NEVILLE: ,IK PAS ERVOOR In UEFA-jeugd middenvoor STOELENDANS MEE TE DOEN' van grote allure: Ruud Geels ADO er Advocaat bij vedetten tegen België HUIZEN VOOR GRAND NATIONAL DEELNEMERS AAN SPELEN MOETEN OVER SUPERCONDITIE BESCHIKKEN Jammer dat alles zo is gelopen Batswingers in promotiestrijd Met één been in Joegoslavië Kanovaarders trainden op Mexico-hoogte DONDERDAG 31 MAART 1966 DE LEEDSE COURANT PAGINA M (Van ome sportredacteur Jan Lutz) DEN HAAG „Het is voor Holland Sport een teleurstelling geweest, maar ook voor mij" zo typeerde coach Denis Neville het slot van zijn loopbaan bij de Haagse eerste- divisieclub. „We hadden er allebei heel veel van verwacht. Jammer, maar het is niet zo gegaan. Anders kan ik het niet uitdrukken." Wat denkt de thans vijftig jaar oude Britse coach over de naaste toekomst? „Ik stel mij voor een club te zoeken die mij als manager zou willen gebruiken, een club, die ik kan opbouwen en organiseren. Onder mij zou ik een trainer willen hebben .Lukt dat niet, nou dan ga ik in de zaken." Voorlopig wil Neville zijn best nog doen voor Holland Sport. Hij wil met het bestuur („altijd prettig samen gewerkt") de komende maanden pogen een geschikte trainer te vinden en dan ook alles doen om die man in te werken. „Ik voel dat als mijn plicht. Ik heb en dat moet u vooral schrijven een heel prettige tijd bij Holland Sport gehad." Denis Neville wordt in zijn zeer gerief lijke flat in zo'n enorm stenen blok aan de Wezelrade overstelpt door telefoontjes. Snkele neemt hij aan, andere moeten maar wachten tot „straks". Hij heeft trou- haast want tegen het middaguur moet hij pijlsnel met zijn vrouw naar Den Bosch rijden om present te zijn bij de wedstrijd van de jonge Nederlandse voet ballers tegen de Belgische jeugd. Ach. de ioekomst ziet hij niet zorgelijk tegemoet. ,Ik ben nog niet brodeloos" en hij moet daarbij glimlachen. Denis Neville komt er ronduit voor uit dat het achteraf niet zo verstandig is ge weest om anderhalf jaar geleden als tij - lelijk bondscoach in dienst te treden bij de K.N.V.B. Het bestuur van Holland Sport vond dat toen een hele eer. „Ik - zegt hij eerlijk. „Het begon goed. maar op de duur was ik meer in dienst de KNVB dan van Holland Sport. Dat niet juist, want Holland Sport was toch mijn werkgever en het bestuur be taalde mij voor mijn taak uitstekend. Ik teveel weg bij mijn club en dat kon Goed beschouwd had ik aan het van de vorige competitie mijn taak bij de Voetbalbond moeten neerlegen. Per van rekening ben ik ook maar een 5. Ik kon het op de duur niet meer aan. Als ik thuiskwam was ik dikwijls bekaf en dan moest ik nog in de avond Holland Sport gaan trainen. Ronduit gezegd ben ik dom genoeg geweest om die veel te taak zolang te doen. Het ging niet Ik heb eronder geleden. Holland DEN BOSCH „Zo. dat is zijn 47stc doelpunt van dit seizoen. Nu maar afwachten of hij zondag de vijftig zal volmaken." Deze woorden klonken gisteren in het stadion De Vllert in Den Bosch, waar zojuist de Nederlandse UEFA-jeugd op België een 3—0-voorsprong had genomen. „Dat kan een heel grote voetballer worden en dan te bedenken dat hij vorig seizoen nog in de vierde klasser „Onze Gezellen" speelde en in het straatvoetbal was te vinden." De man die deze woorden sprak was Telstartrainer Van de Gevel en de speler over wie hij het had was de 17-jarige Ruud Geels, die in de nationale jeugdformatie (1618 jaar) de mlddenvoorplaats van bondscoach Gcorg Kesslcr had toegewezen gekregen. Aan Ruud Geels lag het overigens niet, dat de Belgische jeugd na de rust een 4O-achterstand nog tot 42 kon verkleinen, want Geels kreeg niet meer de bespeelbare ballen die hem voor de rust zo gevaarlijk hadden gemaakt. hhwartz blijft bij Eintracht Fr. FRANKFORT. De vroegere bonds- .an het Nederlands elftal, Elek chwartz, die via Benfica het vorig jaar de Duitse Bundesligaclub