S)e£cid6c6oii^cMtl: Faliekante procedure HoogTVpunten Vanavond in de ether Dora Paulsen dresseert' vlooien bij Tom Manders Zaak Sacco-Vanzetti' tragische rechtzitting in fraaie rolbezetting t Roode Kruis protesteert bij AVRO TELEVISIE RADIO alles kan met CEta^iGM' moord aan de bron PAGINA 2 DB LEIDSE OOUBANT VRIJDAG 18 UAAiil .Jfcb Onelegant, maar naar WANNEER een rondborstig man als A.R.-fractieleider Roolvink ongezouten over iets de waarheid wil vertellen, klinken zijn uitlatingen vaak weinig elegant. Maar even vaak zal toch erkend moeten worden, dat hij met zijn mokerslagen toch de kop van de spijker raakt. De heer Roolvink ergert zich eraan, dat de pogingen van de overheid om het gezag te handhaven, met een zekere regelmaat en van bepaalde kanten zelfs bij wijze van systeem worden bont gemaakt als „rechtse terreur". Zijn commentaar daarop? Zo ongeveer dat onder het mom van anti-fascisme ongewassen en on gekamde knapen en jongevrouwen een stuk terreur bedrijven, dat aan de oorlogsjaren herinnert. FEIT is, dat zich in het koor van lieden, die er als de kippen bij zijn om over „fascisme" en „nazi- terreur" te klagen, velen bevinden, die zelfs bij benadering niet weten waarover ze het feitelijk hebben. Zij onteren niet alleen het pro test van burgers, die wel weten wat dictatoriale tirannie betekent, maar ze proberen bovendien een nieuwe rechtsopvatting te intro- duceren. volgens welke de wettige overheid geen enkel recht zou hebben om ordeverstoorders, die zich niet goedschiks willen neer leggen bij het gezag, dan maar eens met krachtiger middelen aan te pakken. Jammer genoeg weten de be trokken jongeren meestal niets concreets over de jaren 1930-1940. Anders moesten ze weten, dat èn Hitier èn Mussolini, evenals vele andere politieke terroristen, zich in het zadel hebben kunnen zetten, dank zij de bijstand van groepjes met opvattingen zoals nu gehul digd worden door hen, die als eersten 't woord „fascisme" in de mond nemen. TRAGISCH is het, dat met be trekking tot de tiende maart en het voorspel daarop dit niet ingezien werd door sommige ouderen, die toch beter behoorden te weten. Met eerbewijzen van dit soort doet men de Dokwerker en het Nationale Monument oneer aan. Onmaatschappelijkheid is niet sy noniem met democratie of vader landsliefde. Wat besloten is, blijft besloten ER »u een misverstand kunnen rij zen, dat alleen de WD en sommi ge katholieken en christelijk-histori- schen bezwaar ertegen maken, wan neer het kabinet onder druk van de fl- nancieel-economtsche omstandigheden of de budgettaire moeilijkheden van de regering zou willen besluiten de tweede tranche van de belastingverlaging weer ongedaan te maken. Zo is het nu net ook weer njet. Om enkele feiten te vermelden, die tot een ander inzicht nopen! Wanneer minister Suurhof voorzichtig de uitspraak heeft gedaan dat in geval van nood het zinvol zou zijn om na te gaan of hét niet verstandig zou zijn op een eenmaal gemaakte belastingmaatregel terug te komen, staat daar in socialistische kring tegenover een minister Samkal- den die al» zfln mening te kennen heeft gegeven, dat alleen maar algehele overeenstemming een aanleiding kan zijn om op de in 1964 gemaakte wette lijke regeling terug te komen. En wie zou willen opmerken dat het toch maar dr. Berghui», de voorzitter van een der regeringspartijen was, die als een der eersten de zin van het la ten doorgaan der tweede belastingver lagingsronde in twijfel heeft