KIEZEN OF DELEN thans de beste en meest uitgebreide krant BEKWAAM TIMMERMAN BOERDERIJ WOONHUIS TEGELZETTER EN/OF LEERLING 4000 m2 grond DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 5 MAART 1 m Gistermiddag omstreeks half 5 kwam op de hoek Valeriusstraat-Sweelinck- laan in Leiden Zuid-West door een gelukkige manoeuvre een personenauto op z{jn kop te staan. Bij het passeren van het kruispunt kreeg de bestuurder geen voorrang van een links naderende bestelauto. De bestuurder van de per sonenauto wilde een botsing voorkomen. Dit gelukte slechts ten dele, maar bij het omgooien van het stuur draaide de auto een paar maal over zijn as en bleef tenslotte ondersteboven liggen. De drie Inzittenden kwamen met de schrik vrij. De auto werd flink beschadigd, doch kon op eigen kracht zijn weg vervolgen. Per 1 februari waren van het totaal aantal ingeschreven studenten aan de Leidse universiteit (8032) 206 afkom stig uit het buitenland, dat is ongeveer 2 li pet. Dat percentage is ten naaste bij gelijk aan dat van 1 februari van het vorig jaar, toen van de 7536 studenten er 196 niet-Nederlanders waren inge schreven. De twee daaraan voorafgaan de jaren lagen de percentages hoger (3 pet. in 1964 en 3.2 in 1963). Onder de 206 buitenlanders zijn 64 meisjes. De meeste buitenlanders die hier studeren zijn afkomstig uit West- Europa (94); dan volgt Amerika (30), Indonesië (29), Azië (22), Afrika (19), de oost-Europese Staten (10) en ten slotte Australië (2). Deze gegevens zijn ontleend aan de door de afdeling inlichtingen en Inschrijving van de uni versiteit gepubliceerde statistiek. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 5 MAART Toneelver. „Tot ieders genoegen" Opv. van „Angst om de liefde". Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Café-chantant „De Ruif" Gastop treden Henri Goemans. Jan Vossen- steeg 57, aanvang 20.00 uur. ZONDAG 6 MAART Ned. kath. kapperspatroonsbond, afd. Leiden Jaarlijkse sociale avond. Voorafgegaan met een mis bij de zusters Oude Vest 45 om 18.00 uur. Stadsgehoorzaal aanvang 19.00 uur. Optreden Spaanse Café-chantant „De Ruif" Gastop treden Henri Goemans. Jan Vossen- steeg, aanvang 20.00 uur. Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Op 10 maart 1966 is de Centraal Apo theek de gehele dag geopend en van 8.00-17.30 uur; bovendien: apotheek Van Driesum. Mare 110, tel. 20406. De overige apotheken in Leiden zijn op 10 maart gesloten. De apotheken in Leiderdorp, Oegst- geest en Voorschoten zijn op 10 maart geopend. Betaling Abonnementsgeld P E R GIR 0 Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 1080OS. De abonnementsprijzen zijn vanaf 1 januari 1966: per maand 8.75 per kwartaal 11.80 per kwartaal per post 11.80 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wfl U gaarne een o.flrachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen Administratie BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderschelden besluiten van Cu ratoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: Drs. J. Bolt«*n, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren be noemd; Dr. W. Dorst, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot weten schappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst b(j de Medische Che mie benoemd; Mr. M. J. van Ende Boas, weten schappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Rechts geleerdheid, met ingang van 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk hoofdmede werker benoemd; Dr. R. Enthoven, voor het tijdvak van 1 febr. 1966 tot 1 febr. 