Eintracht ■ankfort kwam, heeft zijn contract jaar verlengd, Eintracht Frankfort, dat dit sparringpartner optrad van de natio. Ie elftallen van Bulgarije, Roemenië, mgarije, Frankrijk, Egypte en Neder- >sii tod, reist begin april naar Zuid-Ame- waar het op 5 en 12 april ■a" uenoe Aires als tegenstander zal fun- ren van de Argentijnse nationale oëg en op 8 of 9 april te Santia^ Chileense nationale elftal. In het nooi om het wereldkampioenschap Jli in Engeland komt Argentinië in zelfde groep uit als West-Duitsland. If Indonesië won badmintonrevanche IAARLEM De revanohewedstrijd de All Engeland Badmintonkam- •enschappen. die gisteravond in de inwijckhal te Haarlem tussen Indone en India werd gespeeld, is geëindigd een 3O-zege voor de Indonesiërs. De slagen luiden: Ang Tjin Siang (Indon.) Dinesh Khanna (India) 15—5. 15—6: Pek Shen (Indon.)Suresh Goel idia) 15-6, 13-18. 15—5; Ang Tjin i Won Pek SenDinesh Khanna Suresh Goedl 15—8, 15—0. Noord-Ierland versloeg Wales 'ARDIFF Noord-Ieaiand heeft de teravond voor sleohts 12,860 toeschou- te Cardiff gespeelde voetbalinter- tegen Wales met 41-gewonnen, lat de lei en bij de rust reeds een voor- ong hadden van 2—0. lieuwe trainer F.C. Zaanstreek ZAANDAM. Per 1 april Is W. 'kland als trainer van de tweede- isieclub F.C. Zaanstreek gecontrac- Blokland, die het Zwolse P.E.C. 'Inde, komt in de plaats van Toon van Enden, Te veel experts Denis. Neville noemt het een groot be zwaar, dat bijna ledereen in Nederland zichzelf een voetbalexpert noemt. Volgens hem is er geen sport waar zoveel mensen denken het ook te weten. „Ik hou van autorijden maar daarom ben lk nog geen monteur. Ik pas er ook voor kritiek uit te oefenen op toneel- of filmacteurs. Dat kan ik niet doen, omdat ik op dat terrein een pure leek ben. De mensen denken dat een trainer niets anders heeft te doen dan een elftal samen te stellen. Dat ls het gemakkelijkste wat er ls. Je kunt dat bij wijze van spreken zaterdagsmorgens in de badkamer doen. Maar de voorberei dingen; daarop komt het aan. De mensen, die dan zulke experts zijn, moeten goed weten dat als een trainer lets met een elftal doet hij dat serieus heeft over dacht. Neem nou die wedstrijd van de afgelopen zondag tegen Cambuur eens. Na afloop was er iemand in de bestuurs kamer, die mij zei: „Hoe kun je nu in 's hemelsnaam die Pothof opstellen. Die was aan zijn hand ernstig geblesseerd". Nu moet je weten, dat die persoon een bril moet opzetten om een boek te lezen. Hoe kan 'ie dan op de tribune van stens zestig meter afstand zien dat Pothof gewond was aan zijn hand. Ja. Pothof had een klein pleistertje op z'n hand, i voor een loos schrammetje. Kun je Je voorstellen, dat Pothof zich later krom heeft gelachen toen ik het hem ver telde? Kruispunt Volgens Denis Neville bevindt het Ne derlandse voetbal 'zich momenteel op eei kruispunt. Er zijn grote veranderingen op komst. Het is volgens de Brit ook niet TAFELTENNIS DEN HAAG Na het behalen van de Hoofdklassetitel gaat het succesvolle Bat- swingersteam (Stolk, Bouwens en VPories) zich nu opmaken voor de komende pro motiecompetitie. Jl. zondag, bU de Haagse tafeltenniskampioenschappen, benadruk ten deze spelers nog eens hun kracht door in de Hoofdklasse de eerste drie plaatsen voor zich op te eisen. De Hagenaars moeten - hierdoor wel licht moreel gesteund - in hun eigen zaal in staat worden geacht de kampioen van de andere Hoofdklasse-afdeling A.V.G.A. uit Amsterdam te bedwingen. Een walk-over zal het beslist niet den, want in deze wedstrijden tellen de zenuwen minstens zo zwaar als de kunde, wat eigenlijk al een veroordeling inhoudt van dit soort wedstrijden, waarbij nog komt dat er in mei, als bijna niemand meer aan tafeltennis denkt, nog ijverig gespeeld dient te worden. Waarom toch geen automatische promotie van de beide Hoofdklasse-kampioenen; of kunnen de