getrokken, moet niet vergeten, dat de voorzitter der AR-Kamerffactie, een heel ander geluid laat horen. Voor hem is het een belangrijke zaak. dat destijds over deze belastingverla ging vrijwel algehele eensgezindheid heeft bestaan ook de socialisten wa ren voor en dat noch tijdens de ka binetsformatie noch in de jongste rege ringsverklaring erop gezinspeeld werd, dat het nuttig of noodzakelijk zou zijn in dit opzicht de weg terug te gaan. Waar is, dat de toestand van de schat kist kort na het aan het bewind komen van het nieuwe kabinet minder floris sant bleek, dan de heren Cals en Von deling vermoedden. Maar dit kabinet heeft bereids een el- gen beleid uitgestippeld en wanneer de loon- en inkomstenbelasting weer onder het mes moet, dient dit te geschieden na zorgvuldig beraad in de volgende parlementaire periode. NICO VAN VLIF.TS Zuld-Afrika-reeks „Ooggetuige" hebben we destijds ge kenschetst als een serie programma's waarin het materiaal over het geheel met objectiviteit was verzameld en op objectieve wijze verwerkt. Dat hij aan het slot tot ons Inziens verwerpelijke conclusies kwam. doet niet af aan het feit dat het gepresenteerde materiaal en uiteraard ook wel die conclusies boelende stof voor een brede gedachten- wisseling konden opleveren. Gisteren was zon gedachtenwisseling op gezet in de vorm van een marathon debat o-l.v. de Studentenraad van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Omdat men redelijkerwijs riSet. mocht aannemen dat veel kijkers Alle Ooggetuige-uitzen dingen hebben gezien, werd het debat voorafgegaan door een samenvatting van die zes uitzendingen. Voor de werkelijk- geïnteresseerden een grotendeels over bodige herhaling wellicht, maar als uit gangspunt voor het debat prijzenswaar dig. Het merkwaardige feit deed zich voor dat na die herhaling teen uur lang) men niet aan de discussies begon waarvoor het materiaal compleet geleverd was Voorzitter prof. dr. G. A. Kooy hield eerst een ellenlange inleiding en liet daarna zijn gast-deskundigen hun in leiding houden. Al met al was men zo doende ongeveer twee uur bezig vóór het debat eindelijk van start ging. Een onmogelijke situatie vonden we. Om dat. naar onze mening, na die twee uur de kijkersaandacht zozeer verslapt moet zijn dat er nog maar betrekkelijk wei nigen de eigenlijke discussie gevoigd zul len hebben. En ook omdat die discussie wegens tijdnood moest worden afgebro ken vóór er van een reële uitwisseling van standpunten sprake was geweest. We weten niet of men in het Amster damse Belleveu nog tot vruchtdragende resultaten gekomen is. De mogelijkheid ertoe was er wel. gezien de te elfder ure (letterlijk genomen!) Interessante as pecten die werden aangeroerd. Maar we betreuren het wel dat er tussen NCRV en Studentenraad kennelijk geen betere sluitende afspraken zijn gemaakt over de gespreksprocedure. Omdat hier een prachtige kans op informatie over een actueel probleem door fouten In die procedure om zeep werd gebracht. Zondag Nederland I 20.30: Stadhuis op stelten; 21.05: Grenzen, herhaling jubileumdocumen taire K.R.O. Maandag Nederland I 20.30: Ik was Monty's dubbelganger, speel film. Nederland II 20.55: Reportage poëziemanifestatie in Carré te Amsterdam. 9 Dinsdag Nederland I 21.00: Hoofdstuk VI, programma van Jef de Groot en Bob Rooyens; 21.45: Boksreportage. Woensdag Nederland I Verkiezingen Provinciale Staten. Nederland II 20.45: Koninge gambiet. Donderdag Nederland I 21.15: Het vijfde slachtoffer, t.v.