S)a CcicbeSou^cmt Herman Felderhof leider programmastaf N.R.U. I Weekend in de ether I Drs. Koenig vice- voorzitter KRO Plechtigheden van Goede Week uit Heeswijk Plus en min bij,.De Nieuwe Wereld moord aan de bron TELEVISIE j ItADIO PAGINA 2 DE LB1KSE COURANT ZATERDAG 2ó MaaRT 19«6 „Stopverbod" voor premier Cals IN de enkele dagen dat er met betrekking tot de Statenverkie zingen in Nederland iets te bespeu- ~/ren was van wat men het begin van politieke koorts zou mogen noe- 0 ,men, is mr. Cals door liberale spre kers ter verantwoording geroepen, omdat hij zich met andere minis- ,'ters zou hebben schuldig gemaakt aan devaluatie van het premier schap of het ministeriële gezag. Reden De minister-president "heeft zich actief in de verkiezings strijd bewogen. Sommigen nemen -het mr. Cals kwalijk, dat hij daar bij op verkiezingsspeeches inlich tingen heeft gegeven, die hij eerst _,het parlement had moeten ver strekken. Volgens enkele liberale politici had de voorman van het kabinet zich evenwel helemaal moeten distantiëren van het strijd- gewoel rond de samenstelling van de Provinciale Staten. De V.V.D. wil dus kennelijk voor de minister-president het 'bord op „stop" zetten. En dit niet zo zeer uit praktische ovei'wegin- - gen. maar omwille van iets dat .voorgesteld wordt als de ethiek van het hoge ambt. NU zouden we de V.V.D. direct bijvallen, wanneer het zo ware, „JfLat de minister-president of an dere voorname figuren uit het ka- binet zich in het verkiezingsgewoel 'stortten om te redetwisten over "plaatselijke politiek of zelfs maar met als hoofddoel van het winnen dan wel veilig stellen van een paar zetels. Maar mr. Toxopeus en de andere -liberale voormannen, moeten heel goed kunnen weten, dat het bij de korte verkiezingstournee van kabi netsleden helemaal niet daarom gegaan is. De kaarten lagen an ders. Meer nog dan vorige malen heb ben de Statenverkiezingen ditmaal het karakter gekregen van een openbare opiniepeiling onder de burgerij over het kabinetsbeleid en het huidige politieke bestel. De liberalen zelf hebben een flinke bijdrage geleverd om dit vuurtje op te stoken, door overal waar zij er gelegenheid voor kregen de daden van het kabinet te kraken: het omroepbeleid, de belastingpoli- tiek, de overheidsuitgaven, om en kele van de hoofdpunten te noe men. Mag een minister-president en mogen ministers dan niet dezelfde arena binnenkomen, waar de oppo sitie met alle politiek geschikte middelen probeert de kiezers tegen het regeringsbeleid in te nemen? Zou de verdediging hiertegen uit sluitend aan de politieke vrienden van de regering in partijen en fracties moeten worden overge laten Liever niet! MINISTERS behoren zich na tuurlijk een zekere reserve op te leggen. Maar zulks behoeft o.i. niet te betekenen, dat ze op partijbijeenkomsten, ook wanneer die een verkiezingspropaganda- karakter dragen, alleen maar de rol van vriendelijk begroete en af en toe warm toegejuichte toe schouwer behoren te spelen. Mo derne opvattingen over de demo cratie en politieke duidelijkheid laten leden van de regering i.m. meer vrijheid. De actieve belangstelling van ministers en van de minister-presi dent kunnen bij dit soort gelegen heden het algemeen belang en de politieke duidelijkheid vaak meer dienen dan hun aanwezigheid op menig cocktailparty. Betalen voor de studie IN het koor van degenen die vinden dat het collegegeld aan scholen en univer siteiten afgeschaft moet worden, heeft ook de Nederlandse Studenten Raad zich laten horen: In een rapport, dat overi gens ook belangrijker zaken behandelt en „daarbij soms nuttige opmerkingen maakt, «telt de studentenraad dat