S)e£eid6eSou/ïaitt WEEKEND IN DE ETHER Show zonder body' Kath. Volkspartij TELEVISIE moord aan de bron RADIO PAGINA 2 DU UHDSB COURANT KATERDAG 3 APRIL 19M Heer Koekoek noopt tot andere tactiek ~\J RIEND en vijand van de Boe renpartij zijn het over één ding eens: de ongekroonde leider van de runner-up in het Neder landse politieke leven kent het geheim van een benaderingswijze, die kennelijk bij verschillende Nederlandse kiezers aanspreekt. Terecht hebben sommige waar nemers dan ook de conclusie ge trokken. dat het niet alleen de ras ontevredenen waren die vorige week op de heer Koekoek c.s. stemdende Boerenpartij heeft ook steun gekregen van weinig- poLitiek-bewuste kiezers op wie andere partijen geen vat gekregen hebben en de simplificaties van de heer Koekoek wel. Dati s een feit waarmee reke ning gehouden moet worden; bij voorbeeld in die zin dat het uiterst riskant is erop te speculeren,1 dat de wijzer bij de eerstvolgende ver kiezingen wel weer zonder meer naar de andere kant zal uitslaan. Zeker, er zijn burgers die op 23 maart uit balorigheid of voor de grap hun stem aan de Boeren partij gegeven hebben, maar de volgende dag al het stellige voor nemen maakten dit niet meer te doen. Maar wie garandeert de politieke leiders van andere partijen, dat zich onder hun randkiezers geen mannen, vrouwen en jongeren be vinden, die zich een volgende maal met de stroom zullen laten mee drijven naar de partij wier sterke troef is dat zij alleen maar „tegen" Binnenskamers is in som mige politieke kringen al de conclusie getrokken, dat de wapens waarmee men in het verleden de heer Koekoek bestreden heeft, kennelijk toch niet voor elke ge legenheid de meest geschikte zijn geweest. Een intellectuele benade ring van de ongerijmdheden van de Boerenleider schijnt op velen averechts gewerkt te hebben; een hooghartig requisitorium nog veel meer» Ook bij zijn contacten met de communicatiemedia heeft de heer Koekoek tot veler verwonde ring sympathie kunnen wekken, omdat hij boerenslimheid aan de indruk van „onderliggende partij" te zijn, heeft weten te paren. Tot veler verwondering? Misschien toch weer ook niet »o verwonderlijk, wanneer men er rekening mee houdt, dat vele poli tici noch binnen noch buiten het parlement veel van de kunst ver- j staan om kiezers aan zich te binden. En dat het met name maar j een zeer klein groepje is, dat qua verkooptechniek en attidude opge- I wassen is tegen de bijzondere pro- blemen die bijvoorbeeld een ver- I schijnen voor de televisie met zich meebrengt. Voor de televisie zijn het niet de intelligente drs. Schmelzer. de knappe dr. Vondeling, de spitse mr. Toxopeus of de deftige mr. Geertsema, die de grote massa weten te boeien. Neen, geconfron teerd met de camera moeten ze het onderspit delven voor de rond borstige Roolvink, de eenvoudig- ironische Marcus Bakker, de qua optreden zich nog in de Camera Obscura bewegende mr. Beernink en... de alles tot in het absurde vereenvoudigende heer Koekoek die tot nakaarten aanleiding geven. HET is dit succes van de Boeren partij, dat in vele kringen politici aan het denken heeft gezet, wat ze nu persoonlijk moeten doen om het getij weer te doen keren. De daad zal daarbij dan niet in de laatste plaats op het veld van de tactiek gezocht moeten worden. In het algemeen zal men niet, en dan zeker niet in de Kamer- of televisiedebatten, de zwakke basis van de politiek van de Boerenpartij moeten aantonen, door de heer Koekoek persoonlijk belachelijk te maken. Veel beter lijkt ons dan de methode die deze week in het Kamerdebat door minister Bies heuvel is toegepast. Met concrete argumenten op een zakelijke, maar doorzichtige wijze aantonen, dat de kritiek van deze extreme oppo sitiegroep alleen maar negatief is. Men