„Winkels moeten meer open zijn op tijden dat de mensen niet werken!" V? Inschakeling van de gehuwde vrouw en spreiding werktijden WILT U IETS WETEN? LSB-kampioenschap DONDERDAG 24 FEBRUARI 19W DE LEIDSE COURANT PAGINA i KOOPAVOND HEEFT BIJ GOEDE REGELING VOOR HET WINKELPERSONEEL ALLEEN MAAR VOORDELEN. MEJ. VAN NIENES: Mej. NIENES ïb aansluiting: op het eerste artikel over een koopavond, dat zaterdag: jl. verscheen, publi ceren wij thans het vervolg: hierop, waarin vooral de uitbreiding van de winkelmogelijk- heden van de werkende vrouw aan bod komt. Een groot voorstandster hiervan is mej. A. J. van Nienes, directrice van het bejaardenhuis „Rijn en Vliet" en gemeenteraadslid voor de P.v.d.A., die van mening is dat de vrije tijd straks onze grootste industrie is, met alle con sequenties van dien. „De koopavond wordt gelanceerd alsof het gaat om het wel of niet nemen van een koekje of biscuitje. Maar het niet" vindt ze. „De winkels moeten open zijn op de tijden, dat de mensen niet ken en minder open, wanneer ze toch niet kun nen winkelen. Een goed voorbeeld hiervan Parijs. Daar zijn de winkels 's middags v twee tot half vier dicht en 's avonds tot zev« acht uur open!" Mej. Van Nienes vindt meer winkelmogelijkheden voor de werkende vrouw dringend gewenst. „Het is toch te gek, dat een huisvrouw, die halve dagen werkt, tussen de middag niet boter of brood kan kopen voor de lunch, omdat de winkels dicht zijn*. Het is op het ogenblik zo, dat veel winkeliers omdat het aanbod van het winkelpersoneel krap is denken, dat zij alleen maar kunnen concur reren als zij op de geijkte winkeltijden open en dicht zijn. Het tegendeel lijkt mij waar. In feite stoten zij nu klanten af of bieden minder service". Mej. Van Nienes is van oordeel dat men aan een koopavond niet kan ont komen. „Bij een goede regeling voor het winkelpersoneel heeft het alleen maar voordelen". Zij denkt hierbij speciaal weer aan de werkende fhuis)- vrouwen, die zaterdagochtends graag wat uitslapen en 's middags door de grote drukte onmogelijk plezierig kunnen winkelen. „Bij een koopavond moeten de winkeliers wel wat langer doorwerken, maar dat moet natuur lijk gecompenseerd worden met andere sluitingstijden" vindt ze. „Als ze dat bezwaarlijk vinden dan moeten ze maar eens een kijkje komen nemen in een zieken- of bejaardentehuis. Daar zeggen wij om zes uur ook niet tegen de mensen: het spijt me, maar we doen niets meer aan uw vader of moeder. Dergelijke instellingen zorgen door vroege en late diensten, dat er de hele dag en nacht personeel beschikbaar is. Dat is te verwezenlijken door personeel dat 's avonds werkt, 's middags vrij te geven". Personeel ook koopgelegenheid Wanneer de koopavond doorgevoerd zou worden, dan zou het personeel voor een avond werken, een vrije ochtend of middag moeten hebben, zodat ook zij alle gelegenheid heb ben om te winkelen. Die koopochtend of -middag voor het personeel zou dan natuurlijk buiten de vrije dag, die zij krachtens de vijfdaagse werk week hebben, moeten vallen. Het eventuele personeelstekort, dat door een koopavond zou ontstaan, kan vol gens mej. Van Nienes worden opge vangen door inschakeling van de zgn. „part-time" krachten. „Heel veel gehuwde den halve dagen willen werken, wan neer daar gelegenheid toe was. Het tekort aan winkelpersoneel zou veel minder zijn, wanneer de winkeliers er toe overgingen om gehuwde vrou wen halve dagen of bijv. drie dagen per week in hun zaak te laten hel pen. Ik heb hier