Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Oom Elek onder indruk van goed spelende Nederlanders Duitse trainer door Oranjekenner' getipt Oosterburen vatten duel serieus op Europese prentkunst in het Rijksmuseum Luchtvaart in landbouw dient mechanisatie NSF maakt weer veel sportmensen gelukkig Waterpolotitel voor jeugdploeg HZPC SPAART JO DE ROO ZICH VOOR WEDSTRIJD MILAAN-SAN REMO? DINSDAG 15 MAART 1966 12 LEIDSE COURANT FC Twente legt spelers boete op ENSCHEDE Het bestuur van FC Twente Is bijzonder ontevreden over de verrichtingen van enkele bij de En- schedese voetbalstichting onder con tract staande spelers. Na afloop van de zondag gespeelde wedstrijd tegen Sparta werd besloten aan Heinz Höher, Bulatovic en Egbert ter Mors geldboetes van 250 gulden op te leggen wegens „onvoldoende pres taties". Bovendien mag dit drietal vol gende week niet mee naar Birmingham, waar FC Twente een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Aston Villa zal spe- Sportmilitairen krijgen het druk DEN HAAG De tweede wedstrijd tussen de elftallen van Nederland en België voor de kwartfinales van het toer nooi om het Internationale militaire voetbalkampioenschap zal woensdag 6 april bij kunstlicht op het PSV-terrein in Eindhoven worden gespeeld. De eer ste ontmoeting leverde 'n gelijkspel op: 1—1. Het Nederlandse militaire basketbal team neemt voorts op 18 en 19 maart deel aan een internationaal toernooi te Oostende, waarvoor ook de militaire ploegen van Frankrijk en West-Duits- land zijn uitgenodigd. Het volleybalteam ontmoet op 22 april in Arlon het verte genwoordigende militaire team van Bel gië. Vijf dagen later wordt in Brussel de scherminterland BelgiëNederland gehouden. Voor donderdag 7 april tenslotte staat de jaarlijkse nationale hockeydriekamp op het programma. Op Te Werve in Rijswijk komen dan de elftallen van landmacht, marine en luchtmacht te gen elkaar uit. Oranj e in najaar tegen Israël DEN HAAG Het nationale elftal van Israël, vorig jaar januari in Tel Aviv tegenstander van het Oranjeteam in een ontmoeting die door een wolk breuk werd beheerst, komt in het na jaar naar Nederland. Woensdag 19 oktober zullen de Israë li's in een nog nader aan te wijzen plaats uitkomen tegen een Nederlandse bondsploeg. Voorts is voor zaterdag 16 april de wedstrijd Jong Oranje-Italië onder 23 jaar vastgesteld. Dinsdag 21 juni ontmoet Jong Oranje in een uitwed strijd het Deense jeugdteam. Nederland-Duitsland in Rotterdam: is topscorer (26 doelpunten) van de Westduitse Bundesliga, de man met 'n hamer in zijn linkerbeen. Blijven over de rechtsbinnenplaats, vermoedelijk „Eia" Krëmer van de Meidericher en de rechtsbuitenplaats voor Al- bert Brlls. (Van onze correspondent Jan Bouwer KEULEN Zeven jaar is het geleden dat In het Müngersdorfstadion in Keulen de elftallen van West-Duitsland en Nederland een partijtje voetbal tegen elkaar hebben gespeeld. Nederland werd toen met 70 „Ingemaakt". Als het Oranjeteam de belangrijke kwalificatiewedstrijd tegen Zwitserland niet had verloren het beslissende doelpunt werd gescoord door de Zwitser Alleman, die in West-Duitsland bfj de FC Neurenberg speelde zouden Nederland en West-Duitsland bij de wereld kampioenschappen voetbal in Engeland in juli eikaars tegenstanders zijn geworden. Nu