R h Geen Zoeterwoudse wielerronde op 30 april Duidelijke nederlaag van Nieuw Brunhilde STRAATSCHENDERS IN AMSTERDAM PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG SI MAART 1966 GROTE BELANGSTELLING VOOR BURGERAVOND IN LEIDERDORP Voor dete 5e burgeravond, gehouden voor personen die zich in de tweede helft van 1965 in Leiderdorp hebben geves tigd, bestond grote belangstelling. De grote zaal van het Dorpshuis was ge heel bezet zodat geconstateerd mag worden dat deze burgeravonden momen teel aardig Ingeburgerd zjjn. De aanwezigen werden welkom ge heten door burgemeester mr. R. M. Gal las die zeer verheugd was zo'n groot aantal belangstellenden te kunnen be groeten. Hij heette ook welkom de ver tegenwoordigers van de diverse kerk genootschappen en noemde met name de Leiderdorpse verenigingen die vertegen woordigd waren. Het was een respec. tabele lijst. Bijzonder welkom heette hij ook het muzikale trio, gevormd door ingezetenen van Leiderdorp. dat de avond opluisterde. Het waren mej. J. C. Kolderman, viool, de heer P. J. A. M. Kunst, altblokfluit en de heer W. v. d. Reijden, clavecimbel. Burgemeester Gal- A.s. maandag 4 april wordt in café Roeleven de jaarvergadering gehouden van de Oranje-vereniging. Behalve de gebruikelijke agendapunten zal het con cept-feestprogramma voor 30 april aan de leden worden voorgelegd. Opvallend is hierbij dat het bestuur voorstelt i.v.m. de zware financiële offers dit Jaar geen wielerronde te organiseren. Overigens is het programma vrij uit gebreid. Hopelijk zullen vele ingezetenen die het wel en wee van de Oranje-ver eniging ter harte gaat,en die een feestpro gramma op 30 april op prijs stellen, van hun belangstelling blijk geven a.s. maan dagavond. las merkte vervolgens op dat deze avond is belegd om kennis te maken met het gemeentebestuur en de diverse vereni gingen. Leiderdorp dat volgens gege vens reeds dateert uit de 3e eeuw is al aan diverse veranderingen onderhevig geweest, maar sinds 1966 is zoals het nu is, want alle annexatieplannen zyn van de baan. De gemeente verheugt zich in een snelle uitbreiding. In 1955 telde het 4400 inwoners en momenteel 9818 mee plm. 2200 woningen. De werkzaamheden der bevolking is als volgt verdeeld: 6 is werkzaam op het land, 40% in de nijverheid, 24% handel en 30% in de overige beroepen. De religieuze over tuiging luidt: 37% Hervormd, 23% Ge reformeerd, 23% R.K., 4% Vrijz. Herv. en 15% niet-kerkelijken. Een belangrijke taak heeft de Dienst Gemeentewerken, die jaarlijks 22% van het budget opeist. Deze dienst heeft echter een belangrijk aandeel in de ontwikkeling van de gemeente waarover spr. door middel van dia's een overzicht gaf. Hierbjj bleek tevens hoe centraal Leiderdorp is gelegen ten opzichte van tal van recreatie-mogelijkheden. Circa 200 woningen zijn in aanbouw in het uitbreidingsplan en aan de realisatie van divers* projecten zoals kerken, gymnastieklokalen en schoollokalen zal binnenkort worden begonnen. Als al de uitbreidingen zijn voltooid, zullen daar 40 45.000 bewoners onderdak vinden. Wethouder Meerburg besprak meer in details de verschillende bouwprojec ten en vertelde dat er 1100 eengezins woningen zijn gepland; 1800 woningen zullen in hoogbouw beschikbaar komen. Flats met 7 8 woonlagen zijn gepro jecteerd aan de nieuw aan te leggen Engelendaelweg die vanaf de nieuwe brug over de Zijl aansluiting geeft op de Hoogmadeseweg. Behalve openbare gebouwen is er ook een sporthal gepro jecteerd in het uitbreidingsplan en een winkelcentrum met 120 winkels. Wethouder Nievaart belichtte het on derwijs en de recreatie. Uitbreiding van de sportvelden kan dit jaar worden te gemoet gezien. Met een opsomming van de diverse sport- en culturele mogelijk heden besloot hij zfjn causerie. Het trio dat de sprekers afwisselde met een muzikaal intermezzo besloot zyn optreden met een Triosonate van Telemann en mocht daarvoor een dank baar en welverdiend applaus in ont vangst nemen. Een bijzonder dankwoord van burgemeester met bloemen voor mej. Kolderman en een boekenbon voor de heren werd door de aanwezigen warm ondersteund. Van de gelegenheid hierna om kennis te maken met het gemeente bestuur en de diverse verenigingen werd een druk gebruik gemaakt. Mevrouw Van Wely krijgt