VOORDEEL Bolletje 0,55 0,49 1,35 0,58 0,98 SLAGERIJ ALPHEN 0,78 2,98 3,38 HANDELSDRUKWERK DE LEIDSE COURANT Chocolade bloemmotieven g gg Biesjes, een bros koekje Venda sprits Slagroomtaart Pate met truffel Gebraden runderrollade Vrijdagavond koopavond Yleesribbetjes Varkensfricandeau Magere runderlappen Stoofvlees 2,98 2e 500 gram VOOR DE HALVE PRIJS VROOM DREESMANN bij krokante Bolletje eierbeschuit en geurige Bolletje goudkeek! Sierlijke kop en schotel DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 MAART 1966 Y-V';. - TV* V.v Met een snelheid van bijna 100 kilo meter per ttur schiet de nauwelijks twee meter lange modelboot van Dieter Jansen over het water, zonder boeggolf. Aangedreven door een luchtschroef van een vliegtuigmotor glijdt 't bootje over een luchtkussen, dat geheel nieuw niet door een aparte motor wordt aangebracht. Het luchtkussen ontstaat vanzelf door de voorwaartse beweging en het diep uitgesneden profiel van de boeg. Ge scheiden door een scherpe kiel stroomt de lucht naar achteren in twee nauwer wordende tunnels onder de boot. De sleden aan de zijkant verhinderen dat de lucht voortijdig ontsnapt. Bij volle snelheid bevinden zich slechts de kiel en de beide zij sleden zich op het water. De motor hoeft bij deze constructie ook veel minder krachtig te zijn: het model bootje heeft een motor met een cilinderinhoud van slechts 5 cc. Jan sen, die al meer opzien heeft gebaard met modelboten, denkt nu aan een tweepersoons speedboot met een nog geheim aandrijfsysteem en aan een luchtkussenschip voor 500 passagiers. N.A.C.—XERXES Politie keek naar gemolesteerde spelers BREDA „Ik weet de naam van het bestuurslid van NAC, dat heeft gezegd dat Xerxesspelers met bierflessen naar het publick hebben gegooid, maar ik vind het weinig elegant zjjn naam open baar tc maken". Administrateur Aten van Xerxes is nog altijd verbolgen over de aanvallen, die diverse spelers van Xerxes hebben moeten verduren tjjdens en na de zondag gespeelde wedstrijd NACXerxes van de zjjde van het publiek. Vooral de lakse houding van de politie van Breda heeft de Rotterdammers bij zonder geërgerd. Van der Peppel, Troost en Andi ies van Dijk zijn op weg naar de bus. die hen naar Rotterdam zou bren gen, geslagen en geschopt en de aan wezige politieagenten staken geen hand uit om onze spelers te beschermen. Daarom hebben wij de burgemeester van Breda, dr. R. Geuljans, een brief ge schreven, waarin wij de gebeurtenissen beschrijven. De afdeling strafzaken van de KNVB heeft overigens de zaak NACXerxes, die voor de Bredase club misschien niet zonder gevolgen zal blijven, nog in be handeling. Het rapport van scheidsrech ter F. Bus heeft de afdeling ontvangen en het wachten is nu op inlichtingen van derden .die deze ongelukkige afloop van de wedstrijd hebben bijgewoond. Dividendvoorstellen Apeldoomse Nettemfbr. 18 Avim 8 Italiaanse competitie ROME In een Inhaalwedstrijd voor de eerste divisie van de Italiaanse com petitie heeft Lazio gisteren in Rome met 2—0 gewonnen van AC Milaan. De stand luidt nu: 1. Inter 36 pnt.; 2/3 Bologna en Napels elk 32 pnt. BEURS VAN NEW-YORK N-Y Central Am Can ACF Ind Am Smelt Am T T Am Pobaco Anaconda BethJ Steel Chnrsfer N City Bank Cons Edison Dokwerker wint tweemaal toto BIRKENHEAD (U.P.I.)Twee kloppen op zijn deur hebben de 67-jarige scheepswerfarbeider John Murray uit Birkenhead in Engeland woensdag slordige 700.000 gulden rijker gerrlaakt. De eerste klop kondigde een vertegenwoordiger van Vernon's Pools Company aan, die Murray een cheque ter waarde van 430.000 gulden ter