,u Slechts zuivere rijtijd zal Tulpenrallye 1966 beslissen Leo Horn aan Sir Stanley Rous: hebt rancune-maatregelen toegepast' Nieuwe formule voor eindklassement] Post evenaart Animo ook bij amateurs weer bijzondergroi 1 ORGANISATOR PIET NORTIER: ,Yoor amateurs, door amateurs' JAN WAGENAAR JR. TWEEMAAL AAN TOP Russen reden Kür té veel óp zekerheid Huiskes: „Ard ging op 1500 m. te snel weg DUET VRIJDAG 25 FEBRUARI 1966 DE LEIDSE COURANT Van o e sportredactie) AMSTERDAM Leo Horn, ook In het buitenland erkend en door buitenlandse bladen al om geprezen als een van 's we relds beste scheidsrechters, maar desondanks niet uitver koren voor bet wereldkam pioenschap voetbal I960 In En geland, beeft In een aan Sir Stanley Rous, voorzitter van de FIFA gerichte brief laten we ten hoe hij denkt over het be sluit hem te passeren. De tekst van de voornaamste passages In deze brief luidt: Waarschijnlijk kunt i gekozen scheidsrechters heb ik kunnen leeen dat op de vraag aan u, waarom ik niet gekozen ben, u als antwoord gaf, dat u als voorzitter alleen maar voorzitter bent en dat de 31 scheidsrechters door uw me debestuursleden zijn gekozen vaar aanleiding van hun rap- Dit, geachte heer Rous, heejl mijn stilzwijgen verbroken. Van alle scheidsrechter die op de lijst staan, heb ik het groot ste aantal internationale wed strijden gefloten. Zoudt u dur ven beweren, dat mijn rappor ten soms niet goed waren T An ders kan ik niet concluderen. In Chili 1962 noemde u mij bij het uitreiken van de zilveren fluit een van de beste drie groot aantal door hem gelei- KNVB. aan ivie ik mijn geen enkel slecht rapport is. innerlijke angst reeds maan- Mocht dit wel aanwezig zijn, denlang kenbaar maakte dat ik was het dan niet de taak van een rancune tegenover mij ver- uw commissie mij hierop te KNVB, dat I wachtte. Ik heb openlijk ver- wijzen t U kunt wel begrijpen tegen mij had. teld dat ik reeds lang het dat ik deze feiten duidelijk vermoeden had, dat u op mij de kaak stel, omdat u onw rancunemaatregelen zou toe- heid spreekt. Wij hebben diver- bent, passen. Uit de Engelse pers se brieven gewisseld. U schreef weet de scheidsrechtercommissie de dominerende figuur bent Mocht u het nog niet weten; dit is mij persoonlijk door drie van uw medecommissieleden in een gesprek In Chili medegedeeld. Ik heb u in september een brief geschreven met de be zwaren tegen het beleid van de heeft FIFA-scheidsrechterscommis- u benoemd is. Dat wist ik reeds zes weken geleden, omdat de secretaris van de scheidsrech- terscommissie, die me bege leidde in Egypte, mij verteld had, dat u de Egyptenaar wel zou uitnodigen. Als deze col lega tien wedstrijden gefloten het buitenland, is het Woensdag 3 februari stuurde ik de spil van het Engelse elf tal in Leeds van het veld en nog twee Spanjaarden. U kreeg daarover ran mij een uitgebreid rapport. Niet belangrijk voor u gewend dat 70 pet. van de Cup wedstrijden ontaarden in gooi en smijtpartijen. Ik ben in staat om twintig wedstrijden vanaf september tot nu aan te wijzen, die zoals bovengenoemd zijn verlopen. Wat deed u met de U bent rancuneus geweest, u scheidsrechters, die deze wed- verdraagt geen oppositie. Wei strijden niet tot een goed einde nu, Leo Horn verdraagt geen konden brengen? Diversen hier- onrecht, waar dit ook ge- i zag ik onder de 31 geselee- scliiedt. Hei wereldvoetbal zal te weten komen door middel van deze open brief hoe ik uw hotiding heb gevonden. U nodigde elf scheidsrechters uit