Oostenrijkse kerkelijke onderscheiding GRENSWIJZIGINGEN OP 1 JULI VAN KRACHT De grenswijzigingen van Leiden, Oegstgeest, Voorschoten, Zoe- terwoude, Wassenaar, Leiderdorp. Rijnsburg en Valkenburg gaan op 1 juli a.s. officieel in. De wet is gisteren van kracht geworden, nadat het wetsontwerp tot wijziging van de grenzen dinsdag is afgekondigd in het Staatsblad. Oorspronkelijk zouden zoals bekend 3653 inwoners van de rand gemeenten' en in totaal 1182 ha grond naar Leiden overgaan. Door amendementen zijn deze getallen echter verminderd. Doordat thans Noord-Hofland bij Voorschoten blijft zal het aantal nieuwe Leidenaars in juli ongeveer 2800 bedragen; Wassenaar en Leiderdorp „leveren" geen zielen, alleen grondgebied. Zoeterwoude gaat er 1000 inwoners en 380 ha op achteruit, van Oegstgeest gaan 755 inwoners naar Leiden over; Rijnsburg krijgt er van Oegstgeest 630 mensen bij en Valkenburg ontvangt van Voorschoten 182 nieuwe inwoners. TUdci ichte plechtigheid gistermiddag in Den Bosch heeft stadgenote mevr. G. A. M. van Wely-v. Deene uit handen van mgr. Rooüakkers, de vicaris-generaal van het bisdom Den Bosch, het Oostenrijkse kerkelijke ere teken "St: Stefanus" gekregen, bestaan de uit een zilveren medaille en een oor- Dlt ereteken is haar verleend (op ver zoek van de Oostenrijkse Kath. Charitas) door de Weense kardinaal F. König als dank voor haar vele werk voor de LEIDSE UNIVERSITEIT Prof. Gomperts over „Brief en literatuur Congres van Neerlandici geopend door rector magnificus LEIDSE AGENDA DONDERDAG 31 MAART v.d. Mey. A. van der Kaay, N. Kap- tein, B. Zwarensteïn, N. Hendriks. M. Broshoofd, A. Boogaards, V. Monta- nus, H. van Elburg. J. v. Bemmelen, P. Swager, H. Homan, E. de Weyer, H. de Boer, P. Roos, L. Roos, P. Doode- rer, F. Willemse, J. Laarman, J. Ves- ler, M. Hendriks, A. Frohwein, W. Boot, M. Versteeg, P. Crama, T. Duy- sens. Afgewezen: 4. Voor hst B-diploma slaagden de meisjes: G. Harmsen, D. van der Plas, A. Aniba, M. de Nes, K. Vijlbrief, H. Dam, E. de Ru, H. Wijnands, W. Koree, J. Driessen, A. Houthoff. L. Paulus, K. van Ee, L. van Ingen Schenau, M. Mellema, G. van Weeren, C. de Vink, D. Galama, D. Verdonk, A. de Sitter, A. de Nes, I. van Riet, L. Versteeg, midden- m. Swaan. A. Schaap, Y. Kiel. M. Vel- uur. ders. R. Sloos. G. Homan. E. Gaykema, ur mode-h. van der Kloes, E. Versluys. i Jongens: R. Faas, T, le Mair, F. Hol- Prytaneum Nederlands Proefto-leman, J. Snieder, J. Dijkman, N. Het gehele congres staat, wat het wetenschappelijke gedeelte betreft, in het neei „De Thuisblijver", 20.00 uur. Musse J Hoekx, W. Koree, H. Bloem Gistermiddag opende om vier uur de rector magnifi cus van de Leidse Universiteit, prof. dr. J. Dank- meijer, het zestiende congres van Neerlandici, dat dit jaar in Leiden gehouden ioordt. In het groot audito rium van de universiteit waren onder meer aanwezig de burgemeeste mr. G. C. van der Willigen, prof. dr. P. Minderaa, prof. dr. C. A. Zaalberg en prof. dr. G. I. Lieftinck. Daarna volgde om kwart voor vijf een ontvangst op het gemeentehuis door burgemeester mr. G. C. van der Willigen en de wethouder van i My va„ Nijverheid en handel, lunch- onderwijs, de heer S. Sannes. Aan dit congres nemen bijeenkomst „Toekomst va 99 Neerlandici uit het gehele land deel. Onder hen i st®"d ,in Nederland", 12.3( twee Duitsers, 30 Leidenaren en 30 Amsterdammers. ^ow HEMA™** Stichting Zwemonderwijs Een groot aantal leerlingen van de Stichting Zwemonderwijs in Leiden en omgeving heeft het diploma A of B van de Koninklijke Nederlandse Zwembond behaald, nl. de meisjes: J. Irik, A. van Oei, K. Brinks, L. Heynis, C. Doornekamp, J. de Graaf, A. van Kriel, E. Morsink, G. van Nie, Y. van Lambalgen, V. Zwart, L. Koree, K. v. Tilburg, S. Bauter, A. Tesselaar, A. den Haan, J. Koning, J. Tukker, E. Ouwerkerk, C. Roozep, D. van der Berg, E. Vijfwinkel, D. Vijfwinkel, M. stichting "Mensen ln nood", waardoor Manssen. M. Sont, L. Willemse. JMei- het voor tal van Oostenrijkse kinderen nema, S. Polane, C. Passchier, M. Mft mogelijk was een tijdje by pleegouders i Houthoff. J. Remmerswaal, A. Tolsma. Hans Hegi Karei Prins> Theo uit Leiden en omgeving te verbiyven. J H. Peeters, A. Dolstra, L. Brokaar. M. i Holst, Peter de Goede. huis, Kick