y*J*m n ©e£eklóeSoti/ïa/nt Vanavond in de ether j Corry Brokken druk bezet moord aan de bron DE LEEDSE COURANT DINSDAG 22 MAART 1968 Een oordeel halverwege ELFS de mooiste theorieën, over de betekenis van de Provinciale Staten nemen niet Weg, dat de verkiezingen waarvoor de Nederlandse burgerij morgen-op geroepen wordt, overwegend alge meen-politieke betekenis hebben. Voor de provinciale programs van de verschillende groepen inte resseert zich een hoofdzakelijk uit kandidaten en partijbestuurders bestaand handjevol; het element van de gedeeltelijk nieuwe samen stelling van de Eerste Kamer zet vrijwel niemand in vuur en vlam.1 Ook de voornaamste politieke figuren zijn er bij hun ook al niet overdadig groot aantal spreek beurten openlijk voor uitgekomen dat de Statenverkiezingen van 1966 gezien moeten worden als een interessante proefneming op grond waarvan een oordeel geveld kan worden omtrent het beleid van het kabinet-Cals, halverwege de korte rit van deze regering. VOOR sommige partijen we denken dan vooral aan de uiterst rechtse en linkse groepe ringen is het al interessant te weten, hoe de kiezers denken sedert 1963, toen de Kamerverkie zingen van dat jaar voor hen niet ongunstig bleken te zijn uitgeval len.- De aflossing van liberalen en christelijk-historischeri in de rege ring na de val van het kabinet- Marijnen, is voor hen slechts van bijkomstig belang. Voor de vijf grote partijen, die alle bij het regeringsbeleid sedert 1963 hetzij drie, hetzij twee, hetzij één jaar betrokken zijn geweest, komt daar nog bij de interessante vraag of de wijziging in de poli tieke kabinetsconstructie van vo rig jaar hun aanzien bij de kiezers verbeterd of verslechterd heeft. Een leerzaam feit dunkt ons te zijn. dat de kwestie van de omroep politiek die vorig jaar de directe aanleiding tot de politieke crisis en kabinetswijziging was in de politieke strijd nauwelijks nog een rol van betekenis speelt. Er zijn belangrijker zaken aan de orde die bij een kiezer de doorslag geven, of hij bijvoorbeeld zijn stem wel dan niet aan de V.V.D. zal geven. Bewijs te meer voor onze vorig jaar reeds geponeerde stelling, dat de V.Vjp. en d| £Jï.IJj £oj}n «jpjp- dig en misplaatst het menings verschil over de hoedanigheid van het open bestel op de spits hebben gedreven. De gemiddelde Neder landse kiezer heeft al lang ingezien dat er veel belangrijkèr zaken dan de belangen van de voorstanders van een echte of verkapte commer ciële televisie of dan de aversie van bepaalde laatbloeiers tegen de historische omroepverenigingen aan de orde zijn. OMDAT op belangrijke punten de grotere regeringspartijen en oppositiepartijen het met elkaar eens zijn of slechts accentverschil len tonen, zou het ons niet verras sen, indien de bezetters van de uiterste rechter- en linkervleugel woensdag winst in de wacht gaan slepenwie ontevreden is, staat nu eenmaal gemakkelijk bloot aan het risico van onredelijk te gaan den ken en dan wacht enerzijds Boe renpartij of S.G.P., anderzijds de P.S.P. of communisten met open armen. Moeilijker nog vinden we een prognose over de .Grote Vijf"; de onderzoekers van de publieke opi nie voorspellen vergeleken met de Kamerverkiezingen van 1963 de socialisten 'en de Christelijk- Historische Unie enige winst, de andere drie partijen een klein (K.V.P. en A.R.) of groter (de V.V.D.) verlies. Maar dezelfde onderzoekers heb ben ontdekt, dat deze ontwikkeling niet helemaal strookt met de ver moede opvattingen onder de jon gere kiezersgeneraties. Dit alleen noopt dus wel tot het nodige voor behoud. Winst voor de C.H.U. maar verlies voor de liberalen zou overigens reeds betekenen, dat de verkiezingsuitslag in geen geval als een veroordeling van het beleid van het kabinet-Cals kan worden uitgelegd. Naar onze mening is daartoe ook