DE PRIJSVRAAG „ONTDEK UW REIS" ZORGDE VOOR EEN HUWELIJKSREIS STRAATSCHENDERS IN AMSTERDAM Felle uitslaande brand in Oegstgeest Jubileumconcert van koperen „Neerlandia" was werkelijk af PAGINA 4 DE LEID SE COURANT MAANDAG 28 MAART 1966 „We hebben de krant ik weet niet hoeveel keer opnieuw gelezen om te zien of het nu wel echt waar was" zo zei mevr. A. J. W. Kokshoorn-Heijn, die winnares geworden was van de eerste prijs van de eerste ronde van de Leidse Courant prijsvraag „Ontdek uw reis". Samen met haar man zal zij een achtdaagse vliegreis gaan ma ken naar Rome. De heer en mevr. Kokshoorn, respec tievelijk 28 en 26 jaar oud. zijn onge veer anderhalf jaar getrouwd. Zij wo nen aan de Papelaan 28 te Voorscho ten. De man is geboren en getogen Voorschotenaar. Samen met zijn va der en een broer heeft hij een aan nemersbedrijf. Mevr. Kokshoorn is oorspronkelijk afkomstig uit Leiden. Door haar huwelijk werd ook zij in woonster van Voorschoten. De huwelijksreis was er tot nog toe bij ingeschoten, zodat deze prijs wel bijzonder welkom is. Beiden hebben nog nooit gevlogen, hetgeen de heer Kokshoorn, aannemer, de opmerking ontlokte: „Ik heb het niet zo op vlie gen. Het is natuurlijk prettig zo wei nig tijd kwijt te zijn met reizen, maar uit mezelf zou ik nooit met het vlieg tuig gegaan zijn." Voor mevr. Koks hoorn betekent dit vliegen echter een extra attractie. De prijsvraag zelf vonden beiden erg leuk. Al te moeilijk was hij niet. doch er moest toch wel eens gepuzzeld worden voor de plaatsnaam er uit was. Na dit succes gaan zij door op de in geslagen weg. Enthousiaste reacties ontvingen zij van familieleden en kennissen. Het feit, dat zij een kind hadden bleek niet zo'n probleem met betrekking tot de reis. „Daar wordt om gevochten", merkte de heer Kokshoorn lachend op. Het was een verrassing voor het jong getrouwde echtpaar, doch een van een zeer aangenaam soort. Nooit hadden zij gedacht, dat de Leidse Courant hen nog eens een huwelijksreis zou aan bieden. Bij ons vertrek lieten wij twee verheugde mensen achter. Dit succes moge voor de andere deelnemers een stimulans zijn. Er zijn nog kansen ge- Brutale insluiper te Oegstgeest herkend en gepakt In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks 2 uur werd de 25-jarige mej. P.. wonende aan de Kempenaer- straat te Oegstgeest in haar kamer in de woning van haar ouders, waar ze lag te slapen wakker van gestommel. Toen ze een man in haar kamer be merkte begon ze te gillen. De man snoerde haar echter de mond en sloeg haar op het hoofd met de vuist. Het meisje verweerde zich krachtig en tijdens de worsteling, die volgde, tui melde zij op de grond. Haar moeder, die in de aangrenzende kamer sliep, ontwaakte door deze bons en kwam een kijkje nemen. Toen ze het licht aanstak, sloeg de indringer op de vlucht en verliet het huis door de achterdeur. De moeder herkende de insluiper en kon zijn naam aan de politie doorgeven. De Rijkspolitie heeft een 20-jarige inwoner van Oegstgeest in verzekerde bewaring gesteld. Hij bekende het huis te zijn binnengedrongen door een raam van de voorkamer omhoog te schuiven. Toen hij via de trap de ka mer van de dochter binnen wilde gaan, vergiste hij zich in eerste instan tie en stapte de kamer van een zoon binnen, die echter geen alarm sloeg, daar hij veronderstelde dat het een familielid was. ttXkfli Het meisje, dat herstellende was van een operatie, is er behoudens en kele builen en blauwe plekken rede lijk afgekomen. Door haar kordaat optreden is erger voorkomen. Daar het niet is uitgesloten, dat de man geeste lijk niet normaal is en zich mogelijk san meer insluipingen heeft schuldig gemaakt, verzoekt de groepscomman dant der Rijkspolitie te Oegstgeest 8an degenen, die hiervan geen mel ding hebben