dat niet doorgaat heeft op 23 maart in Rotterdam deze ontmoeting plaats. Nederlands voetbalroem is in de Bondsrepubliek gestegen, van West-Duitsland is die niet meer zoals jarenlang geweest. Voor bondstralner Helmuth Schön is de komende landenwedstrijd tegen Nederland een uitstekende voorbereiding op de komende wereldkampioenschappen. sia Dortmund: onder de lat zal Ber nard van landskampioen. Werder Bre men staan. Dit heeft niets te maken met de huidige vorm van Tilkowski. Deze zal in Engeland echt wel de Duit se doelverdediger zijn, maar Schön moet ook keeper Bernard de gelegen heid geven internationale ervaring op te doen. Bernard is het sluitstuk van de beste verdediging bij onze oosterburen: de achterhoede van Werder Bremen, die in de Bundesliga de minste doelpun ten heeft toegelaten. Het is niet uitge sloten, dat de gehele Werderachterhoe- de tegen Nederland zal worden opge steld. Voor Schön geldt Nederland als een sterke tegenstander. Hoewel hij nog be zig is met elftalexperimenten komt hij naar Rotterdam met de sterkste ploeg die hij bij elkaar kan krijgen. Tegen Ne derland wil Helmuth Schön een van West-Duitslands „Italianen" opstellen: de 29-jarige Albert Brlills die op het ogenblik de sterkste speler is van zijn club, S.C. Brescia. En alleen aan het feit, dat zijn club Bologna die woens dag zelf een wedstrijd moet spelen, is het te wijten dat ook niet Helmuth Hal- ler tegen Nederland wordt opgesteld. Brülls en Haller zijn twee in het bui tenland spelende profs die Schön wil testen. De derde behoeft geen proeven van zijn vorm en vaardigheid af te leg gen Dat is Karl-Heinz Schnellinger van A. S. Roma. Zijn opstelling in het Westduitse elftal geldt als vaststaand. Sluitstuk Zeker is ook, dat in Rotterdam het Westduitse doel niet zal worden verde digd door Hans Tilkowski, de doelman van de huidige lijstaanvoerder Borus- Wie middenvoor? Er mag eveneens worden aangenomen dat de Duitse voorhoede twee mid denvoors zal bestaan, zowel namelijk de van een achillespeesblessure her stelde Uwe Seeler van de Hamburger S.V. als Siegfried („Sigt") Held, de middenvoor van Borussia Dortmund. Seeler middenvoor en Held linksbinnen? De laatste heeft toch altijd de neiging naar links „uit te breken". Schöns vas te keus voor de linksbuitenplaats, de Keulenaar Heinz Hornig, zit nog met zijn been in het gips. Het is dus zeer twijfelachtig of hrj op 23 maart weer volkomen hersteld en voldoende in vorm zal zijn. Eventueel zal Helmuth Schön op die plaats Lothar Emmerich van Borussia Dortmund proberen. De- Expositie van groot belang AMSTERDAM Op 8 april zal ln het Rijksmuseum te Amsterdam een tentoonstelling worden geopend onder de titel „De meesterwerken van de Eu ropese Prentkunst 14101914". De ex positie die tot en met 12 juni duurt, geeft in een tweehonderdtal prenten een overzicht van de hoogtepunten ln do grafiek van het allereerste begin tot aan de eerste wereldoorlog. Vier grote prentenkabinetten de Albertlna te Wenen, de Graphische Sammlung te Milnchen, de Bibliothèque Nationale te Parijs en het Rijkspren tenkabinet te Amsterdam hebben de fraaiste stukken voor deze tentoon stelling afgestaan. Vele kostbaarheden werden voor de eerste maal uitgeleend. Voor Nederland zal vooral de ken nismaking met de allervroegste voort