'n vetgehalte van 3.7% Dat is de zg. richtprijs. De consument betaalt 57 ct per liter bij 3% vet. Dat is dus een verschil van 23% cent per liter en niet van 14 cent, zoals mr. Bies heuvel beweert. Het verschil bedraagt maar liefst 9% cent. Waar blyft dit be drag? Misschien kunnen knappe koppen on der de lezers van dit blad, dit raadseltje tijdens de Paasdagen oplossen. Zo niet, dan zal zijne excellentie zelf, met een afdoend antwoord moeten ko- Of zou Koekoek soms toch gelyk heb ben, als hij zegt dat de boer meer voor zyn melk kan krygen, terwijl de consu ment minder behoeft te betalen? Ik ben benieuwd. J. M. VAN RIJN. Meeslouwerweg 7 Stomp wyk. STOMPWIJK, 4 april 1966 ORANJE GROEN—STOMPW. BOYS Naar aanleiding van het verslag van de wedstrijd Oranje GroenStompwijkae Boys zou ik. als „verdachte" speler van de bezoekers, graag enige opmerkingen willen maken. Nadat ik het verslag gelezen had. vroeg ik me af of de correspondent wer kelijk bij de wedstrijd aanwezig was. Vele geïrriteerde Stompwijkers vroegen mij het gebeurde nauwkeurig te vertel len. Welnu: Na een half uur spelen werd de bal door een speler van de weer zeer hard spelende thuisklub uitgetrapt, terwijl er geen enkele tegenstander In de buurt was; er was dus geen twijfel omtrent het nemen van de uitbal en ik liep naar de bal om hem in te gooien. De Oranje Groener Holswilder was echter hetzelfde van plan en liep achter mij aan, terwijl hij me tegen de voeten schopte en me een duw gaf. Half struikelend pakte ik de bal en tikte hiermee even tegen het achterhoofd van de speler (zijn bril „vloog" niet in het gras, zoals de cor respondent meldde, want dit gebeurde later in het gevecht). Holswilder echter hief de vuist op, maar «en der Stomp- ASTOR in Nederland, dat is verheugend nieuwsDe uitverkoren filtersigaret van gedistingeerde rokers in meer dan 40 landen. ASTOR, een melange van de edelste tabakken. Licht, mild en toch een verrukkelijk vol aroma. Een exclusieve sigaretmen ziet dat al aan het chique pakje. En aan de filter uit zuivere zachte natuurkurk! Gun uzelf voortaan het genoegen van het zéér goede. Rook ASTOR, de elegante sigaret van Waldorf-Astoria. ASTOR de American Blend met filter uit zuivere natuurkurk 20 stuks King Size ƒ.1,50 wijkse supporters sprong tussen my en Holswilder in om hem het slaan te be letten, terwyl de scheidsrechter nog steeds nergens te zien was. Holswilder echter nam het gebaar vyandig op en dit was het sein tot een massale vecht partij. Het pleit niet voor de thuisclub, dat de grensrechter dapper aan het ge vecht deelnam. Naar myn mening is het gebeurde te wijten aan het te lank moedige optreden van scheidsrechter Rietkerken, de gespannen sfeer die hier door heerste en het ontbreken van een afrastering, waardoor de toeschouwers zelfs binnen de krijtlijnen stonden. L. BEET - Stompwyk Ter gelegenheid van het vierde lustrum van de tennisclub „De Leidsche Hout" zullen drie leden van de Nederlandse Davisclubploeg, t.w. Tom Okker. Piet v. Eysden en Niek Fleury, en oud-Neder lands kampioen Hans van Dalsum za terdagmiddag op het park aan de Van Beuningenlaan een exhibitie geven. De demonstratie wordt gehouden onder auspiciën van de commissie van Spel techniek van de KNLTB ter voorberei ding van de wedstryden, welke de Ne derlandse spelers gaan spelen in het toernooi om de Davis-Cup. Belangstel lenden dienen uiteriyk 14.45 uur aanwe zig te zijn. MARKTBERICHTEN PAUZE R'VEEN, 5 april Bloemen Irissen Wedgewood 2.30--2.60. Dominator 2.20 -2.60. Anemonen 741.18, Blauwe Druifjes 2435. Freesia Blauwe Wim pel 89—1.35. Princes Maryke 71—91, White Swan 85—1.05, Gloria Solis 97— 1.32, Golden Yellow 74—94, Apollo 1.06 —1.23, Gold Coast 87—1.08, Tros-chry- santhen Lyona 2.953.10, Narcissen Glas 661.28, narcissen koude grond 31—59, Tulpen Edith Eddy 73—1.06, Couleure Cardinal 84—1.10. Golden Har vest 801.25, Beauty of Volendam 1.10 1.30. China Pink 1.08—1.16, Cordel Huil 1.00—1.10, Apeldoorn 1.03—1.55, Wintergold 821.15, Lustige Witwe 83 1.19. Ralph 881.25, Karei Doorman 1.22—1.27. Queen Elisabeth 1.00—1.25, Remagen 901.16. Guido Snick 851.29, Reforms 83—1.24. Carara 1.051.13. Rose Copland 781 23, v. d. Eerden 96 NIET ZO NUCHTER ALS HET LIJKT Laatst zagen we een dame wande len, die al twintig jaar overleden is. Door middel van de film kunnen we doden „zichtbaar maken". Nog geen eeuw geleden zou men gezegd hebben: dat is godsonmogelijk. Tot degenen die de verrijzenis onmogelijk achtten en daarover wijze en onwijze vragen stel den zei Christus: „Gij kent de kracht Gods niet". Als mensen, geschapen wezentjes, al zulke vernuftige mogelijkheden heb ben ontwikkeld, behoeft men niet te vragen wat de goddelijke mogelijkhe den zijn! Bovendien weten we, en dat is een van de modernste verworven heden van de atoomwetenschap, dat de nuchtere werkelijkheid, die wij be leven, helemaal niet zo nuchter is en goeddeels schijn. De schepping zou men dan kunnen beschouwen als zin tuigelij k waargenomen energie. Dat maakt het van een kant nog veel raad selachtiger, van de andere kant baant het ruimte voor wat over de verrijze nis wordt bericht: dat er lichamelijk andere levensvormen mogelijk zijn, die onbederflijk en onsterfelijk zijn. De algemene wederopstanding die één met de Paasgebeurtenis het centrale dogma van de christenheid is zal de ondergang van de schepping tegelijk de herschepping ervan zijn. „In een oogwenk" zal de gehele mens heid herschapen worden, maar in een andere, ijlere staat, overeenkomend met die van de Verrezene. De oergrond van de algemene op standing is de Gods-gelijkenis van ieder mens. (Boek der Schepping). Hel eigen van het mens-zijn is die gelij kenis te dragen in een sterfelijk li chaam. Evenals van Christus, deelt bij de herschepping elk lichaam in die on sterfelijke gelijkenis. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Verslaafd aan het leven (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Onze man in Libanon (14 jr.) Dagelyks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxör: Mr. Stanislas slaat terug (14 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Repulsion (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Sound of Music (alle leeft.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Strijd in de Birma-jungle Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur PUNT 1.12, Piccadilly 851.03, John Gay 961.08, Kornlforus 901.05, Paris 1.10 1.23, White Sail 66—96, Olaf 1.17— 1.23, White Virgine 92—1.21, Dubbele tulpen 701.01, per bos. Amer. anjers 2747, idem geplakte 2438. Rozen Baccara 5458, Coral Princess 4557, Carta 5360. Super Star 5258, Carol en Garnette 2730 per stuk. KORRELTJE

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3