moet het dan verder maar aan de beste debaters der politieke partijen overlaten best, ook in de zin van aansprekend tot de massa om buiten het parlement de heer Koekoek op meer popu laire wijze van repliek te dienen. Maar dan steeds zo dat het ook voor de niet-politiek geschoolde kiezers duidelijk wordt, hoe de leider van de Boerenpartij zich in bochten wringen moet om aan een smadelijk afgaan te ontkomen. ER is werk aan de winkel voor de in de tactiek bekwame kopstukken onder de regerings partijen en de constructieve oppo sitiegroepen. Maar laat men de tegenstander beslist niet onder schatten. Want tot nog toe hebben de tegenstanders van de heer Koe koek in elk geval hun invloed op de kiezers en hun tactische capa citeiten overschat. Daarvan heeft de 23ste maart 1966 het doorslaggevend bewijs gegeven. En feitelijk had men zich daarover niet eens mogen verwon deren 55 Politie en burgemeester rVISTER SMALLENBROEK weigert ook maar één voetbreedte toe te geven aan de drang van «om mi ge politici, die vinden, dat de burgemeester aan vertegenwoordigende organen ver antwoordingsplicht moet krijgen terzake van zijn politiebeleid. Gebeurde dit wel, dan zou de minister zich op een hellend vlak gaan begeven. Et kunnen volgens de geldende rege len natuurlijk fouten gemaakt worden, ernstige fouten zelfs. Maar kennelijk zijn sommige politici niet bereid bij het spuien van hun mening in aanmerking te nemen, dat veel ernstiger fouten dreigen, wanneer het politiebeleid een speelbal zou gaan worden van allerlei politieke controverses. Men kan «tellen, dat het op het ogen blik soms moeilijk is om na een door politie-instanties gemaakte fout rechts- voldoening te krijgen. Tegenover som mige niet bevredigend opgeloste inci denten staan er evenwel vele gevallen, waarbij politiële fouten wel degelijk erkend en gestraft zijn. Maar wat gaat er gebeuren, wanneer straks door politieke verwikkelingen en het /betrekken daarin van het politie beleid er in feite geen sprake meer zal kunnen zijn van politieel gezag? Het onbevredigende van de huidige toestand zal men moeten verbeteren door opvoeren van de kwaliteit van het politieel apparaat en door het scheppen van een betere vertrouwenssfeer tussen politie, verantwoordelijkheid dragend gezag en de vertegenwoordigende or- ^Niet door de politie onder directe con trole te brengen van colleges over wier verantwoordelijkheidsgevoel soma ooM met reden getwijfeld kan worden. (Advertentie) Moreen ste groslijststemming <Zie elders in dit blad) Liturgische kalender ZONDAG 3 april: Palmzondag of tweede passiezondag. Palmwij- ding en processie. Mis Domine. Credo. Prefatie van het H. Kruis. Paars. MAANDAG 4 april: Mis van de dag. Mis Judica. Paars. IITE begrijpen dat K.R.O.-tv het con- tract met The George Mitchell Choir graag aanhoudt. Het ls een voortreffe lijke groep die een perfecte basis voor een t.v.-show leveren kon. Vooral omdat er sprake ls van een uitstekend samen spel tussen choreograaf (Douglas Squires) en regisseur (Jos v d. Valk). Maar we vinden het doodjammer dat Midavond Serenade, waarvoor gister avond de eerste aflevering in dit seizoen j ging. niet verder kwam dan dit basis. j Want Midavond Serenade 1 ij k t niet op het ideale showprogramma dat het zou kunnen zijn. De perfecte entourage die het Britse ensemble zou kunnen leveren j voor zon show blijft in entourage steken. Het programma heeft geen „body" en de stukjes film die het telkens onderbreken zijn allerflauwst. Dit on danks het feit dat Mare Jambos zijn camera zéér vaardig hanteert. We vinden dit temeer jammer omdat de amusementssector van de t.v. tóch al een malaise-tijd schijnt door te maken, zéker wat het KRÓ-aandeel aan dit genre betreft. Terwijl er toch zulk goed materiaal