ook VOOR JOU 1 H&uteWteufd In de Krantentuin LANDBOUW IN ISRAEL ONS KNUTSELHOEKJE Barbarossa Group streeft naar originaliteil TOPPERS Gé Hofenk fToPEND VUURTJE PAGINA 10 DE U5TOSE COURANT ZATERDAG 26 MAART 19» T~ NIEUWE RAADSELS Zoek in onderstaande zinnetjes de Telkens wanneer de dagtaak ossen bij het dorsen geëindigd wa: werden zij in het wed gedreven. Dit was een poel. bij elk bedrijf te vinden. Je zou zo zeggen, dat de ossen zeker af moesten koelen van dat vermoeien de werk ik bedoel, dat getrappel door een dikke, losse laag halmen). Misschien lag dat ook wel in de be doeling, maar de hoofdzaak daarbij was toch, dat de hoeven der dieren, die bij het getrappel op 't schrale stro beschadigd en vooral pijnlijk gewor den, zich weer konden herstellen. De ossen stapten dan ook met groot wel behagen het wed in. Over het „wannen" van 't graan moet ik nog vertellen, dat dit vaak bij nacht gebeurde, omdat er dan meestal meer wind was om 't kaf en de fijne stukjes stro van de graankorrels weg te blazen. De wan bestond bei»«fve uit enkele dunne repen veerkrachtig hout, uit gevlochten tenen (wilgen twijgjes). 't Leek wel een grote scho tel met twee oren. die als handvat dienst deden. De zijde, die bij 't wan nen naar je toegekeerd was, had een opstaande rand, terwijl de voorkant plat was. zodat 't gewande graan er makkeluk af kon vloeien, 't Graan, dat voor eigen gebruik bestemd was, alsmede dat wat naar de graanmarkt ging, werd eerst ook nog zorgvuldig gezeefd. Dit deed men niet voor het afval, dat voor 't vee bestemd was. Dat zeven geschiedde natuurlijk om de korrels nog van stof en zand te zuiveren. Het graan moest natuurlijk gemalen worden, waarna er brood van gebakken werd, zowel van de gerst als van de tarwe. Gerstebrood werd hoofdzakelijk gegeten door de armere volksklasse, terwijl de beter bedeelden meestal tarwebrood aten. Ook aten de Joden veel bonen, ook als brood. Ze gebruikten daarvoor een soort bonen, die ze in Egypte hadden leren ken nen. De rijst hebben de Israëlieten pas omstreeks 300 leren kennen en ver bouwen. Merkwaardig was, dat de Joodse landbouwer bij 't kopen van akkers er steeds op lette, of de aarde enigs zins rood gekleurd was. Dit was nl. een zeker teken, dat hij zeer vrucht dragend was. Er zat dan in de grond verweerd basalt, dat de vruchtbaarheid bevorderde. Eigenaardig was ook nog, dat iemand die een gerste-akker zocht, vooral lette op 't aanwezig zijn van veel onkruid. Dat gold voor een zeker teken, dat de gerst er ook welig op zou tieren. En wat je ook wel niet zou verwacht hebben was,-dat grond waar graag dorens op groeiden, alge meen voor prima graangrond werd aangezien. Nu begrijpen jullie ook wel de parabel beter, waar Christps 't heeft over het uitzaaien van graan. Ja, Jezus was goed thuis in de land bouw van 't Joodse volk en in hun levenswijze. Dat horen wij vooral in zijn parabels. De graanmarkten waren in het land zeer talrijk. Iedere plaats van enige betekenis was altijd ook graanmarkt. Maar behalve 't koren kwamen tal van produkten. die ermee vervaardigd werden mede aan de markt. Zeer ge zocht was b.v. 't heerlijke brood van tarwe.uit Efraïm gemengd met vijgen en rozijnen. De Israëlieten hadden natuurlijk ook al door. dat de akkers, als zij rijke vrucht wilden opbrengen, daarbij ge holpen moesten worden door bemes ting Daarvoor gebruikten zij net als de tegenwoordige boeren de mest van groot en klein vee. Waar deze niet voldoende was. werd ze vermengd met allerhande andere stoffen zoals: resten van voedsel, strohaksel met water overgoten om 't verrotten te bevorderen, korenkaf. stoppels en o a. as van verbrande struiken. Dit alles werd verzameld en vermengd op mestvaalten