laaggeklasseerde Ereklasse teams deze stro halm (nog) niet missen In ieder geval, zaterdag a.s. (17 uur) zal Batswingers in de Vlierboomstraat tegen A.V.G.A. (Kraaijenga. Schrekker en Lu cas) kunnen bewijzen uit het goede hout gesneden te zijn. LONDEN. Het Hogerhuis heeft gisteren beslist dat de renbaan van Aintree, het terrein van de jaarlijkse „Grand Natio nal", verkocht mag wor den als bouwgrond voor huizen. Het Hogerhuis het hoogste hof van be roep in Engeland heeft hiermee de uitspraak van het hoge gerechtshof on gedaan gemaakt, dat de renbaan tijdens het leven van Lord Sefton, de vorige eigenaar, alleen mag wor den gebruikt voor paarde- rennen of landbouw. De nieuwe eigenares, de firma Topham, wil de baan voor 900.000 pond stelling verkopen voor bouwterrein voor een pro ject dat aan 15.000 mensen onderdak moet bieden Lord Sefton, die de baan in 1949 voor 275.000 pond aan Topham verkocht, verklaarde teleurgesteld te zijn met de uitspraak van de Lords, maar zich ge rustgesteld te voelen door het feit dat bouwplannen eerst aan een plancom missie moeten worden voorgelegd. De familie Topham heeft haar naam sinds 1848 aan de Amtreerenbaan verbon. den, in welk jaar zij de baan verhuurde. De eerste Grand National werd in 1837 in Maghull gehouden en werd in 1839 naar Ain tree verplaatst. Het is voornamelijk aan de Top- hams te danken dat de Grand National is ge groeid tot het belangrijk ste evenement van de Britse renbanen. Mevrouw Mirabel Topham voelt weinig voor voort zetting van de Grand Na tional, omdat het volgens haar te veel geld kost Na de steeple chase van afge lopen zaterdag sprak zij de hoop uit dat de Grand National „in één of andere vorm" zal worden voort- beter geworden, het voetbal niet en dito de organisatie. Het nationale voetbal moet óf de knoop doorhakken en overstappen naar volledig beroepsvoetbal óf langza merhand terugzakken naar wat het is geweest en dat was niet veel. Zoals het voetbal thans reilt en zeilt gaat het de funeste kant op. Da ai-voor behoeft men alleen maar naar de dalende belangstel ling te kijken. Denis Neville drinkt bedachtzaam zijn koffie: „Er ls momenteel een hoop rommel ln de voetballerij, vooral wat de trainers betreft. Het is een soort stoelendans ge worden. Wie blijft erover en wie vindt stoel? Ik persoonlijk pas er wel voor aan zo'n stoelendans mee te doen. Ons spelersmateriaal is niet groots, ik bedoel van Holland Sport. Maar dat van tegenstanders ls ook niets bijzonders. Onze resultaten zijn slecht geweest, maar klein tikje wind mee kunnen we meteen negen punten hebben en zitten ln de middenmoot. Bovendien is mijn aard zo, dat ik pas echt begin te knokken als het slecht gaat. Dan ben lk kwaad op mezelf". Een gevaar voor de voetbalsport acht Denis Neville de groeiende Invloed de Industriëlen. „Er zijn op het ogenblik industriemensen, die een bepaalde reden hebben om in de voetbalsport te komen. Misschien willen zij Juist hun geld daarin investeren omdat zij er dan, neem ik aan, geen belasting van behoeven te betalen. propaganda voor hun eigen zaak te maken. Op het ogenblik dat zij in vereniging komen beter, zich er kopen! willen ze meteen alles te tellen hebben. Instructies geven aaj trainer, zeggen hoe hij het moet doen. Een trainer notabene. die minstens dertig jaar 1 ervaring achter de rug heeft. En als het verkeerd gaat is zon trainer meteen waardeloos, omdat hij Joop inplaats van Piet heeft opgesteld. Neem Matt Busby, die nu al 20 jaar bij Manchester United in dienst ls. Niemand zegt dat hij te oud is. Daar heeft de leiding meer inzicht dan hier in het Nederlandse voetbal". Verstoorde illusie De grootste teleurstelling voor Denis Neville is geweest, dat Holland Sport er nooit ln is geslaagd Houtrust over te nemen. Dat waren de schone beloften toen hij bij de Haagse club in dienst kwam. Er zou een gymnastiekzaal