AVONDCONCERT VAN KATHOLIEKE LEIDSE HARMONIEKAPEL Hoogheemraad van Rijnland ernstig bezorgd over verzilting en vervuiling van water Leidse turnsters in Nat. kampioenschap ZATERDAG 2 APRIL DE LEIDSE COURANT DE KATHOLIEKE LEIDSE HARMONIEKAPEL heeft gisteravond in het St.veel s Antonius-clubhuis een plezierig, klein avondconcert gegeven. Het Antonius-club. huis is bij lange na geen concertzaal en daarom mag men van een fanfare-uitvoe ring niet verwachten, dat in deze kleine ruimte alle klanken even subtiel en genuanceerd tot hun recht komen. Met name het koper deed gisteravond bij wijlen wel eens wat te overdadig aan. Maar evenals zovele andere harmonie korpsen in den lande verkeert ook de Kath. Leidse Harmoniekapel niet in een tijd van hoogconjunctuur. Het was goed, dat pastoor N. J. Commandeur ofm, geestelijk adviseur en onvermoeid ijveraar voor de belangen van het korps, nog eens extra wees op de noden van dergelijke muziekgezelschappen. Men zou zo veel voor de kapel willen doen. In een grote zaal zou nog veel meer genoegen aan deze muziek kunnen worden beleefd, maar het is te duur. Wat alleen kan baten is een hogere donatie of meer donateurs. Katholiek Leiden kan hier veel aan doen en het korps, dat arm is maar blaakt van enthou siasme onder een directeur wie geen moeite teveel is, is wat meer steun dubbel en dwars waard. specifieke fanfare-stijl, geschreven door de oud-directeur van de Johan Willem Friso-kapel H. H. van Lijn schoten, thans leider van de Mari nierskapel, maar ook klonk er een levendig bewerkte selectie uit Okla homa, de musical van Rodgers. Met 5 werd 'n melodieuze Trum- Oproep om meer steun Enige tijd geleden was het nog niet veel met deze harmoniekapel, aldus pastoor Commandeur in zijn woord vooraf. Het gaat nu een stuk beter en de moderator sprak dan ook de hoop uit, dat dit jaar een eerste prijs zal worden behaald in de tweede af deling fanfare- en harmoniekapellen waarin dit korps uitkomt. De nieuwe dirigent en directeur, de heer B. M. J. v. d. Burg, werd door de pastoor gecomplimenteerd voor hetgeen hij voor de kapel heeft ge daan en in de toekomst ongetwijfeld nog zal doen. De erkentelijkheid werd onderstreept door het aanbieden van een geschenkje. Ook mevrouw Van den Burg, die haar man zo vaak aan de kapel moet afstaan werd met een presentje bedacht Pastoor Commandeur deed vooral een beroep op de jongelui om actief lid van het korps te worden. Voor een prik kan men tegenwoordig mu zieklessen krijgen. Het harmoniekorps moet in stand worden gehouden, want zijn activiteit is een uiting van cul tuur en zonder cultuur gaat deze generatie achteruit. Aldus heeft een muziekkorps niet alleen zijn nut, maar is het ook een noodzaak. De harmoniekapel speelde een pro gramma, dat op ieders smaak was af gestemd. Er was romantische muziek, zoals de kleine klassieke ouverture in „OLD DUTCH" ONDER NIEUWE LEIDING pet-Fiësta van PhiUps ten gehore ge bracht. De solo voor twee trompetten hierin werd technisch knap geblazen; de twee solisten leverden hiermee een uitstekende prestatie. Ook de drum band, onder leiding van de heer A. W. Potuyt, trad met veel slagvaardigheid op. De kapel lijkt ons op de goede weg naar nog betere resultaten. Er wordt met plezier en gedisciplineerd gespeeld en kleine feilen zijn er altijd om bij geslepen te worden. Wat de Kath. Leidse Harmoniekapel het meeste be hoeft is daadwerkelijke steun en actief medeleven. Dan kan er in de vrije tijdsbesteding van een aantal stad genoten nog meer muziek zitten dan dit nu al het geval is. De avond in het clubhuis werd door de aanwezigen verder vrolijk door gebracht met dansen op de muziek van de „Game Breakers". Sinds gisteren wordt het café-restau rant „Old Dutch" aan de 2e Binnenvest pacht tegenover JerguMe» met ochtendjas van dezelfde stof. Voor Show van 40-jarige „HEMA" Deze maand viert de