Gymnastiekvereniging „Hercules" te Bodegraven huldigde Ria Rietveld Leidse successen in Amsterdam Zij koosde Algemeie Bank Nelerland voor aanjepast sparen. Algemen? Bank Nederland TELEURSTELLENDE NEDERLAAG VAN DAMESTEAMS VAN SVL DB LEIDSE COURANT DINSDAO S APRIL 1968 VOORSCHOTENSE OUDERSVER. ZENDT PROTESTTELEGRAM AAN BISSCHOP De Oudersvereniging van de St. Jo zefschool te Voorschoten heeft na het bekend worden van de reorganisatie plannen van het R.K. schoolbestuur zich per telegram gewend tot de bis schop van Rotterdam. De inhoud van het telegram is als volgt: „Ouders- vereniging St. Jozefschool Voorschoten stelt u in kennis van verontrusting van ouders en leerkrachten aangaande plannen R. K. schoolbestuur inzake hergroepering lagere scholen, betreurt niet in 't vooroverleg hierover te zijn betrokken en protesteert voor een vol komen feit te zijn geplaatst, acht dit in strijd met de huidige inzichten in zake samenspel schoolbestuur en de oudersvereniging en vraagt, mede om dat niet alle achtergronden duidelijk zijn, in het belang van het R.K. onder wijs te Voorschoten om persoonlijk onderzoek uwerzijds". Met lood is het oppassen. De officier van justitie bij de Haagse politierechter constateerde, dat by het kopen van lood de opkopers altijd erg voorzichtig dienen te zijn en dat was een opkoper in Leiden niet geweest. Hij had nl. lood gekocht, dat van diefstal afkomstig bleek te zijn. Verdachte liet verstek gaan doch de of ficier was van oordeel, dat voor dit soort heling als door verdachte gepleegd, alleen maar gevangenisstraf kan worden op gelegd en niet met een geldboete kan worden volstaan. De eis luidde twee we ken gevangenisstraf, waartoe de rechter veroordeelde. De heer B.. wonende op de Laan van Oud-Poelgeest te Oegstgeest mist sinds gisteren zijn Volvo personenauto, die hy voor zyn huis had geparkeerd. Het ken teken van de auto, die niet was afgeslo ten, is: 63 - 12 AF. LEIDSE AGENDA DINSDAG 5 APRIL Kath. Vrouwengilde, afd. Lelden Paas bak- en kookdemonstratie. Gebouw Huishoudeiyke en gezinsvoorlichting. Le vendaal 1, aanvang 20.00 uur. De Natuurvriend, afd. Leiden - Leden bijeenkomst. Petruszaaltje, Lamraen- schansweg, aanvang 20.00 uur. Ex-Anlmo - uitvoering Matth&us Pas sion. Stadsgehoorzaal, aanvang 19.30 u. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Lelden - aanvangcursua Gebouw G.G. en GJ), 20.00 uur. WOENSDAG 6 APRIL Y.I.R.O. - prof. W. F. J. M. Krul spreekt over ,,Mens en Stad". Instituut Praeventieve Geneeskunde, aanvang 15 Sociale Raadsvrouw - Spreekuur, Stad huis, trouwkamer. 16.0018.00 uur. VOLA - Dia-avond „Bouw van de IJ- tunnel". Zomerzorg, aanvang 20.00 uur. Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, teL 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, teL 20085. Vorige week heeft het R.K. school bestuur meegedeeld dat de Sancta Mariaschool eventueel verplaatst zou worden van de Elstlaan naar 'n nood gebouw in de wijk „Adegeest" en de andere lagere school aan de Elstlaan, de St. Jozefschool, onder te brengen in het gebouw van de Mariaschool. Het gebouw van de Jozefschool zou dan ter beschikking worden gesteld van de gemeente. Het schoolbestuur meent, dat het de toekomst van het katholiek onder wijs niet veilig kan stellen zonder een plan, waarvoor tijdelijk offers zullen moeten worden gebracht. Het school bestuur wil komen tot minstens één lagere school in iedere wijk. Doordat de Mariaschool en de St. Jozefschool per september gemengde scholen gaan worden, zijn er twee gelijkwaardige scholen naast elkaar en dat is te veel. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondag» Rijksmuseum van OudhedenDage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). T entoonstellingen De Lakenhal, Oude Singel 28 Ten toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werken van Willem Hussem. Tot 20 apriL Allemansgeest, Hoflaan, Oegstgeest. Schilderijen van Willem T. Breddels. Tot en met mei. Tastevin, Beestenmarkt. Tentoonstel ling van wandlappen en applicaties door Caro Buurman. Tot eind april, dag. vanaf 5 uur n.m. Oegstgeests „Veilig Verkeer" bezag praktische punten voor veilig verkeer De algemene ledenvergadering van de afdeling Oegstgeest voor het Ver bond van Veilig Verkeer telt thans 465 leden. Een zeer gering aantal be zocht gisteravond dé algemene leden vergadering die gehouden werd in „Het Witte Huis". Desondanks leverde de vergadering waardevolle suggesties ten aanzien van de bevordering van het veilig verkeer op. „De afdeling heeft een gunstig jaar achter de rug", deelde de voorzitter, wethouder J. F, M. Steen metser verheugd mede. Hij vestigde de aandacht op de geregelde campagne tegen misbruiken op de weg door vol wassenen. „Onze aktiviteiten concen treren zich voornamelijk op de jeugd, dat is de toekomst. Onze politiegroep maakt zich uitermate verdienstelijk met het afnemen van verkeersexamens aan de kinderen van lagere scholen" (330 kinderen in 1965). „Wij hopen dat wij er zodoende toe mogen bijdra gen dat de tegenwoordige jeugd, na tot wasdom te zijn gekomen, beter ge ïnstrueerd zal zijn en zich beter in het verkeer zal gedragen dan de huidige bezitters van auto's, scooters en brom fietsen", aldus spreker die voorts het gunstige contact noemde tussen het gemeentebestuur en het bestuur van de afdeling waarvan een wethouder voorzitter is en de onder-voorzitter- adviseur van het college van b. en w. Hartewens: verkeerstafel. De hartewens van het bestuur is: een verkeerstafel. Maar waar vindt men een lokaliteit? Het „verregaande" uitstel van de bouw van een nieuw politiebureau (waarvoor de grond be schikbaar is!) zet een domper op deze hartewens. Het oude bureau zou na melijk de zo fel begeerde ruimte heb ben opgeleverd voor het opstellen van deze verkeerstafel. Het uitblijven van de bouw van een nieuwe politie post is teleurstellend. Temeer, daar aan de immer zwaarder wordende taak van de politieman o.a. door de toenemende verkeersintensiteit waar van Oegstgeest een groot deel te ver werken krijgt, een goede huisvesting tot de noodzakelijkheid behoort. Iets wat thans wel te wensen overlaat! Vele aktiviteiten. De secretaris, jhr W. P. Teding-van Berkhout, lipt door middel van het jaarverslag nog eens vele aktiviteiten de revue passeren, aangevuld met de financiële resultaten door de penning meester de heer J. W. van Leeuwen. Eventuele verhoging van contributie- bijdrage door de leden zal door het bestuur nog nader in beraad worden genomen. Een belangrijke bijdrage aan het Veilig Verkeer vormt het be drag dat de afdeling toekent aan het comité „Rondrit bejaarden". Dit voor komt het op de weg komen van een lange file luxe wagens doordat het gebruik van toeringcars mogelijk wordt gemaakt. De heer W. N. Steur werd evenals Jhr. W. P. Teding van Berkhout als bestuurslid herkozen. Laatstgenoem de echter niet als secretaris. Deze plaats in het bestuur werd aanvaard door de heer C. Verhoeven. De kas- commissie, bestaande uit de heren J. Vreeken en J. Stierman werd her benoemd. In i Tijdens de rondvraag kwamen de onlangs van kracht geworden ver keersmaatregelen m.b.t. het winkel centrum ter sprake. Adjudant A. Koerten vestigde er de aandacht