van plm. 3 dm diepte, soms ook met nog een stenen muur tje van die hoogte. De inhoud van de mestvaalt, die nog aangevuld werd met alles en nog wat: b.v. lompen, bladeren, soms ook bloed van dieren, zand enz., moest nu en dan omge werkt worden en gelucht met speciale gaffels. Een ons vreemde gewoonte bestond hierin, dat de mest. voordat ze op de akkers gebracht werd, een maand lang voor de hof of op straat als een flinke laag werd uitgestrooid, die dan door mens en dier vanzelf werd stukgetreden. Je kreeg dan lek kere korte mest, die makkelijk op het land gelijkmatig kon uitgestrooid wor den. Kunstmest kende men in die tijd natuurlijk nog niet. OPLOSSINGEN VAN DE VORIGE RAADSELS de j bloemen op. die verborgen zit ten. i 1. Met Kerstmis lag er dit jaar sneeuw. Klokken luidden overal. 2. Blijf af van mijn jas. Mijn hoed heb je ook al bedorven. 3. „Johan til het rooster even op", riep de timmerman. 4. „Waar heb je je passer in gedaan?" vroeg de juffrouw op school. 5. „Jan haal jij even wat boter, bloem en suiker," dan ga ik pannekoeken bakken. De oplossing insturen aan: Tante Jo en oom Toon. Krantentuin, Leidse Courant, Papengracht, Leiden. Er kwamen nog goede oplossingen binnen van. Willv v. d. Lans. Voor hout: Tini Wesselman, Roelofarends- veen; Magda Hoogenboom, Nieuw- veen: Jeannet v. Zuilen, Hazerswou- de; Willie v. d. Meer, Berkel; Willy van Leeuwen, Hoogmade; Lucia v. d. Voorn, Rijpwetering: Jan Lubbe, Oude Wetering: Annie Turk, De Kwa- kel; Nellie v. Zoest. Bodegraven; El- lie van Zoest, Bodegraven: Joke Straathof, Zoeterwoude; Riet van Rijk, Voorhout; Ada v. d. Hoogen, Alphen; Gert v. d. Lee, Voorschoten: Betsie Balk, Noordwijkerhout; Alice Kooter, Hazerswoude; Elsje Berg, Sassenheim; Marjan Bouterse. Abbe- nes; Willy Olijhoek, Stompwijk: Frans Boers, Abbenes; Lida Berg. Zoeter woude: Maria Castelein, Roelofarends- veen: Gerard Koek. Zoeterwoude; Jos en Theo Koek, Zoeterwoude; Tineke Fase. Hazerswoude: Cora v. d. Poel, Oud-Ade; Marja v. d. Meer, Roelof- arendsveen; Francisca v. Hiemen, Aarlanderveen; Marijke Rodenburg, Zoeterwoude. CORRESPONDENTIE Wie doet er nog eens zijn best een verhaaltje te maken over: „Mijn leventje?" Het is heus niet zo moeilijk. Je be gint bij het begin. Wanneer en waar ben je geboren? Hoe zwaar woog je? Hoe was ie als baby? Lief. lastig, dik of dun? Wanneer je eerste tandje, je eerste pasjes? Wat was je lievelings speelgoed. pop, beer of iets anders? Hoe was je in de box? Wel eens er uit getuimeld? Dan komt je kleuter tijd. Hadden jullie een poes of hond en vertel daar eens iets van. Hoe ging het op de kleuterschool? Waarmee speelde je het liefst? Dan de eerste klas met zoveel nieuwe dingen. Had je ook een vriendjeof vriendinnetje. En dan niet te vergeten, de dag van je eerste H. Communie. Mocht je wel eens logeren of een dagje uit naar je oma of je tante? Had je ook een fietsje of een step? Hebben jullie thuis een lieve baby en vertel daar iets van. Jullie zien dat er een heleboel te vertellen is over: „Mijn leventje". Onder de ingezonden verhaaltjes verloot ik twee prachtige plakboeken, daar kan dan meteen je verhaaltje in geplakt worden, met foto's natuurlijk. Francisca v. Hienen, Aarlanderveen. Natuurlijk mag je met ons meedoen meiske. Schrijf ons maar dikwijls, stuur eens een verhaaltje en je zal zien dat je ook een antwoordje krijgt, dustot schrijfs. Marja v. d. Meer, Roelofarendsveen maakt voor ons: HET KLEINE KABOUTERTJE Er was eens een heel klein kabou tertje. Hij woonde in een piepklein huisje, midden in het bos. Hij was dikwijls erg verdrietig, want geen enkele kabouter wilde met hem spe len omdat hij zo erg klein was. Maar niemand wist dat die kleine kabouter