WITTE POMP AAN RIJNDIJK IN GREEP VAN DE WET Spectaculaire oefening van Korps Mobiele Colonnes schrikt Leidse woonwijk op PÖ5 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 21 MAART 1966 OPSCHUDDING IN VOORSCHOTEN GEMEENTELIJKE AANKONDIGING SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat, met uitzondering van de afdeling Be volking c.a., de gemeente-secretarie zo mede het kantoor van de Gemeente-ont vanger op woensdag 23 maart a.s. in verband met de verkiezingen voor de I Provinciale Staten voor het publiek ge- sloten zal zijn. DEMPING KORTE MARE Burgemeester en wethouders van Lei den maken bekend, dat het voornemen bestaat de Korte Mare in deze gemeente te dempen. Bezwaren tegen de opheffing der doorvaartgelegenheid kunnen tot drie weken na verschijning van dit blad schriftelijk ingediend worden bij Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, Ko ningskade 1, te 's-Gravenhage. (advertentie) Ontheffing op verkeerswet ingetrokken In alle vroegte vanmorgen is een ploeg j rende verkeer duidelijk te maken, dat arbeiders van Rijkswaterstaat met groot materieel begonnen met het afsluiten van de In- en uitritten van de z.g. „witte pomp" aan de Ryndyk te Voorschoten. Op gelijke afstanden werden kuilen ge graven. waarin betonnen palen van twee meter lengte geplaatst werden. Wanneer langs deze palen gaas gespannen zal zijn, ls de hele zaak potdicht afgesloten. Van i geen sprake Vanwaar deze plotselinge maatregel? Rijkswaterstaat deelde desgevraagd mee. dat er geen sprake is van een „woeden de Rijkswaterstaat' die met dit grimmi ge ijzeren gordijn een zakenman zijn handel onmogelijk wil maken. Reeds eni ge tijd voordat de pomphouder, de heer A. van der Pouw Kraan, met zijn be drijf begon, werd hem door Rijkswater staat te kennen gegeven, dat hij een overtreding zou begaan als hij zijn pomp zou openen. Desalniettemin opende de heer Van de Pouw Kraan zjjn zaak het vorig jaar, 16 augustus. Nog enige tijd zag de Rijkswaterstaat lijdzaam toe, onderwijl regelmatig brieven zendend naar de pomphouder, dat hij zijn zaak moest sluiten. Toen deze zich van de aanmaningen niets aantrok, besloot Rijkswaterstaat stappen te ondernemen om een eind te maken aan deze onge- Verkoop gestaakt Afgelopen donderdag schreven zij de pomphouder, dat er een hek geplaatst zou worden. Bovendien werd er een stop verbodsbord geplaatst het benzinestation gesloten was. Deson danks waren er vanmorgen verschillen de automobilisten, die met grote verba zing stopten en informeerden wat er aan de hand was en waarom ze geen ben zine meer konden krijgen. Deze werden doorgezonden naar de vrije pomp in Den Haag. Sommigen informeerden ook naar de mogelijkheid hun bonnenboekjes in te leveren. 2e kregen dan ten ant woord, dat de zaak misschien over en kele dagen weer open zou gaan. Wy betwijfelen dit echter. Mocht de heer Van der Pouw Kraan besluiten er een rechtszaak van te maken, dan zal het toch minstens enkele weken gaan Witte pomp staat t buitei Voordat de heer Van der Pouw begon met de verkoop van goedkope benzine deze zaak heeft overigens niets te maken met het feit dat het een „witte pomp" is was hem ontheffing ver leend op de verkeerswet voör de lint bebouwing, omdat er zich op het terrein een weegbrug en een opslagruimte be vinden, die uitritten noodzakelijk