slechts één dag h«W® pr«l« K. 0. presenteerde twee werelden: DAVID ZINMAN EN STEFAN ASKENASE 'SÊÊÊL LEIDEN VRIJDAG 18 MAART 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 GLOEDVOLLE DIRECTIE groene kaart-houders van K O een concert met werken van Haydn, Men delssohn, Chopin en Brahms onder de dirigent David Zinman. David Zinman blykt een orkestleider te zijn van bui tengewone allure. Leerling van de grote Pierre Montreux, is hij op weg zich een grote bekendheid te verwerven. Hij is thans dirigent van het Nederlands Kamerorkest dat onlangs in Leiden concerteerde en wij hebben toen reeds een gunstige indruk gekregen van deze nog slechts 30-jarige dirigent. Ook gisteravond bleek hij de parti turen der gespeelde werken tot in de puntjes te kennen. Zijn directie getuigt van volledige overgave aan de muziek. Ieder gebaar van hem is zinvol. Ieder solistisch trekje komt tot z'n recht. Maar in heel zijn enthousiast zich geven verloochent hij niet dat hij toch de man Is van details, de man van de grondige analyse, maar waardoor wel eens de grote lijn uit het oog wordt verloren. Het subjectieve van een compositie heeft voor hem de voorrang en domineert boven het objectieve van notenbeeld in maat. Maar dit alles doet niets af aan de grootheid als leider en over brenger van intenties. Zinman is nog te jong voor volledige rijpheid. Maar wsar grote buitenlandse orkesten en hier in Nederland o.a. het Concertge bouworkest en het Residentie Orkest hem als gastdirigent uitnodigen is dat toch wel een bewijs van zijn grootheid. En dat bewijs heeft hij gisteravond gegeven in de uitvoering van een van de sterkste composities van Haydn, nl. de 88e Bymfonie in G. Zo fris, zo klaar, zo doorzichtig en ook zo mooi en zang rijk b.v. in het Largo, zullen wij zelden horen. Het was een feestelijk begin. Leids Jeugdparlement en gemeentepolitiek In de raadszaal van het stadhuis kwam het Leids Jeugdparlement bijeen. Ter discussie was een uitvoerige nota over Leidse problemen, welke nota werd aan geboden als het beginselprogram van een (denkbeeldige) politieke partij: ''De Leidse Jongeren Kiesvereniging". Wü citeren: "De wet van vraag en aanbod mag geen breekijzer blijven tot een krankzinnige verhoging van de ka- merpryzen". "Huuradvieskommissie en Wettelijke Huurbescherming mogen geen dode letter blijven", maar ook wordt er In de nota aandacht gevraagd voor de sanering en krottenopruiming in de bin nenstad, de voltooing van de tot nu toe onvolledige annexatieplannen, de sport, de recreatie, de verkeerssituatie, het Jeugdwerk en de Cultuur. Dit programma werd door de opstel ler ervan, Anton Kohlbeck, uitvoerig toegelicht. In het programma werd ook gesteld, dat er een agglomeratiebestuur naar het "Rijnmond" voorbeeld over het Leidse streekgebied zou moeten komen. De vertegenwoordiger van de A. R., T. Spoelstra zag liever een herindeling der gemeenten, zoals op Walcheren. Hij voel de niets voor een kunstijsbaan en vond ook de bouw van een schouwburg van maar liefst 18 miljoen een luxe. George Hewitt van de P. v.d. A. voelde daaren tegen wel voor een Schouwburg, zelfs al zou die 18 miljoen kosten. Wel vroeg hy zich af hoe het L. J. K. al deze plannen denkt te concretiseren. Hij zei: "Er is nu eenmaal een (financieel) pla,- fond". Kees Korthals van de Jongeren WD vond in het programma te weinig ruimte voor het particulier initiatief en hij vroeg zich af waarom geen financi ële hulp gevraagd bij de bouw van een kunstijsbaan? Net als zijn voorgangers kon Ton van Duinhoven van de KVP waardering opbrengen voor de nota. Waardering voor de nota bleek bij alle partijen te bestaan, hetgeen uit de uit slag van de stemming bleek. De CHU slechts was tegen. Loek Schipper be toogde