de Groot, Janneke Dubbe- Maresingel (hr. v. Zonneveld) - A: Fras Redel, Martien Vreeken, Franklin Kruit. B: Jan Hoekx. Barend Mieloo. Bram van Kalveren, Cokkie van Zeist, Ma rian Kuisen. Zuidsingel (hr. Beekma) - A: Nela Eradus, Gerry Bleienberg, Piet Bodijn, Freddy Kampvraat. B: Bert v.d. Woert, Wim Schreuder, Harry van Rijn. Pasteurstraat (hr. Den Hertog) - A: Piet Glasbergen, Jonas Singeling, Koos Spis, Marian v.d. Zwan, Bepie Kok. B: Wil v.d. Steen, Hans v.d. Wal, André Pracht. Os- en Paardenlaan (hr. Lippits) - Rudy v.d. Zon, Peter v.d. Burg, In november 1965 kreeg mevr. Van Wely reeds de "Pro Ecclesia"-onder- scheiding. omdat zij 40 jaar zeer actief in de Leidse kath. kinderuitzending en de stichting "Mensen in Nood" was ge- Mevr. Van Wely, die zich als enige bezitster in Nederland van de St. Ste- fanus-onderscheiding, natuurlijk zeer vereerd voelt, ziet dit ereteken echter niet alleen als een uiting van waardering voor haar persoonlgk, maar als blijk van grote erkentelijkheid van kardinaal König en de Oostenrijkse kath. Charitas voor de pleegouders ln Leiden en omge- Pruys, L. de Vroedt. E. Szirmai, F. Boon, R. Geels. J. Klok, M. Deeren- dorp, M. Ruigrok en H. Evers. Jongens: C. van der Oever, J. Hey- mans. F. Bosch, M. Bosch, P. Groen veld, F. Benoisch, P Benoisch, D. Rijs- dam, G. Pouw, J. Langerhorst, A. Zandvliet, P. van Weizen, W. v. Zijp, J. Mosselman, W. Denneman, D. van der Hoven van Genderen, P. Nievaart, B. Vermet, C. Scholten, R. Nardten, G. den Haan. H. van Elk, W. van Elk, R. Kool. J. Cramer, E. Stoffel, B. Roo- denburg-Vermaat, M. Stoffel, K. Vos, A. Bavelaar. R Roskam. H. Polder aart. J. Siljee, J. Roefstra. W. Streng, ving. die soms meer dan tien jaar, be- L. Boom, M. Vervoort, H. Hailsma. C. langeloos Oostenrijkse kinderen in hun ~A jÉBj~ v"n" gezinnen hebben opgenomen. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Jaarlijkse ontmoeting met Den Haag in het Haagse oefenlokaal aan de Epskamplaan, hoek Weesper- straat. aanvang 20.00 u. Stadsgehoorzaal 20.00 uur Con cert Residentieorkest.. VRIJDAG 1 APRIL Stadsgehoorzaal, kleine zaal Ned. teken van de brief in de litteratuur. Als eerste spreker over dit onderwerp Anthonius Clubhuis concert Ka hield Prof. H. A. Gomperts gisteravond in hotel „De Witte Raaf" te Noord- tholieke Leidse Harmoniekapel, 20.00 u. wijkerhout, waar de eerste twee dagen van het congres zich afspelen, een j lezing, getiteld „Brief en litteratuur". I ZATERDAG 2 APRIL De eerste roman in brieven was van, men alleen de privacy erkent van der- ^es*- v; d. Heyden 15.30 receptie de hand van Richardson in de 18e den. die erin genoemd worden en die J^beum^ Ir. Z0"ndf^^'l eeuw. Toendertijd waren dit bestsel-1 nog in leven zijn. De heldere betoog- Iers in de Europese litteratuur. In del trant, gekruid met een bijzonder fijn- na de lezing volgende levendige dis-' zinnige humor, die onmiddellijk aan- cussie kwam zeer sterk het standpunt j sprak, maakte deze lezing samen met van prof. Gomperts naar voren, dat de Discussie, waarin hij vaak zeer men het recht heeft na de dood van ad rem van repliek diende, tot een de schrijver te publiceren, waarbij I boeiend geheel. Prof. dr. D. J. Kuenen eerste Leidse pro-reetor Bij besluit van de Senaat is prof. dr. D. J. Kuenen, hoogleraar in de algemene dierkunde, met ingang van 1 september a.s. benoemd tot pro rector. De instelling van het pro rectoraat, waartoe het Senaatsregle ment de mogelijkheid opent, betekent een versterking van het Senaatsbe- stuur. De Leidse rector magnificus is slechts één jaar rector en wordt op gevolgd door de secretaris van de Senaat, die deze functie ook één jaar heeft bekleed. Naast deze wisselende figuren komt thans de blijvende pro pro-rector. Verscheidene jaren heeft de Leidse universiteit'een pro-secreta ris gehad. Wijlen prof. mr. H. F. W. D. Fischer, die.in de zomer van 1964 is overleden, had als pro-secretaris de leiding van het Senaatsbureau, die thans berust bij mejuffrouw mr. R. van Ditzhuyzen. T entoonstellingen zaad, J. Roos, L. Stronks, P. Paulus, L. Staff leu, H. Voorbij, G. Verdoorn, E. Bavelaar, M. Humme, M. v.d. Vij ven» E. van Straten. R. van Duinen. F. Geertsema, R. de Jager, F. Sloos. R. van Zanten, M. Bas, S. van