toveren kon. Op een dag. dat hij weer zo alleen en zo verdrietig in zijn huisje zat. dacht hij: „Weet je wat ik ga doen? Ik ga de andere kabouters eens betoveren. Maar hoe zal ik ze nu betoveren?" Hij dacht ha. ik weet het al* Morgen is er een groot kabouter- bal. Daar gaan ze allemaal heen. ik ook. Als ze allemaal aan het dansen zijn, tover ik ze allemaal om in kik kertjes. En zo deed hij ook. O. wat was dat een raar gezicht. Ze vonden het helemaal niet leuk. Nu kregen de kabouters spijt, dat ze niet lief tegen het kleine kaboutertje geweest waren. Al heel gauw toverde hij de kikkertjes weer om. Voortaan was de kleine ka- 1 bouter niet meer alleen. De onderkant zo helder wit? Zie je ook de blanke franje. Die er aan het steeltje zit? Kinderen kijk toch naar hun schoonheid Maarik raad je allen aan. Pluk ze niet. want ze zijn giftig. 't Kon je wel eens slecht vergaan. Joke Montanus, Leiden stuurde ons ook een versje, nu hoop ik maar, dat ze het niet heeft overgeschreven, want dat mag niet. HALKIE, TALKIE, TIMMERMAN I Halkie, talkie, timmerman. I Is reuze bij de hand. i Niet een, die zo goed timmeren kan. Als halkie, talkie, timmerman. Niet één in heel het land. Hij hamert en hij spijkert. Al wat los zit aan elkaar. Als 't morgen is, begint-ie. En pas bij avond is hij klaar. Halkie. talkie timmerman. Zijn vrouw is lief en goed. Niet één, die zo goed werken kan. Als halkie, talkie timmerman. Zijn lieve vrouwtje doet. Zij boent en schrobt. Zij veegt en klopt. Haast elke dag van 't jaar. Maar 's zondags maakt ze groentesoep. En griesmeelpudding klaar. 'Halkie, talkie timmerman. Heeft ook een zoon van elf. Die echt al aardig timmeren kan. Natuurlijk, want dat leest ie dan. Van halkie. talkie zelf. Het is me daar in huis. De hele dag een druk gedoe. Tot 's avonds negen uur. Dan zijn ze halkie. talkie moe. René Kallenberg. Leiden. VERKLEDEN Hans en Elsje wisten niet wat ze spelen moesten. Opeens zei Hans: „Zeg Els we gaan ons verkleden". Ze gingen naar de zolder, waar de oude kleren hingen. Hans zocht een oud pak op van vader en Elsje vond een oude jurk en mantel van moeder. Ze zagen een doos en keken er in. Daar zat een oude hoge hoed van vader in en ook een hoedje voor Elsje. Toen ze klaar waren, gingen ze naar beneden. Ze liepen heel voorzich- tig van de trap af, want de kleren waren veel te groot. Elsje klopte op I de deur en deed die open. Vader be gon te lachen. Moeder kwam juist met koffie binnen en ze begon ook te I lachen. Die hoeden stonden ook zo mal. „Mevrouw, blieft u een kopje koffie of liever een glaasje limonade met een koekje?" Hans en Elsje kregen limonade met ?n koekje. Toen gingen zij naar bo en om de spullen weer netjes op te Bertram Wesselman. Leiden. HET SCHOOLFEEST Het schoolfeest is: dat alle juffrou wen en meesters hun verjaardag vie ren en dat vieren ze dan op één dag. We gaan dan naar een zaal, waar de goochelaar komt. Die heet mijnheer Devilee. Dit jaar deden ze ook zo. Eerst kwam de goochelaar. Hij nam een hoge hoed en een heel grote dob belsteen. Toen had hij nog een kastje met vier deurtjes. Twee aan de voor kant en twee aan de achterkant. Daar deed hij de dobbelsteen in. Toen goochelde hij de dobbelsteen er uit. Daarna ging hij drie koeken toveren. Hij nam een pan, die helemaal leeg was. Daarna nam hij een krant, scheurde die in snippers, deed die in pan en stak ze aan. Toen deed hij de pan open en nu zaten er drie koeken in. Daarna gingen we tennissen met zeepbellen, met een raket waar een soort lap in zat. We keken wie de meeste zeepbellen kon slaan. Als je met de zijkant van de raket sloeg ging de zeepbel kapot. Toen deelde die mijnheer kaartjes uit, met cijfers tot dertig er