-spel. Vrfldag Nederland I 20.20: De nieuwe wereld,^t.v.-musical. Zaterdag Nederland I 21.20: Alleen voor u, programma rond Walden en Muyselaar. Nederland H 20.01: Finale wedstrijd Letters en noten. John van de Rest voor meesterproef Vitale actrice terug op t.v. (Van om* omroepcorrespondent) Hilversum Morgenavond treedt Do- ra Paulsen op In Tom Manders' t.v.- programma „Een straatje om met Porus". Deze befaamde cabaretière, dia al ruim de vfjfenzeatlg gepas seerd, is een half Jaar lang niet meer op het beeldscherm verschenen. Tij dens de repetitie voor morgen ver telde ze ons dat ze in augustus van het vorig Jaar het een dubbele long ontsteking in een Amsterdams zieken huis was opgenomen. De eerste week van december mocht ze weer naar haar woning aan het Sarphatipark te Amsterdam en drie dagen later stond deze vitale actrice in Baden-Baden al weer voor de camera's. Maar ze had haar krachten overschat en moest onmiddellijk weer op medisch advies 'gaan rusten. Nu leeft Dora Paulsen weer het leven, zij het met een stevige verkoudheid. „Ik ben mijn weerstand kwijt. Als Ik in ds buurt kom van verkoude men sen, dan loopt de volgende dag ook mijn neua", zegt ze in half-Duits -half Nederlands. „Die Hollandse winters zijn voor mij een kwelling. Ik heb een schitterend bovenhuis tegenover het Amstelhotel. maar geen tuin. Maandenlang heb ik mijn neus niet buiten de deur gestoken. Ik heb een elektrisch deken aangeschaft en het liefst ga ik tegenwoordig vroeg naar bed. Toch ls zo'n leven niets voor mij. Sinds mijn derde jaar hunker ik naar het applaudiserend publiek. Ik freb als het ware op de Bühne leren lopen. Zo tussen de bedrijvigheid op de speel- yloer dooi, vertelt ze over haar le ven. Op 14 juli 1898 is ze in Berlijn geboren als dochter van een opera zanger en een koriste. Sinds haar der de levensjaar trok ze met vader en Oriëntatieprogram voor jonge kiezers HILVERSUM. In het VPRO-program ma „Ronduit" wordt vanavond speciale aandacht besteed aan de komende ver kiezingen voor de Provinciale Stalen. Het programma is speciaal bestemd voor de 875.000 jonge kiezers, die dit jaar voor het eerst hun stem mogen uitbrengen. Fractieleiders van tien politieke partijen sullen in de studio aanwezig ziin om Ln het kort. uiteen te zetten wat. hun partij deze jonge mensen te bieden heeft Na daae inleiding kunnen door de Jonge kiezers telefonisch vragen wolfden ge steld. die dan beantwoord zullen worden floor: J. C. Corver (VVD), drs. J J. Voogd <P.v.dA.). mr. G. H. Slotemaker de Bruine, Johan Zwaneken (KVP). en B. Roolvink (AR). De vragen dienen voor Den Haag en omstreken gesteld te warden via telefoonnummer: 858213. Liturgische kalender ZATERDAG 19 maart; H. Jozef. Mis Justus. Gedachtenis van de dag. Credo. Eigen prefatie. Wit. moeder door het land en vervulde menig rolletje. Maar haar grote kans kreeg ze pas toen ze als zeventien jarig meisje in een Duitse film mocht debuteren. De titel is haar ontscho ten, maar dat komt door die ellendi ge verkoudheid. De eerste wereldoor log onderbrak haar carrière, maar na de wapenstilstand mocht zij in- vallei voor de actrice Kathe Dorsch. Haar eerste hoofdrol speelde zij in „Evchen Humbrecht" en dat gaf haar grotere bekendheid. Ontdekt door Louis Davids Al spoedig ontwikkelde Dora Paulsen zich als cabaretière en in 1928 kreeg ze een contract bij het Rudolf Nelson- theater. Met dit gezelschap vluchtte zij als joodse actrice in 1933 naar Zwitserland. Hier