collegegeld een verouderde Instelling is. Nu maakt de raad. anders dan andere critici vpn het b< legegeld gelukkig men van schoolgeld, zoals die bijvoorbeeld nog bij hét' voortgezet' bhóerwijs èeh'evén worden. Het rapport der studenten spreekt zich uit tegen elke vorm van schoolbelas- ting of door de overheid te stellen tarief voor toegang tot het onderwijs. Voor uni versiteit en hogeschool zou er naar de mening van de raad alleen maar een soort van algemene bijdrage aan de stu denten gevraagd mogen worden en dan van zeer bescheiden aard: bijvoorbeeld honderd gulden. Er zijn verschillende motieven aan te voeren die Inderdaad pleiten voor een afschaffing van de schoolgelden: de ge wijzigde opvattingen inzake het recht op onderwijs, de betrekkelijk geringe op brengst der gelden als men ze legt naast de miljarden die het onderwijs 6taat en burgerij tegenwoordig kost. Maar zo'n argument als het laatstge noemde bijvoorbeeld moet ge toch niet al te gemakkelijk als steekhoudend aan vaarden. Onder hetzelfde motto kan men dan personele belasting, kijkgeld, honden belasting en andere soortgelijke heffingen bestrijden. Maar dit alles bij ekaar maakt toch nog altijd een behoorlijk bedrag uit. dat in s lands begroting een flink gat zou veroorzaken, als het zonder meer opge heven werd. Het benodigde geld moet dan toch ergens vandaan komen en dan rest als enige middel de algemene belastinghef fingen: in de praktijk betekent dat be lastingverhoging, of wat minder lasten voor sommigen en wat meer voor alle overigen. Dit kan een politiek, maar ook financieel-economisch bezwaar met zich -meebtó^én. Overigens kan men zich daarnaast toch de vraag blijven stellën of'hét'principieel niet juist is. dat de jongeren of him op voeders voor onderwijs en vorming, die wat wettelijk verplicht is te boven gaan een eigen, altijd bij de kosten yergeleken bescheiden bijdrage blijven leveren. Die bijdrage mag nooit de betekenis van een barrière krijgen, zoals trouwens de gel dende praktijk vandaag aan de dag al is. Het Nederlandse systeem van kinder bijslag en fiscale aftrekposten is trouwens in ruime mate jui6t al erop berekend om te bevorderen dat in het financiële vlak de jonge generatie niet op moeilijkheden stuiten zal, die verder studeren onmo gelijk maken. En ook op dit terrein moet er toch een stukje aan eigen verantwoor delijkheidsgevoel gekoppelde bereidheid om in zijn bestedingen te kiezen over blijven. Pas wanneer de overheid geen andere, urgentere taken die geld kosten heeft, moet daarna naar onze mening ernst ge maakt worden met een overhevelen van verdere onderwijskosten van burger naar gemeenschap. Bekwaam radio- HILVERSUM In de vrtjdag gehouden vergadering van de KRO heeft het bestuur drs. J. F. A. G. Koenig be noemd tot ondervoorzitter van de KRO en teven* tot lid van het dagelijks bestuur. Deze benoeming voorziet in een vacature ontstaan door het vertrek van drs. G. van Lieshout uit Den Haag (als redacteur aan „Het Binnenhof" verbonden) door diens benoeming tot lid van het bestuur van de Nederlandse Radio Unie „nieuwe stijl Drs. Koe nig uit Alkmaar is destijds In het KRO-bestuur benoemd door de Neder landse Katholieke Schoolraad. In „Het Prinsenhof", Delft wordt van 2 april tot en met 15 mei een tentoon- «telling gehouden over de beeldende - kunst In 1966 onder de titel „15e Con- tour." HILVERSUM De KRO-radio zal tijdens de Goede Week rechtstreekse uitzendingen geven van de plechtig heden in de norbertijner abdij te Heeswijk. Zowel op Palmzondag, Goede Vrijdag als bij de paaswake is de abt Albertus Hasclager de celebrant. De gezangen zullen onder leiding van cantor