Nie, W. Hamer, D. Pardon, P. Weiman, M. Jacques, B. Noest. Afgewezen 2. SCHOOLDIPLOMAZWEMMEN Rapenburg (hr. v.d. Neut) - Diplo- De Lakenhal, Oude Singel 28 Ten- ma A: Leo de Haas. Wil van Rooden. toonstelling litho's van Kokoschka. Tot i sjaak Zandvliet. Frans Gijbels. Diplo- 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwstraat 11. Tentoonstelling werken van Willem Hussem. Tot 20 april. Allemansgeest,' Hoflaan, Oegstgeest. Schilderijen van Willem T. Breddels. Tot en mgt mei. MEVROUW SIMONIS t ma B: Frank Wortel. Ben Kampen. Frans Bouma. Jos Castelein, Lex Duijndam, Loek Tersteeg. Lusthoflaan 4 (hr. Eykhout): A: Marja Janssen, Jan Peet, Henk Cor net. Haarlemmerstraat 240 (hr Dekkers) A: Netty van Soest-, Ria Sloos, John Kieft. B: Cok Mink. Piet Mink. Plantsoen (hr. Huigens) A: Cor den Duik. Jos Stigter. Tonny Dol, Hans de Bruin. Leo van Dam, Aja v.d. Marei, Corry Spek. Anneke Glasbergen. Oosterstraat (hr. De Jonge) - A: Ruud van Oyen, Rik Hasselbach, Rinus Rossum, Kitty van Helden, Hanny universiteit verbonden. Een jaar later i tijd van 81 jaren overleden mevrouw werd hij benoemd tot hoogleraar in j Bertha Simonis-Kortekaas. Mevrouw de dierkunde. In het vorige academie- i Simonis en het oproepen van die., rector, dtc rorg kan dragen voor de jaar 1964/1965 nas hij reclor magni- naam wekt bij reer vele Leidenaars Nletmrg. Dick Nieuwenbure continuïteit van het beleid. ficus, tevens voorzitter van de Urn- de herinnering op aan een goede en'B. Eelko de Roos, Dick Nieuwenourg. PROF. KUENEN is de eerste Leidsel versitaire Lustrum Commissie 1965. of ziek waren, heeft geholpen en ter zijde gestaan. Mevrouw Simonis is namelijk zeer vele jaren penningmees- teresse geweest van „Hulp in de Huis houding en De Baby" onderafdelin gen van de R.K. Vrouwenbond en comité-lid van het „Ziekentriduum". Zij was ook bestuurslid van de R.K. Vrouwenbond. ,w...k.Uo i De moederlijke zorg voor haar groot In dit bericht staat verder te lezen:gezin verhinderde haar niet die zorg reeks voorstellen afkomstig van de i Al voor het begin van de vergadering ook uit te strekken tot andere moe zijde van de studentenvakbeweging i waren de moeilijkheden begonnen, toen ders. andere kinderen en tot de zie- (SVB) over huisvestingsproblemen van LSR-praeses J. K. Gevers weigerde ken. Zij deed dat met opgewektheid de agenda af te voeren, hebben een bepaalde brieven te tonen aan twee en voorbeeldige ijver en zonder enig STUDENTEN VAK BEWEGING IN ERNSTIG CONFLICT MET BESTUUR VAN DE L.S.R. „Weigering van de voorzitter van delange baan te schuiven en ieder debat Leidse Studenten Raad (LSR) om uit de weg te gaan", aldus een pers- correspondentie aan fractieleden ter| bericht van de S.V.B. Leiden, inzage te geven en het besluit stille vrouw, die hen. toen zij in nood Freek Baak, Jan v.d. Berg. Herman - - - Bloemzaad, Judith Helversteijn, Jan neke Wolting, Herma van Hooydonk, Trudy van Weeren, Elly v.d. Vegte, Ria Rijsbergen. Ada van Leeuwen. Caeeiliastraat 11-15 (hr. Rotteveel) A: Alfons v.d. Geijn, Ernst Keijzer, Pe ter Wolters, Hans Schreuder, Sjaak v. Leeuwen, Robbie Falter, Bert Herreur, Jan Ruiteneek. B: Theo Zierikzee, Nico Knijm burg. Rien Bergers. René van Dam. Jan Zandbergen, Paul van Ommen. Noordeinde 40 (hr. Ipenburg) Tolboom en A. A. van Mook; Petius Cornel is Bartholomeus zn van W. M. Rodenburg en J. M. van der Peet; Ma ria Anthonia dr van J. G. Paauw en M. A. van Duijn; Monique dr van N. Nievaart en A. H. Brouwer; Geertrui- da dr van W. den Daas en J. C. van Leeuwen; Helena Catharina dr van S. P. Dubbeldeman en C. M. Barning; Maria Theresia dr van T. A. Dongel- mans en E. A. Lek; Cornelis zn van J. Kolff en G. M. E. Z. Malherbe; San- der Johannes Thomas zn van S. van den Berg en N. van het Veld; Anne- marie dr van C. J. Ammerlaan en M. A. H. van Bilsen. GETROUWD: B. van der Wal en A. M. Jansen; A. L. Meijboom en A. H. J. van der Hoek. OVERLEDEN: P. den Hollander. 