KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS ZATERDAG 26 MAART 1966 DE LEJDSE COURANT PAGINA 8 Betaling Abonnementsgeld P E R GIR 0 Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit vóór de aan>ang /an het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 1 0 S 0 0 S. De abonnementsprijzen zijn vanaf 1 januari 1966: per maand j 3.75 per kwartaal 11.30 per kwartaal per post 11.80 AUTOMATISCHE GIRERINC Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen- deD wij U gaarne een n f'rachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen Administratie GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN PRIJSWINNAARS VEBO PAASTENTOONSTELLING UITSLAGEN .Afdeling A. Runderen, uitsluitend zwartbont en zwart- en roodblaar. Rubriek 1. Afgewisselde gemeste koeien. P. Roos. Ter Aar, eerv. v< gebr. Spronk, Zoetermeer, erepr. kamp. Rubriek 2. Gemeste koeien met niet meer dan 6 br. tanden. O. de Kok, Nw. Vennep, eerv. verm., J. v. d. Maarl, Hoofddorp, ereprijs. Rubriek 8. Gemeste koeien met niet meer dan 4 br. tanden. C. Uit den Boo gaard, Warmond, fa. v. d. Werf en Kooter, Hazerrsw., J. P. v. d. Zwaard, Hoofddorp, ereprijzen. Rubriek 4. Gemeste koeien met niet meer dan 2 br. tanden. J. Knoop en de Kok, beide Nw. Vennep, ereprijs Rubriek 7. Dikbillen, slachtrijp, met niet meer dan 4 br. tanden. P. v. d. Eljk, Benthuizen, ereprijs kamp. dikbii. Rubriek 8. Dikbillen, slachtrijp, met niet meer dan 2 br. tanden. Fa. van Werf en Kooter, Hazerswoude, le ereprijs. Rubriek 10. Gemeste stieren met niet meer dan 2 br. tanden. P. van der Eijk, Benthuizen, ereprijs en eerste pr. kamp. dikb, A. Kruijswijk, Uithoorn, erepr., fa. v. d. Werf en Kooter, Hazersw., ere prijs, J. P. v. d. Zwaard, Hoofddorp, eerv. verm., gebr. Oostdam en Hart veld, Langeraar, ereprijs. Rubriek 12. Gemeste ossen met niet meer dan 2 br. tanden. J. Weststeijn, Nw. Vennep, ereprijs. AFDELING B. Runderen, uitsluitend roodbont. Rubriek 1. Afgewisselde gemeste koeien. P. v. d. Eijk, Hazerswoude, le pr., J. v. d. Maarl, Hoofddorp, twee eer ste pr. en ereprijs, fa. G.»Roos, Hazers woude, 3 eerv. verm. en ereprijs. Rubriek 2. Gemeste koeien rpet niet meer dan 6 brede tanden. P. Biemond, Abbenes, eerv. verm., slagerij Drieber gen, Rijnsburg, eerv. verm., le prijs Maarl, Hoofddorp, eerv. verm., le prijs •n ereprQs, slagerij v. d. Meer, Roelof- arendsveen, eerv. verm., fa. G. Roos, Hazerswoude, le prijs, ereprijs en twee eerv. verm., P. Roos, Ter Aar, eerv. verm. en le prijs, K. v. d. Spek, Abbenes le prijs en ereprijs. Rubriek 3. Gemeste koeien met niet meer dan 4 brede tanden. P. Biemond, Abbenes, ereprijs, slagerij Driebergen, Rijnsburg, 2 ereprijzen, J. v. d. Maarl, Hoofddorp, 6 ereprijzen, fa. G. Roos, Hazerswoude, eerv. verm. en le prijs, P. Roos, Ter Aar, erepr., res. kamp. PROF. BEEK OVER EUPHRAAT EN TIGRIS Professor dr. M. A. Beek heeft don derdagavond in de foyer van de Stads gehoorzaal voor de leden van K. en O. een causerie gehouden, geïllustreerd met kleurendia's, over een door hem gemaakte archeologische reis langs de Euphraat en de Tigris. Het gebied van de beide rivieren, waar onze beschaving haar oorsprong vond, doet sterk denken aan het bijbel se milieu. Overblijfselen van de grote steden uit de oudheid, zoals Ninive, Babyion en Ur zijn daar nog aanwezig. Nog steeds treft men er nomaden aan en half-nomaden, die leven zoals in de tijd der bijbelverhalen. Als oorzaken van het ten gronde gaan van het oude cultuurland noemde prof. Beek de ver legging van de loop der verzilting van het akkerland rubr. 14, ereprijs; gebr. Spronk, Zoe termeer,ereprijs kamp. rubr. 14 en ereprijs; O. de Kok, Nw. Vennep, eerv. Algeheel kampioen Paasvee-Vebo '66. Rubriek 4. Gemeste koeien met niet meer dan 2 brede tanden. J. Knoop, Nw. Vennep, ereprijs; M. Kroon, Abbenes eerv. verm.; fa. G. Roos, Hazerswoude, ereprijs; J. Vonk, Nw. Vennep, eerv. RUBRIEK 5 