Ludger Teys door het convent ten gehore worden gebracht. Anno van Dongen geeft een toelichting op de liturgische vieringen. Op eerste paasdag zendt de KRO-radio de hoog mis uit die wordt opgedragen in de kapel van de zusters franciscanessen te Aerdenhout. Celebrant rector H Roosen houdt tevens de predikatie. Op tweede paasdag volgt een uitzending van de hoogmis die wordt, opgedragen in de H Hartkerk te Breda Celebrant is dr. J.'van Bosch, die tevens de pre dikatie houdt. veteraan op hoge post (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het bestuur van de Ned. Radio Unie heeft, zijn goedkeu ring gehecht aan de benoeming van de heer Herman Felderhof tot hoofd van de NRU-programmastaf. Deze nieuwe functie in het radiobestel „nieuwe stijl" valt ongeveer te verge lijken met die van de heer Carel En kelaar als hoofd van de NTS-program- mastaf. Men dien verstande dat de NRU nimmer een progranimastaf heeft gekend als overkoepelende en dienstverlenende instelling. Daarente gen beschikte de NTS reeds jaren HERMAN FELDERHOF NAAR de door N.C.R.V.-t.v. ambitieus opgezette musical „De nieuwe wereld" hebben we met gemengde gevoelens geluisterd en gekeken omdat er sprnke was van een royaal aantal pluspunten, zowel in het werk zelf als In de uit voering, maar daarnaast welhaast evenveel negatieve factoren die het plezier van die pluspunten weer be- Het werk: episode uit Dvorsjaks Ameri kaanse tijd gezet op muziekbewerkin- gen (voornamelijk Nieuwe Wereld symfonie en Slavische Dansen) de componist. Die bewerkingen w niet steeds fijnzinnig al bleken de zangerige melodieën van Dvorsjaks bekendste symfonie soms uitermate geschikt voor vocale verwerking. De handeling was te mager om ons zo lang bezig te houden, zeker in de houterige tekstbewerking van Willy van Hemert Waarom voor zo'n koet- bare produktie geen bekwaam ver taler aangetrokken? De uitvoering? Daar speelde regisseur Willy van Hemert zijn grootste troef uit in de scenes met het Tsjechische Staats Dansensemble, dat kans zag op een ruimtelijk beperkte scène hart- veroverende volksdans te presenteren. De uitvoerenden: Mieke Bos, Therèee Steinmetz en Marco Bakker bleken (weer) geknipt voor het musicalvak. Guus Verstraete was een aanvaard bare Dvorsjak, Dat Henny Orri een „Ierse ballade" goed kon zingen was een prettige verras sing, maar dat deze over fijn nuan ceringsvermogen beschikkende actrice een musical-karakter zó schreeuwerig, ongenuanceerd kon neerzetten was ons een raadsel. Tegenvallen deden Ab Heydens en ook Donald Jones die vooral vocaal een slechte beurt maakte. Lof moeten we toezwaaien aan Harry de Groot die de muzikale scepter weer vakkundig zwaaide. En ook aan Pi Scheffer, die handig-vak- kundig voor de arrangementen zorgde Vg'. over een Journaal-, Eurovisie-, film- De heer Felderhof werd op 21 novem- ber 1911 te Bussum geboren. Na zijn HBS-opleiding was hij korte tijd in zijn geboorteplaats werkzaam in de journalistiek. Reeds in 1930 werd hij omroeper bij de AVRO en werkte mee op de redactie van de AVRO-bode. La- ter werd hij radioreporter en lid van de programmaleiding. Na een onderbreking van enkele jaren werd de heer Felderhof bij de bevrij- ding redactiesecretaris van „Vrij Ne derland", persattaché bij et gealli- eerde hoofdkwartier en toegevoegd aan de staf van het Canadese leger. Van 1947 tot 1951 werkte hij als verslag- gever"~bij de Wereldomroep. In okto- ber 1951 volgde zijn aanstelling als chef-reporter bij de NCRV o.a. belast met de leiding van de radiokrant „Vandaag". Sinds 1965 is hij hoofd van de afdeling actualiteiten. De heer Felderhof schreef enkele boeken als „Met de microfoon