78 Jaar, man; A. E. Oolthuis, 72 jaar, wed. van H. F. Hanno; P. Onderwa ter. 77 jaar, man; J. de Kier, 75 jaar, man; E. M. R. A. R. de Brabandere, 1 jaar, dochter. waardigd. toen bleek dat noch het bestuur, noch de rest van de Raad van zins waren te praten of te stemmen over een voorstel dat aangaf hoe het huidige percentage (55 geleidelijk tot een lager percentage kon worden teruggebracht. In een circulaire, die inmiddels on der de studenten is verspreid, protes teert de SVB ten scherpste tegen deze gang van zaken. Ze eist dat de huidige praeses vervangen wordt door een onpartijdige vergadervoorzitter. Te vens heeft de fractievoorzitter aange kondigd zich terug te trekken uit het seniorenconvent, omdat het hierin ge- reemd en dat was juist haar grote charme. De laatste jaren leefde zij teruggetrokken in het Katwijkse pen sion. De dankbaarheid van velen zal haar in eeuwigheid vergezellen. heftige botsing veroorzaakt in een op i SVB - fractieleden. Fractievoorzitter J vertoon „liefdadig" te 28 maart j.l. gehouden vergadering Bomhoff toonde ter vergadering met Iedere gekunsteldheid van de LSR. In een urenlange emo- de hand op het reglement de onwet- tionele raadsvergadering moest de tigheid van deze weigering aan. het- SVB het bestuur voortdurend verwij- geen niet mocht baten. De SyB on- ten alle belangrijke beslissingen op de derzoekt thans de mogelijkheid van juridische stappen om alsnog haar eisen kracht bij te zetten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN In de vergadering besluit aangenomen, dat slechts 33 GEBOREN' Cornelia Catharina Pe- procent van de kamers in huizen van tronella Jacoba dr van C. W. Zuider- de Stichting Studentenhuisvesting aan duin en C. A. J. Kortekaas; Huig Cor- leden van het Leidsch Studenten Corps nelis zn van L. Jansen en A. M. Haas- I dient te worden toegewezen. De SVB- noot; Angelica Maria dr van W. A. I fractie was echter bijzonder veront- villen zijn. Liesje de Wit. Klaas Yntena, Rob Wer- da. Jan Bekoov. B: Joke Giesbert. Tiny Boekhov haar j Greetje van Beelen, -Paul Haas. Vanaf vrijdag 1 april zullen de ten nisbanen van Unicum aan de Haar lemmertrekvaart weer geopend zijn. Een wilde eend vloog gisteren pardoes door een slaapkamerruit van een pand aan het Kort Rapenburg. De eend, die overigens niet gebraden was, is door seniorencunveill, UlllUtll 11CI IIICII» i nrtlitia «'.O. Knitanlu^Kt voerde „vertrouwelijk" overleg voort- de buitenlucht voerae „venrouwe.oe gebracht. De eend lat enigszins ver- d"reï? soft zijn drieste desd te overdenken. De slaapkop. de belangrijkste zaken buiten de raad te houden. Tenslotte herhaalt de Studentenvakbeweging haar eis. dat de statutenwijzigingen, die voor een goed* functionering van de Raad noodzakelijk zijn, voor de zomervakantie worden doorgevoerd. UNIVERSITAIRE EXAMENS Geslaagd voor het kand. ex.-culturele antropologie de heer D. A. M. Smidt (Leiden). Bocrhaavelaan (hr. Hettinga L. Helledoorn, T. Hoogenboom, H. Hoo- genboom. A. van Heiningen, R. Baten burg, B. Stoks. G. Thijssen. B: R. Ruitenbeek, K. van Sas. Noordeinde 1 (hr. Prévo) - A; Rein- dert Tolkens, - B: Kees den Kok en Job Eekhof. Aalmartk (hr. Muis) - A: Saskia v. Nie, Verena v. Vlijmen, Wim Bavelaar, Fred Haneveld, Rob Honsbeek, Ad Pele. B: Marco Humme, Harry Oostra, Flores Bosch, Koos v.d. Boogaard. Roel de Graaff, Aad Nieuwenhuizen. Frans Sollv. Jan Schöler, Arie v.d. Heijden. Haarlemmerstraat 32 (hr. v. Veld hoven) - A: Wilma v. Veen. Carla Te- barts, Truus van Klarenbosch. Inge Bul. Mirjam v.d. Spek. René Smul- J M. HTc'Raaff! B: Willy Janssens, Koos Keijzer. Joop van Diest, Willy Bleyi, Kees Vrouwen- Lusthoflaan 2 (hr. Kraaijevanger) - A: Marian Boetekees. B: Toos Jan sen. Jke van Schagen, Annemarie Dickhof, José Ouwerkerk, Carla Bek- kum, Ieke Verbaan. Pelikaanstraat (mej. Bonnet) - A: Adrie Heijmas. Boommarkt (hr. v. Eisen) - A: Kees van Velzen, Jos Zoet. Herman Seyse- ner. B: Kees Onderwater, Gerard Kuiters, Mattie Ouwerkerk, Piet l'Amie Wim Aggenboek, Marcel v.d. Zalm, Langebrug (hr. Volkers) - A: Ger- da v.d. Zwan, Marga Vink, Frank Hoppener. Chris Willems, Arie Schou ten, Frans Rijken. B: Coby Landman, Roel van Ispelen, Hans Spierenburg. Cor van Egmond. Levendaal (zr. Miriam) - A: Marian Kerkvliet, Joke Groenewegen, Truus v.d. Stel, Antoinette v.d. Meel, Karin Bellaart, Liesje v.d. Fits, Martha Ha venveer, Wilhelmien de Koning, Ria van Gazen, Jos de Wekker, Bert van Schie, Koos de Boer, Ronald Coenraad, Willy Trentrop. B: Ton v.d. Fits, Gerard Mank, Theo van Schooten, Helma v.d. Geyn, Jos