Neem óók TWIN prettig lekker rollen, roken! EDDY BEUGELS NA WINST IN RONDE VAN N. HOLLAND LENTEKONING WIELRENNERS Geleende boot deed Nereus Vic Holten besloot met „hattrick" carrière in de Ned. Kath. Gymnastiekbond R00ZENBURG IN DAMSTRIJD OP EENZAME PLAATS Beschamende zwemnederlaag Records gaven glans biljarttitel Scholte MAANDAG 4 APRIL 1966 LEED6E COURANT PAGINA 11 AMSTERDAM. Ondanks de handicap van een geleende boot, heeft de eerste ploeg van de Amsterdamse studentenroeiverem- ging Nereus met grote overmacht beslag gelegd op 't lange-afstands- kampioenschap van de Amstel. In het begin van deze week werden de Nereïden tfldens de training door de acht van De Hoop getor pedeerd. Onmiddellijk kwam het aanbod van Het Spaarne om een schip af te staan, maar de slidings van deze boot bleken te kort te zijn voor de roeiers van Nereus, die toen de boot van „aanvaarder" De Hoop kregen. Ongetwijfeld is deze tegenslag iets van invloed geweest op de ploeg, maar gis. teren was dat op de Amstel niet te merken. In een hoog tempo roeiden de Nereïden, die van kop waren gestart, zegevierend naar de finish, die zijn na 25 min. 59 sec. een halve minuut slech ter dan het baanrecord be reikten. De overmacht van Nereus in de roederij in achten kwam dui delijk tot uiting in het feit, dat ook de tweede plaats voor een ploeg van de Amsterdammers was. De uitslag luidt 1. Nereus 1 25.59.0 (over 8 baan): 2 Nereus 2 26.07.8; 3. Triton 26.42.4; i. Njord 26.45.0; 5. Aegir 26.58.7 6. Argo 27.80.3 7. Laga 28.41.8. Lichte divisie; 1. Laga 4 27.40.8 2. Nereus 5 28.0S.4 3. Proteus 4 28.21.0; 4. Argo 5 28.22.8 5. Asopos 2 28.52.9. 29 52.3; 2. De Hoop 32.09.6 3. Laak/ Nautilus 32.50.7. De Head of the River voor dames, ie gisterochtend onder zeer gun stige weersomstandigheden werd geroeid, heeft geen verrassingen opgeleverd. Bij de achten was de ploeg van Argo, die in vrijwel de zelfde formatie roeide als het vo rige jaar de zilveren acht van de Europese kampioenschappen, een klasse sterker dan de naaste con currenten. Een lichte aanvaring in deze divisie tussen de ploegen van Nereus en Viking was niet van in vloed op de uitslag. Bij de dubbel- vieren vormden De Vliet I, Argo en De Laak de „klasse". De rest speelde geen rol. De uitslagen zijn Vliet 1 15.30.3: 2 en 3. Argo en De Laak 15.36.8; 4. Willem III 16.18.4: 5 De Hoop 1 16.20.7; 6. De Hoop 2 16.28.0; 7. RIC 16.29.9. Nieuwe voorzitter UNGV UTRECHT Het Kon. Gymnastiek- verbond heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens een zaterdag in Utrecht gehou den buitengewone bondsraadvergade ring werd in die functie de heer L. Hart- man, burgemeester van Wieringer- waard, benoemd. LONDEN In Londen is zaterdag de waterpolowedstrijd EngelandHon garije gespeeld. De Hongaren wonnen met 70. KAMPIOENSCHAP WAS AANGELEGENHEID VAN HET ZUIDEN (Van onze sportredactie TILBURG. De titelstrijd 1966 in het herenturnen van de NKGB werd dit jaar zeer duidelijk een zuidelijke aangelegenheid. Bij de Limburgse rivalen Holten en Stru- fer had zich ook Pierre Maton gevoegd. De twee laatstgenoemden hebben echter geen kans gezien het de titelhouder moeilijk te maken: Vic Holten werd voor de derde achtereenvolgende maal kampioen en besluit daarmee tevens zijn wedstrijdcarrière. Het openingsnummer van deze