op stap" en enige luisterspelen, die door de NCRV 1 werden uitgezonden. Htf werkte, mee aan talrijke belangrijke radioreporta- ges en schreef klankbeelden over uiteenlopende onderwerpen. Voor televisie en radio hield hij de laatste jaren enkele Interviews met leden van het koninklijk huis, met prins Bernhard ter gelegenheid van diens 50ste verjaardag en samen met Jan Gerritsen een gesprek met prin ses Margriet en mr. Pieter van Vol- lenboven. Daarnaast heeft de heer Felderhof in de loop der jaren veel radiointerviews gemaakt met belang- rijke figuren als Thomas Mann. Leon Uris, David Ben Goerion, presi- dent Ben Zwi, prof. dr. Karl Barth, dr.. Martin Niemöller, pi-of. dr. Lud- wig Erhard, Paul Hindemith, Ar- thur Rubinstein, Robert Casadesus, Benjamin Britten, Peter Pears, Wil- i lem Mengelberg, Eduard van Beinum j en Bernard Haitink. Zijn liefhebberijen zijn klassieke en mo- derne muziek. Hij heeft destijds lou- ter voor genoegen zangles gehad bij mevrouw Noordewier-Reddingius, en muziekstudie bij Hendrik C. van Oort en Valdus Knudsen. Voorts interes- seert hij zich in hoge mate voor lite- ratuur, de bergsport en het toerisme - in het algemeen. Grote belangstelling heeft deze radio- man voor de Europese integratie, Hij werd in 1946 te Brussel benoemd tot vice-presidént van de Internationale Federatie voor radiojournalisten, die slechts korte tijd heeft bestaan, omdat Engeland en de landen achter het IJzeren Gordijn zich terugtrokken. (Advertentie) DAMESZAKDOEKJES Fleurig, leuk Woemdessin, nu per 5stuks 1 KINDEBZAKDOEKJES Snoezig, zeldzaam goed- Liturgische kalender ZONDAG 27 maart: Eerste pas siezondag. Mis Judica. Credo. Prefatie van het H. Kruis. Paars. MAANDAG 28 maart: Mis van de dag. Miserere. Gedachtenis van de St.-Johannes van Capi- Hoariommarttroat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA l 1 door rigaio marsh „Ik kan u natuurlijk niet dreigen of mijn toevlucht nemen tot overreding. Misschien zult u bij een na dere overweging het toch verstandiger vinden toe te geven dat u haar ontmoette en mij vertellen wat er tussen u en miss Cost voorviel; majoor Bar- rimore", zei Alleyn tot het hele gezelschap, „heeft al toegegeven dat hij miss Pride bespioneerde die paar de omheining was gegaan om een aankondi ging op te hangen, die hij later verwijderde." Miss Emily slaakte een kreet. „Daarna werd die aankondiging weer op zijn plaats gehangen," Alleyn wendde zich tot Barrimore en boog zich naar hem toe. „Zal ik u vertellen wat ik denk dat er gebeurde? Ik geloof dat er tussen u gn miss Cost harde woorden gevallen zijn en dat ze jn haar woede u haar geheim vertelde. Ik denk dat u woedend van haar wegliep en uw vrouw onder handen nam toen u vanmorgen thuiskwam. Be grijp me goed. dat weet ik niet van uw vrouw. Ten slotte geloof ik dat miss Cost misschien zelfs ge dreigd heeft om uw vroegere relatie met haar be kend te haken. In haar dagboek geeft ze zo iets al te kennen. Wat heeft u op dit alles te zeggen?" Patrick zei: „U kunt beter niets zeggen." Hij liep naar zijn moeder toe en sloeg zijn arm om haar schouders. „Ik heb het niet gedaan," zei Barrimore. „Ik heb haar niet vermoord." „Is dat alles?" „Ja." „Goed, dan ga ik verder," zei Alleyn en tegen het hele gezelschap: „Onder haar papieren vonden we een getypte lijst met datums. Het is een doorslag. Het origineel ont breekt. Miss Cost had de slechte gewoonte aange nomen anonieme brieven te sturen. Zoals we haar al te goed weten, wordt die gewoonte een ware hartstocht. Het is mogelijk dat dit document, ge zien de datums in kwestie, onder de aandacht egbracht werd van de persoon die daar het