komen, sauna, goede trainingsvelden. Denis daar dan een soort bedrijfsleider zijn geworden met een trainer onder zich. In derdaad men weet het heeft Holland Sport er alles aan gedaan om Houtrust te kunnen claimen. De pogingen hebben stuk voor stuk schipbreuk geleden. Denis Neville wil het liefst in Nederland blijven omdat hij hier zo is ingeburgerd en hij het prettig land vindt. Hij blijft het jammer vinden dat alles na drie jaren zo is gelopen. „Ik had het me heel anders voorgesteld. Holland Sport ook! De Low Down Blues Group 65 1ste prijswinnaar van het Loosdrecht Jazz- concours is uitgenodigd voor een optreden tijdens het Internationaal Jazz Festival in Comblain la Tour. Zijn clubgenoot Koopman die voor de rust stuwend was opgetreden, kon hem vanuit de verdediging nog maar moeilijk bereiken, terwijl de ADO-spe- ler Advocaat die zo'n voortreffelijke eerste helft had gespeeld, na de rust 'n toontje lager moest zingen, waardoor Geels te veel op een eiland tussen de stevige Belgische verdedigers kwam te staan. In de tweede helft was 'de vaart uit het Nederlandse spel. De jonge Oranje spelers konden het initiatief niet meer aan de Belgen ontnemen en als doel man Hoogeveen van Gooiland niet in zo voortreffelijke vorm had gestoken, had den de Nederlanders, na de hoopge vende 40-ruststand nog wel eens een lelijke afstraffing kunnen krijgen -Schneider (Go Ahead) en V. Wijngaar den (Feijenoord) konden, mede door de steun van Hoogeveen, de schade tot doel punten van Mardagat (FC Luik) en Gheijs (Anderlecht) beperken. Zodoende kan Nederland nog met twee doelpunten verschil aan de return in België beginnen, welke strijd zal be slissen of Nederland in het eindtoernooi Feijenoord gewipt in bekerstrijd Dé grote verrassing in Neerlands voetbalwereld kwam gisteravond uit Deventer waar Feijenoord na twaalf wedstrijden ongeslagen ge bleven te zijn met 30 bedwongen werd door een goed voetballend Go Ahead. Ofschoon de Rotterdam, vners vooral in de tweede helft hebben geprobeerd de dreigende nederlaag te ontgaan onder andere hier via een actie van Harry Bild (rechts) hield Go Ahead bijzonder goed stand en plaatste het zich bij de laatste voor de UEFA-jeugd in Joego-Slavië present zal zijn. Nederland heeft overigens volop de kans gehad om na gisteren reeds ver zekerd te zijn van de reis. De manier waarop de Nederlanders in de eerste helft de strijd beheersten, was bijzonder knap. De Belgische jeugd moest zich uit sluitend tot uitvallen beperken. Meestal kwamen zij niet verder dan het parman tige trio Dekker (RCH), Advocaat (ADO) en Koopman (Telstar) op 't mid denveld. Vooral Advocaat en Koopman legden de Belgen steeds hun wil op. Op het juiste moment lieten zij ook nog ver rassende passes van hun voeten vertrek ken, waardoor de Belgische defensie met spil Welle van Anderlecht aan het hoofd, keer op keer misgreep. Vedetten Na tien minuten zetten Advocaat en Koopman een snelle aanval op, die via de Feijenoordspeler Bosamp de bal bij Geels bracht. Zijn fraaie kopstoot bracht de stand op 10. Na nog enige gevaarlijke schoten van Geels, was na een half uur de beurt aan linksbuiten Van Steenbergen (Go Ahead) om de ge hele Belgische defensiezijn hielen te laten zien. Een slimme pass van Koop man bracht de bal precies op de plaats waar de Belgen geen weerstand konden bieden. In volle ren, en uit een zeer moeilijke hoek, waagde Van Steenber gen zijn kans. Het werd een schitteren de voltreffer: 20. De Belgen waren nu volledig de kluts kwijt. Tegen de Nederlandse aan valsgolf konden zij geen weerstand bie den. Advocaat en Koopman werden de grote vedetten in de opbouw en midvoor Geels in de afwerking. Eerst bood Ad vocaat middenvoor Geels de kans om de stand op 3-0 te brengen, terwijl even later een beheerste kopbal van Geels precies in de opening belandde, waar in Advocaat kon sprinten