onder meer dat de kamerprijzen door krachtig optreden van de kamer bewoners zelf in de hand moeten worden gehouden. Hij vond niet dat er gespro ken kon worden van een schreeuwend tekort aan sportvelden in Leiden. Voor het overdekt maken van het zwembad "De Vliet" voelde hij niets. Zijn argu ment was "De Overdekte wordt ook niet plat gelopen". De algemene instemming die de nota van de KVP-er Kohlbeck, nu optredende als lid van het LJK kreeg, was misschien niet verwacht, maar gaf toch reden tot optimisme, deze eens gezindheid onder jongeren over de te voeren gemeentepolitiek. ker onze aandacht voor Mendelssohn's pianoconcert nr. 1 op. 25. Het was een hele overgang van 't klare, welbewuste van Haydn naar de zwoelte van de Ro mantiek. Askenase is oud geworden en is niet meegegaan met de nieuwere op vattingen. En zodoende waren er twee werelden op het podium, die van de jonge Zinman en de oudere Askenase. Askenase is daarbij niet zo zeker meer in zyn techniek. Misgrepen en onregel matigheden moesten we jammer genoeg constateren. Het pleit voor de dirigent die dit alles keurig opving. Terecht liet Askenase Zinman delen in het applaus. Erger was echter dat de eens zo be kende Chopin-vertolker in Krakowiak op. 14 van Fred. Chopin, een rondo voor piano en orkest ons in dit wel technisch veeleisende concert-rondo menigmaal in de steek liet. Neen, dit was Chopin niet meer. Het is altyd tragisch als iemand na het hoogtepunt van zijn roem door gaat en in de declinatielijn vervalt. Tenslotte Brahms' 3e symfonie ln F opus 90. Deze symfonie is o.i. een open leggen van Brahms' eigen leven; zijn problemen, zijn innerlijke strijd, de grote vragen van het leven, tot hij in het slot van de symfonie niet de oplossing, maar wel de berusting vond. Of het orkest in het begin een be. paalde depressie na Askenase's spel moest overwinnen weten we niet, maar het Alegro con brio was niettegenstaan de Zinmans gloedvolle directie niet mee te krijgen. Bij het Andante, dat zeer verinnigd werd gespeeld, was Brahms er weer in al zijn grootheid als com ponist. Wij bewonderen hier vooral de contrastwerking waartoe Zinman het orkest dwong. Maar té grote nadruk er op te leggen onderbreekt wel eens de doorstromende grote lijn. Met een andere solist zou dit concert een hoogtepunt z(jn geweest in het K O-programma. Negen lijsten voor raadsverkiezingen in gemeente Leiden Aan de gemeenteraadsverkiezingen op 1 juni a.s. nemen in Lei den 9 partijen deel. In 1962 waren het 8. De negen lijsten die thans zijn ingediend zijn die van de VVD, PvdA, KVP, Prot. Chr., PSP, CPN, Partij voor Volkswil en Referendum, Boerenpartij en de Boeren- en Middenstandspartij. Nieuwe lijsten zijn die van de Boerenpartij, de Boeren- en Middenstands partij en de Partij voor Volkswil en Referendum. De Staatk. Geref. Partij en de Radicaal Democraten, die in 1962 wel aanwezig waren, doen dit jaar dus niet meer mee in Leiden. VEEL JERSEY-PAKJES IN VOORJAARSCOLLECTIE VAN DE GROOT (van onze redactrice) Een van de laatste modeshows in Leiden was gisteren de voorjaarsshow van het modehuis De Groot. De voor jaarscollectie was binnen, in deze zaak op de Breestraat, hetgeen men al enige tijd had kunnen constateren in de etalages, die vooral ten tijde van het huwelijk van prinses Beatrix een lust voor het oog waren. De Groot bekleedt een heel aparte plaats onder de Leidse modezaken, hetgeen een logisch gevolg is van de samenstelling en het gehalte van de collectie. Wat De Groot te bieden heeft is chic en klassiek, hetgeen niet zo'n verdienste is, want wanneer men 250,- of 350,- wil of kan betalen voor een pakje, kan men uiteindelijk overal wel slagen. Wat wel een ver dienste is, is dat De Groot een eigen stijl heeft