Stemmachine te duur voor Kamer Rede van papier blijft in de Kamer verboden Toch vormen in Schaesberg 6,5 pet lening bank Ned. Gem. Zal H-bom in spleet van zeebodem terechtkomen Burg. stand weigert Cinderella ADENAUER NEEMT AFSCHEID MET AANVAL OP LUNS Boterprijs omhoog Sociaal-democraten in Finland op winst Graf van democratie op straat Vijf fractie voorzitters over uitsla van morgei PAGINA 6 DE UE1DSE COURANT DINSDAG 22 MAART u (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Het ziet er niet naai uit, dat de Tweede Kanier, in navol ging van België en Zweden voor hei houden van stemmingen over een elek trische installatie zal gaan beschikken. De kosten van een dergelijke machine worden tenminste op 200.000 gulden ge raamd. Vla zo'n machine kan 'n stem ming, die thans bij een volle Kamer rond vijf minuten duurt, in enkele tien tallen seconden worden afgedaan. Omdat er in de Nederlandse Tweede Kamer gemiddeld minder dan eenmaal per vergadering wordt gestemd, zou de tijdsbesparing niet meer dan drie mi nuten per vergadering betekenen. Dat staat, aldus de commissie voor de werk wijze van de Kamer, in geen verhou ding tot de kosten, die met een derge lijke machine gemoeid zijn. Een elek trische stemming vindt plaats via het drukken op een van de twee knoppen, die elk Kamerlid heeft: groen is voor, rood is tegen. Op een voor ieder in dé vergaderzaal zichtbare plaats geeft een bord het uitbrengen van elke stem, heel kort aan. Op dit bord zijn genummer de lichten aangebracht, zodat het stem men van elk afzonderlijk lid zichtbaar Zodra door de voorzitter de mogelijk heid tot stemmen wordt gesloten, geeft de machine onmiddellijk de uitslag. Zo wel deze uitslag, als het individueel stemmen wordt door de machine vastge legd ten behoeve van het officiële ver slag van de vergadering. Gelet op de geringe tijdwinst en de hoge kosten, meent de commissie, dat de Kamer op dit ogenblik aan een dergelijke instal latie geen behoefte heeft. Dï KIE7FRS VAH NJFDFRUND Behandeling in commissies kost veel tijd (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De commissie voor de werkwijze van de Tweede Kamer heeft het voorstel om het voorlezen van uitgeschreven redevoeringen te verbie den gehandhaafd. Tegen dit voorstel n uit de Kamer ernstige bezwaren aangevoerd. De commissie verklaart thans, dat ook zij over dit verbod ver deeld is, maar een uitspraak van de Kamer het meest juiste acht. De commissie heeft thans de men 3 van antwoord ingediend op het vo lopig verslag, dat de afdelingen van Kamer enkele maanden geleden op nieuwe reglement van orde hebben uit gebracht. Het meest omstreden voorstel le commissie, waarin onder ande ren Kamervoorzitter rnr. F. van Thiel de voorzitter van- alle grote fracties zit ting hebben, was het zogenaamde vo leesverbod. Vele Kamerleden vonden dergelijk verbod niet nodig. De commis sie zegt nu, dat het om een „voorwaar delijk voorlees verbod" gaat. De voorzit- an de Kamer kan immers onthef fing van deze bepaling verlenen. Hij zal dat doen, wanneer het gaat over techni sche zaken, dit ter beoordeling voorzitter. Ook de openbgre commissievergade ringen worden in de memorie diepgaand besproken. De commissie spreekt als haar overtuiging uit, dat er geen enkel letsel te bedenken is, dat h'et de Kamer mogelijk maakt zich elk jaar tussen de derde dinsdag van september en Kerst mis diepgaand met alle onderdelen var het regeringsbeleid in het algemeen er het beleid van alle ministers in het bij zonder, bezig te houden. een becijfering, die de commis sie heeft gemaakt, blijkt dat de open bare commissievergaderingen evenveel VENRAY (KNP) Donderdag 24 maart zal mgr. Beel, bisschop-coadjutor van Roermond, in de parochie St.