ma ken. Nu de ontheffing is ingetrokken wegens de vestiging van zyn benzine- bedrijf zonder vergunning, worden de LEIDSE AGENDA MAANDAG 21 MAART Leidse tuiniers- en bloemistenver. „Door eendracht verbonden" Jaar vergadering. Geb. v. Chr. Belangen, Oude Singel 236. aanvang 20.00 uur. Dameskontakt St. Anthoniusparochie Leiden Z.W. Bijeenkomst over Is raël. Het Honk, Rooseveltstraat, aan vang 20.00 uur. Abonnementsvoorstelling Toneel- ?roep Theater speelt: „Kabaal in hioggiaSchouwburg, aanvang 20.00 uur. DINSDAG 22 MAART Oudercomité St. Barbarascbool Bijeenkomst voor ouders over de nieu we geloofsopvoeding van de kinderen. SL Lidwinaschool. Lammenschansweg 6, aanvang 20.00 uur. L.A.K. en K. en O. „Barabbas", door Lisbet Sanders. Lakenhal, aan vang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvang diplomacursus. Ge bouw GG en GD, 20.00 uur. WOENSDAG 23 MAART K en O Film van de maand „The great imposter". Camera, aanvang 19 en 21.15 uur. Spreekuur sociale raadsvrouw Stadhuis (trouwkamer), 16.00-18.00 u. Ned. Ver. v. ex-politieke gevange nen uit de bezettingstijd (afd. Leiden) Jaarvergadering. Rest. Centraal, Breestraat 49, aanvang 20.00 uur. Gesprekavond St. Jozefpar. over „Betekent de vasten iets voor uw in nerlijk leven". Fam. Smeding, Oude Herengracht 12, aanvang 20.15 uur. DONDERDAG 24 MAART K en O-causerie Prof. dr. M. A. Beek. „Een archeologische reis langs Eufraat en Tigris". Stadsgehoorzaal (foyer), aanvang 20.00 uur. Leidse Assurantie Club Bijeen komst over „Verkooptechniek". Rest. v. d. Heijden, aanvang 20.00 uur. Kath. Bond v. Overheidspersoneel, afd. Leiden Jaarvergadering. De Kleine Burcht, aanvang 20.00 uur. St. Augustinusver. voor R.K. Onder wijsgevenden Beschermfeest v. d. afdelingspatroon. Eucharistieviering in Hartebrugkerk (aanvang. 18.00 uur), daarna koffiemaaltijd in Anth. Club huis en „mental show" door Jack Chandu. Amsterdams Volkstoneel Laatste voorstelling v. „Rooie Sien". Schouw burg, 20.00 uur. Gespreksavond St. Jozefpar. - over „Betekent de vasten iets voor uw in nerlijk leven". Fam. Elfering, Kooilaan 69, aanvang 20.15» uur. APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. Pastoor Commandeur 25 jaar priester N. J. Commandeur o.f.m., pastoor van de parochie St. Antonius te Lei den Z.W. zal op 23 maart a.s. de dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden de priesterwijding mocht ontvangen. Zondag 17 april a.s. zal dit feit ge vierd worden tijdens de plechtige Eucharistie-viering om 9.45 uur. De receptie zal in het Honk (Telderskade, hoek Rooseveltstraat) worden gehou den, vanaf 13.00 uur. Nog wapperen de vlaggen vrolijk voor het „Witte-pompstation". Weldra echter zal dit benzinebedrijf van de rijweg af gesneden zyn door een hek van twee meter hoog. „Russische methode" De heer Van der Pouw Kraan denkt er niet aan zich bij de zaak neer te leggen. Hij noemt het optreden van de Rijkswaterstaat een „Russische metho de". Als hij naar buiten kijkt, waar de mensen druk doende zijn de gaten te graven, merkt hij op: „Voor mij is het niets anders dan Rusland in vrij Neder- Kamermuziek in „De Lakenhal Op 29 maart a.s. zal in „De Laken hal" door jonge musici uit Leiden en omstreken,. een kamermuziek-pro- gramma worden Uitgevoerd, dat o.a. vokale en instrumentale werken ver meldt van