brengselen van de prentkunst uniek zijn omdat die In de Nederlandse ver zamelingen vrijwel niet te vinden zijn. Zij komen vooral uit München en Pa rijs. Ook vele van de vroegste Italiaan- se prenten zullen voor het eerst in ons land worden geëxposeerd. Ruim verte genwoordigd is daarnaast het werk van enkele grote meesters als Schön- gauer, de Meester van het Amsterdam se Kabinet, Dürer en Altdorfer. Van de Toneelmanifestatie in Griekenland afgelast AMSTERDAM (ANP) De Neder landse toneelmanifestatie op het Griek se eiland Spetsai voor de zomer 1966 gaat niet door. Josephine van Gasteren die als Nederlands organisatrice reeds besprekingen voerde met onder andere Henk van Ulsen en Jules Croiset, heeft van officiële Griekse zijde bericht ge kregen dat de manifestatie dit jaar geen doorgang vindt. Er is namelijk inmid dels 'n kabinetsverwisseling geweest en degene die mevrouw Van Gasteren had den aangezocht hebben hun functie neer gelegd. Tevens werd besloten tot grote bezuiniging op de uitgaven voor de fes tivals in Griekenland. Om dezelfde re de zullen de gezelschappen van Jean Louis Barrault en het Wachtangoff Theater uit Moskou niet deelnemen aan 't grote Griekse toneelfestival in Delphi. Italianen zijn vooral Andrea Mantegna en Jacopo de Barbar! rijk vertegen woordigd. Lucas van Leyden Ia de eerste Ne derlandse meester van wie werk aanwe zig is. Van de andere landgenoten is een ruime keus gedaan uit het werk van Hercules Seghers en Rembrandt. De Franse kunstenaars zijn onder meer vertegenwoordigd met Callot en Claude Lorrain voor de zeventiende eeuw en Saint Aubin voor de achttiende eeuw en de Italianen met onder andere Castig- lione, Canaletto, Piranesi en Tiepolo. De overgang naar de negentiende eeuw bestaat vooral uit Franse kunst. Na de litho's van Delacroix, Géricault en Daumier, bereikt de prentkunst opnieuw hoogtepunten in het werk van Manet, Gauguin, Toulouse Lautrec en Degas. In de laatste periode tot 1914 heeft de tentoonstelling weer een meer interna tionaal aspect, wanneer naast het werk van Picasso en Braque, ook dat van de Noor Edvard Munch en de Duitsers Nolde, Mare en Kirchner wordt ge toond. De tentoonstelling is eerst in München te zien geweest. Aftreden voorzitter Ned. Klokkenspelver. AMSTERDAM Na ruim tien jaar deze functie te hebben bekleed, heeft mr. Ronike de Waard besloten af te treden als voorzitter van de Nederland se Klokkenspel Vereniging. Hij zal zich ln de komende voorjaarsvergadering niet herkiesbaar stellen. Het bestuur heeft tot zijn opvolger voorgesteld de heer Chris Bos, stadsbeiaardier te Utrecht. De scheidende voorzitter heeft in een uitvoerige brief aan de leden zijn 'be sluit toegelicht. Het is gebaseerd op wat de heer De Waard noemt: „de las tercampagne" van de N.V. Klokkengie terij Petit en Fritsen te Aarle Rixtel als gevolg van de felle concurrentie strijd met de N..V Klokengieterij Eijs- bouts te Asten. Petit en Fritsen stelde de Klokkenspel Vereniging en in 't bij zonder haar voorzitter verantwoordelijk voor een „vriendjespolitiek" jegens de N.V. Eijsbouts. Bij rechtelijke uitspra ken werd Petit en Fritsen weliswaar ln het ongelijk gesteld, maar volgens mr. De Waard is de campagne tegen zjjn persoon voortgezet. Op 26 maart is weer de jaarlijkse botsingtussen de roeiploegen