-Michael te Schaesberg-Eikske aan alle school gaande kinderen toch het H. Vormsel toe dienen, ook al had de parochieraad de bisschop verzocht om de eerstkomende jaren van vormbezoeken af te zien. De parochieraad was namelijk van mening, dat een verschuiving van het H, Vormsel naar een latere leeftijd een wezenlijke eis was. Verschillende ouders steunen het standpunt van de parochieraad en zullen hun kinderen donderdag tijdens de avondmis van 19.00 uur niet laten vór Klachten over papegaai - honden waren juist NIJMEGEN, (A.N-P.). De Nijmeegse politie heeft na onderzoek proces-verbaal opgemaakt tegen de organisator van auto- crosses, in de wijk Hees te Nijmegen, wiens papegaai en twee grote honden de sohrlk van de buurt waren. Vastgesteld is, dat de dieren inderdaad verscheidene malen kinderen hebben ge beten. Hierover zijn acht klachten bij de politie binnengekomen, waarvan 24 buurtbewoners ln een gemeenschappelijk schrijven de procureur-generaal vroegen in te grijpen. De politie is thans tot de overtuiging gekomen, dat de buurt inder daad ernstige overlast ondervindt van de DEN HAAQ (ANP) De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten wil over gaan tot de uitgifte van een 6% procent 25-jarige obligatielening groot 100 mil joen gulden tot de koers van 99 procent. Bij overtekenlng wofdt het recht voor behouden het bedrag der lening te ver hogen tot maximaal 150 miljoen gulden. Bouw booreiland BP in Nederland LONDEN, (U.P.I.). De Britisch Pe troleum Co. Ltd. (BP) heeft in Nederland een booreiland besteld, omdat de Britse werven niet in staat bleken de opdracht binnen de gestelde tijd uit te voeren. Met de bouw van het boorplatform, dat zal worden Ingezet bij het speuren naar olie en gas in de Noordzee, is een bedrag van één miljoen pond sterling gemoeid. De bouw zal worden uitgevoerd door drie Nederlandse bedrijven n.1- Verolme, De Groot en de H.S.A. Elk van deze onder nemingen zal een gedeelte van de bouw op zich nemen. Griep in Mexico In de Mexicaanse staat Durango zijn de afeglopen zeven tien dagen meer dan 150 mensen aan griep overleden. PALOMARES (UPI) De kans be staat dat de Amerikaanse H-bom die op een diepte van 250 voet vijf mijl uit de Spaanse kust ln de Middellandse ligt, in een nauwe spleet in de zeebo dem terecht komt. Dit wil de bergings operatie aanmerkelijk bemoeilijken. In welingelichte kringen werd verno men dat, ingeval de bom in de spleet terecht komt, er geen kabel aan kan worden bevestigd. De spleet is zo i dat een kleine onderzeeboot er niet in zou passen. De leider van de gehele ope ratie, admiraal William S. Guest, zou pessimistisch zijn gestemd over het verdere verloop van het bergingswerk. Het slechte weer en de zware zee heeft de operatie al enige dagen belemmerd. Van onze correspondent) DEN HELDER De ambtenaar van de burgerlijke stand te Den Helder, de heer A. Vlam, heeft gisteren geweigerd de naam Cinderella ln te schrijven voor het dochtertje van de familie Van der Logt. Deze naam, die de heer Van der Logt bijzonder mooi vindt, komt niet voor in de vijf boeken, waarover men bij de burgerlijke stand de beschikking heeft. De overweging de naam Cinderella te wei geren was, dat dit betekent Assepoester. De ambtenaar