op, dat het bijzonder gevaarlijk zou zijn het éénrichtingsverkeer in de Kempe- naerstraat teniet te doen voor wielrij ders. „Het verkeer moet nu eenmaal in een cirkelvorm verlopen". Ten be sluite van de bijeenkomst vestigde adj. Koerten de aandacht op een aan tal belangrijke regels waaraan een automobilist zich dient te houden als hij met zijn voertuig te water raakt en hoé hij kans heeft het er levend af te brengen. Een aantal behartenswaar- dige wenken die iedere automobilist in het geheugen gegrift dienen te TAFELTENNIS DOCOS-NIEUWS Het Amsterdamse AVGA, dat met één punt voorsprong op Doe os enkele weken geleden het kampioenschap in de hoofdklasse B behaalde; is in de promotiecompetitie naar de ereklasse goed gestart door Batswingers (Den Haag) met 64 te kloppen. De sterker gedachte Hagenaars verloren van een AVGA-team zonder Schrekker. die niet gerechtigd was om mee te spelen. Voor Doe os Is het achteraf nog sneu, dat juist deze Schrekker de match winner was in de wedstrijd tegen de Leidenaars, daarmee het AVGA-kam- pioenschap verzekerende. Voor Docos 2, 3 en 4 blijft de span ning intussen onverminderd gehand haafd. Het tweede team kreeg van Pit '54 1 in Zoeterwoude een tegen valler te incasseren. De fel en goed spelende thuisclub dwong de Docos- reserves een gelykspel af na reeds een 42 en 53 voorsprong te hebben genomen. Gerard Brouwer, zeer sterk spelend, won overigens met glans drie partijen. Jos Vreeburg verloor alleen van H. v. Teylingen (2118, 3e game), maar Peter Brouwer bleef, ver onder zijn normale vorm opererend, op 0 staan. Ook het dubbelspel ontglipte Docos. Morgenavond moet het team nu winnen van St. H./TSB 3, Bij een gelijkspel behalen de Haagse spelers reeds het kampioenschap. (19.30 zaal Vrouwenkerkhof) Docos 3 wacht op de datum, waarop de beslissingswedstrijd tegen Salaman ders 5 voor een directe promotie naar de le klasse zal moeten worden ge speeld. Het 4e team versloeg afgelopen zaterdag de Treffers 6 met 82 (hat trick Cor van Zijp) en veroverde even eens 2 punten op DSB 3, dat gister avond met 64 het onderspit dolf, vooral dank zij drie zeges van Gerard v. d. Klaauw, die de ziek geworden Van Zijp briljant verving. Kansen op het spelen van promotiewedstrijden blijven nu ruimschoots aanwezig. BRIDGEN DDS Stand parencompetitie Groep Zwart: 1 v. d. Meer-Brouwer 409,12%; 2 Leenhouts-Kullman 386,20; 3 v. Heus- den jr-Mekking 355.90: 4 mevr. v. Heus- den-Stapel 347,63: 5 dames v. d. Meer- Visser 314,19; 6 Langemeyer-Plouvier 295,69. Groep Groen: 1 Parmentier-v. d. Voort 473 punten; 2 dames Sels-van Deeteren 458; 3 dames De Jong-Brou- wer 450; 4 dames d. Holder-Verstraa- ten 443; 5 dames Kulman-Nagel 439; 6 dames v. Berge Henegouwen-Peterzen 435; 7/8 v. Heusden sr-Vogelenzang 431 en echtpaar Krul 431; 9 mej. Schneider- Tellekamp 409. K. en 0. organiseerde toeristische avond over „La douce France" Onder auspiciën van K O te Lelden vond gisteravond in de grote zaai van Het Huls over 't Hoff aan het Gerecht een toeristische avond plaats, waarby de heer M. Berne, vertegenwoordiger van de Services Officiels Francals du Touris me aux Pays-Bas, de aanwezigen mee nam op een tocht door „la douce France" Spreker belichtte allereerst de gesteld heid van de bodem, die in de loop der miljoenen jaren grote veranderingen heeft ondergaan. Zo lieten dia's van Bre- tagne en die van de Vogezen de afgeron de en afgesleten vormen van de bergen zien, terwijl het Massif Central, de Pyre neeën en de Alpen veel jongere vormen vertonen. Voorts ging spreker in op de verscheidenheid van kustvormen, die men