geen enkele aanleiding. De huidige regering worstelt inder daad moeizaam met enkele proble men, vooral op economisch terrein, ■maar niemand kan bewijzen dat de coalitie met de liberalen, zo zij had voortgeduurd, Nederland op dit moment een plezieriger per spectief zou hebben getoond. HET is niet zo, dat de K.V.P. en de anti-revolutionairen zich voor een socialistisch karretje hebben laten spannen; gedrieën vormen deze groepen het funda ment voor een beleid dat op vele punten beter is dan het beleid onder het vorige kabinet en dat niet de indruk maakt te willen berusten op punten waar duidelijk nog tekortkomingen zijn. Een vertrouwensvotum nü zal niet beschouwd mogen worden als d^pitie^e goedkeuringvan,, df, reger ingsp olitiekdoch als een aansporing om op de ingeslagen weg verder te gaan. Een stem voor de politieke vrienden van mr. Cals kan daarbij dan gelden als blijk van erkenning voor de belangrijke rol die de K.V.P. bij het ontplooien en uitvoeren van dit beleid speelt. Afkoelingsperiode NIET alleen de rust en orde in Amsterdam, maar ook het prestige van 's lands hoofdstad in Nederland en de wereld zullen erbij gebaat zijn, wanneer er iets terecht komt van de „afkoelingsperiode" waarom burgemees ter Van Haili dringend en bewogen ge vraagd heeft. In de afkoelingsperiode kunnen de plaatselijke overheidsdienaren nagaan of ze hun tactiek tegen sommige orde verstoorders ndet moeten herzien en hoe ze streng kunnen optreden zonder hard en daardoor in vele Amsterdamse ogen „provocatief' te worden. Tegelijkertijd moeten dan sommige persorganen en individuele critici van de Amsterdamse overheid maar eens nagaan of en in hoeverre zij ten onrechte ordeverstoorders, die alleen maar als ideaal hebben tegen de orde in te gaan op één lijn stellen met me die echt uit zorg om de democratie of gegrepen door sociaal of andersoortig onrecht naar het wapen van verzet ge grepen hebben. De zwaarste taak hebben daarbij heid en politie, omdat ze nu eenmaal qualitatief veel meer kwetsbaar zijn dan critici en demonstranten. Vooral ln Amsterdam, waar hun fouten extra zwaar gaan tellen, omdat door mis verstand of onbegrip sommigen er al fe gemakkelijk op sleeptouw genomen kunnen worden door lieden, die alleen maar hun eigen mening (en manier) gerespecteerd willen zien. Maar ook daar nu zand over; want het is „afkoelen" geblazen. Adenauer wil Luns recht in de ogen zien KONRAD Adenauer heeft gisteren zijn politiek testament uitgesproken bij zijn afscheid als voorzitter van de West- duitse CDU. En wat de 90-jarige zijn partijgenoten naliet was een pleidooi voor een verenigd Europa, vooral ook politiek verenigd en dan politiek verenigd volgens de denkbeelden van generaal De Gaulle. Der Alte is de afgelopen maand op het Elysée op bezoek geweest om geheel- privé de Frans-Duitse vriendschap met de Fran se president te vieren. Die vriendschap heeft geheel in het teken gestaan van De Gaulles plannen met Europa: wèl Vere nigd. maar zonder afbreuk te doen aan de macht van Frankrijk. Het Europa dei- vaderlanden dus, zonder al te veel boven nationale macht. Tegen, dit „Europa" heeft Europa zich al uitgesproken. Nederland ging voorop in 1962, de andere zijn lang zamerhand alle gevolgd. Dat mr. Luns ln 1962 De Gaulie recht ln de ogen heeft gekeken, is voor de Franse president een moeilijk te verteren zaak geweest. En nog. Adenauer en De Gauile hebben waarschijnlijk bij hun laat ste ontmoeting wat herinneringen aan deze kwestie opgehaald en dit heeft geleid tot Adenauers aanval op de Nederlandse positiebepaling in 1962. Alle landen stem den toen ln met de voorgestelde aanloop tot een politieke unie, behalve Nederland, aldus Der Alte. Hij heeft evenwel daarbij vergeten dat bij de bewuste stemming niet alle partners van Frankrijk zo on verdeeld gelukkig waren met het voois tel, hetgeen uit het verdere verloop van de Europese beraadslagingen wel is gebleken. Adenauer is vergeten dat ook ln zijn eigen land en in zijn eigen partij de eenstem migheid ver te zoeken was. Ook dat is Op Goede Vrijdag Matthaus-Passion via t.v. HILVERSUM De regeringscommissa ris voor het radiowezen heeft AVRO- telcvisie vier uur extra zendtijd ver leend om op Goede Vrijdag 8 april van 10.