MILJOENEN VAN BOMBAY HEBBEN ^EN"FÏÏT"mëÊr Vragend met bolle ogen om aalmoes Bruno Maderna en het Concertgebouworkest Door ziekten Bruggen flgyj ondermijnd MEXICO WIL DE PLATEN VAN FRANK SINATRA BOYCOTTEN Jonge judoka s keerden beladen naar huis terug DINSDAG 22 MAART 1966 DE LEIDSE COURANT j-AGINA 7 Link illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WlllilBRIIIllUlilllllll!llllllllllllllUlllllll!lll!llliltnlllllllllllllllllllllillll!lllllllllilllllllllllllllllUUUIlUUtlllilaillllllllllllllill>li;illlll>li;ili{Ultlll!llllllllllllll>llllilll!llll BOMBAY Met z'n vijf miljoen inwoners is Bombay zo'n uitgestrekte stad dat men er als Europeaan even stil van wordt. Om van het ene eind van de metropole naar het andere eind te komen, is een taxirit van meer dan twee uur noodzakelijk. In het als een bijenkorf zoemende centrum kan men weliswaar niet altijd even vlot opschieten, maar de buitenwijken-geven op dit punt toch weinig last. M'n taxichauffeur, een nette, hand werkende huisvader, geeft me ongevraagd commentaar op z'n stadgenoten: „Ze willen hier geld hebben", zei hij, „zonder exvoor te werken. Moet u nou eens zien: het la half elf en het is nog steeds spitsuur. De kantoren gaan nu pas open. Straks ia er een lange lunchpauze en om half zes vanavond gaat iedereen weer naar huis. Zal ik u eens wat vertellen? Ze zijn hier allemaal lui. Kijk eens naar die horden lanterfanters, die al die opstoppingen veroorzaken. Ze weten niet beter te doen dan anderen voor de voeten Ik kan niet onmiddellijk peilen of •«mans woorden zijn ingegeven door het oosterse jachtinstinct voor de fooi. Ik geloof echter niet, dat hij helemaal gelijk heeft. Ofschoon Ik in India ondertussen, wel heb ontdekt, dat luiheid bepaald niet alls des duivels oorkussen geldt waar trouwens wel ln het Midden- en Verre Oosten bezit de grote onderlaag van stedelingen nauwelijks de fut eens echt de handen uit de mouw te steken. Bovendien is er zo'n ontstellend groot gebrek aan werk dat eventueel aanwezige energie niet ontladen kan worden. Ziekten Wat te denken van al die slopende volksziekten, die India's mensenpoelen beisteren? En wat van de darmworm- aandoening, die de Britse arts Hook heeft ontdekt, en die iedereen, die er door wordt aangetast, slap en initiatiefloos maakt? Wat tenslotte van gevreesde ziekten als pokken, cholera, tyfus, tuber culose en lepra Al deze ziekten komen in dit deel van de wereld voor. In het bijzonder natuur lijk onder de heffe van het volk, die ook maar de geringste medische zorg mist en onder hygiënische omstandigheden leeft, die met een slappe term ten hemel schreiend kunnen worden ge noemd. Bombay is, evenals Calcutta, op dit gebied een droeve recordhouder. Aan de ene kant is er rijkdom, goddeloze rijkdom zelfs, aan de andere kant is de armoede met geen pen te beschrijven. In al de ontwikkelingslanden, die ik in Azië en Afrika heb bezocht, ken ik geen gebied, waar schrijnend leed meer zichtbaar is dan het voormalige Brdts-Indië. Tussen de wolkenkrabbers van flat- Uitloting premielening Zuid-Holland 1957 DEN HAAG (ANP) Bij de uitloting van de 2% procent premielening Zuid- Holland 1957 is de hoofdprijs van 100.000 gevallen op obligatie nummer vier van serie 16.884. De premie van 50.000 viel op nummer acht van serie 11844 en de prijzen van 10.000 op nr. tien van serie 2184 en op nr. zes van serie 17144. Universitair nieuws Voorbeurs Amsterdam