Schamper. LEIDERDORP De procedure tot vaststelling van het streekplan Rijnstreek-West is thans overeenkomstig de Wet op de Ruimte- ïyke Ordening aangevangen. By dit streekplan is ook - het gebied van de gemeente Leiderdorp betrokken. Het ontwerp-streekplan met bijbehorende stukken ligt ter gemeentesecretarie van 1 april a.s. af gedurende twee maanden voor een leder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schrifteiyke bezwaren tegen het ontwerp indienen bij de Provinciale Staten van Zuid-Hol- ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Kaartavond Meerburg Vrydag 1 april is er voor leden en belangstellen den weer een prijsklaverjasavond die gehouden wordt in de kantine van het clubgebouw. Aanvang 20.00 uur. OEGSTGEEST RAADSAGENDA Voor de vergadering van de raad dei- gemeente Oegstgeest. te houden op woensdag 6 april te 19.30 uur ln de raadzaal komen o.m. de volgende agen dapunten aan de orde: voorstel van de burgemeester tot verhoging van de jaar wedden van de wethouders; voorstel van b, en w. tot verkoop van bouwgrond gelegen in het bungalowpark; idem tot voorlopige goedkeuring van de ont eigeningsplannen „Oegstgeest-Meren- wijk" en „Oegstgeest-Morskwartier"; idem tot verkoop van een perceel grond aan de Lijtweg aan Rooyakkers auto- mobielbedryf N.V. voor de vestiging van een quick service-station; Idem tot ver lenging van de verhuur van de terreinen in gebruik bij het Rijnlands Lyceum; voorstellen tot beschikbaarstelling van kredieten voor de bouw van een nood- bestuurspost. de bouw van een derde loods en andere gebouwen op het terrein van gemeentewerken aan de Poelgees- terweg. voor herstelwerkzaamheden aan kasteel Oud-Poelgeest en voor verbouw van de paardenstal achter de Mariahoeve t.b.v. de padvinders; idem inzake de va kantiesluiting der kruideniersbedrijven; idem om te verklaren, dat voor het deel der gemeente ten noorden van het Oegat- geesterkanaal een bestemmingsplan wordt voorbereid; idem tot aanvulling van het raadsbesluit Inzake het verlenen van medewerking voor de stichting van een Montessori-kleuterschool; Idem In zake de bouw van een derde lokaal bij de kleuterschool „De Hazenwei". GEBOREN: Elize Johanna dr van J. B. Nouwens en J. Vrijenhoek; Mi- chèl André zn van J. C. Schipperijn en D. M. Vermeulen; Maria Johanna dr van H C. J. van Elk en J. L. van der Putten; Maarten zn van S. Dam mer en J. G. ter Borg. ONDERTROUWD; J. H. Tulner en Behaalde zwemdiploma's Maandag 21 maart zwommen leden van de zwemvereniging „De Water- vrienden" teneinde een van de be staande zwemdiploma's te behalen. De □itslagen waren Bewijs Zwemproef A Wilhelmien de Koning, Kitty v. Hel den, Henny Heshusius, Conny Kinke laar. Anje Oostendorp. Ria Rijsbergen. Hellen Verkuylen, Ludi Zandvliet, Willem Bavelaar, Jan Boersma, Peter v.d. Burg, Peter J. W. Geerlof. Cor nelis Halstein, Eddy Pape, Robert Pe tri, Willem v. Putten, Rob v. Rootse- laar, Adrianus Sasburg, Evert Jan Vos kuil. Totaal aantal 19 examenkandida ten, allen geslaagd. B (geoefend zwemmer Cornelis de Blok, Marjo Berenfenger, Coby Elderhorst, Odillie Haastrecht, Ada Lekkerkerker, Ans Opdam. Nelly Riemers, Gerda Devilé, Liesbeth Schui temaker, Netty v.d. Burg, Sasanna Fis- ser, Elly Keereweer. Ronny v. Poel geest, Eelko de Roos, Rbert v. Rootse- laar. Gerard Sluys, Paul de Vink, Dick Vring, Hans de Wolf. Janneke Barelds, Loes v. Kesteren, Annemarie Meiman, Plonie Owel, Mar ja Pijnnaken, Marthie Roeladse. Gerda de Zwijger, Truus Crama. Frans Riemers, Hans Spierenburg, Ton v.d. Boshc. Wim Crama. Van de 38 kandidaten zijn er 37 ge slaagd en 1 afgewezen. De uitslag van het diep lorna-zwem men in het Zweilandbad op 22 maart is als volgt; Bewijs zwemproef A: Corrie van Klink, Anneke Roeleven, Wilhelmina Berk, Anne M. Einfeld, Ludy v.d. Leek. Jacomina Nieuwenhuis; Hendrika Re- del, Louise Schammey, Janneke Wit- teman. Hans v. Hemert, Jan v. Hemert, Dries Hoeven; Henrie v. Kampen. Leendert Knopper, Paul W. Lebbink, Aatje v.d. Linden; Pieter v.d. Luit. Wim Marijt, Antonie Visse; Barend Mielo, Wouter Mielo, Jan van 't Oos ten, Sjaax Ooijendijk, Franciscus Re- del, Peter van Riet, Henk Postma, Jan Heshusius. Van de 27 kandidaten zijn ALPHEN AAN DEN RIJN Bejaarden zagen huwelijksfilm De