kam pioenschappen was zoals gewoonlijk de vrije oefening, die in het algemeen door de meeste turners wel als een war- ming-up werd gezien, waarbij de ba- heersing en afwerking ontbrak. Slechts twee turners kon een ruime negen worden toegekend. De Tilburger Pierre Maton en de titelhouder Vic Holten kwamen tot 9.20. De tweede Limbur- n de kopgroep, Theo Strufer, volg de met 8.90 waarachter de beide Til- burgers met respectievelijk 8.70 (Peter Gelens) en 8.55 (Jan Doorakkers)-. Men ir goed aandoen op dit onderdeel, gelet op de komende internationale wed strijden, de training vooral op de af werking te richten. H§t nog altijd (te) moelijke paardvol- tigeren bracht voor acht van de 12 fina listen toch wel een onoverkomelijke hindernis naar een verbetering van hei puntentotaal. De enige, die hierop be hoorlijk voor. de dag kwam, was Theo Strufer, die met een volle negen topsco- ter werd, driekwart punt boven de waar dering die kampioen Holten kreeg (8.25) Met Maton, die nog tot 8.40 kwam, bleef dit drietal na eenderde van de wedstrijd de kop gaan, waarbij inmiddels Strufer een deel van zijn achterstand uit de halve finale had kunnen inlopen, al deze op dat moment nog altijd 1.45, wellicht teveel om nog met koploper Holten gelijk te komen, Meerderheid Op het onderdeel ringen spoedden op- euw de Limburgse rivalen Holten en Strufer hun onbetwiste meerderheid ten Met respectievelijk 9.30 en 9.05 werden hun oefeningen gewaardeerd, terwijl tot ieders verrassing Peter Ge- lens voor eigen publiek tot een prachti ge oefening kwam, die hem 9.10 oplever de. Ook zijn plaatsgenoten Doorakkers Sijbrands had te veel haast (Van onze dammedewerker) UTRECHT. Na de in dit weekeinde gespeelde vierde en vijfde ronde om de Nederlandse damtitel gaat Roozenburg onbedreigd aan de leiding. Daar geen van zijn achtervolgers drie punten wist te behalen is de zeer geconcentreerd spelende Haaksberger, die zelfs nog geen punt afstond, op eenzame hoogte geklas seerd. Bijna was het De Graag uit Heus- den zaterdag gelukt een benauwde pun tenverdeling tte bereiken. Door vermoeid heid, overigens een zeer belangrijke factor, miste De Graag de fraaie kans en verloor toen in een bekende motief- Zondag werd Palmer het vijfde slacht, offer in successie. Na een oorspronkelijk klassieke opbouw schakelde Roozenburg later over naar een meer bizarre speel wijze Sijbrands had de maximumscore eveneens kunnen bereiken indien hij zich tegen Van Aalten niet te veel had ge haast. In gewonnen stand werd de Am sterdammer, die in feite slechts wachtte op opgeven van zijn tegenstander, on aangenaam verrast door een lichte, maar winnende combinatie van de Huiesenaar. Zondag paste Sijbrands beter op en won van Hoekstra na een afstandsgevecht waarin de Amsterdammer een sterk centrumstuk bezat De zoveelste fout van de zeer teleurstellende Fries be zorgde hem de vierde nederlaag. De Hagenaar Van der Staay ontsnapte zaterdag aan een zekere nul doordat De Boer in een gewonnen staand eindspel zoveel spoken zag dat hij te veel tijd ging verbruiken. Geplaagd door de klok stemde De Boer tenslotte in met het remise-aanbod van Van der Staay. Nog verloren Veel fouten ontsierden deze vierde ronde. Het was ook merkwaardig dat de tot nu toe onfortuinlijk spelende Okrogelnik na tweemaal