meest verontrust door zou worden. Misschien met een afdruk van de foto. En die persoon heeft een valse verklaring afgelegd wat tijd en omstandigheid be treft met betrekking tot een belangrijk aspect van de zaak...." Er werd op de deur geklopt. Fox deed open. Een stem in de gang schreeuwde: „Ik kan hier niet rus tig blijven wachten mister, lk moet hem zien." Het was Trehern. Fox zei: „Maar, maar, wat moet dit betekenen?" En hij kwam in actie. Trehern sprong op hem toa, maar werd gegrepen in een halve Nelson. Bailey verscheen in de deuropening. „Laat me los," jammerde Trehern. „Jullie hebben geen enkel bewijs tegen me." ..Naar buiten," zei Fox. Trehern worstelde om vrij te komen, keek met ver wilderde blikken naar het gezelschap en zag toen Alleyn. „Ik moet u iets vertellen, mister," zei hij. „Ik heb iets te zeggen dat u allen aangaat. Ik moet spreken!" „Laat hem maar, Fox", zei Alleyn. Hij gaf Bai ley een wenk die naar buiten ging en de deur ach ter zich dicht deed. Fox liet de man los. „En Trehern wat is er?" Trehern veegde met de rug van zijn hand langs zijn mond en knipperde met de ogen. „Ik heb eens na- •dacht," zei hij. „Ja?" „Ik heb zo over een en ander nagedacht. Vanf het ogenblik dat u bij mij thuiskwam en daar van al les deed en dingen dacht die niet waar zijn. Ik ben niet al te bijdehand, mister, maar mi is het toch tot mij doorgedrongen en zie ik duidelijk wat ik doen moet. Ik moet u spreken en wel zo dat iedereen het horen kan." „Laat ons dan maar eens horen. Wat hebt u ons te vertellen?" „U moet he niet zenuwachtig maken, mister. Wat lk moet zeggen is een kwestie van leven of dood en daar heb ik tijd voor nodig.". „Niemand maakt u zenuwachtig." (Wordt vervólgd) tftvjstmrsr Presentatrice Philippine Aeckerlin voor het bord, waarop de finale-uitslag van KRO's wedstrijd voor amateurschetsjes bekend wordt gemaakt (Nederland II 20.01) T-istn ai-th octtoT99 ,M/)f Dat Den Haag sedert enkele maanden „1 Lenei ttieatei niet dé beatetad van Nederland is, valt niet meer te ontkennen. Uit deze stad komen T7?P Mntimi immers de meest succesvolle groepen x ii-c iTHjvwiiö a[s qojjjen Earrings, q 65 Hu and the Hilltops en niet in de laatste plaats The Motions. Öfschoon hun populariteit' door het succes van de Earrings een beetje aan het tanen is, levert tekstschrijver Robby van Leeuwen Van The Motions nog steeds hits van formaat af. Hun laatste single bevat aan de A-kant een sterk pop-art-effect, terwijl de B-kant voorzien werd van een nummer in „Walker-Brothers-stijl". Binnenkort gaan deze jongens opnieuw naar Enge land voor het opnemen van een lp, terwijl nummers van Robbie opgenomen worden door o.a. de Walker Brothers. Vanavond ztfn zij te gast in AVRO's „Tienertheater" samen met Silvie Vartan. (Nederland I 20.20) „Letters en Noten' Finale De KRO-t.v. zendt vanavond de finale uit van „Letters en noten", een serie wed strijdprogramma's voor amateur-tekst schrijvers die over het geheel genomen een teleurstellend resultaat heeft gehad. Uitgezonden worden de spelen van de he ren L. de Beer uit Soest („Psychologisch moment"); W. J. Janssen uit Den Haag („Over de drempel"); H. Hafkamp uit Valkenburg (IJstijd") en H. Ci troen uit Den Haag („Storing"). De jury wordt gevormjj door Henrietta Davids, Jan Willem Hofstra en Alexander Pola. Onder regie van Tineke Roef- fen wordt verder nog medewerking verleend door o.a. Riek Schagen, Frits Butzelaar, Herbert Joeks, Ilonka Biluska, de Selvera's en Eddy Christian!. (Nederland II, 20.01) Albert van Dalsum in De dramatische monoloog „Paulus", die werd geschreven door de Franse kanunnik Emile Osty, ls geen luis- flrmnntische