fm BOER - I KOEKOEK Indonesië wil weer lid van V.N. zijn Wassenaarse vrijgezel laat miljoen na voor liefdadig doel inderolvanWimKan :S\ In Beerta voer voor partij- psychologen REPUBLIEK GEEN VOORWAARDE VOOR BETERE DEMOCRATIE Kustvaarder met 10 man vergaan Prins Claus niet Arisch wel van adel Meerderheid Labour thans 98 zetels MAANDAG 4 APRIL 1W& DE fiKïi i üöUItAIfT PAGINA 6 (Van ortae correspondent) GRONINGEN Eindelijk staan ze dan met open vizier tegenover elkaar: vrije boer Hendrik Koekoek en vice-voorzittervan het landbouwschap Sake van der Ploeg. Het is, gezien de achtergrond van de recente politieke ontwikkelingen In Nederland, zoiets als Cassius Clay tegen Patterson, Real Madrid tegen Benfica Het had, bij gebrek aan beter, in het Olympisch Stadion moeten gebeuren, maar merkwaardig genoeg is de plaats van de handeling zaal Hulshof in Beerta. Om de gedachten te bepalen: dit plaatsje, dat voornamelijk is opgetrokken uit kapi tale boerderijen, ligt verstopt in de kop van Groningen, vlak bij Finsterwolde. Het heeft 4000 inwoners, waarvan er bij de laatste verkiezingen 1500 op de Partij van de Arbeid hebben gestemd en 72 op de boerenpartij. Daarmee zijn, zou je denken, de neuzen wel geteld ten gunste van Sake, die socialist is en dat verdorie wil weten ook. Het tegendeel zal waar blijken. Confrontatie Maleisië voortgezet DJAKARTA (Reuter) De Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken, Adam Malik, heeft op een pers conferentie gezegd dat Indonesië ifjn buitenlandse politiek zal herzien en zal overwegen opnieuw toe te treden tot de Verenigde Naties. De confrontatie tegen Maleisië zal worden voortgezet, maar staat altijd open staatsgreep van 30 september waren ge schorst, in hun lidmaatschap hersteld) Onder hen bevonden zich de tegenweer - I dlge minister van Buitenlandse Zaken. Adam Malik, en de ambassadeur in j Thailand. Diah. Vóór de staatsgreep stond de vereniging onder communistische DEZE WEEK: De historische ontmoeting is georga niseerd door de rederijkerskamers „De Honingbij", „De Rozenknop" en „Vriendschap". Het zijn drie gefuseer de verenigingen, die tot doel hebben cul tureel leven te brengen ln de saaie brouwerij van een streek, waar het ko men en gaan der seizoenen de belang rijkste gebeurtenissen vormen. De le den zijn rijke boerenzoons en -doch ters. Op de laatste bijeenkomst heeft een van hen dia's vertoond van 'n reis naar Amerika, maar daarna was de kas leeg en zocht voorzitter J. Tijdens (26) naar een stunt. HIJ belde Koekoek, hij belde Van der Ploeg, en tot zijn verba zing zelden de belde nationale vijanden onmiddellijk Ja. Eerlijkheidshalve dient vermeld, dat ook de heer T. Meyer, voorzitter van de Groningse Mij. voor landbouw, aan de gespreksavond deel neemt, maar hij komt ln het stuk ver der niet voor. Het forum zal om acht uur beginnen, maar om zeven uur is de zaal vol. Ef zijn 325 kaartjes van een rijksdaalder verkocht de kas van de rederijkers zou gered zijn, ware het niet, dat Koe koek de helft van de opbrengst zal op eisen voor de Boerenpartij, waarop Sa- ke van der Ploeg en de heer Meyer ook een deel willen hebben, zodat er uitein delijk maar een kwart voor de zuur kij kende organisatoren overblijft. Sake zal later zijn geld beschikbaar stellen voor het bejaardenwerk ln Beerta, waarop Koekoek zal antwoorden: „Ge lukkig, want ik ben hier niet gekomen om de kas van het landbouwschap te spekken." Dij aan dij De zaal ls dus vol. De knoestige man nen van het Oldambt, zoals de streek hier heet, zitten dij-aan-dij aan lange tafels. Het lijkt op de boerenbruiloft van een familie, die uitsluitend kolossa le zoons heeft voortgebracht, ook al door de ballonnetjes aan het plafond, die na het dansavondje van vorige week zijn blijven hangen, en door de sfeer van blijde verwachting, die even snljd- baar ln de zaal hangt als de blauwe walm van de vele bolknaks. Om kwart over acht werken de kemphanen zich naar