Hema haar 40-jarig bestaan. In het kader van deze feestelijke gebeurtenis werd gis teravond in de foyer van de Stads gehoorzaal een show gehouden van artikelen op velerlei gebied. Een paar schattige kleuters deden hun eerste stappen voor het voetlicht in terlenka rokjes, nylon velours trui tjes en twinsets. Om flink te kunnen ravotten had men de jongeman in dit gezelschap een pantalon aangedaan die tegen een stootje kan, gemaakt van goed wasbare polyester katoen. Ook de sportieve geruite blouses had den geen strijkbout nodig. Aan de spelende kleuter was ook gedacht. Nancy heette de hartewens van ieder meisje, een pop waarvoor de garde robe minstens even modieus, maar beslist uitgebreider was, dan die van de poppenmoeder. Toen de kleuters ir pyama's van flanel en brush nylon ge stoken naar bed waren gegaan, kwa men de volwassenen aan de beurt. Pastelkleurige en vleeskleurige baby- doll's en nachthemden waren er in diverse uitvoeringen. Luxueus was de nachtpon met bijpassende ochtendjas in brush-nylon. Ook aan de heren was gedacht. Van satin feutre was Turk", geëxploiteerd door de directie van laatstgenoemd restaurant. Na een ■luittng van ongeveer 14 dagen, tijdens welke periode een kleine interne ver-- bouwing plaats vond, kon de heer C. P. W. Knijnenburg, directeurgérant, het 5 jaar bestaande restaurant weer openstel len voor het publiek, dat hier deselfde klasse aantreft als in de "Turk", zij het dan dat de prijzen iets lager zullen zijn. Old Dutch, dat door een broer van de directeur, de heer J. Knijnenburg, wordt beheerd, zal 's maandags gesloten zijn. Eventuele bezoekers zullen worden ver wezen naar het tegenoverliggende res taurant van dezelfde firma. Voor de heer Knijnenburg is het in verschillende op zichten een gunstige ontwikkeling, dat liij nu de beschikking heeft over dit pand. Reeds geruime tijd waren er plan nen de "Turk" uit te breiden in verband met de minimale personeelsaccomodatie. Het vlotte echter niet zo met de goed keuring hiervan, zodat de uitbreiding in deze richting hem niet onwelkom was. De eigenaar van „Old Dutch" die voor de heer Knijnenburg exploitant van dit sfeervolle café-restaurant was, de heer W. B. T. Peterzen, heeft zich in Hazers- woude teruggetrokken. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 2 APRIL Rest. v. d. Heyden 15.30 receptie 40-jarig jubileum Ir. Zunderman. Roomburgkantine 20.00 Folk Beat H kwartet Rob Goudzwaard. Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, .Doezastraat 31, teL 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, teL 20085. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags de vlotte tienerdochter een tricot pyama bestaande uit zwarte pantalon en een met origineel dessin bedrukt jakje, een combinatie die overdag ook wel dienst kan doen. De ochtendj sen en dusters waren gemaakt van ge watteerd nylon of van bedrukt katoen. Mooi was de met Japanse kersenbloe sem bedrukte duster. De zomer kwam wel heel dichtbij toen de uitgebreide collectie badpak ken onze aandacht vroeg. Zwart en wit of een combinatie van beide is modern. De rug is wat dieper uitge sneden dan vorig jaar. Materiaal dat goed afkleedt, is en blijft Helanca. Nieuw voor dit seizoen is een als bad stof aandoende soort Helanca. De bad pakken zijn dikwijls afgebiesd een contrastrerende kleur en hebben soms een smal ceintuurtje. Het op-art effect kwam ook om de hoek kijken, hier en daar was bescheiden bandje in dit dessin gebracht. Heel geslaagd was het slank- afkledende badpak met Mondriaan- motieven. Voor het strand zijn de kleurige fleurige badlakens in zomerse dessins en de geestige badtassen. Naast babykleding en moderne foun dations ging de aandacht uit naa tricot-afdeling. Acryl en leacril zijn gemakkelijk wasbare stoffen. De jum pers en twinsets waren veelal van deze materialen gemaakt. Modern wa; military look vest met dubbele kno- pen-rij in een gemeleerde pasteltint. Gekleed en slankmakend de zwarte jumper met gehaakte lange mouwen. Haakwerk vormt de finishing touch van menige jumper. Een zacht lila jumper had een gehaakt kraagje gehaakte mouwranden. De pantalons en shorts lieten de verlaagde taillelijn zien, soms gesierd door een originele Italiaanse ceintuur. Behalve deze show werd men ook in de gelegenheid gesteld kennis te men van de laatste snufjes op kampeer - gebied. Hiertoe had men in de koffie kamer een miniatuur-kampeershow in gericht. 