Groot-Brittannië uit, daar zijn erbij die nog geen tien pro- rent hebben gefloten van het aantal wedstrijden, dat ik de- laatste tien jaar heb geleid. Ik stop ermee. Ik heb u alleen maar willen bewijzen het grote onrecht dat u mij aangedaan hebt nu ik mijn laatste seizoen na een 32-jarige loopbaan met meer dan 130 buitenlandse ont moetingen zo zal moeten be sluiten. teerden. Ik gun het harte. Zes weken geleden werd alleen ik gevraagd in Egypte een missie wedstrijd te komen fluiten. Als lachertje. Iedereen grensrechter kreeg ik bij al te goed, dat u i Egyptenaar, die ook door [record v. Kempen (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De Tulpenrallye is voorlopig gered. Het lot over dit auto- sportevenement leek definitief uitgespro ken, omdat een aantal belangrijke Ne derlandse maatschappijen geen finan ciële steun meer wilde verlenen. De Tul penrallye van het vorige jaar zou de laatste zyn. Maarals een reddende engel Is plotseling een oliemaatschap pij In de (financiële) bres gesprongen. Met belde handen werd deze royale gift aangenomen en ijverig gingen be stuursleden van de stichting Internatio nale Tulpenrallye Holland en de RAC- West aan het werk. De 18de rallye, zal in de periode van 25 tot en met 30 april opnieuw een groot aantal auto-en thousiasten bezig houden De rallye wordt dit jaar verreden vol gens het systeem „scratch". Dat bete kent dat men geen handicap meer gaat toepassen, dat er geen coëfficiënt aan bepaalde groepen wagens wordt gege ven en dat de prestaties in de eigen klasse geen doorslaggevende maatstaf meer zijn. Slechts de zuivere rijtijd, uit gedrukt in seconden, zal gaan beslissen over het wel en wee van de sterritka- ravaan. Men heeft de gegevens van de tulpenrallye van 1965 gebruikt om van dis rit een dergelijk „scratchklasse- ment" Bamen te stellen. De resultaten waren even opmerkelijk als bevredi gend. De uitslag die ditmaal uit de re kenkamer kwam was heel wat beter aanvaardbaar dan het resultaat dat vo rig jaar grote verwarring veroorzaakte onder de Internationale experts. Toch zal slechts de tijd kunnen leren of men wedstrijdleider Piet Nortier) er ver standig aan heeft gedaan de „weg van de eenvoud" op te gaan. De vraag blijft of van het wellicht te sim pele systeem van de ecratchformule niet te veel wordt verwacht. Afgesloten wegen De Tulpenrallye staat Internationaal nog steeds bijzonder goed aangeschre ven. De verwachting geldt, dat het aan tal deelnemers dit jaar groter zal zijn dan in 1965. Zelfs lijkt het niet uitge sloten dat de Tulpenrallye wel eens meer deelnemers zou kunnen krijgen dan de eens zo vermaarde Rallye van Monts Carlo, waarvoor dit jaar slechts 192 wagens van start gingen. Het is moeilijk vast te stellen waar nu precies ds oorzaak ligt van die grote belang stelling. Feit ls echter, dat er vorig jaar niet minder dan 170 equipes aan de start kwamen: fabrieksrijders en ama teurs. Daarvan bestond zelfs 70 uit amateurs, mannen en vrouwen die met hun eigen normale automobiel enkele dagen autosport wilden bedrijven. Bo vendien, en dat speelt ook een grote rol, gaat de Tulpenrallye nooit over slechte wegen en wordt de strijd feite lijk beslist in klassementsproeven op afgesloten wegen. Iedere automobilist met enig verstand kan zodoende de Tul penrallye zonder een krasje op zijn au to uitrijden. Hij moet er alleen wat slaap voor missen en 't uithoudingsver mogen kunnen opbrengen om ruim 2700 km achtereen in touw te zijn. Volop plaats Er is in