VIJFTIG JAAR BMW DE ONBEKENDE PILOOT Publiek zag maar zes duels op extra avond Tennisbond wil bondscentrum in Den Haag ADO speelt in augustus tegen Chelsea Nootdorp heeft ouverture van zomers drafseizoen Nero en het Bobobeeldje Boksreprise Den Haag met lager amateurpeil Nederlandse Credietbank waarschuwt DE LEIDSE COURANT DINSDAG 8 MAART 1966 Nederlandse bokstitels FRAAIE PARTIJ LUBBERS EN VERKADE fVan onze sportredactie) AMSTERDAM. De strijd om de Ne derlandse bokstitels heeft gisteravond geen gunstige start gehad. In verband met het grote aantal meldingen f.49) besloot de N.B.B. een extra (vierde) avond in te lassen. Tien partijen prijkten op het pro gramma dat in het al lang tevoren uit verkochte Krasnapolsky in Amstenlam zijn beslag zou krijgen. Dat het publiek zich na afloop bekocht voelde, lag niet zo zeer aan het gebodene dan wel aan het feit dat slechts zes voor de titel tellen de partijen werden gebokst. Koolmees. één van Nederlands promi nente welters, bleek twee kilo te zwaar. Maar trainer Jan Nicolaas bezwoor een leder dat. dit voor zijn bokser bijzonder pijnlijke feit op een misverstand berustte. Het oostelijk district trok de meldingen van Berger (midden) en Riphagen (wei ter) terug en de jongste van de Bouhui- zens. Jan. bleek bij nader inzien de wed strijden liever vanuit de zaal te volgen. De wanhopige officials trachtten de mis lukte avond nog te redden door twee andere partijen in te voegen. Schregardus en Kuit. beide van de school Groothuis probeerden vergeefs een gevecht te ensce neren en het duel tussen de „stands in" Praslng en Swart bekoorde de toeschou- DEN HAAG Het ziet ernaar uit dat de Kon. Ned. Lawntennisbond binnen niet al te lange tijd zal kunnen beschikken over een eigen bondscentrum In het zuid westelijk deel van Den Haag. Op een stuk land aan het einde van de Laan van Meerdervoort Is plaats voor het bouwen van een tennishal met twee banen en toeschouwersaccommodatie, en enige bui tenbanen. Een daarvan zou kunnen worden ingegraven, waardoor op de vijftien meter hoge taluds ruimte zou komen voor ongeveer vijfduizend toe schouwers. Het voorlopige plan. dat ver der de bouw van een bondsbureau omvat (thans gevestigd in Amsterdam), is reeds voorgelegd aan B. en W. van Den Haag. De totale kosten bedragen tussen de één en twee miljoen gulden. Kampioenen sehoonrijden BVHNTER tederlandse Ja rijden gehouden. De uitslagen luiden dames; 1. Mevr. Rammelaar-Timmermans. Enschede; 2. Mevr. Bakker-Kaan. Alkmaar; 3. Mevr Muntje-werf-Slikker, Oudesluis Heren; 1. H. de Graaf. Schagerbrug. 2. IN. de Waal, Zuidoost-Beemster; 3. D. Nico- iVrena. J. Hazelberg en mevr. Rom- melaair-Tlmmenmans Enschede; 2. 'D. Ni- VORST of geen VORST DE BILT. Het hogedrukgebied boven Europa weet zich nog te handhaven en het ondergaat een versterking, doordat een oceanisch hogedrukgebied zijn invloed over de Britse eilanden uitbreidt. Tus- K.N.M.I. I Bewolking DEELT MEDE: I en miSt sen beide luchtdruksystemen komt een zwak ocecumfronf, naderbij. V&noaoht wordtdat dit front ook ons land binnendringt zonder echter noemenswaardige regen te veroorzaken. Bij de langzame frontpassage zal in de noordelijke provincies de wind tijdelijk zwak noordwestelijk worden en zal kou dere lucht binnenstromen. Verder wordt verwacht, dat er tijdelijk veel bewolking en plaatselijk ook weer mist zal voorkomen, maar da4 er ook enkele opklaringen mogelijk zijn. Zon: 7.09—18:13maan: 22.0 J,— 8.25hoogw. Schev.: h-të, 16.58. Weer in Nederland De weerrapporten van hedenmorgen Weer in Europa De weerrapporten van hedenmorge weer gister. In mi mm 6 afgeV temp ft u Frankfurt MUnchen Zilrich Belgrado wers alleen door de grollen van Prasing. De „echte" partijen leverden geen grote verrassingen op. Of het moest het optre den van de jonge Enschedëer Hartong zijn. Deze rechtsvoorstaande bokser, die zijn eerste partij als a-klasser bokste, kwam in de slotronde tegen de Amster dammer Kesler slechts routine te kort om de partij binnen de tijdslimiet uit. te ma ken Kesler, tweede bij de C.I.S.M.