uw MENING DE LEIDSE COURANT Teleurstellende Ward Ruyslinck bij Maatschappij der Ned. Letterkunde Dubbele reden tot feest voor 25-jarige Volkstuindersvereniging „Roomburg" De Leidse volkstuindersvéreniging „Roomburg" bestaat 25 jaar en ter ge legenheid daarvan werd gistermiddag in restaurant Van der Heijden een re ceptie gehouden. Er werd gefeliciteerd, gedronken en gespeecht, waarbij bleek dat niet alleen het jubileum aanleiding gaf tot enig feestelijk vertoon, maar ook het vooruitzicht dat de vereniging zich te zyner tyd definitief zal kunnen vestigen in de Oostvlietpolder. Voorzitter J. v. d. Zwart wees op de wankele bestaansbasis van de vereni- Boek van twee Leidse broers over „De Kerk van morgen" Onder redactie van twee Leidenaars (en broers) dr. H. Goddijn en dr. W. Goddijn Is een boek gepubliceerd: „De Kerk van Morgen", een postconciliair toekomstbeeld van de Katholieke Kerk In Nederland. Het is uitgegeven by J. J. Romen en Zonen te Roermond-Maaseik. „De samenstellers van deze bundel hebben aan tien mensen gevraagd een gemotiveerde visie te geven op de toe komstige ontwikkeling van de Kerk in Nederland na het concilie. Het concilie, dat onder haar leden veel problemen naar boven heeft gebracht, die in rusti ger tijden degelijk afgeschermd door een defensieve apologetiek waren blijven lig gen. Een Nederlands humanist en pro testant en een Belgisch katholiek zullen ons, Nederlandse katholieken, een spie- r houden, waar mogelijk uit biy- keo zgl, dat we noclu de schoonste hW Tiêlfflahd, nöCfi- de S6höönste in"< hele Kerk zijn. Anderen, priesters en lJUen, zulftn hurt*' aaüdachtl< ricfiten op belangrijke knelpunten en probleemge bieden in het denken en handelen van de Nederlandse katholieken. Het gaat hen niet om strikt wetenschappelijke studies, maar meer om een goed gefun deerde getuigenis en overtuiging van wat de katholieke kerk in Nederland te wachten staat en van haar verwacht mag worden". VOLLEYBAL Finale werd een teleurstelling Met enorme smashes en bijzonder sterk verdedigend spel liep het Rotterdamse Libanon punt voor punt in op AMVJ- RC üit Amsterdam. De Rotterdamse roodhemden maakten hun 20 achter stand ongedaan en de vele toeschou wers, die de Leidse Stadsgehoorzaal gis teravond bevolkten, gingen er eens goed voor zitten. Nu zou het dan komen. Vol leybal op topniveau met dat ingrediënt, dat ieder duel het pikante tintje geeft: vechtlust en de wil om te winnen. Het werd echter een teleurstelling. Want inplaats van een spannende finale, die een sportief hoogtepunt had moeten worden van de jubileumwedstrijd van de afdeling Lelden van de NeVoBo, moesten de feestgangers het stellen met de nuch tere mededeling van het afdelingsbe stuur: „Om tien uur begint het cabaret- programma en de zaal moet daarvoor nu worden ingerichtHet was op dat ogenblik twaalf minuten voor half tien. Geen sprankelende (sportieve) finale van de erewedstrijd. Jammer, vooral om dat het volleybal, dat de eredivisieteams Libano en AMVJ-RC speelden, de laat ste jaren niet meer in Leiden te zien is geweest. De jubileumviering van de vijftien jaar bestaande afdeling Leiden van de NeVoBo begon gisteravond in de koffie kamer van de Stadsgehoorzaal met een drukbezochte receptie. Velen kwamen het bestuur hun gelukwensen aanbieden o.a. dr. J. M. Roosenschoon (namens b. en w. van Leiden), de heer J. F. Bree- develd (Leidse Sportstichting), de heer Visser (afd. Delft), de heer W. F. van Weizen (Schoolsportcommissie) en de heer Florijn (namens 't districtsbestuur en de afd. Rotterdam) en lieten hun woorden tevens vergezeld gaan van ge schenken. Zo bood de heer v. d. Blom namens de verenigingen van de afdeling Leiden een electrische klok en 'n lamp voor het bondsbureau aan, terwijl hij alle bestuursleden een vier-kleurenbalpoint overhandigde. Het jubileumfeest van de afdeling Lei den werd na de volleybalwedstrijd Liba non- AMVJ-RC (15—17, 1315. 