de Tulpenrallye «lus volop plaats voor echte amateurs. Zij zijn op precies dezelfde route te vinden als al le anderen, maar men rijdt volgens een eigen klassement met eveneens handgesmede zilveren tulpen als prij zen). Maar niet alleen in de amateur klassen hebben zij kans op een hoge klassering, hun prestaties gelden ook voor de totale rallye. Zo kon het vorig Jaar gebeuren dat in het eindklasse ment van de tourrijders niet minder dan tien van de eerste vijftien aanko mende amateurs waren. Daarom wordt ook de komende Tulpenrallye weer met bijzonder veel spanning en belangstelling tegemoetgezien! (Advertentie) D<imP0 bevrijd! neus, keel,borst van vastzittend slijm (Van onze sportredactie) ..Door amateurs, voor amateurs". Zo karakteriseerde Piet Nortier (ondanks het feit dat hij nog niet volledig is hersteld van zijn ziekte, maar opnieuw de spil waarom ook de achttiende internationale Tulpenrallye draalt) het ruim 2700 km lange parcours dat ditmaal voor de rijders Ls uitgedacht. Een route met ongetwijfeld zoveel moeilijkheden, dat ook de sterkste rijders er de han den vol aan zullen hebben. Een aanzienlijk deel van de route in de Vogezen en zuidelijker is overigens hetzelfde als vorig jaar. Heel wat proeven en spe ciale etappes moesten toen als gevolg van uitzonderlijke sneeuwval (dat was in vijftig jaar niet voorgekomen) worden afgelast. Men hoopt dit traject nu wel te kunnen verwerken. Een trouwe „klant" in de Tulpenrallye ls er ditmaal niet bij. Het is de Duitse „Nurburgring" die men heeft vermeden, omdat de route naar dit circuit weinig interessant is en de rijders dan drie in plaats van twee nachten onderweg zouden zijn. Er zijn nu twee proeven op de vlieg basis Soes ter berg gepland. Het terrein zal voor alle rallyerijders hermetisch gesloten blijven tot het moment ls aangebroken, waarom men voor deze geheime proeven mag starten. Geen der rijders krijgt hier de gelegenheid om zich op de proef voor te bereiden. De achttiende Internationale Tulpenrallye zal de deelnemers twee dagen en twee nachten bezig houden. De karavaan zal direct België induiken en voor de avond valt, zullen de deelnemers al niet minder dan zeven proeven te verwerken hebben gekregen. Op weg naar* de Vogezen zal men naast een serie speciale etappes ook drie klassementsproeven op de route vinden. In de vroege morgen van woensdag 27 april worden de noordelijke Alpen bereikt. In de omgeving van Champagnole zal het slechtste punt van de rallye zijn. waar ongetwijfeld de eerste zware strijd geleverd zal worden. De Vogezen zullen daarna bij dag gepasseerd worden. Hier liggen een vijftal snelheids proeven op afgesloten wegen in het verschiet. De nachtroute van de terug weg gaat door de Luxemburgse en Belgische Ardennen. Eerst echter moeten nog etappes, alsmede enkele klassementsproeven worden verreden. Tenslotte vinden op donderdagmorgen In alls vroegte de proeven op de vliegbasis Soes- terberg plaats. Via het circuit van Zandvoort wordt dan de finish te Noord- wijk aan Zee bereikt. Officieel om half tien 's morgens, maar in werkelijkheid waarschijnlijk wel een uurtje eerder. In tegenstelling tot de laatste Jaren, toen de prijsuitreiking en het slotfeest op vrijdagavond werden gehouden worden deze nu weer net als vroeger verschaven naar zaterdag (Koninginnedag). Op de vrijdag kunnen de deelnemers meerijden in een slalom, die evenwel ge heel buiten de rallye staat. Recordjaar in draf- en rensport DEN HAAG. De forse stijging de totalisatoromzet van ruim 27 miljoen gulden tot ruim 31 miljoen gulden is niet zonder vruchtbare resultaten gebleven voor de gang van zaken in de draf- en rensport Het bedrag aan prijzen en fok premies. waarvoor in het afgelopen jaar op de Nederlandse banen werd gestreden steeg met 15.9 pet. tot een totaalbedrag van f 3.355.299.15. het hoogste bedrag dat ooit in een seizoen beschikbaar werd ge steld. De uitgeloofde prijzen in de draf sector bedroegen f 2.691571.en de fok premies f 255.258.