binnen. Sake van der Ploeg heeft gedacht: „Ik spreek vanavond voor eenvoudige lieden" en draagt dus onder zijn grijs colbert een blauwe trui. Koekoek daarentegen steekt ln een smetteloos donker pak van "gave snit. Het applaus gaat naar Koekoek. Voorzitter Tijdens, die het uiterlijk en de stem heeft van een do minee zoals ze niet zouden moeten zijn, galmt, dat er niet geïnterrumpeerd mag worden, wanneer iemand spreekt. Dan staat opeens Sake van der Ploeg achter de microfoon en is de vertoning begonnen. HIJ probeert meteen een vol treffer te plaatsen en spreekt over de beruchte crisis in het Oldambt, die er debet aan is, dat in de streek nog steeds 40 percent op de communisten stemt, maar de mannen in de zaal laten mompelend merken, dat ze daar niet voor gekomen zijn en hij schakelt snel over naar de geschiedenis van het land bouwschap. Dat gaat met zinnen als: „De inspraak van de bedrljfsgenoten ln het agrarisch gebeuren". HIJ praat alsof hij in de Tweede Ka mer een niet al te interessant wetsvoor stelletje staat te verdedigen. Als hij zegt, dat 95 procent van de Groningse boeren hun heffingen hebben voldaan, waaruit moge blijken, dat zij tevreden zijn over het werk van het schap, roept iemand luidkeels om rotte tomaten. Hij merkt, dat hij tegenover dit gehoor fi naal de verkeerde toon staat aan te slaan en probeert met een late filippica tegen Koekoek alsnog contact te krij gen. „Ik wil niet zeggen, dat Koekoek liegt, dat-le barst", roept hij uit, „maar hij verkondigt regelmatige on waarheden. En waarom is hij de helft van de tijd niet ln de Tweede Kamer?" De zaal brult: „Niet leuteren" en hij legt er vermoeid de microfoon bij neer. Nu 1# het de beurt aan Koekoek. Hij krijgt een donderende ovatie als hij met de verheerlijkte blik van een fijnproe ver zegt: „Ik dacht, dat we hier wa ren om over landbouwproblemen te praten. Maar wat doet Van der Ploeg? Hij staat alleen haar het landbouw schap aan te prijzen". Dan maakt hij 'n blunder. „Ik vraag aan de pluimvee houders hier in de zaal, of zij restitu tie krijgen", roept hij in retorische ver ontwaardiging uit, In het hele Old ambt, laat staan in de zaal, komen geen pluimveehouders voor, zodat hij beteu terd ziet, hoe zijn vuurpijl als een on betekenend sissertje afgaat. En nog blunder: „Toen ik vanavond door Groningen reed en in Borger en Buinen die kapitale boerderijen zag...", decla meert hij. De zaal brult terug, dat Bor en Buinen in Drente liggen. „Nou ja, daar begint Groningen al een beet- zegt Koekoek onverstoorbaar, en dan: „Zulke boerderijen worden tegen woordig niet meer gebouwd. Dat is de praktijk. Het gaat met de landbouw bergafwaarts. Er ls maar één partij, en oplossing weet, en dat is de Boe renpartij". In de zaal gnuift iemand: ,Is het niet net Wim Kan?" Vragen Dan komt er een frontale aanval: „Hoeveel leden heeft de Boerenpartij eigenlijk? Ik nodig Koekoek uit om sa men een Niva-accoutant te benoemen, die bij mij en bij hem de boel nakijkt. Wat zegt nou een half miljoen stem men? Dat heeft Poujade ook vertoond (joelend protest uit de zaal) en als ik denk aan de NSB..." Nu wordt het spannend. Koekoek heeft apostelen meegebracht, geen 12, maar een bus vol. en die beginnen zeer onbijbels te roepen van „We trappen je eruit". Dit geschiedt echter op 't nip pertje niet, omdat burgemeester De Haan, tot nu toe onzichtbaar geweest, dreigend achter de forumleden ver schijnt. Van der Ploeg kan onbescha digd verder gaan. Hij heeft het nu over de cummulatie van functies, waarvan Koekoek hem beschuldigt. „Ik vraag om een commissie van drie vrije boe ren, die mijn opgaven bij de inkomsten belasting mogen controleren, maar dan die van Hendrik Koekoek ook", roept hij. „Dan zal hij zien, dat m'n Inkomen beneden de 20.000 gulden per jaar is. Ik doe 14.000 gulden van mijn salaris in de kas van de agrarische bedrijfs- bond". De zaal wordt nu zeer ongedul dig. „Landbouwproblemen. landbouw