6S JAAR VAN DER KLUGT f en zeatig jaar geleden, op 1 april 1901, legde de heer B. L. van der Klugt de grondslag voor „Van der Klugt en Zonen N.V.", een zaak, die zich thans en der grootste wonlnginrichtings- bedrflven van Leiden mag rekenen. Dit bedrijf is op het ogenblik nog steeds een familieaangelegenheid en wordt voortgezet door twee zonen en twee schoonzonen van de reeds over leden zoon van de oprichter. In de loop der jaren is het bedrijf dermate uitge breid, dat de fam. v. d. Klugt zich de eigenaar kan noemen van een zestal zaken op de Haarlemmerstraat, die zich ieder met een bepaald facet van de woninginrichting bezig houdt. De laatste aanwinst van „Van der Klugt en Zonen" Kon men gisteren tij dens de receptie t.g.v. van het 65-jarig bestaan van deze zaak, zien. Het was uitbreiding, naast het uitgangspunt „Van der Klugt", nl. de zaak op Haarlemmerstraat 258. die zich speciaal op gordijnstoffen heeft gespecialiseerd. Jongen ernstig gewond in Voorschoten Gistermiddag omstreeks half zes stak de 3-jarige jongen M. Zonneveld uit Voorschoten plotseling de rijbaan over op de Kon. Julianalaan nabij het Ge zondheidscentrum. Hij werd aangereden door een personenauto, bestuurd door P. A. P. uit Leiden. Dr. Kostense ver leende eerste hulp en het slachtoffertje werd met een schedelbaslsfractuur op genomen in het St. Elisabethziekenhuis te Leiden. De autobestuurder treft geen schuld. Morgen K.V.P.- groslijststemming Morgen 3 april, spreken de leden van de K.V.P. zich uit over de samenstelling van de K.V.P.-fractie in de gemeente raad. Het bestuur verzocht ons het vol gende mede te delen. De z.g. groslijst stemming wordt gehouden in de Paro chiezaal naast de St. Petruskerk van 10.00 tot 13.00 uur, in de St. Antonius- school, de meisjesschool Lusthoflaan. de Romanuszaal en het St. Leonardushuis van 10.30 tot 13.00 uur. Leden, die geen oproep tot deelname VOLLEYBAL mochten ontvangen, worden verzocht te stemmen op het hoofdstembureau Paro chiezaal - St. Petruskerk. De door de advieskommissie geadvi seerde kandidaten zijn (in alfabetische volgorde), mej. M. C. J. v. Buel, K. F. de Bree, M. G. J. Ham, M. B. v.d. Klugt. J. C. J. Lambermont, J. Lijten, S. Men ken, Th. H. de Wilde jr. De andere kandidaten zyn (in alfa betische volgorde), mevr. M. C. van Ak keren-Straathof, J. Castelein, H. A. Claproth, mr. H. E. A. Driessen, S. J. C. v. Eijndhoven, mevr. M. H. M. F. Garde- niers-Berendsen, mr. dra. N. P. A. v. Maarle, mr. H. M. de Munk, J. H. A. M. Peek, ir. J. A. Sala, J. M. Silvester en mevr. C. Uphoff-Visser. PAUZE D, N. Kriek nam - na lange ambtelijke loopbaan - afscheid van „stadhuisgenoten" Te midden van zyn familie en vele „stadhuisgenoten" was de heer D. N. Kriek vrijdagochtend ten stadhuize het middelpunt van grote belangstelling. Het moment was nl. aangebroken, dat de heer Kriek, na een ambtelijke loop baan van maar liefst 47 jaar, de pen sioengerechtigde leeftyd had bereikt, waardoor er een plaats leeg kwam, die moeilijk te vervangen zou worden, zoals zou Myken uit de woorden van de vele sprekers, die de toewyding, de rnstige manier van werken en de plichtsbe trachting van de heer Kriek onder de aandacht brachten. De heer Kriek trad op 7 april 1919 in dienst bij de gemeente Leiden, op de afd. Algemene Zaken, die na geruime