HANDZETTER Marktzicht neemt de leiding over Passiespel in Laurentiuskerk te Voorschoten DE LEIDSE COURANT STANDEN GOUDSE VOETBALBOND Gelukkige overwinning TARIEFSWIJZIGING DE LEIDSE COURANT Eerste en tweede team van Sparkler kampioen ox ucrosx couiuurr MAANDAG 1 APRIL 196« weet u het ook niet DEKEN» Hoe krijgt men te heet en i te vet gewassen dekens weer zacht en soepel? vraagt A. B. Antwoord: De dekens zullen wel ge krompen en vervllt zijn. Daar Is helaas niets meer aan te doen. VLEKKEN t'IT TENTLINNEN Hoe krijg lk "Dubro" geconventreerd afwas- mlddel) uit tentlinnen? (Kleur: blauw; de vlek zit er al enige tijd in), aldus L. Strijk, W. d. Zwijgerlaan 30. Lelden. Antwoord: Wij vermoeden dat de blau we kleur zal zijn aangetast en dat zou u dus met stoffenverf moeten bijwerken. Eerst maar eens het tentlinnen met lauw sop afnemen en ruim met schoon i water naspoelen. Aares Gert Timmermans Kunt u mij helpen aan het volledige adres van Gert Timmermans? vraagt A. Ouwerkerk, Zweersstraat 6, Leiden. Antwoord: Het adres van Gert Timmer mans luidt: Van Deldenstraat 29, En schede. Hulp voor Buitenland Een familie in Amerika (Los Angeles) wilde weten of er een instelling in Nederland bestaat die een huishoudelijke hulp naar Ameri ka kan sturen Bedoeld wordt een vrou welijke hulp die evt. met dat gezin 3 maanden op reis wil gaan, aldus mevr. C. den H. te L. Antwoord: U doet er goed aan eens in overleg te treden met een van de Maat schappelijke Inlichtingen- en Adviesbu reau, die u in de grote steden aantreft en die soms beschikken over namen en adressen van meisjes die graag in het buitenland ln de huishouding zouden wil len. Schrijft u bijvoorbeeld eens naar het Maatschappelijk Advies- en Inlich tingenbureau te Utrecht (naast het Cen traal Station) en naar het zelfde bureau te Amsterdam (in het Centraal Station.) Gezelschapsspel Dezer dagen kwamen wjj op zolder een spel tegen dat door ons zo'n 15 20 jaar geleden veel werd ge speeld, nl. Boerenschroom. De spelre gels waren echter niet te vinden en deze ztfn voor een deel door ons vergeten. Aangezien wij dit spel weer graag met onze kinderen wilen spelen, zouden wij u wilen vragen of u ons b.v. in uw ru briek "Wilt u iets weten" of op andere wijze, deze spelregels zoudt kunnen doen toekomen, aldus A. P. C. Rotteveel, Men- neweg 1, Sassenhelm. Antwoord: Boerenschroom is een gezel schapsspel voor kinderen. Men speelt het spel met dobbelsteenen waarbij twee der medespelers offeren aan de ontvanger. Een zogenaamd belasting ontvangen. De spelregels hebben wy opgevraagd. In dien mogelijk zal door ons een uittreksel van de spelregels worden nagezonden of een verwijzing naar het adres waar de spelregels verkrijgbaar zijn. GROSLIJSTSTEMMING K.V.P. Z0ETERW01JDE Aan de grosHjststemming is gisteren door 328 leden van de KVP afd. Zoeter- woude deelgenomen. Van de zes op de stembiljetten voorkomende kandidaten moest voor 5 een hokje worden rood ge maakt. Voor de heer A. v. d. Poel was e«n kiescomlté gevormd. De met span ning tegemoet geziene uitslag luidt: M. Bo. Tot. 1 C. J. van Leeuwen 66 237 303 2 J. H. v. d. Ploeg 63 230 293 3 Mr. M, Kortmann 57 230 287 4 A. H. J. Paardekooper 51 211 2é2 5 J. W. v. d. Drift 52 194 246 6 A. J. v. d. Poel 46 133 179 Het stemmen werd gehouden in het Don Boscohuls waar 257 stembiljetten werden ingeleverd waarvan 10 ongeldig en In het jeugdhuis aan de Mienlng. waar 71 personen aan de stemming deel namen Hier waren 4 biljetten ongeldig. Totaal uitgebrachte geldige stemmen: 814. Aan de Hoge Rijndijk was de uitslag: 1 P. van Hofwegen 50, 2 G. P. Koek 40, 3 C. Redegeld 35, 4 P. de Jong 35, 5 M. v. d. Poel 13, 6 J. A. v. d. Meer 10. De totaallijst voor de KVP ziet er als volgt uit: 1 C. J. van Leeuwen. 