meent dat de naam later denigrerend kan worden gebruikt als het meisje Assepoester zou worden genoemd. Indien men de naam zou accepteren, be staat de kans dat de officier van justitie over enige tijd aanmerkingen zou maken. De naam Cinderella is bekend als een handelsnaam voor lakens en slopen. De heer Van der Logt is niet van plan het bij deze weigering te laten en zal trachten toch de naam Cinderella In de boeken van de burgerlijke stand vermeld te krijgen. Bod Hoogovens op Rijnstaal AMSTERDAM (A.N.P.). Uiterlijk tot maandag 4 april kunnen aandeel, houders van de N.V. Rijnstaal voorheen J. W. Oonk en Co in Arnhem ingaan op het bod dat de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken in IJmui- den onlangs hebben gedaan. Uiterlijk donderdag 7 april zal dan worden be kendgemaakt of het aanbod gestand wordt gedaan. Zoals bekend biedt Hoog- 3 voor nominaal duizend gulden aan delen Rijnstaai hondeid gulden certifi caat Hoogovens alsmede een bedrag in contanten gelijk aan 1/86.000ste gedeelte de netto-opbrengst bij verkoop van de Rijnataalinstallaties vóór de vervaar diging van naadloze buizen, inclusief de installaties van de staalgieterij. lijd in beslag hebben genomen als de vroegere plenaire behandeling van de begrotingen. Daar komt nu bij, dat voor de plenaire behandeling nog eens 60 tot 70 uur nodig is, die dan komt bij de 180 uur, die nodig zijn voor de commissievergaderingen. De mogelijkheid om openbare „hea rings" te houden, die thans wordt ge opend, heeft de instemming van de Ka mer gekregen. De commissie wil het woord „hearings" vervangen door 't Ne derlandse „gehoor". De wijziging van de titel commies-griffier in adjunct commies gaat niet door. Bij nader in zien wil de commissie de historische naam handhaven. Op vragen verband houdende met za ken, die niet rechtstreeks de werkwijze van de Kamer raken, gaat de commis sie niet in. De vraag of voor de Kamer een eigen voorlichtingsambtenaar moet worden benoemd, wordt door de com missie niet beantwoord. Goed jaar voor Brederode UTRECHT A.N.P.). Voor de verenigde bedrijven Bredero N.V. is 1965 ondanks de stijging van de kosten, ondanks de zorgen voor de continuïteit en ondanks de aandacht, die aan een acceptabele prijsvorming moest worden besteed, een goed jaar. De omzet is in 1965 nauwelijks gestegen. De ieits hogere resultaten geven aan, dat, gemeten naar de omzet, de stijging van de kosten door boeneming van de produktnviteit en scherper gestelde kostenbewaking is gecompenseerd, zo meldt het verslag. Volgens de winst- en verliesrekening steeg de netto-opbrengst tot 8,2 min j. ƒ8,0 min) en de opbrengst van' deelnemingen tot ƒ1,3 min (ƒ903.600,-). Met afschrijvingen was ƒ4,0 min (ƒ3,8 min) gemoeid en met belastingen ƒ1,5 min (/1,4 min). Nadat de reserves met ƒ734.000,. (ƒ1 min) zijn gedoteerd, resteert een winst ter verdeling van ƒ3,27 min (ƒ2,72 min). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd dividend van twintig procent. Kunst en Kunstenaars Willem Hussem exposeert van 23 maart tot en met 16 april schilderijen in het centraal gebouw der AMJV. Stadhou derskade 7-9, Amsterdam. In het Stedelijk Museum te Amsterdam wordt van 25 maart tot en met 1 mei een tentoonstelling gehouden van schil derijen en gouaches van Al Held. Enthousiaste xointers-port gangers lweven voortaan ni wachten tot zij 's winters in Zwitserland of Oostenrijk terecht kunnen. Op een tentoonstelling van sportartikelen in Wiesbaden was ook deze