PROEFBORINGEN EN BODEMONDERZOEK EEN GEVAAR Op 30 maart jl. hield de Verenigde vergadering haar voorjaarsbljeenkomst. Als hoofdingeland-plaatsvervanger voor het gebouwd eigendom in de gemeente Haarlem werd toegelaten de heer J. F. M. van Velsen aldaar. Deze werd als zodanig door burgemeester en wethou ders van Haarlem benoemd in de vaca ture. ontstaan door het overlijden van de heer Th. A. J. M. van EIjck. Tekort aan goed water De dijkgraaf deelde mede, dat van Rykswege nog geen oplossingen in uit zicht zijn gesteld tot afwending van het verontrustend gevaar, dat in bepaalde omstandigheden in West-Nederland een tekort aan zoet water kan optreden. Daargelaten, dat met iedere oplossing, welke dan ook, veel tijd zal zijn ge moeid, zal er daarbij steeds, gezien de totale landelijke schaarste aan zoet wa ter, van moeten worden uitgegaan, dat alles wat doenlijk is behoort te worden gedaan tegen de watervervuiling. Rijn. land zal op dit punt dus bij voortduring I alle zeilen moeten byzetten. In dit ver- "RÜtamn.eum vsm Ondhedeo: Dage- I "and werd een ojlwerp-yerordemog lijka van 10-5 uur, zondaga 1-5 uur. aangekondigd tot t doen van heffingen Legermuseum (Pesthnlslaan): Met uit-l^^beatryding^ van de koeten, gemoeid zondering van zaterdag van 9-5 uur nnao (zondags 1-5 uur). T entoonstellingen De Labenhal, Oude Singel 28 Ten toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11. Tentoonstelling werken van Willem Hussem. Tot 20 april. Allemansgeest, Hoflaan, Oegstgeest. Schilderijen van Willem T. Breddels. Tot en met mei. Tastevin, Beestenmarkt. Tentoonstel ling van wandlappen en applicaties door Caro Buurman. Tot eind april, dag. vanaf 5 uur n.m. Git de oude Leydsche Courant LEYDEN, den 8 April 1816 Een Jongeling, tusschen de der tien en veertien jaren, op den 3 dezer heimelijk zyns Vaders Huis verlaten hebbende; zynde ruim 4 voet groot, aanhebbende een fluweele Muts met bonten rand, een blaauwe Jas met geele knoo- pen, fluweel Ondergoed; wordt verzocht by zyn Vader terug te keeren, zullende met genegen heid ontvangen worden. Die eenig berigt aangaande deze Jongeling weet te geeven, adres- seere zich by Lambertus Duk, Baardscheerder, aan de Mare- poort, te Leyden, zal eene goede belooning genieten. Spreker noemde enkele vervullings bronnen, die naast lozingen van afval water van bedryven, hulzen en woon boten, in omvang en verscheidenheid toenemen. Het achteloos in boezemwn- wegwerpen van restanten en verpak kingsmateriaal van chemische middelen ter hestrydlng van plantenziekten en insekten komt nog regelmatig voor. Nog elk jaar valt in de boUenstreek vis sterfte te constateren, veroorzaakt door het doen afvloeien van kwikhoudende bollenontsniettliigsmlddelen op het boe zemwater. Een nieuwe en bedenkelijke bron van watervervuiling vormen de in goot stenen gemonteerde afvalvernietlgers. Deze welstandsprodukten kunnen grote hoeveelheden huisvuil vermalen, daarna, vermengd met evenzeer grote hoeveelheden van ons schaarser wor dende drinkwater, via de gootsteen di- rekt naar de boezem wordt afgevoerd met als gevolg rottende en stinkende wateren. Een tijdig verbod van deze moderne zaken lijkt nodig. Andere vervullingsbronnen zyn de steeds toenemende bronwaterinstallaties by bouwkundige en waterbouwkundige werken alsmede proefboringen en onder grondse explosies, gericht op het onder zoeken van de bodem op aanzigheid van aardolie en -gas. Het naar de opper vlakte komen van verzUt grondwater vergroot het risico van verzilting. Het vinden van een oplossing voor het zoetwaterprobleem kost veel tyd. Heel wat minder tijd kost een verdere ver dieping van de Waterweg, die nodig is voor het geschikt maken van genoemde vaarweg voor schepen tot 60.000 ton. Wordt wel zeer terdege overwogen, dat mèt het binnenhalen van deze schepen van 60.000 ton en straks wellicht van Navo-schepen, een