Groepen minstens 4 st. van één eigenaar - samengesteld uit de rubrieken 1 t/m 4 groep 1 en 2 J. v.d. Maarl, Hoofddorp ereprijs en le prijs groep 4 fa. G. Roos. Hazerswoude 2e prijs, groep 6 P. Roos, Ter Aar Kampi- oens-collectie. RUBRIEK 7 Dikbillen-slaehtrijp - met niet meer dan 4 br. tanden (res. kamp. rubr. Dikbillen) P. Roos. Ter Aar ere- priis; gebr. Spronk, Zoetermeer erepr. I*" oen. Rubriek Dikbillen. Rubriek 0 icste stieren met niet meer dan 2 br. tanden G. J. v. Leeuwen, Oud Ade ere prijs; fa. v.d. Werf Kooter. Hazers woude 2 ereprijzen; J. Zandvoort, Leiden 2 ereprijzen. RUBRIEK 11 Gemeste stieren met meer dan 2 br. tanden, A. A. Ammerlaan, Zoetermeer ereprijs; G. J. v. Leeuwen, Oud Ade ereprijs; J. W. N. v.d. Poel, Zandvoort, Leiden. RUBRIEK 12 Gemeste ossen met niet meer dan* 2 brede tanden. J. Zandvoort. Leiden, le en ereprijs. AFDELING D. GUISTE KOEIEN Rubriek 2. Guiste koeien het meest geschikt voor de vetweiderij zonder Op de foto enkele bezoekers van de Paasveetentoonstelling. Van links naar rechts: ir. P. Buck, voorzitter van de VEBO, mr. G. C. van der Willigen, bur gemeester van Leiden, een der keur meesters, met pijp mr. J. Klaasesz, com missaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, de heer J. v. d. Maarl, voorzitter van de tentoonstellingscom missie en het echtpaar Geertsenia uit Wassenaar. Debussy kreeg magistrale vertolking van Louwenguthkwartet de Leidsche Kunestkring „Voor Allen' gisteravond in de Stadsgehoorzaal, werd verzorgd door het befaamde Loewen- guthkwartet. Deze vier strijkers, Alfred Loewenguth, viool, Jacques Gotkowsky, tweede viool, Roger Roche, altviool, en Roger Loewenguth, cello, konden in het eerste van de twee uitgevoerde kwartet ten van Beethoven die in c kl. t. op. 18 nr. 4 - hun faam nog niet direct accen tueren. Het was duidelijk, dat er inge speeld moest worden; de klank bleef brede tanden: O. de Kok, Nw. Vennep, wat mat en kwam niet tot volle ont- le prijs; A. A. en J. J. Kooter, Hazers- plooiïng. woude, eerv. verm. en 2 eerste prijzen; l Het kwartet in a kl. t„ op. 132 daar- G. J. van Leeuwen, Oud-Ade, ereprijs en entegen, dat na de pauze werd ge le prijs; T. v. d. Meij. Leiderdorp, le speeld, kreeg een voortreffelijke ver- prijs; Fa. G. Roos, Hazerswoude. ere- tolking. Vooral het koraal en het daarbij prijs: J. Zandvoort, Leiden (Zw. bont), aansluitende andante werden kunstzin- Ie prijs; J. Zandvoort. Leiden (R. bont), i nige hoogtepunten, ereprijs. I Uitzonderlijk ensemblespel werd ook Rubriek 3. Ossen geschikt voor de gedemonstreerd in het laatste dèel, vetweiderij: Fa. v. d. Werf en Kooter. i waarin de mars gevolgd werd door Hazerswoude. ereprijs. een dramatisch recitatief van de viool. besloten met allegro passionato, dat de AFDELING C. KALVEREN grote kwaliteiten van het Loewenguth- Rubriek 1. Gemeste kalveren dik billen? C. v. d. Stelt. Abbenes. (zie ru- AAISSCHIEN ZIJN twee kwartetten briek 2, idem). 1VI Van Beethoven wel een overdaad op Rubriek 2. Gemeste kalveren, geen een avond als deze. in een grote zaal, dikbillen: C. Daleman. Rijpwetering. die niet °P de eervolle vermeldingen; A. de Wit, post kwartet volkomen tot hun recht deed komen. voering van Debussy's enige kwartet in g kl. terts, op. 10. Wat het Loewenguthkwartet hier presteerde is boven alle lof verheven. Het was niet alleen een meestenvorp van Debussy, dit kwartet; de uitvoe ring zoals deze gisteravond tot ons kwam was even magistraal. De klankenrijkdom werd hieralle glans gegeven; het subtiele raffine ment, dat de vier strijkers lieten horen was nergens dik aangezet of gefor ceerd. Dit buitengewoon gave spel ont- lokte veel applaus bij de concertgangers, 1 die ook na het laatste kwartet van Beethoven hun grote waardering en dankbaarheid ovationeel kracht bijzet- Aalsmeer, le prijs -res. kamp. Zw. Bont en ereprijs kampioen Zwartbont; A. de Wit, post Aalsmeer, ereprijs - kampioen Roodbondt; C. v. d. Stelt, Abbenes, eerv. verm. en le prijs reserv. kampioen Rood- AFDELING E. SCHAPEN Rubriek 1. 