2 P. van Hofwegen, 3 J. H. v. d. Ploeg. 4 G. P. Koek. 5 mr. M. G. J. M. Kortmann, 6 A. H. Paardekooper. 7 C. J. Redegeld, 8 J. W. v. d. Drift, 9 A. J. v. d. Poel, 10 P. de Jong, 11 N. v. d. Poel, 12 J. A. v. d. Meer. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 p. handschoenen, kussen sloop met Inhoud, 3 slopen, 2 lakens en handdoek gemerkt M. D., bankbiljet van 25.—. bruine dameshandschoen, he renpolshorloge (Plato), dameshandsch. Verloren: herenrijwiel (Empo), dames horloge. Inlichtingen op 't politiebureau aan de Noordbuurtseweg. PIT'54 3 KAMPIOEN Voor de tweede maal dit seizoen mocht PIT de kampioensvlag hijsen. Het derde herenteam zorgde voor dit wapenfeit door mededinger Phoenix met 6-2 te verslaan. Dit kampioen schap krijgt nog meer glans, aange zien de derde man J. v. d. Helm op doktersadvies de tweede helft niet heeft meegespeeld en er dus met in vallers gespeeld moest worden. Dank zij de medewerking van J. Koek, W. Hoogeveen en C. v. Leeuwen is het derde team, t.w. G. v. Veen, G. v. d. Akker en J. v. d. Helm. toch nog als eerste gefinished. Het eerste team kwam tot een 6-4 zege op RTC dank zij 3 overwinnin gen van G. v. Velzen, 2 van H. van Teylingen en 2 van P. v. d. Raadt. Ook deze week wist het tweede zijn promotiekansen te behouden dank zij een 9-1 zege op Wibo 9. Het vierde sloot de competitie af met een 8-2 zege op de Skippers en zal in een beslis singswedstrijd uit moeten maken wie er kampioen wordt. Het vijfde herenteam eindigde in de middenmoot door in hun laatste wed strijd TTCS 3 met 7-3 tp kloppen, dank zij 3 punten van W. Hoogeveen. 2 van L. v. d. Akker en 1 van de „uit vorm zijnde" C. v. Klink. Bij de dames werden alleen maar overwinningen geboekt. Zo zegevier de het eêrste team met 8-2 over Kitno en kwam hierdoor op een vrij gunstige plaats in de eindrangschikking. Het tweede team overvleugelde Play Fair met 9-1. Slechts het dubbelspel werd door de tegenstandster aangegrepen om de eer te redden. Het derde team keerde uit Nootdorp terug met een 8-2 zege, doordat R. v. d. Salm en C. van Leeuwen ieder éénmaal door de knieën gingen. Bij de meisjes van het eerste team waren er weinig problemen om tot een 9-1 overwinning te komen op Gossima. Het tweede team moest echter de punt jes aan Gossima 2 laten, hoewel T. de Jong ongeslagen bleef. Het eerste juniorenteam zorgde voor een verrassing door met 7-3 van Tref fers 4 te winnen. Zowel L. v. d. Hoe ven als L. Mooyman lieten zich van hun beste kant zien en bleven onge slagen. Het tweede, tenslotte, kwam niet verder dan een 7-3 nederlaag to gen St. Vooruit. Alleen T. v. d. Helm wist tweemaal te scoren. Donderdagavond is er geen trainen. Is het wettelijk verplicht om op een onverlichte weg links te lopen?, vraagt ons de heer P. Belt te Zoeterwoude. Buiten de bebouwde kom is dit inder daad een verplichting. Afgezien van de verplichting is het bijzonder nuttig dit te doen. Wanneer U links loopt kunt U het verkeer zien aankómen en dienten gevolge opzy gaan Indien dit nodig la. De voetganger is niet of doorgaans te laat zichtbaar voor de wegberijder. Als U er prijs op stelt nog een tijdje onbe schadigd de vreugden van dit aardse