zes uur spelen verloor, waarvan eenmaal, tegen Varke- visser, op de klok. Varkevisser kreeg al dus op fortuinlijke wijze zijn eerste overwinning. Zondag bracht Van der Staay zichzelf bij de achtervolgers van Roozenburg door Van Aalten te ver slaan. In een zeer ondernemende aan- valspartij werd de Huissenaar in de ver. dediging gedrongen Een eenvoudige damslag, die door Van Aalten niet werd gezien, verhaastte het einde. Remises De IJsselsteiner Bom kwam niet ver der dan twee voordelige remises. Moge lijk heeft hij tegen De Graag in tijdnood niet de beste voortzetting genomen Ook Van Dijk moest met twee remises ge noegen nemen. Tegen Palmer bleek zelfs de geforceerde stukwinsC niet doorslag gevend. De jeugdkampioen had voldoen de compensaties in zijn stand om de balans in evenwicht te houden. De Amsterdammer Van der Sluis won zijn eerste partij door een fraaie combi- Na deze vijfde ronde is de stand: dra. Roozenburg 10 pnt.; Bom, Van Dijk, Van der Staaij en Sijbrands 7De Boer, Var kevisser en Van der Sluis 5; Van Aalten en Okrogelnik 4; De Jong en De Graag 3 en Hoekstra 1 pnt. en Maton kwamen tot een ruime vol doende, terwijl de jeugdige Frans Lens- sen, clubgenoot van de titelhouder, met 8.40 zich aan de goede kant van de scheidslijn kon handhaven. Hiermede gekomen op de helft van deze kampi oenschappen ging kampioen Holten nog altijd aan kop met een totaal van 80.25 gevolgd door Strufer met 78.55. Aan de brug bevestigden Holten en Strufer alsmede comingman Gelens hun grotere superioriteit, terwijl „kieine" Jan Doorakkers niet voor zijn grotere rivalen wilde onderdoen. Toch deed de veel zwaardere oefenstof deze keer de waardering met negen of meer tot een minimum beperken. Alleen Holten kwam rond negen punten van de brug, Gelens noteerde 8.05 en Dorakkers 8.85. En daarmee was dan wel bekeken hoe de uitslag zou worden: een titelpro- longatie kon Holten nauwelijks nog worden ontnomen. Vlekkeloos Dat werd nog versterkt bij het paard- springen toen Holten met een vlekkelo ze hechtsprong 9.55 op zijn conto kreeg. Veteraan Toin Moonen achtste in de rangorde bleef maar weinig achter bij de kampoen met 9.30. Pierre Maton volgde met 9.25, terwijl Henk Lammers en Peter Gelens met ieder 9.05 het zes tal met een negen of meer complete.er- A1 weer bleek hoe de verzwaring van oefenstof vooral bij de rekoefening voor de meeste turners een zware opgave is. Geen van de twaalf wist het tot een waardering van om de negen punten te (Van onze sportredactie) ZAANDAM Eddy Beugels, de 22-Jarlge student uit Sittard, boog met een nijdige knik het hoofd. Slechst Ad Russens en Gerard Koel glipten met Beugels uit het gelid, In driftige spurt naar de finish, twee kilometer verder. Daar hief Eddy Beugels, lente koning 1966 door overwinningen ln de Ronde van Twente en de Omloop van de Baronie, de handen juichend ten hemel. Een tel later was Russens zover, zeven seconden later stapte Gerard Koel van de fiets, al even monter na 166 kilometers door Noord- Holland. De weergoden waren de omtrent tweehonderd coureurs gunstig gezind geweest. Zij presenteerden een snel verdorrend buitje toen Kurt. Vyth zaterdag om half twee ln Zaandijk het startpistool hief. te lieten af en toe nog wat druppels water los en hielden de wind achter slot en