Dividendvoorstellen Mijbeb 19 pet Daalderop 12,5 pet Veemarkt Rotterdam ROTTERE)AM Aanvoer totaal -1935: weekaanvoer 6229; siachtrunderen 225; Re den IS; veulens 8- schapen of lamineren 135; weidelammeren 12; bokken of geiten 13 Prijzen: Siachtrunderen extra -13^-470; 2e 355—380 3e 335—350; 600—750; Graslci I veren 425-600- Nuchtere kalveren 125—135; Mest- kalveren 50—100; Slachtpaarden 320385 Sahapen 95115; Lammeren 100110. Markt- overzioht resp. aanvoer, handel en prijzen. Siachtrunderen, iets meer, stil als gisteren; kalf- en melkkoeien gewoon, kalm, stabiel; Vare koeien iets ruimer willig. Iets stijver; Vaarzen en pinken als vor. week, rustig, goed prijsh,GraskaLveren iets meer, stroef, drukt; Slachtpaarden als hoger. Schapen en lammeren, groter, rede lijk ruim prysh. BODEGRAVEN Aanvoer 7 Goudse kaas Prijzen: Ie kwal. I extra kwal. 352. Handel goed. gebouwen, die appartementen bezitten, de hoogste huursommen van de wereld voor moeten worden neergeteld, staan de lemen hutjes en de rieten tenten hen, die zo arm zijn aLs Job. Op de trottoirs, waarlangs de luxe-auto's-met_ chauffeur stoppen, liggen bundeltjes kleden, waarin mensen gewikkeld zijn. Met holle ogen kijken ze de passerende weelde aan. Misschien houden ze nog de hand op, of de bedelnap, en stamelen: Bakshish, bakshish" (een aalmoes). Lang aanhouden doen ze echter niet, want degenen, die werkelijk in de zak tasten, zijn op de vingers van één haind te tellen. Dat is het verbasterende, het radeloos makende, in een miljoenenstad als Bom bay. Men is, of men raakt aan de ellénde om zich heen gewend. Wie hulpeloos is, blijft hulpeloos. Wat aan die grauwe massa van paupers moet worden gedaan, weet niemand in deze metropool. In heel India vormen ze trouwens hèt probleem, omdat er- tientallen miljoenen Aalmoes „Die mensen een aalmoes geven", ver klaart een Europeaan, aan wiens zijde ik een luxerestaurant binnenga, „is onbegonnen zaak. Het is een zinkputje, waar je binnen een half uur je hele jaar salaris in kunt gooien. En als je er een maal aan begint, ben je nog niet ge lukkig. Je bent meteen omringd door een horde van bedelaars, die naar je grijpen klauwen, en als je niet oppast je bestelen. Over de ziekten, die ze kunnen (Advertentie) Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met 3un Brede boulevards met prachtige paleis gebouwen geven Bombay de skyline van een welvarende stad. Dichterbij de grond, krioelt het armetierige leven in de eindeloze sloppen. overbrengen, praat ik dan nog niet eens." Na de kreeft en de sauce tartarë loop ik met diezelfde Europeaan met een grot© boog om al die ongelukkigen heen, die al tevreden zouden "zijn met handje ongare rijst. We stappen in grote Dodge en rijden in de beslotenheid van een luxewagen als pasja's verder. In de namiddag waag ik me alleen dn de steegjes en straatjes, die door de stank bijna niet te betreden zijn. M'; camera heb ik in m'n hotelkamer achtergelaten. Wie stumpers wil foto graferen, moet in Bombay (terecht) eer kapitaal betalen. In hoeken en gaten van vervallen huizen hokken mannen, vrouwen kinderen als beesten bij elkaar. Ze zijn zó vies en smerig, dat alleen hun aanblik m© bijna tot walgen brengt. Grote, vette ratten rennen heen en weer of snuffelen hebberig aan afval, dat ondefinieerbaar is. Geen wonder, dat er met zovéél ziekteoverbrengers zoveel ziekten zijn! De nood is hoog in een stad als Bombay. Ook zonder een