Leids merenplan komt tóch tot uitvoering „VROLIJKE" OPENING VAN DE ZEVENTIENDE KEUKENHOF TE LISSE I. Baart (Leiderdorp) nieuwe burgemeester van Zaandam Aantal motorvoertuigen te Leiden en buitengemeenten ADRI VAN POLANEN - EUROPEES KAMPIOEN - GROOTS GEHULDIGD DONDERDAG 31 MAART 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA t i kille najaarswind de mensen diep in hun kraag deed duiken, werd in Lisse reeds de lente aangekondigd met wapperende vlaggen en de opening van de zeven tiende voorjaarsbloemententoonstelling Keukenhof. De fine fleur van de bollenstreek en dat zowel in letterlijke als figuur- lljke zin gaf daarbij acte de présence in het smaakvol versierde theehuis op het tentoonstellingsterrein. Daar be vonden zich onder de gastheerlijke zor gen van burgemeester Th. M. J. de Graaf, voorzitter van de Stichting Keu kenhof, vele prominenten. Op de eerste plaats minister mr. M. Vrolflk van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, de Belgische ambas sadeur F. X. baron van der Straten Waillet, de gedeputeerden mevr .mr. Chr. de RuyterDe Zeeuw en de heer Dee- renberg, buprgemeesters van verschil- WAT LEZERS SCHRIJVEN De heer P. H. v.d. M. heeft gemeend in uw blad van jl. dinsdag redenen te hebben aangevoerd voor het stemmen op de z.g. Boerenpartij. Als eerste punt noemt hg een slap en natrappend beleid van de KVP in de kwestie Irene. Hij levert echter geen lende bollendorpen, alsmede burgemees ter O. Cremers van Haarlem, het col lege van wethoudehs van Lisse, dr. A. J. Verhage, voorzitter van het Produkt- schap voor Siergewassen en vele andere vooraanstaanden uit kringen van Bloem bollencultuur en Vreemdelingenver- Burgemeester De Graaf heette allen welkom en leidde minister Vrolijk, die de officiële opening zou verrichten, met een korte toespraak in. Hij wees daar bij onder meer op het steeds groeiende succes van de tentoonstelling (in 1950 230.000 bezoekers, in 1965 750.000). Hij wees ook op de zelffinanciering van de Keukenhof, die slechts zeven weken inkomsten heeft, doch die een heel jaar lang onkosten vergt. Bij dit laatste punt stond de heer De Graaf wat langer stil. „Subsidie van de overheid hebben wij nog nooit gevraagd, dat is op zichzelf een verdienstelijk feit". De eerlijkheid gebood hem echter te zeg ge, dat er wel een gedeeltelijke subsi- fungeren die wordt gegeven voor de beeldenex positie in de vorm van bijdragen aan Nederlandse beeldhouwers, wanneer die op de Keukenhof exposeren. Tenslotte nodigde burgemeester De Graaf door overhandiging van een for se sleutel het bloemenfestijn op „vro lijke" wijze te openen. ge bescheidenheid, aldus de minister, De Nederlandse beeldhouwkunst is nog zeer jong al is het niveau van jaar tot jaar stijgende. Ieder jaar slaagt men er echter in een collectie Nederlandse beelden op de Keukenhof bijeen te bren gen, die in staat is concurrentie aan te gaan met buitenlandse. Na een hommage aan de nagedachte nis van de eerste Keukenhof-voorzitter, wijlen de heer Tom van Waveren, die juist voor het culturele aspect van de tentoonstelling zo veel heeft gedaan, ging de minister tot dé eigenlijke opening over. Hij ontsloot een rijk met bloemen versierde rustiek hekwerk voor een bloementuin, waar hij een charmante hostess ontmoette met een prachtig boe ket bloemen, die aan mevr. Vrolijk wer den aangeboden. Direct daarop boden een aantal hostesses, gekleed in stijlvolle blauwe mantelpakjes die als hulpvaardige gastvrouwen van de Keukenhof zullen kleine biedermeyer-hand- boeketjes aan de aanwezige dames aan. Voorzitter De Graaf bedacht mevr. Vrolijk met een kostbare gouden speld als herinnering aan deze dag. enkel bewijs. Want het