beschikbaar is. Hetzelfde materiaal dat de K.R.O enige seizoenen terug op de eerste plaats van deze sector bracht. Geen stroom van protesten om Zihtoneek HILVERSUM. Het afgelasten van Zih toneek heeft bfl de VARA wel reacties, maar zeker geen stroom van protesten uitgelokt. Er waren donderdag een 60- tal telefoontjes en tien telegrammen De teneur was over het algemeen dat de VARA de vrije meningsuiting in ge vaar zou hebben gebracht. Dit laatste werd bij monde van de heer J de Troje, die gisteren de hoofdbestuursvergade ring van de VARA bijwoonde, ontkende dit laatste ten ntelligste: ..Geen enkele volksgroep Is de mond gesnoerd", zei hij. Het gerucht dat er tweedracht zou zijn in de VARA-top werd door de heer De Troje ten stelligste ontkend. De om- roepleiding staat geheel achter de geno men beslissing. Inmiddels heeft liet vroegere bestuur van de voormalige „Vereniging van vrienden van Zo is het..." het initiatief genomen een werkgroep op te richten, „die zich met klem en op alle mogelijke manie ren gaat inzetten teneinde te bevorde ren dat er zo spoedig mogelijk opnieuw een politiek satirisch programma, in die vorm en samenstelling dan ook en voor welke omroep dan ook op de Neder landse televisie kan worden uitgebracht. Tot het stichten van deze werkgroep hebben de v.m. bestuursleden gisteren na vergadering besloten. Deze v.m. be stuursleden zijn Dick Ariese (sportjour nalist). J. v. d. Berg (medewerker Vrij Nederland), pater J. van Kilsdonk S.J. (studentenmoderator), ds. J. J. van Hil- len (rem predikant) .drs. F van Thijn (voorzitter PvdA-fractle Amsterdamse gemeenteraad) en drs J v. d. Doel. Draagmedailles voor radio- t.v.-mensen (Van ome omroepcor respondent) i HILVERSUM. De ten gevolge van het huwelijk van prinses Beatrix met i prins Claus geslagen draagmedaille J met de beeltenis van het jonge paar is door hare majesteit de koningin 1 toegekend aan de heren E. A. Schüttenhelm, voorzitter N.T.S., mr. i A. B. Roosjen, voorzitter N.R.U., de televisieregisseurs Kees v. Langeraad i I en Ab van Rhoon, het hoofd teohnische dienst N.T.S. P. de Vlaam, de -chef bedieningstechniek J. Akkerman, het 1 hoofd van de N.T.S.-programmadienst J A. v. d. Dool en het hoofd van het N.T.S.-joumaal D. G. Simons. By de N.R.U. werden de draagmedailles i nog toegekend aan chef-reporter Jan de Visser en de heren W. C. Kallee en t H. J. Nieman, respectievelijk hoofd en 1 chef van de afdeling omroeptechniek. Extra-Televizier HILVERSUM In een extra-aflevering van A.V.R.O.'s Televizier op zondag 1 3 april om 20.40 uur via Nederland I, zal nader worden ingegaan op de 1 problematiek rond de Starfighter. in i gebruik bij de Duitse luchtmacht. ETHER-SPOT i Het toneeletuk „Het Water" van Ed Hoornik zal op tweede paasdag om half negen 's avonds als radiohoorspel t in de Home Service van de B.B.C. j worden uitgezonden. Het stuk is ver- 1 taald door Roseg E. Pool en voor de radio bewerkt door Cynthia Pughe. i De regie voert H. B. Fortuin. In de zesde van de acht Interland- PP wedstrijden, die de N.C.R.V.-t.v. ge- rv durende dit seizoen op het «cherm 16SGTL JKOYtTVlK brengt, neemt Hoogezand (gesteund door Sappemeer) het vanavond op tegen het Belgische Kortrijk. Dat Hoogezand zdch daadwerkelijk gesteund még weten door Sappemeer, komt doordat er rond deze beide plaatsen slechts enkele tienduizenden mensen wonen, terwijl de agglomeratie van Kortrijk ongeveer 175.000 inwoners bedraagt. De spellelding is weer in handen van Regine Clauwaert en Di k Passchier, terwijl Jo Leemans. Tanja Koen, Willv Lustenhouwer, Gert Kamphorst, Jan Theys en Herman Emmink zorg dragen voor de presentatie. (Nederland I, 20.251. n \/T/T zaal van ae Amsterdamse k.a.i. een l'OOI' OU-iariQ i\ V groots amusementsprogramma gepresen teerd, waaraan de v.a.R.a.