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.15 uur uit de Grote Kerk te Naar- den de Matthaus-Passion in zijn geheel uit te zenden. Dit is de eerste maai. dat de „Matthaus" direct via dc televisie wordt uitgezonden. Solisten zijn Elly Ameling. sopraan, Aafje Heynis. alt, Tom Brand, tenor-evange list, Bernard Kruysen, bariton, Christus, Peter van der Bilt, bas, aria's, Naan Polt, tenor-aria's, Wim van Beek, orgel, Kees Otten, blokfluit, Carel van Leeu wen Boomkamp, viola della gamba, en Albert de Klerk, orgel. Het. orkest wordt gevormd door leden van het Residentie-Orkest, de koorpartij wordt verzorgd door het koor van de Nederlandse Bach vereniging. Dirigent is Charles de Wolff. De regie ls in handen van Fred Bosman, die al veel muzikale programma's uit het klassieke repertoire op zijn naam heeft staan. De AVRO meent met deze uitzending velen in den lande, die de uitvoering van de Matthaus-Passion zelf niet kunnen bij wonen,, een dienst te bewijzen. Geen dure kabels meer bij stereo-uitzendingen (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Bij de Invoering van een nieuwe straalverbindingsappara- tuur zal het op korte termijn mogelijk worden via alle Nederlandse FM-zen- ders stereo-radioprogTamma's ten ge hore te brengen, zonder dat daarvoor kostbare kabelverbindingen met Hil versum nodig zijn. Dit blijkt uit een artikel van de heer H. J. van de Hei de in het maandblad „Omroeptechnl- sche mededelingen van de Ned. Radio Unie" over deze nieuwe apparatuur. De installaties werden ontwikkeld en uitgewerkt door het gezamenlijk la boratorium van NRU en NTS. Tot dusver geschiedden de experimen tele stereo-uitzendingen alleen nog door middel van het zogenaamde pi loot-toonsysteem via de FM-zenders te Lopik. Door de beperkte reikwijdte van FM-zenders is hierdoor in een groot deel van Nederland nog geen stereo-ontvangst mogelijk. De nieuwe vinding zou hierin echter op betrekkelijk korte termijn verandering kunnen brengen. PTT heeft het nieu we systeem inmiddels met groot ent housiasme begroet en er reeds enke le proeven mee genomen. De benodig de apparatuur is niet al te kostbaar, terwijl de overdracht volledig ver- vormingsvrij geschiedt. Aan de FM- zenders zelf behoeven bovendien bij aanvaarding van deze nieuwe metho de slechts geringe veranderingen te worden aangebracht. Het grote winstpunt is echter de ver vallen noodzaak van dure kabelver bindingen. ANTENNE Politiek debat met x" rechtstreekse uitzending gegeven van RADIO een politiek debait tussen de fractieleiders i fractievoorzitters Hedenavond zijn de heren: drs. W. K. N. Schmelzer K.V.P.mr. F. H. Toxopeus (V.V.D.), B. Roolvönk (A.R.), mr. H. K. Beernink (C.H.U.) en dirs. G. M. Nederhorst (P.v.d.A.). De discussie, die geheel onvoorbereid plaats vindit, zal worden Ingeleid door drs. F. A. Hoogendijk, hoofdredacteur van Elseviers Weekblad. (Nederland I, 20.20). E'l aPflftoi-eoii" Als eerste omroep ln Nederland begon de ,,LAU)1 aiier son A.V.R.O.-t.v. begin van dit seizoen met het boksen uitzenden van enkele amateur-bokswed strijden. Vanavond gaat zij echter nog een stap verder en brengt de onverkorte tele- recording van hét gevecht van het vorige jaar: de bokswedstrijd tussen Clay en Patterson, die om het wereldkampioen- schap werd gehouden. De uitzending is bedoeld als een „voorproefje" op de telerecording, die volgende week woensdag het scherm zal „sieren": de wed- strijd tussen Oassius Olay en de Canadees Ghuvalo. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat Clay het. tegen Ernie Terrell zou opnemen, doch deze kreeg van de staat, waarin de wedstrijd wordt gehouden, geen vergunning. Het commentaar bij deze uitzending is van Koen Verhoeff. (Nederland I, 21.45). „Turandot", vrije AMSTERDAM Corry Brokken zal vóór eind april nog twee shows voor AVRO-t.v. maken. Naast haar regel matig optreden in vele steden van ons land, en haar platenprodukties, vliegt zij kriskras door Europa om mede te werken aan t.v.-sliows in het buiten land. Met het verschijnen van haar nieuwe Duitse LP werd zij in de Duits sprekende landen in het vooraanstaan de „Musikblatt" aangeduid als num mer tweena haar vriendin Cathari- na Valente, als vertolkster van het Duitse populaire chanson. „Kleine meisjes worden groot" is de ti tel van een kortgeleden uitgekomen typische Corry Brokkenplaat, waar van men in wijde kring grote ver wachtingen heeft, en die ook in Duits land zal worden uitgebracht. Alvorens zij van een welverdiende zo mervakantie gaat genietenwachten haar nog belangrijke t.v.-uitzendin- gen in Hamburg, Frankfurt, Milaan, Parijs en Stockholm. Ver gevorderde- plannen zijn er om, in samenwerking met- geïnteresseerden in het buiten land t.v.-shows in de vorm van co- produktxes uit te voeren. In het nieuwe seizoen zal zij in eigen land en daarbuiten optreden met haar „Tour de chant" en de AVRO over weegt haar t.v.-serie voor het derde seizoen voort .te-jsetten. Het verhaal van .Turando-t" van Carlo Gozzi, dat Pucoinl inspireerde tot zijn wereld beroemde opera, werd nogal vrij bewerkt tot een ballet door de choreografe Suzanna Egri. Het werd geheel naar de moderne tijd overgebracht en speelt zich af in de onder- wereld van San Francisco. De „koning" van de gangsters wil zich uit de zaken terugtrekken en deze aan zijn blonde dochter Turandot overlaten. Zijn wens is echiter, dat zij terzijde gestaan wordt door 'n flinke en sterke man. Turandot i gaat daarom op zoek naar een dergelijke echtgenoot, doch ook zij moet ervaren, dat liefde zich niet laat dwingen. „Turandot" is éen produktie van de Italiaanse televisie. (Nederland II, 21.15). Symfonie j ran Koumans Het Nederlands Studentenorkest maakte in januari vail dit jaar traditiegetrouw weer een concert tournee door Nederland ten bate van het Studentensanatorium en het Asielfonds. Eik jaar wordt dan aan een Nederlandse componist de J opdracht verleend tot het schrijven van een compositie, die tijdens de tournee uitgevoerd zal Worden. Dit jaar kreeg Rudolf Koumans deze opdracht en zonder erg origineel te zijn, schreef hij het goedklinkende „Symfonie no. I opus 21", dat vanavond nogmaals door het Studentenorkest onder leiding van Jan Brussen voor de radio ten gehore wordt gebracht. (Hilversum I, 20.05). HILVERSUM I (402 ml KRO: 18.00 Internationale volksliederen: 18.20 Uitzending van de CHU: 18.30 Liohte Nederlandse muziek (gr.)18.50 En nu mijn geval: vragenbeantwoording; 4 19.00 Nieuws: 19.10 Actualiteiten; 19.30 Promenade orkest klein radiokoor en zangsoliste: operamuziek: 20.05 Neder- lauds Studenten orkest: moderne mu- ziek; 20.30 Van hart tot hart, religieus programma; 21.00 Harp en piano: klas- t- sieke muziek; 21.20 Stereo: Moderne balletmuziek(gr.)21.55 Gregoriaanse zangen met-toelichting; 22.15 Zie. 'ik maak alles' nieuw: een cursus over geloofsleven en godsdienstige vorming. (25); 22.30 Nieuws; 22.40 Epiloog;} 22.45 Lichte grammofoonmuziek; 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) AVRO; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Gesproken brief uit Parijs; 19.05 Gamelan: Indo- nesisch programma; 19.35 Stereo: Kla- 5 vecimbelrecital: oude muziek; 20.00 Nieuws: 20.05 Wie waagt, die zingt: volksliedjesprogramma; 20.30 Vier 4 Sans, radiostrip; 21.00 Moet u 'ns horen: licht muziekprogramma; 21.45 4 Promenade-orkest en solist: amuse- mentsmuziek: 22.25 Ik geloof dat praatje;' 22.30 Nieuws, 22.40 Actual!