be staan te genieten is -een dergelijke han delwijze alleen maar aan te raden. KNBB - district Gouda Door de inhaalwedstrijd tegen DHL met grote cijfers te winnen heeft Marktzicht de leiding in klasse CA van Driesprong overgenomen. In verband met de grote spanning is het program ma iets gewijzigd. Op 6 april is inge last de wedstrijd DHL-Welgelegen en op 13 april worden gespeeld Welgele gen C-Driesprong CA en Excelsior- Marktzicht. Alleen Marktzicht heeft de kans in eigen hand. Sport CA voelt blijkbaar niets voor de laatste plaats en boekte twee overwinningen waarbij de kop-speler van Sport, Degenkamp, zijn partij tegen Groene Laken in ne gen beurten vol maakte. Driesprong CB verloor van TOG, waar Ruiten berg tegen Pouw maar 11 beurten no dig had. Laatstgenoemde gaf echter zeer goed partij en verloor met slechts één carambole verschil'en een moyen ne van bijna 14. In klasse D is de positie van Water toren weer beter geworden, doordat concurrent Gouwe Vrienden in zijn beide laatste wedstrijden maar liefst 8 punten verspeelde. De E-klasse blijft onveranderd voor Sport, dat bij een grote overwinning op Tunnel deze week kampioen kan worden. In klasse FB blijft de strijd gaan tussen Sport FB, Cosy Place FA en Gouwe Vrienden FA. In klasse F II is de strijd iets meer open. TOG, Spil en Excelsior zijn hier de kanshebbers. De uitslagen Klasse C: Sport a-Excelsior a 5-2, Groe ne Laken a-Sport a 2-5, TOG b-Drie- sprong b 4-3, DHL-Marktzicht 0-7. Klasse D: Centrum-Gouwe Vrienden 4-5, Welgelegen-Gouwe Vrienden 4-5. Klasse E: Anti Poedel-KOT 4-5, Zuid-Driesprong 2-7, Tunnel-Thalia Vr. 0-9, Centrum-Sport 3-6, Thalia Vrien den-Centrum 7-2. Klasse F: Spil b-TOG b 6-3, Groene Laken-Hotel Vos b 7-2, Sport b-Gouwe Vr. a 4-5, Hotel Vos b-Gouwe Vrien den b 7-2, Cosy Place b-Nieuwerkerk 5-4, Cosy Place a-Watertoren b 7-2, Welgelegen b-TOG b 5-4. Betaling; Abonnementsgeld P E R GIR 0 Abonnee* die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verxocht dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onse postrekening no. 10 3 0 0 8. De abonnementsprijzen ztjn vanaf 1 Januari 1966: per maand 8.75 per kwartaal 11.30 per kwartaal per post 11.80 0 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een oif Irachtformuller toe. De Leidse Courant - Abonnementen Administratie EXPERIMENTEEL SPEL VAN „HET NEDERLANDS PROEFTONEEL" Het Nederlands Proeftoneel speelde vrijdagavond op de L.A.K.-zoIder van het Prytaneum „De Thuisblijver", to neelstuk in drie bedrijven van Hans Oranje. Het merkwaardige van deze opvoering, waarbij de auteur, Hans Oranje, aanwezig was, en zelf een (gelezen) rol speelde, was dat het weekend mee van een pasgetrouwd stel. Peter en Liesje. Liesje gaat met een wederzijdse vriend 's zondags auto rijden. Peter heeft geen zin om mee te gaan en stelt zich voor die zondag allerlei uitgestelde karweitjes, zoals geyser repareren, kapstok ophangen. doen. Als Liesje weg is, spel gespeeld werd zonder enig hulp- verdiept Peter zich in herinneringen middel. De spelers lazen, gezeten aan en er komt niets van alle voorgenomen tafel, de hun toebedeelde rol. De werkzaamheden. Steeds meer vervagen bedoeling van deze zogenaamde „rea ding" was, dat de aanwezigen in de zaal na afloop van het stuk hun even tuele kritiek op het gebodene zouden kunnen leveren. De inhoud van het spel, dat een rolbezetting heeft van vijf personen, is als volgt. We maken als het ware een BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Leendert z. v. L. C. van der Marei en A. M. Kromhout. Miranda Gerarda Maria d. v. C. P. M. Turk en H. Roessen. Paul Gerardus z. v. M. T. A. Hulswlt en C. J. Sassen. Elisabet d. v. G. Ravensbergen en J. G. E. Hoog- teijling. Coenraad Adrianus z. v. A. C. Posthumus en E. W. Duquesnoy. Esther Maria d. v. W. C. G. Langeveld en M. M. J. v. d. Holst. Daniël David z. v. J. W. de Lange en B. M. T. Meulenlcamp. Monique Beatrix Victorina Maria d. v. J. B. Kaiser en H. M. Muller. Michel Arthur z. v. J. C. Stolk en G. D. Sol. Joost Alexander z. v. J. W. Rethmeier en G. B. Jordaan. Miranda Maria Ce cilia WUhelmlna d. v. J. G. Brand en J. W. A. Raadschelders. Richard Pieter Cornells z. v. J. H. van Veen en S. E M. van Glezen. Johannes Steven z. v. J. de Keizer en C. A. Geerlof. Singrid Jan- rrtgje Maria d. v. J. A. Wolvers en A. M. Droog. Abraham z. v. J. Drieber gen en H. de MoolJ. Odette Paulina Henrlëtte d. v. D. Verdoes en I. J. J. Gehuwd: A. J. Schepers en M. A. van der Ven. A. J. R. de Mos en A. E. Ver- Overleden: A. Coster 52 jaar man. A. Remmelzwaal 73 jaar man. G. Gruis 51 jaar echtgen. van H. Rijswijk. C. Groot Jaar echtgen. van C. vyibrlef. schijn en werkelijkheid en personen, die een dominerende rol gespeeld heb ben in zijn leven, komen op. Peter beleeft gedurende die lange zondag vroegere dingen weer opnieuw. De scène, waarin Peter zijn huwelijks voltrekking opnieuw beleeft, werd door de auteur heel goed getroffen. Het spel eindigt met de thuiskomst Zonder ons echter een bindend oor deel te willen aanmatigen, geloven wij, dat dit stuk, een eersteling van de 26-jarige Amsterdamse student Klassieken, Hans Oranje, zeer zeker met een goede rolbezetting reële speel- kansen zal hebben. Gedurende het voorlezen van de rollen las Annemarie Prins de aanwijzingen van de auteur over décor, mise-en-scène en belich tingseffecten. (WESTERPERS N.V. voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaarlijkse winstdeling. Eventueel vergoeding van reiskosten. i bedrijf: TELEFOON 20935 Zondagavond is ln de St. Laurentius kerk te Voorschoten onder leiding van de heer W. Schrama, het Lijdensverhaal opgenomen ln de vorm van een door V. Bellarminus geschreven spel ln S delen. Uitvoerenden waren het Jongenskoor van de parochie met assistentip van het herenkoor en vier meisjes die op de blokfluit speelden. De kerk was heel goed bezet. De jongens hebben zich voor de volle hon derd procent ingezet en het spel door leefd, zodat er voor de kijker en luiste raar een boeiend geheel ontstond. Men hoopt dan ook dat het ieder jaar in de passiettjd zal worden herhaald. Behalve voor de regie was de heer Schrama ook voor de costumering ver antwoordelijk. De foto toont een episode uit het spel. LEIDSE UNIVERSITEIT Prof. dr. W. Luyendijk: „Drievoudig verbond" voor oplossing vraagstukken op neuro-chirurgisch terrein Evenals prof. Gomperts heeft prof. dr. dat ribonuclelnezuur \V. Luyendyk, benoemd tot gewoon hoogleraar in de neuro-chlrurgie, gister middag in de Pieterskerk I.p.v. In het Groot-Auditorium der universiteit, ztjn oratie gehouden by de officiële aanvaar ding van zijn ambt. In zl)n betoog werd een overzicht gegeven van de basis wetenschappen, die voor het inzicht In en de behandeling van ziekteprocessen op neurochirurgisch terrein van belang belangrijke rol speelt bij het Inslijpen van voorwaarde lijke reflexen, nodig voor de dressuur dezer dieren. Ook bij hogere organismen