op. De vierde, vijfde en zesde klas deden mee. Ze moesten een voorwerp noemen. Na tien voorwerpen zei die mijnheer ze allemaal op. We hadden een fijne dag. maar de verjaardag van onze eigen juffrouw vergeten we ook niet. Dag kinders. Tot de volgende week. TANTE JO EN OOM TOON STERRENOPGAVE Fig. c. Op 't eerste plaatje ziet de ama teurastronoom (is ster renkundige) Sofus Sternberg geestdriftig naar boven, want hij heeft, naar hij meent, een nieuwe ster ont dekt. welke hij meteen de naam „Sofusirius" heeft gegeven. Maar op 't tweede plaatje kijkt hij teleurgesteld, want Sofusirius is weer aan 't hemelgewelf verdwër nen of tenminste in een wolk of nèvel schuil gegaan. Fig. c. en d. (f) Welke ster mist men op 't 2e plaatje? En (2) waar moet de reiziger op plaatje d naar toe? Wie beide raadt, raadt meteen mee voor een leuk boek (ster duide lijk omschrijven, zo no dig met tekeninkje). OOM TOON Sonja Jansen, Leiden heeft versje uit haar hoofd opgeschreve DE PADDESTOELEN I Als ik moe ben van het spelen. Rust ik graag een poosje uil. Op mijn mooie paddestoelen. Glanzend rood als rijpend fruit. Zie je wel die mooie stippen? een HANS EN DE RHODONDENDRON Fig. b. „Vader, de rho- dondendrons zijn dood gegaan. zie maar eens, hoe hun bladen slap hangen. Ze hebben de koude vah de winter niet kunnen verdra gen". „Oh, maak je maar geen zorgen, on ze prachtige rhodon- dendrons zijn helemaal niet dood. Ze hebben immers het hele jaar door groene bladeren, maar in de zomer sprei den zij zich weer hele maal uit om ten volle te kunnen genieten van zon en lucht. Maar nu krimpen zij ineen en krullen om hun opper vlakte kleiner te ma- „Zo. zo. is dat bos zo slim!" riep Hans uit. ..Slim is misschien niet het juiste woord, maar zeker is het, dat de planten zich bij elke «limaatsverandering on willekeurig op de juiste wijze tegen schadelijke invloed weten te be schermen. UIT HET WILD WESTEN Bij de prairie-indianen in Noord- Amerika was de vredespijp hoog in ere. In de maand juni verzamelden af gezanten van alle stammen zich voor een beraadslaging. De medicijnman ontstak de heilige pijp aan de vlam van 't kampvuur. Daarna blies hij Frederik I, de keizer van het Heilige Roomse Rijk van ongeveer 1123 tot 1190, heeft heslist niet bevroed, dat anno 1966 er in Zoeterwoude een jongeman door het leven zou gaan als Barbarossa, de bijnaam, die de krachtige figuur in de rij van de dynastie der Hohenstaufen bij zijn leven kreeg toegemeten. Barbarossa immers is de 'titulatuur', die men verschuldigd is aan drieëntwintigjarige Rinus (voor vrienden 'Kriek') Pieterse, leider van de uit drie Zoeterwoudse en twee Stompwijkse jongelui bestaande Barbarossa Group. Tekenen en schilderen, antiek verzamelen nou ja, ik heb geen vast beroep, maar doe toch ook weer van alles", zo zegt Barba rossa: juist: voorzien van roze baard en navenant super lang haar. „Inderdaad ja. ik mag hier graag komen om klassieke mu ziek te beluisteren, want daar houd ik ook van". Met dat „hier" doelt Kriek Pieterse (23) op de (gehuurde) repetitieruimte, die de Barbarossa Group ter beschik king staat. Eigen home DE BARBAROSSA GROUP, zon :e jaar geleden de naam dragend „The Flying Fingers", kan men tijdens de repetities aantreffen in het „huisje" nabij de R.K. lagere school aan de Dr. van Noortstraat te haar rook ter aarde, naar de hemel en naar alle vier de windstreken. Dan reikte hij haar over aan de hoofdman, die aan de zuidzijde van de deur der grote tent was gezeten. Deze deed er een paar trekken aan en gaf vervol gens de pijp door. Deze pijp heette de „vredespijp" en was een teken van vriendschap en vrede. Ze bezat een heilige kracht. De pijp was plm. 75 cm. lang. Haar versiering