om Oranje naar 40 te schieten. Lastigste Met de Nederlandse wapenfeiten was het, mede omdat MVV-rechtsbuiten Geurten te veel individuele acties liet zien, gebeurd. Geels, die sinds enige we ken in het eerste elftal van Telstar I speelt, leverde echter ln zijn eer ste „interland" het bewijs, dat Neder- I land nog over jeugdig talent beschikt. Deze jongen heeft dit seizoen in zes tien wedstrijden voor de jeugd, de re serves en het eerste elftal van Telstar I al 47 doelpunten gescoord. Een knaap I die iedere verdediging constant bezig houdt en over wie Hans Kraay en Daan Schrijver zeggen dat het de lastigste middenvoor in Nederland is. „Ik zegt Telstar-trainer Van de Gevel trots vergelijk hem met de onvergetelijke Piet Dumortier van DOS. Uit alle stan den kan hij schieten, ongelooflijk hard en zuiver koppen en hij neemt altijd de kortste weg naar het doel". Naar de vijftig Zondag zal deze 17-jarlge schilder die 's avonds naar school gaat, overdag traint, een maand geleden zijn contract bij Telstar tekende en nog geen twee maanden geleden voor de eerste maal in de jeugdselectiegroep van de KNVB verscheen, zijn uiterste best doen om de 50 doelpunten in dit seizoen vol te maken. Telstar speelt zondag tegen DOS en de DOS-defensie behoort tot de zwakste uit de eredivisie. En Ruud Geels beschikt over kwaliteiten, die Jan Mulder in Europa vermaard hebben ge maakt. Briljant spel Raymond Kopa BORDEAUX In de kwalificatiewed strijden voor de kwartfinales van het kampioenschap van Frankrijk heeft Reims gisteravond Rennes met 3—2 vei-slagen. Reims ging de rust met een 20-ach- terstand in, maar dank zij briljant spel van de 35-jarige voetbalvcteraan, Ray mond Kopa wist Reims de achterstand ln een overwinning om te zétten. Raymond Kopa weerlegde hiermede de kritiek, die in Frankrijk enige weken geleden los was gekomen, dat hij te oud zou zijn om Frankrijk te vertegenwoordi gen op de wereldkampioenschappen voet bal ln Engeland. Dam-,,reiziger' DEN HAAG Philip J. Ham van het Residentie Damgenootschap heeft wederom aan enige Friese ééndagstoernooien deelgenomen. Hij zegevierde in de hoofdklasse te Oosterwolde en won tweede prijzen te Drachten en in de ereklasse te Sneek. In twaalf jaar heeft Ham al aan zeventig van cjergelijkc evenemen ten in het noorden deelgenomen, waarvoor hij 30.000 kilometer per auto aflegde. Manchester U. in halve finales F.A. Cup LONDEN Mandhester United heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Engelse voetbalbeker door een overwinning van 3—1 op Preston North End ln de replay voor de kwartfinales. Manchester United zal in de halve eindstrijd op 23 april te Bolton ontmoeten de winnaar van de nog te spelen replay tussen Manchester City en Everton. Voor de eerste divisie won Sheffield Wednesday gisteravond op eigen tearedn met 4—1 van Stoke City, Wapenfeest K.O.S. wapenfeest i in de sportzaal I Breda ls gisteren voortgezet met de on derdelen degen hoofdklasse en sabel 2e kl. De uitslagen lulden: degen hoofdklasse: 1. Kol. b.d. F. A. van Kregten (acht ge wonnen partijen). 2. Kornet V. Feith (6). 3. Vaandrig C. Baav (5) Sabel 2e klasse; 1 luit C E. Haertleln t 25-11 Grens van terugslag lag bij drie minuten AMSTERDAM De aanpassing in Mexico zal voor de atleten op de mid denafstanden het moeilijkst zijn". Dit Is een van de conclusies van de 34-ja- rige coach-tralner Karei Muijs van de Kanobond, die zojuist is teruggekeerd va een veertiendaagse trainingsperio de op „Mexico-hoogte". Door de rui mere financiële steun van het NOC kon de. kanobond de uitzending van de heer Muljs, de kanovaarders Anton Geurts, Paul Hoekstra, Paul Bunschoten, Jan Kragt, Hein Runeman, Bram Muusse en hun vrouwelijke colloga's Thea Duif, en Mieke Jaapies naar Arosa ln Oost- Zwitserland tot uitvoer brengen. Daar, op een hoogte variërend van 2000 nie ter tot 2400 nieter, kon