-t.v. en de v.a.R.a.-radio vanavond uitgebreid aan dacht besteden. De show zal pogen een non-stopoverzicht te geven van de bekendste melodieën uit de afgelopen zestig jaar. Medewerking wordt ver leend door onder anderen Tante Leen, Johnny Jordaan, Boudewijn de Groot, Milly Scott, Conny van den Bos en Thérèse Steinmetz. De arrangementen zijn van Bert Paige, Pi Scheffer. Herman Koot. Cees Smal, Joop Elders, Frans Eisen en Henk Eikerbout. De algehele muzikale leiding is in handen van Frans de Kok, terwijl de regie bij Ben de Jong berust. (Nederland H, 20.30: Hilversum II, 20.30). Britten maakte, speciaal voering door middelbare scholieren, muziek bij een oud-Engels mysteriespel over Noach en de zondvloed. De première van dit zangspel op het vasteland van Europa heeft deze week plaatsgevonden in Amstelveen, waar leerlingen van het Casimirlyceum onder beschermheerschap van Benjamin Britten de Nederlandse bewerking van Jan Wit uitvoerden. Slechts de belde hoofdrollen van Noach en diens vrouw worden niet door eigen leerlingen ten tonele gevoerd. Ook de muzikale leiding berust bij hen, terwijl onder leiding van de leraren alle decors en kostuums zelf werden ontworpen. De I.K.O.R.-televisie zendt deze opvoering morgenmiddag uit. (Nederland I, 17.00 - zondagmiddag). Yprmn" rnlL-strmnol d' Spaans, aioht,, ,n „1 vrinu VUltiolUflUtZv toneelschrijver Frederico Garcia Lorca c 7 7 slechts 37 jaar oud werd, liet hij een van Spaanse bodem vrij omvangrijk oeuvre na. waarvan „Yerma" toch wel tot een van de bekendste gerekend mag worden. Het ls het verhaal van een jonge Spaanse boerin, die reeds drie jaar met een boer getrouwd is, doch nog steeds geen kind bezit. En dit is nu net hetgeen, waarnaar zij vurig verlangt. De hunkering wordt met de dag groter, terwijl haar haat tegen de man die zij eens liefhad evenredig groter wordt, omdat hij voor zijn werk zijn vrouw verwaarloost. In de hoofdrollen van dit spel, dat de A.V.R.O.-t.v. morgenavond op het scherm brengt, onder anderen Sigrid Koetse, Nell Knoop en Jules Oroiset. Regie: Jan Retèl. (Nederland I, 21.10 - zondagavond). ein' met Hans de Roo in het gelijknamige stuk van de l o Garcia Lorca in een scene met t 7 Koetse) met een baby in haar arm. (Nederland 1. SI.10 - zondagavond). door ngaio marsh 95 „Het geeft me een onprettige frisson als ik eraan denk dat hij ook het mijne onderzocht," zei miss Emily. „Een koel. uiterst schrander man. Ik mocht hem wel." „Ik ook." zei Alleyn. „Hij wilde natuurlijk dat we op de theorie van die persoonsverwisseling zouden ingaan, maar hij was te intelligent om daar al te zeer de nadruk op te leggen. Als wij niet hadden ontdekt dat u de bron bezocht, zou hij gezegd heb ben dat hij u zag. Maar zoals de zaken nu stonden, liet hij het aan ons over om dat te ontdekken. Hij hoopte dat we zouden denken dat Wally het had ge daan, dan zou hij verklaard hebben dat de jongen niet verantwoordelijk waa voor zijn daden, en er voor gezorgd hebben dat Wally ln een geschikte in richting kwam dat. zoals hij terecht opmerkte, toch eigenlijk wel het beste voor hem zou zijn." „Ik wil toch iets voor die jongen doen." zei miss Ëmily. „Er moeten toch speciale scholen bestaan. Ik zal er eens naar informeren." Ze keek Alleyn vreemd aan. „Wat zou je gedaan hebben als het licht niet was uitgegaan of als je hem had Ingehaald?" „We zouden de gewone routine gevolgd hebben, miss Emily. Hem gevraagd hebben mee te komen naar het bureau van Coombe om daar een verkla ring af te leggen. Ik betwijfel of we voldoende ma teriaal hadden om een proces tegen hem aanhan gig te maken. Te weinig bewijs. Ik hoopte hem tot een bekentenis te dwingen door hem te laten zien wat we al wisten. Toen da theorie van Wal- ly's