—, in totaal f 417.340.- meer dan in 1964. Ook In de afdeling rennen werd een niet onaanzienlijke vooruitgang geboekt. Hierin steeg het uitgeloofde bedrag met bijna f 40.000. tot een bedrag van f 374.785.—. De nieuwe Limburgse stal „Marion" plaatste zich bij de dravers aan 't hoofd van de lijst van winnende eigenaren met VOOR ALLE RIJBEWIJZEN Nederlaag Can. ijsliockeyteam PRAAG De Canadese ijshockeyploeg heeft gisteren in Praag een zware neder laag tegen Tsjeoho-Slowakije geleden. De Tsjechen wonnen met 40 (20, 10. 1—0). 41 overwinningen en een gewonnen bedrag van f 75.977.Stal „Hollandia" werd tweede met f 01.888.en derde werd de heer J. Smit (Quicksilver S) met f 60 150. In de sector rennen was stal „De Bloe men" met o gewonnen bedrag van f 66.966.— de beste, gevolgd door de heer F. J. Frowein met f 42.361. Bij de trainers beizette Jan Wagenaar Jr. voor de eerste maal de leidende plaats. Hij zag de door hem getrainde paarden 144 maal als eerste de finish passeren. Dit leverde een gewonnen bedrag op van f 269.961.—. Voor het eerst sinds tiental len jaren werd W. H. Geersen van de leidersplaats gestoten. Zijn entrainement bezet de tweede plaats met 137 eerste plaatsen en een gewonnen bedrag van f 219.313.gevolgd door entrainement Dooyeweerd met 75 en P. M. Smit met 56. Voor de derde achtereenvolgende maal was Jan Wagenaar jr. ook de succesvol ste rijder. Hij behaalde 133 persoonlijke overwinningen (vorig jaar 149) en reed daarmee f 246.411.bijeen, gevolgd door Geersens assistent Martin Vergay met 88 zegepralen en een gewonnen bedrag van f 138.863.De pikeurs J. van Dooye weerd (63), P M. Smit (47) en Oosting met 48 overwinningen bezetten de daar op volgende plaatsen. Een opmerkelijk versohijnsel in deze statistieken is. dat de grote ent.rainementen hun leidende positie behielden, maar dat van het ruim f 400.000— meer ven-eden bedrag verre weg het grootste deel naar de jongere trainers en rijders ging. onder wie er versoheidene zijn die grote sprongen na- uien. Onder anderen de Hilversummer M. Bouwhuis, die met 43 eerste plaatsen en een gewonnen bedrag van f 67.275.als zesde eindigde. De Limburger Koppejan drong tot de eerste tien door. Quicksilver S bezette voor de vierde achtereenvolgende maal de eerste plaats in het legertje dravers. Hij won f 42.000.- totale winsóm f 300.000.—), gevolgd door de drievoudige klassieke winnaar Diana R met f 33.168.—, C Alkestis van E met f 22.280.—, Bruno met f 2X600.— en Carlos Pluto met f 19.550. gedost met hoofddeksels zoals da Ku Bij toevallig last van menen to hebban. ANTWERPEN Het Nederlands/ Zwitserse trio Pq^t-Pfenninger-Janssen heeft gisteravond de Zesdaagse van Ant werpen gewonnen. Het drietal eindigde met een voorsprong van één ronde op Sercu Merckx - Bugdahl en Proost - Baensch - Verachtert. Het was voor Peter Post de tweeënder tigste overwinning in een zesdaagse, het geen een evenaring betekende van het trotse record van „zesdaagse-koning- Plet van Kempen. Resultaten Hilversum Protopopov-Beloesova wereldkampioen, maart m pioen schap afstand i Noot (H. Hei loy van Forges. 