overdreven I vragen". „Maar ook tot eer oecumenisch geschrijf, o.a. aan de kar-spreken bloemen en beelden een dlnaal, kwam voor in sommige kranten gende taal. De Keukenhof is t en in studentenkringen, maar was niet langrijke creatieve gebeurtenis iets in en van de KVP. Integendeel. De in cultureel opzicht Het gezelschap bezocht vervolgens de grote tulpenkassen, waar het gewas reeds in volle bloei staat en maakte, al- deling verrichtte, hield ook hij een vorens in het grote restaurant enkele toespraak als „geplaagde minister, al verversingen te gaan gebruiken, een het alleen maar door subsidie-aan-1 korte wandeling door het nog slechts wijze waarop de toenmalige Min. pre sident mr. Marijnen deze moeilyke ge schiedenis heeft opgelost, mede gesteund door de KVP in de Eerste- en Tweede Kamer, was een tactvol en eerlijk be leid. Als tweede punt de kwestie De Quay. Men ging tegen de wil van de kiezers in zee met de P.v.d.A.. De feitenkennis van de heer v.d. M. is wel erg mager. De verkiezing van 1963 bracht groot ver lies zowel voor de P.v.d.A. als voor de K.V.P. En met veel moeite ontstond het kabinet Marijnen. De excentrieke hou ding van de V.V.D. inzake het omroep en televisiebestel bracht het kabinet Ma rijnen ten val. Omdat met de V.V.D. toen niet viel te regeren kwam het ka binet Cals met de P.v.d.A. erin en de V.V.D. eruit dat was in 1965. Als derde punt: de tegenstrijdigheid: Bij de K.V.P. Nee, zegt de heer v.d. M., bij de K.R.O. Hiermee beleven we dan het merkwaardig verschijnsel, dat als buurman A. je ergert en boos maakt, je bjj buurman B. de ruiten gaat ingooien! Een prachtige logica! Het is nu wel verklaard waarom dan een stel extreme neen-zeggers winst kan maken. Leiden, S. M. maar zo was het buiten, toen minister en mevr. Vrolijk met burge meester De Graaf e^n korte wandeling maakte door het verregende park. gens economische overwegingen ook niet vreemd zijn". Wat betreft de beelden past ons eni- Zo opende minister Vrolijk de ze ventiende Keukenhoftentoonstelling bin nen de beschuttende muren van een der gebouwen ZOETERWOUDE Eerste terugbetaligen exploitatieverordening De toepassing van de exploitatiever ordening heeft in het begin met kinder ziekten te kampen gehad. Getrouw de toezegging die de burgemeester tijdens een raadsvergadering heeft gedaan om in voorkomende gevallen, deze welwil lend te bezien heeft men de reclames van een drietal personen ontvankelijk verklaard en heeft een gedeeltelijke te rugbetaling plaatsgehad. Grootste deel van Zwanpolder wordt in meer herschapen WONINGBOUW LANGS DE GROTE SLOOT Hoewel de burgemeester tijdens de bijeenkomst niet inging op details van de woningbouwplannen is het duide- Als overeenstemming bereikt kan worden met de eigenaren en pachters van gronden in de ca. 250 ha grote Zwanenburgerpolder zal over 2 jaar door zandwinning op zeer grote Schaal begonnen worden met de aanleg van een groot kunstmatig meer. Dit is be kend geworden, nadat Warmonds bur gemeester drs. F. K. Langemeijer in januari de stemgerechtigde ingelanden van de Zwanenburgerpolder op het ge meentehuis ontbood voor een bespre king van de gemeentelijke plannen. Tijdens de uiteenzetting bleek, dat de gemeente volkomen is teruggekomen van het standpunt, dat men in 1964 nog huldigde t.a.v. de Zwanen burgerpolder. Toen was men van me ning, dat de polder geheel zijn agra rische bestemming moest houden. Ruim driekwart gedeelte van de polder zal volgens het nieuwe ge meentelijk plan beschikbaar moeten komen voor zandwinning en woning bouw, want alleen 70 a 80 ha in het noordwestelijk gedeelte van de polder (gelegen aan de Sprietlaak) blijft zijn agrarische bestemming houden. Van de 170 