Purcell, J. C. Bach, Haydn, Mozart, Beethoven en Schubert.. Deze avond wordt georganiseerd door de Lionsclub LeidenNoordwijk ten bate van de Voorschotense. padvinders- groep voor invalide jongens „M'Hala Panzi". Toegangskaarten zijn te ver krijgen bij het adres Rijngeester- straatweg 147, teL 51136. BURGERLIJKE STAND Geboren: Arendje dr v. H. G. Buyn en M. J. van Putten: Johannes Nicolaas Maria zn v. A. J. Uyttewaal en M. T. Akerboom: Marco zn v. J. Koppers en E. van Burk: Monique dr v. H. Han- naart en J. Dreef; Elles Mirjam dr v. C. N. Duijndam en G. C. van Klaveren; Miranda dr v. F. L. Blom en A. P. Ry- vers; Tineke Caroline dr v. T. A. Porck en A. M. Café: Richard Wilhelmus Ni colaas zn P. H. M. Mens en B. M. Schoen. Overleden: J. W. Sollie. 80 jaar, vrouw; C. E. Stroman, 69 jaar, vrouw; J. M. van der Sterre, 31 jaar, man. Morgenavond vindt de laatste bij belavond door dr. Visser plaats. De causerie zal worden verlucht met een aantal dia's. De bijeenkomst is in het parochiezaaltje naast de St. Petrus- kerk; aanvang 8 uur. Op 2 april a.s. zal de heer H. Zunderman veertig jaar in dienst zijn van „N.V. Het Motor huis" te Leiden. Ter gelegenheid dit feit zal de heer Zunderman, die thans adjunct-directeur van het „Mo torhuls" is. op 2 april recipiëren in rest. v. d. Heijden van 15.30-17.30 uur. Zaterdagmiddag is om tien voor drie 6p de Botermarkt de motor van personenauto, die het eigendom was van een inwoner van Aarlanderveen, In brand gevlogen. De oorzaak vermoedelijk sluiting in het electrisch circuit. Een hoofdagent van politie, die toevallig ter plaatse was, heeft het vuur geblust met een blusapparaat uit een bus van de NZH. De brandweer verwijderde de smeulende bedrading. Deze laatste werd geheel vernield, ter wijl de auto aan de achterzijde lak- schade opliep. In de nacht van za terdag op zondag viel om kwart over één een 18-jarige inwoner van Leider dorp met een gestolen bromfiets door de ruit van een perceel aan de Snouck Hurgonjestraat. Hij vluchtte met ach terlating van de bromfiets. Door de politie is hij echter later aangehoud> Eveneens in de nacht van zaterdag op zondag reed op de Witte Singel auto tegen een boom ter hoogte No. 1. De afrastering werd over afstand van tien meter vernield. De zwaar beschadigde auto werd plaatse achtergelaten. De politie stelt een onderzoek in. Tussen 14 en 19 maart werd het bakje van een geld- lade van de kolenautomaat op de Haagweg geforceerd. Een bedrag f227.verwisselde van eigenaar. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd zijn voor het semi-artsexa- men: mej. C. Veegens (Eindhoven) en de heren W. M. Hoekstra ('s Gravenhage) en M. C. Rasker (Oegstgeest) Voor het artsexamen de heren P. H. E. Berghuis (Lelden) en A. J. W. Kamp man ('s Gravenhage). LEIDS JEUGD-KAMERORKEST GAF EEN IMPONEREND CONCERT JA 'S MIDDAGS drie uur gespeeld te de correcte en bezielende leiding Henk Briër deze symfonie een kleurige en verrukkelijke vertolking kreeg, al blijft het een wonder dat deze dirigent met zyn nog studerende jeugd zulke gave resultaten boekt, die ook in het buitenland niet onbemerkt bleven, was te begrijpen. Bloemen en veel applaus noopten tot een toegift. En die toegift bestond uit niet minder dan het eerste deel uit „Die Kunst der Fuge" van Bach. Een waar dig slot door dit imponerend