in Frankrijk aantreft. Laat de falaise- ku8t van Bretagne ons grillige en gryze vormen zien, de rode rotsen van het Estérelgebergte en de witte rotsen bij Marseille (calanques) hebben ook hun eigen charme. Ook het klimaat zorgt voor grote verschillen. Zo treft men in het bassin de Paris groene, sappige wei den aan, terwijl in het Zuiden een exoti sche plantengroei het oog bekoort. Zilveren broche voor turnkanipioene Gisteravond heeft het bestuur van de Bodegraafse gymnastiekvereniging „Hercules" een huldiging op touw ge zet voor turnkanipioene Ria Rietveld- Van Velsen. In het gymnastieklokaal aan de Laan van Turkenburg, waren bestuursleden, leden van de vereniging en belangstellenden samen gekomen om dit heuglijke feit van de over winning te vieren. Voorzitter G. Versloot sprak zijn vreugde uit over de behaalde resul taten. terwijl hij hoopte dat de suc cessen op dezelfde manier bleven door gaan. Als eerste feliciteerde hij de trainer van Hercules, de heer G. Lage. Door diens toewijding en voortreffelij ke leiding was dit kampioenschap zeer zeker ook tot stand gekomen. Vervolgens was de turnkampioene zelf aan de beurt. De heer Versloot bracht ook haar zijn felicitaties over en zei bijzonder bly te zijn met dit prachtige resultaat. Ria ontving een bos bloemen, terwijl zij bovendien een sierlijke zilveren broche kreeg. De heer Versloot meende ook de andere winnaars niet te mogen ver geten. Daarom ontvingen ook Pini de Jong, die als 8e eindigde en Marie van de Bos en Jannie Schouten, die resp. als 9e en 12e bij de jeugdkam pioenschappen eindigden, een bos bloe men als dank voor hun prestaties. De heer Versloot merkte nog op, dat het bijzonder fijn zou zijn als zij nog eens de zeer begeerde le plaats zouden weten te bereiken. Hiermede was de huldiging afgelo pen, maar iedereen bleef natuurlijk nog even gezellig napraten over die bijzonder succesrijke dag voor „Her- Op de foto: voorzitter G. Versloot overhandigde Nederlands turnkam pioene Ria Rietveld-Van Velsen een prachtige zilveren broche. Links kijkt trainer G. Lage toe met naast de kam pioene v.l.n.r. Jannie Schouten, Marie van de Bos en Pini de Jong; deze laat ste drie werden eveneens in de huldi ging betrokken vanwege hun prestaties tijdens de kampioenschappen. B\j Nederlanders in trek Spreker vertelde, dat het gebied van de Dordogne als vakantieland byzonder In trek is bij de Nederlanders. Tegenwoor dig Is het dan ook al niet vreemd meer, dat men midden in het Franse land bordjes aantreft met het opschrift: „Te Vervolgens toonde de heer Berne enige dia's, die heel goed het verschil deden uitkomen, tussen de onstuimige berg stromen die gesteenten uithollen en sple ten veroorzaken met een breedte van 10 tot 100 meter, en rivieren als de Loire en de Seine, die rustig kabbelende waters zijn. Een bijzonder gebied vormt de Rhö- ne-delta, die natuurreservaten omvat waar duizenden flamingo's hun verblijf hebben en waar nog zeer veel wilde paar den door de „gardians", de Franse i boys, by elkaar gehouden worden. „Paashappening" op Bonaventura lyceum Op het St Bonaventura Lyceum te Lelden werd gisteren het trimester af gesloten met een passieviering, die door de leerlingen met een populair woord „Paashappening" werd ge noemd. De viering stond onder muzi kale leiding van de economieleraar mr. A. van Gennip, die met deze paasvie ring na de ook door hem geleide kerstviering in de St. Jozefkerk te Wassenaar wederom bewees een groot en bekwaam voorstander te sijn van moderne jengdmissen. De mis werd opgedragen door pater Van Vliet, leraar godsdienst aan het