bestond uit veren en wim pels. soms uit een opgezette eendekop. Heel dikwijls rookten ook de vrou wen. maar aan jongelui was het ver boden. Men vond het voor hen scha delijk bij het ademhalen. Men kende dus destijds ook reeds de schadelijke invloed van tabak. De Indianen teel den hun tabak zelf. De pijp werd gemaakt van riet of hout. Essenhout werd 't meest ge bruikt. wellicht omdat het merg van de es het makkelijkst is te verwijde ren. Een oude Indianensage verhaalt dat men een rietkever met vuur er toe dwong zich van 't ene tot 't an dere einde door zo'n essetak te kna gen. Of 't waar is, laten we maar aan de geschiedenis over. huisde, werd bijna met de grond ge lijk gemaakt en door de jongens zo goed en zq kwaad als dat ging weer opgebouwd, ingericht (bed incluis!) van de vereiste benodigde attri buten voorzien. „We repeteren hier, zeer zeker, maar ik kom hier anders wel vaker naar toe, om aan het com poneren te slaan of wat te lezen of studeren, want thuis heb ik daar niet zoveel ruimte voor", zo zegt Zoeterwoudse Rinus. In dat eigen „home" verdiepen de leden van de groep zich overigens nog niet erg iang, teneinde de lichte muze zo goed mogelijk te dienen; tot vóór no vember vonden ze in Stompwijk on derdak bij de eerwaarde zusters in een lokaliteit en ool^nog in het sou terrain van de lagere school! Zoeterw.-Stompwijk 3-2 ZOETERWOUDES voetbalvereniging SJZ en Stompwijkse Boys mogen dan op het voetbalveld elkaar wel eens fel de voetbaleer van de streek betwisten, de muzikale combinatie van drie Zoeterwouders en twee Stompwijkers levert geen strijd in welk opzicht dan oók op. In Zoeter woude mag inmiddels dan de eerste kiem zijn gelegd voor het in het leven roepen van een fanclub van de Barbarossa Group, in Stompwijk heeft Kriek c.s. evenzeer een grote aanhang! Hamburg Drummer en zanger Rinus „Kriek" Pieterse heeft er een hekel aan an deren te imiteren. Daarom bijvoor beeld heeft hij net zolang naar een naam voor zijn groep gezocht, totdat het bij hem vaststond, dat er in ons land geen beat- of pop-art-groep zal zijn, die dezelfde naam bezit als het Zoeterwouds-Stompwijkse stel. Hij heeft hier het volgende verhaal over: „Ik was op een gegeven moment in Hamburg voor enige tijd. Met mijn lange haar en baard viel ik bepaald in de kijker. Op een gegeven mo ment was er weer eens iemand, die het nodig vond, om me na te schreeu wen. Maar gek, wat die goeie ziel zei, was nou net wat ik zocht: Bar barossa!!" Artiestennamen DE ANDERE VIER plegen op de Bühne ook niet onder de namen, waarmee ze vanaf hun gehoorte zijn behept, op te treden! Slaggitarist Th. Hooymans (19, Stompwijker) mag dan in de tuinderij gewoon Theo heten, bij de group is het Jason. Sologitarist Frans Veenwijk (20, i Zoeterwouder) zal tijdens zijn acti- viteiten als verwarmingsmonteur wel niet Dave genoemd worden, ter wijl zijn plaatsgenoot drummer Piet Straathof (22) in de plaatwerkerij of autospuiterij of als leider van de drumband „De Rijntamboers" niet za) worden aangesproken als Perry! Achttienjarige J. Oliehoek („Ja ik ben net als Kriek gek op moderne jazz"), de basgitarist van het stel, kreeg de naam Timothy. In Stomp wijk en op zijn werk (mechanische administratie) noemen ze hem nog gewoon Jacques. Op Hollandse toer „Naast de toppers van het moment want dat vraagt het publiek nu eenmaal willen we zo veel moge lijk eigen werk vertolken. Ja, ik hou me nog wel eens bezig met compo neren; maar we doen het ook sa men". Barbarossa gaat verder: „We hebben er een hekel aan anderen te imiteren, weet je. Bovendien: we willen alles zo veel mogelijk op de Hollandse toer gooien. Wat denk je bijvoorbeeld van „Mijn negentiende zenuwinstorting"? Nou, da's toch de vertaling van de Rolling Stones-hit „19th Nervous breakdown". O, ja, we willen ook nog wel eens graag im proviseren tijdens onze optredens. Ingestudeerde pop-art, nee daar moeten we niks van hebben. Een strijkstok op de bas doet het toch ook. Of het bord „Gun u eens tijd om naar de kapper te gaan". Man, dat wil er best in!" LEIDSE TOPTIEN 1. Michelle The Beatles. 