Wethouder Sannes klutste eieren in nieuwe jeugdhonk „Noorderkwartier" MAANDAG 28 MAART 1966 DE LEIDSE COURANT MAANDAG SS MAART Schouwburg Haagse Comedie „Vraag mij niets" (K en O.), 20.00 u. Zomerzorg Kynologen Vereniging Rijland alg. ledenvergadering, 20.00 u. Stadsgehoorzaal Lezing Adriaan van der Veen t.g.v. de boekenweek. Aanvang 20.00 u. Romanuszaal Oudercomité Harte- brug, oprichtingsvergadering, 20.00 u. DINSDAG 29 MAART Rijksmuseum voor oudheden voorjaarsprogramma. Prof. dr. J. E. A. Th. Bogaers over „Stedelijke nederzet tingen in Gennania Inferia". Lodewijkskerk conferentie over het Concilie door Prof. Stieger, 20.00 u. Rest v. d. Heyden ledenvergade ring Ver. Koniginnedag, 20.00 u. BURGEMEESTER VAN LEIDEN OPENDE KUNSTGALERIE WALENKAMP Zaterdagmiddag heeft de burgemees ter van Leiden, mr. G. C. v. d. Willigen, de nieuwe kunstgalerie Walenkamp aan de Nieuwstraat 11 met enige plechtig heid en onder grote belangstelling ge opend. Die belangstelling kwam vooral van de zijde van de Leidse kunstwereld; onder meer gaven daarvan blijk drs. J. N. van Wessem, directeur van „De Lakenhal". De burgemeester hield een korte ope ningstoespraak waarin hij benadrukte blij te zijn met da vestiging van deze galerie, vooral nu een voorgangster helaas gedoemd is ter ziele te gaan. Spr. vestigde de aandacht op eerdere activi teiten van de heer Walenkamp, t.w. de kunstmarkt en de kunstveiling ten bate van de actie „Eten voor India", beide gehouden in de Waag. Hij hoopte, dat de initiatiefnemer de uitgestippelde lijn zal kunnen voortzetten en de „start" tentoonstelling van de galerie naar veie kanten vruchtbaar mag zijn. Behalve de vele prominenten uit de wereld van het Leidse kunstleven wa3 aanwezig mevr. Hussem, de echtgenote van de Haagse schilder-dichter Willem Hussem, aan wiens werk de eersfee ten toonstelling in de Galerie is gewijd, doch die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. De galerie zelf, hoewel van vrij be perkte omvang, kenmerkt zich tot een voor het doel prettige inrichting. De DE STOPLICHTEN AAN DE HOGE RIJNDIJK Leiden, 24 maart 1966. Door de heerlijke zon van zondag was het bijzonder druk met het autoverkeer; óók bij de stoplichten aan de Hoge Rijn dijk. Alles is prima verlopen op basis van "rechts gaat vóór", want de stop lichten zijn op zondagen buiten gebruik; terecht overigens. Op werkdagen kan men de stoplichten al niet meer wegden ken, hoewel ze voor velen een grote over last betekenen. Allemaal stoppen (1 2 minuten) en dan allemaal weer optrek ken. Een heksenketel qua lawaai, waar de omwonenden nu noodgedwongen wel aan gewend zijn geraakt. Doch waarom moeten de lichten nu 's avonds óók dienst doen, wanneer de drukte reeds lang achter de rug is. Dan staat ieder een op iedereen nodeloos te wachten. Het lijkt wel voor een fictie, want eerst om 20.30 uur worden ze automatisch op knipperlicht ingesteld. Is dit tijdstip nu echt niet met 1 of 2 uur te vervroegen? Ik meen dat iedereen daar gebaat mee zou zijn. Deze suggestie zend ik gelijk tijdig naar de Verkeerspolitie. Met dank voor de plaatsing, N. SPAARGAREN. witte