1-jarige schapen min stens 4 stuks het meest geschikt voor de export: Fa. v. d. Werf en Koo ter, Hazerswoude, le prijs en ereprijs. LEIDSE UNIVERSITEIT Oratie prof. dr. F. L. Bastei DE DOORNUITTREKKER IN HET CONSERVATORENPALEIS TE ROME Prof. dr. F. L. Bastet, benoemd tot gewoon hoogleraar ln de klassieke ar cheologie, heeft gistermiddag in het Groot-Auditorium een oratie, getiteld „Simulacrum valde ridiculosum" gehou den by de officiële aanvaarding van zijn Tot de beroemdste bronzen die ons uit de oudheid zijn overgebleven be hoort de Doornuittrekker in het Conser vatorenpaleis te Rome. Dit beeld Is ons reeds sedert pl.m. 1200 bekend. De raadsels die het opgeeft zijn door elk ge slacht weer anders opgelost. De geschie denis van de bestudering vertoont niet minder boelende aspecten dan de pro bleemstelling op zichzelf. De behande ling hiervan laat zien, hoe de klassieke archeologie als moderne wetenschap ge groeid is. In de late middeleeuwen staat het beeld bij het Lateraan op een hoge zuil heeft de functie van afschrikwekkend heidens idool. Nadat het in 1471 in het eerste museum ter wereld is opgenomen, gaat men 't bewonderen om zijn schoon heid, en navolgen. Men houdt het in die dagen soms voor een personificatie de maand maart. Een eeuw later Interpreteert men het als een herders knaap. Pas ln de 18e eeuw past men het in n kunstgeschiedenis van de oudheid maar ook dan komt een Winckel- ann nog niet aan een stilistische ana lyse toe. In de 19e eeuw treden vooral romantische interpretaties naar voren. Onder invloed van sterke classicistische De vrouwen krijgen hun zin BLIJSPEL T.G.V. HET 85-JARIG BESTAAN VAN DE LOUISE DE COLIGNY-HBS Op de toneelavond van de Louise de Coligny-H.B.S. gisteravond, werd er een ding duidelijk: „Vrouwen krij gen hun zin Het mag dan zo zijn, dat er sinds 1965 ook wat jongens te bespeuren zijn binnen deze H.B.S., de vrouwen zwaaien er toch de seepter. De praeses van „Ende dispereert niet", de schoolvereniging van de Louise de Coligny-H.B.S. hield het echter niet onmogelijk, dat iiu de toekomst onoprechte belangstelling jegens el kaar, hetgeen zich voornamelijk mani festeert in kille glimlachjes, geveins de vriendelijkheden en hysterische uitroepen om aan hun verwondering over vreselijk schokkende zaken uiting te geven. Een is in dit „grieten-aqua- weerloos iets. Hij wordt vriendelijk, maar meedogenloos inge- de rollen omgedraaid zouden worden, i palmd en Don Adolfo Adalid, ge Zij had trouwens liever gehad dat speeld dooi Toni Serafin en Joaquin Alvarez Quintero, Z1C" ™?/?zaar' de auteurs van het op te voeren to- de Hoe dan ook. de leerlingen eerste en tweede klassen, hun ouders, nkele docenten en genodigden, waar onder de burgemeester, hebben op het toneel van de eigen aula van de Louise de Coligny-H.B.S. typisch vrouwelijke hoedanigheden kunnen waarnemen. En dit ging hoe kan het ook anders de speelsters niet halve moeilijk af. In een Spaans dorpje waar kerkklokken en vrouwentongen het meest hoorbaar zijn regeert de vrouw. De mannen zijn wel bege- rendswaardige wezens, maar zodra zij het huwelijksbootje zijn ingestapt, hebben zij min of meer afgedaan en houden de vrouwen zich bezig met gekonkel, gegiechel en koesteren een der Meer, ziet zeker door de elijke dorpsgemeenschap in de armen van de schroomvallige Juanita La Rosa gedreven, die het toch wel „spannend" vindt, al mag ze niets an ders doen dan opgelaten glimlachen wanneer Don Adolfo in haar buurt is. Goed spel liet Marianne van Siste- ren zien. die als Concha Puerto al het mogelijke vrouwelijke venijn en lis tigheid, die toch niet van charme is ontbloot, ten tonele voerde. Overigens was dit blijspel allesbe- uitschieter, al was een en ander soms vermakelijk. Dat ontging bovendien een groot deel van de zaal, omdat de