hand stelde. Tien minuten later belde de ver tegenwoordiger van de Little Wood'6 Company met een cheque van 260.000 gulden. Murray, die 140 gulden per week ver dient zei. dat zijn omgeving had gezegd dat-ie met de manier waarop hij voetbalpool speelde nooit wat v zou. Hij heeft zich altijd laten leiden door de getallen op een bingospel voor kinderen. lijk te zijner tijd nog zal worden uitge breid. Deze ruiter» zullen, aan zo veel mogelijk hippische concoursen deelnë- Ook aan de Jeugd zal grote aandacht worden besteed. Als coach van de te :n nationale jeugdploeg zal de hr. S. J. Mellema optreden, terwijl de trai ning van de geselecteerde jeugd in han den komt van de ruiter Harry Wouters in den Oudenwefler. Om tot een eerste selectie te komen zal in de paasvakantie een trainings- week worden gehouden waaraan iedere jonge ruiter kan deelnemen, die aan be paalde voorwaarden voldoet. Er zal dan een selectiegroep van tien ruiters wor den gevormd. Spaingruiters streven naar hoger peil AMERSFOORT Op de gisteren In Amersfoort gehouden algemene jaarver gadering van de nationale federatie springruiters is duidelijk naar vorei komen, dat het onze springruiters ernst is met hun streven om het prestatiepeil omhoog te brengen en daarmee interna tionaal te gaan meetellen. Anton Ebben heeft de laatste twee jaar bewezen in het internationale mi lieu zeer goed mee te kunnen komen en hij vooral is het geweest, die de sti mulans gag om een plan te ontwikke len waarmee de nationale springsport op een hoger niveau wordt gebracht. Hiervoor is een kernploeg gevormd met Anton Ebben, Jan Maathuis, Hans Brugman en Tjeerd Velstra, die moge- Indiase betoging voor Russische schrijvers NEW-DELHI (UPI) Enkele dulzcn- den personen hebben gisteren voor de Russische ambassade in New-Delhi een betoging gehouden ten behoeve van de Russische schrijvers, Andrei Siniavskl en Yoeri Daniel, die verleden maand tol vrijheidsstraffen werden veroordeeld. De betogers, leden van de jeugdorga nisatie voor de verdediging van de Azia tische vrijheid, eisten de vrijlating van beide mannen. Zij zwaaiden met span doeken waarop oa stond: „Loena's gaan naar de maan. Schrijvers gaan naar Siberië". VOOR AL UW uitstekend verzorgd snel geleverd Papengracht 32 Telefoon 20935 Vnren, benken, eiken, mahonie, limba, afromosle en teaklatten in diverse dikten en breedten. 1» andplaten en wand betimmering. Ronde stokken, profiel en afwerk lijsten, enz. v/h VoordtJk's Houthandel, Mare 106. tel 22017. Gebruikte bromfietsen en rijwielen, elk merk en type vele zo goed als nieuw. Ook onderdelen van bromfietsen, scooters en motoren, banden enz. V. d. Mey. Middelweg 30. Lelden. Kinderfoto's en huwelijks reportages, Foto van Bem melen. Zuldbuuriseweg 30, Zoeterwoude, tel. 01715 353. <32* Gevraagd aankomend correspondente voor het se cretariaat. Leeftijd circa 18 Jaar. Mulo, typen en enige ervaring gewenst. Sollicita ties dagelijks: Leldsche On derwijsinstellingen. Ooster kerkstraat 11. Lelden, Tel. (01710) 21844. Na 19 uur (01710) 41378. ■2* Jong meisje gevraagd als hulp in de hulshouding van 8.30 tot plm. 4.30 uur. In gezin met 3 kinderen (2 4 en 6 jaar). Oegstgeest .Telefoon 63301. Feestartikelen, liedjes guirlandes, lampions, f op- artikelen, mutsen, enz. Pa pierhandel Dane, Haarlem merstraat 27, tel. 26631. (2* Aquarium verwarmer» Elektr. v.a. 2.75: thermostaten 7.50: Erkoso-luchtpompen 13.50; filters: hevels; filter kooi; luchtslang; thermo meters; diverse visvoeders. L. J. den Holder, Jan vossen - steeg 75-77. A.s. echtparen opgelet! I Komt eens bij ons om raad voor de inrichting van Uw woning, alle stijlen meu öelen. vloerbedekkingen apar te gordijnen. Luxaflex P.