jeugdor kest. THEO TEN HOOVEN NA AANRIJDING DOORGEREDEN Zaterdagavond werd om vyf over half zeven de 28-jarlge Marokkaanse arbei der M. Ben Ahmed aangereden op de hoek van de Beestenmarkt en de Nleu-» we Beestenmarkt toen lilj de rijbaan overstak. De man liep een ge broken onderbeen op en werd naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De bestuurder van de auto, die ver- moedeiyk onder invloed van sterke drank verkeerde, aanvaardde niet de conse quenties van zijn daad en reed na de aanryding door, zyn slachtoffer aan zyn lot overlatend. Daar het nummer geno teerd was, kon de politie de auto snel opsporen. Van de man ontbrak echter ieder spoor. DODELIJK ONGEVAL Dl, het resultaat vau „e aanrU- RIJKSWEG 4 ding, die zaterdagavond 0111 vijf minuten In de nacht van vrydag op zaterdag ls over elf plaats vond op de Rijnsburger- I de 20-jarige aannemer W. Noorlander weg, waar deze de Warmonderweguit Lelden by een verkeersongeval op kruist. Een 41-jarige wielrijdster uit rUksweg 4 om het leven gekomen. Leiden verleende geen voorrang aan een personenauto, die op de Rijnsburgerweg reed. Zy werd geschept en kreeg enige snywonden. De fiets werd geheel ver nield, de auto liep enige schade op aan de voorzyde. 1 hebben voor een opname voor de A.V.R.O. gaf het Jeugd kamerorkest des avonds in de Zuiderkerk een impo nerend concert onder de gedécideerde leiding van Henk Briër. Met een concert grosso op. 3 no. 2 (één van de mooiste die Handel schreef) van G. F. Handel werd het concert be gonnen. Niettegenstaande het zeer hoge tempo bleef de strengheid en vooral de stijl bewaard. Het concertante deel werd uitermate goed door violen en celli ge speeld. In zuivere barokstijl en met een vloeiende steeds doorstromende lijn speelde het orkest het concert voor viool, hobo en strijkorkest in d kl. t. van Joh. Seb. Bach. Han Kapaan, hobo, is een rasmusicus. Gaaf en prachtig van toon spelend bleek hij een waardig leerling van Jaap Stotijn te zijn. Stotyn was zelf in de kerk aanwezig om zijn pupil te horen. Behalve Kapaan bewees ook Joke Hartzheim een techniek te bezitten, die grote bewondering wekt. Zij was de solo-violiste, die haar zeer moeiiyke op gaaf met grote soepelheid en opmerkeiyk gemak vertolkte. Zij zijn beiden lid van hét orkest. Een ander orkestlid, Ton Kerstens, speelde het concert voor fagot en orkest en Bes gr. t. van W. A. Mozart. Dit voor solo zeer moeilijk te bespelen instrument gaf Ton Kerstens gelegenheid te tonen dat hij het instrument uitmuntend be heerst. De moeilijke cadenzen kwamen er fraai en gaaf uit. In de symfonie in c. kl. t. no. 95 (Lon doner) gaf de le celliste blijk ook so liste te kunnen zijn. Wat een mooie toon klonk er op uit haar fraai instrument. Dat met zulke orkestleden en onder het verkeer, bij vele Leide- naars onaangename herinneringen aan oorlogsgeweld op. Het gedeelte GELUKKIG was de zware teistering t Leidse woonwijk geenscenceerd i betrof het hier een spectaculaire in de Zoeterwoudsesingel en de zetoefening van een brandweercolonne Kanaalweg was ten prooi aan een "alles I van het Korps Mobiele Colonnes, een vernietigend" vuur en 48 brandweer- "grote broer" van de Bescherming Bevol- eenheden. met elk een capaciteit van king. 1 DIT KORP8, bemand met militairen ressorterend onder Defensie heeft een civiele