wanden met een geraffineerde verlichting waarborgen een rustige be zichtiging van de geëxposeerde kunst sverken. De huidige tentoonstelling duurr tot 20 april. De heer B. G. („Ben") Walenkamp, zoon van de Warmondse arts van die naam, is als kunsthandelaar zo goed als autodidact. Hij heeft enige tijd ge werkt als assistent in het museum De I dichten. Lakenhal en heeft als zodanig een groot aandeel gehad in de inrichting van de recente tentoonstelling van beeldhouw werk in de Hortus, „Tijdsbeeld '65". Willem Hussem (66), de schilder aan wiens werk de eerste tentoonstelling in de nieuwe galerie is gewijd, was meer dere malen winnaar van de Jacob Maris prijs en nam onder meer deel aan de Biennale te Venetië. Zijn abstracte werk is zeer decoratief; met geringe picturale middelen en in vooral primaire kleuren bouwt hij zijn doeken op. Behalve als schilder geniet Hussem ook bekendheid als dichter van pregnante korte ge- Zaterdag week om tien over half drie de 9-jarige Dirk Brand op de Morsweg plotseling met zijn fiets naar links. H(j werd aangereden door een hem achter op komende auto. Met een linkerdij- beenfractuur werd hij naar het acade misch ziekenhuis vervoerd. Het merk Opel staat bij autodieven sterk in de belangstelling. In het afgelopen week end werden er in Leiden drie ontvreemd. In de nacht van vrijdag op zaterdag was dat een Opel record, grijs met een wit dak, kenteken 0598 AG, ont vreemd van de Koorevaarstraat. In de zelfde nacht verdween van het Schut- tersveld een Opel KapitSn. Deze werd zondag echter in Boskoop aangetroffen. Zaterdagavond verdween omstreeks j half zeven van de Haarlemmerstraat iggji kenteken GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Gevestigde personen van 16 t/m 23 maart 1966 P. J. Schinkel en fam., vertegenwoordiger, Kanaalstr. 47. G. Smilde en fam., chef personeélszaken, Lorentzkade 3. L. van Vliet en fam., tuinder, a.b. ws. Roomburgerweg. P. J. van Spronsen en fam., gemeente-ambte naar, Vliststraat 5. A. J. H. Pleijsier, cand. notaris, Oude Singel 104. A. J. Eel- sing, inspecteur min. v. defensie. Mei doornstraat 39. G. J. Sira, kleuterleid ster. Fagelstraat 38. R. P. Kok. textiel- verkoper, Rijnsburgerweg 93. C. C. Kinds. Zoeterw. singel 93. Vertrokken personen in de week van 16 t/m 23 maart 1966 H. T. Kalff en fam., a.b. Utr. Veer, Rheden Gld., Corn. Dopperln.22. T. Heijnenv. d. Meer en fam., Rijn- en Schiekade 103, Alkmaar, Aalbersestr. 7. P. B. Kraaijevanger en fam., Pieter Bothstr. 11, Voorhout, Rem brandtin 43. H. G. Mojet en fam., Thor- beckestr. 22, A'dam, Langswater 208. H. Simonse en fam., Kanaalweg 2, Koude kerk a. d. Rijn, Kerklaan 4. P. de Nie en fam., Herengracht 112, Hazerswoude, Valeriusstr. 35. W. B. T. Peterzen en fam., 2e Binnenvestgracht 15, Hazers woude, Rijndijk 286. Jonkheer A. de Se- rière en fam., Mozartstraat 63, Bussum, Lijsterstraat 59. J. de Vogel en fam., De- cimastraat 31, Oegstgeest, Ridderspoor laan 87. W. A. Ouwerkerk en fam., Jul. van Stolberghof 33, Schiedam, Joh. Strauszplein 277 II. C. Tukker en fam.. Tulpenstraat 27. Katwijk, Kon. Wilhel- minastraat 16. P. E. IslamRozier en fam., Hogewoerd 156, Suriname. S. B. Colpa, J. Colpa en J. M. Colpa, allen J. v. Goijenkade 32, Assen. v. Heuven Goed hartlaan 25. M. T. Barnhoorn Houtlaan 55, Oegstgeest. Regentesselaan 29. Y. M. den Os, v. Limb. Stirumstr. 