grendel. Vooral voor de minder sterken was dat een opluchting. De tevreden stemming van die mindere goden was van korte duur. Het tempo van de sterken werd scherprechter. De amateurs joegen naar Beverwijk, waar zij aankwamen zonder de Noordhollandst favoriet Harm Ottenbms. zonder Leo Duyndam en Adri van Hest. slachtoffers van een vroegtijdige valpartij. Tientallen anderen waren binnen dertig kilometer al even kansloos door het tempo, opgeschroefd onder de dwingende kracht van de vroege vluchters Ton Rijkers. Piet de Wit en Rini Wagtmans. De ont snapping leverde tenslotte een nettowinst van nooit meer dan vierhonderd meter en moest tenslotte wel in een faillissement eindigen toen Piet de Wit het evenwicht verloor en over het asfalt schoof. Zo kon het gebeuren dat de Westfrieee Zeedijk, vanouds be rucht als vonnisser van te vermetel en. speels werd genomen door een kopgroep van zeker vijftig man. achternagezet door de jeugdige lichtgewicht Herman Hoogzaag. achtervolger Gerrie Bruin en Jan v. d. Horst. Voor Andijk, de woonplaats van Gerrie Bruin, bracht de jacht het trio succes. In het zicht van Enkhuizen ging Wagtmans er weer vSndoor. met Vogels. Brouwer en later Rijkers. Heijnig. Huybrechts, Jansma, Russens en Vianen. Het negental koesterde twintig kilometer de illusie te zullen slagen. Aan de grens van Hoorn op vijftig kilometer van de eindstreep werden zij tot de orde geroepen door een groep van vijfentwintig, onder wie Eddy Beugels. Piet Tesselaar Gerard Koel. v d. Klooster, Nol Kloosterman en Ted Blom. De slag was gevallen, want dit gezelschap had te veel kwali teit. de afstand was te kort en het tempo te ver bijsterend hoog om nog een geslaagde sprong mogelijk te maken. De krachten van Jansma en Tesselaar reikten niet ver genoeg meer toen het leidende gezelschap amper Hoorn de rug had toegekeerd. Hun sterkere collega's wipten net over de onbewaakte overweg bij De Hulk voor het licht op rood sprong. Tot Zaandam bleef het onveilig sein gelden voor de hele kopgroep, waarin de dienst werd uitgemaakt door Eddy Beugels en zijn ploegmakkers Brouwer. Heijnig en V. d. Klooster De samenwerking van dit kwartet was sterk genoeg om ln Zaandam voor een ..Beugeliaanse" ontknoping te zorgen. Dat was een pleister op de wonde, geslagen door het falen van teamgenoot Eef Dolman, winnaar van vorig jaar. De uitslag luidt: 1. Eddy Beugels (Sittard) de 166,5 tan ln 3 uur 46 min. 4 sec.: 2. Ad Russens (Den Bosch) z.t.; 3. Gerard Koel (Amsterdam) 3.46.11; 4. Johnny Brouwer (Rotterdam): 5 Peter Heijnig (Rot terdam); 6. Nol Kloosterman (Leiden); 7. Ted Blom (Haarlem); 8 Rinus van der Klooster (Rotterdam); 9. Henk Vogels (Australië); 10. Gé van der Winden (Beverwijk); 11 Rinie Wagtmans (St.-Willibord)12. Rinus Hoogerland (Kappellen); 13. Gerard Vianen (Kockengen); 14. Kees Stam (Koog aan de Zaan); 15. Henk Hoekstra (Ureterp) allen z.t. als KoeL Karstens eerste De Leldenaar Gerben Karstens heeft zaterdag ln Goirle een profwedstrijd achter opgevoerde brom fietsen op zijn naam gebracht. Karstens legde de 45 kilometer af in 38 minuten 3.4 seconden. Achter Kar stens eindigden Bart Zoet en Cees Hao6t Gelapt Bart Zoet en Jos van der Vleuten namen ln de gisteren gereden profronde van Helmond al snel af scheid van het peloton, dat zij na 48 