spelers, die vrij vlak speel den, niet hard genoeg spraken. De regie was in handen van Jan Chr. Bartelsman, de vertaling van Alfred Pleiter, decors vervaardigd naar een ontwerp van Bob Hageman door C. Hoogeveen. tendenzen dateert men het beeld dan ln de 5ede eeuw voor Chr.. De vele nieuwe opgravingen, o.a. te Olympia, hebben door de invloed aan materiaal de proble men eerder vergroot dan verminderd. Onvoorzienbaar groot Tegen 1900 treden dan nieuwe ten denzen op. Vondsten van een aantal re plieken. waaronder gallo-romeinse ter racotta's, en de constatering dat het schema van de doornuitttrekker reeds in de middeleeuwen is nagevolgd, o.a. in de Romaanse kunst, doen de onderzoe kers inzien, dat het beeldje thuishoort in de hellenistische tijd. Zij steunen daar bij op zorgvuldige stijlanalyse en maken gebruik van een veel rijker fotografisch vergelijkingsmateriaal dan voordien mo gelijk was. Tegenwoordig zou alleen nog iemand, die dit materiaal niet gebruikt, de doorn- nlttrekker ln de 5e eeuw voor Chr. wil len dateren. Hieruit resulteert het kern probleem voor de moderne onderzoeker: vakliteratuur en materiaal zijn langza merhand onoverzienbaar groot gewor den. Toenemende specialisatie Is voor de archeoloog noodzakelyk. De nieuwe ge gevens nemen vrijwel dagelijks toe, en vragen om uitgebreide taakverdeling. plaats bedoeld is kamermuziek in te spelen. Lie ver nog hadden we het by één kwartet en dan wel het laatste gehouden en bijvoorbeeld een strijkkwartet van Brahms ingevoegd. Nu werd evenwel de Beethovensfeer gebroken door de uit- Mutaties bij ELAM te Leiden De heer L. Timmerman, 'oud-direc teur van Elam N.V. te Leiden, is op genomen in de directie van Citroen, Den Haag. "Vandaag loopt bovendien het deaierscbntract, dat Ford Neder land met de EJam had, af in verband met het ontslag van de heer Timmer man. De Elam blijft in bezit van de heer Van der Marei te Wassenaar. Zoals eerder is gepubliceerd krijgt het automobielbedrijf Rijnland, direc teur W. F. C. Boon, het Ford-dealer schap. Het dealerschap van Renault gaat naar de Elam. Elam N.V. heeft evenwel haar cliëntèle aangeschreven, dat zij Ford-service zal blijven ver- Per 1 april is tot directeur van Elam N.V. benoemd de heer H. W. Schweg- man; de technische leiding blijft in handen van de heer A. J. de Krom, tevens mede-directeur van dë dochter onderneming Truckservicebedrijf aan de Zoeterwoudseweg. PLEEGKINDEREN EEN PROBLEEM -OELOF A RENDS VEEN „Vox Laeta" geeft radio-concert Ongetwijfeld is het voor de plaatse lijke gemengde zangvereniging „Vox Laeta" en haar dirigent Jan v. d. Meer een zeer eervolle uitnodiging om in het kader van de week voor de koorzang voor de KRO een concert te mogen ge ven. Het optreden en uitzenden zal plaats hebben op zaterdag 23 april van 12.55— 13.15 uur. Het programma, dat uiter aard ook in de programmabladen zal worden opgenomen, luid als volgt: 1. a. Exsultate Justl van L. da Via- dana, b. Ave Maria van Th. L. da Vit- toria; c. Bewaert Heer Hollandt van C. Schuyt. 2. a. Wilt doch met mate drinken van Carolus Souliart, b. Laet ons nu al ver blijden van Jan Belle. 3. Sound the Trumpet van Henry Puroell, begeleiding Jan v. d. Meer. 4. Cantique de Jean Racina van Ga briel Fauré, begeleiding Jan v. d. Meer. 5. a. Daar was e wuf die spon, bew. Felix de Nobel, b. Schotse Vier, bew. Felix de Nobel. ALPHEN A.D. RIJN S. C. Deurloo 25 jaar bij Sainsom J. v. Leeuwen en fam. ter Haarkade 12 Delfzijl. Dijkrecht 29: T. P. Stikvoort en fam. Kanaalweg 21, Leiderdorp van Poelgeestlaan 81: H. van Veen-Schou ten en fam. Oude Singel 78. Leiderdorp. Fred. Hendrikln. 37; L. A. Grootendorst en fam. Oranjegracht 40/42, Boskoop. Nieuwstr. 116/118; G. W. in 't Wout en fam. Stieltjesstr. 31, Bergen N. H. Honds- drafweg 23; H. C. Smeenk en fam. Drechtstr. 14 Malaya; U. U. Lee en fan». Pieterskerkkoorst. 26 Gouda, Wijdstr. 13; C. J. E. van Llth en fam. Rijnkade 16a Leiderdorp Bernhardstr. 