St. Bonaventura Lyceum, terwijl de muziek werd verzorgd door een or kestje, samengesteld uit leerlingen met piano, drumstel, pauken, gitaar, kla rinet en trompet. De ongeveer 250 aanwezigen zongen o.a. Duitse, Engelse, Franse en Latijn se liederen, terwijl ook het lied „Sha lom" uit Israël met groot enthousias me werd gezongen, waaruit wel dui delijk bleek, dat een in ere herstellen van de oecumenische kerstzang van verscheidene scholen op de trappen van het Leidse station, zoals die en kele jaren geleden enige malen plaats vond, zeker een groot succes zou wor- Leidse Universiteit Op 4 april 1966 zijn geslaagd voor de volgende examens: doct.ex. psy chologie, de heer B. Oosterhuis (Den Haag) en mevr. E. T. Snijders-Hekster (Pernis); kand.ex. prychologie, mej. E. Droop (Deventer), de heren A. Mulder (Leiden), C. Roggeveen (Scha- gen), P. A. Faber (Emmen), F. Die- penbroek (Den Haag), G. F. Wartna (Den Haag); kand. ex. pedagogiek, mej. H. M. ter Beek (Leiden). Bromfietser liep kaakfractuur op Op de Churchilllaan vond gisteravond te 17.15 uur een aanrijding plaats tus sen personenauto en een bromfiets, die beide uit de richting van de Haagweg kwamen. Ter hoogte van de Cornells Schuytlaan sloeg de personenauto rechtsaf, zonder de bromfietser voldoen de ruimte te laten. Bij de botsing, die volgde, werd de bromfietser, de 18-jarige A. Wisse uit Woubrugge tegen de grond gesmakt, tengevolge waarvan hy een kaakfractuur en een verwonding aan het gelaat opliep. De EHD verleende zyn diensten bij het vervoer naar het Acad. Ziekenhuis. BADMINTON Niet minder dan zeven bekers ver huisden het afgelopen weekeinde naar Leidse prijzenkasfen. De gelukkigen waren allen lid van de vereniging VEGLO. „Good old" Ed Guerin ver overde met R. van Wijck (Drop Shot) de eerste prijs in hei héren dubbel A, met clubgenote H. Omtzigt een tweede in het gemengd dubbel A. De beproef de combinatie Fea/Langhout bleek ook nu weer de sterkste op het nummer herendubbel B. De Algemene Bank Ned<and biedt u vier mogelijkheden van veilig e.vertrouwd sparen. A. Spaarboekje 3,5% Tot ƒ1.000,- per maand direclopvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingsterrjn van één maand. Maximum tegoed 50.000,-. .3,5°/. B. Spaarrekening Tot ƒ1.000,- per maand direct ovraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermij van één maand. Maximum tegoed ƒ50.000- voor particulieren en ƒ100.000,- voor verenigingm en achtingen. ..4,5°/. C. Spaardeposito. met drie c.q. zes maanden «pregginj. Eerste storting tenminste ƒ100,-. Drie manden opzegging voor bedragen tot ƒ5.000,-; ze maancfen voor hogere bedragen. Maximum tegoé 50.00),- voor particu- I lieren en 100.000,- voor vrenlgingtn en stichtingen. 5 °/o D. Spaardeposto met een jaar opzeggingjlerste storting tenminste 100,-. Opzeggingstermijraen Jaar. Maximum tegoed ƒ50.000,- voor particulier» en f 100.000,- voor ver enigingen en stichtingen. iiappij De Twentsche Bank) Niet alleen klimaat anderen, maar ook de mens, en in dit geval de Kelten, Noormannen, Romeinen, Hongaren enz., die in de loop der tijden Frankrijk zyn binnen gevallen en het overmeesterd hebben, hetgeen de dia's duidelyk toonden. Daarna lichtte de heer Berne de cul turele verschillen toe, die men In Frank rijk kan tegenkomen, en wel in het by zonder die in de architectuur. Na de pauze werden nog twee films vertoond, t.w. „La France a grand spec tacle". een film over Frankrijk in het algemeen, en daarna „Du coté de la Cóte", een byzonder geestige en boven dien ook zeer poëtische film over de Cóte d'Azur, van Agnès Varda, die ook „Le