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klas se in tijdelijke dienst bij de Cardio logie benoemd; Drs. I. J. Hermans, voor het tijdvak van 1 feb. 1966 tot 1 feb. 1967 tot we tenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Medische Chemie benoemd; Drs. H. J. Chr. Jacobs, voor het tijd vak van 1 maart 1966 tot 1 maart 1967 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Organische Chemie benoemd R. W. Jessurum, arts, voor het tijd vak van 15 jan. 1966 tot 15 jan. 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Verloskunde benoemd Drs. W. J. de Klein, voor het tijdvak van 1 maart 1966 tot 1 maart 1967 tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Organische Chemie benoemd; Drs. R. E. de Roojj, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Medische Chemie benoemd; Ir. A. Scheepmaker, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Werkgroep Kosmische Straling, voor 't tijdvak van 1 jan. 1966 tot jan. 1967 wederom in deze functie benoemd; M. G. Stern, voor het tijdvak van 17 jan. 1966 tot 17 jan. 1967 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij het Instituut van Radiopato- logie en Stralenbescherming benoemd; Dr. R. M. Terwlel, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Theoretische Natuurkunde, met ingang van 1 sept. 1965 in vaste dienst benoemd. Geen uitzending Voorsehotens carillon op 10 maart Door pro gramma-technische moei lijkheden zal er op 10 maart a.s. geen carillonconcert vanuit de gemeente toren van Voorschoten worden uitge zonden. Dit is medegedeeld door de afdeling Binnenlandse Programma's van Radio Nederland Wereldomroep. De Wereldomroep betreurt het, dat het carillon van Voorschoten niet de uitzending van de huwelijksplechtig heid zal opluisteren, doch de beschik bare zendtijd laat een carillonconcert niet toe. B. en w. betreuren het niet doorgaan van het carillonconcert eveneens, doch hebben begrip voor het standpunt van de Wereldomroep. Het uitzenden van de Voorschotense beiaardklanken zou nl. betekenen, dat de reportage van het huwelijk moet worden ingekort. Radio Nederland Wereldomroep heeft echter medegedeeld, dat getracht zal worden op 30 april, de verjaardag van H.M. de Koningin, alsnog de beiaard van Voorschoten over de wereld te laten klinken. Hoewel de Wereldomroep op 10 maart geen concert zal uitzenden, zul len de Voorschotenaren toch naar het carillon kunnen luisteren. De gemeen te zal op die dag nl. enige feestcon- certen laten geven. Op woensdag j.l. wapperden vanaf het gemeentehuis en het Cultureel Centrum de groen en witte Europa- vlag naast de nationale driekleur. In het Cultureel Centrum kwamen de leerlingen van de hoogste klassen van de scholen voor u.l.o. en v.h.m.o. bij een om te luisteren naar hetgeen drs. Th. E. Westerterp, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de KVP hun vertelde over het doel van de Europese samenwerking. In zijn dankwoord zei de burge mees-ter, de heer De Kool, dat het publiek, dat de heer Westerterp van daag tegenover zich had gevonden aandachtig had geluisterd. Hij hoopte, dat de aanwezige leerlingen, die de Europese gedachte verder zullen moe ten uitdragen een leerzame ochtend hadden gehad. De bijeenkomst werd besloten met de vertoning van een tweetal films over „Europa" en „De Europese, Gemeenschap", beschikbaar gesteld door de Rijks Voorlichtings- PROT. CHR. KANDIDATENLIJST In verband met de komende gemeen teraadsverkiezingen, werd door de Prot. Chr. groep te Voorschoten in haar ver gadering van donderdag 3 maart j.l. de volgende kandidatenlijst vastgesteld: 1 mr. S. Kloosterman, Leidseweg 154, 2 W. J. Iestra, Fred. Hendriklaan 56, 3 L. A. Uijterlinde, Papelaan 48, 4 Ir. M. de Klerk Wolters, J. W. Frisolaan 63. 