werd zij ontdekt door Louis Davids die haar naar Ne derland haalde. In het Amsterdamse ,,La Gaité" vierde ze triomfen als Duitse chansonnlere. Toen brak de tweede wereldoorlog uit en Dora Paul sen geeft met haar donkere stem als het ware reliëf aan haar verhaal over die moeilijke tyd, toen haar Duits ac cent bij iedereen achterdocht wekte. Ze vertelt niet graag meer over die i tijd. „Es geht alles vorüber", zegt ze plotseling weer lachend. Heerlijke tijd Na de oorlog heeft ze een heerlijke tijd gehad. Bij het cabaret Tlngel-Tangel zong ze een paar jaren geleden nog het befaamde satirische chanson „Kennen sie das Land wo die Kano- nen blühen?" van Erich Kastner, die daarin waarschuwt voor de meedo genloze Pruisische geest. De ouder dom komt nu met gebreken, maar Dora Paulsen zou als het kon tot haar laatste levensdag haar publiek willen boeien. Daarom is zij Tom Manders zo dankbaar, dat htj haar in zijn show heeft opgenomen. ,,Ja als vloolen- dresseuze en dan moet u weten dat ik nog nooit een vlooientheater van binnen heb gezien. I Na ja, so get s lm Leben, aber jetzt 1st es genug", zegt ze resoluut en trekt j haar crème camelmantel dicht haar heen als het haar beurt ls te repeteren. Zaterdagavond zullen de kijkers haar in haar nieuwste crea tie kunnen aanschouwen. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Onder leiding van de Jonge en bekwame regisseur John van de Reet, die onlangs in het nieuws stond met „als er geen zwarten be stonden...", Is de VARA-televlsle mo menteel druk bezig In de Cinetoon- •tudio's te Dulvendrecht met de op namen van „De saak Sacco-Vanzetti", dat op 1 met wordt uitgezonden. Dit door de bekende auteur Reginald Ro se geschreven televisiestuk, in de ver taling van mr. Erlka van Dijk, 1» ge baseerd op ware feiten en het oordeel dat de geschiedenis over deze feiten heeft gevormd. „De zaak Sacco-Vanzetti** werd door de auteur geschreven aan de hand van een nauwkeurige bestudering van het procesverbaal van de rechtzitting en haar nasleep, van de geschriften van Sacco en Vanzetti en van de getuige nissen van de mensen die door hem hebben gestreden. (n 1947 nog schreef Albert Einstein dat alles gedaan moest worden om deze tragische geschiedenis levend te hou den ln het bewustzijn der mensheid. „Het herinnert ons aan het feit. dat zelfs de best opgezette democratische instellingen niet beter zijn dan de mensen, wier werktuigen zij zijn". Berucht proces Het stuk vangt aan met het verhaal van de verteller (Sens Rouffaer), die de kijker» schetst dat Nicola Sacco 'n echoenmaker was en Bartolomeo Van zetti een viaventer. Hun namen waren onbekend tot m op 15 april 1920 op een dodelijk en raadselachtig moment ge meengoed werden van de massa. De ze mannen, die nimmer oneerlijk waf ren geweest, werd ten laste gelegd dat zij op die fatale'dag 15.776.51 dol lars aan loongelden hadden gestolen en de kassier Frederick A. Parmen- ter, zomede de lijfwacht Aleaaandro Berardelll te hebben neergeschoten- voor de schoenfabriek van Ric and Hutchins te South Bralntree ln de staat Massachusetts. Het hierna vol gende proces heeft destijds de gehele beschaafde wereld in zijn ban gehou- Zcven jaar dodencel Zeven Jaar lang zitten Sacco en Vanzet ti op de voltrekking van 't doodvonnis te wachten. Er worden over de hele wereld woedend demonstraties gehou den. Dappere Juristen lopen krachten stuk op (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM. De heer D