15—8 en 156) besloten met een cabaret-pro gramma. waaraan o.a. Shirley. Johnny Kraaikamp, Peter Piekos en Jip Vogel hun medewerking verleenden. Tot diep in de nacht bleef men daarna nog bijeen om op de muziek van het Hammond Kwartet te dansen. ging wankel omdat men nooit de ze kerheid had te kunnen blijven voortbe staan. Door de recente grenswijziging heeft zich echter, zoals hij constateerde, de volkstuinders een gunstiger perspectief geopend. Hij merkte op dat dit laatste niet alleen voor de tuinders van belang is, maar ook voor de niet-tuinders. Doordat deze laatsten te allen tijde in de gelegenheid worden ge steld het volkstuinencomplex te bezoe ken, wordt hun namelijk een interessan te mogelijkheid tot passieve recreatie ge boden. Ook de heer A. Zaalberg, voorzitter van de overkoepelende bond van volks tuinders, wees op het recreatieve aspect van de volkstuin en herinnerde eraan hoe bij de oprichting van „Roomburg" in de oorlogsjaren heel andere bedoe lingen hadden voorgezeten, namelijk het vinden van mogelijkheden om aan voed sel te komen. Hij prees het optreden van het bestuur, dat de vereniging 25 jaar heeft geleid, hoewel het met ze kerheid wist dat de mogelijkheden tot ontplooiing ontbraken. ging met bloemen aan te komen, bood hij het bestuur een geschenk onder cou vert aan. Daarmee kan dan binnenkort iets worden gedaan om dat complex te verfraaien, zoals hij zei. Ook het gemeentebestuur had belang stelling getoond voor dit jubileum, door de wethouders Piena en Sannes af te vaardigen, van wie de laatste in een toe spraakje de gelukwensen overbracht. Onder de aanwezigen bevonden zich verder de gemeentesecretaris, dr. J. v. d. Poel, de heer L. F. Molle namens de ge meenteraad en de heer J. J. van Hui zen namens de speeltuinvereniging. Ten slotte werden ook nog enkele vriendelijke woorden gezegd door de heer W. F. Smit, voorzitter van de volkstuinvereniging „Ons Buiten" en in antwoord daarop zette voorzitter J. v. d. Zwart uiteen waarom deze receptie eigenlijk werd gehouden: niet tot meer dere glorie van het bestuur, maar om het volkstuinwezen in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. Dat zo'n vólkstuin overigens niet zon der gevaren is. bleek uit een van de cadeaus die werden aangeboden: een verbandtrommel, waarmee de schenkster, de volkstuinvereniging „Oostvliet". wel licht een pleister heeft willen plakken op de mogelijke wonden van de komende De avond, die de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde gisteren hield, werd bepaald een teleurstelling. De Vla ming Ward Ruyslinck zou over eigen werk vertellen. Helaas bleek dit op zeer summiere wijze te gechieden. Prof. dr. P. Minderaa, vice-voorzit- ter der maatschappij, sprak een kort welkomstwoord en drukte zijn blijd schap uit over het feit weer eens een Vlaming te mogen ontvangen. Tevens zei hij verheugd te zjjn over het feit, dat zovele jongeren aanwezig waren, zodat de culturele taak. die de maat schappij zich stelde, zinvol bleek. Ward Ruyslinck beperkte zich hierna nagenoeg tot het voorlezen uit zijn Kempens journaal, over de tot stend- komlng waarvan hij meedeelde, dat het een soort vergaarbak was, waar hy in stopte wat hij niet kwyt kon in zijn scheppend werk, doch wat wel de moeite van het noteren waard was. Ergeriyk was, dat hy af en toe min der prettige opmerkingen plaatste op schertsende wy'ze aan het adres van de heer Schalken, lector in Nymegen, die met hem meegekomen was om uit zijn werk voor te dragen. In een persoon- ïyke, vriendschappelijke verhouding kan dit soort opmerkingen geplaatst wor den, in het openbaar wordt de betrok ken persoon echter hierdoor gerldiculi- De heer Schalken droeg, afgewisseld door de auteur, vervolgens