5 ir. G. Tjalma, Fred. Hendriklaan 25, 6 J. Nell, Gen. Spoorlaan 22, 7 mevr. J. C. v. Oostrom-v. Konijnenburg, Veur- seweg 36, 8 M. Dirksen, Veurseweg 212, 9 ir. J. A. Vermaat, Ant. v. Dijcklaan 14, 10 C. Mechelse Pz., W. de Zwijgerlaan 37, 11 drs. S. Offringa, Mozartlaan 44, 12 G. P. Schellevis, Prof. Lorentzlaan 71. 13 drs. A. W. W. v. d. Bos, Molenlaan 47, 14 J. W. Barmentloo, Narcisstr. 20, 15 ir. L. Padmos, Stravinskilaan 2, 16 P. L. Streeder, P. Potterdr. 4, 17 T. M. C. de Bruin, Papelaan 43, 18 S. Boon stra, Prof. Lorentzlaan 87, 19 K. Pas- schier, Carel Fabritiuslaan 17, 20 B. L. den Boef, Rembrandtlaan 95. In de tijd dat het gebouw van De Leidae Courant werd geaticht, bestond de rechtsregel: Kiezen of Delen. Bij een boedelscheiding of andere verde ling, mocht de oudste van de twee rechthebbenden de boedel in gelijke delen verdelen. De jongste mocht dan kiezen. Daarmede stond een eerlijke verdeling reeds brj voorbaat vast. In deze tijd zal men ook eerlijk verdelen en vanzelf het beste kiezen. Uit de regionale dagbladen kiest men dan ook DE LEIDSE COURANT omdat deze van Leiden en verre omstreken is. JUBILEUM SCHRIJFBLOK met afbeelding van ons gebouw uit de Gouden Eeuw en het unieke Leidse Courant-speldje. Zend onderstaande bon in: Ondergetekende Mi"*"*- datum: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: plaata: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEID BE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT AKTIEVE BEZORGERS Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen. Papengracht 32. telei 20935 Zondag a.s. zal in de Remonstrantse kerk alhier, door samenwerking van de remonstrantse gemeente en het Leids Studenten Koor en Orkest „Collegium Musicum" een cantatedienst worden ge houden, die door dr. W. P. M. Noord hof f zal worden geleld. De cantate van J. S. Bach, die deze dienst zal bepalen, is de cantate „Alles nur nach Gottes Willen". Deze cantate is bekend om het grootse inzetkoor, dat zeer verwant is aan het gloria van de missen, die Bach geschre ven heeft. Bach verbindt zo het thema van de berusting met dat van „Die Ehre Gottes" dat van al zijn muziek wel de grondtoon is. Het Leids Studenten Koor en Orkest staat onder leiding van André Kaart. Solisten zijn: Marina Wemelsfelder, alt, Wendela van Dithuyzen-Bronsgeest. so praan, Marius Ypma, bas. De dienst begint om 10.30 uur, Hoog landse Kerkgracht 34. LEIDERDORP RESTAURATIE HERVORMDE KERK De eerste actie, welke de restauratie commissie van de hervormde kerk heeft georganiseerd is een groot succes geworden, want niet minder dan 37.000 werd gestort op de daarvoor open ge stelde girorekening. In voorbereiding is thans een actie, die gevoeerd gaat wor den onder de naar elders verhuisde Lei derdorpers. Mogelijk zal in een later stadium ook nog een beroep gedaan worden op de gehele bevolking, doch de restauratiecommissie is van oordeel, dat eerst de eigen kring tot een uiterste financiële krachtsinspanning gekomen moet zijn voor men een beroep kan gaan doen op anderen. Nog dit voorjaar hoopt men een aan vang te kunnen maken met de restaura tie van het kerkgebouw, dat in het dorpsbeeld zo'n vertrouwde en geliefde plaats Inneemt. LEIMUIDEN KLEERMAKERSSUCCES Op de grote Nationale. Kleermakers Show wedstrijd welke onder auspiciën van de Nationale Show commsian in het gebouw ,,T ivolie" te LTtrecht werd gehouden, behaalde de heer P. van Veen uit Leimuiden een mooi succes. In de groep Snortlcosiuums behaalde hij een derde, en in de groep Wandelkostuims een tweede prijs. OUD-ADE Het Comité voor de bejaarden is zeer tevreden over het resultaat van de gehouden huis-aan-huis-collecte. Voor het resultaat is het bestuur de milde gevers zeer dankbaar. 