weten te ontwikkelen, die smaakvol, niet progressief, bekende namen draagt als Hanro, Spanjoli, Ma- rie-Bonheur en Ralph, garanties voor teergetine mooi vallende jersey pakjes modieuze jumpers, leuke jurkjes en klassieke mantelpakken. MANTELPAKKEN In de show, die gistermiddag en -avond in rest. Van der Heijden ge houden werd, zag een wat ouder pu bliek een collectie, waarin duidelijk tot uiting kwam, hoezeer modehuis De Groot zich- heeft gespecialiseerd in mantelpakken, deux- en trois pièces en mantels, die beduidend mooier en eleganter waren dan de jurken, die wij te zien kregen en waarvoor wij op een enkele uitzondering na weinig waardering konden hebben. De show begon met een donker blauwe flanel mantel in redingote- model. Opvallend was een complet in een wit-bruin-grijze ruit, bestaande uit een mantel en een rok. Op de rok werd een bruine jumper van 29.75 gedragen, de jas had een effen grijs rever en dito manchetten 239,-). HAMROOD Temidden van de vele pasteltinten en het donkerblauw nam de zgïi. „hamrode" kleur een bijzondere plaats in. In deze flatteuze warme tint wa ren een aantal modellen van deze show, zoals een schattig pakje van Hanro met een zacht-roze blouse erin. De gerende rok leek opzij twee plooien te hebben, door lange v-vor- mige stiksels. Het jasje had een brede rever en zes knopen. Vooral in jersey pakjes en ensembles toonde De Groot een schitterende sortering. Mooi door zijn eenvoud was een marine-blauwe trois-pièces, met vierkante halslijn van André Courrèges. Het jasje was ge voerd met dezelfde donkerblauwe- witte streep van de jumper, hetgeen dit pakje een bijzonder cachet geeft. PROVENCE-STIJL Onder de jurken waren nogal wat zuiver zijden modellen. Nog afgezien van het feit, dat de zomen hiervan bijzonder slecht waren afgewerkt (een euvel dat in deze show wel eens meer storend op de voorgrond trad) waren de modellen naar ons idee niet alleen erg stijf, maar zelfs ouderwets. Brede ceintuurs in de taille van waar uit aan de alle kanten een flink aan- gerimpelde rok springt, zijn in de huidige mode zonder meer misplaatst. Leuker waren de linnen jurkjes die werden geshowd, zoals een jurkje in de kleuren beige-donkerbruin. De laag geplaatste taille werd geaccen tueerd door een ceintuurtje en het beige bovenlijfje was afgebiesd in de donkerbruine kleur van de rok. De mantelpakken die De Groot liet zien waren voor de grotere maten wat saai, jongere en slanke vrouwen kunnen echter hun keus maken uit een aantal modieuze modellen, waar van de kenmerken hoofdzakelijk de vaak donkerblauwe kleur en de mooi vallende, korte jasjes zijn. Geheel apart in deze show stonden de zgn. „Provence-jurkjes"; wel leuk voor zo er bij, maar soms wat al te kwasi-kinderlijk. Bij alle mantelpak ken en deux-pièces heeft modehuis De Groot de keuze uit een ruime sor tering jumpers, evenals dit het geval is met blouses en rokken. Leids of Leiderdorps gebied niet belangrijk Wethouder Piena: „Als er maar huizen komen" De wethouder van Openbare Werken van Leiden, de heer C. J. Piena, heeft in een vraaggesprek, dat gisteren in het Leiderdorps Nieuwsblad werd ge publiceerd, nog eens duidelyk uit laten komen, dat op het gebied van de wo ningbouw Leiden onmogelijk aan de enorme behoefte zal kunnen voldoen, omdat de aan Leiden toegewezen grond by lange na niet toereikend is. De rand gemeenten en speciaal Leiderdorp zul len als opvanggemeente te hulp moeten komen. „Bij een aangelegenheid als de wo ningnood mag naar mijn smaak geen plaats zijn voor rancuneuze gevoelens. Het gaat om woningen. De grenswijzl. gingsgeschiedenis is nu bijna rond en als de garantie gegeven kan worden, dat die woningen er zo spoedig mogelijk komen, zal het mij om het even zijn. of