G. Simons, hoofdredacteur van het NTS-journaal, heeft zich in een rapport voor de Raad van Beheer van de NTS, uitgesproken voor een volledige autonomie voor het N'TS-Journaal en zijn hoofdredacteur. De Raad van Beheer heeft het verzoek van de heer Simons afgewezen. The Walker Brothers in Studio Stalles" r Brothers"-stljl reeds drie hits, coming in", vanavond gebracht zal worden in het tienerprogramma „Studio r Stalles", waarin zy te gast zyn. Verdere medewerking wordt verleend door f Eddie Jones, de Belgische beatgroep „Les Godasses" en Wout Steenhui», r die zal laten zien én horen hoe hij uit een gitaar het geluid van een voltallig r orkest kan halen. Presentatie: Mireille Bosch. (Nederland I, 19.05). In Engeland schijnt het voor een buitenlander byzonder moeilijk te zijn furore te maken ln de tienerwereld. De Amerikaanse Walker Brothers zijn daar echter in geslaagd en scoorden met hun „Rightious de laatste „My ship is ..Der Vetter aus Dingsda' l t.v.-operette De operette „Der Vetter aus Dingsda", op tekst van Hermann Halier en Rideamus en op muziek van Eduard Künneke, speelt in een „ro mantisch" operett eland: Ne- derland. Echter wel door een Duitse bril bekeken, waardoor de situaties overtrokken voorgesteld worden. Dat doet echter aan de kwaliteit van de operette verder niets af. Vanavond wordt een uitvoering van „Der Vetter aus Dingsda" voor de K.R.O.-t.v. in een produktie van de Westdeutscher Rundfunk met met medewerking van onder anderen Btrgit Bergen (haar vocale pres- fa ties zijn te danken aan Herta Talmar), Friedel Blasius en Günther Schwerkolt. Regie: Imo Moszkowicz. Algehele muzikale leiding: Franz Marszalek. (Nederland II, 20.01). ,,Der Unvollendete hoor pel macht van Massachusetts. Niemand luisterde naar de pleidooien van bril jante geesten als Anatole France, Al- bert Einstein en Madame Marie Cu rie. Het vonnis wordt op 27 aügustus 1927 om middernacht voltrokken. Grote bezetting Regisseur Van de Rest heeft de be schikking gekregen over een zeer groot aantal uitstekende acteurs. On der de ruim veertig toneelspelers ver vullen Wies Andersen als Sacco: Henk van Ulsen als Bartolomeo Van zetti: Ton Lutz als officier van justi tie Katzmann; Wim van den Brink als Webster Thayer; Lo van Hens- bergen als gouverneur Fuller; Allard van der Scheer als William Thorry son en Lou Steenbergen als Aldlno Fellcanl de hoofdrollen. Naar 't zich laat aanzien wordt „De zaak Sacco en Vanzetti" na de verto ning op de eerste mei een der meest besproken televisiespelen van dit jaar. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis heeft een protest ingediend bij de AVRO in verband met het gebruiken zonder zijn toestemming van zijn wettelijk beschermde naam in een ledenwerf campagne door middel van adverten ties ln de dagbladen. In de advertentie werd o.a de naam van het Rode Kruis, de ANWB en de PTT genoemd in een tekst die luidde: „Bah zoudt u zeggen, bah zo algemeen, het heet wel Rode Kruis, maar dat echte rode socialistische is er niet bij". Dè AVRO heeft Inmiddels zijn veront schuldigingen aangeboden en 'het Rode Kruis heeft hièrmee genoegen geno- In 't V.P R.O.