- teiten; 23.00 Jazz- en dansmuziek; 23.5524.00 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m.) Van 4 18.00 tot 20.00 uur, vlak voor het hele uur nieuwsberichten - 18.00 Veronica's jukebox; 19.00 Joost mag het weten, 20.00 Dlscologie. 21.00 Non stop popu- lalre platen. 22.15 Leer dansen. 22.30 Jazzjournaal. 23.30—1.00 Gram. muz. BRUSSEL Ned. (324 m) 18 On Nw« 18,03 v, d. soldaten 18.30 Jazzmuziek' 18,45 Siport. 18.52 Orkestmuziek, 19 00 Nieuws, 19.40 Orkestmuziek 20 00 Ór- 1—-'muziek 20.30 Hoorspi -1- - - Red» Jijke s tie va stiff bi w.c. d het ui Het Bavela doortrc de sla; ondraa toch al latie v ziekenl last v£ r (A&Vertenttót gebleken onder het regime dat Adenauer is opgevolgd. Het testament van Adenauer moet dus worden bezien in het lldht van de enor me schijnwerpers, waarmee De Gaulie zich zo graag omringt. Adenauer is daar van gecharmeerd, er wat door verblind. Hij is zijn levenslange strijd tegen Sovjet- Rusland vergeten en noemt nu in na volging van zijn Franse vriend Rusland een vredelievend land Hij is vergeten wat de NAVO voor Duitsland na de oor log betekend heeft en levert geen kritiek op De Gaulles NAVO-plannen. Der Alte heeft zijn politiek testament geheel ten dienste gesteld aan De Gaiulle en. diens denkbeelden. De vriendschap is voor het laatst getest. t Liturgische kalender WOENSDAG 23 maart: Mis van de dag. Cura sanctificatus. Paars. HILVERSUM In „Fanclub" van 8 april zullen voor de televisie-camera's o.a. voptreden het Italiaanse zangeresje en winnares van het songfestival 1964, Gigliola Clnquetti en Enrica Macias. gitarist-zanger, o.a. bekend door zijn succesvol optreden tijdens het Grand Gala du Disque 1965. Fans van Clnquetti en Macias. die ouder dan zestien jaar zijn, kunnen mee dingen in de fanclubcompetitie. Zij dienen zich aan te meiden tot uiterlijk 24 maart per briefkaart met ver melding van het te zingen liedje. Hun aanmelding dient te worden gericht aan: VARA-Fanclub. Postbus 175. Hil versum. Afscheid mr. Beernink. Op de alge mene vergadering van de OHU in V lissin - gen heeft mr. H. K. J. Beernink de functie van unie-voorzitter overgedragen aan drs. A. D. W. Tllanus. ZO BOEIEND IS NU Handige zakenlui staan op het punt van de nieuwe we tenschap, die ontdekt is door John Amoore (heeft niets te maken met Amor!), en die op de stereochemie berust, gebruik te maken om de ar geloos rondsnuffelende klant bij de neus te nemen. Cassius Clay, produkt van de reclamewetenschap, exploitatie object van elf zakenmensen (waarbij zeven miljonairs) komt voor de vierde maal in de ring en heeft letterlijk alles gedaan wat hij kon om te maken dat men hem graag knock-out zal zien Achthonderdduizend gulden gokverliezen in tien dagen in één casino in Wenen: de gren zeloze uitspattingen van de lievelingszoon van Ibn Saoed die na de bruidsnacht zijn Weense vrouw nooit meer heeft teruggezien. De allerwonderlijkste geschiede nis van de jongemandie een prinses wilde trouwen, in geen gevangenis te houden was, zijn levensgeschiedenis in een tinnen beker graveerde en tenslotte ont hoofd werd. Waarom een weduwe kan begrijpen waarom vroeger de weduwen uit oosterse, onder ontwikkelde landen zich te gelijk met hun overleden echtgenoot lieten verbran den. En dan verder natuurlijk de geestige kleurenomslag (Wat Sien ik?) de pagina's „Actueel" waarin talrijke foto's, die u ner gens anders ooit te zien krijgt, pagina's met prachtige kleuren- en dan na te gaan dat u een abonnement op Panorama kunt nemen voor de prijs van f 0,45 Cer nummer, elke week thuls- ezorgdl