Bonheur" en „Cléo de 5 k 7" op haar naam heeft staan. Namens K O dankte mevrouw Que- rido de heer Berne voor de interessante avond en bood hem, op haar beurt, een boekwerk aan over de bezienswaardig heden van Nederland. J. Guerin smaakte het genoegen een tweede prijs te behalen op het zeer sterk bezette nummer heren enkel C, met clubgenote J. van Zanten werd het gemengd dubbel C gewonnen, na verlies van de eerste game met 151. Herman Leidelmeyer zal niet in „T staat zijn de titel te verdedigen. Na- Ryswijk, N. A. M. Streng te Boskoop, bodemgesteldheid üonaal kampioen Leidelmeyer liep vo- M' Yan te Wlenn£!r- rige week een hersenschudding op en "erf. ™ej. A. E. H. M. Timmermans D. zal daardoor zijn titel op de nationale Rotterdam, H. kampioenschappen (16-17 april) niet|te Haarlem- kunnen verdedigen. Einddiploma's Boskoopse Tuinbouwschool Het einddiploma met aantekening voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangegeven talen, behaalden:: R. J. M. van Aalderen (D.E.) te Ooster beek, C. van Beek (D.E.) te Santpoort, mej. I. E. B. Besemer (F.D.E.) te Rot terdam, T. J. Bruininga (F.D.E.) te Rot terdam. H. J. A. Dekkers (F.E.) te Rotterdam, mej. W. I. M. van Dijk (E.) te Vught, W. J. Eijlers te Hilversum, B. J. Goedee te Kloetingen, J. H. Grooten- dorst (F.E.D.) te Boskoop, A. P. Ha- merpagt te Rotterdam, F. Hoedeman (F. D.E.) te Rotterdam, J. Hofland (D.) te 's-Gravenhage, I. P. M. Koscis (E.) te 's-Gravenhage, R. H. E. M. Kruytzer te Horset, J. van der Lely te Maasland, H. B. A. Menkenhorst (D.E.) te Borne, A. der Neut te Aiphen aan den Ryn, J. J. W. M. van den Oever te Ois- terwijk, H. A. Osnabrugge (D. E.) te Groenekan, mej. E. A. Regoor (F.D.E.) te Amstelveen, K. E. van Roosmalen (F. D.E) te Boskoop, H. A. Scholten (D.E.) Marokkanen vochten ruzie hardhandig uit Twee Marokkanen sloegen gister avond omstreeks half 7 op de Lammer markt de hand aan elkaar en wilden aldus een ruzie om een horloge uit vechten. Bij deze vechtparty werd de 30-jarige magazynbediende A. Marrak- chi door een 30-jarlge fabrieksarbeider zodanig bewerkt, dat het slachtoffer met een gebroken neusbeentje, een gescheur de bovenlip en een dichtgeslagen oog. alsmede een scheurwond ter rechter zijde van het gelaat moest worden op genomen in het Acad. Ziekenhuis. De agressieve fabrieksarbeider is Ingesloten op het politicbureau. Wolde (F.D.E Afgewezen werden er twee candidaten. Hoofdklasse volleybal Het damesteam van SVL heeft gister- St. Paul bleef druk uitoefenen en won avond haar plaats in de hoofdklasse niet definitief veilig weten te stellen. Van de medegegadigde voor degrada tie, het Dordtse St. Paul. werd met 13 verloren, waardoor de Dordtse ploeg onze stadgenoten op twee pun ten is genaderd. SVL is nu uitgespeeld, f maar St. Paul moet nog twee wed- strijden spelen. Bij winst blijft St. Paul in de hoofdklasse en zal SVL1 i een beslissingswedstrijd moeten spe-1 len tegen PVC. Verliest daarentegen 1 St. Paul beide wedstrijden, dan degra- j deren de Dordtse dames. Een andere mogelijkheid is nog dat St Paul één van de twee nog te spelen wedstrijden wint. In dat geval eindigen drie teams met 12 punten, zodat ook dan de competitie een verlengstukje krijgt. De stand onderaan is nu: 7 SVL 1812; 8 PVC 18—12; 9 St Paul 16—10 en 10 MVC 17—4. De le set van de wedstrijd tegen St. Paul gaf een duidelijk overwicht van SVL te zien, hetgeen ook in de score lot uitdrukking kwam: 158 voor SVL. St. Paul kwam er echter steeds beter in en wist tweemaal tot set winst te komen. resp. met 1215 en 1315. In de 4e set ging SVL vol ledig door de