noodlotsfactor wordt binnengehaald, die met het oog op het zoute water potentieel het paard van Troje kan zijn voor ons leven en werken in West-Nederland en voor de welvaart industrie, die wij zo driftig bevorde- i? Anderen dan Rijnland zullen op deze vraag het antwoord moeten geven, aldus de dijkgraaf. De Vergadering gaf bijzondere aan dacht aan de omstandigheden, welke zich in het hoogheemraadschap voor deden gedurende het uitzonderlijk slech- eer rond de Jaarwisseling en de schade daardoor veroorzaakt. De uitlozing by hoog water Met spanning wordt uitgezien naar de reactie van de Minister van Verkeer Waterstaat op een demarche van het hoogheemraadschap in verband met de abnormaal hoge waterstanden, die zich op het Noordzeekanaal hebben voor gedaan en met een daarmede samen hangend verzoek van de zijde van Rijks waterstaat om Rijnlands ultmaling op dat kanaal tydelyk stop te zetten. Aan de minister is dringend verzocht de no dige voorzieningen te treffen, die een ononderbroken gebruik van Rijnlands recht op onbelemmerde uitlozing ter plaatse zullen verzekeren. In verband met onvoorziene uitgaven werd een wijziging van de begroting 1966 vastgesteld. Het betreft hier de uitgaven wegens kosten van herstel door zware stormen toegebrachte schade aan duinen en duinafrasteringen alsmede wegens het herstel van aan de Oegstgeesterbrug geconstateerde ern stige gebreken. Van de gemeente Oegstgeest werd ZOETERWOUDE Geslaagd. Aan de Aöademie Beeldende Kunsten te 's-Gravenhage slaagde na 5-jarige cursus de heer J. A. P. van Winden, als reclame-ontwer- aangekocht een van gemeentewege te dempen en op te hogen sloot, gelegen achter een tweetal Rijnlandse wonin- aan de Prinses Marijkelaan aldaar. In navolging van de tot dusver gevolg de gedragslijn, werd besloten een twee tal rijkssalarismaatregelen, n.l. de uit kering in verband met nacalculatie „trend" 1965 en de bezoldigingsmaat regelen per 1 januari 1966, van over eenkomstige toepassing te verklaren het Rijnlandse personeel. De overige agendapunten betroffen zaken van min of meer formele of huis houdelijke aard. Leidenaar onder winnaars nat. beroepenwedstrijden te Utrecht Op 29, 30 en 31 maart hebben 249 jongens en meisjes van 18 t/m 21 jaar, geselecteerd door de landelijke vak opleidingsorganen in Nederland, met elkaar gewedijverd om de hoogste eer, de eerste plaats in de jaarlijkse wed strijden, die eveneens in de Jaarbeurs gebouwen te Utrecht zullen worden gehouden. Opmerkelijk is dat bij de eerste prijswinnaars een meisje is in beslist niet vrouwelijk beroep. Het is Emmy Gildemeester (19) uit Am sterdam. werkzaam bij de N.V. Werk spoor. Zij won het met glans van haar 5 mannelijke concurrenten in het vak technisch tekenen eerste prijs. Onder de overige winnaars komt voor Nicolaas Reyken, wonende Falck- straat 13 te Leiden met het vak: goud smeden. HOOFDKLASSE VVS verloor onnodig van HVS In de militaire sporthal liet VVS gis teravond één van de laatste kansen op behoud van de plaats in de hoofd klasse schieten door met 2-3 te ver liezen van HVS. Zoals in de aanhef gezegd, een onnodige nederlaag, veroorzaakt doordat WS op het kri tieke moment in elkaar zakte toen de tegenstander één punt voorkwam. In de 5e set namelijk hadden onze stad genoten doorlopend een kleine voor sprong, maar toen bij de stand 11-10 HVS enkele aanvallen met succes wist af te ronden en op 11-12 voorkwam, verdween alle rust uit het Leidse team. Er werden onnodige fouten gemaakt, •van HVS profiteerde om de set met 11-15 uit te maken en daarmede de wedstrijd met 2-3 te winnen. De cijfers in de andere sets waren: 15-12, 12-15, 5-15 en 18-16. OVERGANGSKLASSE Nieuw Brunhilde gedegradeerd Na een eenjarig verblijf in de over gangsklasse zal Nieuw Brunhilde vol gend seizoen haar geluk weer moeten beproeven in de le klasse van de afd. Leiden. De degradatie uit