skitrainer onder de primeurs, die er uit vele landen verzameld waren. Voortaan dus zomers al inrijden. Noodlanding van Deense prinses SANTIAGO Prinses Margrethe van Denemarken was vanmorgen aan boord een DC 3 van de Chileense lucht macht die in Rancagua een noodlan ding heeft moeten maken nadat een van de twee motoren was uitgevallen. De prinses keerde naar Santiago terug en zette van daar haar reis zuidwaarts voorts. Maar slecht weer dwong tot een landing in Temuco ln plaats van in Pu- con. Naar deze plaats ging het verder per auto. Prinses Margrethe maakt een uitgebreide reis door Latijns-Amerlka, eerste instantie archaeologisch. EUROPESE EENWORDING GEBOYCOT Het „Beursmannetjehet klems beeldje op 't Amsterdamse Damrak, is door de hoof datedelingen geaccep teerdl het zal wel nooit door de gevers zo bedoeld zijn geweest, maar er is al dankbaar van het mannetje gebruik gemaakt als kapstok. BONN (DPA-RTR) In een rede ►or de 577 afgevaardigden op de par tijvergadering van de Christen-Demo cratische Unie in Bonn heeft de malige Westduitse bondskanselier dr. Konrad Adenauer de nadruk gelegd op de noodzaak van een Verenigd Europa. De staten van Europa kunnen hun po litieke onafhankelijkheid slechts behou den als zij zich aaneensluiten", aldus de 90-jarige politicus in zijn als „poli tiek testament" aangekondigde rede. Daarmee nam hij afscheid als voorzit ter van de partij die hij 15 jaar lang heeft geleid. Hij onthield zich tiek op de politiek van de bondsregering en zijn opvolger Ludwig Erhard. Adenauer noemde politieke onafhan kelijkheid een grondvereiste voor eco nomische vrijheid en culturele ontwik keling. De uitstekende atmosfeer voor Europese aaneensluiting van. na log had men echter slechts'gedeeltelijk benut, zei hij. Men maakte een begin, maar bleef toen steken. Daar warer nu wel de EEG, de Europese Raad er Euratom, maar het absoluut noodzake lijke, de politieke vereniging en een ge meenschappelijke buitenlandse poli tiek, had men nog niet. Wat de huidige crisis in de NAVO be treft, zei Adenauer dat wat dat betreft onderhandeld moest worden en niet zonder meer besluiten genomen. Hij had uit zijn gesprek met De Gaulle de in druk gekregen dat een voor allen aan vaardbare oplossing mogelijk wa Na de oorlog was het in de Duitse bui tenlandse politiek met name gegaan terugwinnen van het vertrouwen van voormalige tegenstanders, vooral de VS maar ook ten aanzien van Frankrijk en Israël. Het nieuw verworven vertrou wen moest men zien te behouden. Aden auer benadrukte verder het recht van het Duitse volk op hereniging welke volgens hem oolc in het belang van de Sovjet-Unie zou zijn. Sprekend over Europa en de Frans- Duitse verzoening had dr. Adenauer de instemming van zijn gehoor. Sommige zijn opmerkingen vielen echter dui delijk slecht, bijvoorbeeld toen hij Ne derland ervan beschuldigde ln 1962 de conferentie van de zes ministers van Buitenlandse Zaken over de politieke eenmaking van Europa te hebben doen mislukken. Vredelievend Zijn mededeling dat hij het bij zijn laatste bezoek aan Parijs geheel met De Gaulle eens was over Europa, lok- hoongelach uit, evenals zijn opmer- DEN HAAG (ANP) Het produktschap >or zuivel heeft medegedeeld, dat de of ficiële notering voor boter met 45 cent per kilogram ls verhoogd, nl. van f 4.72 tot f 5.17.' De boterprijs, zo lioht het pro- duktsebap too, zoh begin april toch moe- De N.V. Arbeiderspers maakt op donder dag 31 maart de prijswinnaars bekend van de in 1965 