Geef nog vandaag uw naam en adres op een brief kaart door aan PANORAMA-HAARLEM (dat adres is voldoende). Dan heeft u, van de volgende week af, elke week opnieuw die frisse, fleurige verrassing, die de naam Panorama draagtl Géén filmflitsen voetbalwedstrijd HILVERSUM (ANP) In tegenstelling tot. haar eerdere mededeling, deelt de NTS nader mede, dat Tiet ook niet mogelijk zal zijn na afloop van de voetbalwedstrijd NederlandWest- Dultsland op woensdagavond daar van filmflitsen ln een extra-uitzending te brengen. Het tijdstip van afloop van de wedstrijd is zodanig, dat het niet mogelijk zal zijn tijdig het filmmateriaal naar Bussum over te brengen. Ook de Westduitse televisie zal geen filmbeelden van de wedstrijd kunnen Deel huwelijksverslag naar Concours in Cannes HILVERSUM Naar wij zendt de NTS de belangrijkste ge deelten van de t.v.-reportage van het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus naar Cannes. Daar wordt van 18 tot 22 mei weer het jaarlijkse in ternationale concours gehouden, waarop t.v.-reportages worden ver toond, welke destijds „live" werden uitgezonden. De te vertonen t.v.-reportage mag ech ter niet langer dan een uur duren en het beschikbare beeldregistratiemate riaal zal dus zorgvuldig worden inge kort. ai .18' Klaas. (484 m) 20.00 wm" I3ÖtTm) 20.00 Dansmuï., 20,30 muziek, 22,00 Niei 1.00 Gev arm uzi ek Ann Morré, een van de medewerksters aan de Nederlandse, inzending voor het televisie festival te Montreux: „Hoofdstuk VI". (Nederland I, 21.00). rjp jjg J j Eerste Kamer over Hedenavond r~7TT TrrCVATn T/~ NEDERLAND I. NTS: 19.00 Niéuws ln I I—I li) h h K het kort; 19.01 Klaas Vaak, film voor V-'-L JJJJiV de kleuters; 19.05 Journaal voor ge- hoorgestoorden; 19.32 Engelse les (her- DEN HAAG, (A.N.P.) „Reeds uit een haling ies 24 en les 25)20.00 Journaal, oogpunt van ridderlijkheid komt zoiets AVRO: 20.20 Avro's Televizier; 21.00 niet te pas", aldus verscheidene leden Hoofdstuk VI, gevarieerd programma; van de commissie van rapporteurs uit 21.45 Sportpanorama: professional de Eerste Kamer in het voorlopig ver- boksen; SOC: 22.45 Uitzending Socu- siag van de begroting van C.R.M. Zij tera - Waar blijft uw geld?, film van doelden er hierbij op, dat. „de laatste de Stichting Het Nationaal Reuma- tijd en wel in de periode, voorafgaande fonds. NTS: 22.50—22.55 journaal, aan het huwelijk van de kroonprinses, een satirisch programma van de om- NEDERLAND II: NTS: 20.00 Nieuws roepvereniging V.A.R.A. regelmatig was in het kort; KRO: 20.01 Bill Dana gevuld met schimpscheuten op leden Show (afl. 15). NTS: 20.25 Het grote van het koninklijk huis, die volkomen avontuur, serie gedramatiseerde epi- de gelegenheid missen zich te ver- sodes uit de geschiedenis van de Ver weren". enigde Staten van Amerika (17e af- Sommige leden spraken'eveneens hun af- lering); KRO: 21.15 Turandot, keuring uit over de manier waarop de ,lT?™ °"z^m®r' Washington, koninklijke familie wordt betrokken in 9YK IKOR: 10 Dichterbij, weke- de uitzendingen van het programma pr°granima' NTS: 22-*0-22-« „Zo is het toevallig ook nog eens een Journaal- Vele leden behielden zich voor bij de open- Woensdag bare behandeling van het begrotings- NEDERLAND I: NCRV: 17.00 Zet alles hoofdstuk aan de kwestie aandacht te °P één kaart, wedstrijdprogramma. ENGELAND BBC (330 m) Klass. mUzlek. 22.00 - Jazz, 0.16 ENGELAND. BBC (1500 m) 22.30 Muzikaal progr., 2.00 Lichte muziek. Woensdag HILVERSUM I (402 m)NCRV: 7.00 Nieuws, dagopening, 7.20 Gram, 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws, 8.10 Gewijde J muziek, 8.3,0 Nieuws, gram-, 9.00 Voor de zieken, 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor.de vrouw. 10.10 Klass. orkestwer ken,. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klass. gram. muziek, 11.15, Sohoolradio. 