Meerderheid is tegen fluoridering drinkwater P.v.d.A.-FRACTIE UNANIEM VOOR PIERROT RAADSAGENDA LEIDSE VERENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS GROEIT GESTADIG ROSINE ,PARIJS IS 00K VAN MIJ": Leiderdorp krijgt 2 nieuwe gymzalen AR en CHU komen met één lijst De Leidse Courant AKTIEVE BEZORGERS Kamsteeg schonk beeldje aan gemeente Leiderdorp PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 FEBRUARI 1966 Gemeenteraad van Oegstgeest Met 8 stemmen voor ging de gemeenteraad van Oegstgeest gisteravond akkoord met het voorstel van b. en w. „dat het zowel om medische als om financiële redenen niet in het belang van de gemeente is te achten aan de fluoridering van het drinkwater medewerking te verlenen". Hieraan ging een uitgebreid debat vooraf waaruit de standpunten van vóór en tegen duidelijk bleken. Andere gemeenten die in het verzorgingsgebied vallen van de LDM hebben zich vóór fluoridering uitgesproken. Dit is ook het geval met de nabuur Leiden waar men met het oog op de cariëspreventie medische adviezen had ingewonnen. Mevrouw O. J. Samkalden verklaarde zich namens de P.v.d.A.-fraktie vóór fluoridering. Zij had alle gegevens die haar toegezonden waren bestudeerd en merkte op „dat de nadelen in het niet verdwijnen bij de voordelen". Zij vond het voorts weinig „democratisch" dat, als alle ge meenten vóór fluoridering zijn, Oegstgeest juist tegen is! de wonde" toevoegde dat bij de vast stelling van het uitbreidingsplan (5 jaar geleden!) de enorme toename van automobilisten niet te voorzien was! „Het uitbreidingsplan is een be gin dat door de praktijk levend ge maakt dient te worden. De raad was het echter in principe eens met mevr. O. J. Samkalden dat er zo weinig mo gelijk veranderd diende te worden „maar zo'n plan zal toch een zekere flexabiliteit moeten hebben" voegde drs. J. de Graaf (PvdA) er aan toe. Uit het debat kwam naar voren, dat de raadsleden in ruimere mate met de verkeersproblemen geconfronteerd wensten te worden. „Misschien willen b. en w. bij het voorbereiden van uit breidingsplannen er zovéél zorg aan besteden dat het niet binnen twee jaar veranderd is! Als een deskundige dit niet ziet schiet hij tekort", deed de heer Bouland (VVD) een duit in het zakje! De voorzitter was het er niet mee eens! „We werken met een levende materie, de ontwerper treft geen ver- Democratisch'"' Burgemeester H. L. du Boeuff vond het echter wel democratisch; „hier wordt rekening gehouden met de min derheid, men moet niet gedwongen worden om water met fluor te drin ken. Als men de zegeningen van de fluor wil ondergaan kan men dit, door toevoeging van een tabletje aan het drinkwater!" Drs. J. de Graaf (P.v.d.A) stelde dat men in de praktijk van de democratie rekening moet houden met bepaalde spelregels. Hij vond het niet in orde dat in deze kwestie de minderheid zijn wil oplegt aan de meerderheid. TWEEDE KAMER De heer Kamsteeg (PC) vond de kwestie van fluoridering dermate be langrijk dat dit in de Tweede Kamer behandeld diende te worden. Hij acht te zich niet competent om over het voor of tegen een gedegen uitspraak te doen. „Wie zegt mij dat de tegen- of voorstanders van fluor gelijk heb ben", merkte de heer v. d. Voort (KVP) op, „ik wil' er niet aan mede werken dat er mensen zijn die dit tegen wil en dank moeten innemen!" „Dwang is bezwaarlijk", voegde de voorzitter er aan toe", het probleem zou er niet zijn als we konden kiezen tussen kraan A of B, respectievelijk met water zonder en met fluor!" Mr. Bergmeijer (KVP) verklaarde akkoord te gaan met toevoeging van fluor aan het leidingwater op grond van ervaringen opgedaan door de Centrale Raad van Volksgezondheid en tandheelkunde. Als de centrale overheid dit in gaat voeren, zo