fragmenten voor uit het werk van Ruyslinck. Dit werd een weinig boeiend gedeelte van de avond, daar hy slecht articuleerde, een nogal zwaar accent had en bovendien de voordrachtstechniek niet geheel en al meester was. Na de pauze was er voor de toe- Problemen rond de opbou w van een aquarium Leidse aquariumvrienden hielden een voorlichtingsavond Daar ook de leden van de vereniging "De Leidse Aquariumvrienden" en wel In het byzonder de pas beginnende aqua- rianen onder hen vaak voor grote pro blemen by hun liefhebberij staan, organi seerde het LAV-besluur in dit seizoen onder meer een aantal voorlichtingsbij eenkomsten. In dit kader besprak de heer A. Zuy- derduln, oud-bestuurslid van de LAV, gisteravond op een ledenvergadering in de recreatiezaal van de HCW en NEM de problemen, die met de opbouw van een goede en levensvatbare aquarium gepaard kunnen gaan. Teneinde zijn toe hoorders, waaronder weer enkele nieuwe leden, ook aanschouweiyk met een en ander kennis te laten maken, bouwde spreker een demonstratiebak volledig op en gaf hij inzake het "hoe en waar om" de nodige deskundige toelichtingen. Vooral voor de verschillende wijzen, waarop een achterwand kan worden op gebouwd en de eisen, die aan de z.g. voe dingsbodem moeten worden gesteld vroeg hy speciale aandacht. Al opbou wende liet de heer Zuyderduin nog eens te meer duideiyk uitkomen, dat men voor het inrichten van een goed aquari um zowel over een grondige technische kennis van plant en vis als over een zekere mate van esthetisch Inzicht moet beschikken. De eerste factor is een kwes tie van studie, de tweede van het steeds weer bekyken van aquaria, die aan de esthetische eisen voldoen. Van de gele genheid tot het stellen van vragen werd -ook door de "meergevorderden" een druk gebruik gemaakt. Dat de LAV- leden deze aanschouweiyke les zeer op prijs stelden, bleek wel uit het langdu rig applaus waarmede zy het dankwoord, dat voorzitter Van Dijk na afloop tot de heer Zuyderduin richtte, onderstreepten. Tentoonstellingen Galerie Cartouche, Lange Brug 67. Expositie Rein Dool en Thom Ge- raedts. Gedurende maart. Dag. 2-5 uur, wo. en vr. ook 7-9 uur. De Lakenhal, Oude Singel 28 Ten toonstelling litho's van Kokoschka. Tot 18 april. Open 10-18 uur, znd. 13-16 uur. Restaurant „De Ruif', Jan Vossen- steeg 59. Tot 12 maart: May Hobyn- Roth exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 uur, vrij-za-zo: 20-24 Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondags Legermuseum (Pesthoislaan)Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). Professor Ubbink benoemd tot leraar te Utrecht hoogle Aan de rijksuniversiteit in Utrecht is prof. dr. J. B. Ubbink benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen en die van de centrale interfaculteit, om onderwijs te geven in de wijsbegeerte der natuurwetenschappen. Prof. Ubbink was tot aan zijn benoe ming hoogleraar aan de Utrechtse uni-" versiteit. Prof. Ubbink werd op 27 juli 1915 in Monnikendam geboren. Hij doorliep cle h.b.s. in Alphen a.d. Rijn, studeerde wis- en natuurkunde aan rijkuniver siteit te Leiden, waar hij in 1940 het doctoraal examen in de experimentele BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Uitslag zandlopercompetitie. Groep 1: 1 mevr. Harloff-Harloff 77, 2 Koningen- Verwey 71. 3 Dek-Goedhart 70, 4 mevr. de Dekker-Riel 69. 5 Middelham Beu- gelsdijk 60, 6 echtp. Koornwinden 60, 7 echtp. v Kempen 58, 8 Reus-de Heer 59. Groep 2: 1 Dames Derogee-Winkler Prins 72. 2 dames Bernard-Bon 72, 3 de Vries-Biesot sr 64. 4 echtp Jansen 63. Vroom-Foppe 62. 