dreigende hongersnood, ook zonder voedsel schaarste. Wat dat straks allemaal zal moeten worden, als deze paria's van hun toch al zo armzalige voedselbronnen worden af gesneden, is gemakkelijk te raden. Als ze nóg minder krijgen dan nu, omdat het sterk gestegen prijspeil op de vrije, of zwarte markt een onoverkomelijk beletsel vormt, zullen ze dood gaan. Van uitput- ng en gebrek aan weerstand en reserve eliswaar, maar behoort dit alles niet tot het beste arbeidsterrein van de honger? Avonds bij een Nederlander in een comfortabele flat in de buurt van de Armoede wordt ook in India door velen gezien ais middel tot heiligheid. Dan wordt van de hongersnood een deugd gemaakt. hangende tuinen. Ik kijk op de haven en do rede van Bombay met zijn interna tionale vloot van handelsschepen. Een indrukwekkend gezicht, vooral als het moment van de zonsondergang aanbreekt en de hele omgeving gehuld wordt in een tropisch-roze gloed. Boven, tegen het koper van de hemel, cirkelen de buizerds nog. Beneden dn de palmbomen zitten grote gieren met kale balzen. Ze zijn er altijd. Ze wachten namelijk op hun prooi, die in de vlakbij staande Toren der Stilte worden gelegd. Wat dart zijn? M'n gastheer vertelt het verinaail, zoals hij dit vele malen eerder heeft gedaan. "et aas, waarmee die afschuwelijke beesten gevoed worden, is mensenvlees. Nee, niet van de Hindoes, want die cre meren hun doden. Het zijn de gestorvenen van de Parsi's, die in die open toren worden neergelegd, de overledenen van een oorspronkelijk uit Perzië stammende bevolkingsgroep, die op vele plaatsen in Indiia en Pakistan tot grote rijkdom gekomen zijn. Sinds eeuwen gebeurt dit al; sinds eeuwen houden de gieren in deze omgeving de wacht. Zodra er een begrafenisstoet in aantocht is, worden ze onrustig. Ze beginnen er boven te wieken en vallen meteen op het lijk aan, alls dit door de begeleiders is verlaten." Danser Noerijef in film over ballet ROME (UPI) De Russische danser Rudolf Noerejef heeft vandaag ver klaard zich te scharen achter het plan van de Italiaanse regisseur Franco Zef- firelli en de Amerikaanse toneelschrij ver Edward Albee eeh film over het ballet te maken. De hoofdrol van de film, waarvan de opnamen in 1967 zul len beginnen, zal in handen van Noere jef worden gelegd. De film zal „draai en rond het leven van een balletdaii- ser". Zeffirelli regisseert momenteel Shakespeare's „The taming of the shrew" met in de hoofdrollen Elizabeth Taylor en Richard Burton. Filmers vrezen regeri ngscensuu r MEXICO-CITY (UPI) Mexico Is eer eens in oorlog met filmland en er zijn al gevangenen gemaakt, economische represaillemaatregelen zijn genomen en een diplomatiek tegenoffensief is ont ketend. Het voornaamste doelwit is Frank Sinatra. De Mexicaanse regering heeft de vertoning van de nieuwe film van hem in Mexico verboden als zijnde beledigend voor dat land. Autoriteiten hebben verklaard via diplomatieke kana len andere landen ook om een verbod te zullen vragen. De gevangenen zijn David Silver, produktieleider van een ln Mexico wer kende filmploeg uit Hollywood en zijn Mexicaanse assistent. Zij hebben i een etmaal achter de tralies gezeten na een verwarde botsing met de Mexicaanse bureaucratie. Sinatra's ook in Den Haag ver toonde „Marriage on the rocks" draait om de avonturen van paartjes die in een Mexicaanse stad een spoedeciht- soheiding komen halen. Volgens het bureau van de Mexicaanse