'n Nieuwe originele actie wordt in geluid. Op 10 maart, de nationale feest dag, komt het bestuur huis aan huis en presenteert het fijnste feestgebak voor een billijke prijs. Tijdig vóór het koffiedrinken staat vers gebak op ta fel. Moge deze actie de feestvreugde op 10 maart helpen verhogen; men helpt daarmee tevens de voorgeno men plannen ten bate van de bejaar den mogelijk te maken. (Zie ook ad vertentie). VOLLEYBAL ARGOS 2 KAMPIOEN 2e KLASSE Het reserveteam van Argos veroverde gisteravond de kampioenstitel van de 2e klasse van de afd. Leiden door een onbedreigde 3-0 zege op het team van Alvo uit Alphen a. d. Rijn. Uit de 14 tot nu toe door Annet Koolbeek c.s. gespeelde wedstrijden behaalden de Argos-reserves 27 punten en zijn nu onbereikbaar geworden voor de con currenten. Voor het eerste team van Argos be tekent de automatische promotie van de reserves naar de le klasse 'n goede steun in de rug. Overgangsklasse De reserves van Kangeroes behaalden gisteravond in een matige wedstrijd een 2-3 zege op het team van Lycurgus Hygiëa (Wormerveer). De duidelijk sterker spelende Kangeroes-aanval met Pera, De Rooij, Kwestro en Van Gellecum had in de le en 2e set wei nig moeite tot ruime setwinsten te komen, resp 8-15 en 9-15. Kangeroes 2 geloofde het daarna wel een beetje en dit was voor Lyc. Hygiëa het sein de aanval over te nemen: 15-7 winst van de 3e set leverde dit de thuisclub op. In de 4e set nam Kangeroes 2 een 5-11 voorsprong, maar dank zij uitste kend serveren van Lyc. Hygiëa liepen de gastheren hun achterstand geheel in om tenslotte met 15-13 ook deze set te winnen. Een duidelijk geschrokken Kange roes 2 trok in de 5e set alle registers open en dit betekende door een 8-15 setzege toch de overwinning. WOUBRUGGE Voor de jaarlijkse uitvoering van het fanfarekorps Harmonie, dat vrijdag avond in Het Oude Raedthuys werd gegeven, bestond zeer grote belangstel ling. Voorzitter E. Molenaar deelde in zijn openingswoord mede, dat de ere voorzitter, burgemeester J. C. van Wa- geningen, wegens autopech verhinderd Hij overhandigde dirigent W. Mark mistlamp en diens echtgenote bloe men. De verloting was onder meer be. stemd voor uniforme!) voor de onlangs opgerichte drumband van 11 personen. Wegens ziekte van een aantal leden van het korps, moest het programma iets gewijzigd worden. Zo speelden als aan vulling vier kinderen van de dirigent mee. Het programma werd luidruchtig geopend met een langdurige roffel van de drumband, waarop de muziek aan sloot met de pittige mars Appèl aux Trompettes van Ney. Dat het korps niet voor een moeilijk nummer bang is. bleek wel bij de zuivere uitvoering van de ouverture Valentina van L. Del- becq. Het verdere programma bestond hoofdzakelijk uit korte marsen, zoals Gooilandra, Feu Sacré van Ton Kotter en Mars der Medici van Joh. Wichers. Ook de moeilijke ouvertures Aureola klonk, behoudens enkele schoonheids foutjes, harmonieus. Als klinkend sluit stuk weerklonk nog de overbekende mars Colonel Bogey van J, Alford. Al les bjjeen een uitvoering, waaruit de goede kwaliteiten van musici en instru menten goed merkbaar was. Tevens alle lof voor de beheerste leiding van diri gent W. Mark. WASSENAAR Jongerenavond in St. Josephkerk In het kader van de vastenconferenties die op dinsdagavonden in de St. Joseph kerk gehouden zullen worden zijn twee Jongerenavonden opgenomen en wel op de dinsdagavonden 8 en 22 maart a.s. Op dinsdagavond 8 maart - aanvang hslf 8 - zal vikaris R. Steenstra van de Wassenaarse Hervormde Gemeente spreken over „Wat zien ik?". Er zullen onder meer negro-spirituals worden gezongen met begeleiding van een combo onder leiding van Wil van