2. Dedicated follower of fas hion The Kinks. 3. These boots are made for walking Nancy Sinat 4. Glaasje op. laat je rijden Sjakie Schram. 5. As tears go by The Rol ling Stones. 6. Bald headed woman The Jay Jays. 7. That day The Golden Earrings. 8. Mustic eyes Them. 9. Lies The Knickerboc 10. Second hand rose Bar bara Streisand. uit voorraad leverbaar. DE ZAAK VOOR LEiDEN EN OMSTREKEN Muziek- en grammof oonnlatenhandel HAARLEMMERSTRAAT 66 *eli nou net niks! Je moet gewoon reageren!" Hij moet wel lachj deze baardige figuur uit Zoeterw de. wanneer de mensen nu eens komen met andere gezegden welke men vrij frequent bezigt gens lang-harigen c.q. -baard: dat wel Goede nummers T~ AL IN HEEL wat plaatsen, in d of stad. heeft de Barbarossa Grc succesvolle optredens achter de Tijdens het laatste Braasemconcc bijvoorbeeld kwam Kriek met mannen als beste beatband uit jurvbus. Toch is er nog géén gr™61 mofoonplaatje geperst. „We heb VO de nummers, eigen werk uitera D; maar we hadden tot nu toe nog jfcn de juiste contacten. Maar ze kot ,n wel, dat geloof ik beslist", zo weert Barbarossa. Een ding houf"* zich nu steeds voor ogen: fron Geen indiaantje spelen KRIEK PIETERSE zit knap in het haar, zoals we boven al hebben ge schreven. „Nou. die baard en mijn lange haren? Da's toch een persoon lijke vrijheid! Ik wil géén indiaantje spelen en een pruik opzetten. Wat de andere jongens van de groep willen, moeten zij weten. Wat dat naroepen op straat betreft? Nou, dat doet me soenlijke dansavond vol kunnen we ken! Zwart-wit-geel-groen-roi ONGEKEND in onze streken: groep gaat weer eens wat n brengen wat de kleding aai Kriek heeft er al een vaste m over: „De drummer gaat in df komst in het wil gekleed; de ren in biljartgroen, zwart, geel knalrood. Je moet steeds wat a zoeken! Ja, zeker, we dokken uit eigen zak! Overigens: bij on je het wel een communistische kunnen noemen: alles is van i een. Niemand spreekt bij ons „mijn" instrument. Een N.V. barossa, zou je kunnen zeggen!" Jazz rho£ NU WE HET deze keer toch hebben over Zoeterwoude: The White Shoes, die vooral furore maken in DuftSland, gaan in april naar Engeland voor hun plaatopname! ZE STAAN nog aan aan het begin. The Light Feet Spiders, ook al uit Zoeterwoude. De jongens van 1217 jaar koesteren echter plannen om het ook eens zo ver te brengen als de wit-geschoenden of lang en kortharige aanhangers van Barbarossa! o MORGENMIDDAG om vijf uur is er in de St. Willibrorduskerk in Oegstgeest een speciale jongerenmis. OP 1 MEI aanstaande zal er in Amsterdam worden gedingd naar de Protest Song Prijzen. Boudewijn („Welterusten meneer de president") de Groot heeft onder meer zitting in de jury. LEIDENS in binnen- en buitenland bekende Accordeonorkest Neer- landia bestaat vandaag 12' jaar. De directie van het jubilerende orkest berust bij Lauw Boellaard. 'g f ipe: Jacques Oliehoek en Rinus terse hebben er wel oren nao de toekomst de moderne meer te gaan dienen, zoals zc beweren. Voorlopig ziet he' daar nog niet naar uit en zn zij hun wapen de tweekop adelaar nog wel getrouw ven. Andere plannen gaat l Barbarossa met zijn medeh uitbreiden in het home, de deur met grote letters gekalkt: „The Great Barbai Was Here". Of de keizer var Heilige Roomse Rijk dat is weest, vermeldt de historie

Leidse Courant | 1966 | | pagina 10