van de 100 km lapten. Zij waren de enigen die daarin slaagden en daarmee ook de enige kandidaten voor de zege. Zoet. veel rapper dan de plaatselijke favoriet Van der Vleuten, werd tenslotte duidelijk sprintwinnaar. De uitslag was; 1. Bart Zoet (Sassenheim) 2.23.59: 2. Jos van der Vleuten Mierlo-Hout) z.t.; 3. Joop Captein (Amsterdam) op 120; 4. Gerben Karstens (Leiden); 5. Jo de Roo (Kniiningen)6. Huub Ha- rings (Sibbe); 7 Piet Rentmeester (Koudekerke)8. Henk Cornelisse (Amsterdam) 9. Rik Luyten (België)i 10. Wim de Jager (Den Haag). bregen. Met 8.60 besloot Holten zijn oe fening, de wedstrijd en zijn wedstrijd carrière, met een kampioenschap voor de derde achtereenvolgende keer be haald. Een kleine mislukking in de eind- faze van zijn oefening bleek voor Stru fer niet zo noodlottig, daar hij zijn twee de plaats In de eindrangschikking kon behouden, weliswaar op de voet ge volgd door Pierre Maton, die een puike wedstrijd turnde en zich definitief tot de beste drie in dit gezelschap wist op te werken. Met rond 100 punten besloot zijn plaatsgenoot Peter Gelens de wedstrijd, terwijl met 98.80 voor Jan Doorakkers en 95 voor Frans Lenssen het leidende zestal compleet was en zij met z'n zes sen kanshebbers zijn voor een plaats in de nationale ploeg van de Ned. Kath. Gymnastiekbond, die in juli zal deelne men aan de internationale FICEP-kam- pioenschappen te Wenen. Imre Rietveld Frans kampioene PARIJS Itnre Rietveld, de badmln- tonspeelster die vorige week in Londen de finale bereikte van de officieuze wereldkampioenschappen, heeft dit week einde de Internationale titel van Frank- rijk op haar naam gebracht. Zij won achtereenvolgens van de Duit se Schooziger (11—0. 11—2). de Britse Angela Linsday (11—1. 11—0) en in de finale van de Deense Svensson (11—5. 116). Ook het damesdubbel nam de Nederlandse voor haar rekening." Met. de Britse Judy Charles- won zij in de halve eindstrijd met 15—3. 15—5 van Evans/ Charlton (G -B.) en in de eindstrijd met 1512. 155 van de eveneens Britse combinatie Davy/Linsday. De titel in het herenenkelpsel was de Indonesiër Ang Tjln Slang, die ir. de finale met 15—6. 6—15, 15—7 wo Deen Erland Kops. Weer stormloop op sporttoto DEN HAAG. De 688.205 deel nemers aan de sporttoto legden f 966.238,- in. De eerste prijs be draagt f 175.372,-, de tweede f95.657,- en de derde f 47.829,-. Gisteravond waren reeds dertig meldingen met dertien goed voor spelde uitslagen binnengekomen, honderd van twaalf en vijftig van de eerste acht. De uitslagen voor de sporttoto van deze week luiden: D.O.S.Telstar 20, Go A_head P.S.V. 3—1, Heracles—M.V.V. 1—0, Sparta—Ajax 1—3, D.W.S. Elinkwijk 20, Fort una '54 Feijenoord 11, A.D.O.F.C. Twenthe 4—1, G.V.A.V.—Willem II 41, de VolewijckersVolendam 0—2, N.E.C.Xerxes 0—1, Eind hovenVelox 02. Vitessede Graafschap 10, F.C. Den Bosch Roda J.C. 2—1. Juist ingevuld zag het totoformu lier er als volgt uit: 12 3 D.O.S.—'Telstar X Go Ahead—P.S.VX HeraclesM.V.VX SpartaAjax X' D.W.S.—Elinkwijk IX Fortune '54Feijenoord X A.D.O.—F.C. Twenthe 'X G.V.A.V.—Willem H X VolewijckersVolendam X N.E.C.