gemaakt dit alsnog aan zijn bureau te melden. De man wordt voorgeleid voor de officier van jus titie te 's Gravenhage. Pater Hoeberichts vierde jubileum te Voorschoten Pater J. H. Hoeberichta, S.M.M.. over ste en rector van „Huize Beresteyn" te Voorschoten, vierde zaterdag J.l. zijn zilveren priesterfeest. Om 9.30 uur werd de ple.chtige H. Mis met concelebratie van vijf priesters opgedragen in de ka pel van het Montfortaan Seminarie. Hierbij was ook de broer van de jubi laris. terwijl zijn zuster, eveneens reli- gieuse in de kapel aanwezig was. Rector Raadschelders hield de feest predikatie. Hij gaf in zijn toespraak een schets van de taak van de priester in vroeger tijden en hoe die momenteel is. 's Middags om half vier begon een zeer drukke receptie. De ouders van de studenten, de paters en broeders Mont- fortanen, geestelijken uit de omgeving, alle studenten en daarnaast nog vele vrienden en kennissen uit Voorschoten en wijdere omgeving kwamen hier de jubilaris gelukwensen. De heer Koenis sprak namens de ouders van de studenten en dankte hem voor alles wat hij voor de studenten doet. Hij overhandigde hem een tweetal cadeaus. De receptie liep door tot zes uur en het was een gezellig entre nous, 's Avonds werd het feest in intieme kring met de paters, de broeders en de studen ten gevierd. Op het spoorwegtraject Bodegraven- Woerden werd gisteravond met bussen gereden In plaats van met treinen. Oor zaak was een breuk in de bovenleiding. Een trein die om 18.44 uur in Bodegra ven arriveerde liep door de draadbreuk een defecte beugel op. Musea De Lakenhal: Dag 10-4 uur; zondags 1-4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage- lyks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthutslaan): Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur 1 zondags 1-5 uur). BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren; Frlts Bastiaan z. v. F. F. F. Vries en A. A. M. van Poorten. Petrus Jacobus Maria z. v. P. J. van den Ak ker en E. C. A. van den Eshof. Dennis Marcel z. v B. Ridder en Y. A. T. Zandbergen. Johanna Maria d. v. K. B. Koppe en M. Slootjes. Marcel Ber- nardus z. v. W. van Ingen Schenau en E. J. van der Graaff. Monique d. v. C. P. Peters en M. van Es. Cornells z. v. B. Stikvoort en A. T. R. Vogelaar. Alice d. v. W. de Raadt en J. de Regt. Yesmin d. v. T. Gaddo Bobo en M. J. Bamberg. Mienke Dies d. v. G. E. Sikma en B. van der Burg. Overleden: C. J. M. Vink 17 jaar zoon. M. Teske 57 jaar wed. van D. Schijff. J. P. Dullemans 86 J. wed. van P. van Leeuwen, M. B. Douwes 30 jaar echt genote van G. A. W. Baudoin. F. W. Zie- gelaar 91 jaar wed. van L. den Ouden. Mevrouw Heemskerk twaalf-en-een-half jaar voorzitster van Groen-Wit PAUZE Gistermiddag werd met een druk be zochte receptie In het St. Bonaventura- Lyceum het feit gevierd, dat mevrouw HeemskerkHelversteyn 12 '/2 Jaar voorzitster was van Groen-Wit. Onder degenen, die hun gelukwensen aan kwa men bieden waren wethouder S. Men ken en deken W. P. M. Haring. Binnen afzienbare tijd zal mevrouw Heemskerk 25 jaar lid zjjn van deze gymnastiek vereniging. Tijdens de receptie voerden- enige vertegenwoordigers van sportorganisa tie het woord. De heer Van Cleef van de Nederlandse Katholieke Sportbond loofde haar vele -yerdiensten en over- digde haar de zilveren speld. De heer Biegstraten van de sportstich ting merkte op, dat mevrouw Heems kerk veel betekent voor de Leidse sport - gemeenschap. Hij hoopte dan ook. dat zij nog niet van plan was om weg te gaan. HIJ overhandigde haar namens de stichting een boekenbon. Tenslotte sprak mevrouw Metz van het KNGV er haar waardering over uit, dat de jubilaresse niet in het katholieke kringetje was blij ven zitten, doch veel gedaan had voor de verbetering van de betrekkingen met de andere verenigingen en organisaties. De gelukwensen gingen vaak vergezeld van individuele geschenken en bloemen. Van de vereniging ontving mevrouw Heemskerk een gouden horloge. Aan de receptie ging vooraf een alge mene ledenvergadering na het bijwonen van het misoffer in de kapel van de school. De belangstelling was gering, een feit dat de voorzitster ten zeerste betreurde. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat de pianiste mej. L. Strijk vervangen was door mej. G. van Hameren. Mevr. v.d. Krogt stelde zich niet meer herkiesbaar voor een be stuursfunctie. Mevr. Heemskerk bood haar bloemen aan als dank voor de be wezen diensten. Mej. I. Nagtegaal werd voorgesteld als nieuw bestuurslid. Na de pauze werd het nieuwe werk programma besproken. Met de rond vraag werd deze slecht bezochte ver gadering besloten. LOFWAARDIG LUSTRUMCONCERT VAN ORKEST RIJNLANDS LYCEUM LEIDEN Tentoonstellingen Galerie Cartouche, Lange Brug 67. Expositie Rein Dool en Thom Ge- raedts Gedurende maart. Dag. 2-5 uur, wo. en vr. ook 7-9 uur. De Lakenhal, Oude Singel 28 Ter toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-16 uur, znd. 13-16 uur. Restaurant „De Ruif", Jan Vossen- steeg 59. Tot 12 maart: May Hobijn- Roth exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 uur, vrij-za-zo: 20-24 uur. By het bouwen van ons gebouw aan de Papengracht anno 1665. had men, evenals nu. met nozems te kampen. Kloppartijen van „gangs" kwamen herhasldelijk voor. Smijten en gooien met stenen kostte zelfs aan twee burgers een oog. Burgemeester Cornelis Hooft besloot dan ook krachtdadig op te treden en gelastte de „halfwassen braessens van jongens en andere oproerkraayers in het Rasphuys op te sluiten". Waren zij daar ook nog onhandelbaar of brutaal, dan werden zfj met hun hoofd in een houten blok geklemd en eens „dapper ghegeeselt". Naast het Rasphuys bevond zich nog een tuchthuis, waar ouders tegen betaling hun onwillige zoons konden laten afranselen, net zolang tot zij biyken van beterschap gaven. Hielp dit helemaal niet. dan stuurde men ze naar Indië. Of dergelijke methodes in deze tyd wel of niet bruikbaar zouden zijn, kun nen wij niet beoordelen. Wel kunnen wfl U zeggen, dat De Leidse Courant een ruime en eerlijke reportages van alle gebeurtenissen geeft, zo wijd de wereld strekt tot in uw eigen straat. DE LEIDSE COURANT IS THANS DE MEEST UITGEBREIDE KRANT VAN LEIDEN EN VERRE OMSTREKEN JUBILEUM SCHRIJFBLOK met afbee'ding van ons gebouw uit de Gouden Eeuw en het unieke Leidse Courant-speldje. Ondergetekende plaats: geeft als abonnee i De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE IN HET RIJNLANDS LYCEUM te Oegstgeest werd het 10-jarig bestaan van het Schoolorkest op bewonderens waardige wijze gevierd door het ge ven van een symfonie-concert. Het moest tevens zijn een pleidooi voor 18e-eeuwse composities die in Neder land zijn gecomponeerd en die eerst thans uitgegeven zijn of worden. Of die muziek, behalve voor musi cologen, inderdaad spécimen zijn van interessant en hoogstaand componeer- werk is een vraag die in een recensie over de uitvoering daarvan onbespro ken kan blijven. Over de uitvoering niets dan 'lof voor de lyceumleerlingen, die bijna allen naast hun studie nog tijd vinden Zwembad „De Does" te Leiderdorp wordt eerstdaags verwarmd Op de jaarlijkse ledenvergadering van de zwem- en polo vereniging „De Does" te Leiderdorp, vertelde voor zitter H. v. d. Horst, nadat de aanwe zigen allereerst de ook dit jaar weer zeer gunstige jaarverslagen hadden be luisterd, hel een en ander over de ver warming van het gehele bad voor hel De benodigde materialen zijn be steld. Het geheel werkt als een grote geiser, men kan het Water op een tem peratuur van 20-21 