a 180 ha, waarvan de ge meente reeds een groot deel in eigen dom heeft, wordt volgens het plan de strook langs de Grote Sloot bestemd voor woningbouw. Deze bebouwing zal aansluiten op de toekomstige bebou wing van de Broek- en Simontjes- polder. lijk, dat er te zijner tijd ook bruggen zullen moeten komen over de War- monder Leede en de Grote Sloot. *1111 Ï*J I bussen, bestelauto's, vrachtauto's, trek- I■PmiriMPl(lP te IjPlClCll kers- motorrijwielen, scooters): Lei- VJC11I1UUC1UC IC UtlUtl den 114 Qegstgeest 154i Leiderdorp 1 1 '22, Zoeterwoude 99. Voorschoten 127, l3ger dsn lil provincie l Varkenburg 145. Katwijk 74. Rijnsburg Het Bureau Sociografie van de Dienst Gemeentewerken heeft een onderzoek ingesteld naar de aantallen motorrij tuigen in Leiden en een aantal om liggende gemeenten. Het uitgangspunt voor dit onderzoek vormden de cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die de stand per 1 augustus 1964 weergeven. Personenauto's per 1000 inwoners op 1 augustus 1964: Leiden 85, Oegstgeest 123, Leiderdorp 99, Zoeterwoude 62, Voorschoten 103, Valkenburg 96, Kat wijk 51, Rijnsburg 61, Warmond 60. Gemiddelden: Rijnstreek West (incl. Warmond) 82; Provincie Zuid-Holland 93; Nederland 87. Overige motorvoertuigen per 1000 inwoners op 1 augustus 1964 (auto- 130, Warmond 86. Gemiddelden: Rijnstreek West (incl. Warmond) 112; Provincie Zuid-Hol land 128; Nederland 119. Zowel bij de personenauto's als bij de overige motorvoertuigen lag Leiden in 1964 dus iets boven het gemiddelde en vrij ver onder het gemiddelde voor de provincie Zuid-Holland. Tenslotte komt het onderzoek tot de conclusie dat alle prognoses uit de vijftiger jaren m.b.t. de toeneming van het aantal motorvoertuigen in 194 reeds door de feitelijke ontwikke ling achterhaald bleken te zijn. Zo gaf de prognose van de Rijksdienst voor het Nationale Plan uit 1957 voor het jaar 1964 een landelijk gemiddelde aan van plm. 3 personenauto's per 1000 inwoners. In feite lag het gemiddelde toen al op 87. ZOETERWOUDE (Dorp) Het jaarverslag van de Bejaarden-so ciëteit te Zoeterwoude (Dorp) vermeldt, dat sinds de oprichting in 1962, het leden tal gestadig bleef groeien. Begonnen, in 1962, met 33 is dit getal thans bijna verdubbeld, tot 64 nl. 36 dames en 28 heren. Van de verheugende feiten maakt het verslag melding van de wereldreis van het lid, de heer J. Vaneman, ter bijwo ning van de priesterwijding van zijn vierde priesterzoon in Australië, tevens op de terugreis in Rome voor particu lier bezoek aan Paus Paulus VI. In de loop van het jaar gingen vele malen attenties in de vorm van een fruitschaal naar langdurig zieken. Ook voor de kas was 1965 een gun stig jaar. Van de katholieke sociale in stelling ontving het bestuur een bedrag van 200,- en van de Diaconie van de Herv. Gem. 25.--. Het gemeentebe stuur verleende voor 1965 een subsidie van 300,—. De sociëteit-leden fieten zich ook niet onbetuigd; in de bus, die op elke bijeenkomst rondgaat, werd in 1965 de belangrijke som van 634,58 gegeven. Er werden 22 bijeenkomsten gehouden met een totaal bezoek van bijna 1000 personen. Alzo een gemiddeld bezoek van 44 personen. De voorzitters-vacature, na het op 17 april overkomen ongeval steeds open gehouden, is nu weer vervuld. De heer C. P J. Paardekooper sr. is weer in functie getreden. Met recht en rede concludeerde de ver slaggever, secr.