bejaarden uit Alphen hebben gis termiddag in de Nutszaal dank zij eer geste van de directie van de Luxor- bioscoop volop genoten van een tal films over het leven van prinses Beatrix met als slot het huwelijk van de prinses met Claus van Amsberg. Het programma opende met een film over het bezoek van prinses aan New- York en de verloving van de prinses. Nieuw VVV-bestuur in Warmond In een bestuursvergadéring van V.V.V. werd het bestuur van de vereniging als volgt samengesteld: voorzitter de heer G. Kamsteeg, secretaris de heer H. M. Tromp en penningmeester de heer M. A. de Vroomen. Het informatiebureau is gevestigd in Papyrus Boek- en Kan- toorhandel, Dorpsstraat 57. Zy, die in het komende seizoen voor de water sporttoeristen kamers beschikbaar heb ben, kunnen aan dit adres hiervan me dedeling doen. Het informatiebureau verstrekt verder alle inlichtingen die voor de watersporttoeristen van belang zyn. Overgangsklasse volleybal In de wedstrijd tegen VSW uit Wor- merveer heeft Nieuw Brunhilde gister avond in het gymnasium wederom een duidelijke nederlaag geleden. VSW. dat in vergelgking met het vo rige seizoen wat aan kracht heeft in geboet, was in de wedstrijd tegen Nieuw Brunhilde toch wel zoveel sterker, dat onze stadgenoten min of meer kansloos waren. Met diverse goed opgezette t vallen wisten Anneke van Venetiën vooral in de le en 2e set aardig wat punten te scoren, maar ook nu weer moesten zy in de slotfase het initiatief aan haar tegenstandsters laten. Na ver lies van de le en 2e set met resp. 815 en 1015 had Nieuw Brunhilde in de 3e set niet meer de kracht terug te slaan. Het werd nu een ruime 315 setzege voor VSW dat hierdoor de wedstrijd met 03 op haar naam bracht. WOUBRUGGE Hektreiler Zeehaan te water gelaten In aanwezigheid van vele vlssery- autoriteiten vond gistermiddag op de scheepswerf De Dageraad de vlotte te waterlating plaats van de moderne hek treiler Zeehaan (IJm. 57), gebouwd voor rekening van de visserijmaatschappy Ba tavia te IJniulden. De doopplechtigheid werd verricht door de echtgenote van de directeur, mevr. O. F. Gouda-Moesman. Tydens de na afloop gehouden recep tie in „Het Oude Raedthuys" memoreer de directeur J. H. Boot van De Dage raad het heugiyk feit, dat de Zeehaan het tiende schip was, voor de heer Gouda sinds 1953 gebouwd. Spr. zag, wat be treft de nieuwbouw op de binnenlandse markt tharis weinig opdrachten, waar om buitenlandse orders zeer gewenst waren. Op De Dageraad wordt dan ook thans de kiel gelegd voor eenzelfde hek treiler voor een Westduitse rederij. De heer Boot overhandigde mevr. Gouda een filmprojector met camera. Ondergewaardeerd De heer D. J. Gouda bestreed fel de vorige week tijdens een bijeenkomst in Velsen gemaakte opmerking van de sleepbooteigenaar A. Wijsmüller, om de hele IJmuidense vissershaven maar te verplaatsen naar Katwijk, gezien de be langen van de oliemaatschappyen e.a. De'visserij wordt in bepaalde kringen nog te veel ondergewaardeerd, aldus spr. doch dit vaartuig van bijna 2 miljoen gulden getuigt nog van voldoende on dernemingsgeest. Weliswaar zyn de IJmuidenaars met hun vishallen wat be treft de automatisering nogal achterge bleven, doch hier beloopt de export toch altijd jaariyks 150 miljoen gulden. De Noordzee is één grote polder voor onze nationale voeding, die door onze vissers wordt beploegd. De Zeehaan kost per ton 3500. hetgeen zeer duur is, doch kan, om ren dabel te worden, dan ook een besomming maken van tegen één miljoen per jaar. Na nog gewezen te hebben op de nood zaak van hoge lonen voor de beman ning, vergeleek hy de verantwoordelijk heid van de schipper met die van de kapitein van een grote zeesleper. D/ MARKTBERICHTEN RIJNSBURG. 