taak, nl. blussen, redden en ge wonden verzorgen en beschikt daarom over colonnes brandweer, reddings- en geneeskundige dienst. Vanochtend ging men by bovenge noemde oefening er van uit. dat Leiden zodanig getroffen was, dat de B. B. van Zuid-Holland het niet meer alleen aan De heer Noorlander kwam met zyn auto vanuit de richting Amsterdam en raakte vermoedelijk door een te hoge snelheid, in de middenberm. Daar reed hy ongeveer 50 meter, totdat hy op de punt van de middenbermbeveiliging te recht kwam, die daar begon. De wagen werd uit elkaar gescheurd. De heer Noorlander werd levensgevaarlijk ge wond naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, alwaar hy in de loop van zaterdag overleed. Feestavond harmonie „St. Laurentius" te Voorschoten Zaterdagavond weerklonken in het Cultureel Centrum te Voorschoten vro- ïyice feestklanken van „St. Laurentius". Voor leden en begunstigers gaf de har monie een feestavond, die voor de pauze verzorgd werd door de harmonie zelf en na de pauze door het Stlchts Cabaret Varlëté. Onder leiding van de dirigent de heer B. van Veen werd het concert geopend met een pittige mars van Corl „Black Diamond". Hierna volgde de uit voering van „De Vogelkoopman" en de bekende Kalser-Wals van Strauss, twee muziekstukken, graag gehoord en goed uitgevoerd. Het koper van de harmonie kwam weer aan zijn trekken in de mars „Them Basses" van Hufflne. De ouverture „De Kalief van Bagdad" van Boleldieu in het arrangement van Gosing Mol. testte de harmonie op haar krachten, een mu ziekstuk vol oosterse sfeer met melo dieuze klanken. De muziek van de ..Teenager fantasie" van Everaarts was een tegemoetkoming aan een moderne 8 opvatting. Stijl en rythme getuigden hiervan. Met de mooie mars „Morcote" van Meisser werd het muzikale ge deelte afgesloten. Dirigent en harmonie kregen van het publiek een warm ap plaus. Een kort optreden van de drum band o.l.v. de heer H. Karremans, een demonstratie van maat- en slagwerk, beëindigde het optreden van St. Lauren tius. Na het kopje koffie en de verfrissing was het woord eerst aan Henk Jansen van Galen, beter bekend als Lubbert van Gortel van radio en t.v. Hy verzorgde de conference en zong enige geestige liedjes. Het accordeongezelschap „Les Estralles" speelde graag-gehoorde me lodieën en heeriyke meezingers. Clown Doppie, onhandig maar komisch en het duo de 2 Willlando's, Komisch Magie Art leverden hun aandeel in de gezellig heid op deze feestavond. LEIDERDORP LEIDERDORPS E BRIDGECLUB Op de donderdagavond j.L gehouden 6e ronde van de laddercompetitie le verden de dames Hogervorst-Zandber- gen in groep rood een fraaie prestatie door op de tweede plaats beslag te leg gen. Het echtpaar Van der Velden kon het deze avond niet redden, eindigde onderaan en komt volgende week in groep zwart uit. Het echtpaar Danz deed het weer goed en eindigde boven in groep zwart liepen de heren Van der Byi-Zwanenburg „meteen door" vorige week gepromoveerd te z Goed werk deden ook de heren De Ko ning-Van Zonneveld door op de tweede plaats beslag te leggen. Bepaald te leurstellend was de prestatie van de heren Pias-De Vries, die onderaan ein digden. Dat hadden we niet van In groep groen deden de dames Jans- Van Zonneveld weer van zich spreken door als no. 1 te eindigen met recht van promotie naar groep