censuur wordt het Mexicaanse volk in deze film afge schilderd als „grotesk, belachelijk, dwaas, ongeletterd, zonder deugdelijk drink water, en er op uit buitenlanders te be driegen". Het Mexicaanse publiek zou zulk een beledigende film niet nemen, meent men bij de censuur en derhalve is de film verboden met het oog op de handhaving van de openbare orde. Alleen als nog veel aan deze film gedokterd zou worden, zou-met de oensuur te pra ten vallen. Sinatra heeft het vuurtje nog aan gewakkerd door in het tijdschrift Variety deze opmerking te plaatsen: ..Sommige van onze buren hebben kennelijk weinig gevoel voor humor". De bond van Mexicaanse omroepers zegt te overwegen de platen van Sinatra in de Mexicaanse radio te boycotten. „Een belachelijke situatie," schrijft de cursiefJesohrij'Ver Sam Askinaay In Va riety. „ledereen weet dat men ln Oiudad Juarez snel van elkaar af kan. Iedereen weet dat er overal ln de wereld heel wat water niet veilig ls. Iedere cineast neemt het eigen land op de korrel, maar in Mexico trapt men dan op lange ten." Silver en zijn assistent moesten de gevangenis in omdat zij bomen hadden gekapt in een nationaal bos. Ze lieten de boswachter hun speciale vergunning voor dat werk zien, maar dat mocht niet baten en hun staat nog een proces te wachten. Pas waren Silver en zijn assistent ln moeilijkheden geraakt of er werd aan gekondigd dat Banner Productions uit Hollywood een begroting van 6 miljoen dollar voor een serie Tauzanfllms zou overhevelen naar Brazilië. In eerste in stantie had men aan Mexico gedacht, maar een recente ervaring met de cen suur daar torpedeerde de zaak. Banner heeft vorig jaar in Mexico „Tarzan 65" .gefilmd. Men moest de opnamen enige tijd onderbreken toen nationalisten pro testeerden, dat het gebruik van dieren in scènes die op oude pyraaniden der Azteken werden gefilmd beledigend waren voor de archeologische en historische schatten van het land. Eind van het liedje was dat de dieren eruit moesten. Van elke film die in Mexico zal wor den opgenomen moet het draaiboek dooi de censuur, die er steeds bij blijft om de waarborg te hebben dat men ziah volledig aan het draaiboek houdt. Het ietwat paradoxale is, dat Mexico Ijverig probeert buitenlandse filmmakers aan te lokken. Men ls er Jaloers op dat zo veel fllmdollar» naar Spanje afvloeien. Oranjeploeg gezellig naar de film ZEIST. Van maandagavond tot woensdag laat in de middag zal het Nederlands elftal in afzondering in het K.N.V.B.-sportcentrum te Zeist ver blijven. Maandagavond werd de voetbal film EngelandRest van de Wereld ge draaid. Tevens werden toen de eerste wedstrijden gespeeld voor een tafel tennis. en biljarttoernooi voor de spelers van het oranjeteam. Voor dinsdag staan een wandeling, theorie en veldtraining op het programma. De dag wordt be sloten met een bezoek aan een bioscoop in Utrecht of Amersfoort. Woensdag ivordt rust gehouden. Tegen half zes in de avond vertrekken spelers en reserves pas naar het Feijemordstadion, Het Duitse elftal, dat vanmiddag in Rotterdam aankomt, zal in de avond op het tijdstip, waarop morgen de wed strijd wordt gespeeld in het Feijenoordstadion licht trainen. Het team ivordt vergezeld door vierentwintig officials. Voetbal in Engeland LONDEN Voor de eerste divisie van de Engelse league werd maandagavond een wedstrijd gespeeld. In Leicester sloten Leicester City en Chelsea 90 minu ten voetbal af met een gelijke