graden houden. Gezien de grote investeringskosten is het bestuur niet over één nacht ijs gegaan, of zoals de voorzitter in de zwemsfeer blijvende zei, niet meteen van de hoogste duikplank gesprongen, j Men heeft zich landelijk georiënteerd j en zich terdege laten voorlichten. Verwarmde zwembaden trekken 'n groot aantal bezoekers. De afgelopen zomer zijn er maar 15 dagen geweest, waarop het water een behaaglijke tem peratuur had. De installatie zal op aardgas branden, via een vertakking vanaf de Ericalaan. Het gemeentebe- stur heeft alle medewerking verleend en staat enthousiast achter de plan nen. Een zorgenkind blijft nog het ter ras: men mist nog de nodige beschut ting. terwijl het overdekte gedeelte somber is. Men zal voor dit seizoen enige noodvoorzieningen treffen, en later, als het financieel mogelijk is, de stenen achterwand van ramen voor zien en glazen windschermen aanbren gen. De abonnementsgelden zullen ver hoogd moeten worden. Een gezins abonnement wordt f40.(verhoging f5.en een persoonlijk abonnement f 14.(verhoging f5.of f6.naar leeftijd). Zaterdag 14 mei hoopt men het bad open te s'ellen en de bedoeling om naar een muziekschool te gaan en te studeren. Er moet op de gehoorde drie werken wel heel hard geblokt zijn. om het behaalde resultaat te kun nen boeken. Het eerste werk was een symfonia in C opus 14 no. IV van Chr. E. Graaf (1723-1804), waarin het blazersgroep je zeer zuiver blies. Wij misten echter wel een contra-bas. De cello's gaven niet voldoende grond aan de klank. Daarna beluisterden wij een werk van Joh. Nic. Lentz (1720-1782), nl. het Clavecimbelconcert II. De clave- cimbel werd zeer waardig bespeeld door Barbara Vogelenzang. Zij heeft al een zeer behoorlijke techniek. Een solo-viool werd bespeeld door Arja Olivier. Enkele ongaafheden kunnen we aan nervositeit toeschrijven. Dit clavecimbelconcert werd, dank zij de solisten en het goed aansluitend or kest, een genoegen om naar te luis- NA DE PAUZE een Symfonie in Bes Op. 1 no. VI van de Arnhemse organist J. P. Glazer (1738-1770). De ze symfonie is goed geschreven, maar of het de „erepalm" verdient moeten we betwijfelen. De dirigent en leider van dit School-kamerorkest, dr. Chr. C. Vlam. heeft met dit orkestje enorm veel bereikt. Zijn directie was vast en overtuigend. Alleen enkele tempi had den wij ons vlugger gedacht, maar dit was bij deze jonge mensen misschien wel wat riskant. De zaal was geheel gevuld. Leerlin gen, ouders en belangstellenden, die kennelijk veel genoegen aan deze zon dagmiddag hebben beleefd, uitten dit in een dankbaar applaus. THEO TEN HOOVEN. LEIDERDORP JUDO-DEMONSTRATIES IN HET DORPSHUIS Een ongekend groot aantal belang stellenden -i- vooral jeugdigen wa ren zaterdagmiddag naar het Dorps huis getogen waar Sportschool Van Houdt met een aantal leerlingen, waar. onder een jeugdklas van 6 - 8-jarigen, een judo-demonstratie gaf. Onder de aanwezigen bevond zich. ook burge meester mr. R. M. Gallas die eveneens met grote belangstelling de verrich tingen van de judoka's gadesloeg. Vermakelijk was het de jeugdklas aan het werk te zien. Onder leiding van de instructeur, de heer Th. van Houdt, vertoonden de kleine worste laars hun kunsten op de mat. Door de groteren werden de diverse grepen duidelijk gedemonstreerd waarbij de heer Van Houdt een toelichting gaf. Ook liet hij diverse jiu-jitsu-grepen zien waarvan het judo, zoals hij ver klaarde, afstamt. Het is de bedoeling van de heer Van Houdt in Leiderdorp een sport school te stichten en daar judo-lessen te gaan geven. Hij heeft daarvoor reeds de beschikking gekregen van B. en W. over een lokaal in de oude Marijke- school aan de Hoofdstraat. Gezien het grote suces van deze demonstratie zal hiervoor vermoedelijk wel belangstel ling