3. plaatsen 1.6» 5.20, HILVERSUM gisteravond In Hl iejo K.'! M «ktgapTijs al millo <J Wagen aar jr) 1.26.8. 2. Brun Been 3 Adonis Sil B. toto winn 10. pl 1.50 2.» 8.10, grwjpskuppel en-burg) 1.26.2." 2. 'Bingen .30 3.60. cov 6.10. gi oepsltoppel 7.20| r 710. koppel 10.50 Ceresprtjs over 20' wit i M Vrjjdah) 1 Soott lE Lc-ni Carlos Pluto in „keuzekoers (Van onze paardesportmedewerkert DEN HAAG. De buitengewone pres tatie die Carlos Pluto dinsdag op de Bel gische baan te Sterrebeek leverde t'en tweede plaats achter de Fransman Petit Amoy F kan hij z«>ndag laten volgen door weer een groot stuk werk. Hij staat zelfs voor twee koersen Ingeschreven: een over 2940 meter en een over een mUL Als hij op de lange afstand start, krijgt hij zestig meter van Walter Hollandia. twintig van Germano. gaat hij gelijk af met Merrie Belle en moet hij veertig meter geven aan Yonker Hanover die. als hij eens niet zijn gebruikelijke fout in het begin maakt, ook wel eens in de buurt kan zijn. Kiest Siderius het laatste nummer van de middag, de mijl met autostart hem. dan heeft Carlos het toch iets ge makkelijker. want hij heeft op het ogen blik een bijzondere snelheid aan de start en daar kan hij waarschijnlijk de keuze van Wagenaar uit Barry Williams en Attila wel mee hebben All Prise ls op de mijl nauwelijks min der dan de genoemde drie. en Vergay zal met het tweede startnummer er wel alles uit kunnen halen wat er in zit. Het programma begint om half twee en de tips lulden: Bouvierprijs (2000 m. autostart): Daisy Norton - Chopin - Cornelia Carbonari. Dogprijs (2020 mmet trio): Chrlsje Norton - Dixy - Don Faune. Outsider: Camillo. Colliprijs (2000 m. autostart, eerste afd.): Dweke D - Dutch Master - Char lie Mills. Het Gouden Paard (2900 m.): Carlos Pluto - Merrie Belle - Germano. Outsider: Walter Hollandia. Schipperskeesprijs (2400 m. autostart, met trio): Circus S - Brigetta Norton - Zoon Erebus. Outsider: B Roi Klnley. Amateur Winterkampioenschap VII (eerste afd): Zany - April Love - Boy Scotch. Tweede afdeling: Bea - Zllvertlp - Zorro d'Aster. Outsider: Art Erebus. Pekineesprijs (2000 m. autostart), met trio)Columbus - Zaida - Bold Mac. Out sider: Aga Khan. Colliprijs, tweede afd Dabiola Norton - j Diplomaat - Danielle Prelesjnik. Outsider; Captain Williams. Mopsprijs (1600 m. autostart): Carlos Pluto - rijder Wagenaar - All Prise. Landgenoten bleken geduchte concurrenten DA VOS. Het Russische (echt (paar Ludmilla Beloesova en Oleg Protopo|>ov heeft gisteren zijn wereldtitel kunstrijden met succes verdedigd door van haar Kür een prachtige demonstratie van lichaams- beheerslng en muzikaliteit te maken. Na het behalen van de olympische titel In 1964 werden Oleg en zijn gracieuze Ludmilla zowel Europees en wereldkampioen in '65, als dus in dit jaar. Het tweede Russische paar Alexander Gorelik en Tatlana Zhuk, dat na de verplichte figuren een geringe puntenachterstand had. werd met het kleinst mogelijke verschil tweede. Zelfs is de overwinning van de 33-jarlge Oleg en zijn drie jaar jongere vrouw een dubbeltje -op-zijn-kant geweest. In Bra tislava. bij de Europese kampioenschappen Succesvol coach terug in Nederland Kolder dat zwaardere man in nadeel was SCHIPHOL Anton Huiskes. coach van de Nederlandse schaatsploeg, is gis termiddag met zijn vrouw uit Oslo op Schiphol teruggekeerd. „Of we volgend jaar weer