problemen". wordt er in donderend koor geschreeuwd. Maar Van der Ploeg is niet meer te stuiten. „Ik daag Koekoek uit om te ontkennen, dat de man, die de hoofdartikelen schrijft in „De Vrije Boer", namelijk ir. Adams, in de jaren dertig een virulent lid is geweest van de NSB en daarom niet meer lri overheidsdienst mag", zegt hij met een stem, die voor het eerst trilt. De zaal joelt hem bij de microfoon weg. vreedzame regeling. De nieuwe Indonesische regering zal zich ln de buitenlandse politiek houden aan de werkelijkheden die in het buiten land bestaan en waar. „of we dit nu al of niet aangenaam vinden, rekening mee gehouden moet worden", zei Malik. De nieuwe regering zal waarschijnlijk ver zoeken om verhoging van de economische hulp, zowel van oost als west. Malik zei nog dat Indonesië met. alle landen vriendschappelijke betrekkingen wil onderhouden, ook met communistisch China. „Het is C5iina"s eigen zaak als dut land niet tevreden is over onze huidige politiek", aldus Malik. De Indonesische journalistenvereniging heeft 78 leden, die voor de mislukte GRIMSBY. (U.P.I.Voor de Britse kust, ter hoogte van Grimsby, is vanmor gen de 216 ton metende kustvaarder „An ale" met tien bemanningsleden aan boord vergaan. De stoffelijke overschotten van alle bemanningsleden zijn inmiddels nabij breed lachend de hand. De match ls afgelopen. Beerta kruipt onder de wol. Hoe was nu de uitslag? We vragen het aan de voorzitter vnn de plaatselij ke afdeling van de maatschappij voor landbouw, J. Dusseldorf, die een on partijdig scheidsrechter lijkt. „Ik heb geen goed woord over voor Van der Ploeg zegt hij, „die man had hier moeten spreken als vice-voorzitter van het landbouwschap dat was de opzet. Maar hij heeft gesproken als partijman, als politicus, om zieltjes te winnen. En wat Koekoek betreft: Ik moet beken nen, dat die me een beetje is meege Het schip was vrijdagavond uit Londen vertrokken en liep ln stormachtig weer aan de grond. Nadat pogingen vanaf het vaste land een verbinding met het zwaar slagzij makende schip te maken waren misluk» verdween het ln de golven. He» gure weer bracht ook de West- duitse sleepboot „Pacific" en haar sleep, het booreiland „Constellation", in moei lijkheden. Het booreiland, waarop zich 50 personen bevinden, raakte op drift en toen het weer verslechterde besloot men 27 mensen per helikopter van het eiland te halen. De sleepboot had het booreiland naar de plaats van stemming gebracht vallen De schoolmeester hoort het „Voer voor partijspychologen", zegt hij belezen. maar nog voordat de poten van het boor eiland naar de zeebodem konden worden gebracht raakte het op drift. Bril op Provo's houden monarchie stévig in stand NIJMEGEN (ANP) Op het zater dag gesloten driedaags historisch con gres over de monarchie sprak dr. W. Drees over „monarchie, democratie en republiek". De laatste tijd wordt de re publiek als meest democratische staats vorm aangemerkt, aldus de oud-pre mier. Vele tronen zijn gevallen. De nieuwe staten zijn republieken. De mo narchie krijgt een zeldzaamheidswaar- d Vele republieken ontstonden door s sgrepen, niet door volkskeuze. Wat de democratie betreft betekent de repu bliek geen voordeel boven een monarehle. In Europa hebben we nog een aantal constitutionele monarchieën. Die landen staan er toch niet slecht voor? Enge land is nu, aldus dr. Drees, democra tischer dan de Franse republiek. Wij hebben in ons land een vorstenhuis met traditie, die met de vrijheidsgedachte is verbonden. Sinds koning Willem de Eerste ls de beperkte monarchie uitge groeid tot een parlementaire democratie. Wat ls daarin de positie van onze vor stin? Dat zij niets meer te zeggen zou hebben is onjuist. Zij kan door persoon lijkheid en ervaring wel degelijk in vloed uitoefenen. Zij kan bijvoorbeeld door deel te nemen aan de besprekingen de ministers bijstaan in het oplossen van kabinetscrlses. Dr. Drees herinnerde vervolgens aan de