-penningm. de heer K. v.d. Vliet dat de Bejaarden-Sociëteit, ge steund door zoveel financiële en morele steun in de Zoeterwoudse samenleving een goede plaats inneemt. „Zandwinkeltje" Het zandwinningsproject, dat de ge meente Warmond stellig geen wind eieren zal leggen - getuige de opmer king van de burgemeester: „We gaan een zandwinkeltje beginnen" - past geheel in het kader van de belangrijke werken, die in de toekomst in deze omgeving zullen worden uitgevoerd. Behalve voor het bouwrijp maken van de gronden langs de Grote Sloot zal de gemeente Leiden een grote afnemer van zand worden voor het bouwrijp maken van de Broek- en Simontjes- polder, Van beslissende invloed - waar door Warmond de bezwaren van 1964 liet varen - worden evenwel geacht de aanleg van rijksweg 16 en de Schip- hol-spoorlijn. 0 De eigenaren en pachters van de gronden in de Zwanenburgerpolder, die aanvankelijk niet tot overeenstem ming konden komen over de benoe ming van een taxateur, hebben on langs in de vergadering van ingelan den besloten tot de instelling van een „Commissie van Vier" - vier belang hebbenden. die zich nader zullen be raden op de eventuele aanstelling van LEIDS JONGETJE VERMIST Ongeluk wordt gevreesd Sinds dinsdagmiddag kwart over vijf wordt vermist de 7-jarige Freddy Groenendijk, wonende Langegracht 204 te Leiden. Het jongetje is na school tijd niet thuisgekomen van de Open bare School aan de Maresingel. Een neefje heeft hem die middag omstreeks kwart over vijf nog gezien in de Wal deck Pyrmontstraat. Een ongeluk wordt gevreesd. De politie verzoekt eenieder die inlichtingen kan verschaf fen, deze te melden aan het bureau. Het signalement van het vermiste jon getje luidt: donkerblond haar, gekleed in blauw/grijze jas, lichtblauw bloesje, donkerblauwe trui, rood/bruine spij kerbroek, rode laarsjes. Benoeming kwam als verrassing 'De heer Isaac Baart uit Leiderdorp, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA en oud-voorzitter van de Algem. Ned. Metaal Bcdrjjfsbond, is benoemd tot burgemeester van Zaandam als opvol ger van de heer G. J. D. Franken, die in januari van dit jaar een functie aan vaardde als directeur bij Bruynzeel. Hoewel er in partykringen reeds sterk rekening mee gehouden werd, Is de be noeming van de heer Baart toch eer zeer verrassende, vooral omdat het hier een grote en belangrijke plaats als Zaan dam betreft en op de eerste plaats steeds gedacht werd aan een man met ambte- ïyke bestuurservaring, byvoorbeeld eer burgemeester van een kleinere gemeen te. Naar wQ vernemen zal de installatie op 16 aprU te Zaandam plaats vinden. De maatschappelijke loopbaan van de heer Baart, die thans 52 jaar is, heeft nagenoeg geheel gelegen in het vak- bondsleven, want reeds op 15-jarige leef- tijd trad hy in dienst op de afdeling do cumentatie van het hoofdkantoor van de AN MB te Amsterdam. Behoudens een onderbreking gedurende de oorlogs jaren is de heer Baart verder altyd werkzaam geweest bij de AN MB. Var kantoor-man klom de heer Baart na vele promoties op tot voorzitter, 'n func tie waarin hij in 1959 werd benoemd. De enorme sprong, welke de heer Baart in de loop der jaren maakte in de vakbond kunnen aan vele factoren worden toegeschreven. Allereerst is hij een man, die het organisatie- en vak bondswerk als het ware „met de pap lepel ingegoten" heeft gekregen. De va der van de heer Baart bewoog zich al intensief in de bouwvakarbeldersbond te Leiden en bovendien was zijn moeder ge meenteraadslid voor de SDAP in Leiden, waar de nieuw benoemde burgemeester werd geboren en zijn lagere schooltyd doorbracht. Een factor van betekenis is ook de buitengewone studiezin die de heer Baart altijd aan de dag heeft gelegd. Na zijn Mulo-examen slaagde hij op 25-jarige leeftijd voor de akte leraar staathuis houdkunde en statistiek en in 1943 deed hij met goed gevolg staatsexamen HBS. KAV De Bataven Met ingang van 1 april vangt de buitentraining op de sintelbaan weer aan. De trainingstijden zijn als volgt ingedeeld: DAMES: maandag en woensdag avond, aanvang 18.30 uur, o.l.v. de hr. v. Lavieren. Meisjes A: maandag en woensdag avond, aanvang 18.30 uur, o.l.v. de hr. v. Lavieren. Meisjes B: maandag en woensdag avond, o.l.v. mej. R. de Winter (18.30); Meisjes C-D: maandag en woensdag avond. o.l.v. fnëj. R. de Winter, aan vang 17.30 uur. HEREN en Jongens A: woensdag en vrijdagavond, aanvang 18.30 uur o.l.v. de heer v. Lavieren. Jongens B: woensdag- en vrijdagavond 18.30 uur, o.l.v. dhr. S. Dammer. Jongens CD: woensdagavond, aan vang 18.00 uur, o.l.v. de heer S. Dam mer; vrijdagavond, aanvang 18.30 uur. De heer H. Stubbe zal als assistent van hoofdtrainer B. v. Lavieren op- Belangstellenden zyn elke avond welkom en kunnen bovendien in lichtingen verkrijgen bij het secreta riaat Melchior Treublaan 4, tel. 42435, Leiden. Onder een uit volle borst gezongen I uitsprak over het feit, dat het Adrie „Lang zal hij leven werd de nieuwe j Europese judokampioen Adrie van Polanen gisteravond ingehaald. Een aantal genodigden, alsmede vele leer lingen waren bij de huldiging, die in De Burcht werd gehouden, aanwezig. De huldigingsavond werd geopend door de voorzitter van de Judoclub Luiten, de heer H. A. van Polanen. Omdat het hier een huldigingsavond voor zijn zoon betrof vond de heer Van Polanen het beter om de avond verder door de heer A. Bizot te laten leiden. De heer Bizot ging gelijk aan het werk, want hij bood namens de leerlingen een stopwatch aan, die Adrie van Polanen wel zal kunnen Polanen gelukt was de Europese top te bereiken. Dr. Roosenschoon vond, dat er maar weinig topsport in Leiden was en prees zich gelukkig, dat er nu eindelijk een Leidenaar op topniveau staat. Ook de heer J. P. van der Reijden sprak de Europese kampioen toe als voorzitter van de Leidse Sportstich ting. Hij was dubbel blij met het be haalde resultaat, omdat in Leiden de accommodatie voor de sport nog niet is wat het zou moeten zijn. Er moet sport beoefend worden in ontoerei kende ruimten en ondanks deze han dicap is het Adrie van Polanen gelukt hoog peil te halen. Namens de gebruiken bij zijn leraarschap en bij Leidse sportstichting feliciteerde de wedstrijden. Verder overhandigde de heer Van der Reijden de nieuwe heer Bizot de kampioen nog een foto- Europese kampioen, album met foto's van de wedstrijden. Tenslotte sprak de heer W. Luiten Namens de wethouder van onder- zijn leerling toe. Hij liet het verloop wijs, de heer S. Sannes, sprak dr. J. van de wedstrijd de revue passeren, M. Roosenschoon, die zijn vreugde waarbij Adrie van Polanen een ach terstand wist om te zetten in een voorsprong mede door zijn grote door zettingsvermogen. De heer Luiten be nadrukte vooral het feit, dat ondanks de vele overwinningen en grote pres taties Adrie van Polanen altijd de zelfde was gebleven. „Voor het Europese kampioenschap heb je een gouden plak gekregen, voor het feit, dat je tien jaar leerling van de sportschool bent, krijg je ook een klein gouden plakje" aldus de heer Luiten, die daarop een gouden horloge met de inscriptie overhan digde. Tot slot overhandigde de heer Bizot namens de leerlingen de heer Luiten een grote foto van Adrie van Polanen om een mooie plaats in de sportschool te geven. Hiermee kwam aan de huldiging een einde, waarna de avond werd voortgezet met een vrolijk amusementsprogramma. Het kampioensfeest werd besloten met een gezellig samenzijn. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Peethuislaan)Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). Vele functies De functie van voorzitter van de ANMB bracht voor de heer Baart vele nevenfuncties mee: hoofdbestuurslid van het NVV, commissaris van de Arbei derspers (later en tot heden president- commissaris), bestuurslid van de Wiardl Beekman-stichting, lid van de advies commissie van de EGKS, voorzitter van de zes samenwerkende algemene metaal bedrijfsbonden in de EEG en sedert 1965 na de uitbreiding van de Tweede Kamer, parlementslid en lid van enige belang rijke commissies, zoals die van Sociale Zaken, Handelspolitiek en Defensie. Plaatsvervangend lid is de heer Baart bovendien van de commissies van Eco nomische Zaken en Buitenlandse Zaken. Begin vorig jaar besloot de heer Baart zijn functie van ANMB-voorzitter ter beschikking te stellen, teneinde weer wat t(jd voor studie vrij te krijgen, want aldus de heer Baart: „Ik had het gevoel dat ik door al maar te werken aan het leeglopen was. Het werd hoog tyd om bij te tanken". Nog studeren Voor de heer Baart hield dit bijtanken in, dat hfj zich als student liet inschry- ven aan de Leidse universiteit en colle ges sociologie ging volgen. Met als re sultaat, dat hij vorige maand na een periode van hard studeren met succes het kandidaatsexamen kon afleggen. Door zyn benoeming te Zaandam zal de heer Baart zijn studie, die hy wilde voortzetten tot het doctoraal examen, waarschyniyk moeten afbreken. Even eens zal over enige tyd een einde moeten komen aan zyn lidmaatschap van de Tweede Kamer, dat moeilijk te combi neren is met de zware functie van bur gemeester van Zaandam, een gemeente, die binnen enkele jaren een inwonertal zal bereiken van 60.000. Voor Leiderdorp heeft de benoeming in de heer Baart de consequentie, dat de PvdA een van haar kandidaten voor de gemeenteraad verliest. De heer Baart stond op de kandidateniyst op de vyfde, doch niet verkiesbare plaats. Er zal nu een andere kandidaat omgezien moeten worden. PAUZE DE VERBAZING Het graf was leeg. De vrouwen had den een verschijning van engelen ge had, „die zeiden dat hij leeft". Het zijn weer twee mannen, die in de na middag dat vertellen aan een vreem deling terwijl zij voortstapten naar een dorp buiten de stad. Terwijl zy gedriën aan tafel zaten nam de vreem deling brood, zegende en brak het. Op dat moment „herkenden zij hem". Maar hij was spoorloos verdwenen. De apostelen waren, ontsteld door de geruchten, bijeen in een huis te Jerusalem, met de deur op slot. Zy vreesden als collaborateurs van de te rechtgestelde staatsvijand eveneens gearresteerd te worden. Plotseling stond deze, „terwijl de deuren geslo ten waren", in de kamer. Ze konden het niet geloven. „Ik ben het zelf. Be tast mij en kijk toe; want een geest heeft geen vlees en geen beenderen, zoals ge ziet dat ik heb". Verbazing! Ongeloof! „Hebt ge hier wat te eten?" hij at wat gebakken vis. In moderne woorden gezegd (maar het begrip was toen even goed be kend) vreesden de apostelen aan „hal lucinaties" te lijden. Zij wilden niet, moesten wel geloven, dat hun dode leidsman weer leefde. Er was echter een verandering in hem te be speuren, die te belangrijk is om er niet meer aandacht aan te wijden. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Verslaafd aan het leven (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Onze man in Libanon (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Mr. Stanislas slaat terug (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Repulsion (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Sound of Music (alle leeft.) Dagelijks: 2.00 en 8.00. uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Strijd in de Birma-jungle Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur PUNT KORRELTJE Menigeen zou geld en gezondheid sparen, als hy minder by de kachel zat en meer in de zon wandelde.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3