zwart. De dames Van Gelder-De Jong kunnen maar niet op dreef komen evenals de heren Jans-Pouw, wier prestaties ook onder de maat biyven. Standen: Groep rood: 1 echtp. Danz 79 p., 2 dames Hogervorst-Zandbergen 75 j>, 3 Gerlich-Van Leeuwen 74 p., 4 Loof- Witkamp 71 p., 5 Tyssen-De Winter 59 p., 6 Blom-Danz jr. 51 p., 7 dames Van der Bql-Zwanenburg 49 p., 8 echtp. Van der Velden 46 p. Echtp. Van der Velden degradeert naar groep zwart. Groep zwart: 1 Van der Byi-Zwa- nenburg 75 p., 2 De Koning-Van Zon neveld 68 p., 3 mevr. Zwarts-Karstens 66 p., 4 echtp. Verduyn 66 p.. 5 echtp. Van Klaveren 63 p., 6 Brummelkamp- Van Berge Henegouwen 59 p., 7 Veld- huyzen-Van Vliet 58 p., 8 Pias-De Vries 49 p. Promoveren naar groep rood Van der Byi-Zwanenburg, degraderen naar groep groen Pias-De Vries. Groep groen: 1 dames Jans-Van Zonneveld 75 p.. 2 echtp. Schutte 68 p. 3 dames Van Gelder-De Jong 66 p. 4 echtp. Stokhuyzen 65 p., 5 Jans-Pouw 61 p., 6 gebr. Karstens 60 p., 7 echtp. Van der Pool 57 p.. 8 dames Van Ber ge Henegouwen-Kengen 52 p. Promoveren naar groep zwart: da mes Jans-Van Zonneveld. Beenbreuk Tijdens de zaterdag middag gespeelde voetbalwedstryd RCL bl—LFC bl had de 15-jarige v. d. S. uit Leiden het ongeluk om na een botsing met een tegenstander een ernstige enkelfraktuur op te lopen. Dq Eerste Hulpdienst vervoerde de on fortuinlijke LFC'er naar het Acade misch Ziekenhuis. GEBOREN: Cornelus zn van C. Veldkamp en Z. H. Goodijk; Robbert zn van P. C. Bekooij en M. M. Go- verse; Geertruida Elisabeth dr van A. G. van Osnabrugge en P. Tamminga. ONDERTROUWD: Fridjof Louis Kok, 23 jaar en Annie Irene Dirkmaat 23 jaar te 's-Gravenhage; Antonius Karstens, 24 jaar en Grietje van Aalst, 26 jaar te Zoeterwoude. VOORSCHOTEN OUDERAVOND KATHOLIEKE JEUGDBEWEGING Het Bondsgebouw te Voorschoten was zaterdagavond beslist te klein. Er waren meer belangstellenden dan stoelen, maar met een beetje goede wil konden alle ouders van de leden van de Katholieke Jeugdbeweging afdeling Voorschoten de ouderavond volgen. i een openingswoord door groeps leider H. J. van Aken, die namens de St. Laurentius- en de St. Irmagroep het woord voerde, traden de jongens en meisjes zelf op. Het waren veelal grepen Uit het normale programma, waardoor de ouderavond felle contrasten oplever- -ïaar bijzonder goed slaagde. Na een uiterst modern aantal muzieknummers door de „beatband" van de Laurentlus- groep. volgde een oude dans door de gid- Hoogtepunten waren een imitatie Toon Hermans, eigen gemaakte lied van een senior-gids, het „nietszeg gende" toneelstukje van de Rowans en het „wildebeestenspel", waarby de ge dresseerde apen beslist net echt leken. Onder de aanwezigen bevonden zich de parochiegeesteiyken van de Lauren tius- en Moeder Godsparochie, afvaardi gingen van de districtsbesturen van de Kath. Verkenners en Gidsenbeweging, leiders van de N.P.V. en Padvindsters- groeperingen in Voorschoten. Het slotwoord werd gesproken door aalmoezenier H. P. Warmerdam, die de ouders bedankte voor het medeleven met hun kinderen en de leiding nog een extra pluim op de baretten stak voor de goede verzorging van de ouderavond en het beschikbaar stellen van hun vrije tyd de Voorschotense jeugd. Op de gisteren gehouden grosiy.ststem- mlng is de definitieve kancHdatenlyst van de KVP te Voorschoten voor