de Zijllaan en Meijepolder Leiderdorps dan wel Leids grondgebied is", aldus de heer Piena, die voor een Hechte samen werking op woningbouwgebied tussen Leiden en de randgemeenten weinig of geen beletselen ziet, omdat de verstand houding de laatste tfld tussen de be stuurders uitermate goed is. ONDERWIJZEND PERSONEEL HIELD INSPECTIEDAG LEIDEN In de Stadsgehoorzaal is gisteren de 69ste jaarlijkse vergadering van „Vereniging van onderwijzers en derwijzeressen in de inspectie Leiden" gehouden. Op deze vergadering sprak de voorzitter, de heer Alb. Boogaard, over de moeilijke, maar uiterst boeie- de fase van ontwikkeling waarin het onderwijs zich thans bevindt. Zo noemde de heer Boogaard o.a. 'n groei ende belangstelling bij het onderwij zend personeel voor de inhoud en de structuur van het onderwijs. De heren J. Chr. Bartelsman, sect, en Kruit werden in het bestuur opge volgd door de heren J. F. v. d. Wijn gaard en A. C. Verhoeven. De heer Bartelsman ontving de dank van de voorzitter en de gezamenlijk op de in spectiedag exposerende firma's de wijze waarop hij vele jaren de ganisatie van de inspectiedagen heeft verzorgd. Prof. dr. G. C. van Niftrik uit Am sterdam sprak over „De crisis der mo raal", die volgens hem gevaarlijke kanten heeft, maar ook geweldige mo gelijkheden. „Als cultuur heeft de mensheid geen dragend ethos meer, Eerste kievitsei voor Leidse burgemeester Traditiegetrouw ontving ook nu Lei- dens eerste burger het in deze omge ving gevonden eerste kievitsei. De ge lukkige vinder was ditnraal de heer G. Harkink, onderbrandmeester bij de Leidse brandweer en wonende aan de Damlaan 17, die gisteren In de namid dag twee eieren in de Pesthuispolder vond. Bij afwezigheid van de burge meester stelde hy gisteravond beide exemplaren aan mevrouw Van der Wil ligen ter hand, welke geste uiteraard bijzonder op prys werd gesteld. De heer Harkink smaakte reeds eer der enige malen het genoegen het eerste Leidse kievitsei aan oud-burgmeester Van Kinschot te kunnen overhandigen. zij zich kan intregeren", al dus prof. Van Niftrik, die als de taak van de ethiek op het ogenblik zag: het onderzoeken hoeveel algemeen mense lijks, natuurlijks of goddelijks de oude waarden bevatten om er dan 'n eigen tijdse vorm aan te geven. Het programma van de inspectiedag werd voortreffelijk besloten met het optreden van Seth Gaaikema, die met medewerking van zijn begeleider Roe lof Stalknecht de onderwijzers en on derwijzeressen een uitstekend cabaret voorschotelde. De herstelwerkzaamheden aan de brug nabij 't Groene Kerkje te Oegst- geest zijn in volle gang. Vanaf de rijksweg valt de enorme heistelling, die midden op de brug staat al op. De brug is momenteel alleen maar toe- gangkelijk voor voetgangers en fiet sers, die nog op moeten passen voor oliespatten ook. De heistelling drijft een aantal heipalen het Oegstgeester- kanaal in om de pijlers die verzwakt zijn te ontlasten. De brug zelf krijgt ook een opknapbeurt. De leuningen en de zijvlakken krijgen weer een nieuwe verflaag. Ook de ducdalven voor de brug worden opnieuw geteerd en krij gen weer een frisse schone witte kop. Het ziet er naar uit dat de brug bin nen afzienbare tijd weer voor het ver keer zal worden opengesteld. Dat be tekent voor velen weer een ongemak i minde ZOETERMEER Raadsverkiezingen met zeven lijsten Voor de gemeenteraadsverkiezingen in Zoetermeer zullen ivaarschynlyk zeven partyen hun kandidaten stellen. Op 1 juni zal men dan een keus kunnen ma ken uit Party van de Arbeid, Kath. Volksparty, Anti Rev. Party, Ohrist. Hist. Unie, V'. V. D., Staatkundig Ger. Partij en Partij Vry Zoetermeer. De drie prot.