6 Kammeraat- natuurkunde aflegde. Tot 1945 bleef hy aan het Kamerlingh Onnes-labora- torium en promoveerde dat jaar op het proefschrift: „warmtegeleiding bij la ge temperatuur van helium en water stof in gastoestand". Van 1945 tot 1956 was dr. Ubbink leraar wis- en natuur kunde aan de h.b.s. voor meisjes in Leiden. In 1951 ontving hy een leerop dracht aan de Leidse universiteit in de methodologie en begripsanalyse dei- exacte natuurwetenschappen. Sinds 1956 is hij verbonden als lector aan de rijksuniversiteit van Utrecht en Lei den voor de filosofie der natuurweten schappen. Op 12 december 1961 werd dr. Ubbink benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de wijsbegeerte der ex acte natuurwetenschappen. Op 14 mei 1962 hield prof. Ubbink zijn inaugurele rede, getiteld: „Plato's parabox en Bohr's idee". Door zijn wetenschappe lijke arbeid en publikaties op natuur filosofisch gebied heeft prof. Ubbink zich een uitstekende naam verworven. Toneelgroep Euripides bracht „Jeugd" van Puget Reeds meer dan 25 jaar regisseert de heer G. v.d. wyngaard sr. de toneel groep „Euripides". Enkele malen per jaar geven dan de medewerkers een proeve van hun kunnen voor donateurs en belangstellenden. Gisteren traden in het „Antonlus Clubhuis" aan de Mare 6 enthousiaste jongeren van de groep op met een luchtig Franse klucht van Clau de André Puget „Jeugd". Een spel waar in 2 zusjes en een broer en een neef en nicht door hun ouders wegens omstan digheden enige dagen alleen worden ge laten. Door onderling wanbegrip en de noodlanding van een vliegenier geraken zy In allerlei verwikkelingen. Vanzelfsprekend speelde hier en daar de plankenkoorts de jongelui, bijna allen nog scholieren, wel enige parten, maar het enthousiasme waarmee deze jonge lui volkomen opgingen in hun spel be wees wel dat het goede idee van de re gisseur om de jongeren een kans te ge ven, volkomen gerechtvaardigd was. Jammer dat de spelers zichzelf niet de lichte Franse toon hebben kunnen aan meten misschien ook wel een klein foutje van de leiding die dit stuk vooral nodig had, waardoor de vrij lange dialogen een te zwaar accent kregen. De vaart en de overgave waarmee echter het spel werd gespeeld hebl>en de aanwezigen een genoegiyke avond bezorgd. Het deed ook prettig aart dat een der- spelers, Nico de Water de regisseur, de aouffleuze en de technicus warme dank bracht voor de steun tydens repetities en uitvoering. Bijzonder toneelspel voor K. en O. in Lakenhal Optreden van Lisbet Sanders in 'Barabbas' erking met het Leids Acade misch Kunstcentrum, treedt dinsdag 22 maart a.s. 's avonds om half 9 in de Grote Pers van de Lakenhal op de Run- stenareese Lisbet Sanders in een spel, dat door haarzelf is geschreven: „Ba rabbas". „In de vorm van een soort commedia dell'arte heeft Lisbet Sanders (Neder landse voordrachtskunstenares, thans woonachtig tq Parys) het evangeliever haal van Goede Vrijdag gedramatiseerd, niet alleen als een mysterie- of passie spel, maar als confrontatie van heden daagse mensen met het bybelse thema. Het zijn nameiyk moderne toneelspe lers, die op voorstel van één hunner het stuk, dat zy onder handen hebben tyde- ïyk in de steek laten om met elkaar de rollen de improviseren van de personen uit het kruisigingsdrama. Het aldus be gonnen spel wordt al spoedig tot inner lijke ernst, de acteurs wórden, wie ze moeten voorstellen. Een theologische boodschap of strek king kan men in Barabbas niet ontdek ken, wèl echter een peilen naar vragen van verantwoordelijkheid, schuld, naas tenliefde en genade d.m.v. karakters, die geladen zijn met de morele vraagstuk ken van de moderne maatschappij en de door moderne ideeën geleide mensheid." VOORSCHOTEN In tegenstelling tot het gestelde in het vergaderingsverslag van de L.T.B. te Voorschoten moet worden gemeld dat de K.P.J. dit jaar de gebruikelijke sub sidie van 50,- zal worden onthouden. Voorts worden de leden verzocht hun contributie zo mogelijk te storten op re kening van de penningmeester bij de Boerenleenbank. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Amerikaans sterrenkundige Leids hoogleraar Bij K.B. is prof. dr. B. G. Strömgren, Prof. Strömgren heeft gastprofes- hoogleraar aan het Institute for Ad- i soraten in vele landen vervuld, is lid vaneed Studies te Princeton, U.S.A. van verscheidene academies van we- Kempen 59. 7 Rodenburg-Wesseling benoemd tot gewoon hoogleraar aan j tenschappen, w.o. de Koninklijke Ne- 56. .8 Selier-Koning 56. cle Leidse Universiteit in de faculteit derlandse Academie van Wetenschap der wiskunde en natuurwetenschappen pen. en werd vele malen in zijn ge- Groep 3: 1 Dames Sier-v Zijl 71. 2 voor het tijdvak van 1 april tot 1 ok- boorteland en elders onderscheiden. Tan-Philips 67. 3 v. d. Steen-Kappers 67. tober 1966, om onderwijs te geven in Van 1948 tot 1952 was prof. Strömgren 4 Klinkenberg-Smittenaar 66. 5 de Vries- de sterrenkunde. secretaris-generaal van de Internatio- Lodder 64. 6 v. Ravenswaay-Engels 64, Prof Strömgren. die in 1908 in nale Astronomische Unie. Het werk Göteborg (Zweden) is geboren, stu- van deze geleerde ligt op gebieden deerde sterrenkunde aan de universi- waarvoor zowel op de Leidse Sterre- teit van Kopenhagen, waar hij in 1938 wacht als ook elders, grote belangstel- benoemd werd tot hoogleraar. Tevens ling bestaat, was hij directeur van het Observato rium van die universiteit. In 1951 Prof. Strömgren zal gedurende en- aanvaardde hij een professoraat aan kele maanden te Leiden werkzaam de universiteit van Chicago. Sedert zijn. Hij bezet dan de leerstoel van 1957 is hij als hoogleraar verbonden prof. dr. L Woltjer, die in het ver- aan het Institute for Advanced Stu- volg g -uikt zal worden voor een dies te Princeton. wisselende bezetting. hoorders gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan yverig gebruik werd gemaakt, gezien het feit, dat men tot dan toe nog niet veel wist. Ward Ruyslinck werd geboren te Ber- chem in België, op 17 juni 1929. Zijn eer ste roman schreef hy op 14-jarige leeftyd. Een van zijn bekendste boe ken werd „Wierook en tranen", dat in 1958 het levenslicht zag. Zelf zegt hy, dat hy onvoorwaardelijk het axioma aanhangt eerst mens te zyn en daarna kunstenaar. In zijn werk treft men dan ook gevoel voor het menseiyke aan, dat hij met een ontvankeiyke natuur aan schouwt en weergeeft. Hij is beïnvloed door de traditionalistische Vlaamse school. Hy bezit ontegenzeggehjk een gevoel voor humor, mede een van de oorzaken, dat zyn werk ook in Neder land in de belangstelling staat. Na 18.30 uur aan alle stations verkrijgbaar Niet op vrijdag en zondag FEEST ROND 25-JARIGE GIDSENBEWEGING TE OEGSTGEEST Het toneel van het Willibrordusge- bouw te Oegstgeest was gisteravond één groot beeldscherm en de enthou siaste schare „kijkers" werd gevormd door ouders, die de grote zaal tot in de uithoeken bezet hadden. Hetgeen de jeugd gepresenteerd heeft vormde een „haarscherp" beeld van de vele facetten der groeperingen, die aange sloten zijn bij de Katholieke Jeugd- en Jongerencommi9sie (KJJC) waaron der de 25 jaar bestaande gidsenbewe- gtng, waarvan vele oud-leidsters naar Oegstgeest waren gekomen. Onder hen waren de oprichtster mej. L. Verstegen en de oprichter, destijds ka pelaan, thans pastoor Umans uit Vijf huizen; mevr. L. de Ridder-Kaptijn, me vrouw B. van Beek-v. Velzen, mej. C. Diepstraten, mevr. L. Geerlings-v. d. Geer. Ook oud-aalmoezeniers gaven acte de présence nl. de kapelaans v. Dyk, G. van Slobbe en H. Brenkman. De feestavond werd voorts bygewoond door em. pastoor J. Looyaard en pastoor N. A. Commandeur. Groep 4: 1 v. d. Burg-v. Ingen 76. 