der Weijden. Sluiting Gemeentebureaus Op don derdag 10 maart a.s. zullen alle ge meentebureaus de gehele dag gesloten zijn. De huisvuilophaaldienst zal niet functioneren. Voor dringende zaken zal op die dag het bureau van de burger lijke stand 's morgens van 910 uur geopend zijn. Winkels woensdag open In verband met de viering van de nationale feest dag op donderdag 10 maart a.s. hebben burgemeester en wethouders besloten voor woensdag 9 maart ontheffing te verlenen van de verplichting, na 1 uur de winkels gesloten te houden. SNELSCHAAKKAMPIOENSCHAP De schaakvereniging Wassenaar heeft evenals vorig jaar een wedstrijd in het snelschaken georganiseerd voor alle schaakliefhebbers van Wassenaar. Na de voorronden plaatsten zich voor de halve finale mr. H. C. Blokhuis, de heer J. H. Blankespoor, de heer K. Hartog en mejuffrouw H. Samuels de Wilde. Uit deze halve finale kwamen mr. Blokhuis en de heer Blankespoor als finalisten te voorschijn: In een spannende partij wist de heer Blankespoor van de heer Blokhuis te winnen, zodat de heer J. H. Blankespoor de heer L. A. H. Enthoven is opgevolgd als snelschaakkampioen van Wassenaar. STILLE OMGANG De afdeling Wassenaar van het Ge nootschap van de Stille Omgang zal in de nacht van 12 op 13 maart a.s. deel nemen aan de jaarlijkse bedevaart naar Amsterdam. Om kwart voor 12 'savonds zullen zowel van het Kerkehout als van het Rozenplein bussen vertrekken naar de St. Willibrordkerk in de Kerkstraat waar om 12 uur de H. Mis wordt bijge woond. Daarna wordt naar Amsterdam gereden voor de Stille Omgang. Kaarten kunnen worden afgehaald op zondag 6 maart van 11 uur tot half 1 in de Pi us X-school, in het Jeroenhuis (Verenigingsgebouw) en in de Salvator- school en bovendien woensdagavond 9 maart van 89 uur in het Jeroenhuis. Geboren: Hermina J. M., dr. v. N. M. van der Werf en A. Russchen; Anna H. M.. dr. v. T. H. Oosterveer en M. P. T. van der Klugt; Andreas J., zn. v. A. A. VerkleiJ en G. F. Pieterse; Jeroen M., Ondertrouwd: A. P. Kruijt (Rotter dam) en M. E. «'Jacob; G. Blaauw (Den Haag) en A. D. M. A. C. Eacher; W. van den Berg en M. E. J. Adam; J. G. van Loockeren Campagne (Groningen) en L. F. de Korte. Getrouwd: T. J. F. Nederpel en C. J. Boon; J. G. M. Brandenburg en G. Pan nen. P. E. Lamberts en H. G. M. Haas- Overleden: Baatiaan van de Griend, 44 jaar: C. P. Th. Tol-van der Vange, 86 jr. Daniel W. Roosendaal. 64 jaar; Frederik W. Morren, 75 jaar (Den Haag). SASSENHEIM „D.S.V.P." SCHONK BEJAARDEN GEZELLIGE AVOND Voor de tweede maal in deze weck was het een Sassenheimse vereniging, die zich geheel belangeloos inzette voor de medemens. Was het woensdag de Operettever. „Beatrix", die voor het fonds van die naam belangeloos op trad, gisteravond was het de Accor deonver. „D.S.V.P." die geheel voor eigen rekening optrad voor de Sas senheimse bejaarden en minder-vali- den, in de zaal van het KSA-gebouw. De talrijke aanwezigen, een hon derdtal, werden namens het bestuur van D.S.V.P. welkom geheten door de heer A. E. de Zwart. Speciaal verwel komde hij de heer G. Verschoor en bracht hem tevens dank voor zijn bij drage tot het slagen van deze avond. Na deze woorden werd het program ma geopend door het accoi'deonorkest met als dirigent de heer Gerard de Zwart. Als eerste nummer van de dertien klonk de D.S.V.P.