-programma van vanavond wordt het hoorspel van Peter Hirche „Der Unvollendete" uitgezonden in een vertaling van Katja Spierendijk Ernst. Het is een spel, waarin het evangelie tot een eigentijds beeld is omgewerkt en de verteller, die naar het schijnt afstand heeft genomen van de gegeven situaties nu eens zuiver als verteller dan weer als God, minstreel, kluizenaar of reiniger het woord voert. Een monoloog overigens, die zo nu èn dan weer overgaat in een dialoog als de verteller met zekere personen wordt gecon fronteerd.! In, de hoofdrollen van dit, door Ooos Mulder, geregisseerde hoorspel onder anderen Huib Broos en Guus Verstraete. (Hilversum n, 20.00). Hedenavond NEDERLAND I. NTS: 19.00 Nws. ln het kort; 19,01 Klaas Vaak; AVRO 19.05 Studio Stalles: tienertheater: 19.30 AVRO'a Televizier; NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht; AVRO: 20.20 Zoo-Zoo, maandelijks dieren- programma: 20.45 Is Gert thuis...?: licht muziekprogramma: 21.25 Voor de vuist, weg. 22 45 Avro's televizier. NTS: 23.15 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort; KRO: 20.01 Der Vetter aus Dingeda. operette (prod. Westdeutscher RundfunkNTS r 22.1022.15 Journaal. Zaterdag NEDERLAND I. NTS 10.30 Te- leac: Samen leven nu en morgen therh. les 20); 11.00 Teleac: Pech onderweg (herh les 9); 11.30 *feleac: De Attische tragedie (herh. les 1); NTS: 16.00 Geheime agent 86. t.v.- film; VARA: 16.25 Koning Klant: programma voor de consumenten: 16.50 Ieder diertje zijn pleziertje; 17.0017.35 Voor de kinderen. Hedenavond HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 18.00 Meisjeskoor juet instrumentaal sextet; 18.20 Zang en gitaar (gr.): lichte muziek; 18.35 Harmonie-ork 18.55 Op hef woord af, praatje; 19.00 Nieuws en weerpraatje: 19.10 Radlo- krant; 19.30 Ons volkslied, waan en waarheid (6), muzikale lezing; 19.50 Stereo: Licht ensemble met zang- soliste; 20.10 Prisma: gevarieerd I programma; 20.50 Geestelijke liede- ren (opn.); 21.20 Show-Schouw: ma- r kers van muziek in film ei^musical; 22.20 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; 22 40 Wijd als de wereld: internatio nale oriëntatie tn kerk, zending en oecumene: 23.00 Lichte grammofoon- muziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m.). VPRO: 18.00 Nieuws; 18.15 Deze week, praatje: 18.20 Uitzending van de Communistische Partij van Neder land; 18.30 Jazzmuziek; 18.50 Rond uit, programma voor de rijpere jeugd 19.30 Nieuws: 19.35 Ronduit, pro gramma voor de jeugd: vragenbe- antwoording; 20.00 Der Unvollendete, hoorspel met muziek; VARA 21.00: Stereo: Omroeporkest, klein omroep koor en solist: klassieke en moderne muziek; 22.30 Nieuwe; 22.40 Actua liteiten; 22.50 Stereo: Lichte gram- mofoonmuziek: 23.45 Socialistisch nieuws in esperanto. 23.55j Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18 00 Gram., 1815 Veronica's jukebox. 19.00 Hits van morgen en overmorgen. 20.00 Cowboymuziek. 21.00 Kaleidoscoop. 22.00 Progr. voor alle Spaansprekende mensen in Nederland. 22.30 Jazzjourn.. 23 30 Gram. tot 1.00 uur. DRAADOMROEP (4« lHn) 18—20 uur I Richard Wagner. 1. Uit „Rienzi" a. Ouverture, Symphonic Orkest van de Beierse Omroep o.l.v Fritz Lehmann b. Allmacht'ger Valer bliek herab. Wolfgang Windgassen, tenor; Sympho nic Orkest van Bamberg o.l.v. Ferdi nand Leitner. 2. Uit ..Tanhauser" O Fürstin. Wolfgang Windgassen, tenor: Annelies Kopper, sopraan; Symphonie Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Richard Kraus. 3. Uit ..Lohengrin" In Fernem Land. Wolfgang Windgassen, mphonie III. Paul Hindei Radio Berlijn uit Dieskau bariton; Pilar Lorengar. so praan- Donald Grobe. te-nor: Svmpho- nte Orkest van Radio Berl(jn o.l.v. Leopold Ludwig. BRUSSEL Ned. f324 m) 18 0o Nws. 19 40 Lichte muziek. 