score: 1—1. Oppassen voor landen achter ijzeren gordijn (Van onze sportredactie) BREDA Met hun gewonnen medail les als een kostbaar bezit ln de binnen zak, wandelden gisteren Nederlandse judoka's door Breda om zich wat te ont spannen na de lange treinreis uit Lyon. Het was een gelukkig stel, want op de Europese jeugdjudokamploen schappen werden voortreffelijke resultaten be haald. De oogst: drie gouden, twee zil veren cn één bronzen plak, één meer dan vorig jaar, toen de Europese tltelstqjd voor het eerst werden gehouden. Daaraan deed Nederland met 20 Ju doka's mee. Nu, dn Lyon, bracht coach Ton Wagenaar er tien op de mat, het geen de uitslag nog meer glans geeft. „Onze Jeugdopleiding", zei NJJB-secre- taris H. Paanen blijkt goed te zijn. Alleen., we moeten nog harder vooruit. De landen achter het ijzeren gordijn ko men momenteel met wat ik zou willen noemen echte vechttaetiek. We zullen ons moeten aanpassen. Er was felle tegenstand van tientallen sterke jongens. Dan ls het prettig met zo'n forse bult naar huis te kunnen terugkeren". Degene, die er minder prettige herinne ringen aan overhield was de Zeeuw Jos Bongers. Met zijn 16 jaren een stevig uit Goud voor Golden Earrings (Van een o-nzer verslaggevers) De Haagse Golden Earrings, sedert 't begin van hun carrière reeds figuurlijk van goud, zijn sinds gistermiddag ook letterlijk enigszins verguld. Uit handen van de heer J. van Kooten, bij de tieners beter bekend als Joost de Draayer, ontvingen zij namelijk in het Casino te Scheveningen een „Gouden Gerbra". Het maandblad „Teenbeat" heeft de onderscheiding verstrekt, daar de plaat „That day" van de Golden Earrings, die, zoals bekend, in Engeland werd opgenomen, het verkoopcijfer 50.000 ruim gepasseerd was. Producer Freddie Haayen dankte de jongens voor de prettige samenwerking en bood hen uLt naam van zijn platen maatschappij een complete Cordo-Voxinsballatie aan, reeds lang een van de hartewensen van de Earrings. Peter van Abeelen, een van de kopstukken uit de organisatie Senf, s oh et site in het kort de geschiedenis van de Earnings. De talrijke genodigden, waaronder ouders en familieleden van de jongens, alsmede vertegenwoordigers van muziekbladen en bevriende bands, hieven daarna het glas. De Golden Earrings krijgen in april van het maandblad „Muziek Expres" een zilveren plaat, om deze mijlpaal in hun kort stondige carrière eens extra-luister bij te zetten. (Van onze muziekredactie DEN HAAG In de Nederlandse muziekwereld is er Iets zeer sensationeels gebeurd: vijf componisten van de jongste generatie te weten Rcinbert de Leeuw. Louis Andriessen, Misja Mengelberg. Peter Schat en Jan van Vlijmen, hebben zich door middel van een open brief in :tenso in het Algemeen Handelsblad gepubliceerd tot het bestuur van de Stichting tot beheer van het Concert gebouworkest gewend. Ze blijken ernstig ontevreden over het by deze instelling gevoerde programmabeleid Inzake mo derne muziek cn houden in vérband ïede een warm pleidooi voor de be noeming van Bruno Maderna als vaste dirigent naast Bernard Haitlnk. welke laatste „volgens eigen zeggen weinig con- ict met de nieuwe muziek heeft". Eerlijk gezegd heeft ons deze daad lichtelijk verbaasd. Ze wordt namelijk gesteld in een periode, waarin juist de experimentele muziek in Amsterdam zo aan bod ls. Om een voorbeeld te noemen: op 13 maart j.l. ging in het Concertge bouw muziek van Louis Andriessen. van