de ge meenteraadsverkiezingen samengesteld. De opkomst van de leden was gering. Opvallend is dat. liet politiek advies ge heel gewijzigd ls door de leden. Zo zakte de fractie-voorzitter de heer C. I'ortanier in de 2de plaats naar de 5de plaats. De ïyst ls als volgt: 1. drs. A. F. van der Laan (129 stemmen); 2. mr. T. C. Esselaar (122); 3. ir. J. C. M. Franken (115); 4. H. L. C. Schuurman (114); 5. C. Fortanier (111); 6. L. L. Marcelis (90); 7. J. C. Hendriks (39); 8. C. P. M. Verburgh (25); 9. mej. G. Andriessen j (19); 10. J. C. G. Alkemade (17); 11. j W. L. Pietersen (16); 12. W. G. H. 1 Kral (15); 13. mr. H. G. J. David 14. drs. C. J. M. Meershoek (9). PAUZE IN DE PARIJSE TREIN De reizigers in de trein van Amstei». dam naar Parys keken uit over de wei landen en zagen in het voorbyrijden een boerenman, die door het land stapte en in zyn armen een verlaten lammetje droeg. Het is alles op zyn tijd! ge noeglijk naar Parys te gaan. We be horen tot de bevoorrechten, die ons thuis voelen in die stad. Daarom kon den we het heimwee meeproeven van die in de trein voorbij-schietende reizi gers. Ze hadden er wel uit willen sprin gen, maar dat gaat moeilijk. Zij wer den meegesleurd en weggerukt uit een plotseling vizioen van paradijsvrede, die al lijkt de naam er veel op in Parys niet te vinden is. Enige uren later zouden zy het ongezellige Gare du Nord langzaam binnenschuiven. Ze waren in Parijs, en waren aan het paradys voor bijgereden. Wie deze flits niet snapt en het levenswijsheidje dat er in zit, is nooit lang genoeg in Parijs geweest. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 17 t/m 23 maart zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Topkapi (14 jaar). Woensdag: De grote bedrieger (14 j.) Dagelijks en ook zondag: 7.00, 9.15 u. Dagelijks van 2 tot 5 uur Huweiyks- reportage. Lido: Trottoirmeisjes (18 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Saboteur in volle zee (14 jaar). Woensdag: Wonderfull Life (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Een ochtend van zes weken (volwassenen) - geprolongeerd. Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: The sound of music (aJ.) geprolongeerd Dageiyks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 500 en 8.00 uur. Rex: De heerser van kamp Singapore (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Zonder woorden KORRELTJE Geld is de wortel van alle kwaad en toch de beste verzorgde plant in de MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 21 maart. Vee Aanvoer 211 runderen; pry zen 3.40- 3.70; handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 18 maart Bloemen Freesia's: Golden Coast 90-1.10. Golden Yellow 63-1.37, Apollo 1.17-1.80, White Swan 86-1.18, Blauwe Wimpel 61-1.00, Maryke 67-90, Snow Queen 84-1.09. Gloria Solis 1.05-1.30. Anemonen 51-1.00, Irissen: Wedge- wood 1.60-2.05, Blauwe druifjes 21-31, Narcissen-glas 32-51, id. koude grond 14-22, Tulpen: Apeldoorn 60-1.13, Edith Eddy 31-45, Golden Harvest 58-78, Lus tige Witwe 35-67, Prominence 60-1.01, Rose Copland 55-71, Bruno Walter 1.02- 1.05, Pans 58-71, Golden Eddy 51-65, v. d. Eerden 52-72, Sulphur Cloud 51- 71, Olaf 59-71, Queen Elisabeth 50-74, Guido Snick 65-89, Karel Doorman 62- 81, Bandoeng 85-90. Mirjoran 90-94, China Pink 58-82, Ph. Snowdon 68, Beauty of