2 Janson-Rip 75, 3 Verkuil-v. Helvert 66, 4 echtp. Tijssen 65, 5 echtp. De Vrind 65, 6 dames Stigter-v. d. Erfde 56, 7 Biesot- v. Weizen 52, 8 mevr. VryenMbek-Rom- pes 49. In elke groep promoveren en degra deren zo mogelijk drie paren. BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT C. van den Berg, arts, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Pathologie, met ingang van 1 jan. 1966 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst benoemd; L. J. Dooren, arts, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde, met ingang van 1 jan. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst be noemd; Mej. dr. E. Gans, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Farmacologie, met ingang van 1 jan. 1966 in vaste dienst benoemd; Mevr. drs. L. M. J. S. Gelato-Vol- ders, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij het Centraal Rekeninstituut be noemd; Mej. dr. M. E. Holtrop, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de Celbiologie en Hi stologie, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappe lijk medewerker le klasse benoemd; Dr. J. T. Hoogeveen, wetenschappe lijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Medische Chemie, voor net tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk hoofdmede werker benoemd; Mevr. drs. E. Kraak-Cramer, weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 aug. 1965 tot 1 aug. 1966 wederom in deze functie benoemd; Dr. L. J. Menges, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsvchologie, voor het tijdvak van 1 sept. 1965 tot 1 sept. 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker benoemd; Mej. H. A. Y. Noë, arts voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Kin dergeneeskunde benoemd; Dr. N. J. A. Noorduyn, voor het tijd vak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Pathologie be noemd Dr. K. Sankaranarayanan, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij het Instituut voor Ra- diopathologie en Stralenbescherming, voor het tijdvak van 1 dec. 1965 tot 1 dec. 19oo wederom in deze functie be noemd; Drs. J. W. I. M. Simons, wetenschap, pelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Stralengenetica, met in gang van 1 jan. 1966 tot wetenschappe lijk medewerker le klasse in vaste dienst, benoemd; Mej. drs. A. T. A. Sleumer. voor het tijdvak van 17 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de Bibliotheek be noemd: G. Smeenk, arts, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst hij de Dermatologie, met ingang van 15 feb. 196 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst benoemd; Dr. A. Staal, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Klinische Neurologie, met ingang van 1 jan. 1966 tot wetenschappelijk hoofd medewerker benoemd; Mej. mr. J. Steketee, wetenschappe lijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsge leerdheid. voor het tijdvak van 1 feb. 1966 tot 1 feb. 1967 in deze functie be noemd; Dr. J. van Steveninck, wetenschap pelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Medische Chemie, met in gang van 1 mrt. 1966 in vaste dienst benoemd Het programma ving te 8 uur aan. Nadat de grote „studioklok" van het „scherm" was verdwenen trad het „elf de zet" genaamd „zender Vry Oegst geest" in werking met een weerbericht dat niet alleen bestond uit een weerkaart maar dat ook suggestief door de jeugd in „beeld" werd gebracht. Het „jour naal" bracht de voorzitter van de K.J. J.C., de heer H. Schrandt onder de boog lampen. Deze sprak een welkomstwoord en besteedde aandacht aan het jubileum van de Gidsen. Zich tot de ouders rich tende benadrukte hy het werk van de K.J.J.C. Een charmante T.V.