7, Den Haag, Vaillantplein 2. A. D. Mulder, Nieuw- steeg 33a, Australië. P. J. C. H. Hage- meijer, Zoeterw. singel 87, Utrecht, Swe- der v. Zuylenweg 4 bis. H. Corbettde la Haijze, Rijnsburgerweg 31c, Groot Brittannië. P. J. Schinkel, Kanaalstraat 47, Apeldoorn, Moeflonstr. 77. J. J. den Dopper, Noorderstraat 11 en J. S. den DopperKluivers, Beethovenlaan 9, Ha zerswoude, P. Breugelstr. 5S. M. Bogt- man, Hoogl. Kerkgracht 14, Heemstede, P. Potterlaan 14. C. M. Hendriks, He rengracht 13, Wassenaar, Deijlerweg 151. T. C. A. M. Thöenes, Herengracht 13, Den Haag, Doornstr. 22. H. Otter, Noordeinde 2a. Velsen, Homburgstr. 42. A. M. van Asperen, Nieuwsteeg 35. Am sterdam. Stadionkade 6IV. B. Holshei- mer, Nieuwsteeg 11. Woudenberg, Sta tionsweg 34. K. J. Roberti, Diefsteeg 10, Voorschoten, v. Beethovenlaan 61. A. Brandt. A. Paulownastr. 44a, Leeuwar den. Blokhuisplein 40. R. Volk, Rijndijk straat 75, Voorschoten, Leidseweg 327. A. A. N. van Brussel. De Laat de Kan- terstr. 28. Den Haag, Duinstr. 11a. I. Veenstra-Gaijkema, Bakh. Roozenboom- straat 25, Leeuwarden. Eikenstraat 31. E. Boon, Oude Vest 39, Oegstgeest, Ge versstraat 75. M. J, A. Keizers, Hooigr. 55, Wassenaar, Starrenburglaan 100. H. W. M. van Kleef-Broesterhuizen, Plan tage 4, Oegstgeest, Warmonderweg 80. H. V. M. van Genderen Stort, Papengr. 23, Voorburg, Westeinde 53. H. J. J. Janssen, Noordeinde 2a, Sassenheim, Bevrijdingshove 1. W. M. J. Ooteman, Noordeinde 2a. Grootebroek, Hoflandstr. 5. J. Brouwer, Levendaal 160a, Den Haag Soestdijksekade 755. F. W. Schram, Ho gewoerd 110, Sassenheim, Teylingerlaan 25. P. de Boer. Sophiastraat 53, Zeist, Godfr. v. Seijstlaan 58. L. Plug, Haar lemmerweg 47a, Haarlem, Dr. Schaep- manstr. 282. T. W. KleijnenMoonen, Jan van Goyenkade 38, Kerkrade, Gra verstraat 30. P. W. J. M. Kamphuisen, Wite Singel 80. Rheden Gld., Zutphense- straatweg 42. P. van Vollenhoven, Witte Singel 11, Den Haag, Noordeinde 68. E. M. E. Drewes, Steenschuur 7, A'dam, Veeteeltstr. 68. J. W. Termijtelen, Ra penburg 12. De Bilt U., Soestdijkseweg 180 Z. B. B. Steenbergen, Noordeinde 2a. A'dam, Marinewerfkade 9. F. H. Jager, Noordeinde 2, Groningen, Lopende diep 16a. M. C. A. de HaasPeerdeman, De Costastraat 101, Groningen, Turftoren- straat 36a. G. J. A. van Bruggen, Nieuw- Zaterdag 26 maart 1966 zal in de annalen van de Leidse korbalvereni- ging „Noorderkwartier" ongetwijfeld worden geboekt als de datum, waarop twee langgekoesterde wensen in ver vulling gingen en daarom een belang rijke mijlpaal werd bereikt. Toen im mers kon op het terrein aan de Burg- gravenlaan na een vele jaren lange periode van „behelpen-met-een-keet" een nieuwe van gemeentewege ge bouwde en aangeboden kleedgelegen heid in gebruik worden genomen en vond tevens de feestelijke opening van het verenigingsjeugdhonk aan het Charlotte de Bourbonhof plaats. I in tegenwoorcugneia van een genodigden en belangstellenden, onder wethouder S. Sannes en de voor zitter van de LKB dr. J. M. Roosen- schoon. hees zaterdagmiddag de voor zitter van de Sportstichting, drs. J. P- v. d. Reijden, de verenigingsvlag aan de vlaggemast bij de ingang van het Burggravenlaanterrein. met welke symbolische openingsdaad die van een korte heilwens voor de toekomst der vereniging vergezeld .