-mars door de zaal en bracht net als alle andere nummers de handen van de aanwezi gen op elkaar voor een dankbaar ap- Het tweede gedeelte van de avond werd verzorgd door de oudere groep van het jeugdcircus „Athleta" uit War mond. Ook dit gedeelte wekte ieders bewondering en het spontaan applaus was dan ook terecht verdiend. Ook het optreden van de zusjes Oorthuizen uit De Zilk, die zich als zangeresjes lieten horen werd zeer gewaardeerd. Het programma-onderdeel, dat bestond uit het optreden van een dansgroep uit Driebergen, kon wegens ziekte van enkele leden geen doorgang vinden en hiervoor kwam'in de plaats de mu zikale clown „One Black". Het hoeft geen betoog dat er om de dolle kaprio len van deze artiest danig is gelachen en het was dan ook een uitstekend slot van deze in alle opzichten ge slaagde avond. De heer G. Verschoor bracht na mens alle aanwezige bejaarden DSVP dank voor het gebodene. Zij nog ver meld dat er een gratis verloting was waarbij de prijzen, o.a. fruit, waren geschonken door de middenstand en D.S.V.P. ONDERSCHEIDING VOOR MOLENAAR De heer A. van Zeggelen, molenaar van de Vrouw-Vennemolen ln Oud-Ade, is gistermiddag tijdens de algemene le denvergadering van de vereniging „De Hollandsche Molen" te Amsterdam on derscheiden met het certificaat van de vereniging wegens zijn bijzondere ver diensten in het afgelopen jaar. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB In groep rood hebben de heren Blom en Danz jr donderdag een keurige prestatie geleverd door in deze steeds sterker wordende afdeling een fraaie tweede plaats te bereiken. Het echt paar Van der Velden kon hun presta tie van verledgn week niet herhalen, toen het eerste werd en eindigde op de zesde plaats. In groep zwart bewezen de heren Loof-Witkamp dat hun resultaat van verleden week een vergissing is ge weest, toen zij onderaan in groep rood eindigden eu dus degradeerden. Zij ke ren volgende week weer in groep rood terug. Het echtpaar Stokhuyzen kon het ook in deze groep niet redden en zakten daardoor af naar groep groen. In groep groen eindigden de heren Van der Bijl-Zwanenburg bovenaan met miniem verschil met de dames Van Gelder-De Jong. Hier deden ook de heren Jans-Pouw goed werk, ter wijl het echtpaar Van der Pool bene den de verwachtingen blijft. Standen: Groep rood: echtp. Danz 76 p. 2 Blom-Danz 75 p., 3 dames Van der Bijl-Zwanenburg 67 p., 4 Gerlich-Van Leeuwen 64 p., 5 dames Hoogervorst- Zandbergen 60 p., 6 echtp. Van dei- Velden 58 p., 7 Tijssen-De Winter 57 p., 8 Van Berge Henegouwen-Brum- melkamp 47 p. Degraderen: Van Berge Henegou- wen-Brummelkamp. Groep zwart: 1 Loof-Witkamp 82 p.. 2 Pias-De Vries 69 p., 3 mevr. Zwarts- Karstens 66 p., 4 echtp. Van Klaveren 65 p., 5 De Koning-Van Zonneveld 61 p., 6 Veldhuyzen-Van Vliet 60 p„ 7 echtp. Verduyn 54 p., 8 echtp. Stok huyzen 47 p. Promoveren: Loof-Witkamp, degra deren: echtp. Stokhuyzen. Groep groen: 1 v. d. Bijl-Zwanen burg 78 p., 2 dames Van Gelder-De Jong 77 p., 3 Jans-Pouw 71 p., 4 da mes Jans-Van Zonnneveld 66 p.. 5 da mes Van Berge Henegouwen-Kengen 57 p., 6 echtp. v. d. Pool 54 p., 7 gebr. Karstens 51 p., 8 echtp. Schutte 50 p. In verband met het huwelijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg a.s. donderdag geen bridgen. Vrijdagavond spelen 24 leden een wedstrijd tegen de Marine uit Oegstgeest. Zelfstandig kunnende werken. J. H. Zwetsloot Boekhorstlaan 21 Tel. 025328524 Voorhout 49K Te koop met vrije vestiging TE LEIDERDORP: Maurltsslngel: HERENHUIS met voor- en achtertuin en achteruitgang. Bevattende: 4 kamers, keuken met stalen aanrecht en ingebouwde koelkast, en badkamer met ingebouwd bad. Koopprijs: 60.000,- k.k. Acacialaan: HERENHUIS met voor- en achtertuin. Bevattende: 5 kamers, badkamer. Koopprijs: 75.000,- k.k. Anna van Saksenstraat: HERENHUIS met voor-, zij- en achtertuin, schuur. Bevattende: 5 kamers, douche. Koopprijs: ƒ65.000,- k.k. VOORSCHOTEN: Leidseweg: zeer fraai alleenstaand HERENHUIS, met rondom tuin. garage, schuur, ruime hal, grote kamer, 