be streed hij de mening van de heer Kamsteeg dan komen de bezwaren praktisch niet aan bod. De heer Bou land (WD) stelde dat er altijd wel iemand is die waarschuwend de vin ger opsteekt maar zijns inziens gaat die persoon van dezelfde redenering uit als destijds bij de eerste trein! „Die was ook gevaarlijk voor de ge zondheid". Nadat iedereen zijn mening naar voren had gebracht werd het voorstel van b. en w. „tegen fluoridering" dus tegen medicinering van het leiding water met bovenvermeld resultaat aangenomen!! Tegen waren de PvdA, VVD en één KVP-taadslid! Parkeerperikelen Er waren meerdere belangrijke pun ten aan de orde. B. en w. stelden de raad o.a. voor zich akkoord te verkla ren met de voorbereiding voor de aan leg van een groot parkeerterrein aan de westzijde van Lijtweg, plaats bie dende aan 202 auto's. Mevrouw O. J. Samkalden (PvdA), vroeg zich af ..waar zijn we als we iedere keer de uitbreidingsplannen moeten verande ren?" Wethouder J. F. M. Steenmetser verklaarde dat dit wel nodig is om het winkelcentrum rendabel te maken waaraan de voorzitter als „pleister op wijt! Het voorstel werd aangenomen waarbij de heer N. v. Weizen b. en w. een compliment maakte voor de ge slaagde transactie met het AMF, waar bij de heer Bouland zich aansloot. Busvervoer De maatregelen betreffende het plaatselijk busvervoer o.a. inhouden de een inkrimping van de stadslijnen en een andere busroute door de ge meente heeft na publikatie in de dag bladen nogal beroering verwekt on der de bevolking. De wijzigingen in het openbaar vervoer zoals genoemd in het preadvies van b. en w. zijn echter voorbarig gebleken. Er staat nog niets vast". De onderhandelingen zijn nog niet afgerond, zo merkte de voorzitter op. Hij betreurde het dat het een en ander reeds gepubliceerd is. Het voornemen van de NZHVM is teleurstellend. De beperkingen zijn te rigoreus. Aangezien de onderhande lingen volgende week maandag voort gezet zullen worden werd de behan deling van onderhavige punten uit het preadvies teruggenomen. De burge meester zegde toe zijn uiterste best te zullen doen in deze kwestie „het reeds gepubliceerde staat nog allerminst Aan de Geversstraat komt een cen trale bushalte. Men ging akkoord met het verlenen van een krediet van 6.950 benodigd voor de realisering hiervan. „HAASWIJK" Bij het onderwerp „verpachting land boerderij „Haaswijk" ter sprake. Deze oude hofstede vormt met de Groene Kerk een bijzonder fraai landschappe lijk geheel nabij het Oegstgeester- kanaal. Er gingen reeds stemmen op tot be houd hiervan o.a. van Heemschut. De voorzitter sprak de wens uit dat mén er in zal slagen dit fraaie punt te bewaren. Informaties over de kosten van restauratie worden ingewonnen en men hoopt een „liefhebber" te vin den die dit voor z'n rekening zou wil len nemen. Het pand valt niet onder monumentenzorg vandaar dat er con tact is met Heemschut. Dat dit bijzonder mooie punt voor Oegstgeest behouden moge blijven is een wens waarbij wij ons van harte aansluiten! OMMEZWAAI De heer Bouland (WD) die zich altijd nogal geprikkeld toonde wan neer het ging om grote bedragen die werden uitgetrokken voor de aanleg van voetbalvelden in het sportvelden complex verklaarde gisteravond een warm voorstander te zijn van deze voetbalvelden. En nu de officiële ope ning op 14 mei a.s. plaats zal vinden bracht hij hulde aan b. en w. in het bijzonder aan wethouder van der Voet „nu het eerste plan gerealiseerd gaat worden". Ik heb het u niet ge makkelijk gemaakt", aldus drs. Bou land" doch bij het doen van uitgaven moet men zich normen stellen. Ik heb er wel eens op gewezen wat een voet baller kost, zijn b. en w. ook bereid dit voor een ander te doen? Het feit dat de huur verhoogd wordt voor