-chr. partijen, die in de huidige raad één fractie vormen, zullen dus afzonderlijk aan de verkiezing deel nemen. De lijst gemeentebelangen komt thans uit als WD-lijst. De "groep-Dui- nisveld" heeft de naam veranderd in Partij Vrij Zoetermeer. LEEMUIDEN EHBO VERGADERDE Onder voorztterschap van mevrouw N. HeenkBergshoef hield de afdeling Lei- muiden van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. haar ledenjaarvergadering in de zaal van „Het Wapen van Lei- mniden". Het merendeel van de leden kon de voorzitster voor deze vergadering welkom heten. Ook de docent van de vereniging, dokter J. A. Brinkhorst, woonde de vergadering by. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereniging het afgelopen jaar is begonnen met een opleidings cursus voor het eenheidsdiploma. Aan deze cursus nemen een 25-tal personen deel. Verwacht wordt, dat een groot deel hiervan in de loop van dit jaar het diploma zal behalen en de thans 28 gediplomeerde leden tellende ver eniging zal gaan versterken. Bij het punt hulpverlening trokken speciale aandacht het toenemende aan tal verkeersongevallen, waaronder ver schillende vrij ernstige, waarbij slacht offers geholpen werden. Voorts werd nog gememoreerd, dat de afdeling het afgelopen najaar een goed geslaagde wedstrijdavond heeft ge organiseerd. Ten aanzien van het punt wedstrijden erd nog besloten, dat de vereniging op 2 april a.s. aan de voorwedstrijden zal deelnemen met een tweetal ploe gen. Penningmeester D. Kroon gaf een over zicht van inkomsten en uitgaven over het afgelopen jaar. De heer Kroon had de boeken met een klein batig saldo kunnen afsluiten. Uit een korte toelich ting bleek echter, dat door enkele nog onbetaalde posten dit overzicht geflat teerd was. De controlecommissie had de boeken nagezien en verklaarde zich accoord met het door de penningmees ter gevoerde beleid. Voor het lopend boekjaar werden in de kascontrolecom- rnissie benoemd mevr. Engels en de heer C. van Velzen. De bestuursverkiezing bracht weinig schokkends. De aftredende bestuursleden, de heren Th. J. Bartels, D. Kroon en J. C. Hoogenboom werden met algemene stemmen in hun functies herkozen. Op verzoek van een der leden stelde het bestuur voor om de oefenavonden te verplaatsen van de dinsdagavond naar de donderdagavond. De vergadering ging hiermede accoord en stelde de eerst volgende oefenavond vast op 24 maart aanstaande. Om tien voor zeven gisteravond stak de 11-jarige Marianne V. uit Leiden tijdens het spelen zonder op het verkeer te letten de rybaan over. Een personen auto kon haar daardoor niet ontwijken en reed haar aan. Met een gebroken lin kerbeen werd zy door de EHD naar het academsich ziekenhuis vervoerd. De afgelopen dagen hielden de onderwijs krachten drie oriëntatiedagen op het se minarie te Warmond. Zij hebben zich daar verdiept in de nieuwe catachese en de geloofsopvoeding van de kinderen. Het oudercomité van de St. Barbara- school heeft de weleerwaarde heer mr. J. Weitjens S. J. uitgenodigd om over deze moeilijke materie te komen spreken voor de ouders. Deze avond zal gehou den worden op dinsdag 22 maart, des avonds om acht uur in de St. Liduina- school, Lammenschansweg 6. Een ieder is van harte welkom. BURGERLIJKE STAND Geboren: Antonio Paulo z. v. A. Mar- tinazzi en M. A. Brussee. Angélique dr. v. W. G. C. van der Kaay en J. Siere. Karin dr. v. D. van Heijningen en M. A. Hock. Christina Maria dr. v. S. Bijlsma en A. H. van der Straten. v Ondertrouwd: C. A. v. Dorp en C. J. G. van der Meijden; H. J. P. Koele- wijn en W. J. G. v. Marwijk; H. J. Soullié en W. P. Seeker; B. van der Wal en A. M. Jansen; A. van der Hei den en I. M. M. v. Deventer; J. J. A. M. van der Zee en E. M. M. Faes; F. v. Gellecum en *J. Gans; W. H. J. Phi- lippo en W. G. Vinkesteijn; R. A. Jo nes en A. M. Barrett; E. de