in mijn bejaarden tehuis uitstekende ervaringen met gehuwde vrouwen; zij hebben heel veel plezier in hun werk en dank zij hen heb ik in tegenstelling tot andere bejaardentehuizen ook geen personeelsproblemen!", aldus mej. Van Nienes. Service voor de klant Bij de invoering van een koopavond spelen drie factoren een grote rol, nl. de klant, het winkelpersoneel en de winkelier. Het is duidelijk dat deze laatste bij de invoering van een koopavond zijn eigen mening heeft. Bovendien werkt hij het langst, zelfs al zou de koopavond worden gecom penseerd met langere of andere slui tingstijden. De ervaring met koopavonden in an dere steden (bijv. Alphen) heeft uit gewezen, dat er van een stijging van de omzet weinig sprake is. Het uit gangspunt van de winkelier zal bij het accepteren van een koopavond dan ook zijn, dat het kunnen winke len 's avonds meer service voor de klant betekent, hetgeen voor hem wellicht het doodslaggeveode argu ment zal zijn. Met; de koopavond fcomt zoals in het vorige artikel over de koopavond al bleek het hele probleem van de vijfdaagse werkweek en de daarmee samenhangende winkelsluiting aan de orde. Donderdag stille dag Het ie in Leiden zo, dat er een aan tal winkels op maandagochtend ge sloten zijn, een aantal de hele maan dag, terwijl drogisten een kruide niers vaak dinsdagmiddag zijn ge sloten. Bovendien zijn er een aantal winkels overgegaan tot een indivi duele winkelsluiting; een goed voor beeld hiervan is een stomerij in Lei den, die donderdags de gehele dag gesloten is. Een aantal zaken (bijna alle midden- WIJ ETEN VAN EEN TOT TWEE UUR! standszaken) sluiten tussen de mid dag. De sluitingstijden variëren nog al; sommige winkels sluiten al om half een, andere om een uur en de tijden gedurende welke zij gesloten zijn, lopen ook sterk uiteen: van een halfuur tot anderhalf uur, met alle varianten, die daarin mogelijk zijn. De ervaring van winkeliers, die tus sen de middag sluiten is wel „dat de bel niet stil staat". Uit navraag bleek, dat de hele donderdag een „stille" dag was voor de meeste za ken. De maandagmiddag was daaren tegen bijzonder druk. Uniforme winkel sluiting moeilijk te verwezenlijken Een meer uniforme winkelsluiting en een koopavond, beide zijn nog lucht kastelen in Leiden, en het een is nog moeilijker te verwezenlijken dan het andere. Wat de winkelsluiting betreft, zou het wellicht mogelijk kunnen zijn, dat iedereen 's maan dagsochtends dicht is, al blijkt dat Tussen 1.00 en 2.15 gesloten, 's Maandagsochtends dicht. de levensmiddelenzaken, vooral des zomers na een lang weekeinde, hier op noodzakelijkerwijs een uitzonde ring zullen moeten blijve Iedereen een hele dag dicht is niet mogelijk, omdat het personeel zelf dan niet kan winkelen. Om een voor beeld te noemen van de vele moei lijkheden, waarmee men te maken krijgt, zodra het onderwerp winkel sluiting in Leiden ter sprake komt: groentehandelaren kunnen nooit be halve 's maandags, ook nooit 's woens dags dicht zijn, omdat er dan markt is en dat zou betekenen dat de klan ten daar hun groenten zouden gaan Winkels met dezelfde artikelen, zo als meubel- en fotozaken, kunnen bepaalde sluitingsafspraken samen regelen en men ziet dan ook herhaal delijk advertenties var} een aantal zaken, die te kennen 'geven, dat zij besloten hebben op een bepaalde dag te sluiten. Wellicht is het mogelijk, op deze manier wat meer systeem in de sluitingstijden te brengen, zodat de consument enigermate weet waar Samenvattend