de over gangsklasse werd gisteravond 'n feit door de 3-1 nederlaag, welke onze stadgenoten te slikken kregen van het Rijswijkse Blokkeer. Ook de KVC-dames, met invalsters voor Hannie de Best en Kryna Ra vensbergen-Schaap, konden 't niet tot winst brengen. Met 3-0 gingen de Katwijkse dames in Zaandam ten der tegen Zaanstreek '65. Blokkeer-Nieuw Brunhilde Fel ging Nieuw Brunhilde in deze wedstrijd van start en dit leverde di rect een voorsprong op. Langzaam maar zeker onttrok echter Blokkeer zich aan de druk en toen bovendien de Leidse dames enkele steken lieten vallen, ging de setwinst toch naa gastvrouwen: 15-13. Ook in de 2e set bleef Blokkeer sterker (15-10), i in de 3e set waren Ada Hoogendoorn en Nel Weyermans zo goed op slag bij de service, dat Blokkeer naar 'n kans loze 2-15 nederlaag werd gespeeld. Blokkeer sloeg in de 4e set hard terug en nam een 9-0 voorsprong. Nw. Brunhilde zette toen alles op alles, maar kwam net iets te kort. Met 15-11 verloren onze stadgenoten deze set daarmede de wedstrijd met 3-1. Zaanstreek '65-KVC Zonder iets te kort te willen doen aan het spel van de invalsters Attie Schaap en Meintje Guyt, was het vanaf het begin van de wedstrijd Zaanstreek '65- KVC duidelijk, dat de Katwijkse ploeg deze wedstrijd niet zou winnen. Het teamverband liet namelijk zoveel te wensen over, dat Zaanstreek '65 vaak heel gemakkelijk kon scoren. Hennie Schaap en Janet van Duyvenbode kwamen aanvallend soms wel tot goed spel, maar ook zij konden de KVC-nederlaag niet voorkomen. Met 15-10, 15-7 en 15-10 zegevierde Zaan streek '65 tenslotte. -an afwezigheid op deze dag weer onder deze naam dienst ging doen. Zijn lange ambtelijke loopbaan is er echter niet alleen de oorzaak van dat de heer Kriek „een gezien" persoon is, hetgeen tot uiting kwam in de toespraak van de burgemeester mr. G. C. van der Willi gen, die de ry van sprekers opende. Naast de verdiensten van de heer Kriek te releveren, betrok de burgervader ook de echtgenoot van de heer Kriek in de hulde en gaf te kennen hoe belangrijk en - begrijpende - echtgenote vond het werk van een man. Namens de gemeenten bood de burgemeester een fraaie „presse-papier" aan. Gemeente-secretaris sprak per bandrecorder Een ongewoon, maar daarom wellicht boelende byzonderheld, werd veroor zaakt door de afwezigheid van de ge meente-secretaris dr. J. van de Poel, die het ziekbed gekluisterd van de nood een deugd maakte, en de heer Kriek niettemin wist toe te spreken, dankzij opname op een bandrecorder. Ook de heer Van de Poel prees de heer Kriek en „solide, vakbekwame, pllchtsge trouwe ambtenaar, met veel begrip voor ensen om zich heen". De loco-secre taris, mr. Chr. de Jong, nam verder de honneurs waar voor de heer Van de Poel en overhandigde de heer Kriek een cadeau. Vervolgens sprak de heer J. Hennes, chef van de afdeling Interne Zaken, waarvan de heer Kriek waarnemend- chef is geweest, nadat hy had gewerkt 'e afdeling Algemene Zaken en Fi nanciën. De heer Hennes, die ruim 20 jaar met de heer Kriek heeft samenge werkt, wist uiteraard heel wat persoon- ïyke aspecten van deze samenwerking voren te brengen, die duldeiyk maakten, dat er door het vertrek van de heer Kriek toch wel een beduidende leemte moet ontstaan. Na dit officiële gedeelte ln „stadhuise- lijke" kring was er voor het personeel van de secretarie en voor de relaties van buiten de kring der gemeente-secre tarie nog een geanimeerde receptie. Kandidatenlijst Prot. Chr. groep Leidse raad Gisteravond is de kandidatenlijst voor de Prot. Christelijke groep voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen samengesteld. Zoals bekend verte genwoordigt deze lijst de samenwer kende ARP en CHU, waarbij dit jaar ook de SGP. 1 P. S. Harmsen (weth. CHU), 2 mevr. mr. I. Geelkerken-Brusse (raads lid, AR); 3 B. de Kier (raadslid, CHU); 4 J. G. Lamers (raadslid, AR); 