bestaan. MAAK ER GEEN FLOP VAN Bruiloften en jubilea worden weken te voren voorbereid, opdat alles in de pun tjes zal verlopen. Je kunc het niet op de laatste dag aan laten komen. Dan zou het een sof, of nog erger een flop worden. Door de voorbereidingen wordt de verwachting steeds hoger gespannen tot de heuglijke dag aanbreekt. In elke lente is dat het Paasfeest. Chocolade eieren in de uitstallingen en de nieuwe modes kondigen de feestdag aan. Als de zon meewerkt, trekken we erop uit, na onder klokgelui keurig naar de kerk te zijn gegaan. In de ..Faust" van Goethe maakt dr. Faust (bij prachtig weer!) een Paaswandeling en zegt: „De klok ken hoor ik wel, maar mij ontbreekt het geloven". Hij was niet de enige. Hij is niet de enige Het kan dan pasen worden met een kleine p, geen Pasen, het mens- heidsfeest. Naar Pasen sturen we deze week af, in gezelschap van dr. Faust. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 24 t/m 30 maart zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De man met de blinddoek (14 jaar) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 7.00 en 9.15 uur. Dagelijks van 2 tot 5 uur huwelijks reportage (laatste week). KORRELTJE Lldo: Avontuur in Honkong (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Tokio Olympiade (alle leeft.) Wo.: Het derde geheim (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Repulsion (Afkeer) (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The Sound of Music alle leeftijdengeprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 500 en 8.00 uur. Rex: De strijd om de tempelschat (14 J.) Wo.: Handelaren in meisjes (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Grote bekwaamheid en virtuositeit HET BEKENDE accordeonorkest „Neerlandia", dat 12% jaar onder de zeer bekwame en artistieke leiding van Lauw Boellaard gerepeteerd en ge concerteerd heeft, meende dit Jubileum te moeten vieren door een concert aan te bieden waaraan medewerkten „Ak- kordeana" uit Frankfurt a. d. Main, dat onder leiding staat van Rudi Kircher. „Neerlandia" opende het concert met een „Thema en variaties" voor accor deonorkest van de leider van het voor malige Hohner orkest. Een goede com positie die ook een uitnemende vertol king kreeg. De bekende London Suite van Eric Coates, oorspronkelijk voor symfonie-orkest geschreven, werd in de bewerking van de bassist van het orkest verwarmd zal Freek Geertsma stijlvol uitgevoerd. In een grote houten schuur met rieten dak van de fa. Strijk aan de Zoutkeetlaan te Oegstgeest, heeft In de nacht van zondag op maandag te 1.10 uur een felle brand gewoed, die vrijwel het gehele gebouw tot een ruïne herschiep. De Oegstgeestse brandweer, die telefonisch gewaarschuwd was, wist de belendende percelen voor aantasting der vlammen te behoeden. Twee bejaarden werden voor de veiligheid uit een aangreniend pand naar elders overgebracht. De schade die de fa. Strijk, een aannemersbedrijf door deze brand heeft opgelopen, be draagt ongeveer een half miljoen gulden. Alle hulp materialen voor grote bouwwerken, die in de schuur waren opgeslagen, gingen verloren. De opslagplaats en de inventaris waren verzekerd. De Oegstgeestse brand weer, die binnen drie minuten ter plaatse was gearri veerd, kreeg assistentie van de brandweer van Warmond. Betaling Abonnementsgeld P E R GIR 0 Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit vóór de aanhang .an het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 1 0 8 0 0 3. De abonnementsprijzen zijn vanaf 1 Januari 1966: per maand 3.75 per kwartaal 11.80 per kwartaal per post 11.80 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wU U gaarne een oiflrachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen Administratie De suite „Südlich der Alpen" is