-omroepster, Ans Molenkamp, kondigde gedurende de ver dere avond de programma-onderdelen aan. Als eerste een optreden van de „Wilbert-Drummers" o.l.v. de heer W. Driessen. Na de pauze bracht deze band versterkt met een aantal hoornblazers van „Crescendo" uit Hillegom een dave rende „Wilbert-Taptoe" met dansende majorettes èn een tweetal meisjes, die op de lyra's al heel wat mans zijn. De verkenners brachten een bokswed- stryd uit het „Kerkwerve Sportpaleis". Het welpje met het bord „storing" was kennelijk als grap bedoeld maar het werd helemaal écht omdat, een gedeelte van het decor naar beneden kwam. Hoofdmotief van de show was een overzicht van 25 jaar gidsentijd. Bijzonder aardig was de uitbeelding van het jeugdkamp anno 1966 waar Rla Langebroek en Mary Oplaat de „Slr- staki" dansten. De meisjes wierpen voorts eenb lik in de toekomst: de vie ring van het honderdjarig bestaan op de planeet Venus. Aalmoezenier P. Lansbergen zorgde voor de epiloog waarin hy wees op de taak van de ouders „in het verkeer van alle dag de jeugd te geleiden, begelei den en de richting aan te wyzen". Spr. bracht hulde aan de „hoofdverkeers agent" de heer C. v. Velzen „altyd en thousiast, origineel, effectief en vol energie". Tot besluit van de eenmalige TV-uit- zending in kleuren draaiden de Rowans een strook papier af van 1 meter hoog en 35 meter lang waarop alle medewer kende stonden vermeld. Een werkstuk van akela Wil v. d. Putten. De teksten van deze revue waren van A. Schlat- mann Jr. en mej. A. Aanhane. De piano werd virtuoos onder handen genomen door de heer Theo Wisse. Zoeterwoude 19-3-1966 Met deze verzoek ik U my enige ruimte af te staan in Uw blad, om de aandacht te vestigen op de zeer gevaar lijke verkeerssituatie op de hoek Wel- poortsewegNieuweweg te Zoeter woude. Vorige week is er weer een ernstig auto-ongeluk gebeurd, doordat er voor de tweede keer ln korte tyd een auto door de voorgevel van het huis ter plaatse is gereden. Er waren geen do den te betreuren, maar wel een ern stig gewonde. Dat het een gevaarlijk punt is biykt ook, dat wy 's avonds herhaaldelyk wor den opgeschrikt door gillende remmen van een auto doordat de bestuurder de bocht te laat opmerkt. Het is zelfs zo. dat de bewoonster van het huis niet meer in de kamer durft te slapen uit angst, dat er voor de derde keer een auto de slaapkamer komt binnen rfl- den. Ik wil niemand ook maar enig ver- wyt maken, maar het lijkt my wel tyd er eens wat aan te doen. Er zijn reflec terende plaatjes op de muur aange bracht, maar gezien de ongevallen van de laatste tyd is het niet afdoende. Ik zou de bevoegde instanties in over- 1 weging willen geven een witte streep te trekken midden op de weg, te begin nen 15 meter voor de bocht en te ein digen 15 meter door de bocht, dan kun nen de weggebruikers zich beter oriënte ren, vooral bij slecht zicht, en als het mogelijk is een bord met de aanduiding gevaarlijke bocht. Laten wij er aan doen wat wij kunnen, anders zullen in ver band met het steeds drukker wordende verkeer, dodeiyke ongelukken niet uit blijven. F. v. d. KROGT, Weipooortseweg 46, Zoeterwoude. ZATERDAG 19 MAART 19d PAUZE Morgen: 4de zondag van Zondag „Laetare". Mis: „Verheugt f Jerusalem(uil de profeet 1st EERST NEEN, DAN JA Wat we morgen te horen krijgen, he<j een voorspel in een bootje op het van Genesareth. De opvarenden daar-vAlVlö Lr hadden twee keer meegemaakt, hoe ipnQt yj zegende handen van hun Heer schf' pende handen waren, hoe brood en ;}Qek6nb droogde vis zich als 't ware voortplai ten tot een scheppingsdaad. Dat g, |s H6t ons begrip te boven, omdat het hoe v de schepping een wetenschappeiyk ra,!'®''®'®' sel is toen en nóg. In dat bootje Jgf het meer van Genesareth vraagt Chri tus aan de opvarenden (die geen bro gdeelte hadden meegenomen): „Begrypt ge h nu nog niet?" Daarmede werd niet r6V3l T6 vergd, dat de apostelen, en wij op on beurt, het hoe van de brood van 1 ZIJT broodvermenigvuldiging zouden begi i. pen. Dan zou ons antwoord moeten li u per ben? Ons antwoord zij dan recht-l recht-aan: „Ja, Heer!" T ff\ LEIDSE BIOSCOPEI De films in de week van 17 t/m maart zijn door de Katholieke Fil I Centrale als volgt gekeurd: Camera: Topkapi (14 jaar). Woensdag: De grote bedrieger (14 n Dageiyks en ook zondag: 7.00, 9.15 jfelf zal Dagelijks van 2 tot 5 uur Huwelijk! reportage. Lldo: Trottoirmeisjes (18 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Luxor: Saboteur in volle zee (14 jaail" Woensdag: Wonderfull Life (a.I.