5 J. C. Elstgeest (raadslid, CHU); 6 ds. A. J. Kret (AR); 7 G. v. d. Vliet (raadslid, CHU); 8 dr. J. W. Hekkelman (CHU); 9 P. v. d. Kraan (SGP); 10 drs. P. Provó Kluit (CHU); 11 W. Bonda (AR); 12 J. Schouls (SGP); 13 A. J. G. Dronkert (AR); 14 P. J. Schippe- rus (CHU); 15 P. Moerman (AR); 16 mevr. A. A. v. d. Kwaak-v. d. Berg (CHU); 17 A. M. de Koning (AR); 18 C. Klarenberg (CHU); 19 D. de Boer (AR); 20 N. van Dee (CHU). WEECKELYCKSE CRONYCKE Langh leeve het recrutendom! De tyd is nu voorby, dat we ontvanghen worden als nietsweerdighe soldaeten. Sergeantjen blaft niet meer, maer die sal nu gaen praeten, We syn niet langher meer syn stomme ondersaeten, want Pieter heyt gemaeckt ons leeven vry end'bly. Aen de Kaesernepoort staen generaels te wachten, verwellecomt syn wy met koffy end' sigaer. Misschien selfs staet voor ons nogh wel een borrel klaer, we worden ingehaeld als goeye kaemeraeden. En 't odium, dat wy daermede op ons laeden, sal Pieter, Heyl! ons lot wel seer versachten. In dienst geen flaauwe kul van staen en pootjens geeven, we worden als recruut in watten neergeleyd. De Colonel die voelt sich echt met ons verblydt en toont sich metterdaed als Commandant gevlyd omdat w'ons aen syn vaederlycke sorghen oovergeeven. Maer alles lyckt soo mooy als in een schoon verhael; 't ontwaecken uyt dien droom, dat wordt ons weer faetael. Helaes, wy synder eenmael niet Pieter van Vollenhooven Morgen: Palmzondag TWEE LEGE PLAATSBN Moeten we in de 20ste eeuw over do gebeurtenissen van de verrijzenis alleen maar afgaan op het getuigen!# van een I zéér beperkt aantal Joden, die lang, lang geleden leefden Het feit van de verryzenis dat men aanneemt indien men de juistheid van het verslag erkend I wordt gesteund door twee omstandig heden. die tot in ónze tyd doorspelen. De geschiedkunde zit met het volgends probleem: Aan het begin van deze jaar telling is een Joodse jongeman terecht gesteld. wiens goedbedoelde optreden een volledige mislukking werd. Van zyn optreden gedurende slechts 2(4 jaar zou zelfs geen melding zyn gemaakt. De wereldbeweging van het christendom is echter uit die mislukking ontstaan. Er moet iets byzonders zyn gebeurd en dan stuit men als enig gegeven op de verrijzenis. Het christendom groeit op uit het lege graf. Behalve een leeg graf is er. ook in de moderne tyd. de lege plaats in de Hei lige Stad Jeruzalem, de verdwenen Tempel, na het heengaan van Jezus. Niet als bestraffing want in weerwil zijn wrede lotgevallen is het Joodse volk nog steeds het „uitverkoren volk" meer als getuigenis, biyven de Joden verbannen uit hun Heilige Stad. Zelfs het bewenen van de klaagmuur is hun ontzegd. „Zie, verwoest zal uw Tempel worden achtergelaten. Ge zult Mij van nu af niet zien, totdat ge zegt: „Gezegend Hyr die komt in de naam des Heren". LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Verslaafd aan het leven (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Onze man in Libanon (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Mr. Stanislas slaat terug (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Repulsion (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Sound of Music (alle leeft.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Strijd in de Birma-jungle Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uuj PUNT KORRELTJE In Enschede worden morgen de finales verwerkt van de Nederlandse keurturn- kampioenschappen voor dames en meis- RECTIFICATIE INGEZONDEN STUK jes (jeugd). Aan deze nationale titel-: wedstryden zullen twee Leidse turnsters In het ingezonden stuk van S. M. deelnemen. Dit zyn Fransje van Deur- van gisteren is een storende zetfout sen en Tjitskc Regeer. De Brunhilde gekomen. turnster Fransje van Deursen bezet Bij de verkiezingen van 1963 was bij de dames na de in Haarlem gehou- het niet de KVP die verloor, maar de den