van Oxford en Cambridge. De ploegen zijn al druk aan het trainen. Op de foto Oxford op de Thames. (Van onze parlementaire redactie) ARNHEM De landbouwluchtvaart, met 15.000 vliegtuigen jaarlijks ruim 110 miljoen hectare landbouwgrond bewer kend, past volgens minister Biesheuvel van Landbouw uitstekend ln de agrari sche mechanisatie. De produktie van 't landbouwvliegtuig ligt vier tot vijf maal hoger dan bij de moderne trekkerspul- ten. Bovendien spaart het vliegtuig de schade, die de wielen van de tractor meestal aanrichten. In de wetgeving heeft het landbouwvliegtuig echter nog niet de plaats gekregen, die het toe- De minister drong er vandaag bij de opening van het congres van internatio nale luchtvaart op aan, meer aandacht aan deze wetgeving te besteden, even als aan de veiligheid en de opleiding van de piloten. Drie dagen lang vergaderen in Arn hem allerlei deskundigen over de land bouwluchtvaart, die volgens dr. W. J. Maan, directeur van het internationaal landbouwluchtvaartcentrum, behalve in de ontwikkelingsgebieden al zeer om vangrijk is. Het agrarisch gebruik in Rusland van vliegtuigen bijvoorbeeld is zo sterk toegenomen, dat het de Vere nigde Staten verre overtreft. Het is bij na de helft van het wereldtotaal. Volgens dr. W. J. Maan kunnen land- bouwvliegtuigen een beslissende rol spelen bij de strijd tegen de honger en ondervoeding. Dit geldt voor Afrika bij onder meer de bestrijding van kwaad aardige insecten. Dit geldt ook voor India, waar de transporten langs de weg bijzonder veel moeilijkheden on dervinden. Middelgrote vliegtuigen, die kunstmestkorrels boven de Indiase land- bouwvelden verspreiden, zouden de voedselproduktie enorm doen toenemen. Pieter van der Sloot, de Nederlandse balletdanser en choreograaf en artistiek leider van het „Teabro del balletto" in Italië, is thans tevens benoemd tot vast regisseur bij de Romeinse Kamer opera. De stad Reggio Calabria, ver leende de Nederlander onlangs voor de tweede maal een gouden medaille voor zijn verdiensten toot ihet kunstleven. „Pas op!" Elek Schwarz, die beter dan wie ook over het Nederlandse elftal kan oorde len, heeft Helmuth Schön voor de Oran jemannen gewaarschuwd. „Je ploeg zal het zwaar te verduren krijgen", heeft Schwarz tegen Schön gezegd. „De Nederlandera spelen een goed 424- systeem. Schrijvers is een stopper van Europees formaat, hij heeft een sterke naast zich gekregen Israël en de voorhoede is sterker dan vroeger. Mou- Ujn komt weer in uitstekende vorm en de anderen zijn ook perfecte voetbal lers: Keizer, Van der Kuylen en Nunin- ga. Bovendien heeft het Nederlands elf tal een geweldig voordeel boven de Duitse ploeg: de oranjemannen zijn op elkaar ingespeeld als een eredivisie- team. Pas op je tellen." Belangsteling voor concours Gaudiamus UTRECHT (ANP) Het internatio nal concours van de stichting Gaudea- us wordt dit jaar van 17 tot en met 24 maart gehouden. Het aantal Inschrijvin gen is groter dan in voorgaandejaren, namelijk 40 met in totaal 65 deelne mers. ZIJ zijn onder meer afkomstig uit de Beneluxlanden, Frankrijk, Zwitser land, Duitsland, Polen, Hongarije, En geland, Israël, Tsjecho-Slowakije, Ar gentinië, de Verenigde Staten en Japan. Aan dit concours voor vertolkers van muziek van onze tijd doen zowel instru