§ing. „Noorderkwartier" zich officiéél in 't gebruik van haar nieuwe kleedgelegen heid inclusief wasgelegenheid en douches gesteld zag. aantal Klutseieren Hierna begaf het gezelschap zich naar het Charlotte de Bourbonhof. alwaar wethouder Sannes ditmaal opge wacht door een zeer groot aantal be langstellenden en een erehaag van adspirantjes Noorderkwartiers jeugdhonk „De Eierdoos" op zijn beurt symbolisch opende en wel door twee eieren die in een netje boven de deurpost hingen tegen de toegangs deur tot ware „klutseieren" te slaan. Na een kort hartelijk welkomst woord, wees Noorderkwartiers voor zitter, de heer J. G. Duivesteyn jr., op het grote belang van een dergelijk jeugdhonk, dat de jeugd naast de korf balsport ook nog vele andere soorten van ontspanning en wijetijdsbesteding kan bieden. Wethouder Sannes sprak in zijn feli citatietoespraakje n.m. zijn vreugde uit ove het feit, dat „Noorderkwartier" tot de realisalie van zo'n prachtig jeugd honk kon komen, waardoor haar jeug dige leden in staat werden gesteld een creatieve vrijetijdsbesteding o.a. door handenarbeid te ontplooien. Eierdoos j Om de kale onder een flat gelegen - kelderruimte een gezellig en sfeer- i vol aanzien te geven is. een groep van 1 junior-leden geruime tijd onder lei ding van het bestuur en in het bijzon- der onder die van de heer N. Brands druk bezig geweest om het nodige tim mer-, schilder- en dcoratiewerk te ver- richten. Ten gerieve van de bovenbe- 1 woners werd het plafonds geluiddem pend gemaakt met z.g. eierdozen, aan welke vondst het honk ook zijn naam te danken heeft. Het zaaltje biedt 1 door een achttal tafels plaats aan circa 70 bezoekers(sters) en werd o.m. 1 voorzien van een gezellige alcohol vrije bar en diverse gezelsehaps- steeg 11, Zandvoort, Saxenrodeweg 112. H. M. A. van Schaik, Haarlemmerstraat 246, Leiderdorp, Munnikkenstr. 3. D. W. Romijn, Garenmarkt 17b, Den Haag, Halewijnstr. 285. J. C. Kort, Drie Octo- berstr. 47, R'dam, Erasmusstr. 8a. J. v. Bakkum, Lammermarkt 51, Haarlem, Rijksstraat 287. A. T. van der Mark, Pie ter de la Courtstr. 54, België. M. J. Ver sluisVeerman. Melch. Treublaan 42, Sassenkeim, Friezenhorst 29c. F. M. Fa- ber, Zoeterwoudsesingel 106, A'dam, Amstelveenseweg 1042, C. J. van Eijk Witte Singel 70, Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrlkstr. 15 L. D. van Haeften, Boer- haavelaan 15, Den Haag. Celebesln 49. C. M. Nieuwesteeg, Roodborststraat 31, A'dam. Andreas Schelfhoutstr. 35. P. de Kleijn, Alexanderstr. 48. Eibergen G 112 W. Woutersvan Ham, Lombokstraat 69a, België. E. Winterberg. Wasstr. 