de Amerikaan Earl Brown en van Ton de Krayf. Deze manifestatie stond niet op zichzelf, doch maakte deel uit van een serie, waarin om de zeer progressieve diligent, Ernst Bouir optrad. Serie, waarbij men een sinds enkele jaren begonnen politiek volgt, om de allerjongste muziek onder de aandacht van het publiek te brengen. Men gaat erbij uit van de overtuiging dat de huidige toonkunst ln het heden daagse muziekleven dient geïntegreerd te worden. Men wenst geen scheiding tussen oud en nieuw, die tevens een scheiding van auditoria en van orkesten zou gaan betekenen. Organisatorisch stelt een hier aange duide gedragslijn de leiding van het orkest voor moeilijke en bijna onoplosbare pro blemen. Want verschillende partituren van onze allerjongsten vertonen een aard en een vorm waardoor soms de helft van het ensemble, soms meer, in letterlijke zin des woords „buitenspel" wordt gezet. Bovendien is veelal een uitbreiding van de slagwerksectie vereist, die deimate groot is dat men bepaalde nieuwe krach ten dient aan te trekken, of oude even tueel om te scholen. Technische problemen Daarvoor ls ook uitbreiding van het be staande instrumentarium nodig. Hoezeer het de leiding van het Concertgebouw orkest ernst ls met het ovenvinnen van de talloze moeilijkheden waarvoor de jongste muziek de bestaande orkesten plaatst, blijkt wel uit twee zeer spreken de feiten: 1. Ter bestriding van de kosten voor de aanschaf van nieuw slagwerk heeft men de laatste tijd zo ongeveer een halve ton uitgegeven; 2. men ls erin ge slaagd van het rijk een „gerichte subsidie" te vereveren. Dit te benutten voor de zgn. experimentele concerten. Gezien dit alles doet de open brief van de vijf jonge Nederlandse componisten ietwat vreemd aan: bleek men wellicht niet volledig tevreden over de gang van zaken in de afgelopen weken, toen hun muziek werd voorbereid. Is dit het geval, dan ware een beraad in de directiekamer van de stichting verkieslijker geweest, Voor Maderna vervelend Hoogst ongelukkig echter vinden we de wijze waarop ze de zeer bekwame dirigent Bruno Maderna pousseren, bijna schreven we tot leider van het Concertgebouworkest Voor Madema zelf vinden we het uiterst vervelend in een affaire te worden be trokken. waarmede hij. zeker officieel niets te maken heeft. Maar bovendien, hier worden compe tentiekwesties aangeroerd, wat onjuist ls. Want we zouden ons kunnen voorstellen dat de artistieke en organisatorische lel' de kluiten gewassen Vllsslnger, voor wie het steeds moeilijker wordt de judoaport te combineren met een hbs-opleiding. Jos Bongers, door coach Wagenaar te voren getipt als een zekere medaille winnaar, werd in zijn eerste wedstrijd al geblesseerd. Hij viel buiten de mat en liep een ernstige schouderverwonding op. Foto's ln het Franse ziekenhuis leer den dat er niets gebroken was, maar Bongers staat voorlopig minstens een maand buiten spel. „Voor ons een hole teleurstelling", aldus secretaris Paanen. die dezer dagen alle partijen nog eens gaat ontleden. „Wij hebben er weer veel geleerd. Vooral dat Hongarije, Polen en Joego-Slavië in opmars zijn. Ze kwamen beduidend beter voor de dag dan voor gaande jaren. De concurrentie wordt Goed bezette koersen Nootdorp (Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP Met acht goed bezette koersen geeft Nootdorp woensdagmiddag de tweede meeting van het jaar. Bastogne, zondag nog het onderwerp van hevige discussies