maken onze onderzoe kingen over een koopavond in Lei den duidelijk, dat de koopavond toch wel in een behoefte zou voorzien, maar dat de doorvoering daarvan een aantal problemen schept voor 't per soneel. Wellicht zijn deze op te los sen door het aantrekken van tijde lijke krachten en het geven van een vrije koopochtend of -middag, voor het personeel dat 's avonds moet wer ken. Het langer-moeten-werken zou ondervangen kunnen worden, door de verdeling van de 59 uur die men werken moet, over de tijden, waarop men de beste service kan bieden aan de klanten, m.a.w. door open te zijn op de tijden, waarop men bij voor keur winkelt en dat is dus de vrije tijd van de consument. Een abbonnees wilde hetDe abt i het klooster is Don Emma- adres weten van het klooster, dat in een televisie-uitzending behandeld is Het waren paters, in het wit gekleed. ANTWOORD. Wij nemen aan. dat U het programma „Contemplatie", opge nomen in het Trappistenklooster „Ma ria Toevlucht" te Zundert bedoeld. Dit programma is uitgezonden op 24 augustus 1965 via de KRO-televisie. r de negende ronde v nuel Schuurmans, telefonisch te be reiken onder nummer 01696-2441. Het is niet doenlijk andere adressen te geven, daar het aantal kloosters in Nederland zeer groot is. Zonder enige nadere aanduiding om welke orde het gaat kunnen wij hieruit geen se lectie maken. G. v.d. B. uit Leiden stelt enige vragen betreffende de plaquette ter gelegenheid van het huwelijk van Beatrix met Claus. De plaquette is verkrijgbaar in drie uitvoeringen: als presse-papier 17,50), als telefoonklapper (ƒ27,50) en als wandschild puntmodel t 12,50). Bij gro tere afname zijn er kortingen. De pla- Overigens kunt u het altijd proberen door hem persoonlijk te schrijven naar het volgende adres: mr. J. M. L.Th. Cals, Catshuis, Den Haag. Overpad 1. Kan een overpad, dat meer dan 60 jaar staat beschreven, verjaren?; 2. Welke instantie staat bo ven de gemeentelijke voor het toewij zen van een huis?; Hoe luidt dit adres?, vraagt M. v. Jansen, Oosteinde 4, Stómpwijk. PAUZE het persoonlijk kampioenschap van de quette bestaat uit een afbeelding Leidse Schaak Bond brengt de spelers het paar. tegen een blauwe kunsthars de volgende combinaties tegen el- achtergrond. Er is gewerkt met div< kaar in het strijdperk Hoofdklasse: J. J. Piket-P. de Jong, Ch. v. d. Bosch-A. v. d. Berg, R. A. G. de Graaff-mr. ir. J. Westra, S. A. v. Gemeren-C. C. Berg, W. de Haas-H. Verberg, J. v. Harten-A. Smit, W. Don- ker-G. W. de Jeu. De stand na 8 ronden luidt in de kopgroep: 1 J. Piket 6ylt 2 4 A. v.d. Berg, R. A. G. de Graaff en P. de Jong 6. 5 6 Ch. v.d. Bosch. C. C. Berg 5 Eerste klasse: H. Kooy-P. Lodder, W. Rosdorff-A. Schwering, A. Kohl- beck-Th. P. v. d. Berg, A. Bonefaas-A. Münninghoff, F. Teleng-L. Barendse. De stand aan de kop: 1/2 P. Lodder, H. Kooy 5. 3/7 Th. P. v.d. Berg, W. Rosdorff. A. Schwering, A. Kohlbeck, A. Bonefaas 4. Tweede klasse: C J. Verbiest-P. J. Piket, K. W v.d. Willik-D. Meiboom, D. J. de Laaf-A. Geijer, F. Schmidt- drs. B. H. Gerritsen, L. Karssen-L. F. Meijer, A. J. v. Velzen-R. M. Duin. Stand aan de kop: 1 C. J. Verbiest 4, 2/4 P. J. Piket, A. Geijer, D. Meiboom 3 'A- De negende ronde wordt gespeeld in het Dorpshuis te Leiderdorp op vrij dag 25 februari a.s. Men begint om half acht. kleuren, zoals oranje-appeltjes, zilveren guirlandes. Over de goudwaarde kan men niet spreken, daar er slechts verguldsel gebruikt is. Het is dus geen gouden plaquette, zoals velen denken. Bij