uitgeschreven literaire prijsvraag om de Herman van Kuilen- burgprijs. Op die dag zal tevens de prijs uitgereikt worden. In de jury hadden zitting: mevrouw Aya Zikken, Louis Paul Boon, Simon Carmlggelt en Cees Nooteboom. Zij bekroonden een roman, een novelle en een gedichtenbundel. In Galerie Pluymen, Zlekenstraat 3238 te Nijmegen wordt op 1 april een toonstelling geopend van Afrikaanse kunst. De verkoop)tentoonstelling om vat meer dan 150 objecten uit de eol- lectie van de bekende verzamelaar Charles Wentinck. Onder de stukken bevinden zich o.m. vruchtbaarheids beeldjes en een ceremoniële zetel van de Bamileke. In Galerie De Sfinx, O.Z. Voorburgwal 241 Amsterdam, wordt van 23 maart tot 17 april een tentoonstelling gehou den van werken van de Surinaamse beeldhouwer en schilder Erwin de Vries. De opening wordt verricht door dr. J. F. E. Einaar, gevolmachtigd tigd minister van Suriname. „Onder moeders paraplu" heet de ten toonstelling die van 2 tot en met 17 april wordt gehouden in de gemeen telijke Van Reekiumgalerij te Amers foort, waar de bekroonde kinderteke ningen uit Nederland en België te alen zullen zijn die werden ingezonden voor Tailens- teken- en kleuiwedstrijd. Verschuiving naar links HELSINKI (UPI) De Finse soci aal-democratische party ls ais grootste partij van Finland' uit de zondag en maandag gehouden parlementsverkie zingen te voorschyn gekomen. De soci aal-democraten zien hun zetelaantal ln het 200 leden tellende parlement stijgen van .38 ln het oude lot 55; lil 't nieuwe. Alle andere partijen hebben zetels ver loren. De centrumpariy heeft 49 zetels gekregen, de communistisch gekleurde volksdemocratische 42. Links heeft nu 104 zetels, tegenover rechts 96. De sociaal-democratische partij van Paasio heeft zeven jaar in politieke qua rantaine geleefd omdat haar buitenland se politiek onbetrouwbaar werd geacht! In de weken voor de verkiezingen heeft Paasio een idee gegeven van wat hij met ombuiging van het beleid bedoeld. Hij sprak tersluiks over een coalitiere gering met volksdemocraten als zijn partij winst zou boeken. Premier Johannes Virolainen, voor zitter van de centrumpartij, heeft in een kommentaar op de verkiezingsuitslag gezegd dat het nu aan de linkse par tijen was om een nieuwe regering te vormen. Na een lange periode van rege ringsverantwoordelijkheid, zei hij, kun nen wij dan loyale oppositie worden. Maar Hertta Kuusinen, woordvoerder van de volksdemocratische partij, denkt aan een coalitieregering van sociaal-de mocraten, volksdemocraten en centrum- king dat de Sovjet-Unie, door te bemid delen tussen India en Pakistan, tot de vredelievende landen was gaan beho- Een van zijn bitterste teleurstellingen noemde Adenauer het feit dat de Fran se nationale vergadering ln 1954 tegen de Europese Defensiegemeenschap stem de. Oud-minister van Defensie Strauss opperde dezer dagen het denkbeeld de EDG van stal te halen als oplossing voor de crisis in de NAVO. Adenauer vindt dat een goed idee. Ds. Kater: Bemiddeling van Rusland tussen Israël-Arabië? TEL AVIV (UPI) In Israël doen geruchten de ronde dat de Israëlische regering binnenkort aan de Russische regering zal verzoeken een poging te doen om het geschil tussen de joodse staat en de omringende Arabische we reld tot een oplossing te brengen. Volgens een Israëlisch dagblad heeft de Russische ambassadeur in Parijs, Valerian Zorin, onlangs overleg ge pleegd met zijn Israëlische ambtgenoot hetgeen voedsel heeft gegeven aan