een door en door romantisch, geval, maar dat toch hoge eisen stelt. Deze com positie van Ernst Fischer werd bewerkt door Rudolf Wlirthner. De mars „Stars and Stripes" van Sousa werd zeer kun dig voor dit orkest door Freek Geertsma bewerkt. Deze mars kreeg onder deze bewerking en uitvoering een nieuw ge zicht. De Finale van Trampier was een pakkend slot. Het welverdiende applaus noopte tot herhaling van de mars „Stars and Stripes". Lauw Boellaard heeft dit orkest op grote hoogte gebracht door zyn disci pline en gezonde muzikale opvatting. De leden en vooral de solisten hebben getuigenis afgelegd van hun grote be kwaamheid en virtuositeit. 1 n uit Frankfurt op onder leiding van Rudi Kircher. Dit orkest toonde zich niet direct de mindere van „Neerlandia", er was alleen een ander element aan wezig: meer show. Het ging alles „sehr fröhlich". Maar wij mogen niet zwijgen over de enorme virtuositeit van de aan voerder van dit orkest. Kurt Kirchhof, die dit o.a. bewees in „Zigeunerweisen" van De Sarasate. Iedere violist weet hoe ontzettend moeilijk deze solopartij is. Kurt Kirchhof nam op zyn accordeon met verbluffend gemak al deze tech nische moeilijkheden. Men begon met een goede uitvoering van de inhoudloze muziek van Wallace's Marltana-ouver- ture. „Moskaqer Nachte" was een goede bewerking door de dirigent. En verder was alles show. met verve en enthou siasme gebracht, maar het wérd wat „te" on-Nederlands. Ook dit orkest werd een reprise afgedwongen nl. de mars „Hey, look me over". Dit Is een bekende mars die door de Nederlandse Lucht macht Kapel wordt gespeeld. Aan het einde bood de dirigent aan Lauw Boellaard een mooi bewerkt bord met inscriptie aan. Na afloop bleef men nog geruime tyd al dansende byeen. „Neerlandia" zfl nog vela sucoaavolla Jaren toegewenst. Ik ben bepaald allergisch nerts. Altijd als ik een vrouw ii nertsmantel zie word ik ziek. MARKTBERICHTEN ROEI.OFARENDSVEEN, 25 maart. Bloemen - Anemonen 52-83; Irissen Wedgwood 1.75-2.05; Van Vliet 1.25- 1.40: Dominator 2.-; Lathyrus 1.10-1.75; Blauwe Druifjes 22-28; Freesia Golden Yellow 57-1.16; White Swan 88-1.13; Maryke 70-75; Gold Coast 77-84; Blauwe Wimpel 67-69; Gloria Solis 86-87; Nar cissen glas 33-65; idem koude grond 14- 28; Tulpen Striped Seal 90-1.05; Pax White 80-86; Ph. Snowdom 90-93; Ralph 61-73; Reforma 74-79; Queen Elizabeth 81-90; China Pink 1.04-1.10; Sweet Har monie 1.30; Paris 65-1.00; Queen of the Night 1.10-1.23; v. d. Eerden 59-90; Gol den Eddy 66-80; Apeldoorn 80-1.25; Lus tige Witwe 65-95; White Sail 67-78; Ro land 70-74; Athleet 69-74; Emmy Peeck 79-84; Preludium 54-64; Beatrix 63-90; Rose Copland 57-81; Br. Star 40-50; Gol den Harvest 74-1.12; Karei Doorman 73 -83; Beauty of Volendam 96-1.09; Bel- lona 63-86; Edith Eddy 48-62: Purper Copland 77-96; Guido Snick 1.00-1.11: Prominence 90-1.02; Bartigon 95-1.02; Wintergold 60-71; Blenda 67-96; Orna ment 72-96; Carara 57-79; Imperator 77 -79; Cordel Huil 99-1.06; Bandoeng 92- 1.02; Sulphur Cloud 85-90; Dubbele tul pen 45-75 per bos. Am. Anjers 15-38; Rozen 21-46 p. stuk. RIJNSBURG, 26 maart, bloemen Irissen: Dominator 260. Wedgewood 240. Ixia 145-160. Tulpen: Ursa Minor 130. Lefeber favoriet 125-130. Promi nence 100-115. Pink Attraction 110. Apeldoorn 100-110. Remage 100. v. d. Eerde 95-100. Copland 85-100. Yellow Gemengd 85. Fresia's: White Swan 115-120. Golden Soles 95-105. Golden Yellow 95-105. Stockholm 100. Golden Coast 100 alles per 100. Lely's 24 per kelk. Anemonen 600-800. Am. anjers: sim wit 3000-4100. Sim rood 3000-3600. Sim rose 3000-3400. Narcissen koude grond 150-250 per 100. AMSTERDAM. 28 maart. Vee Aanvoer 229 runderen, prijs 8.30-4.60, THEO TEN HOOVEN. I handel kalm.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4