- v. d. Horst, VUf Meiplein 34. Tel. 22705. SF BROMMERS? De nieuw ste EYSINK met nieuwe pa tenten ƒ910.-; Typhoon vol automatisch 398.-; Typhoon Sport vanaf 720.-; JA WA 2 versnellingen ƒ475.-. DAN NAAR firma DUSOSWA, Turfmarkt 1-3, Leiden. Tel. 24409. Geen filialen. Vrtje benzine aan ons benzinestation „Rijndijk" tussen De Vink en Haagse Schouw Kortingen van 9 tot 30 pet. Vraagt benzlneöon nenboeken, wat nog wat ex tra korting geeft (Fa A vd Pouw Kraan en Zn.), telef 01710 42861 Grote bespa ring door vrije benzine $F Kasten Is onze specialiteit 75 verschillende maten (ge combineerde) hebben wij in voorraad. Komt u ook eens kijken? Een keuken onder stel. 1 x voorgelakt ƒ87.50. Houthandel „Den Burcht" hoek Nieuwstraat—Hoogl. Kerkgracht, teL 33078. 52* Gevraagd nette jongen van 15 16 jaar voor lioht, schoon werk. 's Zaterdags vrij Eventuele reiskosten worden vergoed. Van der Meulen, Oude Rijn 36, Leiden. Telef. 24047. Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Glas reparatiebedrijf D. Gal j aard. De Sitterlaan 76. Tel.: 32916. 2» Voor mooi stencilwerk Buis" Cooleerinrichting. Pro gramma's, convocaten, jaar verslagen', staten en folders. Ook electronische stencils. Voordelig en goed verzorgd. Lage Rijndijk la, teL 26935 Te koop Lucky A. M. kleinbeeldvergroter. - Com pleet. In uitstekende staat. Prima scherpte. Wegens overgang op 6 x 6. Nieuw prijs f 135.—, nu f 79.—. N. J. M. v. d. Laan, Jac. van Belerenweg 21. Voor hout. Telef. (03532)-7238. SF Rijbewijs verlengen? 6 8 weken voor uw rijbewijs verloopt krijgt u bericht van de Leidse Rijbewijzen Cen trale (A. J. Bierman). Oude Rijn 54. telef. 32310. 2 Voor geysers, gasfor nuizen. sanitair, koelkasten en wasmachines naar Lood- gietersbedrijf J. H. van Rijn. Dorpsstraat 110. Warmond, tel. 613. $F Turtstroolsel. Hele en halve balen. Fa. H. E. v. Haasteren A Zn., Stadhou derslaan 2, Leiden, Tel. 22162 $F Plastic rakken, zakken touw, gebakdozen, appa- raatrollen, luxe inpakpa- pier, elastiek, fruitschalen, enz. Papierhandel Dane, Haarlemmerstraat 27, Lei den. tel. 26631. QF Het Bloemenhuls voor goed verzorgd bloemwerk bij J. C. Hogenboom, De Baan 42, Oude Wetering, telefoon 765. 3F Veel al een fiasco met uw permanent, met Slalom een succes door de speciale be handeling met K 70. bij uit stek geschikt voor moeilijk haar. Salon Rita, W. Kloos- laan 15. tel. 24683. Lage Rijn dijk 92. teL 34851. <3F Vakkundig uw bed over trekken! 2-pers. v.a. 26.50; 1- pers. v.a. 19.50. In één dag klaar! De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 5L tel. 24958. 3F Autobanden. Nleuwo en gebruikte banden voor uw autotractor en landbouw - wagen. Ruim gesorteerd en voordelig. H. Hövig. Hoge Rijndijk L Zoeter- woude. teL 01710-25517. „Roslne" geeft de hoog ste prijs voor góud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle repa ratie- en uurwerken. Steen- straat 16. TeL: 26854. Norm. prijs per 200 gram 1,06 250 gram. Norm. prijs 0,66 Norm. prijs per pak (W7 ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG Mmmm, smullen van Bolletje en bovendien sparen voor ex clusieve kop en schotels. Het af gebeelde model „Monique" is in 6 fraaie pasteltinten verkrijg baar. Voor 8 zegels (op de ver pakking) en slechts 69 ct. bijbe taling is „Monique" van U. In een mum spaart U de hele set bij elkaar. Wantiedereenhelptmee. Door nóg meer lekkere Bolletje koek en beschuit te eten. eierbeschuit - goudkoek!

Leidse Courant | 1966 | | pagina 10