de geruchten. Van officiële zijde is nog geen com mentaar geleverd* (Van onze correspondent HILVERSUM 'De afgelopen week heeft in het teken gestaan van een poging tot afkoeling van de door het huwelijk t Beatrix en Claus verhitte gemoede- i. Met wisselend succes, zoals dit week einde weer in Amsterdam gebleken Daarbij is ook de rol van de pers aanstichtster of als ongewilde aanleiding tot de rellen op 10 maart, wie zal dit zeg gen, behalve mr. Cals? in het geding. In deze omstandigheid verdienen de woor- van ds. H. J. Kater, die het huwelijk prinses Beatrix met prins Claus ker kelijk heeft bevestigd, bijzondere aandacht. Eind vorige week immers heeft ds. Kater de VPRO-radio een toespraak gehou den, waarin hij de rol van De Telegraaf de politieke partijen ln deze span ningen noemde. Enkele passages laten wy hieronder volgen. Onze partijen hebben behoefte, niet aan gehoorzame meelopers, die zeggen „right or wrong, my party-', die klakkeloos aan vaarden wat de leiding uitmaakt. Zij heb ben evenwel ook geen behoefte aan kri tische buitenstaanders, maar wel aan kri tische medestanders, aan leden met een eigen oordeel en een eigen visie. U begrijpt dus wel, dat ik de laatste ben om te sug gereren, dat al die politieke partijen een pot minderwaardig nat vormen en dat het parlement niets anders is, dan een verfoeilijk praatcollege, dat we als kies pijn zouden kunnen missen. Als. je dit suggereert, en er is een veel gelezen krant die dat bijna dagelijks doet, dan bewerk je alleen maar dat de grote massa haar vertrouwen in de parlemen taire democratie verliest en dat ze op een gegeven ogenblik de uitspraken van de parlementaire organen niet zou respec teren en dan de straat zal optrekken om toch het eigen inzicht erdoor te krijgen. Wie systematisch de democratische in stellingen uitholt, moet niet bedroeft of verontwaardigd gaan doen, wanneer, de aldus beïnvloede massa de gegeven les in praktijk gaat brengen. De tranen, dan geweend zijn krokodillentranen. De ver ontwaardiging, aldus opgebracht, is on waarachtig. Eerbied voor een uitspraak het parlement mag alleen worden opgeëist door een mens of een krant die in eigen leven of in eigen kolommen be wezen heeft, deze eerbied inderdaad te koesteren. Spelletje We hebben het dan bijna uitsluitend 'er de vraag, of de politie al of niet bui ten haar boekje is gegaan. Maar willen deze debatten enige zin hebben en enig positief resultaat boeken, dan zullen we veel dieper moeten graven. Dan zullen wij bijvoorbeeld moeten vragen, wat hebben de kranten of de andere publiciteitsorga nen en wat hebben wijzelf gedaan, voor d< versterking van het morele gezag van par lement. regering en andere democratische instellingen en dit zal uiteraard ook eei vraag moeten zijn voor de politieke par tijen zelf. Door de wijze waarop de partijen zich soms gedragen, moet de doorsnee Neder lander wel denken.dat de politiek een ge zellig onderonsje is Van de enkele liefheb bers van het politieke spelletje. Hij heeft vaak het gevoel dat hij alleen maar op een verkiezingsdag met enkele miljoenen an deren de nieuwe bal mag aftrappen, om dan zo snel mogelijk weer van het veld te verdwijnen, Als dit zo blijft ls onze de mocratie ten dode opgeschreven. Haar graf zal dan inderdaad op de straat zijn. (Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Aan de voorzitters de vijf grote Kamerfracties hebben de vraag voorgelegdwat verwacht u i de dag van morgen, de dag waarop n zeven miljoen