zulke successen zullen behalen valt natuurlijk moeilijk te zeggen", aldus Iluiskes. „Ik geloof niet dat onze jongens slechter behoeven te rijden dan dit jaar, maar die anderen kunnen wel veel beter rijden". Over het veel besproken gesprek met het hondsbestuur inzake de bevoegd heden van de coach wist Huiskes niet te zeggen. Hij vermoedde wel, dat het ln maart zou doorgaan. In Noorwegen had hfj in overleg met Charisius, „die ook van de Technische Commissie is", de ploeg op gesteld en de namen doorgeseind naar het bondsbestuur, dat daarop zijn fiat had gegeven. De suggestie ln sommige dagbladen, dat Verkerk zijn wereldtitel voornamelijk op Schenk had weten te veroveren dankzij zijn lichte gewicht, noemde Huiskes zonder meer onzin. „Zelf zou ik gedacht hebben, dat op ïacht ijs juist de sterksts afzet de doorslag zou hebben kunnen geven", zei hij. „Het is kolder te zeggen dat een zwaardere man ln het nadeel is". Wei achtte hij het mogelijk, dat Schenk bij de 1500 meter race ietwat in het nadeel ls geweest, omdat tijdens de eerste drie ritten (en Schenk reed immers ln de eerste) een lichte motregen op het ijs neerviel. Als voornaamste oorzaak van de slechte tijd. die Schenk noteerde (2.15.4), zag hij de te snelle start van de Europese kampioen. „Hij heeft in die eerste ronde teveel van zijn krachten gevergd Het was er een van 34 seconden en de tweede kostte hem 37 seconden" Van grove fouten ln de organisatie had Huiskes weinig of niets bemerkt. Over de vele valse starts bij de 500 meter ritten zei hij: „Misschien is de starter wel ver keerd beoordeeld, misschien heeft deze zich Juist goed aan het reglement gehou den. Tegenwoordig gaan alle jongens op „ready" al weg en dat wordt teveel toe gestaan. Er is niemand meer die wacht op het schot. Ze willen erin vallen en dat lukt ze op die manier goed. De starter past zich bij de rijders aan en dat deed die man ln Gotenburg niet". Huldiging 12 maart Ofschoon de leden van de Nederlandse schaatsploeg waarschijnlijk nog tot 11 maait in Noor\6egen en Oost-Berhjn zul len blijven deelnemen is het nu Inmiddels zeker dat op zaterdag 12 maart op de De schaatsers verblijven nog in het hoge noorden. Coach Anton Huiskes en zijn echtgenote arriveerden gis teren op Schiphol. Zij kunnen zich een tijdje rustig voorbereiden op de drukke dagen met ettelijke huldi gingen die in het verschiet liggen. Jaap Edenkunstijsbaan huldigingswed strijden worden gehouden voor wereld kampioen Kees Verkerk en de Europese? titelhouder Ard Schenk. Behalve de beide kampioenen zullen ook alle andere leden van de kernploeg aan de start verschijnen De wedstrijden krijgen een internationale tint door de deelname van de Noren Fred Anton Maier, Svein Erik Stlansen,, Per Willy Guttormsen, Magne Thomassen en waarschijnlijk Per Ivar Moe. Er worden tevens dames- en junior wedstrijden gehouden. De heren zullen 500. 1500 en 3000 meter rijden Maier nieuw record Fred Anton Maler heelt gisteren bij schaatswedstrijden in Trondheim een nieuw Nnors record op de 3000 meter ge vestigd. Hij won deze afstand in 4 min 28.1 seconden. Kees Verkerk, die zijn vier de wedstrijd reed in vier dagen finishte achter Svein Erik Stlansen <4.32.3) als derde in 4.32.6. De overige uitslagen waren: 500 meter: 1. Hroar Elvenes (Noorw.) 41.5; 2 Vadim Vasnjetsov (Rusl.) 416: 3/4. Magne Thomassen (Noorw.) en Ard Schenk (Ned.) belden 41.7 sec.: 5. Groen - vold (Noorw.) 42.0; 6. Stiansen (Noorw,) 42.1. 18. Kees Verkerk (Ned.) 43.5. 