20.00 Kamerkoor- zang; 20,20 Klaas. muz.; 21.30 Nieuws; 21.45 De zeven kunsten BRUSSEL Frans <484 m) 18.30 Nwe NDR-WDR (309 ml 19.15 Jazz; 20.00 ENGELAND BBC <330 ni) 20.30 ENGELANb BBC G500 m) 18.31 Ge- var. muz.; 23.31 Gevat. mua. Zaterdag HILVERSUM I (402 m.) K.R.O.: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende Woerd; 7.15 J Klassieke gramm.muz.; 7.30 Nieuws; 7.32 De zingende kerk: oude geestelijke liederen (opn.); 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.10 Oude kamermuziek (gr.); 8.30 Nieuws en KNAC/ANWB wegen- informatie; 8 33 Hoogmis; 9.35 Water- standen; 9.40 DJinn: gevarieerd progr 12 00 Angelus; 12.03 Country and Wes- tem Express (gr.): 12.24 Marktberich- J ten: 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws; 12.40 Lichte grammmuz.; 12.45 Overheidsvoorlich- ting; Geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer; 12.55 Lichte gramm.muz.; 13.15 Carion- ca: programma voor de tieners; 14.10 J Musicerende dilettanten: 14.30 Voor de kinderen: 14,40 Lichte gramm.muz.; 15.15 Franse ohansons (opn.); 15.30* Visages de la chanson, een Frans/Ne- derlands programma; 16.00 Muzikale Tombola I: gevarieerd muziekprogr. 17.10 Sjook. programma voor de twin- J tigers: 17.25 De ster van Zwolle, ope- ning van het wielersêlzoen17.35 Muzi- kale Tombola II, Gevar. muziekprogr. HILVERSUM II. (298 m.) VARA; 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek en so- oialistisoh strijdlied; 7.23 Lichte gram- mofoonmuziek (7.30—7.33 Van de voor- pagina, persoverzicht)8.00 Nieuws; 8.10 Liohte orkestmuziek (gr.); 8.20* Wegwijs: tips voor trips en vakanties: 8 30 Liche gramm.muz.; 9.li) Tokkel- orkest en klein vrouwenkoor: amuse- J mentsmuziek. VPRO: 9.40 Oosterburen- piioht <I), gesprek over Nederlanders* en Duitsers in de toekomst; 9.55 De* openbare school, praatje. VARA: 10.00 Z. O 135. gevarieerd programma. (Om 11.00 Nieuws): 12.15 Loon naar «"er-* ken, lezing; 12.27 Mededelingen t.b.v. J land- en tuinbouw; 12.30 Actueel sport- nieuws; 13.00 Nieuws; 13.10 VARA- J varia; 13.15 Stereo: Liohte orkestmu- miek en zanesolisten13.40 Voor de twintigers; 14.15 Radio Jazzclub; 14.45 Brandt het rode licht, dan koppen dicht: klankbeeld over de eerste Ne- J derlandse radio-amateurs; 15.15 Klas- sieke opera-muziek (gr 16.00 Nieuws: J 16.02 Lichte grammofoonmuziek: 16.45 Vragen vuur; een bekende Nederlander beantwoord vragen van Jonge mensen; 17.00 Stereo:; Metropole orkest; 17.30* Radioweekjoumaal. HILVERSUM ni (240men FM-kan): NRU/AVRO: 9.00 Nieuws; 9.02 Solisten en orkestenparade (opn.)10.00 Nieuws 10.02 Lichte gramm.muz. voor de tie- ners NRU/NCRV: 11.00 Nieuws: 11.02 J Liohte ork. muz. (gr): 11.30 Muziek* van het Leger des Heils (gr.); 12 00 Nieuws, eventueel actualiteiten: 12.02 Lichte gramm.muz.; 13.00 Nieuws: 13.02 Lichte gramm.muz. voor de tieners: 14.00 Nieuws, eventueel actualiteiten; 14.02 Operettemuziek, muziek uit mu-,* sicals en filmmuziek (gr.); 15.00 Nieuws 15.02 Klassieke gramm.muz.: 15.30 Lich+ J gevarieerd platenprogr.; 17.00 Nieuws; 17.02—18.00 Sportshow: reportages, uit- slagen, commentaren en liohte gram- mofoonmuziek. RADIO VERONICA (192 mtr) 7.00 Schoonschip - Opgeruimd programma. gevar. muziek met o.a 11 15 The Dutch Swing College Band: 12 00 Red J Band toppers. 12.15 Tv -favorieten. 12 30 Hits A Gogo. 13.00 Teenager Muziek Express. 14.00 Nederlandse Top 40, 16.00 Tips voor de top. 16.30 Platen- palet, 16 45 Kwartier gevarieerd. 