-kam- pioenschappen enige maanden geleden in München. toonde opnieuw een ontstellend gebrek aan conditie Voldoende lucht Van de kanshebbers behaalden de kam pioenen Schenk (zwaarwelter) en Rudi Lubbers (halfzwaar de verwachte over winningen. Schenk, die vrijwel al zijn par tijen de laatste maanden binnen ander halve ronde heeft gewonnen, bewees ook voldoende lucht te hebben voor de volle dige drie ronden. De onstuitbare Lim burger Thomassen bood verwoed tegen stand en bracht de eerste ronde zelfs op zijn naam, -maar Schenk beet zich goed door deze onverwachte moeilijkheden heen en bleef in het verdere verloop van dit boeiende duel. dank zij een groot aantal zuivere treffers, in de meerderheid. Rudi Lubbers, paradepaardje van de Nederlandse bokssport. bokste tegen Arie Verkade een voortreffelijke wedstrijd. Tussen deze technici ontspon zich een boeiend gevecht, waarin het jeugdige ta lent duidelijk zegevierde over de moed. Lubbers' stadgenoot Hol had aan de jonge Utrechter Zwezerijnen de handen vol. Geeven (Helmond) daarentegen rekende in twee minuten af met de Enschedëer Veenstra. Tenslotte won de tegenvallende Ooft (midden) met klein verschil van Hoo- genboom (Maastricht), dank zij een knock down in de eerste ronde. De uitslagen luiden weltergewicht Geeven (Helmond) won door opgave eerste ronde van Veenstra (Enschede)Kuit (Amsterdam) won van Koolmees (Den Haag), die te zwaar was; Schregardus (Amsterdam) won van Riphagen (Ensche de) die zioh terugtrokHol (A'dam) w.o.p. van Zwezerijnen (Utrecht), Zwaarweltergewicht: Hertong (Enscche- det w.o.p. van Kesler (A'dam); Schenk (Adam) w.o.p. van Thomassen (Maas tricht) Van Ispelen (Haarlem) won van J. Bouwhuizen (Vlaardingen) die zich te- BMW! WAT EEN WAGEN WATEEN WEGUGGING V DEALER OM EEN PROEFRIT Cruyff niet bij centrale training DEN HAAG. De Ajaxspeler Johan Cruyff zal voorlopig op medisch advies geen deel uitma ken van de selectieploeg voor het Nederlands elftal.; De centrale training wordt woensdag, middag 9 maart voortgezet met zes tien spelers: de doelverdedigers Pteters Graafland en Doesburg en de veld- spelers Fllnkevleugel, Israels, Schrij vers. Veldhoen, Quaedackers, Pijs, Mul ler, Dullens, Swart, Nuninga, Van der Kuylen, Moulijn, Keizer en Verdonk. Kment blijft bij Feijenoord (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Willy Kment, de trai ner van Feijenoord, die enige tijd geleden opzien baarde met zijn mededeling dat hij de Stadionclub aan het einde van dit seizoen zou verlaten, Is kennelijk op dit besluit teruggekomen. Vanmorgen althans heeft Kment zijn contract met de Rotter - r een jaar verlengd. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Hoewel dat nog een paar maanden zal duren wacht liet Haag se voetbalpubliek in ieder geval een be langrijke wedstrijd. ADO's manager ICddie Hartmann is daartoe speciaal naar Lon den gevlogen en 'vanmorgen kon hij ons mededelen, dat ADO op woensdag 3 of op donderdag 4 augustus in het Zuiderpark een oefenwedstrijd zal spelen tegen het eerste elftal var Chelsea. Het lijkt ons een uiterst gelukkige ge dachte van het ADO-bestuur om Chelsea naar Den Haag te halen. De ..darlings van Londen" de lievelingen van het. publiek in Engelands' hoofdstad vormen de grote verrassing van dit seizoen. Zij zijn er als enigen