zQn aanwijzingen gevonden, die in dej zelfde richting wijzen. Chemotherapie hersentumoren Lijstaanvoerder Mqercapelle toonde R. zich zijn plaats waardig door met 60 van Soccer Boys te winnen. Nieuwkoop heroverde de tweede plaats door een moeilijk bevochte zege op NSV, mede doordat Nieuwerkerk een onverwachte nederlaag leed tegen RVC. WSE wist te Ammerstol met 53 te zegevieren op de club van die naam. Zwervers bleef met 72 de baas over GDS. De stand is Moercapelle Nieuwkoop R.V.C. Nieuwerkerk W.S.E. N.S.V. Ammerstol Zwervers Soccer Boys G.D.S. 14 12 12 8 13 8 12 3 3 6 12 4 1 7 1 1 25 47—13 2 2 18 34—15 0 5 16 31—25 1 4 15 31—18 1 4 15 36—21 2 6 12 21—18 3 6 11 22—16 27—38 17—26 14—49 20—41 De uitslagen: Nieuwkoop-NSV 21 Ammerstol-WSE 35: Nieuwerkerk- RVC 0—2; Zwervers-GDS 7—2; Soccer Boys-Moercapelle 06. NIEUWKOOP-NSV In deze derby heeft Nieuwkoop een gelukkige overwining behaald voor een zeer talrijk publiek. Voor rust was NSV aanvankelijk sterker, maar vooral door subliem werk van keeper C. van Lith wist Nieuwkoop deze periode zonder kleerscheuren door te komen. Na rust speelde Nieuwkoop met de wind in de rug en toonde zich nu de meerdere van NSV. Reeds na 5 min. scoorde Ant. v. d. Weyden met een uiterst fraaie kopbal via de paal na een voorzet van R. van .Looy. Nieuwkoop bleef aandringen en mocht na een half uur spelen een strafschop nemen nadat een der NSV-spelers hands had gemaakt. Looy joeg de bal onhoudbaar z(jn gebleken. In een historisch overzicht worden de wegen en dwaalwegen gevolgd, langs welke zich de localisatieleer heeft ont wikkeld en gevestigd. Hierdoor is be langrijke kennis verkregen van de zetel der verschillende functies in de hersenen. Van de basiswetenschappen zijn het vooral de morphologie en de physiologie, die gedurende de afgelopen 100 jaar tol déze kennisvermeerdering hebben bij gedragen. Recente onderzoekingen be treffende het geheugen hebben niet al leen lot de kennis van de localisatte dezer functies bijgedragen, maar boven- keeper Kraay in doel (20). Nau welijks een minuut later ontkwam NSV aan een derde doelpunt toen v. Looy keihard tegen de paal schoot. Alle in spiratie leek Nieuwkoop nu ontnomen, want NSV nam het heft in handen en vnnl^'hPt^'iinrf^ ^'ei1 waarschl)nUjk gemaakt, dat hier- belang gebleken. Het is te verwachten, tn.n 1C<ÏV maf ial Ir aan biochemische aspecten verbonden dat de elkaar aanvullende resultaten toen NSV met een ver »chot keeper C. zljn Procven blJ een 6er,aaM ptot. wormen. Planaria, hebben aangetoond, Eveneens uit andere voorbeelden blijkt het belang van de biochemie. Zo Is nl. gebleken, dat de zuurgraad van de liquor cerebrospinal!» het vocht dat het ruggemerg en de hersenen om spoelt van belang is voor de adem halingsregulatie. Het zelfde geldt voor hersenoedeem, dat bij tal van neurolo gische aandoeningen als complicatie kan optreden. Door experimenteel onderzoek is ge bleken. dat gewoonlijk velerlei oorzake lijke factoren samenwerken. Behalve biochemische studies zijn electronenmi- croscopische onderzoekingen van groot Lith verraste (21). Met deze stand floot de goed leidende scheidsrechter het einde van deze wedstrijd. Nieuwkoop 2 promoveert Het 2e elftal van Nieuwkoop heeft met nog 2 wedstrijden te spelen het kampioen schap behaald door met sprekende cij fers van ONA 6 te winnen (103). Het elftal promoveert nu naar de res. eerste klasse van de Goudse bond. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur: zondags Legermuseum (Pesthnislaan)Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). Tentoonstellingen De Lakenhal, Oude Singel 28 Ten toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-16 uur. znd. 13-16 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werken van Willem Hussem. Tot 20 april. Allemansgeest, Hoflaan, Oegstgeest. Schilderijen van Willem T. Breddels. Tot Tastevln, Beestenmarkt. Tentoonstel ling van wandlappen en applicaties door Caro Buurman Tot eind april, dag. vanaf 5 uur n.m. Ingaande 1 april 1960 Is ons ADVERTENTIETARIEF voor familieberichten, personeelsadvertenties en andere advertenties 22 CENT PER M.M. Contracttarleven voor makenadvertenties belangrijke reducties. Nadere Inlichtingen verstrekt gaarne onze ADVERTENTIEAFDELING PAPENGRACHT 82 TELEFOON 01T10—80826 TAFELTENNIS Het le en 2e herenteam van Sparkler- Roelofarendsveen hebben er voor ge zorgd. dat het seizoen 1965-1966 zeer succesvol voor de vereniging is geweest. Maandagavond Jl. versloeg het eerste team RTC 2 met 8—2. waardoor B. en Th. v. d. Meer en S. Straver een punt voorsprong behielden op concurrent Gossima 4 en zich kampioen van hun klas mochten noemen. Aan spanning heeft het ln deze competitie dan ook niet ontbroken. Vooral op het einde vsn de lste helft toen door ziekte van J. van Dijk 2 wedstrijden verloren gingen, zag de toekomst er niet rooskleurig uit. Door de terugkeer van B. v. d. Meer. die bewees na drie jaar afwezigheid hel tafeltennissen nog niet verleerd te zijn. was het team in staat de achter stand op Gossima te niet te doen. en alsnog het kampioenschap te behalen. Het 2e team heeft het in de 3e klas ze ker niet minder moeilijk gehad. A. Ver del. J. Klerks. L. Akerboom en invaller C. van Klink hebben geduchte concur rentie ondervonden van De Treffers 7 en NSSS 2 en de Valken. Ook hier moest de laatste wedstrijd de beslissing brengen. De Valken, die ook nog aan spraken op de titel maakten, gaven zeer goed partij, maar konden tenslotte toch niet verhinderen, dat Sparkler met 64 aan het langste eind trok. De routine van J. Klerks, welke driemaal zege vierde, gaf hierbij de doorslag. Door dit kampioenschap komt team 2 voor het eerst In het bestaan van 8parklsr ln de 2e klas. Tot slot doet het bestuur van Sparkler nog een oproep op spelers en belang stellenden. welke thuis slaapgelegenheid over hebben. Dit omdat ln het eerste weekend in Juni, wanneer het aardbeien- toernooi wordt gehouden, hieraan ook weer groepen buitenlandse spelers zul len meedoen. Men kan de organisatie hiervan behulpzaam zijn door aan een of meer spelers onderdak aan te bieden. Opgave hiervoor gaarne aan het be stuur. morphologische. physiologische biochemische analyse, in een drievoudig verbond, in staat zal blijken te zijn tal van problemen op neurochirurgisch ter rein tot oplossing te brengen. Zo kan dit drievoudig verbond van groot belang worden voor de ontwikkeling van een doeltreffende chemotherapie van her sentumoren. Dit geldt vooral voor die gevallen, waarin de operatieve behande ling niet tot een volledige verwijdering van het gezwelweefsel heeft kunnen leiden. Er zal hierover nog veel experi menteel onderzoek moeten plaatsvinden, waarbij de leden van dit drievoudig ver bond tot samenwerking wordt verzocht. Mr. H. J. Hofstra hoogleraar te Leiden Bjj K. B. Is mr. H. J. Hofstra benoemd tot gewoon hoogleraar ln de faculteit der rechtsgeleerdheid, om onderwijs te geven In het