mentalisten als vocalisten mee. De deelnemers zijn vrij in de samenstelling van het programma dat zij indienen mits dat er minimaal zes werken op moeten voorkomen, die ln deze eeuw zijn geschreven, terwijl twee werken moeten zijn geschréven na 1950. Boven dien moeten minstens twee werken af komstig zijn van Nederlandse compo- De eerste ronde, die op 17, 18 en 19 maart in het Utrechts conservatorium plaats heeft, biedt een eerste selectie. De twee volgende rondes op 21, 22 en 23 maart zijn openbaar. AIb afsluiting wordt een dag later ln de het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht een concert gehou- de prijswinnaars deelne- De eerste prijs, die beschikbaar ls ge steld door de Fondation Européenne de la Culture ls 3.000 gulden groot, de tweede 1500 gulden en de derde 1000 gulden. Als voorzitter van de Jury treedt Henk Stam op, de andere juryleden zijn René Allain (Frankrijk), Prof. Wolf gang Fortner (Duitsland), Prof. Sieg fried Palm (Duitsland), prof. dr. Fran cis Travis (VS). De internationale muziekweek van de stichting Gaudeamus wordt dit jaar ge houden van 26 september tot en met 3 oktober. Betty verloor weer BARRANQUILA De Rotterdamse speelster Betty Stöve, die doordrong tot de dames-enkelspelfinale van het in ternationale tennistoernooi van Barran- quilla, maar daarin haar meerdere moest erkennen in de Argentijnse Nor- ma Baylon, heeft gisteren op het nip pertje de titel in het gemengd dubbel aan zich voorbij zien gaan. Samen met de Zwitsers-Roemeense Prins Tim Sturd- za verloor Betty in de eindstrijd met 6—2, 5—7, 4—6 van de Joego-Slaaf Ni co la Pilic en de Argentijnse Norma Baylon. Loting Europees kampioenschap Tafeltennissers treffen het niet LONDEN Het Nederlandte tafel- tennisherenteam ls b(j de Europese kampioenschappen, die van IS t/m 20 april ln Londen worden gehouden, in de landen wedstrijden ondergebracht met Tsjecho-Slowakije. Griekenland en Van deze groep ls Tsjecho-Slowakije met de spelers Vlado Mlko. Jaroslav Stanek en Jan Kunz veruit de sterkste Mlko en Stanek wonnen bij de laatste Europese kampioenschappen zelfs de titel ln het herendubbel. De Nederlandse dames spelen in 1 groep met Roemenië en Luxemburg. De groepen zijn als volgt Ingedeeld (de winnaar gaat over naar de halve finale- groepen) Heron: groep 4- Zweden (titelhouder), Finland. Belgiè BulgaH|e; <>roep 2Joeg° Slavlë Luxemburg. Zwitserland, Italië, Groep 3: Tsj. Slowakije. Nederland Grie kenland, Jersev: Groep 4: Roemenie Oos tenrijk. Spanje"; Groep 5: Hongarije, Frank rijk, Wales, Portugal; Groep 6: We*t- Duitsland, holen. Noorwegen; Groep 7: Rusland Denemarken. Schotland, Guern- se Groep 8: Engeland, Oost-Duitsland. Malta. Ierland. Dames: Groep 1: Engeland (titelhouder). Finland, Griekenland: Groep 2: Hongarije, Zwitserland. Noorwegen. Groep 3: Roeme nië. Nederland; Luxemburg. Groe^ 4: Tm. Slowakije. Denemarken. Ierland; Groep ft: Rusland, België, Ooatenrvjk: Groep 6: Weet Duitsland. Zweden Schotland; Groep 7: Ooat-Dultolandiuldslavle Guernsey Groep 8: Polen. Wales, Spanje. Arnhem heeft ook dit jaar weer de unieke stunt, dat sportlieden uit Zweden, dat nog midden in de winter zit, in Nederland komen trainen. Gisteren arriveerden honderd Zweedse voetballers op de vliegbasis Deélen, die bij uitzondering voor het burgerluchtvaartverkeer mocht worden gebruikt. Gastvrouwen van de V.V.V.