Vroom en Dreesman Leiden is het verkrijgbaar. Persoonlijk onderhoud Kan men de minister-president, mr. J. Cals, voor een persoonlijk onderhoud vragen? Hoe moet men dat doen? Antwoord: De kans dat u minister president Cals te spreken krijgt is bij zonder klein, omdat deze minister na tuurlijk volop in het werk zit en dus aanvragen voor gesprekken zoveel mo gelijk zal moeten delegeren naar me dewerkers, wanneer althans de kwes tie niet schriftelijk wordt afgedaan. Dit is dt lepel van het klassieke Puntfilet-bestek „GODS BESTE BEDELAAR" TE VOORHOUT VIERT FEEST Broeder Adrianus (BNS) 60 jaar kloosterling Morgen, vrijdag 25 februari, hoopt broeder Adrianus, de oudste bewoner van de Bisschoppelijke Nijverheid School in Voorhout liet feit te her denken, dat hij 60 jaar geleden intrad in de congregatie van de Broeders van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smar ten, die beter bekend zijn als de Broeders van Voorhout. Op 9 mei 1881 zag hij in Leiden als Abraham Jacobus van Rijzen liet levenslicht. Na zijn jeugd grotendeels in Leiden te heb ben doorgebracht, werd hij op 24- jarige leeftijd door de congregatie van de Broeders van Voorhout tot de in kleding toegelaten. Waar hij daarna ook woonde of werkte, in zijn hart bleef de nu 84-jarige een echte Lei- denaar. Op 1 maart 1908 legde broeder Adrianus de kloostergeloften af en op 30 september 1912 de z.g. eeuwige ge loften. In de Broederhulzen in Am sterdam, de Heibloem in Limburg, in het Gelderse Harreveld en in Rotter dam werkte hij de daarna volgende 20 jaren. Koster en groepsleider met enorm veel vrienden was hij in de eerste drie Broederhuizen. Het eer zame vak van kok leerde hij in Rot terdam uitoefenen. In 1932 begon echter een geheel nieuwe periode in zijn leven. Broeder Adrianus werd lot collectant benoemd. Hij kreeg de taak om geld bijeen te brengen voor het Juvenaat tevens missiehuis „St. Jozef" te Wellerlooi in Limburg, waar hij zich ook vestigde. De streken rond Leiden en Amster dam waren meestal zijn werkterreinen, waardoor hij op de duur het toen malige bisdom Haarlem nog beier leer de kennen dan de bisschop zelf. Leiden, Voorhout en Amsterdam werden zijn pleisterplaatsen. De oorlog noodzaakte hem en zijn medebroeders tegen het einde van 1944 het werk te onderbreken. Zij moesten vanuit Wellerlooi naar Groningen eva cueren. De oorlog heeft hem echter niet gebroken. Tot ver in zijn 80ste levensjaar heeft hij nog gecollecteerd. Met een nog springlevende geest, die niet verraadt, dat hij z'n hele leven hard gewerkt heeft, rust broeder Adrianus uit. De oude dag heeft de blijheid en de opgewektheid, waarmee hij langs Gods wegen wandelde niet gebroken. Met een groot feest op zon dag 27 februari zal het diamanten kloosterfeest van broeder Adrianus worden herdacht. Zondagmiddag tus sen 4 en 5 uur zal eenieder de gele genheid krijgen om hem geluk te wen- DE ZAAK „MEILAND" IN DE ZILK Vandaag moet bedrijf worden ontruimd De beslissing in het proces dat de gemeente Noordwijkerhout tegen de veehouder, de heer Meiland In De Zilk heeft gevoerd, is gevallen: de heer Mel- land moet binnen acht dagen alles ont. ruimd hebben, zo luidde de uitspraak van verleden week woensdag 16 febr. Dat houdt dus in dat de heer Meiland vandaag (donderdag) geen onderdak (lees hier stalling) meer heeft voor zijn koelen en varkens, waaronder twee zeu gen, welke biggen hebben van enkele dagen oud. Een onmogelijke zaak, zo zegt de heer Meiland, die dan ook