trainer Muijs tij dens een zwaar programma van condi tie-oefeningen de nodige ervaring op doen, die bij de Olympische Spelen in Mexico City van nut kan zijn. Deze trainingsperiode was al lang een wens van de heer Muijs, die enige jaren geleden bij een bezoek aan de sterke kanolanden in Oost-Europa had ervaren, dat daar de winter-training werd afgesloten met een oefenkamp in het hooggebergte. Als het aan hem ligt, zal het experiment tot het vaste trainings programma van de kanovaarders gaan behoren. „Het is een uitgezochte moge lijkheid voor sportlieden uit de lage jon den om door zongebrek ontstane verla ging van 't haemoglobinegehalte in het bloed vóór het wedstrijdseizoen weer op peil te brengen", zei de heer Muijs. Er werden met het oog op Mexico een aantal speciale proeven uitgevoerd met het doel om zo mogelijk een ant woord te vinden op de vele vragen, die in verband met de Spelen op grote hoog te zijn gerezen. Zes proeven In overleg met het NOC was een se rie van zes proeven opgesteld, de helft nog betrekking had op te richten arbeid binnen een minuut e andere helft op prestaties tussen en zes minuten. Daarbij ls de heer Muijs tot de conclusie gekomen, dat er omstreeks de drie minuten een grens ligt. Bij de kortdurende proeven kwa men de kanovaarders zelfs tot hogere prestaties dan in Nederland. Tot drie minuten lag het peil op gelijke hoogte met de tevoren in Nederland gehouden proeven maar dan kwam er een terug slag, die later weer werd opgevangen. Vandaar de uitspraak van de heer Muijs, dat de atleten op de midd 'naf- standen het in Mexico het moeilijkst zul len krijgen. Van moeilijkheden met zuurstofaanpassing, stoelgang e.d. nad hij niets gemerkt. „Maar wij waren er met een sterk doorgetrainde groep en het zal noodzakelijk zijn om dergelij ke proeven met allerlei groepen sport lieden te maken óm een juist inzicht te krijgen". Naar de mening van de heer Muijs zal de grens van drie minuten ook weer voor ieder anders liggen. Hij had er in zijn groep bij wie de grens dichter bij de vier dan bij de drie mi nuten lag „maar dat waren uitzonderin gen", aldus de heer Muljs. Organische arbeid Hij is ervan overtuigd, dat er zeker een maand nodig zal zijn om de deelne mers aan de spelen in Mexico op een normaal peil te krijgen. „Een week om hen aan de omgeving te doen wennen (de reis moet eruit), de 2de week om 't peil van weggaan weer te bereiken, de derde week om hen met de accom modatie vertrouwd te doen worden en "dan de vierde week voor 'n all round af ronding". Een andere conclusie van de heer Muijs, die zijn werk ln Arosa be schouwt als het begin van een groot scheeps onderzoek, is dat de Mexico- ganger over 'n superconditie zal moe ten beschikken, hetgeen wil zeggen dat de training in de allereerst plaats op de organische arbeid gericht zal moeten zijn. Zijn ervaringen in Arosa heeft de heer Muijs vastgelegd in een uitgebreid rapport aan het NOC. dat overigens ook tijdens het verblijf al van zijn belang stelling getuigde blijkens de komst van de heren Kerdele n Paulen. Nog één wens Wat de kanovaarders betreft is de trainer Muijs opgetogen over de resulta ten van zijn verblijf in het hooggeberg te. „Niet alleen is een stijging van het haemoglobinegehalte met vijftien pro cent geconstateerd, ondanks het feit dat we slechts 4 dagen zon hebben ge had, maar bovendien hebben de dames en heren vertrouwen gekregen op die grote hoogte prestaties te kunnen leve- Hij heeft tenslotte nog één wens: met zijn ploeg ook een vaartraining op een dergelijke hoogte te kunnen houden, zo mogelijk ln Mexico zelf (waarschijnlijk zal het temperatuurverschil tussen Me xico en Zwitserland ook een rol kunnen spelen), en anders op een stuwmeer in de Franse Alpen, dicht bij de uit de Tour de France bekende Col de Iseran.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11