in geslaagd de drie lei dende topteams in de Britse competitie tenminste eenmaal te versluan: Liverpool. Leeds United en Manchester United. Bo vendien hebben zij zich inmiddels weten te plaatsen bij de laatste acht voor de meestbegeerde Engelse voetbaltrofee; de FA Cup. Chelsea's kansen om deze beker te winnen worden zeer hoog aangeslagen. De wedstrijd tegen ADO is bedoeld als voorbereiding al weer op het volgende sei zoen. Voetbalminnend Den Haag zal zich nu reeds op deze wedstrijd kunnen ver heugen Kwartfinales Engelse beker LONDEN De gisteren gehouden loting voor de kwartfinales van het toer nooi om de Engelse voetbalbeker heeft het volgende resultaat gehad: Chelsea—Huil City. Norwich City of Blackburn Rovers Sheffield Wednesday. Manchester City of Leicester City—Everton en Preston North EndManchester United. Ohelsea, dat eerder bekerhouder Liver pool en de andere finalist van het vorige jaar. Leed United, uitschakelde, heeft in de laatste twee ronden het geluk op zijn hand gehad. Nadat Chelsea zaterdag op eigen veld in de vijfde ronde met 32 zegevierde over de derde divisieclub Shrewöbuxy Town, lootten de Londenaars voor de kwartfinales wederom een thuis wedstrijd en weer tegen een derde diivisie- cLub, Huil City, dat zaterdag met 2—0 van Southport won. Langzaam maar zeker 1 zet de grote wieier- karavaan zich weer in beweging. De vakanties zitten erop, de meeste wegrenners hebben een geduchte trainingscam pagne achter de rug en de eerste klassiekers staan alweer op het pro gramma. Jo de Roo ver raste zondag de Neder landse en de Belgische ivielenoereld met zijn knappe overwinning in de „Omloop van het Vólk" en vanaf morgen zal de aandacht o.a. ge vestigd zijn op Ab Gel dermans, die als een der Nederlanders deelneemt aan de etappewedstrijd ParijsNice. Deze foto werd genomen op een weiland in het Franse dorpje Montereau, van waaruit de renners hun kilometers voor deze wedstrijd zullen gaan draaien. Nog even een laatste oefening om de spieren te stalen: de Ita liaan Neri steekt een spade in de grond om de armen te strekken. Links de Duitser %Rudi Altig, rechts de Italiaan Po- dorni en tweede van rechts Ab Geldermans Ook Hilversum draait op huwelijksdag, (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG. Of het een besluit is, dat van groot Inzicht blijkt geeft, betwij felen wq. maar er staan voor donderdag twee meetings op het programma, die bei de in de middag worden gegeven: Hilver sum en Nootdorp. Hilversum heeft iets meer paarden, maar Nootdorp zal toch ook een redelijk programma hebben als de paarden, die Ingeschreven staan, alle De acht koersen op de huwelijksdag ln Hilversum hebben als hoofdnummer de Prijs van de Kroonprinses, een koers over een mijl met een aantal paarden dat net on dei- de top zit. Menie Belle heeft een kansje, maar de Amerikaanse heeft nog niet haar grootste vorm getoond. Zoon van Kievit is met M. Vergay op de sulky wel een eerste kanspaard. Zefa en X Pluto kunnen in zijn buurt blijven. Bravour S moet dit ook kunnen, maar hij toonde de laatste tijd niet zo veel. In de eerste triokoers Is Wagenaar met Camillo de aangewezen combinatie auto start en 2000 meter liggen hem. De eeuwi ge tweede, Carriere. en Capella die welis waar soms ongebruikelijke manieren heeft maar toch wel snel is, zijn mogelijken voor de plaatsgelden. Darlin' Jill kan met Buddy de Vries de twintig meter die hij voorheeft bij de start wellicht behouden tegen Blanche- floor. Circus S is misschien liet grootste klassepaard. maar als lui in het begin niet aanpakt, zoals hij al een paar keer niet deed. moet hij forceren tegen het eind en daarvoor mist hij de routine. De eerste