schuld niet meer opging, zou Maine, denk ik. niet gewild hebben dat Barrimore of een an der werd gearresteerd. Maar ik ben blij dat het zo afgelopen is." Fox kwam door het hek Coombe's tuin binnen. „Bon jour, Mademoiselle", zei hij met veel in spanning. „J'espère que vous étes en bonnen san té ce matin." Miss Emily rilde van afgrijzen „Mr. Fox," zei ze langzaam maar in uitstekend Frans, „u zult het ongetwijfeld heel druk hebben, maar als u twee maal per week een uur vrij hebt. zou ik u mis schien een beetje met vuw Franse conversatie kun nen helpen. Dat zou ik met het grootste genoegen Fox vroeg haar of ze zo goed wilde zijn nog eens te herhalen wat ze gezegd had. En toen 7.13 dat deed, bloosde hij tot aan de wortels van zijn ha- Mademoiselle", zei hij, ..c'est bonne, nee ver draaid pardon bien aimable de vous ik bedoel de votre part. Meent u dat echt? Ik zou het heerlijk vinden". „Alors. c'est entendu," zei miss Emily. Patrick en Jenny zaten ln zijn wagen bij de kade De bagage van miss Emily en Jenny en de kof fers van Patrick lagen samengebonden in de open laadruimte. Miss Emily had plannen gemaakt om een paar dagen in het Manor Pprk Hotel door te brengen en had hen belden uitgenodigd haar gas ten te zijn. Patrick dacht dat hij beter bij zijn moeder had kunnen blijven, maar ze had er zelf op aangedrongen dat hij zou gaan. „Dat gaf me een vreselijk gevoel van machteloosheid", zei hij. „alsof ik in zekere zin tegenover haar te kort ge schoten ben. En toch, weet Je. vond lk dat we al tijd ontzettend goed met elkaar konden opschieten. Ik hou erg veel van mijn moeder." „Natuurlijk. En zij aanbidt je. Ik vermoed dat ze enkel maar alleen wil zijn tot ze over de eerste verschrikkelijke schok heen is." „Alleen? Alleen met hem?" „Hij gedraagt zich toch behoorlijk, Patrick, of niet? ..Ja, vreemd genoeg wel." Hij keek peinzend naar Jenny. „Ik wist dat van Bob Maine", zei hij. „Na tuurlijk wist ik het. Ik heb nooit begrepen waar om ik daar zo'n hekel aan had. Niet om conven tionele redenen. Als je nu over een Oedipus-com- plex begint, word ik razend". „Dan zal ik er niet over beginnen." „Ik geloof dat het is omdat niemand zijn moe der graag als een femme fatale ziet. En dat ls ze een beetje, weet je. Ik heb zo'n medelijden met haar", zei hij heftig. ..dat het me woedend maakt. En waarom eigenlijk? Ik begrijp er niets van." „Ik denk dat het komt omdat het voor ons heel moeilijk is het idee te kunnen aanvaarden dat ou dere mensen op elkaar verliefd worden. Ik vermoed dat dit volkomen onjuist is en niets dan arrogan tie van de Jeugd of zoiets." „Misschien heb je gelijk, Jenny, ik houd zo vre selijk veel van je. Zouden we niet gaan trouwen?" „Ik heb er niets op tegen," zei Jenny. Na een lange tussenpoos merkte Jenny op: „Miss Emily schijnt alle tijd te hebben, vind je niet? Zullen we naar het huis lopen om afscheid te ne men van die interessante man?" „Goed als Je daar zin in hebt." „Kom dan." Ze Hepen langs de kade, hand in hand. Een jon gen zat op de rand steentjes in het water te gooi- Toen ze dichterbij kwamen, draaide hij zich om, zag hen en liet zijn handen zien. „Allemaal weg", zei hij. Hedena v one NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak NCRV: 19.05 Waar om? Daarom? 19.28 Station Petticoat. 19.52 Morgen is het zondag NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Licht instrumentaal kwartet. 20.25 I nter- land: NederlandBelgië. 22.00 Zang en gitaarspel. 22 30 Attentie. 22.45 Schriftlezing en gebed. NTS: 22.50— 22.55 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 De diaman ten van Palinos. VARA: 20.15 NVV- Congres. 20.30 Het NVV 60 jaar. amusementsprogramma. 