de sportterreinen bewijst dat er normbe sef komt. „Men moet zich realiseren wat men doet en waaraan men geld uitgeeft". De heer Bouland pleitte voorts voor realisering van geysers in de douche cellen op het sportcomplex. „Ik heb vernomen dat de voetbalvereniging om een lening zullen vragen". Drs. De Graaf (PvdA) hield een pleidooi over de maatschappelijke be tekenis van de sport en toonde zich evenals de andere raadsleden verrast over de verklaring van drs. Bouland. Hij stelde tevens wethouder v. d. Voet een aantal vragen over trainingstijden, de beschikbaarheid van de sportvel den en de prijzen van consumpties in de kantine. Men ging akkoord met de voorwaarden omtrent verhuur van de voetbalvelden. Wethouder v. d. Voet aanvaardde de verklaring van drs. Bouland als zeer sportief. KATH. LAGERE SCHOOL IN OEGTSTGEEST-NOORD B. en W. hebben een aanvraag ont vangen van het Kath. Kerk- en School bestuur voor de bouw van een bij zondere lagere school in Oegstgeest- Noord aan de Pr. Kennedylaan. De raad verklaarde zijn medewerking te willen verlenen. De heer Van Uitho ven (PvdA) verklaarde het echter niet eens te zijn met de motieven door 1 het R.K. Schoolbestuur gesteld om trent het te verwachten aantal kin- Na ampele discussie ging de winkel sluitingsverordening „er door" (zie onze editie van 17-2-1966) uiteraard i Rijn" kwam de oude onder belangstelling van de voorzitter Joke de Groot schrijft aan vele jonge geving een brief over modern tafelbestek. is te zien en verkrijgbaar bij uw juwelier JUWELIER HORLOGEE MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TEL. 20778 advertentie van de Oegstgeestster winkeliersver. „O.A." Resten voorts een aantal min der belangrijke hamerstukken. BENOEMINGEN Aan de Terweeschool zijn na stem ming in de raad, in een drietal vaca tures benoemd: de heer A. J. C. Ver meulen, mevr. Th. Lambert-Stigter en mevr. R. Kers-Groenendijk. Tijdens de rondvraag huldigde drs. J. de Graaf de gemeente-ambtenaren die de gladheid met zand en pekel zo voortreffelijk hadden bestreden, de heer Brouwer degenen die hun stoep sneeuwvrij hadden gemaakt en de voorzitter, de politie die aan het een en ander tijdens de vorstperiode veel gedaan had. Mevrouw Smits-Witvliet pleitte voor een spiegel nabij het tolhuis aan de Haarlemmertrekvaart. „Dit is een on overzichtelijk punt en thans gevaarlijk door het drukke verkeer dat ontstaan is als gevolg van de afsluiting van de kanaalbrug". „Helaas", aldus de voor zitter, „is gebleken dat die spiegels een ,kort leven' hebben". De heer Kamsteeg pleitte voor op heffing van het eenrichtingverkeer in de Kempenaerstraat voor fietsers, met name voor het gedeelte tussen Spaar garenstraat en Warmondenveg. „Is het overwegen waard", antwoordde de voorzitter, die mededeelde dat de racties over de zo pas van kracht geworden maatregelen gunstig zijn. Kwestie Kruisverenigingen Voor de aanvang van de agenda behandeling deelde de burgemeester onder meer mede dat b. en w. nu ook van het bestuur van het Wit-Gele Kruis een antwoord hebben ontvangen op de brief van de raad. Hun is ge bleken, dat het bestuur van het Groe ne Kruis zich op 7 februari j.l. schrif telijk tot het bestuur van het Wit- Gele Kruis heeft gewend inzake de mogelijkheden tot samenwerking. Hangende dit onderling overleg tus sen de beide Kruisverenigingen zijn zij van oordeel, dat het juister is de behandeling van de antwoorden op de brief van de raad uit te stellen tot het resultaat van het overleg bekend is. VOORLOPIG 10 MAART-PROGRAMMA TE LEIDERDORP Het (voorlopige) programma van de op 10 maart te Leiderdorp te houden huwelijksfeesten ziet er als volgt uit: 8 tot 10 uur muzikale rondgang door het dorp. „De Burcht" uit Leiden ver trekt vanaf de Splinterlaan langs 'n uitge breide route naar tennispark „De Mun- nik". Het fanfarekorps „St. Jan" met drumband uit Zoeterwoude vertrekt vanaf het Patrimoniumpark naar het Dorpshuis. 