Jonge en J. I. van der Voord; J. B. Heemskerk en J. van der Vijver; W. de Bock en M. C. Smit; A. J. Schepers en M. A. van der Ven; W. A. van der Jagt en W. van Weesel; A. de Roode en P. M. van Kasterop; G. J. Sikking en J. W. Peltenburg; B. Heshusius en H. Siera; P. Timmers en L. J. M. v. Hoydonck; J. M. van der Geest en J. M. Hensing; H. Blokpoel en M. de Graaf; H. W. Rieehelman en H. J. v. d. Berg; G. A. v. Beers en U. Gellert; G.: Eijk en J. M. Petiet; H. T. van der Luit en M. A. Brinks; W. J. Neuteboom en J. Beij; P. R. Smits en H. A. H. N. Gelderman. Gehuwd: J. van der Zeeuw en W. Nieuwenburg. J. E. A. van Ruitenbeek en E. E. Voss. T. W. Niesthoven en J. M. de l'Ecluse. B. H. Broers en J. de Romijn. J. van den Broek en F. v. Leeu wen. A. C. van Arkel en A. van Oost- merssen. E. de Vin en M. C. H. Kam- pinga. J. W. A. H. Leenen en M. M. Spetter. E. Winterberg en R. van Gel der. J. M. Wouters en W. van Ham. C. H. Versluis en M. J. Veerman. A. J. van Dartel en J. M. F. Kuckelmann. Overleden: W. C. J. Segaar 83 jaar vrouw. H. Buijs 70 jaar man. A. Koo nings 51 jaar man. B. van Wijk 8 dagen VOORSCHOTEN JAARVERGADERING LTB Voorzitter G. v. d. Hulst kon slechts 15 leden welkom heten op de jaarverga dering van de LTB. In zyn openings woord bracht hij dank aan de afgetre den algemeen voorzitter van de LTB de heer Kolfschoten. Veel heeft hy ge daan voor de tuinbouw. De heer v. d. Hulst schilderde daarna in enkele woor den de toestand ln land- en tuinbouw- kringen. De resultaten in de veehouderij waren in het afgelopen jaar niet om weg van te zijn en ook bij de hollen- kwekers waren de resultaten slechter, ondanks grotere export in het voorbye jaar. Daar men zit met een nadelig saldo stelde het bestuur voor de jaarlijkse bij drage van ƒ50.— aan de KPJ (jonge- renorganis.) dit jaar niet uit te geven. Uit de gegeven toelichting werd duide lyk dat de jongeren reeds een behoorlijk bedrag hadden ontvangen zelfs gro ter dan was geschat voor hun aan deel in de verzorging van de feestavond. De vergadering had echter geen andere mening en stond de toekenning van 50 gulden voor. hetgeen dan ook zal ge schieden. De Lourdes-aktie voor de heer v. d. Krogt bracht het mooie bedrag van 435,50 op. Tot leden van de kascom- missie werden benoemd de heren Helder man en Oosterveer. De aftredende be stuursleden, de heren Jac. van Vliet en A. Q. Doeswijk werden herkozen. Na het huishoudelijk gedeelte ontstond bij de rondvraag nog een levendige discus sie over verschillende problemen. De geestelijk adviseur pater A. van Aarn- hem gaf de aanwezige leden nog enige geestelijke woorden mee. Geboren: Edwin Adrianus Johannes zn v. Nicolaas Langeveld en Emmy P. Oostergo; Peter zn v. Bemhard E. Ro denburg en Clasina E. Faas; Ceri Louise dr v. David W. Potts en Ann Holmes. Overleden: Hendrik Pieter Cornelis Pieterse, 28 jaar. OEGSTGEEST Geboren: Senta Inge Marianela dr v. R. E. Beeldsnijder en H. A. Henry; Sa bine Louise Maria dr v. H. A. Reterink en A. L. F. M. Schellart; Jacobus zn v. IJ. S. Verloop en A. van Egmond; Casper Frank zn v. J. Lagas en G. Buijs, Thomas Axel zn v. E. K. J. Jakel en D. R. Schütte; Mih&ly Gerrits zn v. F. Balint en M. A. Bleze. Ondertrouwd: A. J. Visser en P. Berg- Getrouwd: C. M. Brouwer en P. A. van Bergen; P. J. van der Burg en M. van Egmond; H. Langenberg en G. J. M. Roest; D. J. Lankamp en B. C. van Moolenbroek; W. van Griensven en E. Kop. Qverledan: L. Volkering; H. W. Runla. I KIEZERSREGISTER De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat van heden af een ieder kosteloos dia inlichtingen uit het kiezersregister kan verkrijgen, waaruit hy kan opmaken, of hy zelf of pen ander daarin ai dan niet of niet be- hooriyk is opgenomen. De