Nederlanders hun g de nieuwe samenstelling van Provlncale Staten gaan uitbrengen? Drs. W. K. N. Schmelzer (KVP)i verwacht, dat van de jongeren een u stens even groot percentage (zo niet groter percentage als van de ouderen) op de KVP zal stemmen, Dat verwacht ik, om dat de KVP haar be leid sterk op de toe komst riciht, maai- het heden nief verwaar loost. Zij geeft ook, naast de verantwoor delijkheid, die de volk. Vu willen terecht pd worden vanuit politiek. Wat hen, die niet,voor hete ik, dat geen grote afwijkingen te zullen zijn dn het vertrouwen dat KViP in het verleden van hen ii in het De heer B. Rooli (A.R.): „Mij bev van het risico, w toch mijn venvai ting uitspreken de verkiezingsuite Hai Wichers exposeert tot en met 3 april schilderijen uit de Oost in Kunstzaal Tong Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Dat de A ten opzichte 1963 enige voor gang te zien zal ven, dooh een te- gang in vergelijking met de uitsla -van 1962. Ook voor de VVD verwacht een kleine teruggang. Verder zie ik en winst voor het extremisme. Wat mijn p tij, de A.R. betreft, geen wijziging betekenis". Mr. H. K. J. Beemink (CJHP): „Op het gevaar af dat ik ér glad naast ben voorspel ik, dat de KVP over de uitslag van de Statenverkie zingen wel tevreden zal zijn, dat de PvdA iets achteruit zal gaan, evenals de VVD en de ARP. Winst voorspel ik voor de PSP en en kele andere kleine par tijen. Ten aanzien van de OHU ben hoopvol.. De drie regeringspartijen zul) tezamen een aantal stemmen verwem dat hun een zeer ruime meerderheid versohaffen. Wat dat betreft kan het dn partij en-kabinet rustig aanblijven", Mr. E. H. Toxope (V.V.D.): „Ik Tt wacht dat velen zuil inzien dat de huid) coalitie en het huid beleid niet het juiste voor ons land. Ik wacht dat zij daar gënover het door VVD voorgestane ca structieve beleid zi len willen steune Dat wijst op een go de uitslag voor de VV Ik hoop maar dat kiezers zich niet van de wijs zullen lat» brengen. Dat gevaar ls er altijd en daa tegen wil ik waarschuwen". Drs. G. M- Neder- horst (P.v.d.A.)„Ik koester de verwach ting en de hoop dat de kiezers bij het be palen van hun stem rekening zullen hou den met het feit dat de Partij van de Ar beid in moeilijke om- itandigheden bereid s geweest regerings- rerantwoordel ijkheid te dragen. Daarom mag de PvdA, gezien de grote belangen, die op het ?pel staa erop vertrouwen, dat uit de stembus:1 slag zal blijken dat het Nederlandse t het.beleid van dit kabinet, dat zo dulc- lijk op de toekomst is gericht, wenst steunen".. Toer van Schayk naar Parijs en Londen DEN HAAG (ANP) Toer Schayk, Nederlands „eerste beathoi wer" zal op 22 maart deelnemen een nachtvoorstelling in het Avant- de theater „La Montagne" te Pari) De avond is georganiseerd door de derne danseres Graziella Martinez, wordt voorts aan deelgenomen door e aantal internationaal bekende kunsli naars, onder wie Antonio Segui en Di niël Spoerri. Van Schayk zal elg« choreografieën uitvoeren in door hem zelf ontworpen kostuums. In de Londense Randolph Galei wordt 8 mei een tentoonstelling geopec met werken van de Engelse schild» John Piper, de Griek Nicolas Georgis en Toer van Schayk. Van Geo: giades worden ontwerpen getoond voor het Royal Ballet ontworpe Romeo en Julia, van Toer van Schayl hangen, naaat werk de toneelontwerpf onder andere „Monument voor e" gestorven jongen" „Jungle", „Na# eiland" en „De Chinese nachtegaal".

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6