—Xerxes X EindhovenVelox X VitesseGraafschap X FC D. Bosch—Roda JC X Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 STOCKHOLM Hoe ernstig de cri sis Is, die de Nederlandse zwemsport In deze tussen-olymplsche periode door maakt, is zaterdag en zondag in Stock holm met schrijnende zekerheid beves tigd. De tot voor kort nog overal ge vreesde Nederlandse zwem vertegen woordiging verloor de landenwedstrljd tegen Zweden met 12481 punten ver loor, de zwaarste nederlaag uit de hls- De Zweedse prestatleB waren over 't algemeen niet zo sterk en de ernst van de nederlaag is wel degelijk 't recht streekse gevolg van het falen var de oranje-afvaardiging met maar eer paar goede uitzonderingen. Bij de he- hebben JanxJiskoot en Arthur var Oest zich op het persoonlijke wissel slagnummer goed geweerd. Eer blik op de nationale recordlijst toont dat de Zweden slechts op de 200 meter vlinderslag en op de 4 x 200 he ter vrije slag tijden hebben gemaakt die de huidige Nederlandse records overtreffen. Alle andere prestaties de winnaars lagen ruim boven deze cords. Een duidelijker bewijs van geringe kwaliteit van de Nederlandse ploeg is nauwelijks denkbaar. Zater dagmiddag bracht alleen de vlinderslag zege van Ada Kok nog wat licht. Betty Heukels en Els Hulseboa zwommen beiden een sterke race op de 400 meter wisselslag. De Eindhovense gymnastieklerares begon met een voorsprong na de vlinderslag, r op de rugslag kwam Groningse Els >r te liggen. Op de schoolslag. Betty's specialiteit, werd de achter stand weggewerkt en de 5.31.7 wt ee zij ruim voor Els Hulsebos (5.: i Elisabeth Ljunggren (5.45.2) aantik- was van goede internationale klasse. Klenie Bimolt had wat last van een ontsteking in de rechterpols, maar zon der veel moeite, hoewel met een weer te langzame eerste 100 meter (1.22.2) zij de 200 meter schoolslag in 2.5.6. Een prettige verrassing was het schoonspringen van het Nederlandse viertal, bij wie Mariette Dommers zich stijlvol met een serie van voor treffelijke sprongen van goed Europees niveau presenteerde. Met 16.43 punten werd zij eerste en Anita Smith, die een schroefsprong jammerlijk zag misluk ken. werd tweede met 107.45 punten. De waterpolowedstrijden hadden tot resultaat, Nederland—Zweden 10. Ne derlandFinland 102, ZwedenNe derland 43. lang kleurig lint slingert het peleton zich door het vlakke landschap. Buys onder degradatiegrens EINDHOVEN. Op de Eindhovense golf. en countryclub zijn zondag aan moedigingswedstrijden gehouden. Win naar van de tweede aanmoedigingswed strijd voor heren werd R E. van Erven Doren uit Hilversum met 150 slagen (7872), gevolgd door G. Emsens uit Eindhoven met 154 7777).. Bij de dames werd de eerste wedstrijd, die op de Rosendaelse golf- en countryclub te Arnhem werd gespeeld, gewonnen door mevr. A. E. Eschauzier uit Roozendaal. Zij kwam met een totaal van 155 slagen rond (79 en 76) SNEEK Kaderspeler pur sang Henk Scholte was door het ontbreken zijn grote rivaal en titelhouder Tl- ni Wijnen bij voorbaat gedoodverfd als de nieuwe kampioen 47/2 en de eerste dagen reeds heeft er geen twijfel ov bestaan wie in Sneek de sterkste wt Toch heeft dit kampioenschap vi Scholte een in een lange reeks ei bijzondere glans gekregen doordat Eindhovenaar in dit toernooi een aa tal staaltjes heeft geleverd die tw jaar geleden alleen in de breinen vi fantasierijke biljarters leefden. Schol te werd kampioen, met een algemeen gemiddelde van 97.23, wat een verbete ring van zijn eigen nationale