21.45 Mies en-secne. NTS: 22 30—22.35 Journaal Zondati J NEDERLAND I NTS: 14.00—14.10 Eurovisie: Reportage van boringen naar olie of aardgas voor de Franse kust in de Golf van Cascogne. 15.30—16.55 Reportage keurtumen le 4 Enschede. IKOR: 17.00—18.15 Noach op de wateren. oud-Engels mysterie- J spel op muziek CVK IKOR/RKK: 19.00 Bijbel vertel ling voor kinderen. 19.06 NTS: De Jetsons. CVK/IKOR: 4 19.30 Bekol dor Wador. in alle ge- slachten.een uitzending over 4 Pesach, het Joodse bevrijdingsfeest NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Sport ln beeld: sportactualiteiten. AVRO: 20.30 4. Sportpamorama. 20.40 Extra aflevering Tii^cnin" 771 of In de vijfentwintigste aflevering van „Tijdsein", ijlldtflll lliai K.R.O.'s actualiteitenrubriek, heeft een van de redactieleden, Gerard Verlinden, een vraaggesprek met Hans de Roo, directeur van het Residentie- Orkest. naar aanleiding van de Stravinskycyclus. Voorts heeft hij een gesprek met professor R. Hartmann van de Staatsopera Nationaal Theater te Münehen. terwijl Jan Starink de Eindhovense cartoonist Ton Smits onder de loep neemt. Verder wordt er aandacht besteed aan de zestigste verjaardag van Karei Jonckheere en aan de uitreiking van de prijs voor de literaire kritiek aan Pierre H. Dubois op het Muiderslot. (Hilversum I, 16.30 - zondagmiddag). van Avro-TelevizierDe problematiek rond de Starfighter in gebruik bij de Duitse luchtmacht: 10 50 Kunstgrepen. 21.20 Yerma. toneelstuk; NTS: 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 Sport ln beeld. 19 05 Engelse les. 19.30 Voor de Jeugd. 20.00 Journaal. 20.05 De Zweedse Gouvernante. 20.30 De grote hartstocht. 21.20 Claude Francois. 22.05 Sport in beeld. 22.20 Journaal. Hedenavond HILVERSUM, I (402 m) KRO: Licht muziekprogramma. 1820 Sport- periscoop. 18.30 Muzikale Tombola III. 18.50 Llohtbaken. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Nieuwe gram. pl.. 20.10 Apocalyps, teksten uit het gelijk namige boek van het Nieuwe Testa ment. 20.45 Klassieke grammofoon- muziek. 22.10 Roulette: muzikaal spel letje, 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws, 22.40 Tussen lioht en donker. 22.55 Klassieke en moderne kamer muziek (gr.). 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nieuws. 18.20 Lichte grammo- foonmuziek voor de teenagers. 19.20 Boekenwijsheid. 19.40 Lichte grammo- foonmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Licht instrumentaal trio. 20.30 Het NVV 60 jaar. amusementsprogramma. 21.45 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Ope rettemelodieën (opn). 22.30 Nieuws. 22.40 Liedjesprogramma. 23.10 Even naplaten: lichte grammofoonmuziek met praatje. 23.55—24.00 Nieuws RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Veronica s jukebox. 18.45 The Dutch Swing College Band. 19.00 Engelse top-20. 20.00 Weekend surprises. 21.00 Muziek voor u. 22.00 Italiaans progr., 22.30 Dansmuziek met Cliff en El vis-show. 24.00 tot 1 00 Gram. muz. 18.03 Vo_. Kleinkunst: 18.52 Lichte 19.00 Nieuws; 19.40 Gevar muz.; 20.00 Gevar. muz. progr.21 00 Jazzmuz.22.On Nieuws; 22.15 Kaf en koren- 23.00 Col lage- 23.30 De nachtvlinders; 23 55 Nws. BRUSSEL Frans (484 mi 21.00 Ka- mermuz.. 23 00 Jazz. NDR-VDR (309 m.) 19 20 Kamerkoor; 0.10 Dansmuz.; l.Oo Gevar. muz. ENGELAND BBC (330 m) 20.30 Klas- muz.; 0.10 Kamermuz ENGELAND BBC (1500 m) - 20.30 Ge- var. progr.. 24.00 Lichte muz. Zondag HILVERSUM I (402 m) IKOR: 8.00 Nieuws. 8.15 Goede morgen: actu aliteiten op kerkelijk gebied, muziek en lezing. 8.45 Inleiding op de vroeg dienst- 9.00 Nederlands Hervormde vroegdienst. 9.45 Nieuws. KRO: 10.00 Palmwijding. processie en hoogmis. 11.45 Calvacade; licht muziekprogram ma. 1210 De Springplank. 12.30 Nieuws. 12.37 Buitenlands commen taar. 12.50 Licht orkest met zang solisten (opn.). 