halve finale de zevende plaats met i VVD. De PvdA verloor toen 5 zetels, een kleine achterstand op Rla Rietveld- de VVD 3 zetels; de KVP won 1 zetel Van Velzen: 26.85 pnt. tegen 34.65 pnt. en kwam op 50 zetels. Voor de Leidse vertegenwoordigster heb ben zich nog Thea Belmer (36.50 pnt.). Grietje van Essen (36,25 pnt.), Nel van Bekkum (36.50 pnt.). Margo Klees (35.85 pnt.) en Willy Glelen (35.55 pnt.) weten te plaatsen. Bij de jeugdturnsters. die in Enschede in actie komen, verdedigt het DOS-mèis- je Tritske Regeer de Leidse kleu ren. Zij klasseerde zich tijdens de in Leiden gehouden voorwedstrijden voor de finale. Vee! kans op een plaatsje by de eer ste tien heeft zy niet. Het Brunhilde turnstertje Magda Breedveld, die door twee ongelukkige vallen van de even- wichtsbalk werd uitgeschakeld, had waarschyniyk hoger kunnen eindigen. VOORSCHOTEN Passiespel in Laurentiuskerk. Zon dagavond om 7 uur wordt ln de St. Lau rentiuskerk aan de Leidseweg te Voor schoten een Passiespel opgevoerd. Een passiespel, geschreven door V. Bellarml- nus en het behandelt „Het ïydensver- haal". In het Priesterkoor zullen de zangertjes van „Laurentius" en het he renkoor o.l.v. de heer Wim Schrama dit moeilijke, maar mooie passiespel tot leven brengen. De toegang is geheel vrij. De duur van de uitvoering ongeveer één uur. De beide plaatseiyke voetbalvereni gingen „Rouwkoop" en „SVLV" te Voorschoten hebben het contract met hun trainers niet verlengd. Over de nieuwe trainer by Rouwkoop zijn nog geen gegevens beschikbaar. SVLV heeft aangetrokken de heer Kruit, de huidige trainer van SJZ uit Zoeterwoude. De heer Kruit heeft SJZ in korte tijd we ten op te werken van de 2de klasse LVB naar de 4de klasse KNVB. Door mili taire dienstplicht van vele SJZ'ers is SJZ weer terug gezakt naar de late klasse LVB. Belde besturen van de voetbalver enigingen leggen de nadruk op de nor male trainerswisseling na drie Jaren, de slechte resultaten van de laatste jaren hebben deze wisseling niet bespoedigd. Begrypeiyk dat belde verenigingsbestu ren verwachten, dat de resultaten beter zullen worden. Voorschoten levert echter weinig „voetbalmateriaal". Medische Dienst DOKTERSDIENSTEN LEIDEN Lelden dkt. Schaefer, Rynsburger- weg 11, tel. 50841; dkt. Verhoef. Zoeter- woudsesingel 4. tel. 32505; dkt. De Bruyne, Hoge Ryndyk 19. tel. 26866; dkt. Postel. Witte Singel 69, tel. 23089; dkt. Sastrowyoto, Toscaninilaan 18. teL 34779. B.g.g. dokterstelefoon 22222. APOTHEKERSDIENSTEN LEIDEN Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Op zaterdag 2 april ls ln Lel den voor spoedeisende gevallen, 's mor gens van 8 tot 12 uur .bovendien geopend Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Haven Apotheek. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt zondag 3 april van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Doeza Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Leiderdorp Dkt. Blauwendraad, Ho- gewaard 4, Koudekerk, tel. 01714208. Voorschoten Dkt. F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. Tandarts B. v. Wyk, Kon. Julianalaan 52, melden 9.30 u. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Oegstgeest Dkt. E. F. W. van Wal- chren, Oranjelaan 29. tel. 52130. Zr. v. d. Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. WV-directeur door bestuur ontslagen De heer E. Meester Jr., die sedert 1 december directeur was van de VVV te Leiden is met Ingang van 31 decem ber door het dagelijks bestuur van de VW ontslagen wegens grove veronacht zaming van interne instructies. Het da gelijks bestuur heeft de nodige maat regelen genomen om de werkzaamheden van het VW-bureau normaal doorgang te laten vinden. Getracht zal worden op zo kort mogeiyk termyn te voorzien in de vacature, welke door het vertrek van de heer Meester is ontstaan.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3