-Arnhem verrasten de spelers met bloemen. drie sporthallen DEN HAAG Geld voor sporthallen en voor de aanschaf van een elektro nisch scorebord, een totaalbedrag van 567.00 gulden waarvan 292.00 gulden a fonds perdu, heeft de Nederlandse Sport Federatie uit de sporttoto be- scltlkbaar gesteld. Van dit bedrag ls 45.000 gulden bestemd voor de bouw van drie sporthallen in Heerlen, Sneek en Helmond en het resterende bedrag van 142.000 gulden dekt de kosten van levering, invoer en montage van een elektronisch scorebord voor het zwem bad „Den Hommel" In Utrecht, waar in augustus de Europese zwemkampi- oenschappen zullen worden gehouden. Het gemeentebestuur van Heerlen ontvangt 175.00 gulden uit de toto-op brengst als tegemoetkoming in de kos ten, waarvan 125.00 gulden als rente loos voorschot en 50.000 fonds perdu. De hal wordt 28 bij 44 bij 8.5 meter en er komt voorts een tribuneaccommo- da'cie voor 750 personen. Sneek ontvangt 125.00 gulden, waar van 75.000 gulden als renteloos voor schot en 50.000 fonds perdu. De hal van 22 bij 42 bij 7 meter zal in een grote behoefte voorzien en het areaal dat wordt bestreken betreft 20 sport verenigingen met 3700 leden. Helmond krijgt evenens 125.000 gul den onder dezelfde voorwaarden. Ook deze hal zal intensief voor de sportverenigingen worden gebruikt en evenals beide andere zalen door de scholen worden gebruikt voor gymnas tiekonderwijs. In de speciale voorzieningen ten be hoeve van de Europese kampioenschap pen heeft het bestuur van de NSF des tijds een bijdrage van 880.000 gulden fonds perdu toegewezn. Naast de bouw zijn nog een aantal noodzakelijke voor zieningen te verrichten ten bedrage var drie ton. Van dit bedrag nemen het ge meentebestuur van Utrecht en de KNZB gezamenlijk 158.000 gulden voor hun re kening. Het bestuur van de NSF heeft besloten t.a.v. het resterende bedrag, groot 142.000 gulden een uitkering te verstrekken voor een vast elektronisch uitslagenbord. Josephine Baker uit ziekenhuis PARIJS (UPI) Josephine Baker is gisteren uit het ziekenhuis ontslagen n dat zij een tamelijk zware operatie heeft ondergaan. Voor verder herstel wilde zich naar haar buitenhuis begeven. De aard van de ziekte van de thans 59-Jarige cabaretière is niet onthuld. Van het bericht, dat zij van plan is niet meer op te treden is geen bevestiging beschik- 2e voorronde Ned. bokstitels AMSTERDAM. De uitslagen van de tweede voorronde van het Nederlands bokskampioenschap 1966. gisteren in Am sterdam gehouden, lulden: lichtwelter: Delsen (A'dam) wint door k.o. in de twee de ronde van Pruim (Groningen); licht welter: Van Schalk (A'dam) w.o.p. van Guitjens (Eindhoven); lichtwelter; Dec kers (Den Bosch) w.o.p- van Gerlach (Groningen); welter: Geeven (Helmond) w-o.p. van Jack Roossien (Groningen); welter: Schregardus (A'dam) w.o.p. van Hol (A'dam); zwaarwèlter: Verbon (Utrecht) wint door opgave in de eerste ronde van Hertong (Enschede)zwaarwel- ter: Bouwman (A'dam) w.o.p. van Ooyen (Eindhoven); midden: Kruis (A'dam) w.o.p. van Steindl (Maastricht); half- zwaar: Hillenga (Groningen) w.o.p. van Netten (Den Bosch); halfzwaar: Rudi Lubbers (A'dam) wint door interventie eerste ronde van Veenvliet (Enschede) halfzwaar: Schoorl (LJmuiden) wint door diskwalificatie in derde ronde van Nikke len Kuyper (R'dam); zwaar: Kiks (A'dam) wo.p. van Heyne (Zaandam). R'dam-Meersen wordt evenement DEN HAAG Voor de 275 kilome ter lange wegwedstrijd Rotterdam Meersen voor professionals, die op Ko ninginnedag (30 april) zal worden ge houden, zijn behalve Jacques Anquetil, Jean StabUnski en Henri Anglade nog meer vooraanstaande buitenlandse ren ners gecontracteerd. De organisatoren hebben zich nu ook verzekerd van de medewerking van Raymond Poulidor, momenteel leider in Parijs-Nlce, dienst ploeggenoot Rolf Wolfshohl en de Westduitser Rudi Al- tig. Voorts is het definitief dat Jan Jans- Vier middelen m één tablet helpen elkaar en... doen wonderenl De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. ZIAN heeft kans op halve finale DEN HAAG. De jeugdploeg van H.Z.P.C. heeft het kampioenschap ln afde ling C van de jeugdcompetitie waterpolo van de KNZB behaald door een 3—1-zege ln de laatste en beslissende wedstrijd tegen stadgenoot ZIAN. Dit is één van de wei nige lichtpuntjes voor de Haagse waterpo- logcmeente. Kees Tittel c.s. maken zeker een behoorlijke kans om zich in de finale te plaatsen- Wie de tegenstanders zullen zijn, ls nog niet met zekerheid te zeggen. In afdeling A hebben AZPC a en Nereus een gelijk aantal punten. AZPC speelt zaterdag tegen het IJ en Nereus speelt een week later tegen AZ'70. Nereus heeft het beste doelgemiddelde (214 tegen 38—7). In afdeling B staat jeugdkampioen 1965. De Robben, gelijk met DJK. Op 25 maart wordt in Amsterdam de wedstrijd tussen belde koplopers gespeeld. Rotterdam, één van de finalisten van verleden jaar. moet zaterdag tegen De Zijl temlnste gelijk spe len om weer aan de eindronden te kunnen Terugval in Parijs-Nice Poulidor gaf Anquetil geen enkele vrijheid AJACCIO Raymond Poulidor, als „eeuwige tweede" meestal tot de aanvnl gedwongen, toonde op de voorlaatste dag van ParijsNice, dat hfl ook weet wat verdedigen is. De gevaarlijke mannen In het klassement en ln het bijzonder zijn grote rivaal Jacques Anquetil, kregen geen greintje bewegingsvrijheid en boek ten dientengevolge ln de rit van lie Rous- se naar Ajacoio (155 km) geen seconde De enige dreiging voor de leider kwam in feite van de Italiaan Michele Dan- celli. die met zijn landgenoten Amaldo Pambianco en Luciano Armani een suc cesvolle vluoht van 100 km bekroonde met een winst van bijna twee minuten op het peloton, hetgeen echter te weinig was om Poulidor ernstig te verontrusten. Na het Corsicaanse intermezzo en met nog een etappe voor de boeg ziet het er nu naar uit, dat Raymond Poulidor er inderdaad ln zal slagen een belangrijke etappewedstrijd te winnen, waaraan ook Anquetil deelneemt. Gezien de rivaliteit tussen het tweetal doet hij er echter goed aan daar niet in te geloven voor hij de finish in Nice heeft bereikt. De Televlzierploeg kende gisteren ups en downs. De vierde plaats van Huub Zil verberg en de vijfde van Maliepaard be tekenden bescheiden succesjes, maar daartegenover stond het uitvallen van Van der Vleuten en Zoet en de terugval van Jo de Roo, zondag nog achtste in het algemeen klassement. Maar dit laatste zou wel eens veroorzaakt kunnen worden door het feit, dat De Roo zich wil sparen voor de op handen zijnde klassieker MilaanSan Remo. De uitslag Dancelli (It.) 4.36.45; 2. Pambian, •1.07.04 3. Armani (It.) 1.37.23; -1. zilver berg (Ned.4.38.30 5. Maliepaard (Ned.) 4.38.31; 6. Merekx (Belg.) z.t.; 7. MtlMot (Fr.) z.t. en 8. Den Hartog (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na do zevende rit luidt: 1. Raymond Poulidor (Fr.) 29,48.44 2. Jn.