13.30 Voor de kinde ren. 14.00 Moderne grammofoonmu ziek. 15.00 Marathon. 16.25—16.30 Toto-uitslagen. 16 30 Kunst en Cul tuur. CVK: 17.00 Gereformeerde kerk dienst. NCRV: 18.00 Sopraan, hobo. fagot en orgel (opn.): oude gewijde rtiliziek. .'lfolD Omroep kamerorkest: gewijde muziek. 18.20 Stereo: Geeste lijke huismuziek. 18.40 Van mond tot oor. een reeks uitzendingen gewijd aan de Joodse Bijbeluitleg in verhalen, de Midrasjiem (IV). 19.00 Orgel, viool en fluit: klassieke muziek. 19.15 Liefde in veelvoud, zondagavond lezing. 19.30 Zondagavondzang: sa- menzangprogramma: geestelijke liede ren .20.00 Nieuws. 20.07 Reflex: een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven. KRO: 20.15 Wlssewassen. licht programma. 20.40 Onnodig zwijg zaam. een serie openhartige gesprek ken over de realiteit van het Missie front. 20.55 Strijkkwartet (opn.): klas sieke muziek 21.30 Verzoekplaten- programma.- 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Lichte grammofoonmuziek. 23.55— 24.00 Nieuws. HILVERSUM ET (298 m) VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Weer of geen weer 9.00 Sportmededelingen. 9.45 Geeste lijk leven. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10 30 Kerkdienst voor jongeren 11 30 Vraag en antwoord. 11.40 Grammo foonmuziek. 11.45 Resonans (I) - op gevangen en teruggekaatst uit het hedendaags doen en denken. AVRO: 12.00 Stereo: Mattheus Passion. 13.30 Nieuws en Postduivenberichten. 13.37 13.37 De toestand in de wereld. 13.50 Muzikale lezing. 14.10 Mattheus Pas sion (2e deel). 16.15 Viool en piano: klassieke en moderne muziek. 16.30 Sportrevue. IKOR: 17.00 Resonans (II) - opgevangen en teruggekaatst uit het hedendaags doen en denken. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws. 18.05 Marathon. 18.30 Mo derne orkestmuziek (gr.), 19.00 Bij nader inzien: discussie over actuele gebeurtenissen 19.35 Vrij entree, cabaret programma. AVRO. 20 00 Nieuws. 20.05 Muzikaal onthaal: bont muzikaal nrogrnmma. 2100 Zeil in zicht. 21.30 Stereo: Lichte orkest muziek (gr.). 22.00 Licht combo en zangsollsten. 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten en uitslagen 2de klas amateur voetbal 23 00 Pianorecital 23.55—24,00 Nieuws. HILVERSUM III (240 m en FM- kanalen) NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9 02 Licht gevarieerd platenprogram- ma 10.00 Nieuws. 1002 Gevarieerde muziek (gr.) en praatje. 10 30 Piano-, orgel- of accordeonmuzlek 11.00 Nieuws. 11.02 Gevarieerd platenpro- gramma. 12.00 Nieuws. 12.02 Lichte muziek voor de tieners. NRU/VARA: 12 30 Ankara-Madridplatenprogram- ma voor de buitenlandse arbeiders. 1300 Nieuws. 1307 Beat Festival met dansorkest en solisten. 14.00 Nieuws. 14 02 Rome-Athene: pintenprogramma voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Gevarieerde grammofoonmuziek. 15.00 Nieuws. 15 02 Trammelant in Loeren aan de Hor: amusementsprogramma 15.55 Grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. Gram.. 16 25 Toto-uitsl. 17.00 Nieuws. 17 02 Country and western music (gr.). NRU/AVRO: 17.30—18.00 Licht muziekprogramma (opn). RADIO VERONICA (192 m) - 7.00 Ook goeiemorgen. 9-00Gevar. gram muziek. 9.30 Vlaams programma. 10 00 Koffietijd met Tineke. 10.30 The Dutch Swing College Band. 10.45 Koffietijd (verv 11.15 Fantasticabaret, 11.30 Gevar progr.. 12 45 Gram. 13 15 Prijsvraag. 13 30 Gevar. progr., 14.00 The Teenbeatclub, 14.30 Men vraagt en wij draaien (verzoekplatenprogr 15.30 Uit de koers met Tineke en Joost, 16.30 Hits A Gogo. 17.00 Gram 17.30 Showprogr, 18.00 In de Gilde- taverne. 18.15 Veronica's Jukebox, (verzoekjes), 18.45 The Dutch Swing Claude Frangois, morgenavond in een C.B.S.-produktie met onder anderen Dalida en Sheila. (Nederland II, 21.20 - zondagavond). College Band. 19.00 Hits hot en haar door elkaar, 20.00 Over artiesten uit vervlogen dagen. 