knieën. Misverstanden aan de lopende band bij het opvangen van de service zetten onze stadgenoten al spoedig op een grote achterstand. VQRSTEL G.S.i VOOt KATWIJK 90 HAN00RDWIJK Gedeputeer» Staten stellen voor 90 ha Noordwijks fpndgebied toe te wyzen aan Katwyk. aarvan zou Katwyk ruim 60 ha mogengebruiken voor woning bouw, terwyi e voornamelijk uit duin gebied bestaate rest niet aan zyn re- creatiebestemmg raag worden onttrok- Het gaat hier -n het gebied tussen de Hoornespolder het terrein, dat by de Europese Ruinevaart Organisatie in gebruik is. Eenvan de beweegredenen tot dit voorstel i dat van de 800 werk nemers bij het ;chnisch centrum van de Europese Ruiitevaart Organiastie er velen in KatwykzuUen moeten worden ondergebracht. Katwk heeft echter geen verdere uitbreidingmogelijkheid en daarom zal de ruimten de richting van Noordwijk moeten woien gezocht. Het voorstel staat fciten het verzoek om grenswijziging, datKatwyk indertyd heeft ingediend en warover t.z.t. de volksvertegenwoordigin zal beslissen. WOUBRUiGE TWEE SCHAPEN VRSCHEURD Op het land van de teer A, Dijks hoorn hebben maandagmidag twee los lopende honden een aanti schapen, die lammeren hadden, opgejagd en in een sloot gedreven. Hier werdu twee scha. pen dusdanig door de hoEen verwond, dat de dieren moesten wrden afge maakt. Daar schapen geenandere lam meren accepteren, wil menproberen de moederloze lammeren met fles groot te brengen. Tegen de eigenars van de honden zal proces-verbaal wrden opge maakt en tevens worden zy lansprake. lijk gesteld voor de schade. De politie zal vanaf heden streng toeziqt houden op alle loslopende honden. G. J. PHILIPSEN DIRECTEUR VAN DE SPORTSTICHTING Zilveren medaille voor de heer J. C. de Pos B. en w. van Leiden hebben met in gang van 1 april 1966 de heer G. J. Phi- Ifpaen, voorheen ehef van de afdeling Huisvesting van de gemeentesecretarie benoemd tot directeur van de Sport stichting. Met ingang van dezelfde datum is de heer K. Woudstra, voorheen verbonden de afdeling Personeelszaken van de gemeente-secretarie, benoemd tot chef in de afdeling Huisvesting. Zoals bekeDd behoorde de dageiykse leiding van het bureau van de Sport stichting voorheen tot de taken van de Inspecteur van de lichameUjke oefening. De toeneming van de werkzaamheden van de Sportstichting maakte het ech ter in feite onmogelijk deze belde taken nog langer in één functie te combineren. Met het oog hierop ls besloten de dage- ïykse leiding van het bureau van de sportstichting op te dragen aan 'n nieuw te benoemen direkteur, als hoedanig thans de heer Philipsen is aangesteld. De Inspecteur van de llchameiyke oefening biyft lid van de Raad van Be heer en lid van het dageiyks bestuur fonds van de Sportstichting. J den v heeft gistermiddag de zilveren daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer J. C. de Vos. die vijftig jaar in dienst was van betonfabriek Wernink aan de Hoge Morsweg. De burgemeester betitelde de jubilaris niet alleen als een goed burger, maar ook als een goed werker. \/an het technisch personeel kreeg dhr. De Vos 'n horloge, uit 't Jubileum- enveloppe met Inhoud, uit han- i direkteur E. Sitsen in het bedrijf, de zilveren draagredaille en eveneens een enveloppe met nhoud. Mevrouw De Vos kreeg bloeren ten geschenke. Laatste spreker in de lange rij «vas de heer De Vos zelf, die de dank ovcbracht aan kollega's en directie. als betonwerker. Sinds 1923 is h( werk zaam in het natuursteenbedryf. in de buitendienst. Dit najaar gaat de h»«r De i aandeel Vos met pensioen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4