parlementloze Londense tijd. Toen kon koningin Wilhelmina zich laten gel den, kon zij zich ten volle ontplooien en zoals zij zo graag wilde iets groots verrichten. Enige wens dit na de oorlog voort te zetten heeft koningin Wilhelmi na nooit geuit. Dat de vorstin niet recht streeks (zonder souffleur) tot het volk richt, spreekt vanzelf. Dat zou de ver antwoordelijkheid van de ministers aan tasten. Toch blijven haar redevoeringen een persoonlijke uitingsvorm. Sprekend over de houding van de vroe gere SDAP tegenover de monarchie zei dr. Drees, dat de republiek niet in het programma van die partij stond. In 1918 werd wel gedacht over het voorstel een onderzoek te doen instellen naar de mo gelijkheid van een republiek, als het Huis van Oranje zou zijn uitgestorven. In de jaren dertig is besloten van hou ding te veranderen. Onder andere ln ver band met de opkomst van het nationaal socialisme en haar bedreiging van onze nationale soevereiniteit en om 'n scheu ring In ons volk niet te doen voortduren. Het zou. zo vervolgde, dr. Drees. een onverantwoordelijke dwaasheid zijn ge weest en een ernstige schade voor de democratie hebben betekend, als wij dit niet hadden gedaan. Wij danken het behoud en de groei van onze democratische vrijheid mede aan ons vorstenhuis. Prinses Beatrix zal zo verzekerde dr. Drees, ondanks haar omstreden huwelijk, als zij tot de troon wordt geroepen een waardige opvolg ster zijn. Zou het nu zin kunnen hebben ons land van een monarchie om te zetten in een republiek Elkeen heeft uiteraard het volle recht daarnaar te streven, maar dan met door dat recht begrensde mid delen en niet met bijvoorbeeld rookbom men. Dr. Drees voegde hieraan toe: „Gezegd wordt dat men met de.regen tenstijl heeft gebroken, ook ln de jour nalistiek. Ik vraag mij af: houdt men nog wel enige stijl over? Dr. Drees be sloot: Een geforceerd streven naar een republiek brengt gevaren mee voor de democratie. Het zou de ogen doen Blul- ten voor de werkelijke problemen en zou de feitelijke werking van de democratie vertroebelen. Dit zou lk ernstig oetreu- In de discussie nadien zei prof. Van der Hoeven onder meer dat een staats hoofd van een oonstitlonele monarchie zich nimmer rechtstreeks mag uitsprek- ken over zaken van beleid. .„Dat wel toe staan zou de doodsteek voor de demo cratie betekenen". Prof. De Rijk: „Monarchisten die dit voorstaan zijn de beste wegbereiders voor de republiek, zoals de provo's de beste verdedigers zijn van de monarchie. Prof. dr. P. H. Winkelman, zei on der meer: „We hebben ln Nederland 'n grote onbekende. Dat is koningin Julia na. Van enkele buitenlandse- staats hoofden (zoals Soekarno) kennen wij de allergeheimste roerselen. Wij weten niets van de Ideeën van onze vorstin. Zij spreekt onder andere In de troonrede een taal die niet de hare Is. Wij zijn met de Oranje» rustig op weg naar de gulden van het jaar 2000 ter waarde van een cent.. Niet de vraag van monarchie of republiek, maar de toekomst van onze samenleving is van belang. Prof de Rijk: „Als we nu voor de keu ze stonden, zou er geen monarchie wor den gesticht. Natuurlijk komt de repu bliek. De provo's houden dat alleen maar tegen. Zij wordt ook verhaast door tact loosheden van het hof". Kind drinkt vergift uil limonadefles ACHTERBERGH (A.N.P Het vijf- Jarig zoontje van de familie L. ln het buurtsohap Achterbergh bij Veenendaal, is tijdens het weekeinde na het drinken van giftige vloeistof overleden, "t' Ventje had 's middags in een droge sloot een limonadefles gevonden en daaruit ge dronken Het flesje bevatte een onkruid bestrijdingsmiddel. Het Jongetje, dat in de droge sloot bij de boerderij van zijn vader met vriendjes had gespeeld, werd later onwel en moest na het ziekenhuis worden overgebracht. Toen men er achter kwam dat hij van het bestrijdingsmiddel had gedronken, was het echter reeds te laat. Koekoek heeft er nu zijn bril bij op gezet. Hij gebaart als een