10 tot circa 15 uur TV-uitzending in i het Dorpshuis. Dorpsgenoten, die niet jin het bezit zijn van een TV-toestel en zij, die behoefte hebben om de huwe lijksplechtigheid in grotere kring te be leven worden in het Dorpshuis ver wacht. waar met medewerking van de Garant Service een aantal TV-toestel- len geplaats zijn. De toegang is vrij. Circa 13 uur maken herauten te paard de huwelijksvoltrekking bekend op een aantal plaatsen in het dorp. Circa 16 uur volkszang bij het ge meentehuis met ballonwedstrijd. Aan de ballonwedstrijd mag iedereen meedoen. Deelnemerskaarten zijn vanaf 1 maart verkrijgbaar 25 cent per ballon bij de volgende adressen: Sig.mag. Uithol, Steenbakkerslaan 16, Liethorps Boeck- huys, Hoogmadeseweg 13 en J. v. d. Zwart, Patrimoniumpark 16. In het Doeskwartier zal nog een adres worden aangewezen. Óp vertoon van de deelnemerskaarten worden de ballonnen vanaf 15 uur uitgereikt in de brandweer garage aan de Berkenkade. naast het gemeentehuis. Circa 17 uur „Dropping" op een ter rein aan de Persant Snoepweg achter de Volkswagengarage. Hierover zullen nog nadere gegevens volgen. Voor nadere en meer definitieve bij zonderheden raadplege men het dezer dagen te verschijnen officiële pro gramma. lijst. Spreker voor deze avond was de heer Boswijk uit Saesenheim, die sprak over het chr. element in chr. politiek Door het stellen van vragen werden weder vragen gesteld en zo ontstond een uitge breide discussie. Samenvattende werd gezegd, dat wil men zich als christen in de politiek begeven, dat men dit dan moet doen handelende naar het grote ge bod van de liefde, zoals de bijbel het leert. TWEEDE FASE JACHTHAVEN De werkzaamheden voor de aanleg van de eerste fase van de jachthaven zijn thans zover gevorderd, dat ook de tweede fase aanbesteed kan worden. Uit de begroting, welke het bestuur van de „Doeshaven" heeft ingediend is geble- ken, dat de kosten voor de tweede fase van de jachthaven geraamd kunnen I worden op 26.000.Door het maken J deze steiger zal het mogelijk zijn, dat nog 14 grote jachten in de jachtha- gemeerd kunnen worden. B. en w. stellen de raad voor een krediet van 26.000.beschikbaar te stellen, waar door het bestuur van „De Doesha- de werkzaamheden opgedragen kunnen worden aan de Grontmij N.V. i« te zien en Terkrijgb»ar bij Een reportage van eenzaamheid „Parijs is ook van mij", de vertaling van de film van Frangois Reichen- bach: „Un coeur gros comme ga", raakt de diepste kern van de merkwaardige rolprent, die gisteren voor leden van K. en O. werd vertoond als film van de maand in het Camera theater. Het is niet zozeer een verhaal als wel een reeks impressies, waardoor de film sterk nadert tot de documentaire. De medespelenden zijn geen acteurs. De hoofdrol wordt gespeeld door een jon ge neger uit Senegal, die in Parijs arriveert op een mistige dag, met het doel successen te boeken in de boks- sport. Reichenbach heeft de neger. Faye, met de verborgen camera ge volgd. We zien Faye in zijn confron tatie met een maatschappij met geheel andere levensnormen en leefwijze dan zijn geboorteplaats Dakar. Parijs maakt op Faye een grauwe indruk, bovendien voelt hij zich van veel kanten „bekeken". Reichenbach registreert hoe Faye ten prooi valt aan een trieste eenzaamheid, waai'uit hij zich tracht te bevrijden door aan boks- successen te denken. Hij gaat zelfs naar een waarzegster om zekerheid te krijgen in zijn hulpeloze bestaan. Volkomen spontaan en argeloos zien we hem reageren op het voor hem vreemde gedrag van zijn blanke mede burgers. De film