Burgemeester voornoemd, VAN DER WILLIGEN. Leiden, 18 maart 1966- De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op woensdag maart 1966. van des voormiddags acht uur tot des namiddags zeven uui stemming ter verkiezing van de leden der Provinciale Staten zal plaatsvinden. De kiezer wordt in herinnering ge bracht de verplichting, bedoeld in ar tikel I 9 der kieswet: Hij, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, is verplicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tyd aan te melden bij het stembureau het voor hem aangewezen stemdistrict. Voorts wordt gewezen op het bepaal de in artikel 128 van het Wetboek var Strafrecht: Hy, die opzetteiyk zich vooi een ander uitgevende, aan een krach tens wetteiyk voorschrift uitgeschre ven verkiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoog ste een jaar. De Burgemeester voornoemd, VAN DER WILLIGEN. Leiden, 18 maart 1966- KORFBALSTANDEN LEIDSE CLUBS (t/m 18 maart) Overgangsklasse B: PSV 12—20, Die Haghe 11—18, Regen boog 11—14, Spangen 11—14, SVK 11 11, Vicus O. 11—11, HKV 2 11—7, Eind hoven 106, Sperwers 115, K. Zijn- dijk 114. Eerste klasse: Danaiden 9—18, HSV 10—13, Fluks 10 —13, O. Eibern. 2 10—11, Zuiderkw. 10 —10, DKC 10—8, OSCR 9-^7, Alge mene 94, Swift 11—4. Derde klasse A: KNS 816, Hou Stand 1014, Ahoy 89, Schiedam 99, Raven 98, Over- kanters 87, Wion 96, Houtsnippen 9—1. Derde klasse B: Crescendo 10—20. Fortuna 1018. Kwiek 9—10, Velox 9—10, Schiebroek 9—6, ALO 9—6, Actief 9—4. HPV 8—0. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 18 MAART K O-cursus Gabriel Smit spreekt over het concilie. Gerecht 10, aanvang 20.00 uur. Café chantant „De Ruif" gastop treden Henri Goemans. Jan Vossensteeg 57. aanvang 20.30 uur. Ver. v. Paedagogiek byeenkomst over „Welk schooltype ls voor myn kind het meest geschikt". Museum voor Volkenkunde, aanvang 20.00 uur. Volkstuin Roomburg receptie rest. v. d. Heyden, van 4 tot 6 uur. Leidse Schouwburgver. eeuwfeest opvoering „Hedda Gabler". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Mij. der Ned. Letterkunde spreker Ward Ruyselinck over „Kempens Jour naal". Unlversiteisbibliotheek, aanvang 20.00 uur. Vola filmavond behangseldruktech niek. Zomerzorg, aanvang 20.00 uur. Nevobo lustrumviering. Stadsge hoorzaal, aanvang 18.45 uur. ZATERDAG 19 MAART Stille Omgang Leiden vertrek per bus vanaf de Mare om 23.15 uur, van te oren lof in de Hartebrug om 22.30 uur. Café chantant „De Ruif" gastop treden Henri Goemans. Jan Vossensteeg 57, aanvang 20.30 uur. Zulderkerk concert Jeugdkamer- orkest Leiden o.l.v. Henk Briër, met so listen. Aanvang 20.00 uur. ZONDAG 20 MAART Café chantant „De Ruif" gastop treden Henri Goemans. Jan Vossensteeg 57, aanvang 20.30 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde film: Handel brengt welvaart (Z.O. Azië), aanvang 3.30 n.m. (kinderen on der de 12 jaar hebben slechts toegang met geleide). APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. R0EL0FARENDSVEEN FLORAWEG 64 Advertenties, drukwerk en abonnementen voor DE LEIDSE COURANT worden aangenomen door: VAN KLINK, TELEFOON 01713—739 KORFBAL Crescendo Het eerste twaalftal speelt zondag om 2 uur ln Delft tegen Fortuna, dat met slechts 2 punten ach terstand de tweede plaats op de rang lijst inneemt. Winnen de „eerstelingen" ook deze wedstryd en de kans hier voor is zeker aanwezig dan betekent dit dus tevens een grote zo niet be slissende stap in de richting van het uiteindelijke kampioenschap. Opgesteld zijn de dames Marian Luysterberg, Ank van Dam, Truus Wildenburg-Noorder- meer, Leny Kok, Els Lindeman, Joke Schouten-Hazebroek en de heren Frans en Kees Cornelissen, Ton Ouwerkerk, Jan Hensing, Aad Schouten en Ignas de Jong. Voor de overige teams staan de navolgende wedstrijden op het pro. gramma: Zuiderkw. 