belanstingrecht. Mr. H. J. Hofstra, die in 1904 Is ge boren. was na het afleggen van zijn fiscale vakexamens in 1926 in de be lastingdienst werkzaam in verschillende plaatsen van het land. Van 1933 tot 1939 was hij verbonden aan het minis terie van Financiën In laatstgenoemd jaar ging hij als belastingconsulent in particuliere dienst. Zijn benoeming tot directeur van de Centrale Arbeiders Ver- zekerlngs- en Deposltobank had plaats in 1946 Twee jaar later werd hij belast met de oprichting van een schade-verze keringsbedrijf, de Centrale Algemenezittel PROF. COTTLE GAST LEIDSE UNIVERSITEIT Professor Cottle, hoogleraar in de keel-, neus- en oorziekten aan de Chicago Medical School, is een zeer bekend rhi- noloog en stichter van de American Rhi- nologic Society. Deze vereniging en de European Rhinologic Society hebben zich verenigd in de International Rhino logic Society, waarvan prof. Cottle voor zitter is. De meeste publicaties van prof. Cottle bewegen zich uiteraard op het i gebied der rhinologie. Hierin sluit hij aan op het baanbrekende werk van de Neder landse school en op het werk van Ame rikaanse en andere geleerden van we reldnaam. Zijn bereidheid om twee maal per jaar gedurende een periode van on geveer een maand, te beginnen in juni a.s., zijn werkkracht aan de Leidse me dische faculteit te geven, wordt door haar op hoge prijs gesteld. Prof. Cotte is een organisator met een grote didactische begaafdheid. Zyn cur sussen in de correctieve chirurgie van zijn wereldbekend. Hij heeft ?r dan 50 cursussen gehouden, 7 grote op internationaal ni veau in verschillende wereldcentra. De cursus in 1963 in Leiden gegeven, trok 'n grote belangstelling. Niet minder dan 100 deelnemers uit 30 verschillende lan den werden toegelaten om de talrijke demonstraties, voordrachten en opera ties van hem en zijn staf van medewer kers bij te wonen. Hierna werden, even eens in Lelden, nog twee herhalingscur sussen georganiseerd, waar wederom veel belangstelling voor bleek te be- PAUZE Prof. Cottle zal ln Leiden actief deel nemen aan het onderwijs. Ook zal hy in de kliniek gelegenheid hebben in liet ka der van de nationale en internationale „operatie-seminars" te doeeren. Hierbij zal hy het wetenschappelijk onderzoek op dit gebied, dat door de grote vlucht van de audiologie en de oor- en larynx- chirurgle In ontwikkeling was achterge bleven, helpen uitbouwen. Behalve een man van wetenschap Is prof. Cottle een vooraanstaand collec tioneur van Chinese kunst en behoort hij tot de beste amateur violisten. Mededeling studenten-organisaties DE EERSTE ZWALUW „Mijn mond gaat diepe wijsheid ver konden; ik spits mijn oren voor een moeilijk probleem". Indien koning David er al zo over dacht, behoeft men zich niet af te vragen hoe het ons te moede is, als wij er op uit zijn iets pakkends te vertellen over het Paas feest van de mensheid, de wereldop standing. Koning David loste zijn pro bleem op „bij snarenspel"; wij op een andere manier ook. Op een telefoonsnaar langs de weg van Oudewater naar Montfoort zaten al,s muzieknootjes de eerste zwaluwen van dit jaar. Zij waren teruggekeërd uit de „omgekeerde wereld". Een zwa luw maakt nog geen zomer, maar als zij van hun geheimzinnige reis zijn thuis gekomen, weten we dat de zo mer op komst is. De opstanding van één mens uit de dood is de voorbode van een nieuwe zomer van de mens heid. „Christus is verrezen als eerste ling onder hen die ontslapen zijn" (I Kor. 15.20). Z^jn