in Alkmaar, ls favoriet ln de Bergen op Zoomprjjs, gereserveerd voor de hoogste klasse. Xeres en Anasta- sla Hanover zyn wellicht in zijn buurt te vinden, wat wy niet verwachten van Xylander V, hoewel die ln Alkmaar een sterke koers liep. In de series zal het voor Wag en aar moeilijk worden zijn grote Nootdorp6e vorm te tonen. Met Dakota heeft hy een redelijke kans in de eerste serie, maai de snelle Bellamia en Crystal Heny zul len het fragile paard van Wagen aar wei nig toegeven. In de tweede serie is Burn ley Quik er, naar het schynt, nog niet aan toe met een overwinning zijn vader, de machtige Quloksilver S eer te bewij zen. De betrouwbare Aura van Zelda heeft betere kansen, evenals Deslree van Sprookjeshof, die de overwinning on langs op deze baan slechts door diskwali ficatie ontging. Het programma begint om drie uur en luidt: Geertruidenbergprys (1980 m van meet): Erota Cai-enlel B - Distingué van 's-Gravenhaf. Outsider: dsca Rla Tilburgprys (1980 m van meet, met trio)Billy Boy - Zele Toreador - Crlsante. Madeprys (1660 m eerBte eerie)! Da kota - Bellamia - Crystal Heny. Madeprys (1660 m tweede serie): Aura van Zelda - Deslree van Sprookjeshof - Dulacinti. Bergen op Zoomprys (2380 m)Bastog ne - Xeres - Anastasia Hanover. Oosterhoutprijs (1980 m): El Hadie - Double Deter - Charlie Chaplin. RoosendaaJprys (1980 m): Bretteur P - Xaverius IT - Xenophon Scott. Brcdaprys (1980 m met trio): Buick Magowan - Artie van 's-Gra venhof - Zorro d'Aster. Tot slot wordt de finale van de serie- draverij gelopen. Wereldcup voor studenten gestolen? LONDEN Een onbekende heeft per telefoon aan een Brits persbureau ver teld dat de diefstal van de wereldvoet- ding van het Concertgebouworkest te balbeker een stunt van studenten is die Amsterdam ten aanzien van de experi-U>P die manier aan geld willen komen mentele toonkunst en de toekomst daar- vo°r een liefdadig doel. De man belde af van, streeft naar een. wat we zouden voor men kon vaststellen waar hy zich willen noemen, „flexibel" beleid. Dat men bevond. igende verstarring ln de muziek- Enkele weken geleden hebben studen- wereld die 'per maand verandert, komen, zich nooit vast zou willen leggen aan een persoon, hoe verdlensteiyk deze dap ook zou mogen zijn. Dat men gezien de omstandigheden, gezien de permanente veranderingen, zich op dit gebied steeds opnieuw de vrijheid van dirigentenkeuze wil voorbehouden. Het Jongste verleden duidt erop, dat men te Amsterdam ln de naaste toekomst ln deze geest een beleid zou willen voeren noemen we ln dit verband de namen van Hans Rosbaud, van Pierre Boulez, van Ernst Bour envan Bruno Ma derna zelf. Waarmede de belangen van de allerjongsten o.i. toch het best gebaat zullen jbi ij ken te zijn. de universiteit van Manchester zich uit de voeten gemaakt met de ade laar Regina. terwijl de beroemde soortge noot van Regina, Goldie, toekeek. Een etmaal later was Regina ln de dieren tuin terug. Inmiddels heeft do verzeke- ringsmaatsohappy die 30.000 pond ster- ling zou verliezen als de Jules Rlmet- beker zoek biyft, een beloning van 3000 pond uitgeloofd. Veerboot Norwind. De scheepswerf Seebeck ln Brmerhaven heeft de passa giers- en autoveerboot „Norwind" afge leverd aan de „North 6ea ferries ltd/ Noordzee veerdiensten N.V.", die met dit „roll-on roll-off"-schip een dienst zal onderhouden tussen Rotterdam en Hul'U

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7