blijft statisch ondanks het feit dat de dynamieke bokssport het grondgegeven vormt. Bijzondere waardering verdient de camera-voe ring. Parijs komt in de film nu niet bepaald naar voren als een paradijs. Afbraak en verwaarlozing wordt vast gelegd als normgevend in de gedach te van de vreemdeling uit Afrika, die naar Parijs gekomen was met de idee in het paradijs te belanden. Reichen bach heeft met deze film het succes, dat hij oogstte met „l'Amérique Inso- lite" weten te prolongeren. De vele TV-voetbalreportages op woensdagavond gaan de Leidse ver. van Postzegelverzamelaars ook parten spe len. Hoewel de gisteravond gehouden bij eenkomst in het gebouw aan de Steen- stTaat nog goed bezocht was, waren er toch een 30 k 40 leden minder dan nor maal. De heer A. de Beat beloofde deze moeilijkheden een volgende keer op de agenda te zetten. De moeilijkheden rond de „Sleutelpost", het eigen blad van de Leidse afdeling waren reeds voor een groot gedeelte op gelost, daar een der leden zich bereid had verklaard de advertentie-acquisitie op zich te nemen en hiermede reeds redelijke resultaten had bereikt. Waarschuwing. Na de goedkeuring van het verslag van de secretaris, de heer H. Gaykema, bracht deze een ernstige waarschuwing aan de leden, daar er verzendhuizen zijn, die ongevraagd rembourszendln- gen versturen, welke dan ln goed ver trouwen door hulsgenoten worden be taald. De heer A. W. Taselaar bracht een keu rig verzorgd verslag uit, waaruit bleek, dat de financiën niet geheel „gezond" waren. Hoewel er nog een batig saldo was, blijken de kosten door verschil lende prijsverhogingen zo hoog op te lopen, dat men, wil men niet voor min der prettige verrassingen komen te staan, over contributieverhoging zal moeten gaan denken. Na een hartelijk woord van dank door de voorzitter. bleek men, door afwezigheid van de kascom- missie nog niet tot décharge te kunnen overgaan. Nieuwe leden. Zestien nieuwe leden werden weer door de heer De Best verwelkomd, een bewijs van de gestadige groei van de vereniging. Tenslotte behandelde de veilingmees ter. de heer A. Ouwehand op vlotte wij ze in de veiling 60 kavels, waaronder zeer goede en waarvoor ook veel be langstelling bestond onder de aanwe zige leden. Door de vlotte wflze waarop de heer De Best de agendapunten afhandelde, waren de meeste leden nog in staat de laatste spelmomenten van Anderlecht op de tv te zien. OEGSTGEEST Raadslid Ir. Van Dunné aan beterende hand De gisteren gehouden raadszitting van Oegstgeest werd niet bijgewoond door het oudste raadslid ir. van Dunné (WD). Deze is enige tjjd geleden opgenomen in het ziekenhuis na een ongelukkige val van de trap in zijn woning. Burge meester Du Boeuff richtte bij de aan vang van de zitting bijzonder hartelijke woorden van medeleven aan het adres van de heer ir. v. Dunne. "Het doet mij genoegen vernomen te hebben dat ons geacht raadslid goed vooruitgaande is en de ernstige gevolgen zeker te boven zal komen!" Geboren: Elizabeth Johanna dr van J. G. H. Wessels en C. J. C. M. Ter hal; Roeland Dick Martin Loe zn van L. A. J. van Berge Henegouwen en M. T. J. Vos. Ondertrouwd: D. J. Lankamp en B. C. van Moolenbroek. Getrouwd: C. J. M. Onderwater en J. H. F. de Heiden; J. C. A. van der Star en A. M. E. Beeris; J. J. M. van Eisen en C. Dekker; H. A. Ekhart en W. Vahrmeijer; H. Hovenier en M. C. Zaalberg. Overleden: J. J. Mulder; J. van Vliet. Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen in de maand januari 1966: beurs, schooltas, sigaret tenaansteker, damespolshorloge, jon gensjack, bankbiljetten, meisjesbril, wieldop met sierring, sleutels, kinder schoentjes, herenportemonnee, hand schoen, wanten, autostep, trui, sport- broekje, studieboeken, drie-kleuren De gemeenteraad vergadert maandag 28 februari en krijgt o.m. de volgende voorstellen te behandelen: tot het hu ren van lokaalruimte van de Hervorm de Schoolvereniging ten behoeve van de tweede openbare lagere school; tot het vaststellen van een nieuwe leges verordening; tot het verkopen van grond aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds te 's-Gravenhage voor de bouw van 630 etagewoningen en 16 win kels; tot het aanleggen van het tweede gedeelte van de aanlegsteigers in de ge meentelijk jachthaven; tot het vaststel len van het theoretisch getal wekelijk se lesuren vakonderwijs voor 1966; in zake huurverhoging van een tweetal woningwetwoningcomplexentot het verkopen van een strook grond aan Ga rant Service N.V.; tot het bepalen van een plaats voor de bouw van het Jarino- gy mnastieklokaal Aan de grote behoefte aan gymnastiek lokalen te Leiderdorp zal binnen af zienbare tijd in belangrijke mate tege moet gekomen kunnen worden. Als de raad maandagavond accoord gaat met daartoe strekkende voorstellen van het college is de weg geopend naar reallse- j ring van twee gymzalen. Een krediet van 66.000.— wordt ge vraagd voor de bouw en inrichting van een houten gymnastieklokaal, dat zal komen te staan tussen de katholieke en hervormde school aan de Splinterlaan. De tweede gymzaal wordt een perma nent gebouw, dat zal komen op de hoek HoogmadesewegEricalaan (het bas ketballveldje). Deze school is een onder ballpoint, veiligheidsspelden, kinder-1 deel van een serie van 14 gymnastiek- ring, damesbeursje, leesboek, zegel-lokalen, die door de verschillende betrok- ring! kanarie met ring. haardroger, ken gemeenten gebouwd mogen worden damesportemonnee, onderdeel van een in de onderwijsinspecties Delft, Gouda closet, schakelarmband, wandelwagen tje. schaats met schoen, badhanddoek, badpak, lap stof, vulpen, sjaal, kinder pantoffels, rijwieltas, broche, kinder slee, kettinkje, damestas met inhoud, contactsleutels, bedelkettinkje. heren paraplu, overschoenen, zakdoeken, he renpolshorloge, schoenen, schaatsbe- schermers, deken, parelcollier, gouden tientje, damesbril, weekendtas inhou dende sporikleding, hamer, regenbroek. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort, op woensdag middag tussen 14.00 en 17.00 uur. Te lefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. De leden van het Dameskontakt St. Anthoniusparoehie, Leiden Zuid-West, worden herinnerd aan de bijeenkomst in het kader van de Vrouwen-Wereld gebedsdag op vrijdag 25 februari a.s. te 20.00 uur in de Bevrijdingskerk aan de Montgomerystraat. Het bestuur spoort de leden aan. deze bijeenkomst voor het behoud van de wereldvrede bij te wonen. Lieden, die niet via het sleutelgat een gebouw betreden komen in het „sleutelgat" terecht. In de afgelopen nacht verschaften een of meer personen zich langs ongebruike lijke weg toegang tot de kantine van de matrassenfabriek aan de Hansen straat, door aan de achterzijde van het gebouw door een tuimelraam te klau teren. De buit was niet gering. Toen vitrinekastjes vakkundig geforceerd waren, lagen 100 pakjes sigaretten voor het grijpen, alsmede 40 pakjes shag. De dader(s) konden voorts nog een aantal repen chocolade en 2 do zen vloei meenemen. Vermoed wordt, dat het jongenswerk is geweest. Musea De Lakenhal: Dag. 10-4 i Legermuseum Pesthuislaan)Met uit zondering van zaterdag van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). VOORSCHOTEN R.K. DAMESCONTACTCLUB De dames van bovengenoemde club. een 45 in getal, trokken er gisteren op uil per bus. Óm 9 uur werd gestart en vertrokken naar het Zuivelbureau in Rijswijk, waar alles op zuivelgebied werd bezichtigd. Daarna vertrokken de dames naar de Zuivelkeuken op de Kneuterdijk, waar