14; R. A. J Ruivenkamp en fam. Sweelinckln. 10 Leidschendam, Kon. Wilh. laan 11; J. M. Helntz Hoge Morsweg 60, Rotterdam Jul. v. Stolbergln. 5b; J. J. Selderbeek. Bakker da Costastr. 19, Aalsmeer, Oost' einderweg 55; T. v.d. Meer .Leemanstr. 64 Oegstgeest, Ridderspoorln. 71; M. N. Verhoeve Breestr. 37 Utrecht, Jul. weg 377; L. J. M. van Noort Doezastr. 2 Heemstede, Campln. 2; M. C. Louis Noordeinde 2a Hilversum, Noodweg 37 B. Lotgering Rapenburg 12 Meppel, Kei zersgracht 3; E. M. Herwaarden Zonne- veldstr. 2 's-Gravenhage, Dedelstr. 8 M. v.d. Meer Oude Singel 132 Oegstgeest Ridderspoorln. 71; E. G. Bergkamp Rijnsburgerweg 10 Beverwijk, Relweg 3; M. J. Burghoorn-Dahmen Morsln. 31 Eindhoven. Dupuisln. 35; H. A. M. van Dullemen Hugo de Grootstr. 18 Haarlem, Burg. Boreelstr. 5; G. Schouls de Goeje str. 14 Alphen a.d. Rijn, Beukenln. 17, E. Schouls-Kapaan Hugo de Vriesstr. 26 Alphen a.d. Rijn, Beukenln. 17; J. F. H. den Boer Hugo de Vriesstr. 9 Amster dam, Hasebroekstr. 54 I; F. N. Hart Kooiln. 2b Voorhout, Rembrandtin. 23; S. M. Noordhoek Hegt Hoogl. Kerkgr. 18 Maastricht. St. Amoraplein 14, A. M. Aalst Hooigracht 11-29 Breda Hertog Janlaan 10; L. C. Verzijden Hooi gracht 107 Waddinxveen, P. Henegou- werweg 13; J. J. Rasker Korte Mare 24 Oegstgeest. Oranjeln. 18; B. J. Carller Buys Ballotstr. 42 Oegstgeest, Rhijn- geeBterstraatweg 21; J. I. H. J. Diep straten Johan de Witstr. 48 Amsterdam, Archimedesweg 69 I; J. P. M. v. Leeu wen Merelstr. 3 Warmond, Dorpsstr. 53; Ook deze zomer vakantie-spel in Alphen In de week van 8 tot 12 augustus wordt in Alphen weer het jaarlijkse Vakantiespel gehouden, waarvoor het Stichtingsbestuur bereids het pro gramma heeft samengesteld. Ten huize van ds. J. H, Bogers, de geestelijke vader van het Vakantiespel, is gister morgen een en ander bekend gemaakt. In afwijking van vorige jaren zal er dit keer op maandag een wandeltocht zijn met opdrachten en zal er in de zaal van het gebouw Nabij door de toneelgroep van een plaatselijke speel tuinvereniging een toneeluitvoering worden gegeven van een speciaal voor kinderen bestemd, spel. Het is- een z.g. wisselprogramma, wie dus 's morgens heeft gewandeld gaat 's middags naar Nabij en andersom wie 's morgens in Nabij is geweest, gaat 's middags wandelen. Dinsdag is er ook weer een wissel programma volksspelen op het HBS- terrein aan de Steenstraat en in ge bouw Nabij door het Theater Centrum onder leiding van Carla Flink een gevarieerd cabaret variété program ma. Ook woensdag is er weer een wis- All-round in zijn werk. Veelzijdig selprogramma. 's Morgens gaan de in zijn hobby's. Eenvoudig en rustig kleine jongens doen aan schatgraven in zijn optreden... Zo werd op de en de grote jongens vissen, waar- zijn zilveren jubileum: vrijdag schijnlijk in het nieuwe recreatiemeer met korte „penseelstreken" een beeld in Alphen-noord. De meisjes doen die gegeven van het leven en de persoon- morgen aan een spel mee. dat bijzon- lijkheid van de heer S. C. Deurloo. der leuk belooft te worden, 's Mid- Een kwart eeuw bij Samsom. Dit dags gaan allen genieten van film- heuglijke feit werd door deze firma voorstellingen, vier in getal, twee ii» te Alphen aan den Rijn op feestelijke Nabij voor kleine jongens en meis twee in het Nutsgebouw voor de contactconi- Gisteravond sprak denrust-Noordanus vi missie Kniderbescherming Leiden en om streken. Me»?. Zeldenrust-Noordanus Is psychologe te Rotterdam. In haar lezing stelde zy vast, dat het opnemen van pleegkinderen nog geen algemeen verbreide zaak was In Neder land. De geslotenheid van de Nederland se gezinnen is daarvoor een oorzaak. Een ander reden is, dat de omgeving vaak een ambivalente houding aanneemt t.o.v. de pleegkinderen. De pleegouders zijn ook niet altjjd, zoals men zich dat zou wensen. Zij nemen vaak een onzeke re houding aan tegenover de plecgkinde- Op het ogenblik zijn er