3-Crescendo 2 (2 uur); De Danaïden 4-Cre8cendo 3 (2 uur); Crescendo 4-Madjoe 2 (zaterdag 2 uur); Junioren: Crescendo A-Fluks A (12 uur); Adspiranten: Crescendo A- KNS A (zaterdag 15.30 uur); Crescen do C-Noorderkw. C (14.00 uur). Overgangsklasse Spangen-Vicua O.; eerste klasse: Fluks-Danaïden; De Al- gemene-OSCR; Zuiderkw. vrijaf; derde klasse: KNS-Schiedam. Leidse Korfbalbond 1ste kl.: Zuider kwartier 3-Crescendo 2; KNS 3-Fluks 5; Danaiden 3-Noorderkw. 1; De Algeme. ne 3-Vicus O. 4; Danaiden 4-Crescendo 3; 2e kl.: Crescendo 4-Madjoe 2; Madjoe uitsluitend In ons filiaal te HAARLEMMERSTRAAT 25 1-Zuiderkw. 4; KNS 5-Fluks 6; Danaï den 5-De Algemene 4; Junioren A: Vi cus O. A-Fortuna A; DKC A-Zulderkw. A; Jun. B: Crescendo A-Fluks A; De Algemene A-Danaiden B; Adsplrantent lste kl.: Danaiden A-Fluks A; Crescen do A-KNS A; 2e kl.: Zuiderkw, B-Zui- derkw. C; Danaiden B-KNS B; 3e kLi De Algemene B-Noorderkw. B; Zuider kwartier D-Fluks C; 4e kl.: Zuiderkw. E-KNS C; De Algemene C-Danaiden Ej Fluks D-Danaiden D; Crescendo C« Noorderkw. C; Pupillen A: Zuiderkw. a- Noorderkw. a; Pup. B: Madjoe a-Zui- derkw. c; Fluks b-KNS a. HOCKEY Siseo Voor de belde eerste teams van Siseo biyft de spanning, die met een eventueel kampioenschap gepaard gaat voortduren. Ook in het komende weekeinde staan beide weer voor de op gave: „winnen en in de running biyven". Het wedstrydprogramma ziet er voor de Siseo-teams als volgt uit: Dames 1-HH. YC 2 (14 uur); Dames 2-Zandvoort 2 (12.30 uur); HDS 4-Dames 3 (14 uur); Ryswijk 2-Heren 1 (13 uur); Kieviten 5- Heren 2 (12.30 uur); HDM E-Melsjea A (13 uur); Jongens A-Groen Geel D (11 De opstellingen van de belde eerste teams zijn: Dames 1: Rally Wohl, Anklo Bark. Nel Hoogenboom, Joke Aaldera, Ank van Putten, Olga Tetteroo, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Joke de Vrind, Emy van Brussei; Heren 1: Frans van Adrichem, Ben van Adrichem, Carol Kollman, Vincent Bus, Gijs Groenewegen, Bert v. Brussel, Ben Ramakers, Hans Smiet, Jacques Gerria, Theo van Schaik, Evert Bus. Haagse Rechtbank Fotograaf stal fotoapparatuur Een 20-jarige fotograaf uit Leiden verschafte zich toegang tot de foto-af deling van het vliegveld Valkenburg, waar hij enkele fototoestellen en andere apparatuur stal. Iets dergelijks was al eerder gebeurd, toen de fotograaf nog in militaire dienst was, toen werd hy door de Krygsraad veroordeeld. Vanwege de tweede dief stal heeft de fotograaf zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden ge had, waarbij de officier van justitie, ln verband met het verleden van de man, jaar gevangenisstraf en voorwaar- deiyk ter beschikking stelling van de regering eiste. De rechtbank heeft uit spraak gedaan en verdachte veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf waar twee maanden voorwaardeiyk en af trek van het voorarrest. DIEFSTAL VAN STENEN Een 20-jarige monteur heeft zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad wegens diefstal van een hoeveel heid stenen van een bouwwerk te Ryns- burg en Noordwykerhout. Verdachte was nl. bezig om de woning op te knap pen welke hij zou gaan betrekken en had toen wat stenen nodig. Per auto trok hij er met een vriend op uit om ergens stenen te gaan stelen. Hy nam toen geUjk maar plm. ƒ500,-- aan gereedschap mee. De officier van justitie eiste tegen ver dachte zeven maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardeiyk en aftrek van voorarrest. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdacht* veroordeeld tot vijf maanden gevange nisstraf waarvan twee maanden voor waardelijk en aftrek van het voorarrest.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3