onmiddellijk uitstel heeft gevraagd. Waar moet ik met mijn beeBten naar toe in de winter? zo vraagt hij zich af. Er is i.v.m. hel mond- en klauwzeer nergens markt en er is ook geen kans om snel de diereu te verkopen. Het verzoek om uitstel kon volgens j goed ingelichte kringen niet onmiddel- j lijk worden ingewilligd, noch worden behandeld. De heer Meiland hoopt er het beste van, maar ziet de toekomst donker in. In dien de heer Meiland geen uitstel zal worden verleend, is hij gedu peerd en zijn bedrijf ten dode opgeschre- Men zal zich herinneren dat de zaak „Meiland" tussen deze Zilkse veehouder j en het gemeentebestuur indertijd nogal wat stot heeft opgewaaid. De heer Mei land, die grond nuurde waarop het sportcomplex was geprojecteerd, werd de heer opgezegd, maar hij bleek niet in de gelegenheid vervangende grond te huren. Ook de gemeente bood hem geen vervangende grond aan. Het kwam tot een proces. De heer Meiland kreeg enkele malen uitstel, doch nu is het dan zover. Een voor beide partijen be vredigende oplossing is dus schijnbaar niet mogelijk. Naar men ons juist voor het ter perse gaan van dit nummer nader telefo nisch meedeelde, heeft de heer Mei land op de valreep uitstel van ontrui ming gekregen tot 1 april a.s. Lions rlub Leiden-Noordwijk schenkt 2020 boeken aan Roode Kruis Lions International is een club niet leden In de gehele vrije wereld. l)oel is 't dienen van niens en maatschappij: met als motto „we serve". Dit wordt nitge- streeld door liet kiezen van leden nit verschillende beroepen en het aankwe ken van begrip voor elkaar. lief- Boskoopse scholier brak beide polsen De 10-jarige leerling van de lagere school aan de Zijde, Kees Tol, had j dinsdagmiddag het ongeluk bij 't spe- len na schooltijd, zodanig te vallen i dat beide polsen braken. Nadat de on- fortuinlijke knaap op advies van dr. Pompe naar het Iterson-ziekenhuis te Gouda werd gebracht, kon hij echter na de behandeling aldaar naar d ouderlijke woning worden gebracht. Het ongeluk gebeurde op het weeg pad tegenover de school, alwaar Kees met enkele vriendjes nog wat bleef spelen. Toen Kees zich op het beweeg bare bruggetje in genoemd pad be vond, haalden de anderen de brug omhoog. Dit had tot aller schrik ech ter tot gevolg dat Kees van het brug dek gleed en zo ongelukkig terecht kwam dat hij beide polsen brak. Sociale avond K'athólieké Kappersbond De Ned. Kath. Kappersbond, afd. Leiden en Omstreken organiseert op zondag 6 maart haar jaarlijkse sociale avond, die zal beginnen met een ge meenschappelijke avondmis in de kapel der zusters Oude Vest 45 om zes uur. Daarna zal er in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal ean gezellige koffie tafel zijn, die om ca. 7 uur zal begin nen. Pater Paternus de Rooy zal na afloop hiervan sprekena Belangstellen den worden verzocht om zich uiterlijk vóór 28 februari a.s. op te geven aan het secretariaat. Eerste Binnenvast- gracht 29, tel. 01710—33968. Leidse Universiteit De heer E. A. Martin, geboren In Wil lemstad (Curacao) en thans wonende te Rotterdam, chirurgisch assistent op de Thorax-afdeling van liet Onze Lieve Vrouwen Gasthuis te Amsterdam, is ge promoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op een proefschrift geti teld „Salvivary gland tumours with spe cial reference to malignancy. Pathologi cal aspects and therapeutic implica- Promotor was prof. dr. M. Vink. Het voornaamste doel van dit onder zoek was te bepalen welke histoligsch duidelijk getypeerde