wijze prelaat, wanneer hij zegt: „Met het oog op de verkiezingen hebben de regeringspartij- j en de laatste tijd geen grote dingen in de Kamer durven brengen. Als je vijf functies hebt. kun je onder die omstan-1 dlgheden gemakkelijk naar de Kamer j komen om uit te rusten. Maar ik heb nog wel iets anders te doen. Als je zo j om de dingen heen zeilt, nou dat is ook 1 wat. „We leven in een vrij land", zegt j Van der Ploeg. „Nee, want we hebben een dictatoriaal landbouwschap. Maar ik ben wel vrij om mijn ledental ge heim te houden. Daar hebben de PvdA en het landbouwschap lekker niks mee te maken. Wat het lidmaatschap van de NSB betreft, Adams is daar geen dag, geen uur lid van geweest. Dat ontken ik. dus Van der Ploeg moet met Iets anders komen. Trouwens: zouden er ni in de Kamer geen oud-NSB-ers zitten 1 Dat weet ik nog zo net niet. maar IV vraag er niet naar. Die mensen moeter toch ook werk hebben?" De zaal brult „Terzake, terzake". Bollenkweker A Nuyes. helemaal uit Limmen in Noord- Holland naar hier gekomen, schreeuwt dat hij redacteur is van „De Vrije Boer", dat zijn t>roer in de oorlog ge storven is, dat hij zelf vast heeft geze- tèn bij de landwacht en dat hij dus niet voor NSB-er uitgescholden wil worden. En wie waren die zes mensen, die na de oorlog, buiten ons om, naar de nota ris zijn gestapt om een dictatoriale stichting voor de landbouw op te rich ten? Van der Ploeg noemt de namen, maar is nauwelijks klaar, of weer een andere vrije boer. ditmaal het Noord hollandse Statenlid B. Steur, uit Berk hout, hem komt bestoken. „Van der Ploeg is stakingsleider bij de Ommelan den geweest", betoogt hij door de spreektrompet van zijn grote handen. Ik kan me niet voorstellen, dat zo ie mand als vice-voorzitter van het land bouwschap de belangen van ons, onder nemers, kan behartigen. Als arbeider hij streven naar verlaging van de prijs van het levensmiddelenpakket, maar lk als boer moet toch ook eten". Hij gebruikt het woord rotzooi. De zaal juicht. Koekoek zit zeer breed ach teruit, zeer stralend naar zijn discipe len te luisteren. Zelf zegt hij niet» meer. „Ik heb het hem weer gelapt", 'zie Je hem denken. Om elf uur gaat hij weg, want hij wil nog terugrijden naar Bennekom. HIJ krijgt een Groninger koek en schudt Sake van der Ploeg n de keukenkraan gangen, iedere huisgenoot tot last, een meterslange slang kronkelt, kan nu een genot toorden. Een ubberballon, die hinntig liter water kan bevatten, kan de in brandschoon spuiten en is daarna eo plat als een pnnnekoek. Eén rijstrook op wegen van en naar Den Haag DEN HAAG. IA N.P.). - Weggebruiker» zullen deze week op verschillende wegen rekening moeten houden met f Hervorming, welke in de spitsuren belangrijke vertra ging kan veroorzaken. Onder meer blijft deze week op de auto snelweg Amsterdam-Den Haag-Rotterdam één rijstrook van de rijbaan voor het verkeer rijdende ln de richting Den Haag- Rotterdam afgesloten. Op de autosnelweg Den Haag-Utrecht ter hoogte van Bode graven zal het verkeer in beide richtin gen over één rijbaan worden geleld. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG ln een studie over „de voorouders van Z.K.R. Claus print der Nederlanden" komt mr. W. W. van Val kenburg o.m. met deze twee uitspraken „Terwijl een aantal Nederlander» d© gemaal van onze kroonprinses meent te moeten associëren met het zgn. Derde Rijk, leert een blik op de kwartleren van prins Claus ons, dat hij voor de nationaal - socialisten door zijn niet-zuiver „arische"" afkomst als „Volksgenosse" zeker niet acceptabel was" (kwartieren onder delen van een wapenschild, bewijzen van adeldom red.). „Van officiële zijde hier te lande to de adellijke afkomst van prins Claus aan vankelijk niet voldoende duidelijk naar voren gebracht, zulks ondanks het feit, dat een groot gedeelte van het publiek aan zodanige afkomst voor de toekom stige gemaal van de kroonprinses waarde bleek te hechten. Dit heeft tot