21, R. Winterbergvan Gelder, Meerbur gerstraat 13., Valkenburg Z.H., a.b. Boon rak 21. GEMEENTELIJKE AANKONDIGING STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie, afdeling Bevolking c.a., kos teloos verkrijgbaar zijn de formulieren om bij volmacht te stemmen ter ver kiezing van de leden van de Gemeente- De gelegenheid tot het stemmen bij volmacht is opengesteld voor de kiezer, die mededeelt vermoedelijk niet in staat te zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift moet uiterlijk 18 mei a.s. ter secretarie der gemeente, in welker kiesregister de kiezer op de dag der kandidaatstelling (19 april a.s.) is opgenomen, worden ingediend. Leiden, 28 maart 1966. De burgemeester voornoemd, Van der Willigen. KANDIDAATSTELLING VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 19 april a.s. de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad plaatsvindt. Op die datum kunnen van des voor middags 9 uur tot des namiddags 5 uur bij de voorzitter van het hoofdstembure au of bij het door hem aan te wijzen lid van dat bureau, ter gemeentesecretarie van Leiden, lijsten van kandidaten wor den ingeleverd. De tot invulling bestemde formulieren voor de lijsten van kandidaten en de for mulieren voor de schriftelijke verklaring van bewilliging in de kandidaatstelling zijn van heden af ter gemeentesecretarie van Leiden, afdeling Bevolking c.a., kosteloos verkrijgbaar. Leiden, 28 maart 1966. De burgemeester van Leiden, Van der Willigen. ADVERTENTIE Storm bezorgde de brandweer nogal wat werk De storm heeft in Leiden nogal wat ongerief veroorzaakt. De brandweer is in totaal 15 maal uitgerukt, wat alles bij elkaar nog meevalt. In de Antillenstraat verloor een spiegelruit van 114 x 2' 2 meter de strijd met de wind. Het cijfertje drie van de torenklok van de Petruskerk raakte in het ongerede. De brandweer kon er met de Magirusladder niet bij. Bij Werninks betonbedrijf raakte een zolderschuit op drift. Met veel pijn en moeite is hij weer aan de ketting gele "d. De brandweer heeft van de weg bij het Plesmanviaduct bij het in aanbouw zijnde belastingkantoor een aantal zware boomtakken verwij derd. Een zonnescherm op de Nieuwe Rijn vertrok met volle kracht van de gevel en kwam op straat terecht. Ook een ruit van een woning aan de Obrechtstraat kon het geweld niet weerstaan. Van een bovenwoning aan de Jan van Goyenkade kwam een raam, compleet met lijst en al naar bene den. Het kwam terecht op een ge parkeerd staande auto, waarvan ie motorkap en het dak beschadigd werden. Aan de Rijnsburgersingel zocht een schoorsteen lager gelegen oorden op. Er hebben zich bij deze schadegeval len geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Diplomazwemmen in Zweilandbad Zaterdagmiddag is er in het Zwei landbad te Leiden gezwommen voor de zwemdiploma's, uitgaande van de Stich ting t.b.v. het Zwemonderwijs te Leiden omgeving. foor het examen A gingen 121 leer- i hen zakten. Uitslagen T. C. Schrama, C. v.d. Oever; J. B. Irik, J. Heymans. F. H. Bosch. M. L. Bosch, A. H. van Oei, K. Brinks, P. H. Groene- veld, L. Heijnis, F. A. Benoist, P. H. Benoist. G. Pouw, J. L. H. Langerhorst, A. J. Zandvliet, C. Doornekamp, J. F. de Groot, A. van Vliet, E. E. Morsink, S. H. van