30 maart, bloemen - Fresia's: Oranje favoriet 120-130, Gol den Yellow 110-120, White Swan 125, Snow Queen 110-120, Stockholm 100- 120, Golden Coast 90-115. Tulpen Hol lands Glorie 210, Lefebers favoriete 140-160, Orient Expresse 140-160, Pa ris 130, Pink Attraction 130, Golden West 130, Queen of the Night 115, Pro minence 110-115, Eutopie 90-100, Rij zende Zon 90, Chysanten Tokio 340, Polis 340, Irissen Wedgewood 230-240, Dominator 260 alles per bos. Am. An jers: Sun wit 3400-4300. Sim Rood 3000 -3400, Sim rose 3000-3200, Stocking Pink 3200. Sir Arthur 2800-3200. Dusty 2800-3000 per 100. Gerbera eerste soort 40 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 30 maart, - bloemen Irissen Wedgewood 1,75- 2,05, idem Dominator 2.35, Lathyrus 90-1,75, Anemonen 66-99, Blauwe Druifjes 26-35, Freesia Gold Coast 76- 92, Blauwe Wimpel 72-96, Royal Gold 90-95, White Swan 61-93, Princes Ma rijke 62-80, Golden Yellow 78-1,03, Gloria Solis 80-88, Narcissen (Glas) 58-1,07, idem buiten 18-34, Tulpen Paul Richter 90-1,01, White Sail 90-91, Re- forma 90-1,10, v.d. Eerden 68-1,05, Lus tige Witwe "67-100, Paris 90-122, Ox ford 119-124, Edith Eddy 58-77, China Pink 83-96, Rose Copland 70-100, Ath- leet 79-115, Golden Eddy 78-90, Karei Doorman 90-95, Apeldoorn 90-138, Gol den Harvest 100-130, Purper Copland 90-100, Ornament 70-104, Wintergold 70-106, Piccadilly 75-82, Pitt Max 108- 118, Princes Beatrix 90-49, Robinea 107 John Gay 78-105, Cordel Hull 114-128, Dubbele Tulpen 58—87 per bos. Am. Anjers 20-43, Rozen 18-43 per stuk. TER AAR, 30 maart - Groenten - Witlof 1 115-153, idem 2 78-97, idem stek 31-61, spinazie 47-76, idem afw. 36-39, andijvie 72-79, rabarber 55, uien 13-27, prei 42-50 alles per kilo, sla a 20-25, idem b 13-17, idem c 6-11, kom kommers 12-20 alles per stuk, radijs afw. 10-16, selderij 9, peterselie 7-14, per bosje, stoofsla 80-90 per kist. Kom kommers export 37-52 per stuk, idem krom 68 per kilo. Radijs export 22-25 per bosje. ders, Marja Möllers. B: Annemarie Valk, Anneke Rood, Nia Berk, Roos Wisse, Silvia Rombout, Mirjan Fles, Conny van Vonderen, Ma rian Wijnands, Margriet v. Haasteren. Cilia Krol. Rita v. Haastrecht, Patricia Socel, Nel Verburg, Ria Kettenis, He- leen Driesen. Noordeinde 40 (hr. v.d. Rovaart) - A: Henk Segijn, Hugo van Egmond. Henk v.d. Ent, Robert v.d. Bijl. B; Roeli Karei. Oude Vest (hr. Ragut) - A: Ria van Egmond, Bep v.d. Waals, Jan van 't Oosten, Corry Oly, Vera van Leeuwen. Janny v.d. Poel, Henk v.d. Horn, Wibo Ammerlaan. Fred van Dam. Hooglandse Kerkgracht (hr. Zuider- veld:- A. Wim Schouten, Petar Roe- landse, Sjaak Cuwelier. Loe« Jager, Ria v. Leeuwen, M. Reinders. B: Ronald van Trooyen, Tn Zomer- GETROUWD: W. G. A. van de Kooy en P. J. Vink; P. Plomp en C. T. Vegter. OVERLEDEN: C. J. A. Alkemade; G. M. Peperzak; J. C. de Bruijn, w.v. H. B. van Baak. SASSENHEIM Aanrijding Gistermiddag om streeks half vier stak in het drukke gedeelte van de Hoofdstraat het 4- jarig dochtertje van de familie S. plotseling de weg over, met als ge volg dat het kind werd aangereden door een personenwagen bestuurd door een dame uit Den Haag. Door krach tig remmen kon de wagen, die met een matige snelheid reed. onmiddellijk tot stilstand worden gebracht, zodat het meisje alleen schaafwonden aan hoofd en rechterbeentje opliep. By het bouwen van ons gebouw aan de Papengracht anno 1665, had men, evenals nu, met nozems te kampen. Kloppartijen van „gangs" kwamen herhasldeiyk voor. Smijten en gooien met stenen kostte zelfs aan twee burgers een oog. Burgemeester Cornelis Hooft besloot dan ook krachtdadig op te treden en gelastte de „halfwassen braessens van jongens en andere oproerkraayers in het Rasphuys op te sluiten". Waren zij daar ook nog onhandelbaar of brutaal, dan werden zij met hun hoofd in een houten blok geklemd en eens „dapper ghegeeselt". Naast het Rasphuys bevond zich nog een tuchthuis, waar ouders tegen betaling hun onwillige zoons konden laten afranselen, net zolang tot zij biyken van beterschap gaven. Hielp dit helemaal niet. dan stuurde men ze naar Indië. Of dergelijke methodes in deze tyd wel of niet bruikbaar zouden zyn. kun nen wij niet beoordelen. Wel kunnen wij U zeggen, dat De Leidse Courant een ruime en eeriyke reportages van alle gebeurtenissen geeft, zo wijd de wereld strekt tot ln uw eigen straat. DE LEIDSE COURANT IS THANS DE MEEST UITGEBREIDE KRANT VAN LEIDEN EN VERRE OMSTREKEN JUBILEUM SCHRIJFBLOK mei efbee'dlne van ons gebouw uit de Gouden Eeuw en het unieke Leidse Courant-speldje. Ondergetekende geeft als abonnee van De Leidse Courant op: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen vrat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 82, Leiden. S TREC arbef 5udE

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4