3 slaapkamers, badkamer. Koopprijs: 85.000,- k.k. f AL ONZE AANBIEDINGEN GESCHIEDEN VRIJBLIJVEND 1 JINLICHTIHSEN TIJ0ENS KANTOORUREN ■IMIlilM'HMiiiMilAM Te koop aangeboden: met 1750 m2 grond. Zeer geschikt voor permanente bewoning of weekendver blijf. Gelegen aan harde weg. Voorzien van warm en koud stromend water en electra. Indeling: woonkamer en slaapkamers, keuken, dou checel en grote ruimte voor eventuele uitbreiding. Door zijn unieke ligging in natuurschoon gebied is dit object ook geschikt voor pension. Koopsom 13.500,- k.k. Hy potheek aanwezig. Inlichtingen: tel. 05927-2671 met garage en ongeveer 40 are grond. Zeer mooi gele gen in de bossen van Bak- keveen. Voorzien van alle Gevraagd: nette bakkers- bediende bij TH. w. v. NIEKERK Dorpsstraat 60 Warmond, tel. 01711-857 Verzekeringsmaatschappij roept sollicitanten op de functie van vertegen woordiger Tijdens de inwerkperiode wordt reeds een behoorlijk Inkomen genoten; in deze periode geldt voor gehuw den zelfs een gegarandeerd inkomen. Is U iemand die van doorzetten weet, dan wordt U in de gelegenheid gesteld om door hard wer ken een hoog inkomen te verdienen. De maatschappij zal ervoor zorg dragen, dat U het verzekeringsbedrijf door en door leert kennen. Een borgstelling is vereist. Heeft U interesse bel dan even 030-14941 voor het maken van een afspraak of schrijf onder nr X-6525 Adv. bureau ALTA, Pausdam. Utrecht. Te koop aangeboden: RECREATIE BOERDERIJ met 3300 m2 grond met boomgaard en ponny; gele gen nabij de Bakkeveense bossen en aan verharde weg, voorzien van electra en water. Koopsom 18.000,- k.k. Hy potheek aanwezig. Inl.: tel. 05927—2671. gevraagd door: C. en W. Hoogstraten Jr, LEIDSEWEG 129 VOORSCHOTEN LANGE VOORT 48 OEGSTGEEST VERKIEZING PROVINCIALE STATEN Tot dinsdag 8 maart a.s. is er nog gelegenheid tot het indienen van een verzoek om bij volmacht te stemmen De daartoe benodigde formulieren kunt U verkrijgen: op het Stadhuis en bij: J. H. Hogeling, Joh. W. Friso- straat 39 T. A. J. de Wit, Thorbeckestraat 41 J. v. d. Kamp, Hoflaan 93 mr. dra. N. P. A. van Maarle, Johan de Wittatraat 41 T. M. A. Huigsloot. J. Ver- hulststraat 10 E. M. C. Klein. Herensingel 8 Tele fonisch bij het sekretariaat 25190. W'elkoit) bjj E.C. en van Woerden 8 uur Lelden 8 uur Dansles Beginners: Laatste gelegenheid tot aansluiting. Zondag 12.45 uur Zondag S uur Zondag 5 uur Gevorderden: Zondag 3.15 uur 5.15 uur Langebrug 6A Amateurtest: Brons - Zilver - Goud Dinsdag 7.80 uur Woensdag 8.80 uur Donderdag 7 uur Oranjefeest A.s. donderdag 10 maart 8—10.45 uur 2 Zalen, Kerkgracht 48 Beat band Speciale attrakties Pijnacker 8 uur meubelmaker die in vrije tjjd reparaties aan boten kan verrichten. Soil.: maandag 7 maart van 19.30-21 uur bij H. J. W. van Dijk, Oude Vest 39, Leiden, tel. 30085. Gevraagd aankomend correspondente voor het se cretariaat. Leeftijd circa 18 jaar. Mulo, typen en enige ervaring gewenst. Sollicita ties dagelijks: Leidsche On derwijsinstellingen, Ooster kerkstraat 11, Leiden. Tel. (01710) 318 44. Na 19 uur (01710) 413 78. 3T W'ekker.r.r wakker.r.r de grootste sortering, de beste merken, ook met repe teer wekwerk. Ruime keuze horloges o.a. Roamer, Lin coln en Ancre. Prettige be diening, 100 pet. garantie! Uurwerkkliniek Gorthuis, alléén Lage Rijndijk 8. Gevraagd accuraat meisje voor de administra tie. Leeftjjd circa 18 jaar. Mulo en typen gewenst. Persoonlijk aanmelden Leidsche Onderwijsinstellin gen, Oosterkerkstraat 11. Leiden. Tel. (01710) 318 44. Na 19 uur (01710) 413 78. Te koop: ongeveer gelegen nabij Bakkeveen. Koopsom 4000,-. Inlichtingen: tel. 05927-2671

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4