Nie. P. C. van Welzen, W. J. Zijp, J. Mosselman, Y. v. Lambal- gen, W. D. Denneman, D. J. na den Hoven van Genderen, V. Zwart, L. C. Koree, P. H. Nievaart, B. M. Vermet, in Tilburg, S. Bouter, A. A. A. Tes- 8elaar, C. I. T. Scholten, P. den Ouden, Th. Schrama, J. Slot, T. Wolterbeek, J. Glasbergen, R. Kluivers, R. R. Nard- ten, G. den Haan. A. den Haan, J. J. Th. Koning, J. Tukker, E. Ouwerkerk, C. F. M. Roozen, D. van den Berg, E. Vijfwinkel. D. Vijfwinkel, M. Mansen, H. W. van Elk, W. J. van Elk, R. Kool. J. D. Cramer, E. J. Stoffel, B. Rooden- burg Vermaat, M. A. Stoffel, A. J. Ba- velaar, L. C. Willemse, R. A. Roskam, H. Poldervaart, J. A. Meinema, M. C. A. Sont, L. G. Sont, J. R. Siljee, J. Hoefstra, W. Streng. T. Gramkow. L. Boom, S. J. Polane, C. Passchier, M. Houthoff, M. Vervoort, H. J. Haitsma, C. v.d. Mey, A. J. v.d. Kaay, N. Kap- tein, B. Zwarenstein, N. Hendriks, M. L. Brooshooft, J. M. Remmerswaal. A. H. Bogaards, V. Montanus, H. van El- burg, J. M. van Bemmelen, A. L. Tols- Veertig jaar bij de Lichitabrieken De heer G. F. Kolderman was 26 maart 40 jaar in dienst bij de stedelijke gas- en lichtfabrieken te Leiden. Vanmorgen werd hem hiervoor in de koffiekamer het stadhuis de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau, opgespeld door de burgemeester, mr. G. C. Van der Willigen. Deze wenste hem namens b. en w. geluk met het jubileum, waarvan hij als voornaamste oorzaak zag de goede arbeidsverhouding bij de lichtfabrieken. De heer Kolderman kwam in 1926 in dienst van de gasfabriek als leerling- fitter. In 1931 ging hij over naar de te kenkamer van het electriciteitsbedrijf. In 1940 werd hij toegevoegd aan de dienst kabelnetten, alwaar hij in 1959 chef werd. Sinds 1962 is hij technisch hoofdambtenaar voor bijzondere dien sten, een bijzonder zware taak, die hij altijd voorbeeldig vervuld heeft. De ju bilaris is 55 jaar oud en heeft als woon plaats Leiderdorp. HAZERSWOUDE Gaat „Ons Verblijf" in het dorp Ier ziele Vanavond (maandag) om acht uur roept het bestuur van de speeltuin vereniging „Ons Verblijf" te Hazers- woude-dorp de leden bijeen in zaal Timmermans. Aan de orde komt een belangrijk bestuursvoorstel: opheffing van „Ons Verblijf". Financiële moeilijkheden zullen hier niet vreemd aan zijn, want in het ver leden zag het bestuur zich hiermee al vaak geconfronteerd. Zo werd eer tijds het clubhuis al verhuurd aan een bedrijf in Hazerswoude-dorp, teneinde de (geld)eindjes aan elkaar te kun nen knopen. Nog eerder werden in het dorp motorcrosses, skelterwedstrij den en rugby- en judo-demonstraties gegeven, om „Ons Verblijf' wat meer geldmiddelen te verschaffen. Wat er ook van zij: vanavond moe ten de lederl beslissen over een al of niet voortbestaan van „Ons Verblijf". Het zal overigens niet de eerste keei zijn, dat in Hazerswoude-dorp een vereniging wordt opgeheven; nog niet zo lang geleden ging ook de handbal vereniging „Rapid" al ter ziele P. Swager, H. J. M. Peeters, A. C. Dolstra, M. E. Homan, L. Brokaar, E. de Weijer, H. H. de Boer. P. Roos. L. Roos, P. E. Doderer, F. D. Willemse. J. Laarman, M. Pruys, L. H. M. de