record be tekende van niet minder dan 28.11 pun ten. Hij maakte drie series van 400 ca ramboles, maakte twee partijen in eer beurt uit met deze prestatie kwam hij naast Van de l'ol en Wijnen op dt recordlijsten en kwam eveneens tot een nieuw nationaal record geprolon geerde serie met 699, waarmee hij Plet van de Pol (678) onttroonde. Een respectabele erelijst, opgebouwd in vier dagen. De concurrentie, eigenlijk een te groot woord, deed elkaar de das om. Als laatste sneuvelde zaterdagavond Hans Vultink, die in winstpartijen de wedloop met Scholte had kunnen volhou den. De Westbrabantse boekhouder Bart van Nijhatten, die zater dagmiddag reeds met een perfecte openingsserie van 219, die een schoon heidsprijs verdiende, Scholte tot terste krachtsinspanning jiad gedwon gen resulterend in wederom een reeks van 400, die echter te krampachtig lot stand kwam om in goud of zilver te zijn gevat, liet Vultink van zijn voetstuk duikelen. De Aaltenaar. die onlangs in Amster dam de Nederlandse titel bandstoten be haalde. had in de middag tegen Beek man al weinig greep op het materiaal. Toen kon hij zich echter nog redden door een magnifieke slotserie van 251. Vonnis Zaterdagavond tegen Van Nijnatten, die geen mededogen kende, voltrok zich over Vultink het onvermijdelijke von nis. Een serie van 163 van de Steen berger in de zesde beurt, waarmee hij op 240 kwam (tegen Vultink 34) kon Vultink, die in een steeds diepere de pressie raakte, niet meer beantwoor den. Met series van onder andere 86 en 53 draafde Van Nijhatten naar en grote zegepraal. Daarmee was de strijd om de titel beslist, want op de andere tafel kende Scholte geen pardon met Beekman. Een serie van 153 ln de tweede beurt was bepalend voor dit duel. Scholtens moy enne van 114.28 torende huizenhoog uit boven dat van de anderen. Zelfs een overwinning van Vultink op Scholte in de finale zou niet meer baten. Het zou tenslotte toch voor Scholte een kam- pioenschap-op-moyenne worden want in de eindstrijd moest de Eindhovenaar het hoofd buigen voor de sterke vecht jas uit Aalten die zich nog eenmaal wil de doen gelden. Van acquit zette hij Scholte een knappe, met Mina uitslui tend kleinspel, geconstrueerde serie van 211 voor de neus. Het zelfvertrouwen van Scholte was ondermijnd. Wel pro beerde hij in de derde beurt iets terug te komen maar toen bij 90 zijn serie af brak op een mislukte losse bandstoot, gleed hij nog verder weg. Met 'n reeks van 162 besliste Vultink de partij in zijn voordeel, want uit de nabeurt kon Schol te slechts 30 punten halen. De i t slager 299 10 1123 Beekmai Vultink Van Leur Vultink Van N(Jnattei 1 219 219.- 286 11 159 4(".l 11 134 400.— 26.— 36.36 1550 50 *36 36 57.14 80. 25.20 De eindstand lulÜt 8 2396 63 196 38.03 7 2094 71 188 29.49 7 1989 71 210 28.01 6 2299 59 242 38.96 4 1727 57 212 30.20 0 1015 53 123 19.15 Roodenburg NUnat -nooigem l<lt Neaerlan» 74.12 reeda op zijn r Waldo Dors k.o. LA ROCHELLE De Amsterdams! professional Waldo Dors heeft zater dagavond in La Roebelle een k.o.-neder laag geleden tegen de Franse lichtgo- wicht Gilles Fincato. In de vijfde rond» van het gevecht dat zou gaan over tien ronden, besliste de Fransman met een serie rechtsen en linksen het gevecht.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11