20.30 Opera- en operettemuz21.30 Griekenland zingt, 22.00 tot- 1.00 Gevar. gram. muziek. BRUSSEL Nederl. (324 m) 12.03 Sportpro soldal 15.<X 19.00 Nieuws.' 19.40 Dansmuziek. 2O0Ö Gevarieerd muzikaal progr.. 22.00 Nws 22.15 Chajns< 23.00 Stemmig gevar. progr., U NDR-WIDR (309 m) 12.0 13.lo Gevar. muzikaal progr., sonprogr., 3.55 Nws, 15.00 Verzoekpcogr.. 16.30 sementsmuziek, 1S.00 18.25 Liederenprogr., 19.30 Kla; "*k. ENGELAND BBC '1500 m) 14.00 Muzikaal progr.. 15.00 Amusements muziek. 16.00 Gram pl v.d Jeugd en nieuwe eram. platen. 19.35 Muzikaal 20 30 Samenzang. 22.00 Ge- uziek, 23.31 Jazzmuziek. X" Maandac HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.30—7.32 Nieuws. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Grammofoonmuziek. 9.15 Gewijde muziek (opn.). 8.30 Nieuws. 8.32 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Verzoekpro gramma voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klavecimbelrecital, (gr.). 10,20 Theo- zeik. 10.20 Rondom het Woord: theo logische etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. 12.22 Voor boer Conny van den Bos, medewerkster J aan het feestprogramma van het N.V.V. (Nederland II, 20.90). (Hilversum 11,20.30). cn tuinder. 12.27 Land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws. 12 40 Variant: actuali- J teiten. reportages, berichten en lichte grammofoonmuziek. 13.30 Stereo: Licht orkest. 13.50 Stereo: Licht in- strumentaal trio (gr.). 14 05 School- radio 14.35 Klassieke grammofoon- muziek. 15.00 Hervormde studiodienst. 15.30 Oude kamermuziek (opn.). 15.55 Klassieke kamermuziek (gr.). 16.20 Herhaling steravondwedstrijd. 17.00 J Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 17.50 Overheidsvoorlichting. HILVERSUM II (298 m) AVRO: J 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7 20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoon- muziek. 8.25—8 30 De groenteman. 8.45 Morgenwijding. 9.00 Klassieke en J moderne muziek (gr.). 9.40 Stereo: Kinderkoor met pianobegeleiding, J 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids- vitaminen (gr.) 11 00—11 02 Nieuws. J 12.00 Lichte orkestmuziek (opn.). 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 Mo- dern platteland. 12.37 Licht ensemble J en zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal 13 30 De ontwikkeling van J de opera (XIV). muzikaal klank- beeld 15.15 Programma voor de vrouw. 16.00—16.02 Nieuws. 16.15 Literair J klankbeeld. 16.35 Stereo: Pianorecital: moderne Nederlandse composities. 17.00 Voor de padvinders. 17.05 Jazz- muziek (gr.) HILVERSUM III '240 m en FM- kanalen) NRU/KRO: 9 00 Nieuws. 9.02 Licht gevarieerd platenprogram- ma 10.00 Nieuws. 10.02 Actualiteiten. J 10.05 Licht platenprogramma. 11.00 Nieuws. 11.02 Actualiteiten. 1105 Toe- deloe1 licht muziekprogramma met 4 reportages. 12.00 Nieuws 12.02 Ac- tualiteiten. 12.05 Lichte Hollandse J plaaties. 13.00 Nieuws. 13.02 Actuali- teiten. 13.05 Licht, platenprogramma. J 14.00 Nieuws. 14.02 Actualiteiten. 14 05 Klik: Momentopnomp van een stukje Nederiand. 16 00 Nieuws. 16.02 Aetua- lieiten. 16.05 Lichte grammofoon- muziek voor de tieners. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05—18.00 Ver- zoekpl atenprogramma RADIO VERONICA (192 mtr) - 7 00 Ook goeiemorgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt. 10 00 Koffietijd met Tineke. 11.00 Huisvrouwenverzoekprogr.. 12.00 Lunchmuziek. 14.00 Gram. muziek door Tineke. 15.00 Gevar programma, 16.00 Duitse Top 10 en verzoekjes van scholen. 17.15 Showmuziek. 17.45 tot 18 00 Platenpalet BRUSSEL Nederl. (324 m) 18.10 Kamerinuzeik 15.45 Klassieke muziek, 17.16 Gevar. progr.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2