tumoren gezien kon den worden als beslist kwaadaardig of beslist goedaardig. Bij de analyse wa ren 1002 patiënten met speekselklier gezwellen (primair en recidief) betrok ken in de periode 19401964. Dit onderzoek omvatte tevens de ana lyse van de gegevens verkregen By con trole en klinisch na-onderzoek van 414 patiënten met verschillende typen pri maire gezwellen in de periode januari 1947 tot december 1959. De kwaadaardigheid van de gezwel len werd bepaald door de bestudering van de correlatie tussen de histologi- sche en klinische aspecten van de schillende typen gezwellen. De criteria voor het bepaden van de graad van maligniteit waren: het kli nisch beloop, de morphologische kenmer ken, de infoltr&tleve groei, de metasta- sering en de mortaliteit als gevolg van deze tumoren. Hierdoor werd het moge lijk de benigne gezwellen van de ma ligne te onderscheiden waabij de diver se meligne gezwellen een verschillende graad van maligniteit vertoonden. Bij een poging de cosmetische resultaten te verbeteren werd aangetoond dat het r gelijk is een plan te maken voor de in cisies in gezicht en hals door de prin cipes van de wondgenezing te combi neren met de rinipelvorming. Puntfilet elegant en onafhankelijk van voorbijgaande modegrillen. In zilver en juwelierspleet verkrijgbaar bij de juwelier. P Koninklijk* Van Kempen Beg*er-Z*i« SPREEUWENGELUK In fris-gewassen en geschoren va kantie-stemming het was zondag morgen openden we het raam van ons slaapsalet en ademden de nieuwe dag in. De wereld was weer eens bezig geboren te worden. Voor onze gezichtskring een beperkte wereld, met de slapende rij huizen aan de over kant en daken met t.v.-antennes en daarboven uit de roze en grijze vegen van de maagdelijke ochtend. Het wil er dan bijna niet in. dat je ontwaakt bent in het heela'. in de oneindigheid van de ruimte. Het vergt een groot geloof, het geloof in het ongelofelijke. Toch is het dat ongelofelijke dat waar is. Men moet zich daar met heel zijn menselijkheid aan overgeven en dat doen wij dan ook met volle teugen. Het is een mateloos mens-zijn, over rompeld door het helemaal niets en toch van verre aan God gelijk zijn. Op de antennes aan de overkant flui ten de jolige spreeuwen. Zij fluiten opgewekt de nieuwe dag toe. We voe len ons zo'n puur-gelukkige spreeuw, omdat het soms veel te groots voor een mens is mens te zijn. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 24 febr.-2 mrt zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gods Geuzen (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Lldo: Ipress. Streng geheim (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur uxor: Op een mooie zomermorgen (18 Studio: Huwelijk in Italiaanse stijl (18 Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trianon: Sound of Music (a.l.). Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: James Bond 007 contra Dr. NO. Geprolongeerd. Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur PUNT KORRELTJE Wij spreken atlyd over teleurstel lingen, welke we ondervinden, maar nimmer over die, welke we anderen aandoen. MARKTBERICHTEN LEIDSCHENDAM, 23 febr. Eieren De aanvoer op de weekmarkt be droeg 66150 kippe-eieren. De noterin gen waren voor: 2800 eieren no. 0 f 14.80-f 15.50; 12900 no. 1 12.55-14.00; 23300 no. 2 11.80-12.90; 15900 no. 3 10.55- 11.90; 6800 no. 4 10.10-11.00; 2500 no. 5 9.30-9.80; 1200 no. 6 8.35-9.30; 600 kneus I 8.45-9.90; 150 kneus II 9.55-10.45. SCHEEPSBERICHTEN Acteon 22 30 n Lakkadiyen nr Sin gapore, 23 200 nw Ceylon; Aegis 23 1200 n Pto. Rico nr Curagao; Cala- mares 23 te Georgetown; Merak N pass. 22 Vlissingen nr Antwerpen. DEEL VAN ST. JANS ONTHOOFDING PAROCHIE WORDT VICARIAAT viteltei leerd v doel.