inonolooct tersPel in de gebruikelijke zin van uiuiituttüLrtt riLurtutuug het woord De tekst werd namelijk samengesteld uit brieven van fau- lus, waardoor een monoloog ontstond, die authentieker dan welke roman tiserende tekstschrijver ooit zou vermogen een beeld geeft van de fasci nerende persoonlijkheid van de apostel en zijn ideeën over Christus èn zijn Kerk. In een Nederlandse bewerking van dr. M. N. J. Poulssen wordt deze monoloog vanavond voor de microfoon gezegd door Albert van Dalsum. Regie Willem Tollenaar (Hilversum I, 20.10) Gujf de Maupassant haar zondagavondprogramma de keus laten vallen op een verhaal van Guy de Maupassant. Ging het in vorige afleveringen om een schijn dode grootmoeder en twee vrienden, die in oorlogstijd rustig door hengelden, morgenavond speelt tiet verhaal rond een jonge vrouw, die van nature voor een onbekommerd leven voorbestemd lqkt. Zoals dat echter dikwijls g&at, is de schijn ook hier weer mooier dan de werkelijkheid. Slechts'één avond lang kan deze vrouw stralen. Voorwaarde is dan echter een prijs van tien jaar vergetelheid. Tenslotte ontdekt zij dat die prijs wel twintig maal te hoog is geweest. In de hoofdrollen: Odile Versois en Jacques Dulby (Nederland I, 22.00 - zondagavond) „Het gordijn valt voor Shei'la", Engels tv-spel De NTS kocht onlangs het Engelse t.v.-spel „Curtains for Sheila" („Het gordijn valt voor Sheila") en brengt dat morgenavond via Nederland II op het scherm. Hoofdpersoon is een zekere Sheila Mercer, die met haar man een ongelukkig huwelijk heeft en door een gehuurde moordenaar wordt belaagd. Is het echter wel een moordenaar, waardoor zij wordt belaagd? Wordt zij wel vermoord? Op al deze vragen zal de thriller „Het gordijn valt voor Sheila" d.m.v. een verrassend slot een afdoend antwoord pogen te geven. In de hoofdrollen: Keith Baxter en Jean Marsh. (Nederland II, 20.30 - zondagavond) werd geboren, in opdracht van de rlnnr J nrtnr PniKC Nederlandse Vereniging voor Ne- UUUI LjLie LUI I UllSe derlandse Muziek een sextet voor fluit, hobo, strijktrio en clavecim- bel. Tijdens het Holland Festival 1961 werd de compositie met succes ten doop gehouden. Vanavond wordt het werk uitgevoerd voor de KRO-microfoon door: Peter van Munster, fluit; Cor Coppens, hobo; Dick de Reus, viool; Hans Neuburger, altviool; Henk Lambooy, cello en Marijke Smit Sibbinga, clave- cimbel. Het programma vermeldt verder nog werken van de componist Vivaldi. (Hilversum I. 21.00 zondagavond) Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19-00 Nws, 19.01 Klaas Vaak; AVRO: 19.05 The Thunderbirds; NTS: 20.00 Journaal; AVRO: 20.20 Tienertheater, 20.46 Wie van de drie. intelligentiespel. 21.20 Alleen voor u. gevar. progr., 22.10 Ik pas, quiz; NTS: 22.40 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. KRO: 20.01 Wedstrijdprogr. voor ama teurschrijvers, 20.55 Jazz 625; NTS: Hong Kong, tv-feuilleton: KRO: 22.10 Epiloog; NTS: 22.15 Journaal. NEDERLAND I NTS: 16.00—17.30 Paardesport. reportage openingsdag te Duindigt; CVK-IKOR-RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor kinderen; NTS: 19.06 De Jetsons, 19.30 Levens vormen, filmpje. 20.00 Journaal, 20.05 Sport in beeld; VPRO: 20.30 Gesprekken, 21.00 Serge Gainsbourg. tv-portret, 21.30 Cabaret,progr., 22 00 La Parure, tv- film. NTS: 22.25 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 Sport in beeld, 19.05 Engelse les, 19.30 De bosbrigadiers. tv-fllm voor de jeugd. 20.05 De Zweedse gouvernante. 20.30 Het gordijn valt voor Sheila, thriller, 21.25 Het geloofwaardige onmogelijk, filmreportage, 22.10 Sport in. beeld, 22.25 Journaal. 