start is om half twee en het programma luidt: Hitzackerprijs (2000 m. autostart): Demi Mondaine - Docter Faune - Empereur Drakensteinprijs (2040 m.): Correct van Hlddum - Charlie Mills - Dox van Rood en Noot. Outsider: Checkmate. Bruidsboeketprijs (2000 m. autostart, met trio): Camillo - Carriere - Capella. Bruidsuikerprijs (2400 m. autostart): Boudewijn B - Adelaar S - Accarello V. Prijs van de Kroonprinses (1600 m. autostart): Zoon van Kievit - X Pluto - Zefa. Huwelijkstaartprljs (2000 m., met trio): Darlin' Jill - Blanchefloor - Cunera. Out sider: Circus S. Prlnsprijs (2020 m. voor amateurs) Cunera - Beautiful Boy - Chrisje Norton. Stoetprij8 (2020 m.): Zilo - Adeltraut - April Love. Nootdorp Nootdorp zorgt voor de ouverture van het zomerseizoen. Alkmaar pleegt de eerste te zijn die de door Hilversum vastgehou den estafettestok na de winter overneemt, maar voor dit seizoen draait de eerste startplaat donderdagmiddag om twee al in Nootdorp. Er is een seriedraverij met in beide series zeven paarden. In de eerste van die twee loopt David O II. die het vorig jaar op korte eindjes formidabele speed bleek te kunnen ontwikkelen. Hij kan. als hij een beetje op dreef is. win nen. In de tweede serie is de betrouw bare Aura van Zelda misschien net in staat iets van de twintig meter voor gift die Black Lady heeft te doen. over te houden. Het programma luidt: Oranjeprijs (1980 m): Doekle Mac - Daranos van 's Gravenhof - Cirrus. Feestprijs (1980 m, met trio): Cochin- zanger S - Crystal Heny - Clara Harves ter. Wimpelprijs (1660 m.. eerste seiie David O II - Belle Amie B - Baronesse Hollo VS. Wimpelprijs. tweede serie: Aura van Zelda - Black Lady - Zephvrus B Kermisprijs (1980 m.. met trio): Baron Harvester G - Antilope R - Anita. Out sider: Buick Magowan. Vuurwerkprijs (1980 m.): Donnv K - El Hadie - Di Stefano. Paleisprijs (1980 m.): Atie van de Lente - Ydeal Double - Astra T. Gouden Koetsprljs (1980 m.. met trio): Y Y Hanover - An astasia Hanover - Aleid Williams. Universitair nieuws UTRECHT Aan de rijksuniversiteit in Utrecht is geslaagd voor doet. ex. Neder), taal- en letterkunde; mej. E. de Jager uit LEEDEN Aan de rijksuniversiteit te Leiden zün geslaagd voor doet. ex. klaas. letterkunde mej. C. R. C. Suttorp t Den Haag (cum laude) Zes slachtoffers bij autorace SAN SALVADORE Zes personen zijn gedood en -twintig gewond toen zondag de Volvo van coureur Mario Polanco uit Gua temala op een groep toeschouwers inreed. De i-ace, die door de straten van Santa Teel a leidde, was georganiseerd door de Llons club en de Salvadoreense automo bielclub. Polanco reed op de menigte in toen hij een bocht moest nemen. Hij weid zelf sleöhts Licht gewond. Zijn wagen werd zwaai' beschadigd. Profs konden iveer niet imponeren ROTTERDAM Op 31 maart was de Haagse Dieréntuinzaal het domein van prof.- en amateurboksers. Bij de profs kwamen Aad Jansen, Jan Lubbers cn Gerard Berkhout uit. Hetzelfde drietal gaf gisteravond in de Kiviérahal in Rotterdam een reprise. Het ..sohaduw- programma" verschilde echter in zoverre van Den Haag. dat daar de amateurs voortreffelijke partgen boksten en dat was in Rotterdam niet het geval. Het peil van de amateurs stond veel lager en daar de profs wederom blijk gaven niet de capaciteiten te bezitten om een avond naar wens te vullen, zal promotor Hul- zenaar er toch goed aan doen naar aan vulling te zoeken. Weer bleek, dat zowel Jansen als Lubbers nog geen pure profs zfln. Bovendien stelde de altijd voor een goede partij zorgende Berkhout ook Aad Jansen kan boksen, dat is aan geen twijfel onderhevig. Hij mist echter „het hart". Op beslissende momenten ziet hij het ineens niet meer of