-i de baten i ln onze omgeving is de „Lions club Leiden Noordwijk" gevestigd, die vo rig jaar een schouwburg-avond niet het Artsentoneel organiseerde ten behoeve I van het Erefonds Oud-Verpleegsters. In datzelfde jaar werd getracht een boekenbeurs te houden, waartoe in rui me kring boeken werden ingezameld. Ondanks de goede medewerking, bleek het plan niet op winstgevende basis uit te voeren. Na lang beraad zijn tenslotte de ver zamelde 2020 boeken aan het Neder- landse Rode Kruis geschonken, die deze in dank heeft aanvaard. De Lions Club j draagt deze dank over aan de vele schenkers en vraagt begrip voor de gewijzigde bestemming van de ontvan gen boeken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Johannes z. v. L. de Mooij en A. E. M van Rij. Jeroen Jasper Si mon z. v. W. L. L. Hulsman en J. N. Ottevanger. Gerco z. v. A. Vredeveldt en E. Weller. Jacqueline d. v. P. Starre en J. M. Hermsen. Johanna d. v. J Ot- cen en J. M. van de Reep. Pieter z. v. P. Neuteboom en S. Cornet. Karl. Adria nus z. v. K. A. de Haas en Cé M. G. Bonnet. Nancy d. v. H. H. Altewischer en M. Loggen. Ivette Marion d. v. J. Rijswijk en J. A. Stapper Jacqueline d. v. R. Vonk en S. Verzijlberg. Overleden: M. Blansjaar 82 j. man. L. van der Mark 86 j. wed. van J. Par don. P. M T Vogelaai' 67 j echtgenote van T. Knijnenburg. M. in 't Veld 78 J. Kapelaan Roessen uit Zoetenvoude naar Rotterdam Kapelaan M. C. A. Rbessen, die sinds 1963 verbonden is aan de parochie van St. Jans Onthoofding, is met ingang van 4 maart benoemd tot kapelaan van de parochie van het Onbevlekt Hart Maria te Rotterdam (Hoogvliet). Deze parochie, in 1955 opgericht, om vat een gedeelte van Rotterdam en de gemeente Poortugaal. Het nieuwe adres van kapelaan Roes- sen wordt Traviataweg 76. Met ingang van 4 maart Ls de wel eerwaarde heer A. L. M. Hermus be noemd tot vicaris voor een gedeelte van de parochie van Sint Jans Ont hoofding te Zoeterwoude. De nieuwbenoemde vicaris is in 1923 geboren, priester gewijd in 1948 en se dert 1963 prefecl-bedrijfsaalmoezenier te Delft. Voor deken v. d. Boog. wiens ge zondheidstoestand nog al eens te wen sen overlaat, betekent deze benoeming een verlichting van z'n zware taak. De vicaris zal belast zijn met de zorg voor de dorpskern en de nieuw te bouwen kerk. Dit vicariaat blijft res sorteren onder de parochie en 't kerk bestuur van de Sint Jans Onthoofding parochie. Mgr. M. Jansen, bisschop van Rot terdam, dient zondag een aantal kin deren van de parochie van Sint Jans Onthoofding het H. Vormsel toe. Hier door zijn de aanvangstijden van de H.H. Missen gewijzigd. Deze zijn nu: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 en de avondmis om 6 uur. De Mis van 11 uur is uit sluitend gereserveerd voor de vorme lingen en hun ouders. Geboren: Petronella M. L., d.v. C. P. J. de Vogel en E. M. J. v. d. Ploeg; Alida M., d.v. J. P. M. Brouwer en M. C. Pooijer; Johannes L. B. M. z.v. B. J. G. M. van Klink en M. C. Wit- teman; Gerardus P., z.v. C. J. Overde- vest en E. A. M. Winters. Gehuwd: C. J. M. Onderwater en J. H. F. de Heiden; W. Th. van dar Werff en A. E. Engel; H. Hazekamp en B. J. M. M. van der Maat. Overleden: J. J. van der Does, 84 j.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3