Vroedt, J. P. Vester. E. H. G. Szirmai. F. M. Boon. R. Geels, J. Klok. M. Derendorp. M. Hendriks. A. O. Frohwein. W. C. Boot, M. T. Versteeg, M. B. Ruigrok, P. Crama, H. Evers. T. L. Duysens. EXAMEN-B S. J. van Nie. W. A. Hamer, H. A. van der Kloes, D. Pardon, E. A. Versluys, P. J. Weiman, M. B. Jacques. A. Noest, A. Houthoff, J. W. P. Roos. L. J. Stronks, L. Paulus, P. Paulus. K. A. van EE. L. N. van Ingen Schenau, L. C. Stafleu, M. Mellema, H. J. Voorbij. G. van Weeren, G. B. M. Verdoorn, F.. Bavelaar, C. de Vink, D. I. Galama, M. A. R. Humme, D. C. Verdonk, A. de Sitter, G. Harmsen, D. v. d. Plas, A. J. F. T. H. Aniba, R. J. L. Faas, T. Le- mair, F. Holleman, J. W. Snieder, J. A. Dijkman, N. Muusse, M. A. de Nes, K. F. Vijlbrief, H. Dam, J. Hoekx, E. de Ru. H. A. M. Wljnands, J. M. de Jong, W. J. Koree, H. Bloemzaad. J. A. H. Driessen, M. v. d. Vijver. E. van Stra ten. R. van Duinen. F. J. Geertsma. A. A. de Nes, I. van Riet, L. Versteeg. M. E. Swaan, A. H. Schaap. R. J. de Jager. F. Sloos, Y. M. Kiel, R. J. van Zanten, M. Velders, R. Sloos. G. C. M. Homan. E. I. Gaykema, M. R. Bas. I lege-beid gebruik werd gemaakt de heer 1'cVe i im gelukwensen aan te bieden. Naast de vc'e rndere geschenken werd namens het bedrijf een enveloppe met inhoud, alsmede een oorkonde aange- I.1 MPtP LEIDERHOHPSE BRIDC.ECI.rB Deze week beginnen wij eens met de onderste groep. Daarin waren de heren Pias-De Vries vorige week terechtge komen, maar dat bleek een vergissing van deze heren te zijn geweest. Ze kwa men tenminste nu weer bovenaan en keren na een verblijf van één week weer in hun vertrouwde omgeving te rug. De dames Van Gelder-De Jong in de wedstrijd tegen Oegstgeest twee weken geleden ongenaakbaar boven aan van de 24 paren, stellen nog steeds teleur. In groep zwart eindigden mevr. Zwarts en de heer Karstens met fraaie cijfers bovenaan, wat promotie naar rood betekent. Ook de dames Jans-Van Zonneveld deden het weer goed, wat beloond werd met een tweede plaats. Het echtpaar Verduin eindigde hier als laatste. In groep rood was het meest opval lende feit de <'',rTadatie van de dames Hogervorst-Z "Tidbergen, die zich tot nu toe keurig hadden gehandhaafd. Standen: Groep rood: 1 Gerlich-Van Leeuwen 81 p., 2 Loof-Witkamp 79 p., 3 echtp. Danz 72 p., 4 Van der Bijl-Zwanen burg 69 p., 5 Tijssen-De Winter 65 p.. 6 Blom-P;.ir/ jr 58 p.. 7 dames Van der Bijl-Zwanenburg 50 p., 8 dames Hogervorst-Zan 'bergen 30 p. Degraderen dames Hogervorst-Zand- bergen. Groep zwart: 1 mevr. Zwarts-Kars- tens 84 p., 2 dames Jans-Van Zonne veld 69 p.. 3 echtp. Van Klaveren 67 p.. 4 Van Berge Henegouwen-Brummel- kamp 67 p.. 5 erhtp. Van der Velden 58 p 6 De Koning-Van Zonneveld 58 p., 7 Veldhuyzen-VaB Vliet 52 p.. 8 echtp. Verduyn 49 p. Promoveren: mevr. Zwarts-Karstena, degraderen eclitp. Verduyn. Groep groen: 1 Pias-De Vries 77 p., 2 echtp. Stokhuyzen 68 p., 3 echtpaar Schutte 67 p., 4 Jans-Pouw 67 p., 5 gebr. Karstens 65 p., 6 dames Van Gel- der-Do Jong 59 p., 7 echtp. Van der Pool 59 n„ 8 dames Van Berge Hene- gouwen-Kengen 42 p. Promoveren, heren Pias-De Vries. Geboren; F,bert