gevolg gehad, dat ln de Nederlandse en buiten landse pers berichten zijn verschenen, waarin de adellijke afkomst van de heer twijfel werd getrokken of zelf» maar ontkend". De studie van mr W W van Valken burg vormt de Inhoud van de Jongste uitgave van het maandblad ..De N»der- landsche leeuw" van het „Koninklijk Nederlandsch genootschap voor geslacht en wapenkunde". Eerder maakten wij ln dit blad reeds melding van deze studie. Wij wezen toen op de ontdekking van mr. Van Valken burg, dat de vier Nederlandse prinsessen, prins Claus, prins Carol Hugo (de man van Irene) en mr. Pleter van Vollenhove. allen dezelfde voorouder» gemeen hebben. Hun stambomen zijn allen terug te voeren op de ln 1351 overleden ridder Wolfert van Borssele. heer van Veere en Sandenburg en zijn echtgenote Hadewlch van der Heem. Deze hadden twee kinderen, een zoon en een dochter ridder Henric van Borssele en Aleyd van Borssele De stam bomen van prins Claus en mr Pieter van Vollenhoven kunnen tot Aleyd van Bors sele worden herleid, de stambomen van prinses Beatrix en prins Carel Hugo zijn te herleiden tot genoemde Henric van Borssele. LONDEN (AFP/Reuter) De laatste uitslag van de Britse verkiezingen ls za terdagavond bekend geworden: die van het district Argyll in Schotland. De con servatieven wisten daar hun zetel te be houden en brachten daarmee hun totale aantal zetels op 253 tegen 363 voor Labour en 12 voor de liberalen. De einduitslag luidt: Labour 363 zetels (winst 49. verlies 1); Conservatieven 253 zetels (winst 0, verlies 51); Liberalen (12 zetels (winst 4. verlies 2) Ierse Republikeinse Labour partij 1 zetel; Partijloos (de voorzitter) 1 zetel. De zetels van de Ierse Republikeinse La bour partij buiten beschpuwing gelaten bedraagt de meerderheid van de socialis ten 98 zetels. NEW-YORK AFPI - Het hoofd van de jezuïetenorde, de Spaanse pater Pedro Arrupe, is zaterdag in New-York aange komen voor een bezoek van twee weken aan de V.S„ waar 8400 leden van zijn orde wonen. Het is de eerste maal dat een generaal van de Jezuïeten in Amerika is. Van een omer verslaggevers) WASSENAAR De vorig jaar december op 46-jarige leeftijd overleden ongehuwde inge- Beyerlnck, heeft naar verluidt een erfenis ter waarde van ongeveer één miljoen gulden nagelaten aan twintig lief dadige instellingen. Dit ge geven heeft blijkbaar som - miger fantasie zo geprikkeld, dat allerlei verhalen zijn ont staan, waarin de betrokkene werd afgeschilderd als een vrekkige kluizenaar, die leefde van pannetjes soep van buren. De waarheid ls dat Beyerinck na het overlijden van zijn moeder, een burgemeesterdoch ter, weinig contacten onder hield met buren en anderen en een wat temggetrokken le ven leidde ln het huls aan de Van Oldenbameveldtweg. Hij had ln zijn Jeugd een middel bare tuinbouwschool bezocht en had een bijzondere belang stelling voor planten. Hij werk te bij de plantsoendienst in Haarlem en later ln Amster dam. Daar werd hij getroffen door een hersenbloeding, met al» gevolg dat hij gedeeltelijk verlamd raakte. Vla gemeen telijke instantlee werd hij ge holpen aan een werkkring in de Leldse Hortus Botanicus. In zijn vrije tijd werkte hij ln de tuinen voor en achter "t huis aan de Van Oldenbameveldt weg. Hij was gewoon in Leiden na zijn werk de maaltijd te gebruiken in een restaurant. Het is enkele kei en voorgeko men - omdat hij thuis voor zichzelf zorgde sinde de dood van zijn moeder dat buren hem wat soep gaven. De con clusie die men daaruit getrok ken heeft, dat hij te zuinig was om zelf voor zijn maal tijden te zorgen ls geheel be zijden de waarheid. De enige Jaren geleden over leden vader van de heer Beye rinck was hypotheekbewaarder ln Leiden, t Vermogen scheen de heer Beyerinck to hebben van moederskant. De overleden tuinman heeft de verdeling van zijn bezittingen over lief dadige instellingen beeproken met een notaris in Lelden

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5