11.45 Gram., 12-27 Voor land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws. 12,40 Variant: actuali teiten, reportages en liohte gram.muz., 13.30Stereo: Instrumentaal kwintet. 13.50 Lichte graan, muz, 14.00 Boeren en burgers in Buitenveen. hoorspel. 5 14.25 G-feestelijke liederen, 15.00 Mod. balletmuziek. 15.50 Bijbelverteliing v. d- jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.60* Stereo: Lloht instrumentaal kwartet, 17.20 Jazzperspectief, 17.50 Overheids- voorlichting: Spaarzinnlgheden. Vra gen v. luisteraars worden beantwoord. <bHILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00- Nieiïws, öchtendgymn.. 7JZ3 Gram, 4 -' i'ep&rtages.',T7.-30 o.a. Wegeninformatie- dienst). 8.00 Niéuws. 8.10 Gram. en v reportages, -9.00 Praatje v. d. huisvr., 9.05 Gram.; VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA; 10.00 Gram. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws, 11.02 Voor de vrouw, 11.40 moderne liederen. 12.00 Stereo: licht -instrument, septet, 12.22 Voor het platteland, 12.27 Voor land- en tuinb., 12.3D Stereo: Salonorkest, 13-00 Nieuws, 13.10 Actualiteiten, 13.25 Orgelspel: amusementsmuziek, 13.45 Gespr. portret, 14.00 Stereo: Radio- kamerorkest, 15.00 Voor de jeugd, (16.00 nieuws), 17.00 Voor. de zieken, 4 17.30 Stereo: Tango-rumba-orkest. HILVERSUM lil (240 m en FM-kan.): NRU-KRO: 9-00 Nieuws, licht gevar. platenprogr., 10.00 Nieuws, aotualitei- L ten, daarna Betty: light platenprogr., 11.00 Nieuws, actualiteiten, gram.muz.} en praatje, 12.00 Nieuws, actualiteiten 4 en lioht. gevar. platenprogr.. 13.00 Nieuws, aotualiteitën, en gram., 14-00 4 Nieuws, actualiteiten en gram. muz.; NRU-AVRO: 15.00 Nieuws, gram, 16.00 Nieuws, volksliedjes van overal (gr.), 4 16.30 Rhythm and blues, 17.00 Nieuws, verder tot 18.00 Gevar. platenprogr., 4 voor automobilisten. Van 20.10—22.00 Interland-voetbalwedstrijd Nederland West-Duitsland te Rotterdam. DRS. V0I 0VI De t tact va fistera lonk", derne M. Me sprekei iet ko; itaat. I jen dei he indere ibboet ialistis ehuize: nenlijk Deo 'T kir RADIO VERONICA (192 m.) Van 8.00 tot 20.00 uur, vlak voor het hele uur: Nieuwsberichten 7.00 Ook goeiemorgen. 9.00 Muziek terwijl u werkt, verzoekplatenprogramma, 10.00 Koffietijd, 1100 Huisvrouwenprogr., 12.00 Gezellige muziek. 14.00 Voor de mninet jeugd, met o.a tèenagershows. Nederl. lonrh(,r, jeugdhitparade. 15.00 Woensdagmid- dag-speciaal, 16.00 Gram., 16 45 T(jd J voor toppers, 17.00- 18.00 Teenager 4 programma. BRUSSEL Ned. f324 iri) 13.20 Kamer- Z muziek, 15.15 Voor 't kind .17,15 Gram. 4 door ngaio marsh 85 „Dat klinkt heel aanvaardbaar, beste Fox, maar in de werkelijkheid zit een dergelijke theorie vol onverklaarbare dingen. Ik kan me er niet mee vere nigen. Laten we nu eens de andere getuigenver klaringen doornemen." I Dat deden ze en Fox slaakte een diepe zucht over het resultaat waartoe die leidden. „Ja, ja, dat denk Ik ook," zei hij en voegde eraan toe: „Ik# zie graag dat de dingen keurig in elkaar passen en I dat doen ze zo zelden." „Je bent een crypte-classicus," zei Alleyn. „Laten 1 we nu maar weer eens in dat nare dagboek verder Ze waren bij de laatste week gekomen. Repetities I voor het Jaarfeest. Hatelijkheden aan het adres van miss Emily. Het incident van de Groene Dame op het bureau van miss Emily. Hij deed het. K. Daar ben ik zeker van. En ik ben blij, blij. Zij verdenkt natuurlijk mij. Ik weigerde erheen te gaan. Ze komt nu tot de ontdekking dat ze mij niet commanderen kan. In die kamer te zitten met haar en die twee die ze heeft geruïneerd! Nooit! Alleyn sloeg een blad om en nu zagen ze beide de laatste aantekening die miss Cost ln haar dagboek gemaakt had. „Dat was gisteravond," zei Alleyn. „Na dat fiasco j bij de bron." I Het onweer werd, zoals hij had