twee soorten gezinnen, die pleegkinderen opnemen, te weten de gezinnen zonder kinderen en Idealistische gezinnen. Geen van beiden categorien is elgeniyk gewoon. Dat le vert ook al weer vaak moeilijkheden. De hoop is gevestigd op een aantal jonge gezinnen, die zelf een beetje opzien te gen al de moeite van het kinderen kry- gen, maar toch een groot gezin wensen. Aldus mevr. dr. Zeldenrust-Noordanus. wijze gevierd. De heer J. F. Samsom dankte na mens de directie voor de trouw van dr m zei-1 deze functionaris, werkzaam op de af- 1 deling vormvoorbereiding. Hij zei alle markten thui: Grote uitbreiding van Korevaargarage Met een grote automobielshow, nage noeg de gehele Flatllijn omvattend, viert de fa. Verberg van de Korevaargarage het feit, dat onlangs door het aanne mersbedrijf D. Stigter en Zoon de nieu- e werkplaats achter de Korevaarstraat erd opgeleverd. Voor de fa. Verberg is de oplevering in de nieuwe bedrijfsruimte (pl.m. 750 2), welke vanaf de Korevaarstraat toegankelijk is. een belangrijke stap voorwaarts, want het wegklaar-maken van de nieuwe wagens en de servicever lening kan nu geheel geconcentreerd worden in de oude garage, welke na het afkomen van de vereiste vergun ningen een grondige reorganisatie zal ondergaan. In de thans opgeleverde bedrijfs ruimte zal de herstelsafdeling worden ondergebracht, zoal» de plaatwerkerij, i Gistermiddag is aan de Haarlem- de spuiterij etc. De showroom en de ver- merstraat 73 het geheel herbouwde koopruimte zal voorlopig blijven in het j en modern ingerichte winkelpand van pand Korevaarstraat. hoek Raamsteeg. i ^'nfer Maatschappij N.V. heropend. a a Dit gebeurde met een toespraak van Voorlopig, want de ta. Verberg, die de heer j p Schenk, publiciteitschet bijna alle panden tussen de showroom j van Singer, die de vernieuwde zaak en de werkplaats aan de Korevaarstraat overdroeg aan de rayonmanager van in eigendom heeft hoopt ln de toekomst Sin£fr' de. heer J Verhagen. Daarbij werd de hoop uitgesproken, dat men nog eens te komen tot een ononderbro- I ook het pand aan de Breestraat zal ken front vanaf de Raamsteeg tot de ingang van de werkplaatsen aan de Korevaarstraat. Door de woningnood, waardoor het zeer moeilijk is vervan gende woonruimte aan de bewoners van enkele panden aan te bieden, is het ech ter thans nog niet mogelijk deze plan nen te verwezenlijken. Gemoderniseerd winkelpand heropend kunnen aanpassen aan de eisen van deze tijd. De heer C. Kikkert is chef van het filiaal Haarlemmerstraat. Het nieuwe interieur is overzichte lijk ingericht en vertoont een keur aan uiteenlopende artikelen in een uit gebreide collectie: naaimachine*, koel kasten, was-volautomaten, breimachi nes. strijkmachine* schrijfmachines, stofzuigers enz» zijn, een zekere „all-roundheid" is ken merkend voor de loopbaan van onze jubilaris. Begonnen als bindersleer ling bij Veerman startte hij drie jaar later zijn zettersloopbaan bij Wuysten in Zetten, waar hij ook ingewijd werd in de geheimen van het drukken en de stereotypie. En niet zonder trots vermeldt hij in zijn sollicitatiebrief van 6 maart 1941 dat het binden in linnen en zelfs half leder hem niet vreemd is. Hij is dus een meer dan volwassen „Schweizer Degen", zoals men dat in het grafische werk noemt" En: „uw gaven van hart, hoofd en handen stelt u rustig en blijmoedig ten dienste van anderen". Als blijk van dank speldde dit di rectielid het gouden Samsom-embleem bij de jubilaris op, die daarmee de 139ste spelddrager van deze firma werd. Ook overhandigde hij het echt paar nog 'n enveloppe met inhoud. Ver volgens spraken de heer J. Oppelaar, chef van de zetterij en de heer W. Boone, collega van de jubilaris. Het cadeau dat namens de collega's werd overhandigd was wel geen bak fiets (wat aanvankelijk was overwo gen vanwege één van de hobby's van de jubilaris: behangen) maar niette min even nuttig en zeker chiquer: een tafelkleed. En