durft niet. De Fransman Mousseau was stormrijp ge maakt met de steeds doorkomende link van Jansen. Toen Jansen ook zijn rechtse in de strijd wierp, was hij heel meester. Het grote moment kwam vi de Rotterdammer in de vijfde ronde toen hij Mousseau* met een grandioze rechtse teisterde, Mousseau was op dat moment een totaal geslagen man maar kreeg van Jansen de gelegenheid de volle acht ron den uit te boksen en zelfs de laatste ron den nog terug te komen. Jansen had weer een partij gebokst waarin hij te veel kan sen ongebruikt liet. Dan deed Jan Lubbers het beter, hoe wel zijn Belgische tegenstander Solyom van gering kaliber was. De Belgische halfzwaargewicht kreeg van het begin af slaag. Ook Lubbers mist echter nog liet vermogen „door te stoten" want Solyom was er meermalen slecht aan toe. In zijn zucht de eindstoot te plaatsen verloor Lubbers dan de nauwkeurigheid schro melijk uit het oog. In de tweede ronde had de Belg al acht tellen rust moeten nemen en in de vierde was het gebeurd met hem. Hij ging tweemaal achter el kaar neer en de scheidsrechter zond hem naar zijn hoek, zodat Lubbers won door interventie. Zijn kwaliteiten zijn echter zodanig, dat hij er meer uit had moeten Het wachten was op bantamgewicht Gerard Berkhout die, zo dacht men, in de slotpartij wel voor wat vuurwerk zou zorgen tegen de Fransman Gerard Macrez. Maar Berkhout bokste angstig, en voor zijn doen zelfs sloom. De stevig stotende Macrez greep in de zevende ron de zijn kans en Berkhout ging voor acht tellen neer. In de laatste ronde stevende de Fransman regelrecht op de punten- zege af die er de gehele partij in had ge zeten. Meer zelfs, als Macrez meteen de zaken stevig had aangepakt. De amateurpartijen hadden tot resul taat: middengewicht: F. v. d. Heerik (R'dam) verl. op punten van Joel Depauw (Frankrijk)zwaargewicht: P. Zeelenberg (R'dam) verl. op punten van Michel Petit (Frankrijk)lichtgewicht: Huib le Coy (R'dam) onbeslist tegen Guy Vercouter (Frankrijk). WERELDTITEL IJSHOCKEY W.-Duitsland leidt in B-groep de wedstrijden in groep De uitslagen luiden: Oostenrijk—Noor wegen 3—4 (2—0 1—0 0f)Hongarije— Roemenië 2—1 (1—2 0—2 1-0)- West-Duits- De stand in groep b luidt: 1. West-Du itsland 4 4 0 0 8 26—10 2. Roemenië 4 3 0 1 6 13— 9 3. Joego-Slavlë 4 3 0 1 6 13—13 4. Noorwegen 4 2 0 2 4 17—11 5. Oostenrijk 4 2 0 2 4 20—18 6. Zwitserland 4 1 0 3 2 1717 7. Hongarije 4 1 0 3 2 16—18 8. Gr-Brittanrvië 4 0 0 4 0 10—36 AMSTERDAM, (A.N.P.). Het wil de directie van de Nederlandse Crediet bank voorkomen, dat de uitholling van de winsten ten gevolge van de onafgebro ken stijging van de loonkosten cn van de ten dele hiermee samenhangende stijging van de rentekosten, het bedrijfsleven in derdaad in een situatie heeft gebracht, die niet zonder gevaar is. Het is dan ook niet te verwonderen, aldus de directie in het heden gepubli ceerde jaarverslag, dat geleidelijk luider de stem klinkt van hen. die waarschuwen tegen een voortgaan op de weg. die tot verdere overspanning leidt. Als kritische factor daarbij wordt steeds gezien: de loonontwikkeling. De resultaten van de Nederlandse Credietbank N V. over 1965 stemmen tot tevredenheid. In een stijging van het balanstotaal met bijna 25 pet. tot ruim 470 min. en een groei van de brutowinst met meer dan 16 pet. weerspiegelen zich de steeds toenemende activiteiten van de instelling, aldus het verslag. Het saldo dei- renterekening steeg tot 10.1 min. (v.j. ƒ8.9 min Dat der provisierekening tot 9.98 min. (v.j. 8.39 min.). Na aftrek van onkosten ad 10.88 min. (ƒ9.12 min.), res teert een saldo winst van ƒ9.21 min. (ƒ8.18 min.).

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6