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, T.00 «n 9.15 i Studio: Een ochtend van zes weken (volwassenen) - geprolongeerd. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: The sound of music (a.I.) geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 500 en 8.00 uu Rex: De heerser van kamp Singapore, (18 jaar) v< Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 PUNT „Ik heb niets om aan te trekken hi| lk hem iedere dag gezegd. Nu heeft 1 verjaardag een cursif „Maak nieuw uit oud" gegeven!" GRCXI KORRELTJE brandt nimmer lang. kreejf VERLOTING JEUGDCOMMISSIE u-v-s- h bijltj» By de verloting van de Jeugdcommi^ U.V.S. zyn de eerste pryzen afctn kre§ volgt: 1. gasfornuis no. 3189, 2. lioi-logj^®1" 5644, 3. fototoestel no. 2703. Dezijaaj. t, de andere pryzen kunnen worden ai twee gehaald by de heer A. den Hollandc^j^f Seringenstraat 5, Leiden. "Ut de fe Drs. A. D. Tates, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Stralengenetica. met ingang van 1 jan. 1966 tot wetenschappelijk mede werker le klasse noemd. Ook in Alphen een „witte pomp" Sinds gisteren staat er ook in Al phen een z.g. „witte pomp", waar de benzine vier cent goedkoper is dan bij de overige benzinestations. De pomp staat aan de Goslaan en wordt geëx ploiteerd door oliehandel M. Verschuur en Zonen, die aldaar onlangs van de gemeente een perceel grond aankocht. Ofschoon deze „witte pomp" voor andere pomp-houder8 reeds aanleiding was om over verlaging van de benzinepryzen te denken, is tot nu toe geen der overige pompstationhouders tot een verlaging overgegaan. TER AAR PRIMEUR De kweker C. M- Zevenhoven bracht deze week de eerste verse spinazie van dit voorjaar ter veiling. Groentehande laar Cor Hulscher te Alphen aan den aste dienst be- Rijn nam dit produkt over voor 1,07 p« kg. MARKTBERICHTEN KATWIJK A.D. RLJN 18 mrt. Groent| Waspeen (per kist) A extra 9.30-9.9 Al 7.50-9.40; A2 3.80-8.10; B-extra 10.7(1 11.40; B-l 8.90-11.50; B2 2.10-2.40; 3.70-5.30; C2 2.40-4.10, sla (per stuk) j 20; A2 13; spruiten 61-64; uien (pel kist) 2.50-2.60; witlof 81; radys (pel bos) 35; kervel (per bos) 8-9; selderij (per bos) 11-15. Aanvoer waspeen duizend kilo. Wordt Nieuw-Venne De Vennep De directies van een aantal plaats* lijke industrieën in Nieuw-Vennep i Haarlemmermeer hebben na een o terende bespreking met de gemeenti ly'ke autoriteiten besloten onder de br volking van Nieuw-Vennep een enquéi te houden met het doel een uitspraa II uit te lokken over een eventuele verandering van Nieuw-Vennep in D Vennep. Alle inwoners van het plaats hebben gisteren of vandaag of zulle is maandag een enquêteformulier kryge: die op 21, 22 of 23 maart zullen worde UW opgehaald. De initiatiefnemers vinden dat „do* de steeds groeiende betekenis van i woonplaats als industriecentrum, naam Nieuw-Vennep in De Vennep dier te worden veranderd en wel om twee rJ denen. Ten eerste is Nieuw-Venntfl voor buitenlanders moeilijk uit te spr ken en dus te onthouden, wat dicap is nu het plaatselijk bedrijfslevel steeds meer contacten met buitenland.' I bedrijven krygt. Ten tweede is De Vei| nep korter, krachtiger en moderner, vendien in het lokaal spraakgebruik wordt al van De Vennep gesproken, historisch zo menen de initiatiefnff mers zou de naamswijziging woord zyn. Mocht de bevolking van het plaats;! biykens de enquête naamsveranderit* willen, dan zal een daartoe strekkei verzoek aan het college van b. en van de gemeente Haarlemmermeer wot den gericht.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4