bovendien nog twee pakjes shag plus een doos sigaren. De heer Deurloo dankte namens zijn vrouw en kinderen hartelijk voor de werkgelegenheid die de firma Samsom hem 25 jaar lang heeft ge schonken, de speech, het speldje etc. Hierna was er gelegenheid om het feest op onofficiële wijze nog even genoeglijk voort te zetten. de groteren. Donderdag is er een vossenjacht en voorste'lingen van het Bert Brug- ma-i's theater. Het is ook die dag weer een wisselprogramma. Vrijdagmorgen krijgen de kinderen gelegenheid te tonen hoe zij de op dracht die zij 's maandags van het be stuur hebben ontvangen hebben weten uit te voeren. Zij zullen dan met de groepen ver kleed en gecostumeerd in optocht gaan naar het gemeentehuis, waar een commissie de zelf vervaardigde cos- tuums zal beoordelen en de door het bestuur beschikbare prijzen toe ken nen aan de mooiste groepen. Voor het gemeentehuis zullen dan weer de ballonnen worden opgelaten, waarbij nok weer prijzen toegekend zuilen worden voor de ballons die het verst komen, 's Avonds wordt er weer een kampvuur gehouden en de week wordt besloten met de jaarlijkse lam- pionnenoptorht, dwars door de ge meente naar het gebouw Nabij. De leeftijd van de kinderen wordt ook dit jaar van 7 tot 11 jaar, waarbij als afsluitingsdatum 30 september wordt aangehouden. Wordt een kind dus op 1 oktober 7 jaar dan kan het niet worden ingeschreven, evenmin wanneer een kind 30 september nog net 12 jaar is geworden. De bijdrage voor elk kind bedraagt 2,-. Vorig jaar schreven er 1300 kinderen in en werd er o.m. een ku bieke meter snoep uitgedeeld, wat ook dit jaar weer zal gebeuren. Het aantal leidsters nodig voor het goed marcheren moet zeker op 80 tot 90 bedragen. Men kan zich hiervoor opgeven bij mej. Sprelj, Visserpark. Het bestuur rekent ook dit jaar weer op financiële belangstelling van het bedrijfsleven. eiiiiHiiiiiiiii DE LEIDSCHE COURANT voor Lelden Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32. Leiden. Telefoon 20935. P. E. C. van Breda Vriesm „n Ry.i^wB gêrweg 2 Ned. Antillen; N. H. E. Chin Lin Rijnsburgerweg 10 's-Gravenhage Columbusstr. 225; N. (le Kletjn Pre». Steinstr 28a Zeist. Dolderseweg 120; M. T. J. J. Stoove-Witteman Vondelln. 18 Leimuiden a.b. w.s. Noordeinde 18; G. E. Koolschijn Breestr. 121 's-Graven- hage Ligusterstr. 100; A. G. Hooij- maaMers Noordeinde 2a Oosterhout. Schaepmanln. 11G. P. W. van Veghel Noordeinde 2a Gemert. Vlrmundtstr. 102 F. Verhoef Noordeinde 2a Berkel en Ro denrijs Vogelaarstr. 17; D. R. ten Wolde Noordeinde 2a Katwijk, Wassenaarse- weg 75; P. Kaltner Kapteynstr. 16 's-Gravenhage, Rembrandtstr. 164; L. v.d. Scheer Moddermanstr. 81 Dordrecht, Ceramstr. 53; R- Bolland Zoeterwoudse- singel 67 Amsterdam. Maasstr. 43; J. Gonlag Ch. de Bourbonhof 52 A'dam, Langswater 30. J. M. G. Kauer en fam. wetenschappelijk medewerker RU Melch. Treubln. 18; F. G Geradts en fan», schakélbordwachter Verdistr. 35; G. W. C. A. van Koeverin- ge en fam. radio-radarmonteur de Sit- terln. 65; P. J. M. Zwetsloot en fam. magazijnbediende Verdistr. 73: B. Kreft en fam. wachtmeester rijkspol. Verdi str. 23; J. Budding en fam. metselaar Utr. Jaagpad 14; I. Bel) en fam. inspec teur uitgeversmij Llngestr. 70; S. I. Miranda en fam. arts Mozartstr. 208; W. A. G. Bulher en fam. onderwijzer Dr. Lelyln. 76; W. Krouwel en fam. water- bouwk. opzichter Dr. Lelyln. 68; J. B. v.d. Klugt en fam. winkelier Haarlem- merstr. 256: W. E. Huffer en fam. pa tholoog Boshulzerkade 11; A. v.d. Beek en fam. plastlcspulter Bloemlatenln. 411 G. E. Jong Baw Burggravenln 197A. M. v.d. Valk van 't Hofstr. 21; J. C. fle Rldder-Brans Vreewljkstr. 8; C. M. J. Schoonewolf Spleghelstr. 11; A. A. J. M. van Roessel militair Nlc. Beetstr. 28aj A. D. J. Mieloo 1.1. verpleegster Rijns burgerweg 10; C. M. Verrlps verpleeg, ster Hoiftlaan 55; J. Mark militair Mun- ntkenatr. 10; A. M. Pouw-van Schie bankemployé Bartókstr. 