22.3023.00 Europese atletiekkampioenschappen, var. progr... 21.0 Weekend in Tamesby, hoorspel, 21.50 Stereo: Amusements muziek. 22.30 Nieuws, 22.40 Cabaret- progr.. 23.10 Platenprogr, 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Veronica's jukebox, 18.45 The Dutch Swing College Band. 19.00 Engelse top-20, 20.00 Weekend surprises. 21.00 Muziek voor u, 22.00 Italiaans progr., 22.30 Dansmuziek met Cliff en Elvis-show, 24.00 tot 1.00 Gram. muz. BRUSSEL Ned. 324 i 18.03 Voi Program 1Vreuwi S .00 "ork es t m u ri lk* 'il .30 Stereo: Walsorkest, 10.30 Ad Rem: J wedstrijdspel. 10.50 Lichte muziek v. d. tieners, 11.25-Gevar.-progr.; AVRO: J 12.00 Muzikaal progr., 12.30 Postdul- venberichten, 13.00 Muzikaal progr (verv.13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Voor alle weggebruikers, 14.00 Gram,. 14.50 J Boekbespreking. 15.05 Geestel liederen, 16.05 Liedjesprogr,, 16.30 Sportrevue; VARA: 17.00 Dansmuziek voor de - tieners. 17.30 Voor de jeugd. 17,50 Nws J en sportuitsl, 18.05 Marathon: repor- tages en beschouwingen van sport- J evenementen op.deze zondag; VPRO: g 18.30 Parlando, 19.00 Lezing, 19.10 Mod. muziek, 19.30 Prot. wijdingsd., AVRO: 20.00 Nieuws, 20.05 Der Zare- witsch, operette. 21.05 Licht ensemble, 21.30 Zeil in zipht, hoorspel. 22.00 Stereo: Pianorecital. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal, 23.00 Gram., 23.55 Nieuws. HILVERSUM III (240 m en FM-kan): NRU-AVRO: 9.00 Nws. licht muziek- progr.. (gr.), 10.00 Nieuws, draaibare J variatie in woord en muziek, 10.40 Licht orkest. 11.00 Nieuws, muziek- mozaïek; NRU-VARA: 12.00 Nieuws, gevar. gram. muziek, 12.30 Ankara- Madrid: platenprogr. door en voor buitenlandse arbeiders, 13.00 Nieuws, gram.. 14.00 Nieuws, gram. 15.00 Nws, Trammelant in Loeren aan de Hor, gevar. progr., 16.00 Nieuws, muzikaal allerlei, (om 16.25 Voetbal toto-ui tsl.)J NRU-AVRO: 17.00 Nieuws, liedjespro- j gramina, 17.30 tot 18.00 Country and western musïc (gr.). RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen. 9.00 Gevar. gram. j muziek, 9.30 Vlaams programma 10.00 j Koffietijd met Tineke. 10.30 The Dutch Swing College Band. 10.45 Koffietijd I (verv.), 11.15 Fantasticabaret. 11.30 Gevar. progr.. 1245 Gram., 13.15 Prijsvraag. 13.30 Gevar. progr., 14.00 J The Teenbeatclub, 14.30 Men vraagt en wij draaien (verzoekplatenprogr.), 15.30 Uit de koers met Tineke en Joost, 16.30 Hits A Gogo, 17.00 Gram., 17.30 Showprogr., 18.00 In de Gilde- taverne, 18.15 Veronica's jukebox, (verzoekjes), 18.45 The Dutch Swing J College Band, 19.00 Hits hot en haar door elkaar, 20.00 Over artiesten uit vervlogen dagen, 20.30 Opera- en operettemuz-, 21.30 Griekenland zingt, 22.00 tot 1.00 Gevar. gram. muziek. BRUSSEL Nederl. (324 m) 12.08 Lichte muziek, 12.83 Orkestmuziek. 13.20 Voor de soldaten, 14.03 Opera en Bel cantomuziek, 15.00 Sportprogramma en lichte muziek. 18.30 Kath. uitzending 19,00 Nieuws, 19.40 Orkestmuziek. 20.00 Gevar. muz. progr.. 22.15 Chansonprogr,, 23.05 Gemengd avondprogramma.. BRUSSEL Frans (4S4 meter) - 23.00 muziek. 15.30 Lichte muziek. 16.05 Ope rettemuziek. 18.30 Klass. muziek. 1^30 Kamermuziek. 20.45 Jazz. 22.00 Amuse- mentsmuiek 0.15 idem. 1.00 Gram. ENGELAND BBC (1500 m) 12.00 Verzoekprogr., 15.00 Amusementsmuz., 16.00 Hoogtepunten uit de Top Twenty. 19.35 Startime,22.00 Lichte muziek, 23.31 23.31 Jazzmuziek. ENGELAND BBC (330 m) 17,15 Amusementsprogr.. 18.45 Orkestmuziek, 21.00 Verzoekprogr.. 23.02 Kamermuziek. Maandag HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.20 Gram., <7.30 Nws)," 7.45 Radiokrant, 8.00 Nieuws, 8.10 Ge wijde muziek. 