-.-,u.-s An.picl.il l-'r.29 -i:i.2<l; 3. Vilt.,no Adorni (It.) 29.49,44 4. Eddy Merekx (Belg.) 29.49.59 5. Arie den Hartog (Ned.) 29.50.37; 1 29.51.06 7 Dealde 8. Pai 29.51.42; 9. Miohele bancelli (It., 10. Roger Milllot (Fr.) 29.52,48; 15 Bas Maliepaard (Ned.) 29.55.46; 19 Ab Gelder- mans (Ned.) 29.67 00 23. Jo de Roo (Ned.) 29.58 56; 27. Huub Zilverberg (Ned.) 30.01.01; 34. Leo Knops (Ned.) 30.08.02; 36. Plet Bras- pennlnckx (iNed.) 30.10.10. deelnemen. Neptunus Amersfoort heeft in afdeling E de leiding en gaat zondag tegen De Bevers het beslissende punt binnen halen. In afdeling F leidt Zwemlust vóór PSV. De Utrechters zullen eveneens zon dag ten minste gelijk moeten spelen tegen Polar Bears. Terwijl de jeugd van HZPC zorgde voor een eerste succesje, moesten de heren het tegen PSV in de zevende ronde van de bekerstrijd in Eindhoven afleggen met, 10—7. ZIAN won thuis van Neptunus Amersfoort op het nippertje met 4—3 en moet in de achtste finale uit spelen tegen het IJ (Amsterdam). Bij een gelijkspel of overwinning volgt automatisch plaat sing in de halve finale. Aangezien Nep tunus Arnhem van reserve-hoofdklasser 2 won. zal DZV in de kwartfinale naar Arnhem moeten, DZV had in de achtste finale vrijgeloot. Theoretisch bestaat nog steeds de kans, dat DZV #n ZIAN elkaar ln de finale ontmoeten. In de centrale wintercompetitie dames afdeling II heeft AZPC de eerste plaats definitief bepaald. De Haagse ploegen Vitesse en DVZ delen met NZC'21 de onderste plaats- Zij hebben alle drie nog één wedstrijd te spelen. De Robbendames zullen in de hoogste afdeling ongetwij feld het winterkampioenschap behalen. Met nog één wedstrijd te spelen is de voorsprong op HZC vier punten, maar HZC moet nog twee wedstrijden spelen. ZIAN en HZPC vertoeven ln de midden moot. In de hoogste herenafdeling leidt Nep tunus Arnhem nog steeds ongeslagen. Al leen de Robben is nog in staat een spaak in het wiel te steken, maar dat zou dan moeten gaan met medewerking van o.a DZV. dat op 20 maart ln Arnhem tegen Neptunus moet spelen. In Bordeaux is een tentoonstelling ge opend van Nederlandse schilderijen uit de zeventiende eeuw. Ze wordt gehouden ter gelegenheid van een Nederlandse week. waarvan het verdere programma om. een tentoonstelling van Neder landse boeken en het vertonen van films omvat. „Kastelen ln en om Rotterdam" is een tentoonstelling van tekeningen van kaste len uit de wijde omtrek van Rotterdam, die van 16 maart tot en met 1 mei ge houden wordt in het Gemeentearchief, Mathenesserlaan 315, Rotterdam. De Jacob-Marlsstlchtlng stelt voor 1966 drie jeugdprijzen, te weten f 350.—, be schikbaar voor werken op het gebied van de schilderkunst, beeldhouwkunst en gra fische kunst. Tevens worden er drie materiaalprijzen, groot f 400.beschik baar gesteld. De gegadigden mogen niet ouder zijn dan 27 jaar. terwijl zij woon achtig moeten zijn in 's-Gravenhage of de randgemeenten.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7