156; P. W. Jon kers 1.1. verpleegster Rijnsburgerweg 10 j S. M. Rijsdam hulp In de huishouding Flore8str. 18; M. v.d. Heuvel Kort Ra penburg 2; R. G. de Boer Sleboldstr. 2; J. A. de Haas rijksambtenaar Steen- schuur 11; M. G. Laurense secretaresse Pieterskerkkoorsteeg 14a; T. Moltzer la borante Merelstr. 2; W. E. da Silva de Freitas onderwijzeres Lage Morsweg 67 J. G. Rutgers tandarts-assistente Var kenmarkt 4; P. Loosbroek medisch ana liste Plantsoen 77; A. v.d. Helden chauf feur-monteur a.b. w.s. ligg. t.o. Utr. Veer 33a; R. Vervark 1.1. verpleegster Hooigracht 15; J. C. Wind 1.1. verpleeg ster Houtlaan 55; M. M. Stuiver Schol- tenstr. 34; M. Schutter Kraalerstr. 33; L. H. Mosseman 1.1. verpleegster Rijns burgerweg 10; H. M. G. M. Schippers Hogewoerd 140; P. Kors econoom Plan tage 14; P. M. Asselman 1.1. verpleegster Rijnsburgerweg 10 A. v.d. Berg 1.1. ver pleegster R'burgerweg 10; M. Harting 1.1. verpleegster R'burgerweg 10; M. T. A. Overbeek 1.1. verpleegster Rijnsbur gerweg 10; I. W. D. v.d. Vlt8t 1.1. ver pleegster Rijnsburgerweg 10; J. L. v.d, Noort verpleegsterRijnsburgerweg 10; A. L. v.d. Waal kraamverzorgster Rijns burgerweg 10; E. J. G. Muntinga ver koper Plantage 8; J. C. v. Osnabrugge Hoflaan 2; M. C. van Amaterdam-de Vo gel kantoorbediende Morsweg 9b; D. N. Marle Boerhaavelaan 47; M. L. TrU- zelaar-Korteweg lerares Frans Heren gracht 5; J. C. Treffers Hooglandse Kerkgracht 14; T. Hanbal wolwever Nie, Beetsstr. 21; B. J. Terpstra employé reisbureau Const. Huygensln. 45; M. Ne- raghl boekbinder Klikspaanweg 12; H. Zwaart kantoorbediende Vinken8tr. 12; M. Munoz Rodriguez Zeemanln. 11; W. A. Rijnardus constructie-monteur Joh. Verhulststr. 4; A. L. Harmsen Plant- 45. H. P. Bleiji technicus van 's- Gravensandestr. 33. RIJPWETERING Dames NKV Een 40-tal dames toonden >n de zaal van café „Rust oord" hun belangstelling by de de monstratie haarverzorging, welke was georganiseerd door de plaatselijke af deling van de vrouwenbond van het NKV. Na een kort welkomstwoord van de voorzitster, mevr. Nederstigt-v. d. Tang, gaf zij het woord aan de heer Veen, kapper te Leimuiden, die r leerzame en interessante wijze de oorsprong, groei en verzorging van het haar uiteen wist te zetten. Hierbij demonstreerde hij vakkundig bij méj. M. v. Kins, die welwillend als model fungeerde, het nieuwste kapsel ge naamd „Fleur 1966". Een en ander viel bij de dames bijzonder in de smaak. Bij de gehouden verloting loofde de heer v. Veen een gratis permanent uit, welke gewonnen werd door mevrouw Otto-Bakker. Aan het eind van de avond dankte de voorzitster de heer Veen voor zijn boeiend betoog WOUBRUGGE Tewaterlating Op woensdag 30 maart vindt om vier uur op de scheeps- werf De Dageraad de tewaterlating plaats van de moderne hektreller Zee haan (IJm. 57), gebouwd voor rekening van de rederij v.h. J. C. Pronk, deel van de VEM te IJmuiden. Het vaartuig Is een zusterschip van de Kemphaan, even eens gebouwd op De Dageraad. Het schip meet resp. 49.50 x 8.50 x 4.32 meter en krijgt een 1200 pk. Deutz- motor, die een snelheid levert van 13 mijl. De vriesruimte wordt uitgebreid tot 18 ton per 24 uur. Er ls aan boord accommodatie voor ten hoogste 20 per sonen. Na de tewaterlating wordt een receptie gehouden ln Het Oude Raedt- HAZERSWOUDE Agenda gemeenteraad Donderdag* avond 31 maart, om half acht, vergadert de gemeenteraad onder leiding van bur» gemeester C. G. van Dobben de Bruyf» in het raadhuis. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen» vaststelling voorschotten kleuteronder* wijs, lager onderwijs en vakonderwijs) verzoeken van de christelijke school Rhynenburgh en r.k. meisjesschool Groenendijk om medewerking; verkood grond ln Zuid II aan de N.V. Eigen Dak; onbewoonbaarverklaring van di verse panden; subsidieverlening aan het avond-ulo-onderwijs te Lelden; aangaan van geldleningen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3