H. H.. z.v. H. Schel haas en W. S van Nes Helga E., d.v. M. A. Scheffer en A. de Jong: Marcel- linus B N.. z.v. C. N. Hoogzaad en D. M. Boon Ond< irouwd: Adrianus M. Borre- man, 23 jaar te Leiderdorp en Mar- celle Schlnrjwoin, 18 jaar te Leiden. Getrouwd: Nicolaas A. L. Zaal. 26 jaar en Jannetje A. Florisson, 22 jaar te Leiden. De nieuwe Moeder-Gods-kerk te Voorschoten krijgt een koperen dak De maquette van de te bouwen nieuwe Moeder Godskerk te Voor schoten stond gisteren in de noodkerk opgesteld. Onder alle H.H. Missen heeft pastoor J. A. Blonk zijn parochia nen op de hoogte gebracht van de stand van zaken. Hij bracht speciale dank aan de kerkmeesters, met wie hij veel had samengewerkt om tot de bouw van de nieuwe kerk te komen. Wat voor een soort kerk moest er komen. „Boschgeest" wordt een nieu we wijk en de kerk moet zich daarbij aanpassen. Vanzelfsprekend moest het een moderne kerk worden. De keuze van architect is door het kerkbestuur unaniem gevallen op ar chitect ir. H. Nefkens te Rotterdam. Zijn ontwerp stond in maquettevorm opgesteld. Het wordt een vierkant kerkgebouw met kerkplein, schuin dak. losstaande toren, en een ontmoetings centrum, annex pastorie. Het hoogal taar is in het midden gepland. Aan wezig is ook een dagkerk. Het gebouw beidt plaats aan 800 personen. De hoofdingang is aan een hoek- zijde. In de kerk komt een gaanderij i van 2 meter breed, waarlangs de biechtgelegenheden zijn geprojecteerd.! Een nieuwigheid is de vestiaire. De i zitplaatsen zijn alle om het hoofd altaar geplaatst, acht banken diep. zodat men altijd vlak bij het-altaar is. j De kap is schuin omhoog, symbolise- j rend de eenheid van priester en ge- lovigen. Het dak van de kerk wordt bekleed met koper. Dit was wel duurder, maar bestendiger. Door de inwerking van de zoute zeelucht zal dit dak spoedig groen van kieur worden, wat een goed effect bewerkt. De toren wordt van beton met kwartsiet bespoten. Bo venin ruimte voor aan te brengen klokken. KOSTEN RUIM 1 MILJOEN rijksgoedkeuring wordt zeer binnen kort verwacht. Als alles meezit en vlot verloopt, wordt in april reeds met he-l heien begonnen en dan vol gen er zeker vijftig werkweken. Ge probeerd zal worden het gebouw voor de winter onder de kap te krijgen. De bouw van het kerkgebouw zal worden uitgevoerd door het bouw bureau v; ii de Gebrs. G. en P. Niers man te Voorscholen. Volgens de be groting gaat de bouw kosten 935.000.- exclusief orgel, aankleding zaal, tuin aanleg, geluidsinstallatie. Het Bisdom K gerdam verstrekt een rc veloos voorschot van 900.000.-, hetwelk in 30 jaar tijds moet worden afgelost. Dit betekent, dai de parochie hiervoor alleen een bedrag van 600.- per week bijeen zal moeten brengen. Het word; een sobere, maar goedgebouwde kerk, die zijn plaats zal krijgen in het verlengde van de Baron Schimme penninck van der Oye- laan aan de rechterzijde. Foto toont burgemeester L. de Kool van Voorschot .1 (links) en „bouw"-pas toor Blonk l»ij ib' maquette van de nieu we R.K. DIi'r Gods Kerk, die zal wor- ;ebomvd In Bosgeest te Voorschoten.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3