verwacht, als een j godsoordeel beschouwd. Nemisls had in de per- I ssoon van een van miss Costs vage godheden, beslo- I ten om de ongelovigen met zijn kosmische krachten schrik aan te jagen. Het was duidelijk dat miss Emily ook tot die ongelovigen gerekend werd, maar niettemin bleek dat ze niet het voornaamste doel wit was van miss Costs wrok. Dreigend schreef ze: „Lach maar om de Grote Machten, dat zal je on dergang worden". En als door die woorden geprik keld, vervolgde ze met een paar personen, die ze niet bij naam noemde, met verwarde venijnige scheldwoorden te bedreigen. „Eindelijk", schreef ze„ nadat verschrikkelijke lijden van maanden, na al die wreedheid en nu tenslotte hoon en smaad, eindelijk zal ik spreken. Ik zal ze beiden de feiten onder het oog brengen. Haar zal ik vertellen vvat er tussen ons was. En ik zal die ander tonen hoe ik het weet. Hij beiden zullen lijden. Ik zal hun na men bekend maken door middel van de kranten. Nu nog. Vanavond. Mijn besluit staat vast. Het is het „En dat was het ook," zei Fox, Alleyn over zijn bril aankijkend. „Arme stakker. Dit zijn uiteindelijk treurige, diep treurige gevallen. Ziet u een uitweg en een oplossing voor dit alles, „Ik geloof van wel. mijn beste Fox. Ik "vbees van wel. En Ik zal Je vertellen waarom". Nauwelijks was hij begonnen te vertellen, toen Bailey iets vlugger dan hij gewoon was, uit de win kel binnenkwam. „Er ls iemand voor u sir. Een zekere miss Willi ams. Ze zegt dat het heel dringend is." Alleyn liep naar de telefoon. De stem van Jenny klonk alsof het inderdaad heel dringend was. „Mr. Alleyn? Goddank! Wilt u alstublieft vlug hier naar toe komen O alstublieft! Op miss Emily's kamer. Meer kan ik niet zeggen." Alleyn hoorde een gesmoorde uitroep, de kreet van een man en het gillen van een vrouw. Er klonk het zwakke maar onmiskenbare gerinkel van glas „Kom toch, alstublieft," zei Jenny. „Ik kom onmiddellijk," zei Alleyn en tegen Fox „Laat Pender het schakelbord bedienen en jullie anderen moeten me zo vlug mogelijk na komen. Kamer 35, op de eerste verdieping, rechts als je de trap opgaat." Voordat ze tijd hadden om te antwoorden de winkel al uit en tornde met gebogen hoofd tegen de storm op. Het regende niet meer, maar er stond zo'n hevige storm dat er niets anders was dan één wild geluid: het geraas van de orkaan en 'het regelmatig donde rend geluid van de woest kokende branding. De golven beukten op het strand en sloegen fluitend tegen de eerste treden van de trap naar het hotel. Alleyn rende naar boven, -nu eens wankelend, en dan bijna struikelend, maar diep gebogen en tas tend met zijn handen. Toen hij op de tweede helft was en in het gezicht van de hotelramen, bonsde zijn hart en zijn keel was droog. Hij snelde het bordes over en ging binnen door de hoofdingang. De nachtportier zat achter zijn bureau te lezen. Verbaasd keek hij Alleyn aan die zich niet de tijd had gegund om een regenjas aante trekken.Het I Lei )ire De N« :r^ We erslteit labinet- ederlan upervis rs. M. :hieden ver l Rijk: )m het (ebruike kabin „Werd u door de storm overvallen, sir „Ik heb ergensgeschuild," zei Alleyn. „Goeden avond." Hij liep vlug de trap op en toen hij uit het zicht was, wachtte hij even om op adem te komen. Toen liep hij door naar de eerste verdieping. De gang zag er leeg en verlaten uit als alle hotel gangen 's avonds. Ergens klonk luidruchtig een radio. Toen hij verder liep, drong het tot hem door dat het lawaai uit de kamer van miss Emily kwam. Een blaaskapel speel de „Colonel Bogey". Hij klopte op de' deur en toen-hij geen antwoord kreeg, duwde hij hem open en ging naar binnen, (Wordt vervolgd) P 22, 2 aarsfesl 'estlval Voor het durende expositie leden, b< Ook d enten erzorgc ~'oordigi Als b

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2