verrijzenis maakt nog geen zomer, maar is er de geheim zinnige zeer stellige voorbode van de verrijzenis van de mensheid. „Hij zal ons vernederd lichaam herscheppen aan zijn verheerlijkt lichaam gelijk" en „krachtens zijn belofte verwachten we een nieuwe hemel en een nieuwe aarde" (2 Petrus 13)-. Dat is het probleem, ook de diepe wijsheid, die koning David bevroedde en waarvan de kritisch ingestelde Ko- rinthiërs én zij niet alleen! aan Paulus vroegen: hoe kan dat nou? LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Verslaafd aan het leven (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Onze man in Libanon (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Mr. Stanislas slaat terug (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: Repulsion (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Sound of Music (alle leeft.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Strijd in de Birma-jungle Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Verzekerings Maatschappij. Van oktober Gev 1956 tot december 1958 was hij minister van Financiën daarna lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal tot 1961. waarvan hij eveneens deel had uitge maakt vóór zijn ministerschap. In 1962 is de nieuwbenoemde hoog leraar toegetreden tot de directie van Veroime United Shippyards N.V., waar hij de functie van vice-presldent-direc- teur bekleedt. Prof Hofstra die ln weer wil van zijn drukke werkkring eerst kort geleden de studie voor het flscaal- rechtelljk doctoraal examen heeft vol tooid. heeft zeer veel gepubliceerd. Behalve artikelen ln o.a. de .Naam loze Vennootschap", het „Weekblad voor Fiscaal Recht", „Public Finance", pu bliceerde hij verscheidene boeken en bro chures, o m. „Invordering van 's Rijks directe belastingen, accijnzen, omzetbe lasting en enkele andere middelen", waarvan vier drukken zijn verschenen. „Socialistische belestlngpolltlek" en „Het vraagstuk der heffingen ineens", 1 De frakties van het Ned. Accoord en de Progressieve Studenten Organisatie hebben met verbazing kennis genomen van de persberichten van de Vakbewe ging over de moeilijkheden in de Leidse Studentenraad, aldus een communiqué. De fracties van het NSA en de PSO in de Leidse Studentenraad verzoeken het bestuur van de LSR hun werkzaamhe den gewoon voort te zetten, ongeacht de obstructie van de Vakbeweging om zich te etaleren als alternatief van de Leidse Studentenraad. De fracties van het NSA en de PSO in de Leidse Studentenraad wensen zich volledig te distanciëren van de beschul digingen tegen de persoon van de voor de LSR. de heer J. K. M. PUNT Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek; Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18. tel. 20085. LEIDERDORP Geboren: Johanna, dr van H. van Laar en A. J. van der Vos; Richard Theodo- rus, zn van L. van Leeuwen en en J. Hooiveld; Boudewljn Dirk, zn van C. Borreman en J. Bethlehem; Johanna Susanna, dr van J. P. Bosman en G. Hoogstad; Jacobus Antonlus Petrus, zn van J. H. v. d. Geest en M. M. Overde- vest; Peter Lodewijk, zn van P. A. Ta« en J. Meenhorst. Getrouwd: A. Karstens en G. Aalst. Mag ik me voorstellen, bouwpolitie! KORRELTJE Vrouwenkransjes zijn veelal gele genheden, waar de eksters aan de kraaien vertellen hoe zwart de raven zyn. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 4 april. Vee. Aan voer 258 runderen, prijs 8.354.70. Handel rustig.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4