Volendam 75-83, Oxford 79- 85, Dr. Philips 73, Ornament 43-65, Pax White 70-76, Blenda 67-73, Dubbele tulpen 48-72, Tulpen gemengd 60-80 p. bos. Am. Anjers 15-39, Rozen 39-85 p. stuk. RIJNSBURG, 19 maart. Bloemen Tulpen: Yellow Mast 130, Apeldoorn 110-130, Red Champion 100. Oxford 100, White Sail 85. v. d. Eerden 70-80, Lustige Witwe 65-75. Freesia's: Prinses Irene 140, Stockholm 110, Goldcoast 105-110, Gloria Solis 105-110, Snow Queen 100-105, Narcissen: Golden Har vest 50, Carlton 40-50, Irissen: Domi- nator 240, Wedgewood 180-210 alles p. bos, Am. Anjers: Sim wit 3000-3600, Sir Arthur 3000-3400, Sim rood 2600- 3000, Sim rose 2600-3000, Shocking Pink 280, Tangerina 2600. Narcissen van buiten 140-190 p. 100, Gerbera le soort 42 p, stuk, Anemonen le soort 800-1000 p. 100. van de ontwerplijst krachtens de Monu mentenwet. Het beschikbaarstellen van een krediet van 15.000,- voor het aan brengen van voorzieningen in de ambts woning van de burgemeester. Verkoop van grond voor een kerkgebouw, bijge bouwen en pastorie in het complex „Boschgeest" aan de R.K. Moeder Gods parochie. Visst ordt duurder B. en W hebben besloten het bestuur van de H. G. J. Davids (13); te machtigen tot het afgeven van vis- leershoek 9j vergunningen aan haar leden om te De KVP heeft thans \-yf zetels in de j hengelen in de vijver van het Burge gemeenteraad. GEMEENTERAADSAGENDA De raad der gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vrijdag 25 maart meester van der Hoevenpark en de Sin- gel rondom de algemene begraafplaats „Rosenburgh". De machtiging geldt j voor 1 jaar en behoeft nog de goed keuring van de Kamer voor de Binnen- avonds. In behandeling komen visserij. De vergoeding is door b. a» bepaald op 38,per hectare d.i. on hoger dan de vergoeding •olgende voorstellen b. en w. Verordening op de heffing invordering van rechten voor het luiden I die vorig jaar moet worden betaald, van de klokken van de Gemeentehoren. I Aanschaffing van examenmateriaal ten Uitbesteden bleek niet goedkoner behoeve van het Verbond voor VeiligDe raad had b. - Verkeer. Het vaststellen van verorde ning. regelende de vergoeding van het personeel van de vrijwillige brandweer. Verhoging van de huur van het gebouw voor Christelijke Belangen. Aanschaf fing van opbergkasten voor de Chr. Kleuterschool en stichting van een gym nastieklokaal in „Adegeest". Het tref fen van een sanitaire voorziening op een weiland achter „Rosenburgh" ten be hoeve van de padvinders, die daar regel matig „kamp" maken. Benoeming van een hoofd van de 4e openbare lagere school. Het beschikbaarstellen van een krediet van 150.000.- voor de over- •ohakeling op aardgas. Het vaststellen gevraagd haar standpunt met betrekking tot het uitbesteden van plantsoen-onderhoud, nadat het proefjaar tégen 28 februari zou zyn geëindigd. Op grond van er varingscijfers over het thans aflopende proefjaar, maar ook in verband met de door de ingeschakelde aannemer gedane prysopgave by continuering van het contract voor het komende jaar, zyn b. en w. tot de conclusie gekomen, dat uitvoering in eigen beheer financieel niet onbelangrijk gunstiger is. Daarom zijn b. en w. van oordeel, dat het on derhoud van openbaar- en woninggroen weer geheel in eigen beheer dient te worden genomen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4