lekkere hapjes wer den klaargemaakt en gegeten. De da mes hebhen hier weer de nodige ken nis opgedaan en de huisgenoten zullen daar in de toekomst zeker wel van profiteren. Het was dus een leerzame en een aangename middag. Dinsdag 1 maart geeft de Dames- contactclub in het Bondsgebouw een mooie filmavond. De filmdienst van de Rijksvoorlichtingsdienst komt met twee interessante films. Alles staat in het teken van de komende 10 maart. Op 16 maart a.s. is het weer klaver jassen om mooie prijzen. Vrouwenwereldgebedsdag De vrouwen van alle gezindten worden op deze dag opgeroepen om te bidden. In Voorschoten wordt de bijeenkomst gehouden in de Moeder Godskerk op het terrein van het voormalige M.O.C. De liturgie voor deze gebedsdienst is samengesteld door vrouwen uit Schot land. De dienst begint om 8 uur. Alphen aan den Rijn. Indien tijdig met de aannemer over eenstemming kan worden bereikt over de bouwsom, ligt het in de bedoeling reeds in mei of juni met de bouw te be ginnen. Dertig weken na de aanvang van de eerste werkzaamheden kunnen de zaal (afmeting 10 x 20 meter) en de verschillende bijruimten in gebruik ge nomen worden. De totale stichtingskosten, inclusief verwarming, bedragen 300.000. Op de gisteravond in gebouw Irene gehouden ledenvergadering van de AR- kiesvereniging „Vrijheid en Recht" te Leiderdorp deelde de wnm. voorzitter, de heer A. J. Stolp mede, dat het de bedoeling is dat de plaatselijke AR en CHU bij de komende raadsverkiezingen uitkomen met één gemeenschappelijke TIJDELIJKE AFSLUITING VONDELLAAN Wethouder J. Nievaart heeft giste renmorgen op een terrein gelegen aan de v. d. Valk Bouwmanweg, op uitnodi ging van de firma J. Noorlander en Zn. de eerste paal geheid, voor het te bou- kantoor met opslagplaats en can- van deze aannemersfirma. De heer Noorlander Jr. bedankte het gemeente bestuur voor de vlotte samenwerking wethouder Nievaart sprak de wens uit, dat de firma nog vele jaren zou mogen bouwen ten gunste van de ge meente Leiderdorp. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 25 FEBRUARI I. en O.-concert Residentie-orkest .l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Robert Casadesus, piano. Stadsgehoorzaal, aan vang 20.00 uur. Com. Ethische vorming v.d. schooljeugd jeugdconcert. Stadsgehoorzaal, aan vang 14.30 en 16.00 uur. Ned. Ver. van Suikerzieken jaarver gadering. Leidse volkshuis, Apothekers- 33, aanvang 19.30 uur. Genpreksavond St. Jozephparochie bij eenkomst van gespreksgroep bij fam. Elfering, Kooilaan 29 (Galerij flat) over de "Toekomst van het jeugdwerk". Aan vang 20.00 uur. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O.-afd. Lelden vervolgcursus. Gebouw G.G. i G.D., aanvang 20.00 uur. Actie Broodnodig. Informatie-avond 'er India, Universiteit, Rapenburg 73, aanvang 20.30 uur. T entoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73, van 26 jan. tot 26 febr.: Schilderijen van Arthur Edouart. Open: 9-18 u„ zf. gesl. Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28, van 10 febr. tot 1 maart: Wedgwoodschilderij ententoonstelling. Open: 10-16 u., zf. 13-16 u. Restaurant „De Ruif", Jan Vossen- steeg 59. Tot 12 maart: May Hobijn- Roth exposeert poppen en wandkleden. Open: dag. 10-20 uur, vrij-za-zo: 20-24 Boerhaavezalen, Vrouwenkerkkoor- steeg, Gehele maand: Beroepskeuze voorlichting door het Gewestelijk Ar beidsbureau. Ingaande maandag 28 februari 1966 wordt de Vondellaan in het Morskwar- tier te Leiden voor de duur van ca. drie maanden afgesloten voor alle ver- In verband daarmede wordt de route van lijn 15 als volgt gewijzigd: In de richting eind-beginpunt: Dam- laan, Lage Morsweg, Tesselschadestraat, Jacob Catslaan. In de richting station en Leiderdorp: Const. Huygenslaan, Lage