17.00 J Programma voor de hele familie, 17.30 tot 18.00 De Teenbeatclub. BRUSSEL Nedei risten lopen hun I de onverzettelijke j vraag handleiding in de winkel 4 door ngalo marsh 82 Fox „Tot dusver zie ik twee kistjes", vreemd gesmoorde stem. Alleyn ging de slaapkamer binnen en zag zijn col lega diep gebogen onder een versierde wandspreuk. „De paden langs, de velden In. Vooruit met flinke pas". Fox lag op zijn knieën met zijn hoofd op de vloer en zijn arm in de muurkast. Hij haalde 2 kistjes van Japans lakwerk te voorschijn en zette ze op 't onopgemaakte bed, waarop de verkreukel de nachtjapon lag die met verschoten madeliefjes was geborduurd. De kleine sleutel past op alle twee", zei hij. „Alsje blieft sir." Het eerste kistje bevatte opgerolde bundeltjes pa pier en een goed gevuld geldzakje; het tweede een aantal papieren. Alleyn ging ze bestuderen. Het bo venste vel was een doorslag met een geperforeer de rsnd. Er stond een getypte lijst van data en tij den op over de laatste twaalf maanden: SR— De bron. 15 augustus 8.15 uur. n.m. 21 augustus 8.20, n.m. 29 augustus 8.30 uur. n.m. In het geheel waren er twintig notities. Twee ston den er afzonderlijk gemeld, dateerden uit het vori ge jaar en waren dik onderstreept; 22 juli 5 uur n.m. 30 sept. 8.45 uur. „Uit een kopieboek ln haar bureau", zei Alleyn, „werd een pagina gescheurd. Dat zal dan wel het origineel zijn geweest van die doorslag hier." „Met de schrijfmachine geschreven," merkte Fox op. „In de zitkamer staat een aftandse schrijfmachi ne. We zullen het controleren, maar ik denk wel dat het klopt." „Kunt u Iets uit de data opmaken, mr. Alleyn?" „Uit die onderstreepte wel. Twee jaar geleden. 22 juli 5 uur n.m. Dat la de datum en de tijd van die geschiedenis met Wally'a wratten. Gisteren was het twee jaar geleden." „Zouden die andere datum» dan betrekking heb ben op latere genezingen?" Werd er een of ander register bijgehouden?" „In het begin niet. Nu wel. Het boek ligt voor ie dereen ter inzage in Wally's huisje. We kunnen het controleren, maar ik geloof niet dat dit de verkla ring ia. De datums liggen te dicht bijeen. Wij heb ben hier laat eens kijken: drie aantekeningen betreffende augustus van het vorig jaar, één voor september en dan niets meer tot 27 april van dit Jaar. Dan een regelmatig doorlopende lijst gedu rende de laatste drie maanden tot verdorie, ja! tot veertien dagen geleden. Wat maak je daaruit op, mijn beste Fox? Geen Idee?" „Alleen dat die uren allemaal ln de tijd liggen dat de herbergen open zijn. In de Boy-and-Lobster heb ben ze goed bier. Dat zou me best smaken. Het is hier warm, vindt u niet?" Alleyn keek hem peinzend aan „Je.hebt volkomen gelijk," zei hij en ging de winkel binnen. „Pender! riep hij, „wie is 's avonds de barman in de Boy and-Lobster „Vroeger was het de majoor zelf, sir, maar sinds die vorstelijke verbouwing, is er een barjuffrouw in het hoofdgebouw, terwijl de majoor in een klei ne bar achter de lounge zijn klanten bedient". „Altijd?" „Als hij er nog net toe iri staat is," zei Pender droogje». „En dat ls wel altijd bijna het geval. Hij kan uitstekend tegen drank." Pender ging weer. „Er is nog iets," zei Alleyn te gen Fox. „De preclese tijden die ze hier heeft op getekend, worden later naarmate de dagen lengen." „Dat klopt," zei Fox. „Die tijden worden inderdaad later." (Wordt vervolgd) I Eddte Jonee, bekend uit de film „10.38", vanavond te gaat in Studio Stalles". (Nederland 1,19.03).

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2