8.30 Nieuws, 8.32 Stereo gram.. 9.00 Verzoekprogr.. v. d. zieken, 9.35 Waterstanden, 9.40 v. d. huisvr., 10.10 Gitaarmuziek, 10.20 Theologische I etherleergang, 11.05 Gram., 12.22 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten, reportages en gram., 13.35 Liedjes v.d. Britse eilanden, 14.05 Schoolradio, 14.30 Klass. gram., 15.00 Bijbeloverd. 15.30 Stereo: Oude Neder landse liederen. 16.00 Klass. gewijde muziek, 16.20 Herhaling steravondwed- strijd. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. v.d. tieners. 17.50 Overheidsvoorlichting: Suriname journaal. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws, och tend gymn., 7.23 Gram., 8.00 Nieuws, 810 Gram., VPRO: 9.40 Overdenking, VARA: 10.00 Voor de huisvrouw, 11.00 Nieuws, 11.02 Voor dracht, 11.25 Concertgebouworkest, 11.50 Cabaretliedjes, 12.00 Lichte en sembles. (om 12.27 Voor land- en tuin bouw). 12.55 Voor de middenstand, J j lezing, 13.00 Nieuws, actualiteiten, 13 20 Stereo: Instrumentaal sextet, J 13.45 Consumentenbelangen (lezing», 14.00 Muzikale lezing, 14.45 Dit is uw leven, 15.45 Gram., 16.00 Nieuws. 16.02 Zestig minuten voor boven de zestig, 16.00 Oude liedjes. 17.15 Joodse uitz„ j 17.35 Combo:, lichte muziek, 17.50 Mili- tair commentaar. HILVERSUM III (240m en FM-kan): j NRU-KRO: 9.00 Nieuws, gram., 10.00 J Nieuws, actual., platenprogr.. 11.00 Nieuws, actual., Toedeloe muziekpro- j gramma met reportages, 12.00 Nieuws, j actual., gram., 13.00 Nieuws, actual, en gram.. 14.00 Nieuws, aotual. en gram., 15.00 Nieuws, actual.. Praten en platen op een dorpsplein. 16.00 Nieuiws, actua liteiten. verder tot 18.00 Gevar. gram. RADIO VERONICA (192 mtr) - 7.00 Ook goeiemorgen, 9.00 Muziek terwij! u werkt, 10 00 Koffietijd met Tineke. 11.00 HuisvrouwenverzoekprogT- 12.00 Lunchmuziek. 14.00 Gram. muziek door Tineke, 15.00 Gevar. programma, 16.00 Duitse Top 10 en verzoekjes van scholen, 17.15 Showmuziek, 17.45 tot 18.00 Platenpalet 18.00 Nws. 20.45 Muziek vai HILVERSUM I 1402 ml KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klass. gitaarmuziek, 8.25 Hoogmis, 9 30 Klass pianomuziek. 9 45 Nieuws;,IKOR: 10 00 Herv. kerkd.. 11.00 Vraag en antwoord. 11.10 Oecu menisch nieuws; KRO: 11.15 Muzikaal portret. 12.10 Volksliedjes. 12.30 Nws. 12.37 Bui ten 1. commentaar, 12.50 Or kestmuziek. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Klassieke muziek. 14 15 Stereo: Concertgebouworkest: mod. en klass muziek. 16.25 Toto-uitslagen. 16.30 Kunst en cultuur; CVK: 17.00 Geref. kerkd IKOR; 18.15 Lezing, 18.30 Ge sprekken, 18.45 Reportages, interviews en gram.. 19.00 De open deur; NCRV: 19.30 Geestelijke liederen, 20.00 Nws, 20.07 Leven en samenleven; KRO: 20.15 Licht progr 20.40 Van het missiefront, 21.00 Kamermuziek, 21.30 Verzoekplatenprogr., 22.25 Boekbespr., 22.30 Nieuws. 22.45, Klassieke piano muziek. 23.05 Symfonische muziek. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m» VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelingen, 8 18 Voor het platteland, 8.30 Weer of geen weer. gevar. progr (om 9.00 Sport mededelingen). 9.45 Toespraak. 10.00 Hedenavond HILVERSUM I (402 m» KRO: Sport, 18.50 Lichtbaken, 19.00 Nieuws. J actualiteiten, 19.30 Gram.. 20.10 Paulus (dramatisch monoloog), 20.45 Stereo: Gewijde muziek, 22.10 Roulette: een spelletje met gram. platen, 22.25 Boek- bespreking, 22.30 Nieuws. 22 55 Klass. en mod. orekstmuziek, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nieuwe, 18.20 Tijd voor teenagers. J 19 20 Boekbespr., 19.40 Orgelspel. 20.00 Nieuws, 2.05 En nu.... Antwerpen! ge- Silvie Vartant vanavond gaste in het programma 3)Tienertheater (Nederland I 20.20)

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2