Morsweg, Damlaan. Het begin- en eindpunt wordt tijde lijk verplaatst naar de Jacob Catslaan- hoek Const. Huygenslaan. Tijdelijke halteplaatsen worden ge vestigd aan: Damlaan-Lage Morsweg, Tesselschadestraat, Jacob Catslaan, La ge Morsweg, Tesselschadestraat. MARKTBERICHTEN R. VEEN, 23 febr. BLOEMEN Anemonen 80-1.00, Freesia's 75-1.75, Blauwe druifjes 25-39, Narcissen: King Alfred 75, Carlton 70-80, Early Glory 70-80, Fortuna 60-70, Gold Pinch 75-80, Pionier 70-75, Rembrandt 65-70, Tul pen: Apeldoorn 85-1.30, Edith Eddy 47- 65. Lustige Witwe 60-85, Reforms 60- 80, Rose Copland 75-1.05, v. d. Eerden 70-95, Wintergold 60-95, Kornlforus 1.00 -1.10, Golden Eddy 1.00-1.05, Bellona 95-1.15, White Sail 75-95, Br. Star 40- 55. Ralph 60-75, Gen. de Wet 85-90, Pa ris 1.00-1.05, Olaf 90-95, Preludium 75- 85, Athleet 1.00-1.35, Oxford 1.10-1.15, Karel Doorman 1.00-1.10, China Pink 80-85, Guido Snick 1.10-1.15, Beauty of Volendam 85-90, Dubbele tulpen 65-85 per bos. Am. Anjers 10-27 per stuk. RIJNSBURG 23 febr. Bloemen Tul pen: Apeldoorn 130-140; Pink Attraction 120-140; Oxford 125; Dover 115; Barte- gon 110; Karei Doorman 105-110; v.d. Eerden 80-90; Pax 85-95; Krelage 65-85; Preludium 75-80; Lustige Witwe 65-70; Edith Eddy 60-70. Fresia's: Gloria Solus 115; Snow Queen 100-115. Narcissen: Unsurpassible 70-75: Fortuna 65; Rem brandt 55-60; Carlton 55; California 50- 55. Irissen: Wedgewood 29-31 alles per bos. Diverse Am. Anjers 2200-3000. Eer ste soort Anemonen 1000-1300 per 100. Lelie: 29 cent per kelk. randgemeenten Hoge honorering. Aardige job voor intelligente scholleren. Bij opening nieuwe vestiging De nieuwe vestiging van Kamsteegs Automobielbedrijf op het kruispunt Van der Valk Boumanweg-Persant Snoepweg te Leiderdorp is hedenmid dag door burgemeester mr. R. M. Gal las officiëel geopend. De opening door de burgemeester, welke door een zeer groot aantal genodigden werd bijge woond, o.m. door wethouders en de hoofden van dienst, was het onder deel en hoogtepunt van de feestelijke dag. die vanmorgen een aanvang nam met een ontvangst van het gemeente bestuur, de architecten, de aannemers en hun dames. Na de verwelkoming door de presi dent-directeur, de heer J, Kamsteeg, begaf het gezelschap zich naar de Tol- lenaersingel ongeveer 150 meter verwijderd van het bedrijf waar de onthulling zou plaatsvinden van een bronzen plastiekje, dat door het be drijf ter gelegenheid van de opening werd aangeboden aan de gemeente Leiderdorp. Nadat de burgemeester, daartoe uit genodigd door de heer Kamsteeg, die met dank gewag had gemaakt van de goede samenwerking tussen het bedrijf en de gemeente met betrekking tot het uitwerken van de plannen, door het verwijderen van een laken het beeldje had onthuld, sprak hij zijn verheuge nis uit over de geste „hopelyk zui len andere bedrijven ook uw voor beeld volgen" en de vorm van het beeldje, dat het tegen de achtergrond van de vijver stellig zal „doen" in het aldaar aan te leggen rosarium. Een woord van lof richte de burgemeester ook tot de kunstenaar. Frank T. S. Letterie, die in tegenstelling tot vele collega's niet het afstotelijke in de mens, doch het mooie heeft willen ver beelden. Na de onthulling en de aanbieding begaven de genodigden zich naar rest. Van der Heijden voor het gebruiken van een aperitief en de lunch, waarna hedenmiddag omstreeks 3 uur de of ficiële opening van het bedrijfspand door de burgemeester volgde. Foto: Kunstenaar, burgemeester en directeur in bewondering voor „Moeder met kind", het bronzen plastiekje, dat de fa. Kamsteeg hedenmorgen cadeau deed aan de gemeente Leiderdorp ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vestiging.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4