3000 meter: 1. Maier (Noorw.) 4.28.1; 2 Stiansen (Noorw.) 4.31.3: 3. Verkerk (Ned.) 4.32.6; 4/5. Moe (Noorw.) en Gut tormsen (Noorw.) beiden 4.33.8; 6. Schenk (Ned.) 4.36.2; 7 Tveter (Noorw.) 4 38 0 Eindklassement: 1. Stiansen (Noorw 87.317 pnt.; 2 Schenk (Ned 87.733: 3 Thomassen (Noorw.) 88.167; 4. Tveter (Noorw.) 88 433. 5. Moe (Noorw) 88 733. 6. Verkerk (Ned.) 88.933. Het fabuleuze Russische paar Oleg Protopopov en Ludmilla Beloesova, dat natuurlijk weer de titel paar tijden veroverde was het puntenverschil ook al klein, maar de plaatscijfers 9 voor de titelhouders en 19 voor Gorelik-Zhuk wezen toen uit, dat er bij de jury geen twijfel bestond over de vraag wie de sterksten waren. Ditmaal kregen beiden paren hetzelfde totaalcijfer voor het vrije rijden (210.6) en gaf de mening va 1 één jurylid de door slag. De plaatscijfers luidden nu 13 en 14 dat wil zeggen, dat Protopopov-Beloesova vijf eerste en vier tweede plaatsen kregen en Gorelik-Zhuk vier eerste en vijf twee de plaatsen. Wat fantasieloos Dadelijk 11a de inzet van de muziek toonden Oleg en Ludmilla. beiden weer in het strenge zwart dat in het stralend zonnige decor overigens prachtig sfstdk. hun eenheid van beweging. Alles werd gaaf afgewerkt en er viel eigenlijk geen foutje te ontdekken. Maar de Kür werd geheel op zekerheid gereden en dat maak te de uitvoering wat vlak en fantasieloos. Bovendien bleek Protopopov op deze hoog te (1560 m. boven zeeniveau) wat moei lijkheden met zijn uithoudingsvermogen te hebben, hetgeen 't tempo drukte Toen de laatste dodenspiraa! was gedraaid viel in het applaus van de 5000 toeschouwers een lichte teleurstelling te bespeuren en het cijfer fi. dat door het Zwitserse jury lid dr. Steinmann omhoog werd gestoken, moest meer als een bewijs van onkunde van de beoordelaar worden gezien. Flonkerend Heel anders was het rijden van de pas voor het tweede jaar bestaande combinatie Alexander Gorelik—Tatiana Zhuk. Met enorme „schwung" gingen zij over het ijs in een aaneenschakeling van dubbelspron- gen. pirouetten en uiterst, moeilijke pas- sencomblnatles. alles synchroon op de mu ziek uit de film „Orod" Het was een flonkerende uitvoering van de hoogste graad werd sportieve élégance. die met een ovatie werd beloond en waarbij de 0 van de Duitser Kahle geheel op zijn plaats De uitslag was: 1. en wereldkampioen Oleg Protopopov en Ludmilla Beloesova (Sovj.-Unle) plaats- cijfer 13—314.8 punten: 2. Alexander Go relik en Tatlana Zhuk (Sovj.-Un) 14— 313.7 pnt 3. Ronald en Cynthia Kauff- mann (V.S.) 30—298,2 pt.4. Wolfgang DamieMargot, Glockshuber (W.-Dld.) 35295 pt.5. Gunter MatzdorfSonia Pfersdorf (W.-Dld.) 46—292 pt.; fi Watre Mafner—Gudrun Hauss (W.-Dld.) 56 57.7 pnt, IJsdanseii De Britse en Europese kampioenen Diana Towler en Bernard Ford hebben de leiding genomen natde verplichte figu ren voor dansparen. Briljant was de blues, weinig geluk echter had het Britse paar, toen Ford bij de paso doble ten val kwam. De stand was gisteravond na de verplich te dansen: 1 Diana Towler—Bernard Ford (G.-B.) 11.5—1485: 2. Kristina Forune— Dennis Sveum (V.S.) 14—147.2; 3. Lorna Dyer—John Carell (V.S.) 19—147 1; 4. Yvonne Suddiek—Roger Kennerson <G-B) 25.5144 0; 5 Jeanet SawbridgeJohn Lane (G.-B 37.5—136.7; 6. Brigitte Mar tin—Francis Gamichon (Fr.) 43.5—134.7. Advertentie spaar plezierigmet AYLONS "E met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om do DUET-spaarkaart

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7